هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ولدمورت چطور آن همه وسایل درون اتاق نیازمندی را توجیه میکند؟
پیام زده شده در: ۱۱:۰۱ پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۸

Ignotus Peverell

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۲۳ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
از قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
با سلام؛
نقل قول:
این جمله اش که ، تنها خودش بود که به عمیق ترین اسرار هاگوارتز پی برده بود ، شاید در زمان خودش صحت داشت ، اما دیدین که در همیشه روی پاشنه نمی چرخه و افکار و نقشه های ما همیشه درست در نمیاد !

اتفاقا مشکلی که من دارم همینه... ولدمورت عقیده داشته که هیچ کس دیگه ای از این محل خبر نداره و به قولی اتاق رو امن ترین محل جهت مخفی کردن تاج می دونسته...
شما خودتون رو فرض کنید که به نیت! مخفی کردن چیزی این اتاق رو ظاهر می کنید و وارد اون میشید و هزاران شیئی عجیب و غریب رو می بینید که مخفی شدن... اون وقت اگه فکر کنید فقط خودتون از اسرار این اتاق خبر دارین نباید به IQ شما شک کرد؟ (شمای نوعی رو میگم به خودتون نگیرید!)
تنها توجیهی که میشه برای این ایراد آورد اینه که فرض کنیم اتاق زمان ولدمورت خالی بوده و در طول زمان حدودا 50 سال تا ورود هری پر شده که به نظر من منطقی نیست چون باید این جوری فرض کنیم که در طول این مدت تو این اتاق هر شب پارتی ای چیزی بوده که این قدر شلوغ شده!
از طرف دیگه ابهامهای دیگه هنوز پابرجاست:
1-اتاق ضروریات اتاقی است که بر حسب نیاز هر فرد به شکل مورد نیاز در میاد و با این خصوصیت خودش کم معروفیت نداشته به طوری که جنهای خانگی و حتی تریلانی از اون باخبر بودن..
حالا فرض کنید ولدمورت بداند که این اتاق به هر شکلی در میاد، یعنی به عقل مبارک نرسیده که بقیه هم ممکن است بخواهند چیزی مخفی کنند و این اتاق را متناسب با نیاز خود به این صورت در بیاورند؟
2- از پایان کتاب6 (یعنی حمله مرگ خواران به هاگوارتز) تا اواخر کتاب 7 ، ولدمورت هیچ شکی در امن بودن هوروکراکس مربوطه به خود راه نداده... و این یعنی اینکه نفهمیده یا از پیروانش نپرسیده که چه جوری تونستن وارد هاگوارتز بشن. من اگه رهبر اونا بودم حداقل می نشستیم یک خوش و بشی می کردیم و می پرسیدم چه جوری تونستین از اون همه عامل محافظتی رد بشین و احتمالا اونا هم می گفتن از کجا رفتن داخل و عنقریب بود که رنگ از رخسارم بپره! نه اینکه 1 سال بگذره و عین خیالم نباشه...

Wit beyond Measure Is Man's Greatest Treasure

پیام زده شده در: ۱۵:۱۷ یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۸۸

رون ویزلیold4

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۴ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۸:۱۶ دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۰
از پناهگاه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 234
آفلاین
توی اینکه ولدمورت همیشه فک می کرده خودش از همه باهوش تر و ایناس که شکی نیست ، اما سوال اینجاست که آیا اگه هری زمان پنهان کردن کتاب معجون سازیش تاج رو نمی دید ، یا کلا دنبال جوادانه سازی از روینکلا توی هاگوارتز نبود آیا جای تاج امن نبود ؟!
از نظر ولدمورت بله بود !
باید به این توجه کنیم که ، ولدمورت فکر می کرد کسی جز خودش نمی دونه که 7 تا جاودانه ساز داره ، کسی جز خودش نمی دونه که یکی از اونا متعلق روینکلاس ! و خوب اتاق ضروریات اتاق پنهانی بود !
شاید قبل از اینکه هری توش الف دال رو تشکیل بده خیلیا از وجودش بی اطلاع بودن !
پس از اینکه یک تاج نا شناخته رو داخل یک اتاق پنهان قایم کنه خیلی هم به خودش می بالید ، برای هوش و زکاوتش !
اما این جمله اش که ، تنها خودش بود که به عمیق ترین اسرار هاگوارتز پی برده بود ، شاید در زمان خودش صحت داشت ، اما دیدین که در همیشه روی پاشنه نمی چرخه و افکار و نقشه های ما همیشه درست در نمیاد !

