هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اسنیپ مرموزترین شخصیت داستان
پیام زده شده در: ۲۳:۲۴ سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۵

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
به نظر من هم فعلا نمیشه راجع به اسنیپ نظر داد .رولینگ تو کتاب ششم تقریبا همه رو گیج کرد . ما مدت ها با این فرضیه خو گرفته بودیم که دامبلدور کارهاش همیشه درسته . پس اگه به اسنیپ اعتماد داره ما هم بهش اعتماد میکنیم ....
ولی کتاب ششم چیز دیگه ای رو نشون داد که هم می تونه واقعیت باشه هم یه نقشه ....

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۷:۵۷ سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۵

آبرفورث دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
از کافه هاگزهد
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 514
آفلاین
رولینگ واقعا اسنیپو لبه تیغ گذاشته.
به همون تعدادی که دلیل برای خائن بودن اسنیپ هست ، دلیل برای سفید بودن اسنیپ هم هست.
که دلایل رو توی مقاله نکات مبهم شش سال گفتم.
مثلا همین نبودن اسنیپ در وزارتخانه در سال پنجم.
اگه رولینگ توی مبارزه وزارت ، اسنیپو میاورد ، مجبور میشد که لو بده اسنیپ کدو م طرفه.
کاملا مشخصه که رولینگ از خیلی وقت پیش فکر شخصیت اسنیپو کرده که با این مرموزی نشونش میده.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۲۱ سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۵

ادوارد جکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۰۴ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۸۶
از وسط سبيلاي هوريس كنار نيكي پلنگ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 356
آفلاین
یه چند تا پست تک خطی و بیمحتوا پاک شد اگه دیگه ببینم این تاپیک داره به سمت ارزشی شدن گام بر میداره مجبورم قفلش کنم

با تشکر

روح جنمار قديم ميكند:

[url=http://ww

پیام زده شده در: ۱۷:۱۴ سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۵

HESAM

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۸ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱:۲۵ دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۰
از بالای اتاق رون زیر شیروونی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
ببین دوست عزیز من با تو موافقم یه دلیل دیگه این که اسنیپ موقع رفتن رات می تونست با طلسم بدن قفل کن هریو ببره اینم یه دلیله اما به هر صورت اون یه اشغال بیش نیست

پیام زده شده در: ۱۶:۴۸ سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۵

گراهام پريچارد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۲ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۰۳ یکشنبه ۱ آبان ۱۳۹۰
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 127
آفلاین
منم مثل دامبلدور به اسنیپ صد در صد اطمینان دارم
شکی نیست که دامبلدور با کمک اسنیپ نقشه ای بی نقص رو برای فریب دادن ولده موردت طراحی کردن و در زمانی که دامبلدور مثلا مرده فقط اسنیپ میتونه به هری کمک کنه چون حالا به ولده مورت خیلی نزدیک شده و این چیزی است که دامبدور میخواست
..

[b][size=medium][color=33

پیام زده شده در: ۲۰:۱۱ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵

پوریا دفتری بشلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۶ جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۸۶
از یک جایی در این دنیای بی کران
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 85
آفلاین
سلام . اگه از من بپرسن كه سوروس اسنيپ ( شاهزاده ي دورگه ) مرموز است مي گويم :
او هم مرموز هست هم نيست , زيرا او طبق چيزي كه بقيه هم به آن اشاره كردند : در سال اول جان هري را نجات داد .
از نظر من او مثل : شل كن , سفت كن مي مونه . چون يه بار طرف لرد سياه رو مي گيره و يه بار هم طرف دامبلدور . من هم گيج شئم اون كدوم طرفيه ؟ .....
ارادتمند شما فرگوس فينيگان

شناسه قبلي من
هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید .

