هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: فیلم ساختن از هری پاتر یک اشتباه نبود؟؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۴:۱۱ شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۶

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
به نظر من بهتر بود هری پاتر یه سریال باشه.
این طوری برنامه نوجوان به حد چشم گیری پر طرفدار و در آن از نمایش کارتونهای تکراری جلوگیری میشد.کامل کامل هم بود.
پس کلا فیلم ساختن از هری پاتر اشتباه و فقط بدرد کسایی میخوره که تازه میخوان پاترسیت شن.البته من خودم اتفاقی پاتریست شدم

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۳۳ شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۶

هوریس  اسلاگهورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۶ شنبه ۳ آذر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۸:۵۱ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷
از روستاي بادلي ببرتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
من با ديدن فيلم ها با هري پاتر اشنا شدم.براي همين موقع خوندن كتاب ها تصوير بازيگر ها مياد تو ذهنم.يعني همين فيلم ها بود كه باعث شد من به سمت هري پاتر كشيده بشم.براي همين هم ساختن فيلم از نظر من اشكال نداره.ولي بعضي از شماها كه اول كتاب رو خونديد به نظرتون خيلي مزخرفه.

clearly,fame is'nt everything

پیام زده شده در: ۱:۲۸ شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۶

پدرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۵ جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۱۴ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱
از دفتر دامبلدور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 207
آفلاین
کي ميگه که فيلم به جذب ملت به هري پاتر کمک ميکنه??
.
بعد از فيلم سه , هر دفعه مامانم ميبينه من دارم هري پاتر ميخونم, ميگه: "چيه اينا ميخوني?"
به خدا خسته شدم اينقدر واسه, پدر و مادر و در رو همسايه توضيح دادم که هري پاتر هيچ ربطي به اين چيزايي که توي فيلم ميبينين نداره!
.
اصلاً کدومتون توي کتاب اينقدر خشونت و جنگ و رو احساس کردين??????
.
اون دسته اي هم که با ديدن اين صحنه هاي "مشنگ پسند" , مثلا جذب ميشن, همون بهتره که نشن!
.
براي اين که تا هنوز چهار صفحه از کتاب رو نخوندن ول ميکنن!!

بعدش هم بر ميگردن بهت ميگن: ( آره ,ما خونديمش, خيلي مسخره بود. چيه ميخوني? بچه بازيه)!!!!!
.
ميگين نه??
توي همين جادوگران چند تا شناسه داريم که تعداد پست هاش به 10 تا نرسيده ???
.
.
ولي خوب بي انصافي نکنيم, فيلم يک و دو خيلي وابسته به کتاب بود!

آخرين باري که مي دونستم و گفتم کسي جدي نگرفت پس از اين به بعد

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/article/view.article.php/2168]مودونوم او نوموگوم[/u

پیام زده شده در: ۱۲:۳۱ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
Connor Doyle عزیز باید بدونی برای زدن تاپیک قبل از زدنش باید مجوز بگیری.
این تاپیک فعلا قفل میشه و بدلیل اینکه برای ادامه فعالیت سینمای جادوئی مکان بسیار مناسب تری هست با ناظر آنجا هماهنگ میشه و در صورت مفید بودن منتقل میشه.

پیام زده شده در: ۱۱:۵۵ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

شاهزاده خالص

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۵۲ سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۵۷:۵۶ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 460
آفلاین
من تعجّب می کنم که شما این قدر به فیلم ها اهمیت می دید. مثلاً شماها قشر کتاب خون مملکت اید. حیف وقت نیست که با دیدن فیلم؛ اون هم فیلم هایی به این مزخرفی تلف بشه؟ به جای این کارها بهتره برین و 4 تا کتاب بیشتر بخونین

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۳۷ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

کریسا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ دوشنبه ۹ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۴۳ شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰
از خانه من دریک باغ باشکوه در داستان هایم است
گروه:
کاربران عضو
پیام: 40
آفلاین
به نطرمن بزرگ ترین ظربه که می تواستند به داستان رونیک کنند همین کار بود انخاب غلط بازییگران نقص در فیلم نامه مطابق نداشتن بعضی صحنه ها متن کتاب نور پردازی غاط وغیره

پیام زده شده در: ۷:۳۰ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

monir potter

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۵ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۵ شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۹
از بوباتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 35
آفلاین
به نظر من که عمده ترین مشکل فیلمهای هری پاتر کارگردانی ضعیفش بوده انتخاب بازیگرا هم زیاد جالب نبوده مخصوصا شخصیت هرمیون چون اما واتسون فاصله ی زیادی با هرمیون داره.
بازیگرا هم که زیادی خشکن اصلا شما چند تا فیلم هالیوودی ببینین اونوقت میفهمین استعداد بازیگر کودک یعنی چی اصلا انگار انگلیسیا بازیشونم مثل حرف زدنشون خشکه.

