هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   3 کاربر مهمان

پاسخ به: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۱۲:۴۵ سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳

آگوستوس راک وود old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۶ چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۱:۲۵ جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰
از زیر سایه ارباب .... ( سایشون جهان گستره خوو ...)
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 118
آفلاین
درود سرورم

امروزه آگوستوس نجات دهنده شده .... نظر شما چیست ؟

آخرين فرصت ماست ....

پیام زده شده در: ۲۲:۵۴ یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳

مورگانا لی فای old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۲ سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۷:۵۵ شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
از من دور شو جادوگر!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 403
آفلاین
اربابا.....
میشود این نوزاد کوچک را نقد بفر مایید؟

تصویر کوچک شده

?How long will you have me in your memory
Always

Перерыв сердца людей. Осколки может сделать вас ударить ...
Кинжал в сердце иногда ... иногда ... иногда горло вашим отношениям веревки!
Святые люди ... черные или белые ... не сломать чью-то сердце.

پیام زده شده در: ۱۹:۴۹ شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۱۳:۲۵ پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6961
آفلاین
یک بار خواهش کرده بودم که قوانین نقد رو بخونین. زیادم طولانی نیستن. قسمت آخر بند 1 رو با دقت بیشتری بخونین. استثنا قائل می شم...ولی نه همیشه!

اگه صرفا نظرمو می خوایین که قبلا با پیام شخصی پرسیده بودین و نظرمو گفته بودم. ولی اگه نقد می خوایین این پست قبل از آخرین نقدی که برای شما انجام دادم زده شده و طبیعتا نقد فایده ای براش نداره.

پیام زده شده در: ۱۲:۴۵ شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳

آگوستوس راک وود old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
سلام سرورم
امروزه آگوستوس راک وود برای چنین نقد هایی زیاد اینجا میاد .
بقیه چطور ؟

آخرين فرصت ماست ....

پیام زده شده در: ۲۰:۰۲ جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 99 سرزمین سیاهی آگوستوس راک وود:

لحن پستتون جالب بود...ولی به این شکل نوشتن کمی سخته. بهتره بهش عادت نکنین. احتمال اشتباه هم در این روش زیاده. مگه این که یه جوری به خواننده بفهمونین که خودتون هم متوجه اشتباهات هستین و بهشون اهمیتی ندادین. در این سوژه چون شخصیت های اصلیمون مورگانا و مرلین هستن این لحن با شخصیت ها و حال و هوای پستتون هماهنگ شده.

نقل قول:
- آیه ای بس مهم در حال لود شدنه ! وای ... یعنی این پیوند مبارک و میمون باعث این اتفاق بید ؟ آه ای فرشته ی من ، آسمان نیز از این پیوند شادمان است .

منظورم از مسخره کردن این لحن و این که طوری بنویسین که خواننده به اشتباهات احتمالی هم اهمیت نده همین بود. همین اصلاح "لود شدن" که ظاهرا برای این قسمت مناسب نیست درست ترین انتخاب برای این دیالوگ بود.

نقل قول:
آسمان از هم شکافت . نوری بس سیاه تابیده شد و این آیه در شأن این پیوند نازل شد :
" و آنگاه که پیامبری ، عزم نکاح کند و همسری برای خود برگزیند ، دوشیزه مکرمه معظمه حاجیه خانم آیا عالم بالا وکیل است و اینا رو بیخیال ! اوشون .... میکنن که قبول نکن و رضایت نداشته باشند ! "

آیه جالب بود...ولی می تونست با شرکت مورگانا جالب تر بشه. به هر حال مورگانا هم مقامی نزدیک و شبیه به مرلین داره.شاید آیه ای هم می تونست برای اون نازل بشه. آیه ای در تضاد با آیه های مرلین... یا ارتباطی با عالم بالا برقرار می کرد.

نقل قول:
هکتور و بانز در حال کتک کاری ، فحش کاری و به اختصار دعوا بودند . بانز مو های هکتور را می کشید و هکتور هم قلپ قلپ معجون بی زبون به خورد بانز می داد .

هکتور و بانز سوژه فرعی این داستانن که می تونیم بیشتر پیش ببریمشون و از اونا هم برای ادامه استفاده کنیم. کار خوبی کردین که بهشون اشاره کردین. این کارتون باعث می شه این دو تا هم در ادامه فراموش نشن.

نقل قول:
در همین وقت بود که لرد وارد شد و با این صحنه رو به رو شد .
- سایلنسیو !

