هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها
پیام زده شده در: ۲۳:۵۸:۰۵ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۱:۴۴ یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲
آخرین ورود:
۱۶:۳۱:۲۳ چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
از همین تریبون اعلام میکنم که اوضاع، اوضاعی نی...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 149
آفلاین
اسم جانور: ترایمر(TRIMER)، محافظ زمان

محل زندگی: در آسمان ها

ویژگی ها:_ظاهری: هیبتی به اندازه اژدها، دست و پاهای شیر، بدنی مانند بدن ببر، باکله ای مانند گربه و دو جفت بال بروی کتف هایش و خالکوبی هایی از انواع ساعت ها
اخلاقی: عاشق پرواز های بدون توقف در آسمان، متنفر از انسان هایی که به زمان اهمیت نمی دهند، بسیار کم حرف، در برخورد اول متهاجم اما اگر با حسن نیت شما روبرو شوند در ادامه رفتار بهتری نشان خواهند داد.

توانایی ها:_ فیزیکی: پرواز بدون خستگی و با سرعت بسیار بالا، تحمل گرسنگی، بی خوابی و تشنگی برای سالها
جادویی: سفر در زمان، نامرئی شدن، متوقف کردن زمان، کند و یا تند کردن سرعت گذشت زمان

یادداشتی از آلبوس پرسیوال وولفریک برایان دامبلدور: زمان مقوله ی بسیار مهم و انکار ناپذیری است. گرچه بعضی بر این باورند که زمان توهمی بیش نیست. اما توهمی است که نباید بی اهمیت شمرده شود. ترایمر ها بارها نشان داده اند که مسئولیت خطیری در این باره داشته اند و دارند.

اولین دیدار: من در اولین دیدار با ترایمر، ماجراهای بسیاری برایم در 500 سال آینده رخ داد، که ماجرایی شنیدنی و خواندنی است و در چند خط نمی گنجد. فقط این را بدانید که برعکس هیبت بزرگ و ترسناک ترایمر ها، آنها بسیار مهربان و خوش قلب هستند.

تصویر کوچک شده

.یادگار گذشتگان.

با خود میگفتم اوضاع بهتر میشه و روزای خوبم میبینی!
الان فهمیدم خیر! اوضاع، اصلا اوضاعی نی!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۵۵:۵۸ چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

هافلپاف، محفل ققنوس

روندا فلدبری

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۵ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۲
آخرین ورود:
دیروز ۲۲:۳۸:۳۲
از دنیا وارونه
گروه:
کاربران عضو
هافلپاف
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 153
آفلاین
اسم جانور:چیبورا

محل زندگی:برتانیا

ویژگی ها: گوش های بزرگ و کوالا مانند با مو های قهوه ای. دو رگه یک رگ از طوطی و یک رگ از کوالا. چشمان سیاه. مهربون و عاشق پرتقال و نارنگی.

توانایی ها: باهوش و با استعداده بطوری که تو بازی ها اصلا نمی بازه. میتونه حرف بزنه. خوندن و نوشتن هم بلده. می تونه با گوش های بزرگش پرواز بکنه.

اولین دیدار: وقتی برای ساختن معجون به تالار اصلی رفته بودم اون رو همراه نیوت دیدم. خیلی گوگولی بود برای همین اسمش رو از نیوت پرسیدم.

یه کتاب خوب یه کتاب خوبه مهم نیست چندبار بخونیش

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۵۲:۱۶ شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
اسم جانور: مسلت(MASLET)، موجود ضد ایده، ایده خوار

محل زندگی: در گورستان ایده ها، در میان ذهن انسان های ایده پرداز، در میان مکان های تفریحی

ویژگی ها:_ ظاهری: معمولا با کرم یا هزار پا اشتباه گرفته می شود. موجودی با پاهای بسیار زیاد
اخلاقی: شوخ طبع، بسیار بی بند و بار، نماد متعهد نبودن و بی اهمیتی نسبت به همه چیز

