هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا ولدمورت جادوگر سیاه شد با اینکه می تونست یک جادوگر سفید خوب باشد
پیام زده شده در: ۱۵:۰۷ سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۶

جیمی   پیکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۶ جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۸۷
از تالار خصوصی گیریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 277
آفلاین
خب من فکر میکنم ولدی از همون زمانی به دنیا اومد نیت

پلیدی داشت و با همین نیت و کینه و ذات بدش هر چه بزرگتر میشد. بدتر و خطرناکتر می شد تا این که ...

اون عاشق قدرت و مقام بود و هیچ چیز برایش مهم نبود .

اون به خواسته ی پلیدش رسیده بود یعنی حکومت بر تمام جادوگران . اما پسری که سنش از او خیلی کمتر بود توانست شکستش دهد.

پیام زده شده در: ۱۶:۳۶ جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۸۶

لاوندر براونold2

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۲۷ شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۰:۲۶ دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۷
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 49
آفلاین
خوب لابد دوست داشته!!!

اگه ولدي جادوگر بدي نمي شد ديگه کتاباي هري پاتر چه معنايي مي داد؟؟؟

اون جوري ديگه همه خوب مي شدن!

البته نظر من اينه که رولينگ اونو از بچگي انسان بدي ساخته بود!!!

ویرایش شده توسط لاوندر براون در تاریخ ۱۳۸۶/۱۲/۱۰ ۱۶:۳۸:۱۸

من غريبه ي ديروزم و آشناي ام

پیام زده شده در: ۱۶:۱۷ جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۸۶

هدویگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۸۷
از در خوابگاه دخترانه ي گريفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 245
آفلاین
نظر من اينه:
به نظر من لردولدمورت از همون بچگيش آدم بدي بود. به كارهاي بد مثل دزدي و.... فكر ميكرد. چون بدي كردن توي خونش بود.
اون مي خواست آدم بدي باشه و ديگران را اذيت كنه. تعجبي هم نداره كه جادوگر سياه باشه.

عشق ايمان است.

عضو محفل ققنوس عضو ارتش دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۵:۵۶ جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۸۶

نوربرتاold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۱ دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷
از رومانی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
همون طور که همه می دونیم ولدی از همون اول قبل از این که بخواد بدونه جادوگره کارای بدی می کرد. اون ذاتا انسان بدی بود و نمی تونست خودشو خوب کنه. پس وقتی هم که جادوگر شد سعی کرد خودشو خوب نشون بده اما دامبل باهوش این موضوعو فهمیده بود. ولدی تصحیلاتشو گذروند و چون انسان بدی بود جادوگر سیاه شد و خودشم از قصد کارای بدی می کرد.

پیام زده شده در: ۱۵:۴۰ جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۸۶

پرنل فلاملold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۹ جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۵:۰۱ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
از نا کجا آباد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 171
آفلاین
خوب توی دنیا همیشه باید یه تعدادی بد باشن و یه تعدادی خوب. وگر نه دیگه دنیا دنیا نمیشه و زندگی معنی نداره.کسایی هم که بد بودن رو انتخاب میکنن حتما یه دلایل خاصی دارن.ولدمورت هم تو زندگیش از نظر خودش خیلی بدبخت بود.تنها بود و تو یتیم خونه بزرگ شده بود.واسه همین از همه چیز و همه کس بدش می اومد و می خواست انتقامشو از همه بگیره.وقتی که فهمید به یه دنیای جادویی تعلق داره که هر چیزی توش ممکنه احتمالا تصمیمشو گرفته و اونو عملی کرده.یه جورایی دلم براش میسوزه.خیلی بد بخت بود....

پیام زده شده در: ۱۲:۲۷ جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۸۶

پیتر پتی گروold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۵ پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۵۰ دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۸
از کابان...مخوف ترین زندان!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 333
آفلاین
ببينيد به موضوع جالبي پرداختين. دقت كنين چي مي گم.
بيشتر شما تو كتاب هاي دينيتون خوندين كه خدا به آدم قدرت تفكر داد. راه سعادت هم بهش نشون داد.بر فرض قرآن و پيامبر هم براش فرستاد.ولي چرا به راه منحرف مي ره؟؟؟
نكته اصلي اين جاست كه اين خود نفسه كه انتخاب مي كنه و ما هيچ وقت نمي تونيم بگيم چرا هم چين كاري كرد. مثلا پاك ترين آم ها هم مي تونه در يه لحظه يه آدمو بكشه.و هيچ كي جلودارش نيست. پس ما نمي تونيم بگيم ولدمورت چرا به راه منحرف رفت.يعني اين كه در يك لحظه هم مي تونست آدم شريفي باشه.
و اين چيزايي كه هم دارين در موردش بحث مي كنين عوامل نرفتن به سوي پاكي هست.نه رفتن به سوي بدي. مثلا همين كه عقده اي شده وقتي ديده باباش مامانشو ول كرده. البته اين نكته هم ضروريه بگم خدا همه انسان ها رو مثل هم نيافريده و بعضي از خصلت ها رو در اون به وجود آورده.مثلا همين ولدمورت خصلت قدرت طلبي داشت.
اميدوارم خيلي اين فكرو نكرده باشين كه هري پاتر رو با دين قاطي كردم.

