هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دامبلدور چطور بلافاصله از اتفاقات افتاده در گودریک هالو باخبر شد ؟
پیام زده شده در: ۲۳:۰۶ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
خب منم خط داستانی خودم رو بفرستم!!:

اسنیپ میره پیشگویی رو به ولدمورت میگه...ولدمورت هم تصمیم میگیره هری رو بکشه

خب ولدمورت تحقیق میکنه از پیتر پتی گرو و میفهمه که او رازداره...در نتیجه مجبور میکنه پیتر پتی گرو رو که دست نوشته ای بنویسه و محل پاتر ها رو لو بده

ولدمورت شب به تنهایی به خانه پاترها میره و میخواد هری رو بکشه

از طرفی اسنیپ توسط پتی گرو از قضیه با خبر میشه(( با چفت شدگی))....از اونجا که یکبار جونشو به جیمز مدیون بوده میره که کمکش کنه((راهنمایی میکنم شمارو به این حرف دامبلدور که میگفت: اسنیپ از این موضوع خیلی پشیمون شده بوده...هری))...اما کمی دیر میرسه و تنها صحنه ، حمله ولدمورت به هری رو میبینه((توجه کنید که زیر شنل نبوده)) و میبینه که طلسم به سمت خود ولدمورت برمیگرده و بدن ولدمورت از بین میره.....

اسنیپ پس از مدتی از مخفی گاه خودش خارج میشه
تو کشمکش این بوده که هری رو نجات بده یا نه...از طرفی جیمز دشمنش بوده و از طرفی یکبار جونشو به اون مدیون بوده....پس شنل نامرئی جیمز رو به روی هری میکشه تا مرگخوارا نتونن اونو پیدا کنن......سپس دامبلدور رو در جریان قرار میده...دامبلدور هم فوری به هاگرید ماموریت میده که هری رو از مخفیگاهش به خونه خالش بیاره....هاگرید هری رو میاره با خودش و شنل رو تحویل دامبلدور میده

ویرایش شده توسط بارون خون آلود در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۹ ۲۳:۰۹:۴۲
ویرایش شده توسط بارون خون آلود در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۹ ۲۳:۲۰:۵۵

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۲۱:۰۷ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵

فرد ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۳ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از کوچه دیاگون - مغازه جیب بر های جادویی ویزلی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 185
آفلاین
نقل قول:
کتاب هری پاتر اینه ده سال از کتاب اولش گذشته تازه اینجا این همه راجع به فصل اولش بحث میشه.
اون کسانی که میگن بعد از دو ماه از انتشار هر کتاب هری پاتر همه بحث ها راجع بهش تموم میشه کجا هستن؟ آیا این بحث ها در مورد کتاب اول رو دو ماه بعد از سال 1997 کرده بودن؟

با حرف هری که گفت کجان اونایی که میگن دو روز بعد از انتشار هر کتاب بحث ها تموم میشن کاملا موافقم ازش به خاطر این یادآوری تشکر میکنم.

. اسنیپ نمیدونسته که ولدمورت از پیشگویی چه برداشتی میکنه و کجا میره . وقتی هم که میبینه پاتر ها مردن و هری جون سالم بدر برده (بله من فکر میکنم که اون یه جورایی فهمید که ولدمورت کجا میره و چیکار میکنه و بقیه ماجرا رو هم فهمید) از اینکه با لو دادن پیشگویی باعث مرگ لیلی و جیمز شده پشیمون میشه و مستقیم میره پیش دامبلدور و اولین جاسوسیشو انجام میده .

من نمیگم که اسنیپ زیر شنل نامرئی بوده چون این تئوری به نظرم یکمی سبک میاد ، ولی مطمئنا تنها راه مخفی بودن شنل نامرئی نیست !؟ منظورم اینه که اطلاعات ما از دنیای جادوگری همون قدره که هری اطلاع داره و در حقیقت یعنی خیلی کم .

در ضمن به غیر از تئوری بالا که یکی اونجا بوده ، ممکن نیست که دامبلدور از طریق یه تابلو ماجرا رو فهمیده باشه ؟

چیزی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که اگه دامبلدور واقعا نمیدونست که رازدار پاتر ها کیه پس ورود به گودریک هالو هم براش غیر ممکن بود مگه اینکه رازدار شخصا با دستخط خودش محل یا اجازه ورود رو داده باشه و اونقت هم دامبلدور دستخط پیتر پتیگرو رو تشخیص میداد . همونطور که تکه کاغذی که دامبلدور برای هری نوشته بود تا هری بتونه وارد گریمولد پلیس بشه هری دست خط دامبلدور رو شناخت . ممکنه بگید دامبلدور از کجا دستخط پیتر رو بشناسه یا اینکه لازم نیست دامبلدور برای ورود حتما نامه داشته باشه ولی خوب اینا همش احتماله .

