هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نقد فيلم هري پاتر و جام آتش
پیام زده شده در: ۱۶:۱۷ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵

لوسیوس مالفوی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۲ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۵۴ دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱
از قصر خانواده مالفوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 807
آفلاین
خوب این تاپیک هم قفل میشه به علت اینکه فیلم هری پاتر و جام آتش هم دیگه چیزه جدیدی نداره این روز ها ملت دنبال خبر فیلم پنج هستن پس دوستان منتقد سینمایی تا آمدن فیلم هری پاتر و محفل ققنوس صبر کنند.! از همه دوستان که نقد صحیح کردن تشکر میکنم عزیزانی هم که فقط قصد داشتن فقط اعلام حضور کنن پست ها شون پاک میشه!

با تشکر لوسیوس مالفوی ناظر انجمن

جادوگران

پیام زده شده در: ۱:۳۵ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵

لوئیس لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۹ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۴۲ جمعه ۲۱ دی ۱۳۸۶
از Silent Hill,The Church
گروه:
کاربران عضو
پیام: 292
آفلاین
من فکر میکنم که فیلم چهار از سری های قبل بهتر از آب در آمده است. مهم ترین فاکتوری هم که باعث میشه من این را بگویم روند منطقی داستان است. طوری که مثل سری های قبل (مخصوصا 2 قسمت نخست) که از هم گسیخته بودند و فقط برای کسانی که کتاب هری پاتر را خوانده بودند، قابل درک و متقابلا جذاب بودند، از آب درنیامد. ما به عنوان یک بیننده و یک طرفدار هری پاتر خیلی از انتظاراتمان برآورده نشده است. اما این را هم باید در نظر داشت که پرده سینما با صفحه کتاب فرق میکند. مخصوصا کتابی مثل هری پاتر که هر صفحه آن مملو از هیجان و اتفاقات مهم است. تایم فیلم هم نسبتا بلند است و از فیلم های طولاتی هالیوود محسوب میشود و با گنجاندن صحنه های اضافی یا همون صحنه های حذف شده رایج در دی وی دی های اوریجینال فیلم ها، جام آتش نظرهای مساعدی را به سمت خودش جلب کرد. طوریکه فروش نسخه دی وی دی آن رکورد ها را جابجا کرد.
به هرحال اگر میخواهیم که فیلم را نقد کنیم باید از مقایسه های خشک و خالی آن با کتاب بپرهیزیم و فیلم را به عنوان یک فیلم نقد کنیم، نه تصاویر متحرکی که تنها مو به موی حوادث و شخصیت های کتاب را نقل میکنند. یعنی فاکتورهای مختلف را در نظر بگیریم. فاکتور هایی که ارزش یک فیلم را مشخص میکنند.
اگر رسیدم که همین پست رو ویرایش میکنم، اگر هم نرسیدم توی یک پست جداگانه نظر خودم رو شرح میدم.

[color=0000FF]گاهی اوقات دلت میخواد که زندگی ر�

پیام زده شده در: ۱۴:۵۸ دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
دروازه هاگوارتز(نقدي بر فيلم هري پاتر وجام اتش)

