هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بازی هری پاتر و محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۱۸:۵۲ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۰ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
ارتور عزیز این تاپیک در روز پینجشنبه و خیلی زدتر از شما توسط بارون زده شد و میشه همین جا نقد و راهنمایی انجام داد!

گزیده ای از برداشتهایم...
جوانا کاتلین رولینگ،بعد از نوشتن کتاب هری پاتر و Ø

پیام زده شده در: ۱۸:۱۹ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
باب اینجا چه خبره
من اول این تاپیکو تو تالار اصلی زدم. بعد ایگور قفلیدش گفت برو از سینمای جادویی مجوز بگیر،منتقلش کنم.
منم رفتم درخواست مجوز دادم.
حالا چرا اینجا اینجور شده نمیدونم.
بدین وسیله مراتب اعتراض خود را اعلام میداریم.

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۱۲:۳۱ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
دوست عزیز بازی در خیابان ولیعصر وجود داره و شما تو پاساژ ولیعصر به راحتی میتونی پیداش کنی!

پیام زده شده در: ۱۰:۳۲ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

نوربرتاold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۱ دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷
از رومانی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
می شه بپرسم این بازی رو از کجا خریدین. منم دلم هری پاتر 5 می خواد.

پیام زده شده در: ۸:۳۸ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

الیور وود قدیم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۱ یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
از دور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 321
آفلاین
یا لطیف

بازی نو آوری های زیادی داره ، من هنوز خیلی بازی نکردم ف اما به چیز های جالبی برخوردم ، یکیش امکان صحبت با تابلوهاست که در نوع خود جالبه ! امکان اجرای ورد پیشرفته تر و گسترده تر شده !
اما کنترل بازی خیلی قوی نیست !
موسیقی بازی هم در حد عالیه و نسبت به بازی های قبل انیمیشن های بهتری توش هست !

این روزها که می گذرد
شادم
این روزها که می گذرد
شادم
که می گذرد
این روزها
شادم
که می گذرد...

«قیصر»

پیام زده شده در: ۲۳:۵۶ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

ریموس لوپینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۲ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۳۵ سه شنبه ۲ مهر ۱۳۸۷
از محفل ققنوس
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 604
آفلاین
خب. بازی از لحاظ گرافیک خیلی عالیه. اما من هنوز اولاشم و برای همین چیز زیادی از مدرسه ندیدم. وردها خیلی آسونن. و قسمت Spell List کار رو خیلی آسون کرده.
من الان پشت در بانوی چاق گیر افتادم و نمیتونم وارد تالار خصوصی بشم و برم پیش هرمیون. کسی میتونه کمک کنه؟؟

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۴۳ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
خوب من دی وی دی پاورم کجا بود؟5الی 6 تا سی دی رو هم باز اگه معدلت خوب باشه 3000تومن مایشه.راستی برای کنسول psهم هست یا به کامپیوتر هم میخوره؟نصبش راحته؟ولی اونطوری که اسکاور توضیح داد دهنم آب افتاد؟ای کاش من مامان بودم برام روز مادر این بازیه رو بخرن.آخه به چه بهونه؟

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۳۸ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
مبلغش که زیاد نیست دی وی دی که 1000 و سی دی هم 5 غش 6 تا هست.
اما جاش رو اگر بگم شاید پستم پاک بشه ولی میتونی تو خیابون ولیعصر پیدا کنی.
در مورد بازی میتونم قول بدم از همه بازی هاش بهتر ساخته شده.

بازی هری پاتر و محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۲۰:۳۷ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

اسکاور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۶ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۱۷ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹
از کارخانه ی دستمال سازی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 387
آفلاین
سلام

خب منم الان سه روزی میشه بازی رو خریدم و همش داشتم بازی میکردم تا آخراشو برم ببینم چجوریه بعد اینجا نقد بزنم.

قبل از هر چیز بگم که بازی رو میتونین از مجتمع پایتخت بخرین...البته من خیلی گشتم و فقط یک مغازه در طبقه ی همکف این بازی رو داشت ولی هرچی بیشتر بگذره راحت تر میتونین این بازی رو بخرین...بهتره فعلا طبقه ی همکف رو بگردین تا بازی رو بتونین گیر بیارین!

