هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس طلسمات و وردهاي جادويي
پیام زده شده در: ۱۸:۱۲ سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱

جینی ویزلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۷ شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۷:۲۲ سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵
از برج گریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 98
آفلاین
1. شما اینسندیو رو یاد گرفتین، ولی هنوز نمیتونین کنترلش کنین، خاطره ای از این حالت رو تعریف کنین. (رول یا غیر رول) (10 امتیاز)

2. ریداکتو! این رو روی یک انسان اجرا بکیند و نتیجه شو بگین! (غیر رول) (8 امتیاز)
-روی ساحره های گروه خودمون که دلم نیومد!واسه جادوگرا هم دلم نیومد هیچ انسانی هم فعلا پیدا نکردم!خیلی وقته از هاگوارتز بیرون نرفتم!

3. کدومیک از ورد ها رو برای از بین بردن اثر این دو ورد باید به کار برد؟ (4 امتیاز)
نمیدونم پروفسور!بغل دستیم پچ پچ میکرد نفهمیدم!

4. برای جلسه ی آینده کدام ورد ها رو میخواین یاد بگیرین؟ در چه حیطه ای؟ (4 امتیاز)
من دلم میخواد ورد هیپنوتیزم رو یاد بگیرم با ورد اینکه وقتی کیف بینمونه میخوایم امتحان بدیم چیگار کنیم که بتونیم از روی بغل دستیمون تقلب کنیم!البته واسه کلاسای مشنگ ها میخوام ها!

5. از تدریس این جلسه خوشتون اومد؟ بیشتر میخواین در چه موضوعی ورد شناسی کار بشه؟ اثر یا تاریخه یا ...؟ (4 امتیاز)
-----با عرض عذر خواهی نمیدونم!

not only wizards,witches are here too

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر !
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی !!!‏
برای عشق !!!!‏
برای گریفیندور.
http://upload.tehran98.com/img1/5atum4n9ui53pjad2p3k.jpg

پیام زده شده در: ۱۷:۳۸ دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱

الفیاس.دوج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۷:۱۶:۴۰ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳
از ته دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1205 | خلاصه ها: 1
آفلاین
امتیازات جلسه اول کلاس طلسمات و ورد های جادویی:

راونکلاو:

فلور دلاکور:
۸+۸+۲+۴+۴‏=‏ ۲۶ امتیاز
حالا دیگه ریش منو میسوزونی؟ برای برطرف کردن اثر ریداکتو، از ریپارو میشه استفاده کرد.

پنه لوپه کلیر واتر:
۸+۸+۰+۴+۴‏ ‏=۲۴ امتیاز
ریداکتو رو میشه با ریپارو اثرش رو درست کرد و آتش رو میشه با آگوامنتی خاموشش کرد.

دافنه گرینگراس:
۱۰+۶+۰+۴+۴‏=‏۲۴ امتیاز
همون توضیح بالایی!

کینگزلی شکلبولت:
۸+۸+۰+۴+۴‏=‏ ۲۴ امتیاز
همون توضیح بالاتری!
مجموع امتیازات راونکلاو:
۲۴+۲۴+۲۴+۲۶‏=‏۲۴.۵
بقیه گروه ها هم که شرکت نکردن! ولی هنوز تا زمان ارسال تدریس، وقت هست!
منتظر تدریس باشید!

موفق هم باشید!