گاهی سوژه به جایی می رسه که نمی تونیم جلوتر بریم و مجبوریم تغییری ایجاد کنیم. قدم جدیدی برداریم. ورود لرد همین قدم جدید بود که با احتیاط ولی به موقع برداشته شده بود. کار درست تر شما این بود که همین جا ماجرا رو رها کردین و نگفتین لرد برای چی اومده یا عکس العملش چی بوده.

پستتون کوتاه و ساده و سرگرم کننده بود. اینا ویژگی های خوبی هستن...از دستشون ندین! خوشبختانه اون حالت اجبار و طنز تحمیل شده ای که داشت وارد پست هاتون می شد از بین رفته.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۰:۰۲ جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳

آگوستوس راک وود old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
سرورم ‏....‏ با سر و صورتی سیاه و شرمسار خدمت میاییم برای درخواست نقد.‏ متاسفانه وسیله مشنگی ما نمیتواند شما را بسوی پستمان هدایت کند ‏.‏ ‏
از شما می خواهیم که منت گذاشته خود به سراغ پست شماره ۹۹‏ سرزمین تاریکی رفته ‏...آن را بنگرید و نقد بفرمایید

ویرایش شده توسط آگوستوس راک وود در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۱۶ ۰:۰۹:۲۹
ویرایش شده توسط آگوستوس راک وود در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۱۶ ۰:۱۰:۳۷

آخرين فرصت ماست ....

پیام زده شده در: ۲۰:۰۵ پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 96 سرزمین سیاهی هکتور معجون ساز:

نقل قول:
هکتور بعد از یک شب طولانی که تمام مدت آن را روی معجون جدیدی کار کرده بود از صندلیش برخاست تا به دنبال یک داوطلب برای تست معجونش بگردد.

شروع پست همیشه مهمه...ولی شروع سوژه جدید مهمه. اینجا شما یه مسئولیتی به عهده می گیرین. مسئولتتون هم جذب کردن خواننده اس. شروع شما ساده ولی جذاب بود. با توجه به شخصیتی که از هکتور ارائه دادین خواننده مطمئنا دلش می خواد بدونه شاهکار جدید هکتور چیه.

نقل قول:
-بلاخره تموم شد. اگه درست از آب در اومده باشه علامت شوم بانز برمیگرده سر جاش.

استفاده از سوژه های درون سایتی حرکت خیلی خوبیه که شما هم به بهترین شکل این کار رو انجام می دین.

نقل قول:
- برم بانز رو پیدا کنم بدم خودش بخوره. اصلا نیازی به امتحان کردنش نیست. من مطمئنم درست عمل میکنه.

اعتماد به نفس باورنکردنی هکتور هنوزم فوق العاده اس... و بهتر از اون استفاده شما از سوژه پاک شدن علامت شوم بانز برای درست کردن معجون هکتوره. هر چند که فقط مرگخوارا متوجه می شن که علامت شوم بانز چرا پاک شده و چرا هکتور داره سعی می کنه درستش کنه...ولی سوژه طوری نیست که بقیه هم گیج بشن یا احساس کنن چیزی رو از دست دادن.

نقل قول:
بعد از داد و بیداد های فراوان مرلین پیامی از جانب عالم بالا نازل شد:
-
مرلین با دیدن پیام نگاهی به اطراف انداخت و بعد از اطمینان از اینکه تنهاست گفت:
-اصلا من امکانات نمیخوام. خیلی هم همین امکاناتتون خوبه. خیلی هم پذیرایی عالم بالا عالیه.

برگشتن مرلین از عالم بالا تا این قسمت عالی بود. ولی بعدش زیاد لازم نبود! یعنی بهتر بود ادامه نمی دادین.(منظورم همون قسمتیه که شخصی از عالم بالا میاد.)

نقل قول:
هکتور همزمان با باز شدن در جام معجون را سر کشیده بود.
جمله اشتباه نوشته شده...نه؟
چون هکتور چیزی رو سر نکشیده بود.

نقل قول:
-من زن میخوام هکتور!
به نظر من این دیالوگ شکلک لازم داشت! اونم تو همه تکرار هاش. برای نشون دادن اشتیاق و از خود بیخود شدگی مرلین!

آزمایشگاه هکتور و حساسیتی که درباره اونجا و ورود و خروج اشخاص داشت عالی بود. این سوژه خیلی خوبیه که به هکتور اضافه کردین. گهگاهی می شه ازش استفاده کرد.

