هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نحوه برخورد،فکر کردی کی هستی!؟
پیام زده شده در: ۱۶:۳۶ سه شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱

گریفیندور، مرگخواران

گودریک گریفیندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۲ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین ورود:
دیروز ۲۲:۵۸:۵۳
گروه:
کاربران عضو
مرگخوار
ایفای نقش
گریفیندور
گردانندگان سایت
پیام: 65
آفلاین
نقل قول:

ranjbar نوشته:
نکته اینه که اصولا چرت و پرت گفتن به مردم و دعوا راه انداختن و اینجور کارا بسیار لذت بخشه. حالا قادعتا این قضیه در مورد همه‌ی مردم صدق نمیکنه ولی صد در صد عده‌ی خیلی زیادی هستن که لذت میبرن. به خصوص یه همچین جایی که ریسک درگیری فیزیکی هم وجود نداره و با ۱۳۰ سانت قد و یازده سال سن میتونی بیای شاخ بازی دربیاری واسه مردم. از مشکلات دوران حساس بلوغ که دیگه نگم واستون...

بعد کلا هیچ خبری که نیست تو سایت، من دو سال نبودم الان یادم افتادم راستی جادوگران وجود داره. اومدم ببینم چه خبر، ولی آخرین پست سایت مال همون دو سال پیشه. خب درا ین جور موراد آدم میاد بگرده ببینه کجا دعوا شده بپره وسط. که بازم ضایع شدم چون پست قبلی اینجا هم مال دو سال پیشه.

خلاصه اینکه <تفریح‌تون به جای لحظات خوب و شاد جاشو به دلخوری و درگیری و کینه و توهین بده> به نظرم برداشت اشتباهیه و به عنوان مدیریت سایت لطفا اجازه بدین بیکاری مردم جاشو به درگیری و توهین و خوشی و شادی بده. به خصوص که اینطور که بوش میاد با توجه به پیام شخصی‌های دریافتیم از دوستانی که هیچ کدومو نمیدونم حتی کی هستن، خیلی از درگیری ها و توهین ها کلا توی پیام شخصی اتفاق میفته. چون بازم ریسکش کمتره که یه موقع در ملا عام آبروشون نره یا ضایع نشن... یا اینکه مدیری کسی نبینه بزنه بلاکشون کنه.

با توهین ناجور و بی‌ادبی شدید صد در صد برخورد کنید، ولی درگیری و دعوا به صورت کلی اونقدرا هم چیز بدی نیس. به خصوص اگه هست بهتره که رو باشه، فرو نره زیر زمین.

تایتل پست رو یادت رفت، من مینویسم برات. امیدوارم ملت اول اینو بخونن که تایتل پست شماست، بعد پست شما رو بخونن:

Jadoogaran: Return of the King

ببینید بر همگان پر واضحه که کل مقصود این پست، بخش انگلیسیشه و بخش فارسی بالا و اینجا حتی، فقط واسه طولانی شدن پسته که اسپم به حساب نیاد. هر چند که اسپم درون ماست، در فکر ماست و یه نوع طرز فکره.

,I was tucked in snow
,And beaten by the rain
And covered in dew
I've been dead for so long

پیام زده شده در: ۱۴:۲۲ سه شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱

ranjbar

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۲۹ جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۲:۳۴ سه شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 11
آفلاین
نکته اینه که اصولا چرت و پرت گفتن به مردم و دعوا راه انداختن و اینجور کارا بسیار لذت بخشه. حالا قادعتا این قضیه در مورد همه‌ی مردم صدق نمیکنه ولی صد در صد عده‌ی خیلی زیادی هستن که لذت میبرن. به خصوص یه همچین جایی که ریسک درگیری فیزیکی هم وجود نداره و با ۱۳۰ سانت قد و یازده سال سن میتونی بیای شاخ بازی دربیاری واسه مردم. از مشکلات دوران حساس بلوغ که دیگه نگم واستون...

