هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اگه ولدمورت هورکراکسس داشت واسه چی پی سنگ جادو رفت؟
پیام زده شده در: ۶:۳۹ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
آقا يه جواب ديگه از من به بليد:
نقل قول:
اگر قرار بود توي ذنياي جادوگري علمي به اسم منطق باشه پس اصلا بايد گفت دنياي جادوگري نيست چون در منطق اصلا از دنياي جادويي حرفي نزده لطفا نگيد زده چون رشته ي تحصيلي من منطق.

در دنياي جادوگري هري پاتر درسي به نام رياضيات جادويي هستش که هرميون درسشو ميخونده.آيا کلمه رياضي به طور کل سر و کله زدن با منطق و حساب نيست؟پس در دنياي جادويي هري پاتر منطق هم وجود داره. ولي منطق دنياي واقعي جادو رو قبول نداره درسته!!؟ولي من الان با منطق دنياي جادو کار داريم که رولينگ باعث به وجود آمدن اون در من شده.دنياي جادو دنيايي غير از دنياي ما ولي با ما همراه هستش(وجودشو فرض کنيد)که اون دنيا با سيستمي به غير از دنياي ما وجود داره ولي جادوگر عقل داره پس منطق هم بايد در دنياي جادويي وجود داشته باشه.

نقل قول:
2.اگر قرار بود منطقي هم باشه پس بايد بگيم سنگ جادو کوه بوده و توي اي مدت شده يه سنگ کوچولو.
ميدونم الان ميگيد براي درست کردن اکسير شفا بخشش مقدار کمي نياز .
ولي مثلا اگر من بدونم 70 ساگي ميميرم و اين معجون رو ميخورم پس بايد هر روز بخورم و اين طور اگر سنگ کوه باشه بله تموم ميشه.

گفتم که!شايد منطق در دنياي جادو چيز ديگري با منطق دنياي ما باشه
ولي يک از کجا مي دونيد که سنگ جادو بزرگ نبوده؟شايد به اندازه يه خونه بوده که بعد به خاطر استفاده زياد کم و کم شده.مردم 600 سال پيش شايد نميتونستن اونو بدزدن و اون موقع پنهان شدن از ماگلها زياد مطرح نبوده و بعد اگه هم مطرح بوده ميتونسه راهي براي قايم کردنش پيدا کنه.
بعد کي گفته اکسير رو بايد هر روز نوشيد(اگه من قبلا چنين حرفي زدم ببخشيد)من در کتاب 6 خوندم به طور منظم که ميتونه هرروز ميتونه هر ساعت ميتونه هر هفته ميتونه هر ماه يا سال باشه.
در مورد مقداري که ازش هم مصرف بشه تا طول عمر رو افزايش بده خبر نداريم.اينا چيزايي هستش که ميتونستيد باهاش نظريه من رو رد و نظريه خودتون رو ثابت کنيد که در اختيار نداريد.

نقل قول:
مطمعن باشيد روليگ خيلي باهوش و اگر لازم بود ميگفت سنگ تموم شدني در ضمن ولدمورت فنا نبودن رو خيلي بيشتر دوست داره تا وابسته بودن حاظر وابسته بمونه ولي زنده بمونه.

از کجا ميدونيد که رولينگ اينو براي گيج کردن ما بطور دقيق اشاره نکرده و در کتاب 7 به سنگ جادو رو تموم شدني بگه؟
اين چيزيه که نميتونيد در موردش نظر بديد چون رولينگ داستان هري پاتر رو هنوز تموم نکرده.
ولي در مورد ولدمورت,بله!ولدمورت فنا نبودن يا به عبارتي جاودانه بودن رو بيشتر از وابسته بودن دوست داره ولي هوروکس ها باعث ميشد که اون بدون وابستگي جاودانه باشه.پس چه احتياجي به چيزي که اونو به خودش وابسته کنه احتياج داره؟جواب من هيچ مگه در مواقع اضطراري مثل از دست دادن بدن که با نوشيدن اکسير ميتونسته به بدنش برگرده.

نقل قول:
در مورد اين که ولدمورت بعد از حمله به هري زنده موند يا نه .
من دليلهاي زيادي دارم که ولدمورت مرده و جاي بحثش اينجا نيست .
خسته هم شدم.
راستي مونتاک من اقا نيستم.
در اخر چون اينجا تشکر و تشکر بازي من هم تشکر ميکنم.