توانایی ها:_ فیزیکی: در همه مکانی، با هر شرایط آب و هوایی و بدون نیاز به آب یا غذا دوام می آورد. آسیب های وارده به بدون خود را بلافاصله ترمیم می کند. اگر از وسط نصف شود، بلافاصله هر دو نصف او تبدیل به مسلت خواهد شد.
جادویی: اگر وارد ذهن انسانی شود تمام ایده های اورا می خورد و فرد مجبور می شود ایده ای را جایگزین ایده از دست داده قبلی کند. انقدر این وضع ادامه پیدا می کند که فرد دیگر ایده دیگری نداشته و عقلش را از دست می دهد. مسلت ها موجوداتی فنا ناپذیر هستند و تنها راه نابودی آنها، خورده شدن توسط کورجیمن ها خواهد بود.

اولین دیدار: روزی در اتاق خوابم دراز کشیده بودم و درحال نامه نگاری با برادر نا تنی ام بودم. در آن نامه از زیاد شدن مسلت ها در گورستانش گفته بود. من هم درمورد مسلت ها زیاد شنیده و خوانده بودم و داشتم به این فکر می کردم که اگر یکی از مسلت ها ناخوانده وارد ذهن من شود، می توانم ایده های او را تامین کنم؟!
مسلما نوتر از عهده مهار کردن چندین مسلت بر می آمد، زیرا بسیار ایده پرداز بود. اما آیا من هم مثل برادر ناتنی ام بودم؟! ناگهان چیزی مانند کرمی با پاهای کرخت روی پایم احساس کردم که داشت به سمت بالای سر من می آمد. نمی دانستم چکار باید بکنم؟! نگاهی به کورجیمن گوشه اتاقم کردم و او هم قبل از آنکه بسوی من بپرد و مسلت را درسته بخورد، با نگاهش پاسخ مرا داد.

تصویر کوچک شده

.یادگار گذشتگان.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۱۴:۴۵ شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲

گریفیندور

جینی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۴۳ پنجشنبه ۴ آبان ۱۴۰۲
آخرین ورود:
۱۰:۱۸:۱۲ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
کاربران عضو
گریفیندور
ایفای نقش
پیام: 83
آفلاین
اسم جانور:آسیروان های بزرگ
محل زندگی: جاهایی که سنگ های قیمتی پیدا میشه.
ویژگی ها: ظاهری: چشم های سبز رنگی دارن و خیلی کوچولو ان. پشمالو ان و گوش های بزرگی دارن. بال های کوچولویی دارن و می تونن پرواز کنن.
اخلاقی: وقتی ناراحتن پشماشون جمع میشه. لبخندشون رو می تونید به وضوح ببینید. کمی عجولن و عصبی.
توانایی ها: فیزیکی: می تونن پشم هاشون رو پرت کنن.
جادویی: می تونن از راه دور کسایی که غمگینن رو خوشحال کنن و از راه دور غم رو می فهمن. می تونن چیزی رو بدون تکون خوردن به پرواز در بیارن. می تونن غذاشون رو ظاهر کنن.
اولین دیدار: یه روز داشتم قدم می زدم. یکمم ناراحت بودم. یهویی بی دلیل یه لبخند رو لبم اومد. یه موجود کوچولو و بامزه رو دیدم که داشت بهم لبخند می زد. بال های کوچولویی هم داشت. یه گل کوچولو ام جلوش بود. تصمیم گرفتم کمی بیشتر دربارش بدونم. خیلی کوچولو و بامزه بود.تصمیم گرفتم ازش نگه داری کنم.

یک گریفندوریتصویر کوچک شده!