از اونجایی که حتی از فکر کردن به این که رولینگ تو کتاب اول به دلیل اینکه مشهور نبود همینجوری از خودش یه چیزایی نوشته و توش مردم رو بازم همینجوری از اتفاقایی که معلوم نیست چه جوری به گوششون رسیده با خبر کرده ، متنفرم پس این موضوع رو مهم نمیگیرم ولی چاره ای نداریم که این رو هم یکی از احتمالات در نظر بگیریم که رولینگ تو کتاب اول زیاد دقت نکرده سر این چیزای ریز .

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۲۸ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
دوست عزیز در حال حاضر دلیل نمیشه که منظور از قبل از اون موقع کی بوده و در ضمن اسنیپ اگه اونجا بود امکان نداشت وایسه تماشا کنه : اون به جیمز مدیون بود و می دونیم که می خواست دینشو ادا کنه و در ضمن لانگ باتم ها قایم نشدن پس دامبلدور می دونست ولدی میاد سراغ پاتر ها و مطمئن اسنیپ اینو بهش گفته چون دامبلدور جاسوس دیگه ای نداشته.
در ضمن چرا کسی نمی دونه چرا اون طلسم برگشت؟ لیلی می دونست (برای همین فرار نکرد) دامبلدور هم می دونست ولدی هم می دونست در ضمن نمی دونم این موضوع مربوط باشه یا نه ولی این طلسم قبلا هم در یه جای معروف دیده شده: کتاب نارنیا نوشته سی اس لوییس که رولینگ گفته به اون علاقه داره و در ضمن توی دادگاه دامبلدور صراحتا میگه که اسنیپ از یک سال پیش برای من جاسوسی می کرد

پیام زده شده در: ۱۷:۵۵ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵

deathly hallows

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ جمعه ۱ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۴۹ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
نقل قول:
الیاس:ولدمورت بعد از بدست اوردن جسمش میگه که «قبول دارم اشتباه کردم و به اون طلسم توجه نکردم. اون یه طلسم باستانی که مادرش ...»

دوست من این اون نکته روشن نمی کنه.این نکته که «طلسم آواداکداورا چگونه و با چه مکانیزمی به سمت ولدمورت برگشته»هنوز مبهمه و تو هیچ جای کتاب بهش اشاره نشده.فقط گفته شده که بدلیل یک طلسم باستانی که تازه اسمی هم از اون برده نمی شه و هیچ توضیحی از اون در اختیار نداریم این طلسم منعکس شده.در ضمن من اصلاً منظورم از مطرح کردن این نکته بحث در مورد اون نبود.من منظورم این بود که یک ناظر نمیتونه مکانیزم بازگشت طلسم به ولدمورت رو از دور تجزیه و تحلیل کنه.
اما در مورد این که گفتین :
نقل قول:
... اسنیپ اونجا بوده. اونجا بودنش رو نمی دونم ولی خدمتش این نبوده تو کتاب چهار تو محاکمه کارکاروف دامبلدور میگه اسنیپ یک سال قبل از سقوط ولدمورت به محفل پیوسته و این که ولدمورت هری رو نشون کرده رو هم احتمالا اسنیپ گفته چون...

اولاً که تو کتاب ها اشاره نشده که اسنیپ می دونسته که این پیشگویی به دو نفر (هری و نویل)نسبت داده می شه.ثانیاً تو کتاب چهار دامبلدور می گه :«در حال حاضر اگر من مرگخوار باشم اونم مرگخواره»یعنی قبلش اطمینان نداشته که اسنیپ طرف اون هاست ولی بعد از سقوط ولدمورت و اطلاع رسانی اسنیپ (با توجه به تئوری من ) از وفاداری اسنیپ مطمئن می شه.