يه دليل رو لطفا از دلايلتون همينجا بگيد چون اون به روشن تر شدن بحث کمک ميکنه.
بعد شما از خسته شدن گفتي که فقط در کل با من بحث ميکردي پس من چي بگم که براي هر کلمه اي که ميگفتيد يه دليل ميگفتم و در جزء از خودم دفاع ميکردم؟!!!

بعدش من از اين تشکر بازي خوشم مي آيد و ...
با تشکر
آرتيکوس دامبلدور

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

پیام زده شده در: ۴:۰۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

بلید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۴ شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۵۹ چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰
از هر کجا که خون اشامی باشد بلید هم هست .
گروه:
کاربران عضو
پیام: 251
آفلاین
مونتاک عزیز من از شما ناراحت نیستم .
اینجا هر کسی یه نظری داره و نظرش رو بیان میکنه .
ارتیگوس عزیز شما هم دلیل نداره منطق سقراط و فلسفه ی اولای افلاتون رو بیان کنی به 2 دلیل .
1.اگر قرار بود توی ذنیای جادوگری علمی به اسم منطق باشه پس اصلا باید گفت دنیای جادوگری نیست چون در منطق اصلا از دنیای جادویی حرفی نزده لطفا نگید زده چون رشته ی تحصیلی من منطق.
2.اگر قرار بود منطقی هم باشه پس باید بگیم سنگ جادو کوه بوده و توی ای مدت شده یه سنگ کوچولو.
میدونم الان میگید برای درست کردن اکسیر شفا بخشش مقدار کمی نیاز .
ولی مثلا اگر من بدونم 70 ساگی میمیرم و این معجون رو میخورم پس باید هر روز بخورم و این طور اگر سنگ کوه باشه بله تموم میشه.
علم منطق چیزی در حد زندگی طبیه حرف میزنه و ماورا طبیه رو عالم اخرت میدونه و چیزی به اسم جادو رو قبول نداره که شما فلسفی و منطقی حرف میزنی.
در حقیقت هیچ علمی به غیر از تاریخ جادو و جادوگری رو قبول نداره(که این اشتباه).
مطمعن باشید رولیگ خیلی باهوش و اگر لازم بود میگفت سنگ تموم شدنی در ضمن ولدمورت فنا نبودن رو خیلی بیشتر دوست داره تا وابسته بودن حاظر وابسته بمونه ولی زنده بمونه.
در مورد این که ولدمورت بعد از حمله به هری زنده موند یا نه .
من دلیلهای زیادی دارم که ولدمورت مرده و جای بحثش اینجا نیست .
خسته هم شدم.
راستی مونتاک من اقا نیستم.
در اخر چون اینجا تشکر و تشکر بازی من هم تشکر میکنم.

خوشحالم كه دوباره برگشتم.

پیام زده شده در: ۲۳:۳۰ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
در جواب شما بليز عزيز:
نقل قول:
نه آرتيکوس جان شما داري سنگ جادو رو با وسايل و اشياي مشنگي مقايسه ميکني . سنگ جادو هر چقدر هم که اکسير توليد کنه تموم نميشه . حداقل که توي کتاب اينجوري گفته و گفته هر کسي که از اکسيري که سنگ جادو درست ميکنه استفاده کنه جاودانه ميشه .

اول بگم که رولينگ همين جوري فکر اين چيزها به ذهنش نرسيده و از همين اشياي به قول شما مشنگي الهام گرفته و ساختشون.
بعد دليلتون ضعيفه.استدلال شما اينه که چون رولينگ توي کتاب نگفته که سنگ جادو تموم ميشه پس سنگ جادو تموم نميشه.
اين استدلال ساده است و اگه اين رو قبول داشته باشيم ديگه احتياجي به بحث در اينجا نبود.
بعد اکسير جاودانه نمي کنه بلکه طول عمر رو افزايش ميده.
دامبلدور در کتاب6 گفت:"زماني که اکسير طول عمر رو افزايش بده..."
در مورد نبودن تموم شدن سنگ جادو درسته به طور دقيق من جايي نديدم که بگه سنگ تموم ميشه ولي در کتاب 6 فصل 23:نشانهاي قدرت يا هوروکسها موقعي که هري از خاطره کامل اسلاگهورن بيرون اومد و در مورد سنگ جادو سؤال کرد دامبلدور به هري گفت:" اگه بخوان جاودانگي حفظ بشه اونو به طور منظم مينشن تا جاودانگي بدست بيارن".و در چند خط پايينتر دامبلدور ميگه:"در اون صورت ولدمورت کاملا به اون اکسير وابسته مي شد و در صورت اتمامش يا اگه اون سنگ دزديده ميشد اون مثل بقيه مي مرد."