به نظر من چیزی که بیشتر در کتاب شک برانگیزه اینه که ، ولدمورت با وجود اینکه از ارتباط ذهنی خودش و هری خبر داشت ، با فکر کردن بر روی اطلاعات مهم ، اکثر سرنخ ها و جواب هارو به هری داد ! این خیلی عجیبه چون دامبلدور قبلا می گفت اون در برابر هری از چفت شدگی استفاده می کنه !

[b][color=000066]نان و ستاره
نان در کنارم و ستاره ها دور،
آن دورها...
به ستاره ها نگاه می کنم و نان می خورم!
چنان غرق

پیام زده شده در: ۱۱:۰۰ یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۸۸

ارنی مک میلان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۹ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۴۵ پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
از اون بالا اکبر می آید!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 250
آفلاین
آخه اگه اونجا نمیگذاشت هری اونو پیدا نمی کرد در نتیجه کتاب به این زودی ها تموم نمیشد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۱۳ چهارشنبه ۹ دی ۱۳۸۸

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
جالبه!!!

عقل لرد در اينجا زير سوال مي رود!!!!

نابينا هم اگر وارد آن اتاق ميشد بالاخره چارتا وسيله ميخورد و ميفهميد! حالا بيناش نفهميده!!!!

عجيبه!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۴۶ چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۸

اوری

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۱ جمعه ۴ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۶:۲۵ سه شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 161
آفلاین
ولدمورت چون عجله داشت فکر کرد کسی آنجارا پیدا نمی کند

شناسه ی قبلیم که بعد از این ساختمش ولی دوباره برگشتم به این

اینه

عمرا اگه فهمیده باشی چی گفتم

چاکر همه بچه های قدیمی (کینگزلی شکلبوت ، پیوز ، رفوس ، زاخاریاس ، دادالوس دیگل و خیلی های دیگه که حال ندارم بنویسم اسمشون رو )

پیام زده شده در: ۱۷:۵۲ چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۸

برتا جورکینز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۷ سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۶:۵۱ جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴
از قبرستون!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 145
آفلاین
من یه کم به عقل ولدمورت شک کردم چون با بودن اون همه وسیله توی اتاق ضروریات چطور فکر کرده فقط خودش از اون اتاق خبر داره؟ البته ممکنه همه ی اون وسایل بعد از این که ولدمورت دیهمو اون تو گذاشت، توی اتاق گذاشته شده باشن!!!!!!

پیام زده شده در: ۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۸

دیدالوس دیگلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۹ شنبه ۱۴ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۲:۴۵ سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲
از جلوی کامپیوترم!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 338
آفلاین
بله.اون می خواست هر چه سریع تر از هاگوارتز خارج شه و به آلبانی بره.بعدشم اونجا پر از اشیاء بود.فکر نمی کرد کسی اون رو پیدا کنه که این از اشتباهات ولدمورت بوده است.

غیر ممکن غیر ممکنه! همینی که گفتم...ناراحتی زنگ بزن 118

پیام زده شده در: ۲۰:۲۷ یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۸

دابیold7

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۰ یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۶:۱۰ پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۸
از تو چه پنهون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 59
آفلاین
ولدمورت عجله داشت که سریعتر از هاگوارتز خارج شود و دوباره با دامبلدور روبه رو نشود و با عجله دیهیم را همان جا گذاشت چون جای دیگری به ذهنش نمیرسید. البته حفره ی اسرار هم جای مناسبی بود ولی ممکن بود روح میرتل اونو بشناسه و یک جوری دامبلدورو خبر کنه. و در ضمن او آنقدر جان پیچ داشت که از دست رفتن یکی از آن ها خبلی مهم نبود.