در پايان چهارمين سالي که هري پاتر وارد مدرسه جادوگري شده ، اتفاقات ريز و درشتي در هاگوارتز روي داده که تمامي آنها با خوش شانسي و خوش قلبي هري و دوستانش ختم بخير شده است.
در حال حاضر او مطرح ترين و شناخته شده ترين عضو جوان هاگوارتز به حساب مي آيد، ضمن اين که داشتن اين عنوان به مثابه رويارويي با خطر در هر لحظه مي تواند باشد.
در ضمن چهره هاي شناخته شده ديگر هاگوارتز از گروههاي ديگر قرار است همراه هري در مسابقه هاي معتبر و بسيار قديمي جادوگري که به صورت سراسري بين مدارس جادوگري اروپا، با عنوان «تورنمنت سه جادوگر» به رقابت بپردازند.
شرايط و کم و کيف اوضاع مسابقه از آن حکايت دارد که هري بسيار آماده و سرحال است. او در حقيقت چهره ترين و جوان اول در تمامي اروپا بين مدارس جادوگري شناخته مي شود، اما قرار نيست اوضاع اينقدر آرام بماند.
پيش از برگزاري تورنمنت و بازگشت بچه ها به هاگوارتز، هري تيزهوشانه پي به معلوماتي مشکوک مي برد. دوستانش ران و هرميون نيز به وجود بعضي قضايا شک کرده اند، اما مساله حقيقت دارد.
تمام اين علايم و اتفاقات مشکوک به يک چيز ربط دارد و هري هوشمندانه پي مي برد که اين علايم مرتبط با بازگشت و حضور والدر مورت پست فطرت است.
هري يا بايد با تمام قوا و به کار بردن هوش و حواس کامل در مسابقه ها شرکت کند يا اين که تمام همتش را مصروف اين کند که هميشه يک قدم از والدر مورت پيش باشد؛ هرچند کسب عنوان در مسابقه هاي جادوگري براي هري و وجهه شخصي اش و حتي براي هاگوارتز حياتي است ، اما غفلت از نقشه هاي والدر مورت مي تواند به پايان بازي خطرناک آن اهريمن باهري بينجامد، خوشبختانه هري دوستان مسلمان تازه اي پيدا کرده است که مي توانند به او کمک کنند ولي ابتدا به ساکن يکي از پروفسورهاي جديد کمي مشکوک مي زند...
آنچه در بالا آمد خلاصه داستان و خط سير اصلي قصه فيلم چهارم است با عنوان «هري پاتر و جام آتش ». اين فيلم جمعه 18نوامبر (27 آبان) در 3791 سينما در امريکاي شمالي و به طور سراسري در اروپا و کشورهاي بسياري از قاره کهن يعني آسيا اکران مي شود و به نظر مي رسد مانند ديگر قسمتهاي پيشين با استقبال بي نظيري از سوي کودکان و نوجوانان و خانواده هاي آنها روبه رو شود.
با ذکر اين نکته که هري پاتر چهارم درجه PG-13 دارد که به معناي الزامي بودن والدين همراه کودکان زير 13سال است ، به هر روي براي چهارمين بار دروازه هاي هاگوارتز باز مي شود.
نمره اخلاق: صفر آنچه در ظاهر قرار است برنامه کاري هري در سال چهارم حضورش در هاگوارتز باشد ، تمرکز شديد بر درسها و کلاسها و همچنين شرکت در بازيهاي ورزشي است تا امسال نيز بتواند چهره اي شاخص ميان همه شاگردان مستعد هاگوارتز داشته باشد.
همه مي دانيم نمره انضباط هري هرگز درخشان نيست. اين نمره را با کارهاي ران و کمتر، هرميون نيز ارتباط دهيد آن وقت گرفتن نمره انضباطي حدود يک مي تواند شاهکاري براي آن 3نفر باشد.
مسابقه هاي کوئيديچ نيز که برقرار است و امسال دور بين المللي آن نيز برگزار مي شود و هري همراه ران و هرميون و بقيه ويزلي هاي کله خراب اما وفادار و صادق قصد شرکت دارند.
با همه اينها جادوگران قديمي از 300تا 400ساله اعتقاد دارند که هري بر خلاف پدرش جيمز جادوگري طبيعي نيست طبق قوانين هاگوارتز جادوگر طبيعي نمره رفتارش هميشه ممتاز است

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۹:۲۳ شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
خوب برای نقد فیلم های که از روی کتاب ساخته میشن باید خود کتاب رو هم در نظر داشت
داستان کتاب چند تا بخش خیلی مهم داره
1 سه تا مرحله ی مسابقه ی سه جادوگر
2 قسمت قبرستان و بازگشت ولدمورت
3 معمای کراوچ و مودی