نقل قول:
سنگ جادو که مثلا کيسه برنج نيست که ازش انقدر برداري تا تموم شه سنگ جادو هم مثل قدح انديشه و خيلي از وسايل ديگه دنياي جادويي کارهايي رو ميتونه انجام بده که با عقل جور در نمياد .

دليل اينکه ميگيد نه چيه ؟غير از اينکه رولينگ توي کتابش نگفته که سنگ جادو تموم ميشه.
ولي در مورد با عقل جور در اومدن,به نظر من تمام اشياء جادويي با عقل جور در ميان.براي مثال همين قدح انديشه دانشمندان گفتن که در 2075 ميتونن افکار رو از مغز انسان با کامپيوتر متصل کنن و افکار رو در کامپيوتر ذخيره کنند و مطمئنا در اون زمان افکار به صورتي خواهد بود که بتوني به محوطه محدودي در اطراف خاطره بري.بعد در مورد اکسير حيات سنگ جادو دانشمندان چيزي که در سلول ها باعث پير شدن اون ميشه رو پيدا کردن و در آينده ميتونن اثر اون رو نيز از بين ببرن.پس ميشه در دنياي واقعي اشياء جادويي رو به وجود آورد.
من ميگم رولينگ حتما تمام اشياء جادويي رو با واقعيت منطبق کرده وگرنه من موقعي که کتاب رو ميخونم شک نميکردم که ممکنه واقعا چنين دنيايي وجود داشته باشه.
بعدش من ميتونم همه اشياء جادويي در کتاب هري پاتر رو با منطق ثابت کنم که ميشه در آينده دور يا نزديک درستش کرد.
فقط يه خرده فکر و قدرت تخيل و توجه به دنياي تکنولوژي کرد.

نقل قول:
کتاب هري پاتر که علم فيزيک نيست که ميخواي با منطق ثابت کني که بالاخره يک روزي سنگ جادو تموم ميشه اينجا منطق فقط حرف رولينگه

در بالا ديديد که ميشه با ديد علمي ديدش و تغييرش داد و در بالا توضيح دادم.

نقل قول:
من الان يک مقدار قاطي کردم شما منظورتون اينه که چرا ولدمورت در کتاب 1 با وجود جاودانه ساز هاش رفته دنبال سنگ جادو يا چرااز اول به جاي هرکوراس سنگ جادو درست نکرده

مونتاگ عزيز فکر کنم مسير بحث يه ذره قاطي و عوض شده.

نقل قول:
در آخر چون شما از من تشکر کرديد منم از شما تشکر ميکنم

منم به خاطر تشکر و توجه شما تشکر مي کنم.
آرتيکوس دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۶:۱۷ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
آقای بلید عزیز اگه شما از حرف های من ناراحت شدید معذرت میخواهم!!