بعد کلا هیچ خبری که نیست تو سایت، من دو سال نبودم الان یادم افتادم راستی جادوگران وجود داره. اومدم ببینم چه خبر، ولی آخرین پست سایت مال همون دو سال پیشه. خب درا ین جور موراد آدم میاد بگرده ببینه کجا دعوا شده بپره وسط. که بازم ضایع شدم چون پست قبلی اینجا هم مال دو سال پیشه.

خلاصه اینکه <تفریح‌تون به جای لحظات خوب و شاد جاشو به دلخوری و درگیری و کینه و توهین بده> به نظرم برداشت اشتباهیه و به عنوان مدیریت سایت لطفا اجازه بدین بیکاری مردم جاشو به درگیری و توهین و خوشی و شادی بده. به خصوص که اینطور که بوش میاد با توجه به پیام شخصی‌های دریافتیم از دوستانی که هیچ کدومو نمیدونم حتی کی هستن، خیلی از درگیری ها و توهین ها کلا توی پیام شخصی اتفاق میفته. چون بازم ریسکش کمتره که یه موقع در ملا عام آبروشون نره یا ضایع نشن... یا اینکه مدیری کسی نبینه بزنه بلاکشون کنه.

با توهین ناجور و بی‌ادبی شدید صد در صد برخورد کنید، ولی درگیری و دعوا به صورت کلی اونقدرا هم چیز بدی نیس. به خصوص اگه هست بهتره که رو باشه، فرو نره زیر زمین.

پیام زده شده در: ۶:۰۴ یکشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۱

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۳:۴۲:۲۱
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 159
آفلاین
سلام به دوستان خوب جادوگرانی

مدت زیادی میشه اینجا زیاد سر نمیزنم ولی کم و بیش در جریان اتفاقات مختلف هستم و در پشت صحنه مشغول همفکری برای آینده سایت و یه سری برنامه‌ها هستیم.

احساس کردم لازمه یه پست اینجا بزنم نه برای هشدار یا یاداوری قوانین بلکه برای اینکه کنار همدیگه به یه درک و فرهنگ درست از رفتار سالم در محیط ایفای نقش سایت برسیم که جلوی دلخوری‌ها رو بگیره.

ما همه اعضای یه سایتیم، افرادی هستیم که یا فارسی زبان مادری‌مونه یا بهرحال یکی از زبان‌هایی هست که بهش تسلط داریم. با این حال هر کدوم از ما ممکنه بزرگ شده‌ی یه فرهنگ خانوادگی یا محلی متفاوتی باشیم که خواه ناخواه تاثیر زیادی در خیلی از رفتارها و حرفامون داره، خصوصا در موارد چالش‌برانگیز که نیاز می بینیم مقابل یه حرف نامناسب یا توهین‌آمیز جوابی بدیم.

به نظر خودم قبل از هر حرفی علیه عضو‌ دیگه ای چه در پست ها، چه چت‌باکس، چه رول ها، یه بار دیگه به نوشته تون فکر کنید. حوصله به خرج بدین. تمام ابعاد احتمالی و عواقب حرفتون رو پیش بینی کنید. خودتونو بذارید جای عضو دیگه که ممکنه از دنیا و طرز فکر کاملا متفاوتی نوشته شمارو بخونه. این مساله همیشه در مورد محیط های تعاملی مثل این انجمن‌ها وجود داره و نیاز داره همه همکاری کنن که فضا حالت مسموم پیدا نکنه، یه محیط شاد و امن باشه برای تفریح ایفای نقش تون.

اگر عضوی به عمد و بدون مقدمه یا حتی با کینه از گذشته، فضا رو به سمت توهین و درگیری میبره، ایده‌آل اینه به مدیران سایت اعتماد کنید که پیگیری خواهند کرد نه اینکه گروهی یا فردی حمله کنید و جواب مشابه بدین. درسته، با توجه به فضای اجتماعی و ریشه های فرهنگی خیلی از ماها، سخته جواب ندیم و حس میکنید حقتون ضایع شده، بهتون توهین شده و باید مقابله کنید. اما بهترین روش نیست که هیچ در واقع پر از ضرر هم هست و مدیریت کارش برای دفاع از حق شما در چنین مواردی سخت تر میشه.