غیر از این سه بخش اصلی خوب بقه ی کتاب هم هست که شاید به اندازه ی این بخش ها برای یه کارگردان یا فیلمنامه نویس که باید یه زمان مشخصی رو برای فیلم در نظر بگیره مهم نباشه

به نظر من کلا فیلم خوبی بود چون داستان خوبی داست

ولی اگه قرار باشه جدا جدا برسی کنیم

در مورد سه مرحله ی مسابقه ی سه جادوگر میشه گفت تقریبا شکل کتاب در آورده بودن فیلم رو ولی خوب یه مقدار اکشنش رو بیشتر کرده بودن تا برای مخاطب جذاب تر بشه . این قسمت بیشتر از هر چیز به جلوه های ویژه نیاز داشت که فیلم های هری پاتر در این مورد به هیچ وجد کم نمیارن و شاید بشه گفت با ساخت هر فیلم هری پاتر شیوه های جدیدی توی جلوه های ویژه ی سینمایی ابداع میشه

قسمت بعد قبرستون و بازگشت ولدمورت
اون بخش که ولدمورت از معجون میاد بیرون و مراحل ساخت معجون واقعا عالی بود خیلی عالی . قسمت مرگ سدریک که آخرش بود به نظر من از کتاب هم تاثیر گذار تر بود. مبارزه ی هری با ولدمورت و خارج شدن اون شبه ها هم خوب بود
ولی دو تا مشکل کلی داشت یکی چهره ی خود ولدمورت که من هر وقت میبینمش یاد مستر بین میافتم یکی هم مرگخوار ها که بیشتر شبیه دلقک بودن تا یه سری آدم خشن و خفن

ولی قسمت سوم کراوچ و مودی
خوب توی کتاب اولین بار اسم کاروچ از فصل قدح اندیشه میاد ولی تو فیلم از ابتدا کراوچ رو نشون میده که البته به خاطر تفاوت های فیلم و کتاب که فیلم رو باید با دیدن درک کرد و کتاب رو با خوندن به این موضوع زیاد نمیشه اعتراض کرد ولی یه قسمت از فیلم که توی اون هری خواب ولدمورت رو میبینه (اول فیلم) و کراوچ بقل ولدمورته به نظر من بد ساخته شده . یعنی من فکر میکنم نباید کراوچ رو اونجا نشون میدادن. تنها مشلش به نظر من اینه چون این قسمت رو دقیقا نمیشد مشابه کتاب ساخت

ولی چند بخش فرعی داستان
1 سیریوس بلک تو فیلم نبود که شاید هم میشه گفت تا حدی طبعی به نظر میرسید چون سیریوس تو قسمت های غیر مهم کتاب ظاهر میشد واین جور قسمت ها معمولا توی فیلم ها تغییر میکنه

2 کمرنگ بودن فعالیت ریتا اسکیتر مخصوصا اون قسمت مربوط به مادر هاگرید که اصلا نشون داده نشد به نظر من اینو میشد پرنگ تر ساخت

3 جشن کریسمس : خوب توی کتاب های چاپ ایران این قسمت تقریبا سانسور شده بود ولی به نظر من این قسمت رو خیلی خوب در آورده بودن یعنی خود جشن و داستان های قبل از جشن واقعا عالی بود یکی از بهترین قسمت های فیلم بود

4 نبودن دابی و وینکی : شاید به خاطر مسائل فنی و مالی این دو تا رو حذف کرده بودن ولی اگه این ها تو فیلم بودن ما فیلم جذاب تری میدیدیم

