هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در" ایران" هری پاتر.ارباب حلقه ها و........... نداریم؟؟؟
پیام زده شده در: ۱:۱۱ شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۶

بلید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۴ شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۵۹ چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰
از هر کجا که خون اشامی باشد بلید هم هست .
گروه:
کاربران عضو
پیام: 251
آفلاین
:خوب دلایل زیادی داره و اولین دلیلش اینه که
1-.در ایران جمعیت داستان و رمان خون خیلی کمه اگر کسی هم کتاب زیاد بخونه معمولا علمی و درسی اکثر داستان خونهای مملکت ما خانم های خانه دار هستن خانم هایی که برای پر کردن اوقات فراقتشون نه از دلخاه بلکه به نا چار کتاب میخونن تمام نویسندگان ایرانی هم از این موضوع استفاده کرده و انگشت به روی نقطه ضعف خانم های خانه دار میزارن.و اون نقطه ضعف چیه؟ کتابهای عاشقانه که آخرش هندی تموم بشه اونا این رو فهمیدن و چون تنها فکر منفعت مالی هستن نه این که یه داستان ماندنی مثل هری پاتر باشه اونو چاپ میکنن خانم ها ی خانه دار هم گر و گر میخرن و میخونن ونمیفهمن اگر پولشون رو آتیش بزنن بهتر از خوندن این کتابهاسا البته بسیاری از جوانان احساساتی ما مخصوصا دختر ها هم این کتابها رو میخونن و جز این که آدم رو به فکر و خیالهای عاشقانه فرو ببره هیچ کار مثبت دیگه ای انجام نمیده
2- .ما مشکلات مملکتی هم داریم متاسفانه در ایران برای چاپ کتاب سخت گیری زیادی میشه اونقدر زیاد که باید گفت خیلی از کتابهایی که به دست ما میرسه اونی نیست که واقعا هست و فقط اسم کتاب اصلی رو دارن.اونقدر عوضشون میکنن که میشه نام نویسنده رو هم نام ناشر و یا مترجم گذاشت مساله ی جادو و جادوگری مساله ای که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شدت روی اون تعصب داره حالا دلایلش زیاد که یکی از بهانهاشون دین اسلام که جادو رو کار شیطان و انسانهای پلید معرفی کرده یا یه همچین چیزایی در واقع من میتونم قسم بخورم اگر فروش کتاب هری پاتر برای دولت صرف نداشت مطمئن باشید که اصلا اجازه ی چاپ در ایران رو نمیدادن و هر کسی هم هر طوری شده پیداش میکرد واسش شلاق و جریمه میبستن ولی باید خدا رو شکر کرد که صرف داره
3-توی فرهنگ ما که متاسفانه عقب موندست هنوز داستانهایی مثل هری پاتر جا نیفتاده مثلا من 19 سالمه هنوز تعدادی پیدا میشن که وقتی میفهمن یه هری پاتریست هستم میگن هری پاتر میخونی؟مگه بچه ای؟؟؟؟؟؟؟؟
.میبینید؟اونقدر طرض فکر های عقب مونده توی ایران هست که فکر میکنن هری پاتر برای بچه هاست نمیدونن تو اروپا و آمریکا از هشت ساله تا هشتاد ساله هری پاتر رو میخونن و با افتخار میگن که یه هری پاتریستن مخصوصا از جام آتش به بعد که به نظر من اصلا مناسب بچه ها نیست

خوشحالم كه دوباره برگشتم.

پیام زده شده در: ۱۲:۵۷ جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۸۶

اش‌ویندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲:۵۹ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
در گذشته یه پست در این تاپیک فرستادم.البته خیلی ناقص بود.حالا قصد دارم تا کامل تر در مورد موضوع بحث کنم.
اگر دقیق باشیم،غیر تخصصی بودن سوال ،به شکل غریبی جلوه میکنه!
بازهم شاهدیم که نام ارباب حلقه ها ، در کنار هری پاتر آورده شده.من بنابر دلایلی که چشمانم ، در متن این دو اثر معروف دیده اند،به هیچ وجه حاضر نیستم دو کتاب را در کنار یکدیگر قرار بدم.حتی برای سوالی اینچنین.
مشخص نیست که منظور ایجاد کننده ی تاپیک از "هری پاتر و ارباب حلقه و ..."به ادبیات فانتزی برمیگرده یا ادبیات داستانی و یا حتی آثار معروف ادبی (چه نظم و چه نثر).
آیا در این سوال معروف بودن آثار مورد توجه قرار گرفته یا داستانی بودنشون و یا زیبا بودنشون.