پیام زده شده در: ۱۶:۴۰ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
بازم سلام
در جواب جناب هری که گفته دامبلدور اونجا نبوده:
در مورد نحوه حرف زدن هگرید احتمالا حق با شماست ولی من نگفتم سیریوس با هگرید رفته سیریوس همزمان با هگرید رفته یا یه کم بعد از اون توجه کنین که هگرید موتور سیریوس رو داره و در ضمن تو کتاب سوم هم خودش میگه که سیریوس می خواست هری رو ازش بگیره ولی یه چیزه دیگه هم مطمئنا هگرید همراه محفل نبوده. نمی دونم شاید تو نظر قبلی درست نگفتم لی به نظر من دامبلدور به محفلی ها هم کاملا اعتماد نداشته. فک کنم تو همون کتاب سه میگه که دامبلدور می دونست تو محفل یه جاسوس هست البته درسته که دامبلدور باید فک کنه سیریوس همون جاسوسه ولی احتمالا احتمال میداده که کسی دیگه ای هم هست. بنابراین محفلی ها رو می فرسته پی کارهای لازم و هگرید رو خبر می کنه که هری رو ببره نکته بعد در مورد پیتره تقریبا مطمئنم که پیتر اون شب اونجا بوده چرا؟
1 فلیت ویک در تشریح طلسم رازداری جیمز میگه اگه ولدمورت صورتشو به پنجره اونها می چسبوند اونا رو نمی دید. من این طور نتیجه می گیرم که جیمز برای خونش رازدار انتخاب نکرده برای خونواده اش راز دار انتخاب کرده و پیتر برای لو دادن اونا باید دقیقا به اونا اشاره کنه (البته زیاد مطمئن نیست ممکنه با گفتن محل زندگیشون هم بتونه اونا رو لو بده)
2 بعد از اون اتفاق ولدمورت جسمشو از دست داده (هم خودش تو کتاب یک میگه و هم در غیر این صورت از استخون پدر لجنش!! استفاده نمی کرد) ولی اون هنوز چوبدستشو داره! و چوبدستش هم دست پیتره! مطمئنا ولدمورت نمی تونسته به صورت یه نصف روح چوبشو با خودش به آلبانی ببره (چه باحال میشه ماری که یه چوبدست تو دمش نگه میداره!!!)
در ضمن پیتر که سهله منم بودم اشاره نمی کردم. برم به هری بگم وقتی ولدمورت بابا مامانتو کشت من وایسادم تماشا! مگه از جونش سیر شده بوده؟
جناب Deathly Hallows:
1 در مورد اون نظری که گفتی اسنیپ اونجا بوده. اونجا بودنش رو نمی دونم ولی خدمتش این نبوده تو کتاب چهار تو محاکمه کارکاروف دامبلدور میگه اسنیپ یک سال قبل از سقوط ولدمورت به محفل پیوسته و این که ولدمورت هری رو نشون کرده رو هم احتمالا اسنیپ گفته چون دامبلدور میدونسته نویل هم همون موقع دنیا اومده ولی به لانگ باتم ها نمیگه برن قایم شن (هرچند اگه میگفت بهتر بود) ولی اسنیپ قبل از اون برگشته بود یعنی احتمالا همین که فهمیده ولدمورت می خواد بره سراغ جیمز پشیمون شده (می دونید که اون به جیمز مدیون بوده)
2 و در مورد اون جمله که دامبلدور میگه فقط می تونیم حدس بزنیم به نظر من الآن دیگه جواب سوال رو داریم -> ولدمورت بعد از بدست اوردن جسمش میگه که «قبول دارم اشتباه کردم و به اون طلسم توجه نکردم. اون یه طلسم باستانی که مادرش ...»
3 در مورد اینکه دامبلدور نمی خواد اون زخمو از بین ببره. اول اینکه اون حدس میزده این زخم مفید واقع میشه یا لااقل فک می کرده هرگونه ور رفتن با زخم ممکنه باعث یه اتفاق غیرقابل پیشبینی بشه (دامبلدور می دونست ولدمورت نمرده) و ممکنه هم یه ربطی به زخم روی زانوش داشته باشه. فک کنم یه مقاله تو همین سایت خوندم که یه حدسهایی راجع به گذشته دامبلدور و زخمش و گریندوالد نوشته بود
آقای رافائل:
1 به نظر من هم کسی زیر شنل نامریی نبوده چون تاجایی که می دونم این ایده از اونجا شروع شد که رولینگ گفت شنل نامرئی هری مهمه ولی به نظر من شنل نامرئی «هری» مهمه و اون شنل اون موقع پیش دامبلدور بود ولی همون طور که خطاب به هری پاتر گفتم به نظر من پیتر اونجا بوده
2 ولدمورت اگه به اندازه من هم قوی و مستعد بود(!) بازم یه چشم مثل مال مودی نداشته که یه نفرو زیر شنل تشخیص بده دلیل نمیشه که اگه یه نفر خوب دوئل میکنه یا انواع طلسمارو بلده بتونه هر نوع جادویی رو خنثی کنه مثلا اون نتونست راهی پیدا کنه که کسی غیر از افراد مجاز (خودش و هری) گوی رو از وزارت بدزدند. بعدشم ولدمورت در کل هفتاد سالشه مگه اون همه جادوهای دنیا رو بلده؟

