هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اختراعات جادویی,مخترع کلیک کن!
پیام زده شده در: ۱۸:۵۱ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۵

دیوید پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۹ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۳۷ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
نام اختراع: بادکنک نامه رسان
مخترع: خودم
تاریخ اختراع: پاییز 1358 شمسی
شکل ظاهری: به مانند بادکنک های معمولی و در رنگ های مختلف
توضیحات: جغدها و پرندگانی که جادوگران برای فرستادن نامه هایشان از آن ها استفاده می کنند, خیلی دردسر دارند. کثیف کاری, احتیاج به مکان مناسب, آب و خوراک, سروصدا و... از مشکلات این جانوران می باشد.
یادداشت های درون سازمانی وزارت سحر و جادوی لندن نیز زیاد به کار بخود نیست. زیرا یک بار مصرف می باشند.
تلاش های من برای ساخت بادکنکی که هیچ گاه نمی ترکد منجر به ساخت بادکنک نامه رسان شد. بادکنک نامه رسان هیچ گاه نمی ترکد و مانند یک جغد جوان کار می کند. از مزایای آن این است که آن را می شود با هوای معمولی باد کرد و هر گاه احتیاجی به آن نداشتید باد آنرا خالی کرده و در جیبتان بگذارید.
طرز کار: نامه خود را به بند بادکنک بسته و آدرس را بر روی آن بنویسید. بادکنک ترکیده و در مقصد ظاهر می شود و نامه را به دست گیرنده می رساند.
فروش کالا: این محصول تا یک ماه دیگر مورد استفاده مراکز پست جادوگری قرار می گیرند و در همان جا به فروش می رسد.

بسیار خب اختراعات امروزم نیز تموم شد احتمالات هر پنجشنبه اختراعاتم را معرفی خواهم کرد.

[c

پیام زده شده در: ۱۸:۴۷ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۵

دیوید پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نام اختراع: دفترچه یادداشت بامرام
تاریخ ساخت: تابستان 1383 شمسی
توضیحات: من و خیلی های دیگر عادت داریم که حین کسب تجربه تجربیات خود را یادداشت کنیم. و یا هنگامی که می خواهی کارهای خوبت را لیست کنی. مطمئنا کاغذ کم خواهید آورد و احتیاج به دفترچه ای دارید که هیچ گاه تمام نشود. دفترچه یادداشت بامرام مشکل شما را رفع می کند. هرچه قدر در آن بنویسید تمام نمی شود.
شکل ظاهری: دفترچه ای در قطع رقعی: 5/14*5/21 سانتیمتر. کاغذهای آن از جنش پوست آهوی ترکمنی است و روی جلد آن یک ستاره ی پنچ پر طلایی بزرگ طراحی شده است.
طرز کار: برای شروع دفترچه یادداشت را جلوی خود گذاشته و به او با هر زبان و لهجه ای که دارید بگویید: صفحه جدید. هم اکنون صفحه جدیدی در مقابل شماست مطلب را در آن بنویسید و دفترچه را ببندید.
حال می خواهید مطلب خود را بیاورید. مجدد دفترچه را روبروی خود نهاده و به او بک کلمه(یک کلمه از کلماتی که در نوشته به کار بردید) بر زبان بیاورید. دفترچه مانند جستجوگر گوگل عمل کرده و آن کلمه را در هر کجای دفترچه باشد برای شما می آورد.
فروش: این محصول در تمامی لوازم التحریرهای جادوگران یافت می شود. و به قیمت پایینی به فروش می رسد.