پیام زده شده در: ۲۲:۳۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۵

ماندانگاس فلچرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۸ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۶ جمعه ۲ دی ۱۴۰۱
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 433
آفلاین
به نام خداوند آرزوها
سلام

خب ، خب ، اسنیپ .
مدونید در هر داستانی همیشه یک جبه مثبت و یک جبه منفی وجود داره ، اما برای تکمیل این جبه ها باید افرادی هم حضور داشته باشن که در وسط قرار میگیرن … اسنیپ هم یکی از اونهاست اگر چه در جبه خاصی نیست ولی نقش سرنوشت سازی داره .
چند سوال پیش آمده :

1.چرا دامبلدور به اسنیپ اعتماد کرد ؟

خوب ما برای فهمیدن جواب این سوال باید چند موضوع رو در نظر بگیریم ، در درجه اول اسنیپ حتما چند نفر رو لو داده تا تونسته از دادگاه تبرعه بشه دوم اینکه اون چیزی نداشته یا سر پناهی نداشته و چون آدم قدرت طلبی بوده و دوست داشته از شر مرگخوارهای انتقام جو در امان بمونه رفته پیشه دامبلدور و حرف هایی زده و گفته از گذشته اش پشیمونه از اونجایی که اون چفت شدگی رو بخوبی بلده ، دامبلدور هم نتونسته ذهن اونو بخونه .

2.چرا اسنیپ از هری حمایت کرد ؟

مسلما اسنیپ یک قول با طلسمی قوی تر به دامبلدور داده تا از هری حمایت کنه . در ضمن اسنیپ به پدر هری مدیون بوده پس مجبور به این کار شده .

3.چرا اسنیپ به ولدمورت کمک نکرد ؟

اسنیپ انقدر نقشش و خوب بازی کرده بود که حتی لرد هم از اعتماد کردن به اون می ترسید ، در واقع لرد کسی نیست که بی گدار به آب بزنه در ضمن هر وقت اسنیپ متوجه حضور ولدی می شد دیگه کار از کار می گذشت .

4.اسنیپ چرا دامبلدور رو کشت ؟

از اونجایی که اسنیپ انسان قدرت طلبیه و وقتی دید لرد اونو معاون خودش کرده باز هم به مادیات و قدرت ولدی پناه آورد و در دشمنی به دامبلدور قد علم کرد . حالا اینکه دامبلدور و کشت می تونه یک کینه یا نفرت قدیمی باشه شایدم هم می خواسته خودش و نزد ولدمورت عزیز تر جلوه بده و در ضمن به مادر مالفوی هم قول داده بود که در این ماموریت پسرش و کمک می کنه . شاید اگر کمک نمیکرده و دامبلدور و نمی کشتن ، ولدمورت دراکو رو می کشته و همین سبب مردن اسنیپ میشده .

5.اسنیپ آیا در کتاب هفتم به هری کمک میکند ؟
من احتمال میدم اسنیپ به خاطر قولش و برای اینکه خودش زنده بمونه به ولدمورت خیانت کنه و در نهایت همون شخصیت زندانی داستان باشه . یعنی لرد هری رو می خواد بکشه که اسنیپ ولدمورت و زودتر میکشه .

این هم کلیه نظرات من در مورد اسنیپ .

جونم فدای عشقم ، نفسم فدای رفقا ، شناسه ام هم فدای سر آرشام

[color=99

پیام زده شده در: ۱۵:۰۰ سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۱ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۲ سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
معلومه که مرموزه ! ولی همه ی کارهای خوبی که انجام داده رو می شه یه جوری به وفاداریش به ولدرمورت نسبت داد که از نظر من پابت می کنه که اون _ برخلاف عقیده ی افرادی که حاضر نیستن قبول کنند _ واقعا طرف ولدرمورته !