عمر ادبیات داستانی ایران دقیقا مشخص نیست.عده ای تولد آن را به کتاب "یکی بود،یکی نبود*.نوشته شده توسط جمالزاده"نسبت میدهند و عده ای نیز بر این عقیده اند که پیش از این کتاب نیز،ادبیات داستانی وجود داشته و سال تولد آن، به 1250 شمسی برمیگردد.

با توجه به توضیحات بالا ،ادبیات داستانی در ایران عمر اندکی داره(نسبت به سایر شاخه های ادبی) و همین عمر کم،همواره در تاثیر شرایط جامعه بوده و در تاریکی،نویسندگان از آن به عنوان چراغی هدایت کننده ،استفاده کرده اند و همین موجب گشته تا بیشتر جنبه ی مبارزه و اجتماعی داسته باشه و برمبنای حقیقت باشند تا تخیل....و راه درست نیز همین هست و خواهد بود(به نظر من)چیزی که رهرو در شب تاریک نیاز دارد،یک مشعل است و نه یک توهم یا خوابی پر از زیبایی های دست نیافتنی.
با این شرایط قابل درک است که چرا ما ،آثار تخیلی و فانتزی معروفی در این دوره ی کوتاه،نداریم!....
اما اینکه بگوییم اصلا آثار معروف نداریم،اشتباهه.چه ما شاهکار سورئال جهان را در این دوره داشته ایم و بوف کور صادق هدایت،تا به حال مورد توجه بسیاری از نویسندگان و منتقدان معروف سایر کشور ها قرار گرفته.همچنین کتاب های جمال زاده ، بزرگ علوی و ....

این سوال مطرحه که چرا آثار داستانی ایران در میان توده ی مردم کشور های دیگر معروف نیستند و فقط قشر منتقدان و همچنین نویسندگان سایر کشور ها بدان توجه نشان میدهند؟...پاسخ این سوال واضحه!....تبلیغ کم،ترجمه نشدن آثار ایرانی، به زبان های مختلف میتونه دلایلش باشه.همچنین یه دلیل مهم دیگه هم اینه که این داستان ها پیرامون عقاید و رفتارهای مردم ایران نوشته شده اند و قطعا نمیتوانند محبوب مردم سایر کشور ها باشند.البته ممکنه کشوری هم پیدا بشه که ویژگی های سیاسی و اجتماعی مشابه ایران داشته باشه و این کتب در آن کشور ها مورد توجه قرار بگیرند(در صورتی که تبلیغ کامل انجام بگیره)
در کل سوال گنگه و همین موجب میشه که ندونیم هدفمون از این بحث کردن های بیهوده،رسیدن به کجاست!

-----------------------------------
*1300 شمسی

ویرایش شده توسط اش ویندر در تاریخ ۱۳۸۶/۱/۳۱ ۱۳:۱۴:۴۸

[b][size=small][color=660000]گریه میکردم که کفش ندارم،یکی را دیدم ، پا نداشت[/c

پیام زده شده در: ۷:۴۰ جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۸۶

Princess_of_Persia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۶:۴۸ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
آی بابا!! این مشکلات هیچ کدوم مختص ایران نیست!! همه جای دنیا هر کتابی نمیگره! من 20000 تا کتاب خارجی معرفی میکنم از هری پاتر بهتر و قشنگتر ولی هییییییییییچ کسی نیاد اونارو بخونه... موضوع بیشتر شانسه... بعدم اره ... تبلیغات...

ولی نمیدونم یه چیزی که میشه گفت مختص ایرانه اینه که اکثرا هم دخترش هم پسرش تو کتاب فروشی و بین کتابهای ایرانی اول میرن سراغ کتابهایی مثل "یلدا" و گیلدا و مریم و .... حالا چرا من نمیدونم!

ALL HAIL,
Princess_of_Persia

پیام زده شده در: ۱:۳۸ جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۸۶

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۰ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
به نظمن مشکل تنها از ما نیست چند تا مشکل هست
1-هیچ نویسنده ای نمیاد کتاب فانتزی بنویسه و خیلی ها مسخرش میکنن
2-ما دنبال کتابهای که از طرف غرب اومده باشن میریم و اگه همین هری پاتر رو یه ایرانی مینوشت قبول کنین خیلی ها نمی خوندند
3-ما در زمینه تبلیغات در این موارد خیلی نسبت به غرب ضعیف هستیم