[c

پیام زده شده در: ۱۸:۴۳ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۵

دیوید پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
با سلام
آموس ديگوري جان. پیشنهاد شما در مورد تولید و فروش مجدد محصول بحر در کوزه را با پدربزرگم در میان گذاشتم. متأسفانه ایشان فرمودند وقتمان تا بهار سال 87 پر میباشد و نمی توانیم سفارشی را قبول کنیم. زیرا اوضاع جادوگران اینجا واقعاً خیلی پریشان است و ما نیز باید روی اختراعاتی که حتی به انجمن مخترعان نیز معرفی نکردیم کار کنیم. تنها می توانم بگویم که این محصول در بازار سیاه نیز با قیمت بالا یافت می شود.
در مورد محصول دسته سه تار شکسته نیز باید بگویم که ما در حال تولید تعداد زیادی از این محصول هستیم که برای جادوگر اعظم برزیل بفرستیم. اگر توانستم در سر وقت چند تا از آن را برایت با جغد می فرستم ولی قول نمی دهم.
در ضمن اینجا لازم است توضیح مختصری در مورد پدر بزرگم بدهم: ایشان متولد سال 1298 شمسی می باشند. از جادوگران پیشکسوت جادوی معاصر ایران می باشند. وی اختراعات فراوانی دارند که حتی خیلی از آنها به ثبت نیز نرسیده اند. ایشان به دامبلدور ایران مشهورند.
و اما اختراع:************************
نام اختراع: عصای جادوگری
تاریخ اختراع: زمستان 1384 شمسی
توضیحات: گاهی شما در وضعیتی هستید که نمی خواهید در عین حال هم چوب جادویتان آماده باشد, هم اینکه آنرا در دست نگیرید. و یا اینکه کوچک بودم چوبتان باعث گم شدن آن شود. و یا خیلی اتفاقات دیگر. من برای این مشکل که بیشتر پدربزرگ پیرم با آن مواجه بود راه حلی اندیشیدم. تقدیم می کنم: ..::عصای جادوگری::.. شما می توانید چوب جادوگری خود را از سوراخی که در ته این عصاها وجود دارد وارد آن کنید و با این وسیله طلسم های خود را با کیفیتی حتی بهتر اجرا کنید.
این عصا در اشکال و کاربردهای مختلفی ساخته شده است:
عصای الماس: این مدل که بسیار زیباست بیشتر در مهمانی های رسمی و جاهایی که به قول معروف باید کلاس بگذارید مورد استفاده قرار می گیرد. طول این عصا دو متر می باشد و بر سر آن الماس اصل ایتالیایی استفاده شده است.
عصای پولادین: این عصا در مواردی کاربرد دارد که شما در موقعیت جنگ قرار دارید. دشمنان همزمان به شما حمله می کنند. با داشتن این عصا میتوانید هم طلسم هایتان را به خوبی اجرا کنید و هم از جنس محکم آن برای ضربه زدن استفاده کنید. طول آن یک متر و چهل سانتیمتر می باشد و سر آن به مانند گرز است.
عصای پیرمرد: عصای پیرمرد از جنس چوب گردو برای جادوگران مسن کارآیی دارد. بیشتر جادوگران با رسیدن به سن پیری نمی توانند بدون عصا راه برود. حمل عصا و چوب جادوگری با هم برای یک پیرمرد ضعیف کار سختی است. طول چوب یک متر و بیست و چهار سانتیمتر است و کاملا مانند عصای معمولی می باشد.
عصای چوپانی: جادوگران زیادی در ایران به شغل چوپانی مشغولند. عصای چوپانی از جنس چوب افرا برای این جادوگران عزیز به مانند چوبدستی است که می توانند با آن هم به هدایت دام هایشان بپردازند و هم در صورت لزوم با آن جادو کنند.
فروش کالا: تعداد زیادی از این عصاها از نوروز سال 1385 وارد بازار شد و از آن روز تا به حال هنوز هم به دلیل درخواست جادوگران آنرا تولید و به بازار عرضه می کنیم. این محصول به کشورهای ایتالیا, انگلیس, مجارستان, قطر و... صادر شده است. قیمت این محصول به همان ترتیبی که معرفی شد از گران به ارزان به فروش می رسد. قیمت آن متغیر بوده به همین دلیل قیمت واحدی برای آن در اینجا معرفی نمی کنم. هم اکنون در تمامی بازارهای جادوگران ایران به فروش می رسد.

[c

پیام زده شده در: ۱۷:۱۱ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۵

آقای الیوندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۱ جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 105
آفلاین
نام اختراع:عینک همه چیزبین
تاریخ اختراع:طی چندین سال
نام مخترع:خودم و پدرم
تاریخچه اختراع:داستان این عینک از این قرار است که روزی فکر ساختن این وسیله به ذهن پدرم در زمانی که بیکاری زیادی به او برخورده بود به ذهن پدرم رسیده بود او در ساختن این عینک تلاش بسیاری کرد اما آن را نصف و نیمه رها کرد و جان سپرد ولی حالا من این اختراع را کامل کرده ام.
کاربرد:این عینک به این صورت کار میکند که زمانی که شما بیکار هستید و کاری برای انجام دان ندارید می توانید این عینک رابه چشم بزنید و هر فکری که در ذهن خود کنید در جلوی چشم شما شکل می گیرد مثلا" اگر فکر کنید که چندین مرگخوار به دور شما حلقه زده اند و شما را محاصره کرده اند این فکر در برابر چشمان شما نمایان می گردد و اگر فکر کنید که شما با چندین طلسم پی در پی و سریع آن ها را از خود دور کرده اید این فکر در جلوی چشم شما عملی می گردد و این بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

