هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هماهنگی كتابها و فيلمها
پیام زده شده در: ۲۰:۳۱ سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸۷

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۷ جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۹:۴۳ جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 47
آفلاین
فکر نمیکنم فیلم ها اصلاً به پای کتاب ها برسن.آخه توی فیلم ها خیلی از چیزهای کتاب حذف شده بود.تازه بعضی صحنه ها هم بود که کارگردان ها خودشون به فیلم اضافه کرده بودن.به نظر من این اضافه کردن و حذف کردن ها کتاب ها رو خراب میکنه.البته خیلی ها از فیلم ها خوششون میاد و من کلاً کتاب ها رو ترجیح میدم.مخصوصاً کتاب آخر که عالی بود.فکر نکنم بتونن فیلم اون رو مثل کتابش قشنگ در بیارن!!!!!!!!!!!!!!!!

پیام زده شده در: ۲۲:۵۲ دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۸۷

ریونکلاو

راجر دیویس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۳ سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۲:۲۵ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
ریونکلاو
پیام: 1220
آفلاین
شما مسلماً هری پاترو با یونگاری نمیتونی مقایسه کنی!

اینجا هم بحث در مورد اینه که چقد مطالب کتاب با فیلم هماهنگ بوده! نه اینکه بگیم فیلما چقد بد ساخته شدن!

من خودم به شخصه منتظر دوئل دامبلدور و ولدمورت بودم که حسابی حالم گرفته شد!

!

پیام زده شده در: ۲۰:۳۳ دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۸۷

فابيان  پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۰ سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۰۲ سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۷
از خوابگاه هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 69
آفلاین
فیلم های هری پاتر با اینکه تفا وتاشون با کتاب زیاده ولی اثار هنری بسیار ارزشمندی هستندو این که یه بچه این موضوع رو با دیدن فیلم می فهمه نشانگر اینه که این فیلم ها چقدر کتاب رو به صورت ساده ولی با معنی نشون میده

عشق واقعي تنهايي را به يگانگي مبدل مي سازد . اگر ديگري را دوست ميداري ، اگر مي خواهي ياريش كني ، كمك كن تا يگانه شود . نه نبايد او را اشباع كني .Ø

پیام زده شده در: ۱۸:۲۶ دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۸۷

اینگوتیوس پورالold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۲ یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۶:۱۷ چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۷
از خر شیطون بیا پایین!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 126
آفلاین
اینکه یه بچه 8 ساله از یه فیلم لذت می بره دلیل بر اینه که اون فیلم ارزش هنری داره؟!

ما که رفتیم آسیا....

پیام زده شده در: ۱۴:۲۴ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۸۷

هپزیبا اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۴۴ یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۷
از شیون آوارگان.
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 62
آفلاین
نقل قول:
اول اینکه منو ایگنوتیوس صدا کن!
بعدش هم اینکه اگه کارگردان های فیلم های هری پاتر یه نخود بیشتر دقت و هنرشون رو استفاده می کردن دو سه متری به کتاب نزدیک تر می شدن. ولی ظاهرا فکر کردن که چون هری پاتره و معروفه خوب میفروشه.حالا فیلمش هر سوتی که میخواد داشته باشه یا هر تحریفی که در داستان وارد بشه.در واقع الان فیلم های هری پاتر گیشه ای اند.ارزش هنری ندارن.به نظر من این فیلم ها به درد بی حوصله ها می خوره که میخوان از کلیات ماجرا در یکی دو ساعت با خبر بشن

چرا ارزش هنری نداره؟ همه می دونند که فیلم از روی نوشته های رولینگ ساخته شده البته با تفاوت های بسیار بارز اما خوب خیلی ها هستند که سنشون کمه و توانایی درک و فهم کتب هری پاتر رو ندارند{خواهر بنده 8 ساله} خوب این ها با دیدن فیلم لذت می برند و درک می کنند و بعد ها خووندن کتاب براشون اسان تر می شه{خود من اول فیلم هارو دیدم} بنظر من که فیلم ها تاثیر زیادی در شناخته شدن کتب داشته،وقتی کتاب ارباب حلقه ها اومد کمتر کسی اون رو می شناخت اما بعد از امدن فیلمش دوباره کتب روی کار اومد.بنظر من با این که فیلم ها خیلی مشکلات داشتند اما در شناخته شدن کتب واقعا موثر بوده اند!

[size=small][b][color=00CC00]شناسه ی جدید مÙ

پیام زده شده در: ۱۵:۲۲ چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۷

اینگوتیوس پورالold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از خر شیطون بیا پایین!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
رون عزیز:
اول اینکه منو ایگنوتیوس صدا کن!
بعدش هم اینکه اگه کارگردان های فیلم های هری پاتر یه نخود بیشتر دقت و هنرشون رو استفاده می کردن دو سه متری به کتاب نزدیک تر می شدن. ولی ظاهرا فکر کردن که چون هری پاتره و معروفه خوب میفروشه.حالا فیلمش هر سوتی که میخواد داشته باشه یا هر تحریفی که در داستان وارد بشه.در واقع الان فیلم های هری پاتر گیشه ای اند.ارزش هنری ندارن.به نظر من این فیلم ها به درد بی حوصله ها می خوره که میخوان از کلیات ماجرا در یکی دو ساعت با خبر بشن.