پیام زده شده در: ۶:۰۷ یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۸۵

هستیا جونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۰۱ یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۱۱ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
اسنیپ مرموزه چون ناشناختنی های زیادی راجع بهش هست مثلا :
- آیا وقتی باعث مرگ لی لی و جیمز شد واقعا به خاطر پشیمونی برگشت سمت دامبلدور ؟
- آیا از اولشم به دامبلدور دروغ گفت و جاسوس ولدمورت بود و در آخرم دامبلدورو کشت یا تظاهر به همکاری با ولدمورت میکرد و در واقع جاسوس دامبلدور بوده و درآخر طبق نقشه ی از قبل تعیین شده تظاهر به کشتن دامبلدور کرد ؟
- چرا سال اول جون هری رو نجات داد ؟ (خودش توی کتاب سه به هری گفت که جیمز جون اونو نجات نداده و فقط کاری کرده که سیریوس رو از یه دردسر بزرگ نجات بده پس مطمئنا اسنیپ اصلا حس نمیکرده که به جیمز مدیونه و این استدلال کنار میره)
اسنیپ خیلی مرموز به نظر میرسه چون توی کتاب هری پاتر همه به دو تا دسته ی سفید و سیاه تقسیم میشن به غیر از اسنیپ ! یعنی اسنیپ تنها کسیه که جبهش معلوم نیست ! واسه همین خیلی جلب توجه میکنه . همینطور ظاهر خاصی که داره (مثل شنل مشکی بلند که توی هوا پیچ و تاب میخوره و ... ) باعث شده شخصیتش متفاوت بشه و به چشم بیاد .
من فکر میکنم که اسنیپ به هیچ وجه طرف محفل و دامبلدور نیست و واقعا دامبلدورو کشته . ولی برای ولدمورت هم کار نمیکنه ! اون فقط پیش ولدمورت تظاهر میکنه و هدف اصلیش اینه که خودش به قدرت برسه یعنی قصد داره ولدمورت رو همونطور که دامبلدورو کشت بکشه و خودش بشه ابرقدرت ... به چند تا دلیل :
- اسنیپ خیلی خیلی جاه طلبه و به نظر من به همین خاطر بود که خیلی اصرار داشت بشه معلم دفاع در برابر جادوی سیاه چون این مقام خیلی از معلم معجون سازی مهمتره و "تاثیرگذارتر" . همونطور که این درس برای هری مهمترین و دوست داشتنی ترین درسه و توی کتاب هم بیشتر از بقیه ی درسا به اون اشاره شده .
- اسنیپ هیچوقت دوست یا شریکی نداشته و همیشه خودش تنها بوده . پس این دفعه هم از اینکه شریکی مثل ولدمورت وجود داشته باشه خوشش نمیاد و اونو میکشه . منظورم از شریک کسی هم رده ی اونه از نظر قدرت .
- اسنیپ خیلی مغروره پس از اون بعیده که تن به "مرگخوار بودن " بده . یعنی این که واقعا فرمانگذار ولدمورت باشه . آدمای مغرور از این که زیردست کسی باشن متنفرن و بیشتر دوست دارن بقیه زیردست اونا باشن که این برمیگرده به همون قضیه ی جاه طلبیش .
در آخرم کاملا با اینکه رولینگ اسنیپو خیلی دوست داره موافقم چون شخصیتش حتی از هری و ولدمورت و دامبلدور هم متفاوت تره .

ویرایش شده توسط yulia_potter در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۱۰ ۶:۱۴:۰۵

پیام زده شده در: ۱۱:۲۳ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵

مرلین (پیر دانا)old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۸ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۲:۲۰:۵۴ یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
از شیون آوارگان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1286 | خلاصه ها: 1
آفلاین
من ندانم ملت این نکته رو مورد توجه قرار دادن یا که خیر، چیز بدیهی ایه که اسنیپ فقط به خاطر جبران گذشته هری رو نجات نداد!

اسنیپ احتمالا چیزی فراتر از مدیون بودن رو داره.. چیزی مثل یک قسم! قسمی که خورده باشه تا جان هری رو حفظ کنه.. مثل اون قولی که به مادر دراکو داد تا جان دراکو در خطر نیفته!

هرگز نمی‌توانی از کسی که تو را رقیب خود نمی‌داند ببری

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.