هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۱۷:۲۲ یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۱۳:۲۵ پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6961
آفلاین
بررسی پست شماره 186 مرگخواران دریایی، روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

شروع خوبی داشتین.بدون لطمه زدن به ریتم و هیجان داستان، موضوع رو ادامه دادین.

نقل قول:
آنتونين و فرد از پله ها پايين آمدند و به مرگخواراني كه دور ميز جمع شده بودند ، پيوستند .
روفوس ، ببين رفيقم اينجاست . خيلي بچه ي باحاليه !

معمولا سعی میکنیم شخصیتها رو همونطوری که تو کتاب هستن حفظ کنیم.در مورد شخصیتهایی که در کتاب توضیح کافی درباره شون داده نشده میتونین از ویژگیهایی که اعضای سایت برای اون شخصیتها درست کردن کمک بگیرین.مثلا اینجا رفتار ابلهانه آنتونین زیاد قابل قبول نیست.مخصوصا با هوش و ذکاوت وبی رحمی خاصی که در پستهای قبل ازش دیدیم.شاید این دیالوگ پست قبلی باعث شده این اشتباه رو بکنین:
نقل قول:
_ ئه؟! جدی؟ چه باحال! بیا پس بریم به دوستام معرفیت کنم! حتما خوشحال میشن یه ویزلی رو از نزدیک ببینن!

ولی با شکلکی که در آخر این دیالوگ زده شده بود میشد فهمید که آنتونین داره فرد رو مسخره میکنه.

اعزامی درسته ، نه اعضامی!

نقل قول:
- همونطور كه ميدونيد فرد ويزلي دستگير شده و ما ميتونيم از طريق اون به ويزلي ها برسيم و من اين جلسه رو براي توجيه افراد اعضامي تشكيل دادم و ...
مرگخواران:
- ارباب ، مگه شما ميخوايد راه پرسي رو ادامه بديد ؟

به نظر شما اینجا رفتار مرگخواران غیر عادی نیست؟؟!!اصولا مرگخوارا جرات میکنن وسط سخنرانی ارباب اینجوری بخندن؟یا همچین حرفی بزنن؟طنز تا حدی حق داره وارد پست ما بشه که به شخصیتها آسیب نزنه...ولی اینجا اصول رفتار مرگخوارا زیر و رو شده!

نقل قول:
لرد با عصبانيت حرفش را از سر گرفت و گفت : حالا كه ما يكي از ويزلي ها رو داريم ، بايد از اون استفاده كنيم .

در نقد قبلیم که برای پست خودتون انجام داده بودم گفته بودم که موضوع باید با توجه به اسم و سوژه اصلی تاپیک پیش بره و اشاره کرده بودم که وارد کردن ویزلی ها در یک دهکده ماگلی دورافتاده کار جالبی نبوده.فرد ویزلی در پستش با اشاره به حضور خودش در طبقه بالا این مشکل رو حل کرده بود.یعنی دیگه لازم نبود لرد و مرگخوارا از اون مکان خارج بشن و دنبال ویزلی ها برن(که با این کار سوژه کاملا منحرف میشه)...ولی پست شما وضعیت رو دوباره به حالت سابق برگردونده و ارزش کاری رو که در پست قبلی انجام شده بود از بین برده.وقتی پست میزنین کمی بیشتر به روال منطقی داستان،عنوان تاپیک و اینکه نفر بعدی با این سوژه چیکار میتونه بکنه و چطوری کارش راحتتر و سوژه جالبتر میشه دقت کنین.

خوشبختانه پایان خوبی داشتین و نقشه لرد رو به عهده نفر بعدی گذاشتین.اینجوری دست نفر بعدی کاملا بازه که سوژه رو هر طور مایله ادامه بده.

خوب بود.موفق باشید.

پیام زده شده در: ۲۲:۱۵ پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۳:۰۹ یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 185 مرگخواران دریایی، روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

پستتون کوتاه بود.همین در نگاه اول یه امتیاز مثبته که خواننده رو تشویق میکنه پستتونو بخونن.چون خوندن پستهای طولانی کار سخت و خسته کننده ای برای خواننده اس و اصولا اگه نویسنده خیلی شناخته شده و تثبیت شده ای نباشین خواننده ممکنه این ریسکو نکنه و از خیر خوندن پست بگذره.

نقل قول:
آنتونين براي اينكه حرفش را كامل كند ، گفت : منظورم اينه كه حتما خونواده ي ويزلي اينجا بودن و هرچي چوبدستي بوده رو برداشتن . فعلا هم كه چوبدستي ساز گير نمياد ، پس بايد چوبدستي ها رو از ويزلي ها بدزيدم ...
لرد : گفتي بايد ؟

ارتباطتونو با پست قبلی به خوبی حفظ کردین.مخصوصا استفاده از کلمه "باید؟" نشون داده پست قبلی رو خوب خوندین و فهمیدین.