پیام زده شده در: ۱:۲۱:۳۸ شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
اسم جانور: کورکورور، نفیلیم، براندازنده

محل زندگی: نامشخص- جایی در این کره خاکی

ویژگی ها_ظاهری: بسیار عظیم ، ترسناک
اخلاقی: سنگدل، غیر قابل ارتباط

توانایی ها_ فیزیکی: توانایی فیزیکی بالا
جادویی: نامشخص

یادداشتی از آلبوس پرسیوال وولفریک برایان دامبلدور درباره کورکورور یا نفیلیم: آنها موجوداتی سنگدل و بسیار وحشتناک هستند که تا به اینجا هرکسی درباره اشان شنیده، بسیار ترسیده و هرکس آنها را دیده نتوانسته تعریف کنه، چون مرده! من معمولا درباره کورکورور ها نمی نویسم، صحبت نمی کنم و فکر نمی کنم، زیرا بسیار فکرم را درگیر می کند!

یادداشت تکمیلی نیوت اسکمندر: اطلاعات تجربی بسیار بسیار بسیار اندکی از کورکورور ها در دسترس است. و تمامی اطلاعات به نوعی افسانه، شایعات و خرافات است. طی مطالعات من در زمینه کورکورور ها، تنها مدرک اثباتی برای وجود چنین موجوداتی، تایید انجیل عبری بر وجود آنها و آورده شدن اسم نفیلیم یا براندازنده در چندین نوشته غیر مشهور یهودی است. همچنین گفته شده دلیل یاد کردن آنها به عنوان براندازنده این است که قلب انسان با دیدنشان از حرکت باز می ایستد. برخی می گویند آنها بسیار غول پیکر بوده اند و وقتی به زمین می افتادند، زمین می لرزید و باعث می شد دیگران هم به زمین بیفتند. برخی براین باورند که پایان نسل انسانهای جادوگر به دست کورکورور هاست!

اولین دیدار: خوشبختانه اولین دیداری با کورکورور ها نداشتم و اگر داشتم، مطمئنا آخرین دیدار می بود!

تصویر کوچک شده

.یادگار گذشتگان.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۴۶:۳۵ جمعه ۶ بهمن ۱۴۰۲

هافلپاف، محفل ققنوس

پاتریشیا وینتربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۱:۰۸ دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲
آخرین ورود:
دیروز ۱۹:۳۳:۳۳
از همه تون ممنونم!
گروه:
کاربران عضو
هافلپاف
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 180
آفلاین
اسم جانور: روباهینه
محل زندگی: روباهینه ها دوست دارند در مکان های سرسبز و زیبا زندگی کنند و بیشتر در کنار دریاچه ها و آبشارها برای خودشان سوراخ هایی زیبا و دنج می سازند.
ویژگی ها: ظاهری: انسان هایی با گوش های نارنجی، دم های پشمالوی نارنجی، پنجه، دماغ ریز صورتی، موهای فرفری نارنجی با رگه های سیاه و چشم های درشت سبز.
اخلاقی: آنها عاشق خوردن غذا هستند. همیشه با مهمان نوازی مهمان ها را می پذیرند و به آنها جای خواب می دهند، دوست دارند توی ننو بخوابند و واحد پول شان جرینگ است.
توانایی ها: فیزیکی: شنوایی قوی، بینایی در شب و تاریکی و بویایی قوی.
جادویی: غیب و ظاهر شدن، رفتن به آن سر دنیا تنها با یک قدم، شنا کردن در هرجایی، کوچک و بزرگ شدن در هر زمانی.
اولین دیدار: اولین بار یک روباهینه را در جنگل دیدم. گم شده بودم و نمی دانستم باید چه کار کنم. او با چشم های سبزش به من خیره شد و مرا به سوراخش برد و به من جای خواب داد. مدتی آنجا ماندم تا راه را پیدا کنم. در آن مدت خیلی چیزها درباره شان فهمیدم.

آدمای متفاوت، همونایی‌ان که دنیا رو تغییر می دن.
زندگی یه کوهه. هیچ راه صافی برای رفتن به بالا نیست و همه‌ش می افتی زمین. ولی اگه از جات بلند شی و به راهت ادامه بدی، قول می دم، به قله می رسی.
جی.کی.رولینگ می گوید:"در زندگی شکست نخوردن ممکن نیست، مگر آنکه آنقدر محتاطانه زندگی کنید که می شود گفت اصلا زندگی نکرده اید، و بنابراین به ناچار شکست را تجربه می کنید."