قطعا دوس ندارین تفریح‌تون به جای لحظات خوب و شاد جاشو به دلخوری و درگیری و کینه و توهین بده. بنابراین توصیه میکنم هر گذشته ای هر چی بوده رو بذاریم کنار و از این به بعد بیخیال حرکت فرسایشی بشیم. جو رو تا جای ممکن خوب نگه داریم و نحوه برخورد رو تغییر بدیم.

ممنونم

پیام زده شده در: ۱۲:۱۸ جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

گریفیندور، محفل ققنوس

سیریوس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۹ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۲:۱۷:۰۹
از خونِ جوانان محفل لاله دمیده...
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
گریفیندور
ناظر انجمن
پیام: 167
آفلاین
مثالی که زدم فقط راجع به شرکت‌ها صدق نمی‌کنه. هر مکان اجتماعی که به دموکراسی قائل بشه از این ساختار یا موارد مشابه استفاده میکنه. اینکه مدیریت در بعضی قسمت‌ها تخصصی میشه رو قبول دارم. مثلا قسمت فنی سایت که خودت بهش وارد هستی. اما حداقل بد نبود به صورت آزمایشی در کل کادر مدیران، یک نفر رو به اینصورت وارد کادر می‌کردید.

خودت میدونی که خیلی از کارهایی که کردم مثل اون موج تحولات در فرهنگنامه یا نشریه سایت رو بدون خواستن دسترسی انجام دادم. باور کن انقدر سرم شلوغ هست که فقط ترجیح میدم گاها به عنوان ایدئولوگ پیشنهاداتی رو ارائه بدم و یا در تکمیل‌شون کمک تون کنم. اما هرگز فکر مدیریت اجرایی رو درسر ندارم. این رو میتونی دربازه‌های زمانی مختلفی آزمایش کنی و مطمئن بشی که چنین قصدی ندارم.

تجربیاتت رو قبول دارم. اما درنهایت نظراتمون متفاوته. شاید اگر یک مدلی بین پیشنهادات من و تجربیات خودت ترسیم می‌کردی بد نبود. درهرصورت فعلا ترجیح میدم مدتی بدون حاشیه و دغدغه های چنینی فعالیت کنم. هرکاری خودت میدونی انجام بده.

فعلا.

تصویر کوچک شده

We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on...that's who we really are

پیام زده شده در: ۰:۵۰ جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
آفلاین
نقل قول:

سیریوس بلک نوشته:
سلام حسن جان.

توضیحات خوبی دادی. ممنونم ازت. من قدردان زحمات مدیران فعلی سایت هستم. منکر زحمات‌شون هم نیستم. میدونی که قصدم زیرسوال بردن مدیران نیست. مسئله سیستمه. موضوع ساختاره نه افراد. بله به قول خودت اینجا یک سایت تفریحیه و قدرت معنای آنچنانی نداره. اما چه اشکالی داره به جای انتصابات، انتخابات داشته باشیم؟

به طور مثال میگم خدمتت: هرشرکتی یک هیئت مدیره‌ای داره که اعضای هیئت مدیره رو مجمع عمومی مشخص می‌کنند. بعدش تیم هیئت مدیره، مدیرعامل کل شرکت رو مشخص میکنه. سهامداران شرکت هم بعد از گذروندن یکسری مراحل و یکسری آداب و رسوم، وارد مجمع عمومی اون شرکت می‌شند. شورای انتخابی هم در قبال تصمیماتش و عملکردش باید به مجمع عمومی پاسخگو باشه. برای ناظر شدن افراد و سایر مسائل هم شاید بشه ساختاری مشابه ترسیم کرد. همچنین ناظران باید به این شورا پاسخگو باشند. تمام افراد انتخاب شده هم برای زمان محدود و معینی انتخاب میشند. اما اینکه چندبار میتونن کاندیدا باشند، بحث دیگری‌ست. منظورم یک ساختاری مشابه به این هستش. حالا نه عینا اما میشه دقیق‌تر و کارشناسی‌تر راجع بهش فکر کرد. (برای اینکه چرخه ترسیم شده دچار اشکالی نشه و مطمئن باشیم که افراد ناسالم وارد رده‌های بالا نمیشن، میشه هیئت نظارت یا چیزی مشابه درنظر گرفت.)