5 دعوای رون و هری : من با این قسمت هم مشکل دارم رون و هری سر یه موضع مهم با هم دعوا کردن موضوعی که من فکر میکنم ممکنه توی کتاب هفت خیلی مهم باشه یعنی حسودی رون به هری اینو رولینگ توی کتاب 4 شروع کرد و توی کتاب 5 و 6 گاه گاهی بهش اشاره میکرد من فکر میکنم این موضوع توی کتاب 7 مهمه (ولی خوب اینجا جای بحثش نیست) رو این حساب فکر میکنم این قسمت رو تو فیلم زیاد جالب در نیاورده بودن

پیام زده شده در: ۲۰:۵۵ جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۸۵

XXX

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۴ پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۰۲ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
از مریخ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 241
آفلاین
سلام. در مورد اینکه فیلم چهار چطور بود خود من مدت زیادی تو فکر بودم. می خواستم افکار خودم رو در این باره بنویسم و مقاله کنم اما من در این مورد نتونستم. با این که خیلی می نویسم و شاید تو حرف زدن تجدید داشته باشم اما نوشته هام به قول بعضیا عالیه نتونستم توی نقد موفق باشم. به نظر من وقتی داری یه فیلم رو نقد می کنی باید به حالات چهره بازیگر نگاه کنی و سعی کنی کار اونو خودت انجام بدی. مثلا سعی کنی خودتو به جای هری دانیل هنگام روبرویی با ولده مورت بذاری. اینطوری می فهمی اون چه رنجی میکشه و چه لذتی میبره. همه ما دنیل رو می شناسیم. اما نمی دونم اون وقتی فیلم هارو بازی می کنی چه احساسی داره. فکرش رو بکنین وقتی یه نفر رو خیلی زیاد تشویق میکنین قبل از اینکه کاری رو انجام بده اون نتونه تو انجام اون موفق باشه چه حالی میشه؟ ( مثل احساس بازیکنای تیم ملی در جام جهانی )
در مورد کارگدان و عوامل فیلم هم به نظر من اونا خیلی با مشکل روبرو هستن. من تو یه مصاحبه که با کارگردان فیلم ارباب حلقه های سوم انجام داده بودن خوندم که اون احساسش رو گفته بود. واقعا خیلی سخته که تو 1000 نفر سیاهی لشکر داشته باشی و حتی به چهره همه اونا مخصوصا به چشماشون که نشانگر حالات اوناست توجه کنی. کارگدان هری پاتر هم هر مشکلی که داشته به نظر من واقعا براش سخت بوده که بتونه این پروژه عظیم رو انجام بده. اما فیلم نامه. در مورد اون به همتون موافقم. شاید خود ما می تونستیم چیزی بهتر از اون بنویسیم. واقعا مزخرف بود.
ایلیا

ايليا جان سلام
خوفي
ايول.
ببين. تايپيك داستانهاي ده خطي رو منتقل كردم به انجمن جادو و جادوگري.
ديگه زير نظر خودمه.
برو و گرد و خاكش رو بگير.
من منتظرم تا فعالش كني
نيكي

ویرایش شده توسط نیک بی سر در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۱۸ ۸:۴۶:۰۲

من به انØ

پیام زده شده در: ۱۵:۲۷ جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۸۵

اما دابزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۹ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳
از تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 457
آفلاین
مـــــــــــــزخــــــــــــرف
نصف بيشتر فيلمو که عشقی درست کردن و ربطی به کتاب نداره، منظورم اينه که فقط موضوع کليش با کتاب يکيه اما جزئيات کاملاً فرق دارند.چندتا شخصيت رو هم که حذف کردند.کتاب چهار بهترين کتاب هری پاتره چون هم هيجانش زياده،هم خنده داره و خيلی چيزهای ديگه که فيلمش نداره.
فکرشو بکنين که اگه پيتر جکسون کارگردان هری پاتر ميشد و يه تهييه کننده ی پولدار هم پيدا میکردند چی ميشد.من که ميگم از ارباب حلقه ها و کينگ کنگ هم قشنگتر ميشد.