پیام زده شده در: ۹:۲۵:۲۱ پنجشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
اسم جانور: اسکاتیل، اسکاتیل کمان به دست، افسرده گرها

محل زندگی: هنگام پرورش در خانه ی پرورش دهنده( خانواده آرچرها، پرورش دهنده اسکاتیل ها در انگلستان) و پس از رسیدن به بلوغ برای حفاظت استفاده می شوند.( اسکاتیل ها موظف به حفاظت از اسناد خیلی محرمانه در وزارت سحر و جادوی انگلستان هستند.)

ویژگی ها: معمولا کسی اسکاتیل هارا تحت مطالعه قرار نداده است. اما به بیان برخی شایعات می پردازیم: ظاهری:_ شبیه نزدیکترین شخص نا آشناست و ظاهری مشخص ندارد زیرا دائما در حال تغییر شکل است و قابلیت خلق و بازسازی دی ان ای خود را دارد. اما پرورش دهندگان می گویند اسکاتیل ها هنگام تولد توده ای سیاه و دودی رنگ از بخار هستند. سپس بلافاصله تغییر شکل می دهند و شبیه ما می شوند و بعد به تدریج، یاد می گیرند چطور از توانایی ساخت و بازسازی دی ان ای استفاده کنند.
اخلاقی:_ غیر از مواردی کوچک، که جزو استثنائات محسوب می شوند. اخلاق اسکاتیل ها اخلاقی منزجر کننده، خشک و معمولا بداخلاق یا گند اخلاق یاد شده است. هیچکس جز پرورش دهندگان اسکاتیل ها، برای برقراری ارتباط با آنها تلاش نکرده است و به همین خاطر تاکنون آنها ناشناخته ترین موجود جادویی باقی مانده اند. درکل خانواده اسکاتیل ها و دمنتور ها و دیگر موجودات هم گونه آنها پر رمز و راز و مرموز مانده اند.

توانایی ها: خوردن امید شما، تغییر شکل به هر موجودی، ذهن خوانی و تلپاتی، خلق و بازسازی دی ان ای

اولین دیدار: وقتی پلاک طلایی رنگی را با عنوان منزل آرچر، پرورش دهنده اسکاتیل های کمان به دست، دید، روبروی درخانه آنها ایستاد و با اضطراب زنگ را به صدا در آورد. پس از چند لحظه موجودی با ظاهری شبیه به نیوت در را باز کرد، اما کاملا شبیه به نیوت نبود، ظاهری بی انرژی تر و غمگین تر از نیوت داشت. در همان لحظه هرچه ذوق، اشتیاق و امیدی که در نیوت وجود داشت از بین رفت. دیگر نه علاقه ای به جانورشناسی داشت نه به کارآگاهی. منصرف شد و بدون اینکه حرفی به زبان بیاورد رویش را برگرداند که برود.

تصویر کوچک شده

.یادگار گذشتگان.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۲۵:۱۱ چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
اسم جانور: کورجیمن، موجود ایده ساز، گربه ایده پرداز

محل زندگی: چون فقط در زمانی پدیدار می شه که به ایده احتیاج داشته باشی، معمولا کسی از محل زندگیش خبری نداره. ولی چون همیشه بلافاصله پدیدار میشه میتونیم بنویسیم بین آدما!

ویژگی ها: ظاهری:_ کمی مانند گربه است، بشدت پشمالو است، معمولا یا اخم می کند یا می خندد و صورتی غیر این دوحالت ندارد، چشمانی درشت و دندانهایی به شدت تیز دارد!( گربه چشایر در داستان آلیس در سرزمین عجایب گونه ای از کورجیمن است.)
اخلاقی:_ بسیار مهربان و دست دلباز است، از افکار انسان تغذیه می کند و نیازی به خوراکی ندارد اما شیر خوردن را به شدت شیر خوردن را دوست دارد( اگر دیدید شیر های خونتون به طرز غریبی گم شدن، بدونید یه کورجیمن باهاتون زندگی می کنه!)، اگر از ایده ای که به شما میدهد درست استفاده نکنید دیگر به شما ایده نمی دهد، بسیار حساس و احساسی است.