و ناگهان تغییر!
شناسه ی بعدی:
پروفسور مینروا مک گوناگال

الفیاس دوست داشتنی بود! کمک کننده بود؛ نگذارید یادش فراموش شود.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۳۶ شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۱

کینگزلی شکلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۷ سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۵:۲۵ سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲
از شیراز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 227
آفلاین
با درود

تکالیف:

1. شما اینسندیو رو یاد گرفتین، ولی هنوز نمیتونین کنترلش کنین، خاطره ای از این حالت رو تعریف کنین. (رول یا غیر رول) (10 امتیاز)

یک روزی روزگاری، توی شهر قشنگ کینگزلی و زنش و بچه هاش زندگی می کردند.
یک روز کینگزلی و زنش میرن بیرون دنبال چهار تا وام؛ بچه هاشونو تنها تو خونه میذارن.
پسر اولی که بچه خوبیه و همیشه کلش تو انیترنت و جادوگرانه عین بچه خوب میشینه اما پسر وسطیه که اتیشیه واس خودش کتاب طلسمات الفی پیر رو بر میداره میزنه جر وا جش می کنه و یک طلس از توش پیدا میکنه؛ شیک مطمئن جادار.
جونم براتون بگه این اق پسره که اسمش مکس هستش این طلسم رو اجرا میکنه و میزنه تمام کتابخونه رو میسوزنه.
کینگز، باباش که بر میگرده میبینه ای واییییی من که باید بره چهار تا وام دیگه بگیره کتابخونه رو درست کنه.

نکته اخلاقی: اینکه کتاب ها رو دور از دسترسی اطفال نگه دارید و از همه مهتر اتش بازی چه نیست؛ با جان خود و البته ابروی گرو گذاشته وام گرفته پدرتان بازی نکند.

2. ریداکتو! این رو روی یک انسان اجرا بکیند و نتیجه شو بگین! (غیر رول) (8 امتیاز)

سرش شکست.
پاش چلاق شد.
گوشش شکست.
موهاشم ریز ریز شد ولی چون اینو من با اینسندیو زدم بیچاره تمام موهای بدنش و سک صورتش ذغالی شد.
به همرایه تمام داد و غار های وزیر و البته اخطار نامه رسمی اش

ولی همه اینا توی توهمته الفی جان میدونی چی طو شد ؟؟؟
طرف اومد یک پرتگو ماکسیما زد هرچی از اون بلاهای بالا هست سر من در اومد.

نکته اخلاقی : مردم ازاری ممنون ااااآآآآ... چیزه ممنوع...

3. کدومیک از ورد ها رو برای از بین بردن اثر این دو ورد باید به کار برد؟ (4 امتیاز)[/b]

پرتگو برای ساختن یک دیوار برای محافظت از اتش

4. برای جلسه ی آینده کدام ورد ها رو میخواین یاد بگیرین؟ در چه حیطه ای؟ (4 امتیاز)

کاربردی و اسان باشه فعلا.
مثلا ورد هایی که روزمره مثل اکسیو باهاشون سر و کار داریم.

5. از تدریس این جلسه خوشتون اومد؟ بیشتر میخواین در چه موضوعی ورد شناسی کار بشه؟ اثر یا تاریخه یا ...؟ (4 امتیاز)

من با تاریخ حال میکنم.
خوفه.
فقط درباره ورد ها و همون تاریخشون بیشتر بتوضیح.

ورودم به گريفيندور فقط يك دليل داره ؛
پـــــيــــــــــــــــــــــــــــــــــــــروزي

only Gryff

ما شیفتگان خدمتیم، نه تنشگان قدرت

مدتی نیستم، امتحانات بدجوری وقتمو مشغول کرده.
از همه بچه ها عذر میخوام.

اما...
بر می گردم؛

پرشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــور و
بهتـــــــــــــــــر از همیــــــــشـــــــه

پیام زده شده در: ۲۲:۲۷ چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۱

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین

-بگو اینسندیو!بگو اینسندیو!
-گفتم اینسندیو!گفتم اینسندیو!

-کنترلش کن!
-کنترلش کردم.

الفیاس دوج سرش را با سرعت غیر طبیعی ای چرخاند و در حالی که عینک(!)خود را بالا میکشید گفت:
ای دروغ گو!کجا کنترلش کردی؟

دافنه اشاره ای به زمین سوخته کرد و گفت:ایناهاش!
الفیاس عینکش را بالا تر بردو متعجب از جای خالی آتش به کنترل تلوزیون نگاه کرد و گفت:تو چجوری از آتیش کنترل ساختی؟
دافنه جواب داد:این جوری.