پیام زده شده در: ۱۶:۳۶ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۵

خانم بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۳ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۴۵ یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۸۷
از خانه ی بلک ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 68
آفلاین
هیجانیم نداشت همچینی!به نظر من که بی خود بود ،تو فیلم نامش از هر 10 صفحه 9صفحه رو نادیده گرفته بودند!

هرجا که باشی خوبه...روشن و بی غروبه...

پیام زده شده در: ۲۱:۵۷ سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۵

اوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۴۰ جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۸۷
از سرزمین جاودانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 103
آفلاین
به نظر من کارگردان قابلی نداشت. و فیلمنامه نویس همیشگی این مجموعه نقطه ضعف همیشگی اون هم هست.

اولا بسیاری از شما نظر دادین که خیلی زود از روی مسائل مهم و حیاتی فیلم گذشتن. خب این حرف کاملا به جاییه. یه چیزی که باید بگم اینکه من screenplay این فیلمو که توی word دارم 398 kb هستش در حالی که فیلم یک تا سه به ترتیب size شون ایناس:

1/366

2/858

3/793

با مقایسه ی این میبینیم که فیلم اول فقط فیلمنامه ش از این فیلم کمتره و بقیه با اختلاف فاحشی بیشترن. و این باعث میشه واقعه ای مثل مسابقه ی سه جادوگر رو به راحتی از روش رد بشن. البته شما شاید بگید کل فیلم به این ربط داشت ولی من میگم سه مرحله واقعا خیلی بدتر از اونی بود که من فکر میکردم.

مخصوصا توی هزارتو از هیچ چیزی خبر نبود. نه از ابوالهول نه اون هیولاهای بزرگ و جنگ هری باهاشون.

این کم بودن فیلم و گذشتن از روی همه چیزو از یه جای دیگه هم میشه فهمید که اونهم اینه که مهمانها از همون اول وارد میشن و کارهایی که میان اومدن اونها و رفتن هری به مدرسه صورت گرفته کلا حذف شده.کلا نمایشنامه نویس بیخیال خیلی چیزها شده.

ویرایش شده توسط آوری در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۱۳ ۲۲:۰۴:۱۳

[i][size=large][color=0000CC][font=Georgia]Lord Voldemort: Come out, Harr

پیام زده شده در: ۱۹:۱۴ سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۵

لونا لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۷ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۲۵ پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۷
از اون ورا چه خبر؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 339
آفلاین
ساسان جان با این که حرف تو درسته ولی از یه چیزایی هم نمی شه چشم پوشی کرد مثلا این که قسمتای زیادی از کتاب که من خودم به شخصه منتظر بودم ببینم تو فیلم چه جورین حذف شده بودن و خیلی می خورد تو ذوق آدم ...
ولی در کل من از فیلم 4 بیشتر از بقیه ی فیلما خوشم اومد چون با این که خیلی حذفی داشت خیلی قشنگ متجسم شده بود و معلوم بود خیلی روش کار شده و خلاصه کلی هیجان داشت!!!

پیام زده شده در: ۱۷:۴۹ سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۵

الادورا  بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۷ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵
از شجره نامه ی خاندان بلک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 141
آفلاین
این انتقادی که از فیلم هری پاتر می کنن که این قسمتش این جوری بود فلان بود بهمان بود و یا اینکه مرتبا با ارباب حلقه ها مقایسه اش می کنن بی مورده چون تا اونجایی که من می دونم ارباب حلقه ها بعد از اینکه فیلمش درست شد مردم به کتابش رو آوردن و بعد از فیلم با کتاب آشنا شدن از این رو انتقاداتی که به ارباب حلقه ها گرفته می شه کمتر از هری پاتره چون هری پاتر اول کتابه بعد فیلم واسه همینم توقع خواننده بالا میره

همه ی ما به واقعیت جادو ایمان داریم، اما جادوی ما چوبدستی هایمان نیست، بلکه قلبهامان است.
[img]http://i14.tinypic.com/2u94e

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.