پیام زده شده در: ۲۳:۵۰ جمعه ۸ دی ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۷ پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۱۱ شنبه ۹ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
آقايان و خانم ها. باسلام
نظر من اينه كه اين حرفي كه بعضي از دوستان در باره ي شخص سوم در زير شنل نامرئي ميزنند كاملا غلطه. ميدونين چرا؟
دليلش اينه كه شماها ولدمورت رو دستكم گرفتيد. اون هرچقدر هم كه جنايتكار باشه يك جادوگر بزرگ و تواناست.خود دامبلدور هم ميگه در مقابل لرد ولدمورت پيچيده ترين و قوي ترين طلسم هاش جواب نميده!!!!!!! حالا اون يك نفر رو زير شنل نامرئي نبينه؟؟؟؟
كسي ميتونه جواب من رو بده؟

پیام زده شده در: ۲۳:۲۰ جمعه ۸ دی ۱۳۸۵

deathly hallows

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ جمعه ۱ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۴۹ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
سلام خدمت تمامی دوستان.این اولین پست من هست.من تمام نظرات رو خوندم .من هم در این مورد یک نظر دارم که ممکنه براتون جالب باشه.
1.اولین و مهم ترین نکته اینه که مضنون این جمله دامبلدور تو کتاب اول که میگه ((فقط میتونیم حدس بزنیم شایدم هیچگاه حقیقت را نفهمیم)) اینه که ما هیچ وقت از حقیقت چگونگی بازگشت طلسم مرگ به ولدمورت باخبر نخواهیم شد.چون حتی اگر کسی هم تو گودریک هالو باشه از فاصله دور که نمی تونه اتفاقاتی رو که افتاده تجزیه و تحلیل کنه.پس ما می تونیم رو این موضوع بحث کنیم که فردی در شب مرگ لیلی و جیمز تو گودریک هالو بوده که بلافاصله به دامبلدور خبر داده.
2.دومین نکته مهم که قابله بحثه اینه.ما هیچ وفت نفهمیدیم که اسنیپ به دامبلدور چی گفته که تونست اون رو متقاعد کنه.به نظر من چیزی که اسنیپ گفته اینه:اسنیپ از نقشه ولدمورت که حمله خانه پاترها و کشتن هری بود اگاه بوده است.چون بعد از اینکه محتویات پیشگویی رو به ولدمورت گفت مطمئناً مورد اعتماد زیاد ولدمورت قرار گرفت.ولدمورت هم نقشه اش رو به اسنیپ گفت.شب حمله اسنیپ همراه ولدمورت به گودریک هالو رفت.وقتی که اتفاقات افتاد و ولدمورت از بدنش خارج شد اسنیپ متوجه اشتباه عظیم خودش شد(حالا یا از ترس یا از پشیمونی) و دامبلدور رو خبر کرد.پس برای رد گم کنی و ایجاد یک صحنه مبارزه تمام عیار هری رو در جای امنی گذاشت و خونه رو خراب کرد.خودش هم نمی تونست مستقیماً وارد عمل بشه و هری رو ببره پیش دامبلدور چون هنوز به عنوان مرگخوار شناخته می شده و اگر ظاهر می شد اعضای محفل اون رو دستگیر می کردن.با خبر کرن دامبلدور از وقایع در واقع اون خدمت بزرگی کرد.چ.ن همونطور هم که تو کتاب هم اشاره شده بعد از رفتن ولدمورت مرگخوار هایی بودن که به اندازه ولدمورت رعب آور بودن.پس اسنیپ با این عملش در واقع جون هری رو نجات داد.
اما یک سوال دیگه وجود داره که ربطی به موضوع بحث نداره ولی خیلی جالب و قابله بحثه.چرا دامبلدور تمایلی به از بین بردن جای زخم هری نداشت؟تو کتاب یک خطاب به مک گونگال می گه:«حتی اگر می شد هم من اقدامی نمی کردم.»این به چه معنیه؟یعنی دامبلدور یقین داشته که این زخم مفید واقع می شه؟اگه می دونسته از کجا؟؟ .....