میتونیم رده‌بندی اعضاء داشته باشیم و فضایی ایجاد کنیم که رقابت بیشتری برای پیشرفت شکل بگیره. هم در زمینه نوشتن و قلم و هم در زمینه اینکه بچه‌ها اینجا مدیر بودن رو یاد بگیرن و در زندگی واقعی ازش استفاده کنن. حالا روی رده بندی خیلی تاکیدی ندارم چون باید بیشتر روش فکر بشه که آثار سوء نداشته باشه.

در کل چرا جادوگران چنین ساختاری نداشته باشه؟ هم در بخش‌های مرتب با ایفای نقش و هم در بخش‌های کلی تر سایت. حالا اسم شوراها و عناوینش هم میتونه هری پاتری باشه. بنظر من خودت آدم منطقی هستی و شرایط رو میسنجی. من فکر میکنم این تصمیم میتونه سرآغاز تحولات خوبی باشه. منظورم تحولات انقلابی و شورشی نیست بلکه از نوع آرام و ثمربخشه. چیزی که شاید باید سالها پیش اتفاق میوفتاده. اما تصمیم نهایی با خودتونه.

قصدم این بود این پیشنهاد رو چندوقت دیگه مطرح کنم. اما خب آروم آروم بحثش باز شد.

درهرصورت موفق باشی.

خب مثال هات کاربردی ندارن اینجا. اینجا یه شرکت نیست و این ساختارهایی که میگی کاربردی ندارن در اداره کردن اینجا. مدیران بر حسب مفید بودنش برای پیشرفت سایت، بر اساس کیفیت فعالیت شون، توانمندی تحلیل شون، برخورد و رفتارهاشون، انتخاب میشن نه انتخاباتی که توش اعضا بدون علم به همه چیز و ابعاد مختلف بیان رای بدن و عده ای رو بیارن سر کار که بعدا پشیمون بشن. نتیجتاً کسی که دسترسی کلی داره و همه چی رو از ابعاد گسترده و کاملش می بینه اینجا میتونه بهتر تغییرات ایجاد کنه نه اعضای سایت. این چیزی از اهمیت نظر اعضا کم نمی کنه اما مدیریت سایت چیزی نیست که اعضا بتونن به طور مستقیم و کارشناسی روش نظر بدن. باید قبول کنن دانش و شناختی روش ندارن. قبلا این اتفاق افتاده و بعضی مدیران چند باری با رای اعضا یا نماینده هاشون یا یه عده از اعضای خاص بالا اومدن و نتیجه ش جالب نبوده. جدا از اینکه اعضا معیارهای رنگارنگ و مختلفی دارن و تصور میکنن اداره و مدیریت سایت به کیفیت رول ها یا حضور در چت باکس یا چپ افتادن با مدیران سایت هست. نه چنین نیست. بنابراین شناخت و تجربه من میگه که به چنین برنامه هایی اعتماد نکنم و نتیجه ش یقه خود منو میگیره همچنان که قبلا هم رخ داده.