من الان یک مقدار قاطی کردم شما منظورتون اینه که چرا ولدمورت در کتاب 1 با وجود جاودانه ساز هاش رفته دنبال سنگ جادو یا چرااز اول به جای هرکوراس سنگ جادو درست نکرده
در مورد حرف شما آقای بلیز درسته در کتاب هیچ جا نگفته که سنگ جادو تمام میشه (احتمالا) فقط در مورد اکسیر حیات گفته که تمام میشه یا فاسد میشه وبرای درست کردن مجددش نیاز به سنگ هست من فکر می کنم که درست کردن سنگ جادو کار سختی باشه چون درکتاب فقط به یک مورد سنگ اشاره شده (کتاب 1 فصل 13) پس احتمالا ولدمورت در سن 17 سالگی توان درست کردن آنرا نداشته ودر ثانی طبق کتاب 6ولدمورت نمی خواسته که به یک سنگ یا اکسیر که احتمال دزدیده شدنش یا تمام شدن وفاسد شدن اکسیرش بره وابسته باشه در حالی که هرکوراس ها اگه دزدیده بشن به درد هیچ کس جز صاحب اصلی نمی خورن و درضمن هرکوراس ها خراب یا فاسد نمی شن و چون به درد کسی نمی خورن جذابیت کمتری برای دزدیده شدن دارن در حالی که هرکس سنگ جادو داشته باشه به راحتی میتونه طلا یا اکسیر درست کنه ولی در مجموع ولدمورت نی خواسته به کسی یا چیزی غیر از روح خودش وابسته باشه
و مطمئنا ولدمورت در کل فکر اونجاشم کرده بوده که اگه در حین انجام کار خطرناکی بدنش از بین رفت دوباره یک بدن برای خودش بسازه ولی در موقع حمله به هری اون فکر نمیکرده که حتی یک آسیب کوچیک ببینه چه برسه به این که از بدنش بیرون کشیده بشه پس برای این کار (ساختن بدن) آمادگی نداشته برای همین وقتی بیرون کشیده شده نتونسته از اون رذوش ها ی که برای ساختن بدن در نظر داشته استفاده کنه و این موضوع باعث شده که وقتی در کتاب اول فرصت ساختن بدن به وسیله ی سنگ جادو رو داشته بخواد از اون استفاده کنه (فقط برای ساخت بدن نه جاودانگی)بعد دوباره به هرکوراس هاش تکیه میکرده
ولی در کتاب 4 ولدمورت در مورد سنگ میگه نتونسته با دزدیدن اون به جاودانگی بی قید وشرط برگرده پس شاید بشه گفت در زمان ساخت هرکوراس ها ولدمورت توان ساخت سنگ رو نداشته بعد از اون هم که هرکوراس داشتهودیگه نیاز فوری به سنگ نداشته باز هم میگم طبق کتاب یک در 600 سال گذشته فقط یکر سنگ جادو ساخته شده پس در زمان 17 18 سالگی او ن نمیتونسته سنگ بسازه

پیام زده شده در: ۱۴:۲۰ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نه آرتیکوس جان شما داری سنگ جادو رو با وسایل و اشیای مشنگی مقایسه میکنی . سنگ جادو هر چقدر هم که اکسیر تولید کنه تموم نمیشه . حداقل که توی کتاب اینجوری گفته و گفته هر کسی که از اکسیری که سنگ جادو درست میکنه استفاده کنه جاودانه میشه . خب حالا معنی جاودانه چیه ؟ یعنی که برای همیشه زنده میموند . توی کتاب هیچ جاییش نگفته که سنگ جادو تموم میشه و همونطور هم که گفتم سنگ جادو که مثلا کیسه برنج نیست که ازش انقدر برداری تا تموم شه سنگ جادو هم مثل قدح اندیشه و خیلی از وسایل دیگه دنیای جادویی کارهایی رو میتونه انجام بده که با عقل جور در نمیاد . همون طور که آدم نمیتونه تصور کنه چطور خاطراتی که به خود یک شخص ربط ندارن یا در اطرافش رخ میدهد اما خود شخص متوجه نمیشود چطور این خاطرات در قدح اندیشه ثبت میشوند؟ خود رولینگ گفت که این از قدرت جادویی قدح است
کتاب هری پاتر که علم فیزیک نیست که میخوای با منطق ثابت کنی که بالاخره یک روزی سنگ جادو تموم میشه اینجا منطق فقط حرف رولینگه
تو اینجور برداشت کن که اینکه هیچ وقت سنگ جادو تموم نمیشه بخاطر قدرت جادوییش است

در آخر چون شما از من تشکر کردید منم از شما تشکر میکنم

پیام زده شده در: ۱۳:۲۴ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
در جواب شما بليز عزيز:
نقل قول:
در جواب آقاي بليد و موتاگ هم بگم که اولا اکسير حيات هيچ وقت تموم نميشه در اين مورد داري اشتباه ميکني هيچ محدوديتي وجود نداره

درسته!اکسير حيات تموم نميشه بشرطي که سنگ جادو تموم نشه چون اکسير حيات از سنگ جادو بدست مياد و در صورت تمام شدن يا نابودي سنگ اکسير حياتي وجود نخواهد داشت و محدوديت وجود داره, محدوديت در سنگ جادو هشتش که اگه تموم بشه اکسير هم تموم ميشه.
و در بقيه موردها و نکته هايي که گفته بوديد دقيقا همون حرفهايي بود که من زده بودم.
از شما براي بحثتون متشکرم

ولي در جواب به بليد عزيز:
نقل قول:
من کتابهاي هري رو حفظم و همه رو براي خودم تجذيه کردم .