پیام زده شده در: ۱۷:۳۴ جمعه ۸ دی ۱۳۸۵

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
خیلی جالبه که بالاخره یکی به این ماجرا خط داستانی داده
بدون نوشتن یه داستان کسی نمیتونه کل نظراتش رو بیان کنه
ولی به این داستان این ایراد وارده:

اگه دامبلدور با هگرید و بقیه رفتن اونجا و همه چی رو دیدن چرا هگرید وقتی دامبلدور رو میبینه میگه خونه داغون شده بود؟ به طور کلی نحوه حرف زدن هگرید با دامبلدور طوریه که انگار دامبلدور اونجا نبوده و به طور فیزیکی نرفته اونجا

ولی اینکه سیریوس با هگرید اونجا رفته باشن چیز جالبیه
یا کسانی دیگه هم اونجا رفته باشن.

در هر حال هگرید طوری صحبت میکنه که انگار به غیر از خودش کسی اونجا نبوده فقط از سیریوس اسم میاره و هیچ وقت از ما استفاده نمیکنه و نامی از محفل هم نمیبره.

در مورد ولدمورت من فکر نمیکنم کسی رو همراه خودش برده باشه. در هیچ جا پیتر پتی گرو به این مورد اشاره نکرده و احتمالا اگه بگردیم بشه نقض این تیوری شما رو پیدا کرد.