انتخاب ناظران هم شاهد بودم که با دقت پیگیری میشه. دوره ای در کار نیست. گفتم، یه سایت تفریحی هست نه یه جایی که دستوری و قهری برخورد بشه. ناظری که مدت ها عالی عمل کرده دلیلی نداره بهش بگن دوره ات فلان مدت هست. چنین حرفی بی مفهومه. چه بسا ناظری که سالها زیرساخت ها و پایه های ارزشمندی رو خودش توسعه داده باشه. مدیریت سایت به هیچ عنوان هیچ وقت به ناظران فعال و ارزشمندش نخواهد گفت که برو دوره ی شما تموم شده. تنها جایی که اینطوریه یکی وزارته و گاهی هم هاگوارتز. خوشبختانه ما ناظرین با شعوری داشتیم و وقتی خودشون نمیتونستن دیگه یا وقت نداشتن استعفا میدادن. نهایتا مدیریت ایفای نقش رسیدگی میکرد و اگه میدید نمیرسن، عوضشون میکرد. در نتیجه همیشه فرصت برای اعضای فعال و ارزشمند سایت بوده که قبول مسئولیت کنن و چیزی مثل نظارت رو تمرین کنن. نگاه ابزاری شما هم به ماهیت تفریحی سایت درست نیست. اینجا فقط نوشتن و دور هم بودن تمرین میشه نه مدیریت. فقط تفریح. کسی میخواد تمرین مدیریت آنلاین کنه میتونه بره فروم هایی با هزاران عضو و کلی پیام در روز. اینجا هدف مدیریت فقط راحت تر کردن بستر خوش گذرونی و تفریح اعضا هست نه چیز دیگه. به اندازه کافی آسیب های ناشی از رقابت و چشم هم چشمی رو دیدیم در واقعیت. اینجا رقابتی هم باشه با ایفای نقش و خوب نوشتنه نه درگیر شدن در مسائل مدیریتی یا نظارتی.

مورد بعدی هم حرف حسابه. اگه کسی حرف حساب میزنه و واقعا درست میگه و اعضا پشتش باشن، مدیریت سایت پشت نمیکنه بهش. استقبال میکنه ازش. من از بین حرفای شما چیزی ندیدم در این زمینه. صراحتاً بگم عملا مثل شعار می مونن و تازه در مورد چیزایی که صحت ندارن و بدون شناخت واقعیت و علم به همه چیز هستن. بنده کاملاً از وقتی که شما عضو سایت بودی تا الان شناخت داشتم بهتون تا حدی که لازم باشه. همیشه اون حس تمایل به دخیل شدن در مدیریت و اداره کردن سایت رو می گرفتم ازتون. هنوزم می گیرم. ولی متاسفانه در شما هم نمی بینم چه بخواین کلید تغییرات بنیادی رو بزنی چه اینکه خودتون وارد سیستم هدایت کردن این سایت بشین. اینو رک میگم. نه فقط شما، خیلی افراد شناخته شده و مطرح دیگه حتی که چه ناظر بودن چه هیچی نبودن و چه اشتباه زمانی وارد مدیریت این سایت شدن. بنده خودمم حتی گاهی فاقد صلاحیت می دیدم برای اداره اینجا و دور میشدم ازش تا مدتی که بهتر باشه وضعیت. چه برسه به شما که مدت ها از اصل ماجرا هم دور بودین و نظراتتون منصفانه نیست.

ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۳۹۹/۷/۴ ۰:۵۳:۵۵

پیام زده شده در: ۰:۰۳ جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

گریفیندور، محفل ققنوس

سیریوس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
گریفیندور
ناظر انجمن
آفلاین
سلام حسن جان.

توضیحات خوبی دادی. ممنونم ازت. من قدردان زحمات مدیران فعلی سایت هستم. منکر زحمات‌شون هم نیستم. میدونی که قصدم زیرسوال بردن مدیران نیست. مسئله سیستمه. موضوع ساختاره نه افراد. بله به قول خودت اینجا یک سایت تفریحیه و قدرت معنای آنچنانی نداره. اما چه اشکالی داره به جای انتصابات، انتخابات داشته باشیم؟

به طور مثال میگم خدمتت: هرشرکتی یک هیئت مدیره‌ای داره که اعضای هیئت مدیره رو مجمع عمومی مشخص می‌کنند. بعدش تیم هیئت مدیره، مدیرعامل کل شرکت رو مشخص میکنه. سهامداران شرکت هم بعد از گذروندن یکسری مراحل و یکسری آداب و رسوم، وارد مجمع عمومی اون شرکت می‌شند. شورای انتخابی هم در قبال تصمیماتش و عملکردش باید به مجمع عمومی پاسخگو باشه. برای ناظر شدن افراد و سایر مسائل هم شاید بشه ساختاری مشابه ترسیم کرد. همچنین ناظران باید به این شورا پاسخگو باشند. تمام افراد انتخاب شده هم برای زمان محدود و معینی انتخاب میشند. اما اینکه چندبار میتونن کاندیدا باشند، بحث دیگری‌ست. منظورم یک ساختاری مشابه به این هستش. حالا نه عینا اما میشه دقیق‌تر و کارشناسی‌تر راجع بهش فکر کرد. (برای اینکه چرخه ترسیم شده دچار اشکالی نشه و مطمئن باشیم که افراد ناسالم وارد رده‌های بالا نمیشن، میشه هیئت نظارت یا چیزی مشابه درنظر گرفت.)