خب من الان وزارتخونه رو هم تموم کردم یعنی داستان کتاب به طور کلی به پایان رسیده ولی بازی ادامه داره هنوز و فعلا لونا لاوگود سر اینکه بهش میگن "لونی" اعصابش داغونه و یه ماموریت میده بهمون...

اما من تویه این 76 درصد بازی که رفتم و تقریبا داستان اصلی بازی رو به اتمام رسوندم چندتا چیز عالی از بازی دیدم و چندتا هم چیز افتضاح!:

1-اولین نکته ی عالی ای که به چشم میخوره گرافیک خیلی خوب بازی نسبت به بازی های قبلیه...طوری که دیگه آدم خجالت نمیکشه بگه این بازی هری پاتره و منم هری پاتریستم!

2-دومین نکته ی زیبایی که به چشم میخوره همون مسئله ایه که بارون عزیز بهش اشاره کردن....کل بازی بر مبنای حرکت چوبدستی میچرخه و اینجاست که Wii قدرت خودش رو به بقیه ی رقبا ثابت میکنه!!...به نظر من نسخه ی Wii بازی اگر گرافیکش به همین حد و اندازه ها باشه واقعا عالی میشه!
خب شما باید برای انجام دادن هر طلسمی یک حرکت رو انجام بدین!

کلیک چپ برای انجام وردهای کمکی
کلیک راست برای مبارزه و طلسم ها

و انواع حرکاتش هم به این صورته: بالا بردن-پایین بردن-بالا پایین بردن سریع-چپ و راست بردن سریع-چرخاندن در جهت عقربه های ساعت-چرخاندن در خلاف جهت عقربه های ساعت

یعنی در کل 6 ورد کمکی و 6 طلسم برای مبارزه داره!

3-اولین نکته ی بدی که به چشم میخوره کنترل هریه....خب کنترل هری واقعا اعصاب خورد کنه و من اگر هری پاتریست نبودم به هیچ وجه بازی رو با این وضعیت ادامه نمیدادم و این نقطه ضعفیه که واقعا باید بوقی فرستاده به سازندگان بازی!...در بعضی مواقع هم که خیلی کم پیش میاد رون و هرمیون هم که دائما پشت سر هری در حرکت هستند برای هری مزاحمت ایجاد میکنند. مخصوصا در مواقعی که هری در آستانه ی یک در قرار داره و یک نفر بیشتر نمیتونه از در وارد و خارج بشه!...اینجور مواقع ممکنه رون و هرمیون سر راه قرار بگیرن و خیلی افتضاحه!

4-چهره ی همه ی شخصیت ها بسیار عالی کار شده و با کارت گرافیک بالا خیلی هم بهتر به نظر میاد.

5-هاگوارتز واقعا عالیه!!...به واقع که خیلی خوب کار کردن و آدم وقتی بازی میکنه فکر میکنه واقعا تو هاگوارتزه!...فقط نکته ای که هست اینه که من هیچ وقت ندیدم تو بازی هوا تاریک بشه و همیشه روز بوده!...اطراف هاگوارتز هم عالی کار شدن ولی در یک صحنه که من بالای برج بودم اثری از زمین کوییدیچ نبود یا اینکه من ندیدم!!!

6-خوابگاه پسران جاییه که خیلی خوب کار شده فقط مسئله ی دیگه ای که وجود داره اینه که چرا فقط یه دونه خوابگاه برای پسران وجود داره؟!...پس بقیه ی پسرای گریفندور کجا میخوابن؟!

7-همون طور که بارون عزیز اشاره کرد یه راهروی مخفی هست که میرتل گریان بهمون نشون میده....در حین بازی وقتی که بعضی کارهارو انجام میدیم یک سری گوی آبی به سمت هری میاد و هری این گوی هارو جمع میکنه...وقتی تعداد امتیاز بالاتر بره فیلم هایی که تویه اون راهروی مخفی هستند آزاد میشن...هر چی امتیاز بیشتر فیلم بیشتر آزاد میشه!
من که واقعا لذت بردم از فیلم ها!...عوامل فیلم هستن و بازیگرا هم هستن و عکس هایی هم از فیلم نشون داده میشه و خیلی عالیه!...صدابرداری بازی رو هم نشون میده که شخصیت های واقعی روشون صحبت کردن!...فقط من دنیل رادکلیف رو تویه این فیلم ها ندیدم!