پیام زده شده در: ۱۷:۰۸ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۵

آقای الیوندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نام اختراع:چوب محافظ
تاریخ اختراع:زمان حمله مرگخوار ها
نام مخترع:خودم
تاریخچه اختراع:در زمانی که مردم از حملات مرگخوارها هراسان بودند به اینفکر افتادم که وسیله ای اختراع کنم تا به مردم کمک کنم و ترس انها را نسبت به حملات مرگخوارها کاهش دهم به این ترتیب طی یک ماه این اختراع را کردم.
روش ساخت:این چوب جادویی به این ترتیب ساخته می شود که پنج تا پر ققنوس و هفت تار موی اسب تکشاخ در ساخت چوب دستی مورد نظر به کار می بریم.
کاربرد:کارایی این چوب دستی جادویی به این گونه است که وقتی مورد حمله کسی قرار می گیریم و با او مبارزه می کنیم در صورتی که یک جادوی شوم به طرف شما بیاید و در هر صورتی شما نتوانید آن جادوی شوم را مهار کنید وقتی که در فاصله سه متری شما قرار بگیرد چوب جادوگری خود به خود سپر مدافعی درست می کند و آن جادوی شوم را مهار می کند.((البته توجه داشته باشید که این چوب قابلیت چوب های معمولی دیگر را دارد همچنین توجه داشته باشید که این چوب جادوگری تنها می تواند دو بار این کار را انجام دهد البته با بالا بردن تعداد پر ققنوس و تار موی اسب تکشاخ در ساخت و تهیه آن میتوان میزان این قابلیت را بالا برد))

پیام زده شده در: ۱۸:۳۱ چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۸۵

آقای الیوندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
با سلام
نام اختراع:شنل محافظ
کاربرد: کافیست این شنل را به تنتان کرده و به دوئل های بچه گانه بروید هر طلسمی که به شما بخوره به طرف فرد اجرا کننده بر میگرده
توجه: من این شنل را به دلیل بی کفایتی پسرم در دوئل اختراع کردم و چندی بعد با کمک برادران دو قلوی ویزلی انرا به تولید انبوه رساندیم
سال ساخت: وقتی پسرم15 سالش بود
شماره ی پر وانه ساخت:10254/102از وزارت امور جادوی سیاه
برای خرید این حصول به فروشگاه ویزلی ها سر بزنید

پیام زده شده در: ۲۲:۰۱ دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۵

توبیاس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۰ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۴۲ شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۵
از پیش پدرخوانده
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 294
آفلاین
نام اختراع : خیک برقی !!!!

مخترع: توبیاس اسنیپ

سال اختراع: 1370 / 10 / 21

چگونگی اختراع: جناب آقای توبیاس اسنیپ ( !! ) کوییدیچ باز ماهری بود و تنها مشکلش این بود که در هنگام لباس عوض کردن چون شکمش بزرگ شده نمی توانست خیکش را بالا بکشد ( دو نوع خیک داریم : 1. خیک دماغ 2 . خیک شلوار !! این یکی مال شلواره !! )
سپس در روز سرد تابستانی وقتی که بازی داشتند آنقدر عصبانی شد که وردی الکترویوس را بر روی خیکش اجرا کرد و از آن زمان هر موقع دستور میداد خیکش به طور اوتومات به طرف بالا و به نرمی حرکت می کرد!!!