میتونیم رده‌بندی اعضاء داشته باشیم و فضایی ایجاد کنیم که رقابت بیشتری برای پیشرفت شکل بگیره. هم در زمینه نوشتن و قلم و هم در زمینه اینکه بچه‌ها اینجا مدیر بودن رو یاد بگیرن و در زندگی واقعی ازش استفاده کنن. حالا روی رده بندی خیلی تاکیدی ندارم چون باید بیشتر روش فکر بشه که آثار سوء نداشته باشه.

در کل چرا جادوگران چنین ساختاری نداشته باشه؟ هم در بخش‌های مرتب با ایفای نقش و هم در بخش‌های کلی تر سایت. حالا اسم شوراها و عناوینش هم میتونه هری پاتری باشه. بنظر من خودت آدم منطقی هستی و شرایط رو میسنجی. من فکر میکنم این تصمیم میتونه سرآغاز تحولات خوبی باشه. منظورم تحولات انقلابی و شورشی نیست بلکه از نوع آرام و ثمربخشه. چیزی که شاید باید سالها پیش اتفاق میوفتاده. اما تصمیم نهایی با خودتونه.

قصدم این بود این پیشنهاد رو چندوقت دیگه مطرح کنم. اما خب آروم آروم بحثش باز شد.

درهرصورت موفق باشی.

ویرایش شده توسط سیریوس بلک در تاریخ ۱۳۹۹/۷/۴ ۰:۱۶:۲۳

تصویر کوچک شده

We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on...that's who we really are

پیام زده شده در: ۲۲:۳۰ پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
آفلاین
نقل قول:

سیریوس بلک نوشته:

2. عدم وجود اساسنامه و درنتیجه ایجاد مشکل در بالانس قدرت (این چیه؟ این یعنی از فضای چت‌باکس گرفته تا انتخاب مدیران و فضای غالب ایفای نقش، بالانس مناسبی برقرار نیست. بقیه بخش‌های سایت به صورت خودجوش فعال نیستن. آنچنان که باید ظهور و پدید آمدن ایده‌ها و خلاقیت‌هارو نداریم. دلیلش بنظرم نبود یک اساسنامه عادلانه‌ست که توازن بین قوا رو برقرار کنه. میبینی که دومیش ربطی به فعالیت مرگخواران و لرد نداره. اساسنامه یعنی حاکمیت حقوقی سایت نه حاکمیت حقیقی. اساسنامه یعنی حاکمیت قانون و نظارت قانون برتمام افراد، نه هرم ناقص قدرت. اساسنامه کاملا درمقابل رفتار سلیقه‌ایه.)

سلام.

در سایت جادوگران هیچ قدرتی وجود نداره و همه از اعضا تا مدیران برابر هستن. از قدرت به عنوان ابزار قهری یا تنبیه استفاده نمیشه تا وقتی که سوء استفاده یا تخریب یا تخلفی انجام نشه از طرف کسی. اینجا یک وبسایت تفریحی هست و همیشه هم (حداقل از 9 سال پیش که من به عهده گرفتمش) گفته شده از ایده های نو و خلاقانه استقبال میشه و مدیریت سایت کلا مدیریت رو مال خودش نمیدونه تحت هیچ شرایطی. مدیران سود و منفعتی هم ندارن از سایت و با توجه با مشکلات فنیش، همش استرس و دردسر و وقت به هدر رفتن داره فقط براشون. همیشه گفتیم هر کی که فکر میکنه مفیده برای سایت بیاد وسط با ایده های خلاقانه ش و اگه احساس بشه لازمه که خود شخصا مدیریت کنه برنامه ها و ایده ها رو، ما دریغ نکردیم هیچ وقت مگر اینکه متوجه می شدیم کاربر دنبال چشم هم چشمی یا منافع شخصی هست و افکار کودکانه داره از رقابت و این مسائل یا اینکه اصلاً ضرورتی نداره مدیر باشه برای به ثمر رسوندن ایده هاش.

