هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نقش خداوند در هری پاتر چیست؟
پیام زده شده در: ۲۰:۱۳ سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

گرگوری گویلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۴ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۸:۲۲ دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
از زیر سایه ارباب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 204
آفلاین
دوستان باید به حظورتون برسونم که خود "جادو" از عوامل شیطان پرستیه!
توی داستان خدایی وجود نداره چون تمام اتفاقاتی که ما به خدا نسبت میدیم رو میشه با جادو توضیح داد!
(درمورد اینیکی حوصله تایپ دارم!)
البطه در این داستان بیشتر از این که شیطان پرستی اونطور که در انجیل مسحیت اومده باشه و لوسیفریست ها رو نشون بده بیشتر توی دایره موضوعات قرآن شیطانه!
چون توی داستان شیطانی با قدرت های برتر نیست!
ولدمورت هم شیطان نیست!
توی داستان هری پاتر هم مانند قرآن شیطانی شیطان صرفا یک فلسفه ضد دین و چیز هایی که معمولا خوب میدونیمشه!
ولدمورت از جهنم نیومده بود و بال ای آتشین نداشت!
ولدمورت فقط بر خلاف خوب داستان بود!
ولدمورت یک انسان نبود!
یک فلسفه بود!
فلسفه ای بر خلاف میانه روی و به قول قرآن شیطان صرفا به معنای اختیار!
البته نمیشه گفت ولدمورت صرفا یک شیطان پرست بود چون خیلی از خود قوانین شیطان پرستی رو هم نقض کرد.

"تنها ارباب است که میماند"

پیام زده شده در: ۱۶:۴۹ سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴

اسکورپیوس مالفوی Old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۷ دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۳:۱۴ پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
اگه بحث شیطان پرستی هستش که اون فقط داخل فیلم ها موجود بود و اصلا نیازی به دقت نداشت! همون حذف کردن کلی از قسمت های ارزشمند کتاب پنج و شش گواه این موضوعه! درست برخلاف کتاب ها که به نظر من مضامین دینی هم درشون واقعا وجود داشت.

اما نقش خدا در داستان های هری پاتر... نمی تونم بگم که خیلی روش تاکید شده ولی واقعا وجود داشت و نمونه اش هم کلیسا و سرود کریسمس. از همه مهمتر هم خود کریسمس! که یه جشن مذهبی هم هست. و اون قسمت های قسم به ریش و زیرشلواری و چیزهای دیگه مرلین شاید تیکه کنایه آمیزی به بعضی اصطلاحت رایج روز مثل :holy shit! : و امثالهم باشه که جدیدا دست آویزی برای طنز پرداز های مسیحی شده. البته وقتی یکی دو بار خیلی جدی و واقعی از یکی جایی (دقیق یادم نیست متاسفانه) شنیدم که خیلی جدی و بدون شوخی گفت : قسم به نعل الاغِ مسیح! دیگه واقعا شوکه شدم و منظور رولینگ رو خیلی دقیق تر درک کردم.

پیام زده شده در: ۱۹:۴۸ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴

روونا ریونکلاو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۳ دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۹:۴۲ یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
از این شهر میرم..:)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 336
آفلاین
بابا چه وعضشه:|
خیلی دلم میخواد بدونم ایده اینکه رولینگ موقع نوشتن خدا و خداپرستی و شیطان و شیطان پرستی رو مورد توجه قرار داده به کودوم ذهن بیماری رسیده!
فکر کردین اونجا هم مثل ماهان که تو چهارصد صفحه کتابشون دویست صفحه ش توصیف شاهچراغ رفتن عاشقانه شخصیت اوله؟:|
یه دنیای جدیدی خلق شده که تو هیچ جای کتاب از خدا حرف نزده. هیچ جا! حالا اینکه شما خیلی علاقه دارین فک کنین خانم رولینگ خودش بچه شیعه بوده و اینکه همه عکسای تو اینترنتش بدون چادره توطعه غربِ بی ادبه و دلتون می خواد فرض کنین عشق همون معنی خدا رو میده و محور اصلیه کتابه، کاملا یه مسئله جداست! ولی عشق، عشقه. یه مفهوم کاملا جدا و خدا، خداست. یک مفهوم دیگه.
الآن باز یکی میاد میگه دقت کردین آرایشِ ریش دامبلدور با گوشا و سرش شکل آنتی کریست بود؟ یا خاک عالم، دقت کردین تو هری پاتر از شیشصد و شصت و شیش سال قبلش، شیصد و شصت و شیش سال گذشته؟
بریم بخوریم هرکس این همه پول و وقت گذاشته که من و مامان و بابامو از راه راست منحرف کنه:hungry1:

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!
Only Raven

I only wanted to have fun
learning to fly, learning to run :)

تصویر کوچک شده

{ بعد از هزاران سال.. حالا جاش روی سر صاحب اصلیش امنه.. }

پیام زده شده در: ۱۶:۲۴ یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴

استفن سنگوئینیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۵ سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۶:۵۴ جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸
از ON THE EARTH‏!‏
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین
آخه یک کتاب فانتزی خارجی که برای نوجوانانه چرا باید نماد های شیطان پرستی رو رواج بده؟

پیام زده شده در: ۱۷:۵۱ شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴

مادام پامفری

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۴ دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵
از ازاون دور دورا
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 58
آفلاین
آدما هر کدومشون یه جوری خدا رو میبینن
یعنی شما خدا بپرست
یعنی شما مثل بعضی از ادیان هندی موش بپرست گاو بپرستت
فرقی نمیکنه همه ما آدما مبدا همه پرستش هامون برمیگرده به خدا حالا هرکسی یه جوری خدا رو میبینه
تو کتاب هری پاتر قصد خانم رولینگ ساخت دنیایی بود که همه بچه ها رو درگیرش کنه که تا حدود زیادی موفق بود.