گزیده ای از برداشتهایم...
جوانا کاتلین رولینگ،بعد از نوشتن کتاب هری پاتر و Ø

پیام زده شده در: ۰:۳۰ جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۸۶

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
اینو هستم ... وقتی بهشون میگی من خیلی هری پاترو دوست دارم یا همه کتابا شو خوندم با یه پزخند جانانه میگن این چرت و پرتا چیه؟؟؟ مگه تو بچه ای ؟
هرچی هم میگم آخه یعنی چی ؟ بابای دوستم هم هری پاتر میخونه به خرجشون نمیره ...
وقتی یه متن تخیلی یا طنز میخونن (حتی اگه طنز سیاسی باشه) میگن همه چیز مسخرست ....
به نظر من ما هری پاتر نداریم چون رولینگ نداریم و رولینگ نداریم چون نمیخوایم داشته باشیم .ما اینقدر دور و برمون رو با مسایل ملموس پر کردیم که قدرت ترک هری پاتر رو از دست دادیم ولی اگه همین جمعیت کم کتاب خون و علاقه مند هم بخوان میشه ... کار نشد نداره

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۱۹:۲۹ چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۶

مسعود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۲ چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۱۸ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از همین حوالی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 17
آفلاین
درسته که هر کتابی نمیتونه جای کتاب دیگه رو بگیره
وسبک کتابا با هم فرق میکنه
ولی شاید که ما هم کتابهای فانتزی خوب داشته باشیم که نتونستیم انون جور که باید و شاید به عموم و یا حد اقل به بازار داخلی معرفی کنیم
تازه بیشتراشکال از نویسنده نیست
مثلا شما وقتی میگین من هری ÷اتر میخونم مسخرتون نمیکنن؟!
نمیگن این کتابا مال بچه هاست؟!
حالا اون نویسنده ی بدبخت با چه دل خوشی بشینه کتاب فانتزی
بنویسه؟
تازه مگه اصلا چنددرصد مردم ایران کتاب خو نن ؟
شاید سالی یه کتاب در سال!
اگه دروغ میگم بگید دروغ میگم

پیام زده شده در: ۱۴:۵۶ سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۶

کین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۲ یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۸:۱۶ چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۸
از کره زمین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
منظور من از اينكه ما كتابي به سبك ارباب حلقه ها داريم منظور من شاهنامه هست وقتي در ايران كتابي مثل شاهنامه نوشته شده چرا بازم نوشته نشه . من اين حرف را قبول ندارم كه كتابهاي فانتزي بي مفهومه همه واقعيتها يك روزي فانتزي بودند يك روزي انسان به پرواز كردن به صورت فانتزي نگاه مي كرد اما الان واقعيتي جهاني است . پس شايد يك فانتزي روزي حقيقي شود . و در مورد اينكه ژانز فانتزي بيشتر براي رده سني كودكان است من سر در نمي آورم چرا چنين اتفاقي افتاده !!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۲۰ دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۶

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۹:۳۸ پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
گردانندگان سایت
پیام: 1506
آفلاین
ما ایرانی ها اصولاً زیاد با تخیل رابطه نداریم.بهتره بگم که نویسنده های ما زیاد با تخیل رابطه خوبی ندارن.بیشتر رئالیست هستن و اعتقاد دارن چیزی که وجود خارجی نداشته باشه ارزش نوشتن نداره!
البته این تعریف کلیه.نویسنده هایی هم داریم که به تخیل اهمیت میدن و بر اساس اون کتاب مینویسن ولی منظور من از تخیل همین شیوه و سبک استفاده در هری پاتر و ارباب حلقه هاست.در ایران کتاب هایی مثل هری پاتر و یا دارن شان در رده سنی کودکان و نوجوانان قرار میگیره.در حالی که این کتاب ها صرفاً برای این رده نیست.
این موضوع مثل ژانر فیلم های ترسناک در بحث سینماست.این سبک های خاص در ایران خیلی گمنامه.در واقع کسی تا حالا زیاد وارد این سبک ها نشده.این که دوستان میگن ما کتاب از هری پاتر بهتر داریم رو درست متوجه نشدم.منظورتون کتابی به سبک فانتزیه؟چون من خودم تا حالا کتاب فانتزی ایرانی ندیدم.
در کل موضوع اصلی به نظر من اینه که برای نویسنده های ما نوشتن در سبک فانتزی به اشتباه کسر شان حساب میشه.یعنی کسی این سبک رو جدی نمیگیره.

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۱۰:۴۸ دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۶

کین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۲ یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۸:۱۶ چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۸
از کره زمین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
آقايون ببخشيد ما كتاب از هري بهتر داريم اما خيلي قديميه من خودم دارم يه كتاب مي نويسم شايد خوب بشه اما كتابهاي ايران شايد يكم زيادي به مشكلات روز مره مي پردازند كتابي هست كه از اين مسائل كنار بره فقط داستان باشه نه چرا نمي دونم اميدوارم بشه كمكي به داستان نويسي ايران كرد واقعا اميدوارم .

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۲۱ یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۶

مسعود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۲ چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۱۸ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از همین حوالی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 17
آفلاین
من هم با این نظر که کتابهای خوب فارسی را معرفی کنیم موافقم!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.