درباره سوژه مشورت کرده بودیم. سوژه خوب و سرگرم کننده ایه. شما هم روشن و واضح و بدون اینکه ماجرا رو بیخودی کش بدین سوژه رو توضیح دادی. سوژه جدید دادن به همین سادگیه. یه سوژه ساده و توضیحات روشن. بقیه ماجرا بستگی به سلیقه و انتخاب خواننده ها داره.

خوب بود.

بررسی پست شماره 97 سرزمین سیاهی مورگانا لی فای:

نقل قول:
مرلین بدون توجه به ابهت ملکوتی، و با حالتی بسیــــــــــار هپروتی، به طرف مورگانا دوید.
- اوه مورگانا! زوج همیشگی! از هزار سال پیش!

بعضی دیالوگا هستن که با شکلک تاثیرشون چندین برابر می شه. اینم یکی از اوناس. چون احساسات در این قسمت زیاده! مرلین فقط با کلمات نمی تونه احساسش رو ابراز کنه!

همیشه لازم نیست قبل از دیالوگ توضیحی بدین. البته اگه به نظرتون اینجوری بهتر باشه اشکالی نداره ولی احساس اجبار نکنین که شخصیت قبل از هر دیالوگی حتما یه حرکتی انجام داده باشه.

نقل قول:
مرلین خنده ذوق زده ای کرد.
-بانوی هزار و دویست و سی هشت و سال و سه ماه و بیست و سه روز و سه ساعت و سی وشش دقیقه ای من!

این قسمت خیلی جالب بود.همیشه سعی کنین طنزتونو از همچین نکته های ساده و پیش پا افتاده در بیارین. اینجوری خیلی دلنشین تر می شه. حتی اون عدد آخر(دقیقه) می تونست تو دیالوگ مرلین یه دو نه بیشتر بشه. چون جملش طولانی بود و یک دقیقه گذشته. و البته جای شکلک هم بعد از دیالوگ بود.

نقل قول:
- من فقط 22 سالمه مرلیـــــــــــــن! این برای بار 2525436465465613641654 ام
اصرار مورگانا به جوون بودنش سوژه خوب و جالبیه. ولی بالا دو بار از عددهای طولانی استفاده کردین. تکرارش خواننده رو خسته می کنه.

نقل قول:
مرلین به حالت ذوق مرگ هکتور را در آغوش عالم بالایی خود له و لورده کرد.
- به من گفت عزیزم! به من گفت عزیزم! بیا بریم خرید مورا!

این قسمت هم خیلی جالب بود...ولی بازم احتیاج به شکلک داشت! اینجوری به اندازه کافی نمی تونه ذوق و شوق مرلین رو به خواننده منتقل کنه.

نقل قول:
هرچند به نظر نمیرسیدمخلوط شدن معجون های هکتور چندان تفاوتی در کاربردشان داشته باشد.

اشاره خیلی خوبی بود! این که مرلین دائم جمله "بریم خرید" رو به همراه شکلک جیغ تکرار می کرد هم جالب بود. مخصوصا وقتی در جواب مورگانا گفت "بریم خرید حلقه"! چون تا اون لحظه خواننده نه می دونه و نه می تونه حدس بزنه که چرا مرلین اصرار داره برن خرید.
شما طنز ظریف و زیبایی دارین که به دل خواننده می شینه.

سوژه های شخصیت های سایت رو به خوبی شناختین و به خوبی ازشون استفاده می کنین.این هم نکته سنجی شمارو نشون می ده و هم احترامتون رو به شخصیت هایی که اعضای سایت از خودشون ارائه دادن. کارتون خیلی خوب بود.

کار خیلی خوبی انجام دادین که سوژه رو جلو نبردین. این سوژه ای نیست که لازم باشه پیش بره. این سوژه ایه که باید دور خودش بچرخه! کسایی که می نویسن هدفشون باید صرفا تفریح کردن باشه. شما هم دقیقا همین کارو انجام دادین.

خوب بود.

بررسی پست شماره 58 زمان برگردان، کرنلیوس آگریپا:

پستتون کوتاهه. من مخالفتی با پست های کوتاه ندارم. پست رو اگه بی دلیل سعی کنین به اندازه و استاندارد خاصی در بیارین خراب می شه. ولی دیگه سعی کنین از این کوتاه تر نشه. این حداقل اندازه پستتون باشه.