پیام زده شده در: ۱۹:۰۱ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
نقل قول:
*هري پاتر:شما کاملا در اشتباه هستيد ولدمورت از همون اول در درجه اول براي پنهان کردن ديهيم به هاگوارتز مياد. و معلم شدن بهانش براي اومدنه.در هم همينطوري ناگهان براي کسي باز نميشه و بايد واضح ازش بخواي و اين مطلب پايين غلطه:از دفتر آلبي مياد بيرون در حالي كه عصبيه و در راهرو قدم ميزده كه ناگهان دري براش باز ميشه..*

خب منظور من هم همين بود. ولدمورت براي مخفي كردن تاج به اونجا اومده بود ولي خب نميتونسته هرجايي كه ميخواسته بره....2تا فرض كردم:
1.قبل از اينكه تام به دفتر آلبوس برسه ،تاج رو پنهان كرده.در اين حالت تام بايد به دفتر برسه و وقت زيادي براي پنهان كردن نداره.
2.بعد از اين كه از دفت آلبوس خارج ميشه ،تاج رو پنهان كرده.در اين حالت هم بايد سريعتر اونجا رو ترك ميكرده.وگرنه دامبلدور مشكوك ميشده.(كه البته البي شك كرده بود)

ببينيد، تام براي مخفي كردن تاج مياد هاگوارتز .ولي وقت كافي نداشته كه اون رو درجاي مطمئني مثلا تالار اسرار در طبقات پاييني جا بده.درسته؟اون بايد كارش رو تموم ميكرده كه در راهروي هم طبقه ي دفتر آلبوس به فكر چاره ميگشته كه در براش باز ميشه.(در پست قبليم هم يه لحظه فيلم 5 و باز شدن در براي نويل من رو به اشتباه انداخت) در براش ناگهاني باز نميشه ولي از اون جا كه داشته _مثل اولين بار براي هري_ تو راهرو قدم ميزده و فكر ميكرده در براش باز ميشه.

خب حالا تام ريدل رو تصور كنيد كه هفت سال آزگار در هاگوارتز دنبال تالار اسرار ميگشته، تالار رو پيدا ميكنه ولي نميتونه اين اتاق رو پيدا كنه ...خب هركس باشه كف ميكنه_اين نتيجه گيريه:_ اون مطمئن ميشه كه با وجودي كه اين همه توي هاگوارتز دنبال يك تالار مخفي بوده ،نتونسته اون اتاق رو پيدا كنه ،پس بايد اتاق امني باشه.

در واقع وسايل درون اتاق رو اصلا توجيه نميكنه!!(توجه كنيد در اون لحظه تام كف بُر شده بود)به نظرم منطقي ترين نظر همينه. ....خب اين جواب من به اين سوال بود.حالا بقيه ي ملت:
----------------------------
1.در مورد احتمال رياضي هم توضيح بدم كه احتمال يك پيشامد تصادفي هيچگاه منفي نميشه. و در واقع حد (limit) اين احتمال وقتي تعداد سالها به سمت بينهايت(حالا حدود هزار سال) ميل ميكنه به صمت صفر.

2.نقل قول:
*بليز زابيني:به نظر من تو کتاب واقعا در اين مورد اغراق شده ... مثلا هزاران کتاب ممنوعه .. آخه مگه ميشه اين همه دانش آموز پيدا شن که اهل مطالعه کتاب هاي جادوي سياه باشن؟ کل هاگوارتز انقدر کتاب نداره که حالا چند هزارتا کتابشم بپيچونن.*

بله من هم با اين نظر موافقم و فكر كنم هممون به اين نتيجه رسيديم كه اتاق از اول خالي نبوده و يك مقدار چاه و صندوق و ديوار و قفسه و كمد توش بوده ...كه ملت برن توش چيز ميز قايم كنن..ولي خب اين حجم هم خيلي زياده!

3.در مورد كمد دراكو و مرگخوارها:خب اون كمد شكسته در يكي از راهروهاي هاگوارتز بوده كه مونتاگ افتاده بود توش...دراكو بايد به ولدي گفته باشه كه ميخواد از اون كمد اونجا استفاده كنه ولي ديگه بهش نگفته كه اون رو به اتاق نياز مندي ها انتقال داده . و مرگخوارها هم خب در اون لحظه كه آلبوس دامبلدور تواناترين دشمن ولدمورت مرده بوده ديگه كاري نداشتند كه نقشه چطور تموم شده ...مهم اين بوده كه درست تموم شده بود.و ولدمورت هم سر مست بوده.و كاري به اين كارا نداشته.

4.نقل قول:
*که توي اون کمد بوده همون اسکلت 5 پا بوده و تاج يک گوشه افتاده بوده و هري بعد از اينکه يک مجسمه رو روي کمد قرار داده تاج رو هم برداشته روي سرش گذاشته تا دفعه بعد که مياد راحت محلشو پيدا کنه و لازم نباشه بگرده*

با تشكر از ايگنوتوس.بله گفتم كه كتاب دستم نبود و از حفظ نوشتم ولي خب خوشحالم كه منظورم رو درست رسوندم.منظورم همون اسكلت 5پا بود.