فضای چت باکس در حیطه مدیریت ایفای نقش هست. مدیریت ایفای نقش تصمیم گرفتن به دلایل مختلفی به لرد دسترسی مدیریت چت باکس رو هم بدن. توجیه و دلیل کافی هم داشتن برای این قضیه.

قوایی هم وجود نداره در سایت که اساسنامه بخواد برای توازنش. همه چیز با قوانین پیش میرن. من ندیدم کاربری به خاطر سلیقه فردی تنبیه بشه اینجا. هر چی بوده بر اساس قانون بوده. قوانین سایت هم مکتوب هستن. وقتی هم دچار دوگانگی بشن، خرد جمعی و مشورت بین مدیران انجام میشه.

به نظر من خیلی کلی مدیریت سایت رو زیر سوال می بری با کلمات درشت. این ظاهر ماجراست از دید خودت و درست هم نیست.

پیام زده شده در: ۱۸:۱۳ پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

گریفیندور، محفل ققنوس

سیریوس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
گریفیندور
ناظر انجمن
آفلاین
نقل قول:

رودولف لسترنج نوشته:
نقل قول:
به کجا چنین شتابان؟ متاسفانه پیامم رو دقیق مطالعه نکردی و فقط خواسته بودی با سرعت پاسخی داده باشی. پیام من متنی کاملا آرام، روشن و به همراه مصداق داره. حتی در دو قسمت عذرخواهی کردم! اما شما انگار اومدی دعوا دوست عزیز. ابتدا توصیه می‌کنم مجددا پیامم رو بدون پیش‌داوری مطالعه کنی تا خودت متوجه اشتباهاتت در این پیامی که ارسال کردی بشی.

به‌به...چقدر آرامش...ولی پیام شما رو خونده بودم و الان باز خوندم و پیام خودم رو هم خوندم و متوجه شدم پیام جدید شما چیزی جز اونچه که پیش‌بینی می‍شد نیست!
لذا لطف کنید و یک بار دیگه اون مصادیقی که ذکر کردین و من ندیدم رو بگین .
و لطفا اگه بازم معذرت خواهی خشک و خالی نمیکنید، برای این دو تهمت هم مثال و نمونه بیارید:
1- «امتیازات بیشتر مرگخواران نسبت به محفل»
2-«نحوه برخورد لرد با غیر مرگخواران»

خب حاج آقا اگر با ذهن باز خونده بودی که دوباره نمیومدی اینارو بگی.
بزار خلاصه بهت بگم قضیه چیه، خودتم الکی گیج نکنی:
1. رفتار نامناسب لرد که امیدوارم روزی به خاطرش پاسخگو باشه. (مصداق دقیق رفتار نامناسب هم در همون پست قبلی اوردم که بعدش ایشون ترجیح داد کودکانه واکنش نشون بده. بعد نیای هی بگی مصداق بیار برای من.)
2. عدم وجود اساسنامه و درنتیجه ایجاد مشکل در بالانس قدرت (این چیه؟ این یعنی از فضای چت‌باکس گرفته تا انتخاب مدیران و فضای غالب ایفای نقش، بالانس مناسبی برقرار نیست. بقیه بخش‌های سایت به صورت خودجوش فعال نیستن. آنچنان که باید ظهور و پدید آمدن ایده‌ها و خلاقیت‌هارو نداریم. دلیلش بنظرم نبود یک اساسنامه عادلانه‌ست که توازن بین قوا رو برقرار کنه. میبینی که دومیش ربطی به فعالیت مرگخواران و لرد نداره. اساسنامه یعنی حاکمیت حقوقی سایت نه حاکمیت حقیقی. اساسنامه یعنی حاکمیت قانون و نظارت قانون برتمام افراد، نه هرم ناقص قدرت. اساسنامه کاملا درمقابل رفتار سلیقه‌ایه.)