[b]تن�

پیام زده شده در: ۱۲:۰۶ جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۸۶

روبیوس هاگریدold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۸ دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۰:۱۹ جمعه ۹ فروردین ۱۳۸۷
از هاگوارتز ، کلبه ی خودم
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 157
آفلاین
این سوال میدونین مثل چی میمونه ، مثل این میمونه که چرا ما می گیم شنگول و منگول خوبن آقـــا گرگه بده ، مثل این میمونه که بگیم چرا رستم خوبه افراسیاب بده یا چیزایی تو همی مایه ها ...

ولی اگه یه مقدار فکر کنیم می تونیم بگیم این بر میگرده به جد ، جد ، جد ... ولدمورت یعنی آقای سالازار اسلایترین ... یعنی اونا کلا با مشنگ ها و دورگه بودن مشکل دارن و وقتی که بخوان اونا را نابود کنن حتما در مقابلشون نیرو های خوبی مثل دامبلدور که نماد خوبی و برابری هستش ظاهر میشن و به مقابله با آنها می پردازه ، برای همین ما تو ذهنمون یک گروه خوب به نام دامبلدور و زیر شاخه هاش و یک گروه بد به نام ولدرمورت با زیر شاخه هایش می سازیم در اصل ما هستیم که تعیین می کنیم که کی خوبه و کی بده یعنی ما فقط می تونیم با دو دید به این قضیه نگاه کنیم که باز هم بر میگرده به اعتقادات و نظر خودمون .

1- اعتقاد ما : جادوگر باید خالص باشه و افرادی که اصیل نیستن باید نابود بشن
در نتیجه :
ما به گروه 2 یعنی گروه ولدمورت و زیر شاخه هاش می پیوندیم و گروه خوب رو گروه خودمون یعنی گروه ولدرمورت می دونیم .

2- اعتقاد ما : فرقی بین جادوگران چه اصیل چه غیر اصیل وجود نداره
در نتیجه :
ما به گروه یک یعنی دامبلدور و زیر شاخه هاش می پیوندیم و گروه خوب رو گروه خودمون می دونیم .

ولی به نظر من به دلیل اینکه در کتاب ولدرمورت و یارانش یک شخصیت منفی معرفی شده و فقط از بدی هایش گفته می شود ما فکر می کنیم که در ولدرمورت چیزی جز بدی و ... وجود ندارد .

[size=medium][color=CC0000]اگر گروه های هاگوارتز به جز گریفیندور رو نشانه ی موس فرض کنیم و گریفیندور رو شکلک یاهو نتیجه می

پیام زده شده در: ۲۲:۴۶ جمعه ۱۴ دی ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
اين نظر منه :
ولدمورت مي خواست به قدرت برسه تا انتقام خودش رو بگيره و نگذاره ديگه اين اتفاق( تولد يك جادوگر از مشنگ) بيافته. چون ديد يك چند نفري سر راهش سبز شدن زد تو سرشون مردن.

اگر به شخصيت هاي بد اون 835629576464856465 داستان مراجعه كنيد مي بينيد اونها هيچ هدف بدي نداشتن. اونها خواهان قدرت بيشتر بودن.

در ضمن يك چيز ديگه. به قول اياز : بستگي داره از چه زاويه اي نگاه كنين.
اگه ما از زاويه ديد ولدمورت نگاه كنيم اونوقت هري مي شه شخصيت بد و سياه و ولدمورت مي شه سفيد. به عنوان مثال ما مي گيم گرگ خيلي غلط مي كنه كه مياد گوسفند ها رو مي كشه. ولي اگه از ديد گرگه نگاه كنيد مي بينيد كه اون هم بايد براي بقاي خودش غذا بخوره.

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

پیام زده شده در: ۲۰:۲۴ جمعه ۱۴ دی ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
تاپیک فعلا باز شد

چیزی که بنظر من جواب اصلی سوال تاپیک هست را من در پستهای زده شده ندیدم بهمین دلیل تاپیکو باز کردم تا اگر بقیه هم نظراتی دارن بگن.اگر نظر خاصی داده نشه و روند تاپیک خوب نباشه باحتمال قوی دوباره قفل میشه.

نظر من:چیزی که خود رولینگ تو کتابا بهش تاکید داره اینه که انتخابهای هر فرد هست که شخصیت و آینده ش و منفی یا مثبت بودنش را تعیین میکند،اگه خاطرتون باشه در کتاب یک کلاه قاضی خیلی اصرار داشت هری بدلیل قابلیتها و قدرتهاش به اسلایترین بره ولی چون خودش مخالف بود و اصرار داشت به گریفندور رفت.

پیام زده شده در: ۱۹:۰۹ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴

پروفسور اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۸ چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۵
از کارخانه ی روغن سازی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 191
آفلاین
این تاپیک قل میشه و بعدا پاک میشه!

برای عضویت در تیم روغن سازی قزوین کافیست فتو کپ

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.