5. يه چيز ديگه هم مسلمه و اين كه همه ي اون وسايل مال دانش آموزان نبوده بلكه مال اساتيد و جن ها هم بوده و يه چيز ديگه : شما اصلا در نظر نگرفتيد كه يك نفر ميتونه چند بار وارد اون اتاق بشه و چند تا وسيله بذاره اونجا!

6.باز هم ميگم بهتره بگيم : ولدمورت فكر كرده كس ديگري نمتونه اونجا رو پيدا كنه ؛ نه اينكه: ولدمورت فكر كرده تنها كسيه كه اونجا رو پيدا كرده.

7. در نهايت اگه به نتيجه اي نرسيدين ، ميتونيد با توجه به سوتي هاي ديگر ولدمورت اون رو جزو تاپيك ((شانس هاي مسلم و شخصيت هاي ضعيف تنها راه نجات هري پاتر دست و پا چلفتي))حساب كنيد.

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۰۶ جمعه ۲۰ مهر ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
به هری:

هریه عزیز من در جهت توضیحات تکمیلی اون قسمت از جمله شما رو نقل قول گذاشتم تا توضیحات خودمم اضافه کنم وگرنه من با حرف شما موافقم.

نقل قول:
یک نتیجه ای که در این تاپیک به اشتباه بدست اومده اینه که تمام اون وسایل مال دانش آموزان هاگوارتز هستند، در حالیکه در توصیف اتاق اومده که این وسایل بدست ساکنان هاگوارتز مخفی شده که این ساکنان غیر از دانش آموزان هاگوارتز ، جن های خانگی ، اساتید و کلا هر کسی که یکی دو روز اونجا توقف داشته رو در بر می گیره.

من در ادامه پستم از جن ها اسم بردم و استاد ها رو هم مد نظر داشتم. دلیل اینکه از فقط از دانش آموزان اسم بردم برای این بود که داشتم در مورد قسمتی از وسایل درون اتاق صحبت میکردم که صددرصد مشخصه به دست دانش آموزان به اون اتاق منتقل شده .. مثل وسایل ممنوعه ای که در اونجا بوده ...

به طور حتم هیچ استادی وسایل ممنوعه رو در اونجا پنهان نمیکنه چون نه کسی بازخواستش میکنه و نه دانش آموزه و فیلچم جریمشون نمیکنه ... جن های خونگیم فکر نکنم با هزاران کتاب ممنوعه کاری داشته باشن .. این گونه امور در دست جادوگران است.

به هر حال اینکه شما کل متن رو میگردید تا یک کلمه اشتباه پیدا کنید کار غلطیه ... شما اگر میخواید بحث مفیدی کنید به نتایج مهمی که در بحث ها گرفته میشه توجه کنید ...

من دارم میگم کلا این محاله که این همه وسیله به طور عمد و در طول سالیان سال در اونجا روی هم انباشته شده باشه ... به طور حتم موقع نظر دادن هم پروفسور تریلانی رو یادم بود که میخواست نوشیدنی هاشو پنهان کنه .. هم جن های خانگی ای که در کتاب ششم ازشون نام برده شده بود و هم دانش آموزان عادی و ...

ولی ما داریم کلی حرف میزنیم و داریم روی کلیات نتیجه گیری میکنیم نه جزئیات. این قسمت کتاب یا تنها ایده شخصی هری بوده یا فقط اغراق بوده ...

به عنوان مثال دامبلدوری که انقدر به جادوی سیاه حساسیت داره و به قول شما همه اساتید و جن های خانگیم از محل اون اتاق خبر دارند و بد تر از اونها دانش آموزانی که بر طبق کتاب مثل کاروانسرا توش رفت آمد دارند و وسایلشونو مخفی میکنند ... پس چرا دامبلدور اون کتاب های ممنوعه رو به جای امن منتقل نکرده؟ چرا فیلچ اونجا رو پاک سازی نکرده؟ اگر قرار بود با برداشتن این چیزها بتونن ماهیت اتاق رو تغییر بدن حتما این کار رو میکردن ...

به هر حال این تنها مثال های کوچیکه ولی بحث اصلی سر توجیه کار ولدمورت هست. تمام مثال ها و نظرات میتونه کمکی برای رسیدن به نتیجه باشه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.