مسلما کسي که در اينجا بحث مي کنه هم بايد کتابهاي هري رو تا حدودي حفظ باشه و موضوع رو براي خودش تجزيه و تحليل کرده باشه.
پس من هم کردم که اومدم اين پستها رو زدم و من حتي پست هاي شما ها رو دو يا سه بار ميخونم که جايي رو جا ننداخته باشم و به طور کامل فهميده باشم و بعد جواب ميدم.

نقل قول:
فراموش کردم بگم ارتيگوس دامبلدور .
داري اشتباه ميکني سنگ جادو از تموم نميشه اگر ميخواست تموم بشه تا حالا تموم شده بود منضورم تا قبل از نابوديش .
نيکلاس فلامل انقدر که ازش استفاده کرده بود بايد تموم ميشد پس نظريت در مورد تموم شدن سنگ اشتباه.

خب من به اين هم فکر کردم و به اين نتيجه رسيدم که تموم نشدن يه سنگ جادو با دو مشکل برميخوره تا اثبات بشه:
1.مقدار اوليه سنگ:شما نمي دونيد موقعي که فلامل سنگ رو بوجود آورد اندازه و مقدار اوليه اون چقدر بوده که از حدود 600 سال پيش تا کتاب اول هري تموم نشه بوده و ميشد استفاده کرد.
2.براي درست کردن اکسير حيات چقدر از سنگ جادو نياز هست.مطمئنا مقداري براي درست کردن اکسير از سنگ جادو استفاده شه.
در صورت جواب به اين دو مقدار نظريه شما دليل مشخص تر و قويتري داره.ولي شما هيچ اطلاعي از اين موضوع نداريد پس نظريه شما ناقص هستش و احتياج با اطلاعات بيشتر داره.

نکته:همون طور که در کتاب ششم دامبلدور در مورد سنگ جادو به هري گفت اگه بخوان جاودانگي حفظ بشه اونو به طور منظم مينشن تا جاودانگي بدست بيارن.و در چند خط پايينتر دامبلدور ميگه:"در اون صورت ولدمورت کاملا به اون اکسير وابسته مي شد و در صورت اتمامشيا اگه اون سنگ دزديده ميشد اون مثل بقيه مي مرد"(فصل 23:نشان هاي قدرت ترجمه عابديني و يا فصل هوروکس ها در ترجمه هاي ديگر(در اون قسمتي که هري از خاطره کامل اسلاگهورن بيرون مي آيد)).و يه چيز ديگه اکسير فقط عمر بدن رو زياد مي کنه مصونيتي براي طلسمهاي مرگبار نميده.پس در صورتي که بدن مورد حمله طلسمي مرگبار قرار بگيره حتي اگه فرد اکسير رو نوشيده باشه مي ميره.

نقل قول:
فکر کن اگر دوباره ولدمورت بميره و يه خادم سراقش نياد تا دستش رو بده و خون دشمنش رو نگيره 13 سال که هيچي 30 سال ديگه هم بر نميگرده .

خب اين براي من نبود ولي من جواب ميدم!!
ببين دوست من ولدمورت نمرده بوده,ولدمورت بر اثر برگشت طلسم خودش که به سمت هري فرستاده بوده بدنش مورد حمله قرار ميگيره و از بين ميره و روح زنده ولدمورت(به دليل وجود هوروکسها)از بدنش بيرون کشيده ميشه و بعد اون روح براي زنده نگه داشتن خودش به جايي ميره که از بدن جانداران و شايد انسان (مثل کوييرل)استفاده کنه.و بعد ولدمورت هم شانس داره!که يک کسي در سر راهش سبز بشه که بتونه به وسيله اون به بدنش باز گرده(منظورم کوييرل هستش)ولي هري در کتاب اول نقشه استفاده از سنگ رو از بين ميبره.پس ولدمورت به همون جا باز ميگرده تا فرصتي براي بازگشت پيدا کنه.و در سال سوم پتي گرو که راهي براش باقي نمونده بود ولدمورت رو از طريق موش ها پيدا ميکنه و به اون براي بازگشت کمک ميکنه.ولدمورت هم خوش شانس بوده که با اين همه بد بياري تونسته دوباره به بدنش برگرده.(پيشنهاد ميکنم که کتاب 4 قسمتي که ولدمورت در کنار مرگخوارها سخنراني ميکنه رو يه بار ديگه بخوني تا ببيني هرچي در اين قسمت گفتم مختصري از اونجا بوده)
شانس!همونطور که هري زندگيش با شانس اونم در مواقع اضطراري نجات داده.