ما که رفتیم آسیا....

پیام زده شده در: ۱۱:۴۹ سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۷

امیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۱ جمعه ۳ اسفند ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۹:۴۴ شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۷
از بارو \\\"
گروه:
کاربران عضو
پیام: 109
آفلاین
خب مثل این که بچه ها پدر فیلم ساز های هری پاتر رو در آوردین ، بی چاره ها اگر این همه انتقادات رو ببینن دیگه تا آخر عمرشون نه فیلمی به نام هری پاتر بلکه هیچ فیلمی نمی سازن !
پورال عزیز به نکته های خیلی خوبی از سوتی های فیلم اشاره کرده ولی باید گفت خیلی کم پیش میاد که از یک کتاب فیلمی درست بشه و فیلمش هیچ تفاوتی با کتاب نداشنه باشه و کاملا به کتاب وفادار باشه .

من همون روبیوس هاگریدم !!!
عضو اوباش هاگزمید

پیام زده شده در: ۱۸:۰۹ دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۷

اینگوتیوس پورالold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از خر شیطون بیا پایین!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
به نظر من این تاپیک می تونه تا ابد باز باشه چون هر چقدر هم که برو بچ توی این بحث شرکت کنن باز هم تفاوت کتاب های هری پاتر با فیلم هایش به طور کامل بیان نمی شه.توی فیلم ها گذشته از اینکه به جزئیات کتاب وفادار نیستند(مثلا توی کتاب 4 توی بازی کریسمس قرار بود هرمیون لباس آبی بپوشه که توی فیلم صورتی بود)گاهی سوتی های ناجوری می دن.مثلا توی فیلم 2 هری میره به دفتر دامبلدور.اینجا صورتش کثیفه.توی دفتر،صورتش تمیزه و وقتی بیرون میاد دوباره صورتش کثیفه.یا مجسمه دم در دفتر دامبلدور که به جای آدم بی ریخت،عقابه.منم موافقم کتاب های هری پاتر و فیلم هاش فقط در اسم مشترکن.

پیام زده شده در: ۱۵:۰۶ دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۷

هرميون  گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۹ شنبه ۳ آذر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۳۷ سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۷
از کلاس ریاضیات جادوویی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 215
آفلاین
نقل قول:
به نظر من فیلم ها و کتاب های هری پاتر تنها وجه اشتراکشون اسمشون هست !
و اگر بخواهیم شباهت ها را بشماریم کارمان راحت تر از این هست که بخواهیم تفاوت ها را بشماریم !
فیلم اول که شبیه ترین فیلم به نوشته های رولیگ هست خودش کلی ایراد اساسی داره ! چه برسه به فیلم های بعدی ......

هووم موافقم به عنوان مثال وقتی فیلم پنج رو دیدم واقعا سرگیجه گرفتم هیچ ربطی تقریبا به داستان نداشت هرچند که دیالوگ ها تقریبا همون بود منتها مثلا خیلی تند فیلم پیش رفته بود دوران زندگی توی محفل اصلا بیان نشده بود یهو جلسه بازرسی هری و بعد هم رفتنش به هاگوارتز ! اصلا اعلام نشد که هرمیون و رونالد مبصر شده اند و ان ها در قطاز صاف کنار هری نشسته بودند در حالی که در کتاب هرمیون گفت :

هری من و رون باید بریم توی کوپه مبصر ها ولی مطمئن باش خیلی طول نمی کشه که برمیگردیم!

هی اصلا همچین فسمتی توی فیلم بود؟

فیلم یک نزدیک ترین فیلم به کتاب بود کاملا موافقم شاید فیلم اول رو با کیفیت ساختن و همین کیفیت باعث شد که برن بخوننش ملت
همه ی ما موافقیم اکثرا که کتاب و فیلم هماهنگی نداره ولی یک چیزی رو یادمون نره : همیشه توی فیلم ها نمایشنامه کمی با متن کتاب فرق می کنه ! هرچند نباید این طوری می بود.
ما همه می گیم که هری پاتر فیلم هاش خوب نیست چون واقعا هم خوب نیست ولی خوب تا یک فیلم می اد توی ایران زود میریم و می خریمش !

[b][color=FF6600]!و هرمیون گرنجر رفت و همه چیز را به هپزیبا اسمیت سپرد .

و فقط چند نفر را با

پیام زده شده در: ۱۴:۱۰ دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۷

الینا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۴:۰۴ سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۸
از برج گریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 57
آفلاین
به نظر من فیلم ها و کتاب های هری پاتر تنها وجه اشتراکشون اسمشون هست !
و اگر بخواهیم شباهت ها را بشماریم کارمان راحت تر از این هست که بخواهیم تفاوت ها را بشماریم !
فیلم اول که شبیه ترین فیلم به نوشته های رولیگ هست خودش کلی ایراد اساسی داره ! چه برسه به فیلم های بعدی ......

<<< only گریفندور >>>
<< It has been victorious >>

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.