8-حالا که صحبت از صدابرداری شد باید بگم که صدابرداری بازی هم خیلی خوب کار شده...مخصوصا موزیک های بازی که من واقعا ازشون لذت میبرم و شاهکارن!

9-یک زیبایی ساختاری بازی هم حرکت شخصیت های اصلی بازیه!...مثلا وقتی هری میخواد وارد یه اتاق بشه در رو با دستش هل میده!...وقتی هم صحبت میکنن لب هاشون عالی تکون میخوره و وقتی میخواد از جایی بالا بره به زیبایی این کارو میکنه!...در یکی از قسمت های بازی که باید از برج جغددونی بالا بریم حرکات هری خیلی عالی کار شده!(فقط از نظر من یه کم جلف بود که هری از جغددونی بالا میره!)

10-و مهمترین مشکل بازی بعد از کنترل هری، سریع پیش رفتن بازیه که به بارون خون آلود به این مورد خیلی عالی اشاره کردن!...من به شخصه فکر نمیکردم انقدر سریع داستان اصلی رو تموم کنم!

11-یکی از نقاط ضعف بازی از نظر من کوییدیچ نداشتن بازیه!...هر جور شده باید کوییدیچ رو تو بازی جا میدادن!

12-مبارزات خیلی الکی هستن و هری هم جون نداره و این خیلی مسخرست!...بازی فقط اینه که بری بگردی چیز میز پیدا کنی!...همین!...ولی همینشم به نظر من خیلی جذاب کار شده!...ولی اینکه مبارزات رو الکی کار کردن خیلی مسخرست!

13-در حین بازی یک سری بازی های کوچیک هم تو بازی جا داده شده!...مثلا شطرنج جادویی یا بازی کارت ها که دو مدل داره و یه بازی هم تویه فضای باز هستش که باید توپارو از یه دایره بندازی بیرون!...کلا باید ببینین جالبه!

14-فیلم های بازی هم گرافیکش خیلی بالائه ولی چون بازی هم گرافیک بالایی داره آدم از فیلم های بازی انتظار گرافیک بالایی داره!(پررو رو نگاه کنا!)

15-ما در بازی بعضی از شخصیت هارو واقعا خیلی کم میبینیم و بعضی هارو هم که اصلا نمیبینیم!...بیشتر بازی در هاگوارتز و در گشت و گذار میگذره و ما مثلا مالی ویزلی یا پرسی یا خیلی از اعضای محفل رو نمیبینیم!...خانواده ی دورسلی رو اصلا نمیبینیم و کریچر رو فقط در یک صحنه میبینیم اونم برای یک ثانیه!!!!...چون غیب و ظاهر میشه!!...لوپین و تانکس رو واقعا فقط دو سه صحنه میبینیم!...دامبلدور هم فقط در قسمت وزارتخونه قابل بازیه که اونجا هم هر کاری میکنی نمیتونی ولدمورت رو ببری!...یعنی اصلا بازی طوری درست شده که دامبلدور از ولدمورت شکست بخوره و بعدش یه فیلمی نشون داده میشه!...به نظر شما مسخره نیست که آدم باید یه قسمت رو ببازه تا داستان جلو بره؟!!

16-اکلامنسی هم اصلا جالب کار نشده و خیلی آسونه!...کلا کلاس ها و یادگیریها خیلی بد کار شدن!...ما فقط از پروفسور اسپراوت و فلیت ویک و اسنیپ چیزهایی یاد میگیریم که همشون یا خیلی سختن یا خیلی آسون!...به شخصه فقط کلاس اسنیپ رو آسون دیدم ولی کلاس فلیت ویک کمی گیج کنندست!...کلاس اسپراوت هم خیلی آسونه!...در کل این کلاس ها به هیچ دردی نمیخورن و فقط تویه راهروی مخفی میرتل گریان یه سری کاپ ها هستن که اگر در این کلاس ها موفق بشین اون کاپها ظاهر میشن!!