-چه جوری؟
-این جوری.

-چه جوری؟
دافنه نگاهی به استاد چهار چشمی اش انداخت و گفت:استاد،مثل اینکه کهولت سن بدجوری اثر منفی گذاشه.
الفیاس گفت:صد آفرین!البته قرار بود تو بلد نباشی کنترلش کنی.فهمیدی؟
دافنه با دستپاچگی گفت:بسیار خوب،استاد!
و بلند گفت:اینسندیو!
الفیاس سوخت و خاکستر شد.کلاغه هم داد زد:هی،چرا رولو تموم کردی؟هنوز به خونم نرسیدم.
برای همین الفیاس زنده شد.بعد گفت:آفرین.حالا که بلد نیستی کنترلش کنی بیا بریم بالا.آنها بالا رفتند و آنجا دوغ بود.برای همین الفیاس منصرف شد و گفت:پایین میریم.
آنجا هم رفتند اما آنجا ماست بود.الفیاس با اعصاب خورد دست به سینه ایستاد و به دافنه نگاه کرد که رسیدن کلاغ را به خانه اش مناظره میکرد.پس گفت:رولت تموم شد؟
-بله!

استادا،ما این ورد را بر روی یک دختر به نام پنی اجرا کردیم و چیزی نشد.زیرا او جلیغه ضد ریداکتو به تن داشت.
اما استادا،جسارتا شما مرض دارید؟مگه کرم دارین که میگین رو یه انسان امتحان کنیم؟
البته ما به هیچ عنوان قصد توهین به استادمان را نداشتیم!

3. کدومیک از ورد ها رو برای از بین بردن اثر این دو ورد باید به کار برد؟ (4 امتیاز)

وردی لازم نیست.همین جلبیغه های ضد ریداکتوی اعلا خوفه!البته (اصلا یک درصد هم فکر نکنین من از دلاکور تقلب کردم!)آگوامتنی برای از بین بردن اثر اینسندیو و پروتگو برای از بین بردن اثر ریداکتو!

هر چیزی که به هوا مربوط بشه.منظورم به پرواز در آوردن یا وینگاردیوم له ویوسا ست.البته یه جورایی آکیو هم بد نی.

بلی!بسیار ساده،کوتاه،مختصر و مفید بود!
بیشتر در مورد اثر.تاریخچه که اصلا.
مجازات هر ورد هم بد نیست و ورد های پر کاربرد!
اینا خیلی خوبن!

تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟

پیام زده شده در: ۲۰:۵۵ چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۱

پنه لوپه كلير واترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۳ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۳:۳۴ پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 300
آفلاین

با پرسی رفته بودیم ماه عسل . هوا سرد بود و سوز خیلی بدی به صورتمان می خورد. مجبور شدیم برای گرم کردن خودمون آتش روشن کنیم. من آتش رو روشن کردم. ولی انقدر آتشش گرما داشت که اگه خیلی زود خاموشش نمی کردم پرسی جزغاله می شد. تا همون جاشم شیشه ی عینکش رو بخار برداشته بود و بیچاره نمی تونست جایی رو ببینه. ولی هر چقدر سعی کردم نتونستم آتش رو خاموش کنم و بدین ترتیب مجبور شدم برای همیشه از پرسی خداحافظی کنم

من این رو روی دافنه گرین گراس امتحان کردم

نتیجه:

1. صدای انفجار شدیدی به گوش رسید.

2. دود سبز رنگی ناشی از سوخت چمن سبزه های دافی به گوش رسید .

3. کلمه ی بلند و کشدار غضنفر کمک در همه جا طنین انداخت.

4. جنازه ی دافی نمایان شد .

در نتیجه: من به حبس ابد در آزکابان محکوم شدم.

ورد ریدکولوس: برای تغییر حالت دادن آتش به هرچیزی ترجیحا به آب یا یخ.