نقل قول:
بهتره اين رو هم بدوني درسته که فرد به اکسير سنگ جادو وابسته ميشه ولي بهتر از اين که روحش يه جا اثير باشه تا ايا يکي از خادمهاي وفادارش پيداشون بشه و کمک کنه برگرده توي جام اتش اگر يادت باشه وقتي ورم تيل ميخاست بره تا کاري بکنه ولدمورت نذاشت و گفت تو بري همين يک ذره جوني که گرفتم از بين ميره .

اين نظر شماست که روح آدم تيکه و اسير نشه و وابسته با اکسير باشه بهتره ولي نظر ولدمورت غير از اينه.ولدمورت وابستگي رو همونطور که در کتاب 6 گفته شد(و بليز عزيز هم بهش اشاره کردن)دوست نداره و حاضره براي جاودانگي بدون وابستگي هر کاري بکنه براي اون مهم نيست.اون حاضره روح خودشو تيکه و در يه جا اسير کنه تا جاودانه باشه.و در مورد اينکه به دم باريک گفت که اگه تو بري اين يه ذره جوني که گرفتم از بين ميره مربوط به بدن ابتدايي ولدمورت بود که از مراقبت هاي دم باريک قويتر شده بود و در صورت رفتن دم باريک اون بدن ضعيف و شايد از بين ميرفت و زحمتي که براي اون بدن کشيده بودن از بين ميرفت ولي روح ولدمورت همچنان زنده مي موند و دوباره بايد در بدن ديگر موجودات يا انسان شريک ميشد.

اميدوارم که جواب لازم رو داده باشم
مرسي از خوندن همش
آرتيکوس دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۰:۱۷ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

بلید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
فراموش کردم بگم ارتیگوس دامبلدور .
داری اشتباه میکنی سنگ جادو از تموم نمیشه اگر میخواست تموم بشه تا حالا تموم شده بود منضورم تا قبل از نابودیش .
نیکلاس فلامل انقدر که ازش استفاده کرده بود باید تموم میشد پس نظریت در مورد تموم شدن سنگ اشتباه.
مونتاک به جای این که توهین کنی یه کم فکر کن اگر دوباره ولدمورت بمیره و یه خادم سراقش نیاد تا دستش رو بده و خون دشمنش رو نگیره 13 سال که هیچی 30 سال دیگه هم بر نمیگرده .
من کتابهای هری رو حفظم و همه رو برای خودم تجذیه کردم .
بهتره این رو هم بدونی درسته که فرد به اکسیر سنگ جادو وابسته میشه ولی بهتر از این که روحش یه جا اثیر باشه تا ایا یکی از خادمهای وفادارش پیداشون بشه و کمک کنه برگرده توی جام اتش اگر یادت باشه وقتی ورم تیل میخاست بره تا کاری بکنه ولدمورت نذاشت و گفت تو بری همین یک ذره جونی که گرفتم از بین میره .
پس اول فکر کن بعد انقدر تند جواب من رو بده .
از تو هم ممنون بلیز عزیز حرف من هم همین بود که نتونسته بودم درست بیانش کنم که توی این پیام گفتم.