فقط فروم وجود دارد و کسانی که از زدنش عاجزند

[b]فقط اسل

پیام زده شده در: ۰:۱۳ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

آموس دیگوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۴ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۲۶ یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
از یه جای خوب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 72
آفلاین
سلام خوبین؟

اولین اختراع کار الیواندر بود که با تو جه به مهم بودننش 8 امتیاز میگیره
اما دومین کارش توضیح کمی داشت و 4 امتیاز خوبه
و پادری جادویی خیلی چیز خوبیه زود تر به تولید انبوه برسانش6 امتیاز
وخود کار تقلب کار چیز جدیدی نبود این را با یک اسم دیگه می شه توی فروشگاه ویزلی ها پیدا کرد3 امتیاز

شرتک هم چیز جالبی بود اما توضیح کمی داشت 5 امتیاز

جواب حاضر هم چیز سر گرم کننده و با حالیه 6 امتیاز

رباستین لسترنج که واقعا اختراعات با حالی میزنه

اختراع اولت چیز خوبی برای شوخیاست و شاید اسنیپ هم با ان به ابوس حمله کرده 7 امتیاز

و اما بحر در کوزه
اگر این را به فروش انبوه برسانی پول خوبی در میاری ها به خاطر زحمتی که کشیدیو احترام به پدر بزرگت 15 امتیاز خوبه

دسته سه تار شکسته

این اختراع هم چیز جالبیه راستی پسر خاله ی من هم یک فشفشه است اگه برای اونا هم کاربرد داره یکی به من بده و برای عکسی هم که از اون زده بودی خیلی جالب شده بود16 امتیاز

و اما جمع بندی امتیازات
الیواندر:63
کدولادر:51
رباستین لسترانج:49
ارگ کثیف:32
پرسی ویزلی :24
ارتور ویزلی:23
اوان روزیر:10

پیام زده شده در: ۲۰:۴۱ شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۵

آقای الیوندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نام اختراع:خودکار تقلب کار
نام مخترع:خودم
تاریخ اختراع:زمانی که دانش آموز بودم
کاربرد:این خودکار به این صورت است که باید قبل از اینکه در امتحان حاضر شوید اطلاعات مورد نظر را به صورت گفتاری در آن ذخیره نمایید((حافظه آن نامحدود است))سپس زمانی که در جلسه حاضر می شوید ورد (بنویس)را زمزمه کرده و آن خودکار هم شروع به نوشتن مطالب ذخیره شده بر روی برگه امتحانی شما می کند.

ویرایش شده توسط آقای الیوندر در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۸ ۲۰:۴۹:۲۲

بحر در کوزه
پیام زده شده در: ۱۲:۵۵ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵

دیوید پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
تصویر کوچک شده

نام اختراع: بحر در کوزه
مخترع: خودم+پدربزرگم(باسپاس فراوان از حامیک سفال فروش)
تاریخ ساخت: تابستان 1385 شمسی
شکل ظاهری: به مانند یک کوزه مشنگی, به طول 30 سانتیمتر. با آرم سازمان جادوگری ایران در ته کوزه
توضیحات: مشکل بزرگ ما جادوگران ایرانی کمبود مکان می باشد. برای همین من و پدر بزرگم به فکر افتادیم که مکانی را بسازیم که ظاهر آن کوچک ولی داخل آن گنجایش فراوانی داشته باشد. ابتدا یک برج ساختیم که به نظر کوتاه می رسید ولی هر چه از پله های برج بالا می رفتید به آخر آن نمی رسیدید. مشکل این برج این بود که به دلیل وسعت زیاد داخل آن همه چیز در آن گم می شد. بنابراین پس از گم کردن موارد خیلی ارزشی ناچار دست به تخریب آن زدیم و آن را به صورت گل در آوردیم و گل آنرا به جادوگر سفال فروش (نام: حامیک) دادیم تا از آن کوزه های مشنگی بسازد تا از کوزه ها به روش مشنگی برای خنک کردن آب استفاده کنیم.
کوزه ها را ساخته و به ما تحویل داد. به تعداد 70 کوزه. سپس بعد از اتفاقاتی (که اگر اینجا بیاورم به مانند داستان می شود.) متوجه شدیم که این کوزه ها هر کدام به مانند یک اتاق 12 متری هستند که حتی آدم ها نیز می توانند به داخل آن بروند.
فروش کالا: از این کوزه ها فقط همان تعداد 70 عدد ساخته شده که باز طی اتفاقاتی این کوزه ها با کوزه های مشنگی جابجا شده اند و هم اکنون در بازار های مشنگی ایران وجود دارند. البته یکی از این کوزه ها در نزد من است و قصد تولید مجدد آنرا ندارم.

[c

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.