حالا تو مسائل من رو چی فهمیده بودی؟
این بخشی از متن منه:
نقل قول:
درصورتی که باور کنید مسئله من هرگز «امتیازات بیشتر مرگخواران نسبت به محفل» یا «نحوه برخورد لرد با غیر مرگخواران» نبوده. کمی بزرگ‌تر و آرمان‌گرایانه‌تر ازاینحرفهاست.

متن رو دقیق نگاه کن. نوشتم مسائل من اینها نیست. کاری ندارم اصلا چنین چیزهایی حقیقت داره یا نه. که به اعتقاد من حتی حقیقت هم نداره. نوشتن مسئله‌م آرمان گرایانه تره. یعنی چی؟ یعنی حرکت روبه جلوی تمام گروه‌ها و جبهه‌های حاضر در سایت. یعنی اگر سایت سالی 5 تا عضو ماندگار جذب میکنه، چشم اندازش بشه سالی 100 تا عضو. پس دیدی منظورم رو اشتباه متوجه شدی. البته توی همون پیام گفتم فعلا قصد ریز شدن داخل این موضوع رو ندارم. چون اولین چیزی به باید حل بشه، همین مشکلات شخصیه.

از طرفی خواهش میکنم درقبال رفتار لرد بزارید خودش پاسخگو باشه. اگر هم نخواست پاسخی بده، اشکالی نداره. اما اینکه مخالف خودش رو اینطوری در چت باکس بَن کنه و به کسی پاسخگو نباشه، اصلا جالب نیست. کمی نگران کننده‌ست.

ویرایش شده توسط سیریوس بلک در تاریخ ۱۳۹۹/۷/۳ ۱۸:۲۴:۰۱

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۲۷ پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

مرگخواران

رودولف لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۴ یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰
از مودم مرگ من در زندگیست... چون رهم زین زندگی پایندگیست!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 1272
آفلاین
نقل قول:
به کجا چنین شتابان؟ متاسفانه پیامم رو دقیق مطالعه نکردی و فقط خواسته بودی با سرعت پاسخی داده باشی. پیام من متنی کاملا آرام، روشن و به همراه مصداق داره. حتی در دو قسمت عذرخواهی کردم! اما شما انگار اومدی دعوا دوست عزیز. ابتدا توصیه می‌کنم مجددا پیامم رو بدون پیش‌داوری مطالعه کنی تا خودت متوجه اشتباهاتت در این پیامی که ارسال کردی بشی.

به‌به...چقدر آرامش...ولی پیام شما رو خونده بودم و الان باز خوندم و پیام خودم رو هم خوندم و متوجه شدم پیام جدید شما چیزی جز اونچه که پیش‌بینی می‍شد نیست!
لذا لطف کنید و یک بار دیگه اون مصادیقی که ذکر کردین و من ندیدم رو بگین .
و لطفا اگه بازم معذرت خواهی خشک و خالی نمیکنید، برای این دو تهمت هم مثال و نمونه بیارید:
1- «امتیازات بیشتر مرگخواران نسبت به محفل»
2-«نحوه برخورد لرد با غیر مرگخواران»

پیام زده شده در: ۴:۱۹ پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

گریفیندور، محفل ققنوس

سیریوس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
گریفیندور
ناظر انجمن
آفلاین
نقل قول:

لرد ولدمورت نوشته:
زحمت کشیدین تایپ کردین. دستتون درد نکنه. ولی پست شما رو نه خوندم و نه خواهم خوند! وقتم بسیار با ارزش تر از این حرف هاست!

موفق نباشید!

خواهش می‌کنم. اشکالی نداره. اما باور کن کاین ره که می‌روی به ترکستان است.
هروقت آماده گفتگویی روشنگرانه و بدون خصومت بودی، من همیشه هستم.

رودولف:

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.