سپر مدافع: برای ریداکتو

ورد لی وه کورپوس و سکتوم سمپرا

اثر ورد بر روی اجسام بی جان و موجودات جاندار

ما تشنگان قدرتیم نه شیفتگان خدمت

پیام زده شده در: ۱۵:۳۲ چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۱

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۴ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۸:۰۹ جمعه ۶ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1024
آفلاین

_ اه چه قدر دستام دوده گرفته!

تری نالید: باو فلور این هزار و سیصد و پنجاه و دومین باریه که اینو گفتی! وللش خوش باش.

تری و فلور گوشه ی کلاس ورد های جادویی نشسته بودند و به آتش هایی که درست کرده بودند نگاه می کردند.
تری سرشو با غرور بالا گرفت و فریاد زد: الفیییییییی! امم منظورم اینه که؛ اااااااااسسسسستاد!

استاد دوج از آن ور کلاس با سرعت یک حلزون حرکت کرد و پس از سه و نیم ساعت بالاخره به آن ها رسید.
_ کاری داشتید؟

تری بدون توجه به فلور که سعی در کنترل آتش بازیگوشش داشت گفت: استاد ما اینسندیورو یاد گرفتیم نگاه!

فلور آمد در تایید حرف تری سری تکان بدهد که ناگهان آتشش از کنترل خارج شد و موهای نداشته ی پروفسور را سوزاند. :D

استاد من این وردو بر روی کراب اجرا کردم و نتیجش این شد:
1. کراب شروع به قرمز شدن کرد.
2.کراب دستشو گرفت دور شکمش.
3. صدایی بلندی آمد.
4. و ما متوجه شدیم که اجزای بدن کراب داره از آسمون می باره.

استاد برای ورد اینسندیو ورد آکوامنتیو به کار می بریم. برای ورد ریداکتو هنگامی که به جسم برسه هیچ کاری نمی شه کرد،اما اون اول می شه از پروتگو استفاده کرد.

من به نظرم روی ورد های جا به جایی جسم کار کنیم، مثلا وینگاردیوم له‌ویوسا یا دی پالسو یا لوکوموتور.

تدریس خوب ولی تکالیف برای این فصل سخت بود، در ورد شناسی هم دوست دارم اطلاعاتم از همه نظر کامل باشه و همه چیزو یاد بگیرم.

بار دیگر سایتی که دوست می داشتم. :)

پیام زده شده در: ۱:۱۱ چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱

الفیاس.دوج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۷:۱۶:۴۰ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳
از ته دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1205 | خلاصه ها: 1
آفلاین
جلسه اول کلاس طلسمات و ورد های جادویی

پروفسور دوج اینجا هم وارد کلاس میشه با همون نگاه مهربان و چهره ی پیرش و مستقیما میره روی میز استاد میشینه و پاهاشو میندازه روی هم و درحالیکه به چهره ی دانش آموزای بهت زده لبخند میزنه، شروع به صحبت میکنه:

- سلام بر دوستان خودم، خوب هستید؟ منو که فکر کنم بشناسین! پروفسور الفیاس دوج، یا همون پدر الفی پیر!
این ترم رو با کلاس طلسمات و ورد های جادویی در خدمتتون خواهم بود. و برای اینکه جلسه ی اول هستش، زیاد وقتتون رو نمیگیرم و با یه تدریس ساده و آسون این جلسه رو تموم میکنیم، کیا موافقن؟

همه ی بچه ها با توجه به تجربه ای که از کلاس های پروفسور داشتن، با موافقت و خوشحالی حرفش رو تایید میکنن و به همدیگه لبخند میزنن.