ویرایش شده توسط BLADE در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۹ ۱۱:۱۹:۴۸

پیام زده شده در: ۱۰:۰۸ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
ببخشید ولی من فکر میکنم که شما دارید بحث هارو با هم قاطی میکنید ببینید
جاودانه ساز وسیله ایه که از طریق جادوی سیاه یک قسمت از روح جادوگری که داره جاودانه ساز رو درست میکنه در آن قرار میگیره و از این طریق تا زمانی که این جاودانه ساز کار کنه و کسی آن را نابود نکنه آن شخص زنده میمونه . ولی هیچ جای کتاب نگفته که به وسیله جاودانه سازمیشه دوباره یک بدن جدید ساخت!!!!
حالا میرسیم به سنگ جادو ببینین سنگ جادو اکسیر حیات تولید میکنه و همچنین پول زیادی رو در اختیار صاحبش قرار میده و ان شخصی که سنگ جادو رو داره میتونه تا هر وقت که بخواد زندگی کنه به شرط اینکه کسی نکشتش !!!

خب ولدمورت به این دلیل در اون زمان میخواست به سنگ جادو دست پیدا کنه چون که :
اولا همون طور که قبلا گفتم جاودانه ساز ها فقط باعث میشن که اون شخص از مرگ فرار کنه ولی قادر به ساختن یک بدن جدید برای اون فرد نیستند
دوما ولدمورت دیگه فکر میکرد که کسی به کمکش نمی آید تا بتواند تا بتواند دوباره اون رو به زندگیش بر گردوند خب از نظر شما اون همون جوری باید صبر میکرد یا یک راهی برای برگشتن به بدنش پیدا میکرد؟

در ضمن خود دامبلدور هم به هری گفتش که ولدمورت از اینکه به یک چیزی وابسته بشه متنفره ولی دیگه راه دیگه ای نداشت و مجبور بود بطور موقت بدنی رو برای خودش دست و پا کنه و مطمئن باشید این مسئله از سوتی های رولینگ نیست!!!لطفا هر جای کتاب رو که متوجه نمیشید به گردن رولینگ نندازید

خب در جواب آقای بلید و موتاگ هم بگم که اولا اکسیر حیات هیچ وقت تموم نمیشه در این مورد داری اشتباه میکنی هیچ محدودیتی وجود نداره . دوم اینکه اصلا 13 سال ملاک نیست تمام این موضوع بستگی به این داره که چه موقع مرگخوارانش به کمک ولدمورت میشتافتند . خود دامبلدور در کتاب سنگ جادو به هری گفت :
_ با این همه هری همون طور که تو به قدرت رسیدن اونو به تاخیر انداختی کسان دیگری هم پیدا میشن که آمادگی لازم رو دارند و در جنگی که فکر میکنند شکست خواهند خورد شرکت میکنند و دوباره بازگشت اونو به تاخیر می اندازن ....اگر این کار بارها و بارها تکرار بشه اون هیچ وقت نمیتونه به قدرت برسه
خب این موضوع هم نشون میده که همیشه در مقابل کار ولدمورت یک مانعی وجود داشته که او رو از به قدرت رسیدن باز میداشته و خب طبیعیه تا زمانی که مرگخواری اون رو پیدا نکنه اون هم نمیتونه از طریق اون جادوی سیاه پیچیده دوباره به بدنش بازگرده برای همین سیزده سال مجبور شد صبر کنه . این زمان با توجه به شرایط مختلف میتونه متغیر باشه .

پیام زده شده در: ۸:۵۶ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

بلید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خوب همه ی ما میدونیم هور کراسسها 7 تا بودن و دو تاش نابود شده یکیش هم توی بدن ولدمورت بلاخره هم یه روزی این هورکراسسها تموم میشه ممکن اتفاقهای زیادی برای ولدمورت بیفته و نابود بشه .
اما اکسیر سنگ جادو همیشه زندش میزاره و تمام شدنی هم نیست .
تازه در مورد هورکراسسها یه چیز دیگه هست این که هر وقت ولدمورت بمیره برای بازگشت باید مثل دفعه ی قبل چیزی حدود 13 سال صبر کنه.
و اون اکسیر سنگ جادو رو که بخوره براش بهتره.
تازه سال اول که اومد سراق سنگ جادو هدفش بود به بدنش برگرده.