دیالوگ نویسیتون مثل همیشه خیلی خوبه.لردتونم انگار حالش بهتر شده.اون سنگینی و متانت لازم رو بهش دادین و در عین حال جنبه طنز ماجرا رو هم حفظ کردین.کارتون خیلی خوب بود.

شکلکاتون زیاد بود ولی چون بجا و خوب ازشون استفاده کرده بودین توی ذوق نمیزدن.

سوژه رو به اندازه کافی و به خوبی پیش بردین.البته یه مشکلی وجود داره که مربوط به پست شما نیست و اون اینه که همیشه باید سعی کنیم ارتباط پست با عنوان و موضوع تاپیک حفظ بشه.این دهکده یه دهکده دور افتاده ماگلیه و بهتر بود ویزلی ها رو وارد ماجرا نمیکردیم.ولی به هر حال...همونطور که گفتم شما مجبور بودین به سوژه احترام بذارین که این کارو کردین.

اشکال خاص و مهمی نداشت پستتون.فقط کمی مواظب باشین که طنز پستتون لوس و بی مزه نشه.تو این پست نشده ولی میشه گفت لب مرز بود کاملا!

روی هم رفته خوب بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۹:۲۰ پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
آفلاین

پیام زده شده در: ۱:۱۸ پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 179 خاطرات مرگخواران، روفوس اسکریم جیور:

نقل قول:
به به به چه دوغي ! دامبلدور كله بوقي!

آخرین بار که این شعرو ازتون شنیدم اینجوری نبود ها...بود؟!

قبل از همه چی عذرخواهی ناظر(نه ارباب!)رو به خاطر دیر شدن نقد بپذیرین چون وضعیت جسمی مساعدی نداشت.به محض اینکه قادر به تایپ کردن شد نقد کرد.

نقل قول:
مدت زيادي از مرگخوار شدنم نميگذشت... براي همين در ماموريت هايي كه لرد كبير ، به مرگخوارانش ميداد ، اسمي از من برده نميشد .

شروع زیبایی داشتین.درست مثل به خاطره.جمله های کامل و استفاده درست از کلمه ها باعث میشه خواننده بیشتر جذب نوشته شما بشه.

پستتون جدیه.در پستهای جدی باید دقت بیشتری روی جمله ها داشته باشین.کوچکترین اشتباهات در چنین پستهایی بیشتر خودنمایی میکنن.مثلا:
نقل قول:
لرد كبير هم در مقابل ما ، برروي مبلي سلطنتي نشسته بود . سپس لرد انگشت خود را بالا آورد و رو به بلاتريكس گرفت .

اینجا استفاده از "سپس" زیاد درست به نظر نمیرسه.سپس در موردی میتونه بکار بره که انجام کاری رو توسط شخصی در همون لحظه توضیح بدیم و بعد بگیم "سپس فلان کارو کرد".اینجا لرد روی صندلی نشسته و این نشستن کاری نیست که در همون لحظه انجام داده باشه.مثلا اگه میگفتین لرد روی صندلی نشست، سپس انگشت خود را بالا آورد درست میشد.البته این نکته خیلی جزئی بود.ولی توضیحش ضرری نداشت.

دیالوگها خیلی خوب نوشته شده.درست و بجا و متناسب با شخصیتها.

نقل قول:
درون اتاق مودي ...
پس از چند دقيقه ...

لزومی نداشت پستتونو تا این حد تیکه تیکه کنین.از این تیترهای زمانی و مکانی تا جاییکه ممکنه کمتر استفاده کنین که ارتباط خواننده با کلیت موضوع قطع نشه.مثلا در این دو مورد که نقل قول کردم به جای تیتر میتونستین با یه جمله کوتاه زمان و مکانو عوض کنین.

اوج داستان قسمتی بود که روفوس مرتکب اشتباه میشه.این قسمت رو خیلی خوب توضیح دادین.

نقل قول:
بعد از آن حادثه و بستري شدن در بيمارستان اين اولين باري بود كه به خانه ي ريدل ميرفتم . وقتي وارد خانه شدم و به سرسراي رفتم ، در آنجا لرد را ديدم كه به من نگاه ميكرد و من هم از او خجالت كشيدم و سرم را به نشانه ي پشيماني و ندامت به خاطر اشتباهم پايين انداخته بودم

روی این پاراگراف میتونستین بیشتر کار کنین.گرچه بد از آب در نیومده.ولی شاید بهتر بود علاوه برخجالت کمی ترس و وحشت رو هم به احساسات روفوس اضافه میکردین.لرد تو داستان شما کاملا در حاشیه مونده.این اشکالی نداره ولی لردتون کمی زیادی مهربون به نظر میرسه.طوری که خواننده مطمئنه که این اشتباه روفوس هم بخشیده میشه!

از شکلک استفاده نکردین.کار خوبی کردین چون با جمله ها و توضیحات خوب و کاملتون پست احتیاجی به
شکلک نداشت.