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۶:۲۷ جمعه ۸ دی ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام خدمت همه دوستان،
من از اعضای جدید این سایتم و این بحث رو هم تازه دیدم و همه نظرات رو نخوندم. ولی می خواستم نظر خودمو در مورد این اتفاقات بنویسم. اگه مطلبی بین تکراری بودو قبلا ذکر کرده بود ببخشید. همچنین سعی می کنم در بین حرفام به نوعی به بعضی از سوالایی که به چشمم خورد جواب داده باشم و اگرم نظراتم خیلی مزخرف بود بذارید رو حساب کج و معوج بودن مغز من.
در مورد اینکه دامبلدور و بقیه مردم چطور از ماجراهای گودریک هالو باخبر شدن باید بگم که چندان عجیب نیست. توجه کنید هگرید وقتی ماجرا رو تعریف می کنم، میگم قبل از تجمع ماگل ها هری رو برداشته. بنابراین خبر شدن بقیه چندان دور از انتظار نبود. کی گفته که پاترها تنها جادوگرای اون دهکده بودن؟ خب بذارید یه کار دیگه کنم. من ماجرا رو اون طوری که حدس میزنم بوده باشه تعریف می کنم.
ولدمورت در حالی که توسط پیتر پتی گرو و احتمالا به صورت موش همراهی میشه، میره سراغ پاترها، جیمز یا احتمالا لیلی وقتی اوضاع رو این جوری می بینن برای محفل پیام می فرستن و کمک می خوان. دامبلدور تنها یا همراه عده ای دیگه (شاید لانگ باتم ها) میره گودریک هالو، ولی چون اون محدوده رو ضد آپارات کردن مجبورن کمی پیاده روی کنن. اونا وقتی میرسن که کار از کار گذشته و با جسد جیمز و لیلی و هری کوچولو با خراشش مواجه میشن. ولدمورت که به عنوان یه روح ناقص جیم زده و کسی از موش بودن پیتر خبر نداره. دامبلدور متوجه همچی میشه و فک می کنه سیریوس خیانت کرده. بنابراین اون باید اوضاع رو مرتب کنه. اعضای محفل رو می فرسته دنبال مرگخوارا یا هرکار دیگه ای که لازم بوده (مطمئنا دامبلدور کسایی مثل بلاتریکس رو میشناخته و حدس میزده که اونا مثل دیوونه ها بریزن تو مملکت و هرکی رو میبینن قتل عام کنن یا هر چیز دیگه ای) و خودش هم باید به کارها رسیدگی میکرده، مثلا باید میرفته سراغ سیریوس خائن یا باید میرفته وزارت که خبر رفتن ولدمورت رو بده و ... و باید هری رو می برده پیش خاله اش. خب اونکه نمی تونسته در حالی که هری پاتر تو بغلشه به کاراش برسه، بنابراین هگرید رو که بیشتر از همه بهش اعتماد داشته خبر میکنه تا بیاد هری رو ببره پرایوت درایو. توجه کنین که هگرید فرد کاملا مطمئنی حتی چند تا مرگخوار خطرناک هم از پش بر نمیان و همچنین هیچ مرگخواری تو بغل هگرید دنبال هری پاتر نمی گرده (تازه اون موقع هنوز عده زیادی از این ماجرا باخبر نبودن). در مورد خبر شدن مردم هم کافیه هگرید یه لحظه تو یه مهمون خونه کوچیک یه لیوان آب(!) بخوره و به یه نفر هرچی رو از دامبلدور شنیده بگه. اون یارو غیب میشه و تو خونه اش به زنش میگه. زنش با جغد، شومینه و احتمالا با تلفن هم به هرکی میشناخته خبر بده و ... و از اون طرف وزیر (که دامبلدور بهش خبر داده) با نهایت خوشحالی به منشیش بگه اسمشونبر رفته! این خبر مثل توپ می ترکه. از طرف دیگه ممکنه کسایی از محفل هم با دامبلدور بودند و مطئمنا اونا برای اون وضعیت از دامبلدور توضیح می خواستن. نکته بعد اینه که اسنیپ نصف پیشگویی رو شنیده و به محض اینکه بهش بگن جیمز و لیلی مردن ولی هری با یه زخم زنده است و با توجه به نشون روی دستش میگه که علت نابودی ولدمورت حمله به هریه. بعد از اون سیریوس و پیتر هم هستن. پیتر می تونسته کل ماجرا رو دیده باشه و در حالی که تدارک فرارش رو میدیده چیزایی رو برای برای بعضی ها تعریف کرده باشه. مثلا فرض کنین پیتر برمی گرده به قرارگاه مرگخوارها و با بلاتریکسی که حسابی قاط زده روبرو میشه. بلاتریکس از اون توضیح می خواد و اون برای فرار از دست بلا میگه که وقتی متوجه تغییر علامت شده رفته به محل اختفای پاترها و دامبلدور و لانگ باتم ها رو بالای جنازه پاترها دیده. خب این مشخص میکنه چرا بلا رفته سراغ لانگ باتم ها. و بعد از اون سیریوس، عده زیادی نمی دونستن که سیریوس رازدار جیمز بوده بنابراین وقتی دنبال پیتر بوده اگه کسی راجع به مرگ جیمز یا اوضاع بهم ریخته خودش چیزی می پرسیده، سیریوس که دست کمی از یه دیوونه نداشته هرچی می دونسته (احتمالا هگرید براش از قول دامبلدور تعریف کرده) رو بلغور می کرده.
طبق نظریه من مشخص میشه چرا مک گانگال تو پرایوت درایو اون رفتارو داره. وقتی پیام دامبلدور به هگرید میرسه، مک گانگال از هگرید می پرسه چی شده. هگرید هم که بنابه گفته دامبلدور نباید می گفته قراره چی کار کنه، فقط به مک گانگال میگه فردا شب شماره چهار پرایوت درایو منتظر دامبلدور باشه. و در مورد اون که یه نفر گفته بود از کجا میدونن اثر اون زخم مال اوداکداوراست: دامبلدور که به راحتی با دیدن هری میفهمیده. از طریق رد جادو و در ضمن دلیلی نیست که فقط دامبلدور بلد باشه رد جادو رو دنبال کنه.
وااای ببین چه پست دور و درازی نوشتم! ببخشید زبون درازی کردم راستی کسی نمی دونه چطوری می تونم شناسه ام تو سایت رو پاک کنم از اول یکی بسازم؟

پیام زده شده در: ۱۲:۵۹ پنجشنبه ۷ دی ۱۳۸۵

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
داشتم توي سرچ گوگل عنوان همين تايپيك رو به انگلسي مينوشتم كه بيش از 16 هزار مورد پيدا كرد توي صفحه سوم يا چهارم به چيز جالبي برخوردم يه همچنين تايپيكي تقريبا با همين نوع عنوان توي ماگل نت لينك داده بود
رفتم دنبالش ديدم كه اين تايپيك يكي از فعالترين تايپيكهاي فروم ماگل نت هست انقدر هم بحث جدي هست كه 600 تا پست زده شده و براش يه تايپيك ديگه به عنوان نسخه دوم ايجاد كردن كه در اون هم 250 پست زده شده واقعا خيلي جالب بود حالا خودم دارم توش پستها رو ميخونم تا ببينم اونها هم دراند در چه موردي بحث ميكنن

اين لينك تايپيك اول : با نام
How did Dumbledore know about the events at Godric's Hollow? ( Version 1 )
اين هم تايپيك دوم : با نام
How did Dumbledore know about the events at Godric's Hollow? v2 ( Version 2 )

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.