17-سخت ترین قسمت بازی پیدا کردن اعضای ارتش دامبلدوره که نصف وقت بازی رو میگیره!...شما باید 28 نفر ارتش دامبلدور رو پیدا کنین و البته فقط حدود 15 تا 20 ماموریت رو انجام بدین تا مشکل ترین قسمت بازی رو رد کنین!
ماموریت دین توماس هم از همشون سخت تره چون شما باید کل هاگوارتز رو بگردین و پنج تا مجسمه پیدا کنین که حرف میزنن...برای راهنمایی بگم که یکی از مجسمه ها در راه درمانگاه و یکی هم در همون جاییه که ماموریت کالین کریوی رو انجام میدین و دوربینشو براش پایین میارین!...یکی دیگه هم همون پایین قسمتیه که کالین هستش!

18-سخت ترین جادو به نظر من جادوی اکسپکتو پاترونوم هستش که اولش ممکنه مشکل داشته باشین باهاش چون باید موس رو خیلی سریع و ریز تکون بدین....وقتی هم میخواین اشیاء رو با این جادو حرکت بدین اگر یک دفعه تکون بدین بعدش کنترل کردنش سخته ولی میتونین با دکمه های عقب جلو هم این کارو بکنین!

19-تا تموم شدن داستان اصلی بازی و این 76 درصد فقط شخصیت های هری و دامبلدور و سیریوس بلک قابل بازی بودند. سیریوس و آلبوس فقط در مبارزات وزارتخونه و خیلی کم قابل بازی هستند...البته دامبلدور یک کمی از سیریوس بیشتره!

20-بعضی از افکت های گرافیکی مثل آتش بازی فرد و جرج یا مرداب درست شدن در مدرسه خیلی بد و ابتدایی کار شدن...البته مرداب ها بعد از اینکه درست میشن خیلی خوب به نظر میاد و جالبن!

21-اما در خیلی از موارد هم مثل همین مرداب ها دوربین بازی خیلی بد کار میکنه!....در بعضی مواقع واقعا حرص آدم رو در میاره و درست کار نمیکنه!

اما در آخر باید بگم که بازی برای ما هری پاتریست ها خیلی جالبه چون هاگوارتز به بهترین وجه ممکن درست شده و به واقعا گشتن در هاگوارتز آدمو خسته نمیکنه...مخصوصا محوطه ی هاگوارتز و سمت جغددونی و کلبه ی هاگرید!

مبارزه هایی که با مالفوی و دار و دستش رخ میده هم خیلی باحالن اما هیچ فایده ای در آخر ندارن و شما هر چقدر مبارزه کنین در آخر این خط داستانیه که برنده ی این مبارزات رو مشخص میکنه و شما هیچ کاره این!

در کل بهترین نکته های بازی گرافیک، طراحی هاگوارتز، مامورت های جالب، فیلم های خوب و راهروی مخفی میرتل گریان و البته طلسم هایی که باید با موس انجام بدیم هستند.
بدترین نکات بازی هم کنترل افتضاح، مبارزات بی فایده، دوربینِ افتضاح در بعضی موارد، خط داستانی که سریع پیش میره و مهمتر از همه نداشتن جون!...یعنی بازی ای که باخت درش معنایی نداره و شما بازی میکنین که فقط داستان رو جلو ببرین!

به نظر من بازی های قبلی از 100 نهایتا نمره ی 20 رو میگیرن!...ولی این بازی رو میشه بهش نمره ی 60 رو حتی داد!...البته برای هری پاتریست ها مگرنه برای افراد معمولی شاید 40 رو هم نشه داد!

خوش باشید!

-----------------------------------------------------------------------------
به مدیران: من دقیقا نمیدونم که باید اینجا پست میزدم یا نه...چون ایفای نقش نیست و اگر این پست من در اینجا خلاف قوانینیه که برام در نظر گرفته شده بگید تا من پستمو پاک کنم ولی فکر میکنم چون اینجا غیر روله و من میتونستم با شناسه ی جدید هم اینجا پست بزنم مشکلی نباشه...ممنون!

[url=http://godfathers2.persiangig.com/hammers/Pro

پیام زده شده در: ۱۷:۲۶ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

پرد فوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۴ جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۵:۳۶ شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۶
از در به در!خوابگاه برای من جا نداشت!!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 136
آفلاین
ببخشید تا الان هیچ کس جای تهیه اش رو نگفت به خدا مبلغش فرقی نداره؟کسانی تهیه کردند میشه توضیح بدند از کجا؟راستی در تهران کجا؟یادتون نره ها

تصویر کوچک شده

عضو رسمی محفل ققنوس

-------------------------------------
در مسابق

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.