پیام زده شده در: ۱۸:۳۲ یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴

سیگنس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۸ چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۸:۱۲ یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
از جهنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 80
آفلاین
آدم میتونه از هر چیزی که دوس داره خدا بسازه مثلا دختر خودم بلاتریکس لرد سیاه و مثل خدا میپرستید هر انسانی یه تعریف و تخیل از خدا داره در مورد اینکه تو فیلم ها از نماد شیطان پرستی استفاده شده یه چیزه معلومه اونایی که تو غرب زندگی میکنن و خودشونو خوناشام یا چیزای دیگه میدونن مثلا تو مهمونی هاشون از خون خوردم هم دیگه لذت میبرن و رو بدنشون پر از این جور نمادها برا همین نمیتونیم انگشت اتهام و رو به برادران وارنر بگیریم چون این فیلم تو همچین جامعه ای درس شده. در کل عقیده ی آدم ها به خودشون مربوطه.

عمو نوروز نیا اینجا که این خونه عزا داره
پدر خرج یه سال قبل شب عید و بدهکار
چشای مادر از سرخی مثل ماهی هفت سینن
که ازبس تر شدن دائم دیگه کم کم نمیبینن
برادر گم پشت سرنگ های فراموشی
تن خواهر شده پرپر تو بازار هم آغوششی
توی این خونه ی تاریک کسی چشم انتظارت نیست
تا وقتی نون و خوش بختی میون کول بارت نیست
عمو نوروز نیا اینجا بهار از یاد ما رفته
روی سفره نه هفت سین نه نون نه ___
عمو نوروز تو این خونه تموم سااال زمستونه
گل وبلبل یه افسانه است فقط جغد که میخونه
بهارو شادی عید و یکی از اینجا دزدی
یکی خاکستر ماتم رو تقویم ما پاشیده
عمو نوروز نیا اینجا
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۲۳ پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

اورلا کوییرکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۰ دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۹:۰۸ جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 477
آفلاین
خوب فقط یه کمی و درواقع به طور غیر مستقیم. خوب عشق مادر هری به خوده هری تونست جلوی هر چیزی رو بگیره. حالا خدا میگه من قطره ای از محبت خودم رو در دل مادران گذاشتم.
خدا خودش مهربون ترینه و خوب عشق یکی از نشانه های بزرگ خداوند و یکی از بارز ترین نشانه های خداونده، پس نشون میده اینا در کتاب وحود داره.

من حالا یه انتقادی به کمپانی "برادران وارنر" بکنم. این شرکت در فیلم هاش به شدت از اعلائم شیطان پرستی استفاده میکنه. نه فقط در هری پاتر بلکه در کارتون هاش که یکی از اون ها تام و جری ـه. حالا به هرحال به این کمپانی با این کارش نیت پاک خانم رولینگ رو از بین برده.

خودم، آخرین چیزی بودم که برایم باقی می‌ماند تصویر کوچک شده

Onlyتصویر کوچک شدهaven
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۵۱ یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴

رون ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۱:۱۱ دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
از
گروه:
کاربران عضو
پیام: 742
آفلاین
به نظر نن عشق و صداي كليسايي كه رولينگ در گتابش اورده نماد خداونده. درباره ي اينكه شيطان پرستيه و اينا... من خودم قبول ندارم البتخ قبول دارم كه تو فيلمش خيلي از اين نماد هاي شيطاني استفاده شده اما در اصل ان كه كتاب رولينگ باشه هيچ نشاني از شيطانىپرستي شخصا نديدم...اگر هم اين نشانه ها در فيلم اون وجون داره كه تقصير رولينگ نيست. تقصير كارگران و طراح صحنه و...است.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۲۶ یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴

کتی بل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۶ یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۲۳:۴۴ جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴
از اردوگاه تیم کلاغ زاغی منتروز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
وینکی جان اگه منظورت منه من عاشق هری پاترم و این ها همه مال نظریات کارشناسا بود.

تصویر کوچک شده

امضا کتی بل

پیام زده شده در: ۲۰:۵۳ شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴

مرگخواران

وینکی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۳ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۹:۵۰:۵۳ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
از مسلسلستان!
گروه:
کاربران عضو
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 548
آفلاین
من نمیدونم کسی که این تاپیکو زده یعنی میخواسته تو کتاب مثل فیلمای ایرانی، ملت چادر سر کنن بشینن نماز بخونن؟ :| یعنی چی آخه؟
شما 10 تا کتاب فانتزی مثال بزنین که توشون کسی نماز خونده باشه یا همچین چیزی. نداریم آقا نداریم. اصلا هرکس دین خودشو داره. رولینگ هم همینطور. رولینگ یه دنیا ساخته. که توی اون هم ملت هرکدوم یه دینی داشتن. حالا یا دینشون ریش مرلین بوده یا لاله ی گوش مورگانا! تبعیض نداریم که!

+اون پایین گفتن شیطان پرستی و این خزعبلات. من تعجب میکنم از ملت فهمیده ای که این حرفا رو میزنن. :| وا بابا جان! چی میگن اینا؟ اینا همش چرت و پرته دوستان. یه سریا هری پاتر رو نخوندن و نفهمیدن. از شکل و قیافه ی ریش پشمک خوششون نیومده اومدن یه چیزایی سر هم کردن.

+شخص خاصی منظورم نیست. اون مبدا رو میگم.

ویرایش شده توسط وینکی در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۴ ۲۰:۱۱:۴۸

Take Winky down to the Mosalsal City, where the grass is mosalsal and the mosalsals are MOSALSAL

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.