الفیاس شروع میکنه به صحبت و در همین حین با دستش روی تخته سیاه دو وردی را که امروز تدریس خواهد کرد رو نوشت:

اینسندیو Incendio

ریداکتو Reducto

در حالیکه سعی داشت دست گچیش رو با لباس جدیدش تمیز کنه، شروع به قدم زد در سول کلاس کرد و با صدای ارام و عمیق همیشگیش شروع به صحبت کرد:

- اول در مورد اینسندیو؛ همونطوری که هممون میدونیم، برای آتش درست کردنه، ولی آتش هایی که بشه کنترلشون کرد، آتش هایی با دمای معمولی و گرمای مطلوب، نه مثل دیو آتش یا آتش در زنجیر!
میشه به راحتی کنترلشون کرد و همینطور به همدیگه یاد داد، وردی در سطح متوسط یادگیری ولی بسیار پرکاربرد!
که فکر کنم همتون حداقل یه بار ازش استفاده کردین و نتیجه شو دیدین، پس زیاد سراغ این ورد نمیریم و برای جلسه ی بعد، همتون باید بتونین یه کپه ی کوچک هیزم رو آتش بزنین! سوالی هست؟

دانش آموزان که به اندازه ی کافی از صدای الفیاس خوابشون گرفته بود، به علامت نفی سرشون رو تکون دادن و دوباره خواستن که الفیاس تدریسش رو ادامه بده تا بتونن به ادامه ی خوابیدنشون بپردازن!

- خوبه! میبینم که همتون میدونین که چطوری باید با یه استاد پیر برخورد کنین! خوبه عزیزان من! و در مورد ورد دوم، یا همون ریداکتو که ورد انفجار هستش، انفجاری که بر اساس قدرت و توانایی اجرا کننده ی اون ممکنه اصلا اتفاقی نیفته و یا یه خرابی بزرگ به بار بیاره!

این ورد روی هر چیزی اثر داره، از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو میتونه منفجر بکنه، که البته اینم باید بگم که کشتن یک انسان با این ورد هم جریمه ش حبس ابد در آزکابان هستش ولی چون یک وردی هست که به صورت روزمره و معمولی هم ازش استفاده میشه، به عنوان ورد نابخشودنی اعلام نشده!

و آما تکالیف! زیاد درس گفتم و ممکنه خسته بشین!

تکالیف:

و ناگهان تغییر!
شناسه ی بعدی:
پروفسور مینروا مک گوناگال

الفیاس دوست داشتنی بود! کمک کننده بود؛ نگذارید یادش فراموش شود.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۰۳ دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱

اسلیترین

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۸ پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
دیروز ۱۷:۴۹:۳۶
از هاگوارتز
گروه:
اسلیترین
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 505
آفلاین
کلاس طلسمات و ورد های جادویی با تدریس پروفسور دوج !

کلاس ها سه شنبه ها در این تاریخ ها برگذار میشود :

11-17 آذر ====> جلسه اول کلاس های هاگوارتز
25 آذر -1 دی ====> جلسه دوم کلاس های هاگوارتز
7 -13 بهمن ====> جلسه سوم کلاس های هاگوارتز
21 -27 بهمن ====> جلسه چهارم کلاس های هاگوارتز

امتحان طلسمات و وردهای جادویی
پیام زده شده در: ۲۳:۳۹ پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۸

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

رولی بنویسید که در اون طلسمی رو که از نظر خودتون هیجان انگیز هست کارآیی و استفاده ازش رو به کار ببرید ، و در صورتِ تمایل با اون طلسم ِ هیجان انگیز فردی رو کاملا توجیه کنید .

* دانش آموزان پاسخ امتحان را در همین تاپیک ارسال کنند .
* امتحانات تا بیست شهریور ادامه خواهند داشت .

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

Re: كلاس طلسمات و وردهاي جادويي
پیام زده شده در: ۱۶:۴۹ پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۸

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

خب ، ممنون از شرکتتون ، تکلیف سختی نبود که امتیازش رو نگیرید ...

ترورس : 30
کرنلیوس آگریپا : 30
گلگومات : 30

با تشکر از دانش آموزانی که در این ترم شرکت کردند !
پایان ترم هشتم هاگوارتز !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.