پیام زده شده در: ۶:۳۳ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

دنی کوبریک نوشته:
آخه بحث سر اینه که بدست آوردن سنگ جادو در اون مقطع زمانی که خیلی وضع برادر ولدی قاراشمیش بود اون هم از تو چنگ دامبلدور که اون موقع جوون تر هم بود و کمتر کسی در واقع به جز هری و دامبلدور و دار و دستش احتمال برگشت اون رو میداد خیلی دشوار تر از اون بود که خیلی بی سر و صدا بره از هورکراکسس خودش استفاده کنه.تازه این قضیه گذشته از خطرش همه رو از وجود تقریباً با خبر کرد و باعث شد بقیه خیلی کم هم که شده نسبت یه قضیه هوشیار بشن.
به هر حال از جناب آرتیکوس اول معذرت خواهی میکنم بعد هم متشکرم.
این سوال تو سایت رولینگ قراره جواب داده بشه و من سعی می کنم در اسرع وقت ترجمش کنم و در اختیارتون بگذارم.گرچه عقیده ی من این هست که رولینگ یکمی ناشی گری کرده و در کتاب شیش هم باتوجه به تفاسیر فقط یک خورده ماسمالیش کرده

ولدمورت نميتونسته از هوروکس ها براي بازگشت به بدنش استفاده کنه(در هيچ مقطع زماني) به چند دليل زير:
1.هوروکس ها فقط باعث تضمين زندگي فرد براي هميشه مي شوند نه ساختن بدني تازه چون هوروکس ها از تقسيم روح فرد ساخته مي شوند و هيچ ربطي به بدن فرد نداره و فقط روح فرد رو زنده و مخفي نگه ميداره ولي سنگ جادو مستقيما با بدن فرد در ارتباط هستش و بدن رو به مدت بيشتري زنده نگه ميداره و به طور حتم اکسير زندگي نوشيدني هستش و بايد نوشيده شود تا از اثرات آن استفاده کرد.
2.بر فرض مثال(که من قبول ندارم)هوروکس ها باعث بازگشت فرد به بدنش بشه ولي همون طور که دامبلدور گفت هيچ کس به جز او و هري و هرميون و رون و خود ولدمورت از هوروکس ها خبر ندارن.پس اگه ولدمورت که در بدن کوييرل شريک شده بود از هوروکس ها براي بازگشت استفاده ميکرد کوييرل از موضوع با خبر مي شد و راز ولدمورت فاش ميشد و امنيت هوروکس ها به خطر مي افتاد.
3.هوروکس امنيت روح فرد دارنده هوروکس رو تضمين ميکنه و نه بدنش رو.همون طور که ديديم ولدمورت بعد از حمله به هري بدنش رو از دست داد ولي اون تکه از روحش به دليل وجود هوروکس ها زنده بود ولي ضعيف و بدون بدن و چيزي که درون آن پنهان شود.(روح طبق استنباط من بايد هميشه در چيزي (چه بدن و چه غير از اون)پنهان شود)پس روح ولدمورت به بدن جانداران و کوييرل وارد ميشد.
پس تنها راهش استفاده از سنگ جادو بوده که بوسيله اون بدنشو رو بسازه که دامبلدور از نشانه هاي آمدن ولدمورت براي دزديدن آن متوجه شده اون رو توي هاگوارتز محافظت کرد تا امنيت سنگ رو تضمين کنه.و به نظر من اون سنگ جادو رو نمي تونست تنهايي استفاده کنه احتمالا از خون تک شاخ و شايد زهر مار هم استفاده مي کرد تا به بدن خودش بره نه بدن ابتدايي که بعدا به وسيله خون تک شاخ و زهر مار بدست آورد.(اگه سنگ بود اون به بدن واقعي اش باز ميگشت).
بعد من بگم که رولينگ 5 سال روي داستان هري پاتر فکر نکرده که چنين سوتي به اين بزرگي کرده باشه(رولينگ سوتي هاش کوچيک و خيلي در حاشيه بوده نه در موضوعي به اين مهمي)
بعد که گفتيد که ماستمالي کرده,ماسمالي براي چي؟کسي که ميخواست اينجوري ماستمالي کنه 6 تا داستان دنباله دار نمي نوشت.رولينگ که نبايد دونه دونه چيزايي که مي گه رو با دليل براي همه توضيح بده بايد از عقل خودمون براي استنباط موضوعات استفاده کنيم.
بعد اگه رولينگ به اين سؤال در سايتش جواب داد خوشحال ميشوم که جوابشو ببينم.
مرسي
آرتيکوس دامبلدور

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.