توانایی ها: نامرئی شدن، ذهن خوانی، ایده مناسب دادن

یادداشتی از آلبوس پرسیوال وولفریک برایان دامبلدور درمورد کورجیمن ها: همیشه به ماگل های خوش شانسی که به طور اتفاقی، به جای گربه، یک کورجیمن را به سرپرستی میگیرند، حسودی می کنم! کورجیمن ها موجوداتی بسیار انعطاف پذیر و نرم خو هستند و با ایده هایشان، همیشه شمارا مشمول کمک خود می کنند.
اولین باری که آبنبات لیمویی خوردم، یک کورجیمن ایدشو بهم داده بود!

اولین دیدار: در باغ وحش مرکزی لندن نشسته بودم، چند روزی بود که موضوع مطالعه ام کورجیمن های ایده پرداز بود و بشدت می خواستم یکیشونو ببینم، ولی چون نامرئی بودن هیچ ایده ای نداشتم!
ناگهان گربه ای را کنار خودم حس کردم و ایده ای به ذهنم رسید که من همین الان که درمورد دیدن کورجیمن ها ایده ای ندارم، میتونه موقعیت خوبی باشه. سریع فهمیدم این گربه، واقعا گربه نیست. چون هم به ایده ام رسیدم، هم گربه لبخند زد. معمولا هیچ گربه ای وسط خیابان، کنار یک غریبه لبخند نمی زند. به این فکر کردم که به عنوان حیوان خانگی ازش مراقبت کنم که ناگهان غیبش زد. مثل اینکه از حیوان خانگی شدن خوشش نمی آمد.

تصویر کوچک شده

.یادگار گذشتگان.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۵۱:۱۹ چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نمیخوام چارچوبی برای ذهنتون تعیین کنم، ولی اگر اینطوری باشه بهتره:

اسم جانور:

محل زندگی:

ویژگی ها:ظاهری- اخلاقی

توانایی ها:فیزیکی- جادویی

اولین دیدار: در اینجا اولین برخوردتون با اون جانور رو بنویسید و اینکه چه فکری درموردش کردید؟! آیا ازش ترسیدید؟! قبلا درموردش شنیده بودید یا کاملا ازش بی خبر بودید؟! درموردش کنجکاو شدید و باهاش ارتباط برقرار کردید یا موجود انقدر واکنش زیاد نشان داد که مجبور شدید فرار کنید؟!

تصویر کوچک شده

.یادگار گذشتگان.

تصویر کوچک شده

جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها
پیام زده شده در: ۹:۳۶:۵۴ چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
درود به همه ی دوستان

این تاپیک مخصوص جانور شناس بزرگ تمامی علاقمندان به جانور شناسی است و شما می تونید در اون موجودات شگفت انگیزی که در زندگیتون، سفراتون و ماجراهایی که داشتید دیدید، ویژگی ها و چیزهایی که درموردشون خواندنی هست رو اینجا با بقیه درمیون بذارید. حتی میتونید تصورات خودتون رو نقاشی کنید و ضمیمه توضیحاتتون کنید که بقیه شکل اصلی اون موجود رو هم ببینن و مجبور نباشن همشو تصور کنند.
دست به قلم بشید، موجودات محصور شده در ذهنتون رو آزاد کنید و بهشون اجازه نفس کشیدن بدین!

این حق اوناست!

در اینجا علاوه بر موجودات شگفت انگیز شما، موجوداتی که جانور شناس بزرگ، نیوت اسکمندر در سفرهایش باآنها برخورد داشته، معرفی می شوند. روش کار هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. محدودیت شما، ذهن شماست!

ویرایش شده توسط نیوت اسکمندر در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۴ ۹:۴۵:۴۹

تصویر کوچک شده

.یادگار گذشتگان.

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.