هری همیشه پیروزه

پیام زده شده در: ۵:۴۳ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

الیور وود قدیم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۱ یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
از دور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 321
آفلاین
خوب اینو باید از دو منظر نگاه کنیم . یکی از نگاه کسی که با فیلم ها به هری پاتر جذب شده و یه بار هم از نظر کسی که با همون کتاب ها به هری پاتر علاقه مند شده .

اصولا کسی که اول فیلم ها رو ببینه مشکل زیادی با تصویر شخصیت ها نداره . یعنی تصویری که تو ذهنش ساخته می شه تصویر بازیگرهاست و نه اون چیزی که تو کتاب اشاره شده .
اما کسی که اول کتاب رو خونده باشه مسلما بین شخصیت مورد نظرش و بازیگر ها تفاوت زیادی می تونه احساس کنه . این فقط توی فیلم نیست ، بعضی وقت ها تصویر هائی که تو کتاب ها هم هست اون چیزی نیست که ما تصور می کنیم .

اما در مورد ساخته شدن فیلم های هری پاتر : من عقیده دارم که افسانه ها و داستان های تخیلی جدید ، یه قسمت از موفقیتشون تو فیلم ها خلاصه می شه ، شاید این فیلم ها برای طرفدارهای قدیمیش ( قبل از ساخت فیلم) خیلی جالب نباشه ، اما باعث می شه که داستان طرفدار های بیشتری پیدا کنه . تقریبا می شه گفت فیلم های پر خرجی که از این طور داستان ها ساخته می شه باعث تثبیت اون داستان برای مدت زیادی در بین مردم می شه .

من به شخصه اعتقاد دارم که فیلم های هری پاتر قبل از اینکه به خاطر تصویر کشیدن کتاب باشه به خاطر بهره های اقتصادی بوده و برای رسیدن به هدفشون تو خیلی از قسمت ها کتاب رو زیر پا گذاشتن و علنا به طرفدارهای کتاب ها بی اعتنائی کردن .

این روزها که می گذرد
شادم
این روزها که می گذرد
شادم
که می گذرد
این روزها
شادم
که می گذرد...

«قیصر»

پیام زده شده در: ۴:۵۰ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

Eomer

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۴ دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۵۱ چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
اگر همه ی قسمتهای این فیلمها از روی کتاب بود خیلی هم خوب بود
اما شخصیتهاش از نظر ظاهری خیلی متفاوت هستند

پیام زده شده در: ۲۲:۴۰ دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۶

ماندانگاس فلچرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۸ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۶ جمعه ۲ دی ۱۴۰۱
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 433
آفلاین
از چند جهت وجود فیلم های هری پاتر به ضرر هری پاتریست ها بوده »:

1- از بین بردن شخصیت هایی که ما در تخیلمون ساخته بودیم و جای دادن شخصیت هایی که ما انها را با تخیلمون یکسان نمی دانستیم ولی ناخواسته با خوندن کتاب در ذهن ما تداعی میشدند .

2- ایجاد صحنه های بد کیفیت و حذف قسمت های مختلف داستان که بیشتر جنبه اصلی را داشتن و قرار دادن قسمت هایی که ارزش زیادی نداشتن ... همین یکی از موضوعاتی بود که در فیلم های هری پاتر سبب از بین رفتن جذابیت فیلم برای کسانی بود که خواننده کتاب ها بودند .

3- بازی بازیگر ها ، هر چند بازیگران در نقش های خود در حد استاندارد و حتی خیلی خوب ظاهر شدن ، اما هیچ وقت نتونستن اون قهرمان محبوب ما رو خلق کنن و خود این موضوع از ضعف توانایی چهره سینما در دنیا میگه .

4- انتخاب ناصحیح پوزیشن ها و مکان های فیلم که خیلی عذاب هست ، اون مکانی که ما در ذهنمون ترسیم کردیم ، ساختن ماکتش اصلا کاری نداره ولی توی فیلم ها از ساختن صحیح و کاملش دریغ میشه و همین عاملیه برای فاصله انداختن بین دنیایی خیالی ما با فیلم .

..........

از همه اینا بگذریم هیچ کدوممون چشم دیدن بازیگرای فیلم و نداریم ، چون همه روی هری پاتر غیرت خاصی رو داریم و نمی تونیم اونا رو جای قهرمان های خودمون که یکجوری بهشون علاقه داریم ببینیم ... بنده به شخصه حالم از هر سه بازیگر نقش اصلی بهم میخوره و از فیلم هری پاتر متنفر ... و دقیقا وقت خوندن کتاب چهره خز و خیل دنیل همش جلومه

جونم فدای عشقم ، نفسم فدای رفقا ، شناسه ام هم فدای سر آرشام

[color=99

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.