نقل قول:
کراب که با شتاب از چادر بیرون میرفت جلوی راه ماشین مشنگی پرید و سعی کرد با علامت ایست دادن و با کشیدن فریاد‌های گوریل مانند بترسونتش.

این قسمت خیلی خوب بود. از شخصیت وینسنت در بهترین و مناسب ترین قسمت استفاده کردین.

نقل قول:
اما ماشین که زبان گوریل‌ها را نمی‌فهمید، وقت نکرد که به موقع متوقف بشه و با قدرت به شکم ورقلمبیده کراب برخورد کرد و کراب را دو سه متر اونورتر پرتاب کرد. مرگخوار هایی که هنوز نترکیده بودن با شنیدن صدا از چادر بیرون رفتن و متوجه هیکل بی‌ هوش (از همه لحاظ ) کراب شدن.

طنزی که بکار بردین خیلی خوبه. هم از شخصیت ها و ویژگی هاشون به خوبی استفاده کردین و هم از سوژه هایی که در پست های قبلی داده شده بود(مرگخوارایی که هنوز نترکیده بودن) و در کنار همه اینا خلاقیت خودتونم بکار برده بودین(در قسمت داخل پرانتز)! کارتون خیلی خوب بود.

نقل قول:
چطور تونستی‌ یه نوجوونو در عنفوان نوجوونیش اینجوری شوت کنی‌؟

می تونستین کمی جلوتر برین! کمی اغراق کنین. مثلا تو سوژه ای که مرگخوارا داشتن شطرنج بازی می کردن لودو نصف شده بود. اینجا هم می تونست اتفاقی بدتر از شوت شدن برای کراب بیفته. گاهی لازمه موقع نوشتن از مسیر عادی خارج بشیم!

سوژه رو خوب پیش بردین. از سوژه هایی که تو مسیر بود به خوبی استفاده کردین. فقط جمله هاتون خیلی پشت سر هم هستن. بهتره گهگاهی به خواننده فرصت استراحت بدین! اینجوری شکل پستتونم بهتر و منظم تر می شه.

نقل قول:
-‌ای بی‌ احساس! چطور تونستی‌ یه نوجوونو در عنفوان نوجوونیش اینجوری شوت کنی‌؟ جواب پدر و مادرشو تو میدی؟ هر کسی‌ که این چنین کاریرو بکنه باید قلبی از آهن داشته باشه! من نمیدونم که تو چه جونوری هستی‌ اما اینجور بدجنسی در علیه یک مرگخوار بی‌ آزار، برای من قابل تصور هم نیست !

دیالوگ برای بلا زیاد مناسب نبود. بهتر بود یه مرگخوار احساساتی تر انتخاب می کردین. و ضمنا اگه اتفاق دیگه ای برای کراب میفتاد این دیالوگتون هم جالب تر می شد. مثلا سرش قطع می شد(و همچنان زنده بود).

خوب بود.
نوشته های شما در حد زیادی تغییر کردن و این خیلی خوشحال کننده اس.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۷:۱۷ چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳

کرنلیوس آگریپاold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۹ یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۰۱ یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 57
آفلاین
با عرض سلام به ارباب بالا [؟] ما برگشتیم! اگر میشه این پست را تحت پوشش نقد قرار بدهید. با تشکرات لازمه و سلام و عرض ادب نسبت به تمامی‌ خانواده (مرگخوار‌های عزیز)

ارزشی بی‌ بکارت

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۴۹ چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳

مورگانا لی فای old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۲ سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۷:۵۵ شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
از من دور شو جادوگر!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 403
آفلاین
سرورم!
ای بزرگوار میشود مرحمت کرده شروع این مصیبت را نقد بفرمایید

تصویر کوچک شده

?How long will you have me in your memory
Always

Перерыв сердца людей. Осколки может сделать вас ударить ...
Кинжал в сердце иногда ... иногда ... иногда горло вашим отношениям веревки!
Святые люди ... черные или белые ... не сломать чью-то сердце.

پیام زده شده در: ۱۳:۵۵ چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳

اسلیترین، مرگخواران

هکتور دگورث گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۲ سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۱:۲۴:۱۵ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از روی شونه های آریانا!
گروه:
مرگخوار
اسلیترین
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 956
آفلاین
ارباب این بار دیگه من بی تقصیر بودم. هی گفتم نخور نخور. بی اجازه اومده تو آزمایشگاه من. اگه میشه اینو نقد کنید شاید یه راه حلی پیدا شد.

ارباب یه دونه باشن... واسه ی نمونه باشن!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.