پاراگراف بندی و ظاهر پستتونم خوب و قابل قبوله.مشکل سه نقطه هاتونم تا حد زیادی حل شده.

خوب بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۲۰:۱۱ پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سيلام بر لرد كبير
پليز بنقديد ماي رول !

به به به چه دوغي ! دامبلدور كله بوقي!

پیام زده شده در: ۱۹:۲۱ سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 181 زندگی به سبک سیاه، مری باود:

مری عزیز

نقل قول:
- اووووووو اینجا رو ببین برادر حمید تو سایته؟ نکنه میخواد برگرده؟ قزوین را دوباره احیا خواهیم کرد ! تو دهن اونایی که میگن بهشون تجاوز شده میزنیم
نویسنده :

شروع پستتون تا حدودی گنگ و نامفهوم بود.استفاده از کلماتی مثل "نویسنده "و "سایت" و "برادر حمید" و "قزوین" و "بلاک" میتونه ارتباط خواننده رو با پستتون قطع کنه.این کلمه ها اگه واقعا جالب یا لازم باشن میتونن در پست بکار برده بشن ولی بهتر بود در شروع پست این کارو نمیکردین.ضمن اینکه خواننده مثلا با دیدن کلمه برادر حمید(که خیلیا الان نمیشناسنشون)ممکنه فکر کنه که موضوع رو خوب درک نکرده و از ادامه دادنش منصرف بشه.

پست شما تقریبا در نقطه اوج داستان زده شده.جایی که در خانه ریدل لرد و مرگخوارها دوتا شدن و سعی میکنن مسالمت آمیز کنار هم زندگی کنن و اتفاقای زیادی میتونه براشون بیفته.به نظر من تو پست شما کمی هیجان موضوع از بین رفته.

نقل قول:
من خودم با اتاق تمساحها یکیش میکنم

اتاق تمساحها؟!

معمولا به تازه واردا درباره شکلکها و علامتگذاری تذکر میدم چون اونا اول راهن و میتونن روش نوشتنشونو عوض کنن ولی شما دیگه سبک خاص خودتونو دارین که احتمالا تثبیت شده و به سادگی عوض نمیشه.مثلا به نظر من زیادی از شکلکها استفاده میکنین و متحرک بودن این شکلکا باعث شلوغی پستتون میشه.مخصوصا شکلک چکش!چون تحرک زیادی داره و با اینکه فقط دو بار از این شکلک استفاده کردین خیلی راحت میتونن چشم خواننده رو خسته کنن.با اینحال همونوطر که گفتم شما سبک و روش خودتونو دارین و نمیشه انتظار داشت عوضش کنین.گرچه این زیادم اشکال بزرگی به نظر نمیرسه.

کلا پستتون با بقیه پستها متفاوته.حتی به نظر من حتی با پستهای قبلی خودتونم فرق میکنه.کمی پراکنده به نظر میرسه ولی به همون اندازه سرگرم کنندس.هیچ لطمه ای هم به سوژه نزده.شاید اگه کمی شفافتر و منظم تر بود بهتر میشد ولی چون این بی نظمی زیاد توی ذوق نمیزنه میشه قبولش کرد.

خوب بود.

موفق باشید.

روفوس عزیز

تفاوت پستهای شما وقتی با حوصله زده میشن و وقتی حوصله پست زدن ندارین کاملا واضح و مشخصه.مثلا این پست کاملا با حوصله نوشته شده.برای همین خیلی بهتر از پست قبلیتون از آب دراومده.

شروع خیلی خوب بود.دیالوگهای لرد و ایوان و حفظ ارتباطتتون با پست قبلی(که توسط شخص خیلی مهمی زده شده بود)

یکی از ویژگیهای خوب پست شما اینه که ماجرا رو بیخودی طول و تفصیل نمیدین.نمیذارین خواننده خسته بشه.تا یه حد معقولی ماجرا رو پیش میبرین.

دیالوگ نویسیتون خیلی خوبه.

من فکر میکردم اسمهایی که در پستتون به کار بردین تخیلیه ولی با راهنمایی یکی از اعضا متوجه شدم مربوط به یه فیلم مشنگیه!شما فکر کسایی مثل منو نکردین که این فیلمو ندیدن؟استفاده از اسامی سریالها و فیلمهای مشنگی رو تا جاییکه ممکنه محدود کنین.یه مدت مد شده بود همه از یانگوم و سوسا نمیدونم چی چی تو پستشون استفاده میکردن.خواننده ای که با این اسامی آشنا باشه هیچی از پستتون نمیفهمه و از ترس خراب کردن سوژه ممکنه بیخیال ادامه دادنش بشه.

نقل قول:
جك اسپارو لبخندي شيطاني به لرد زد و گفت : ميدونيد كه جون شما به پيدا كردن پشم نياز داره . لرد رو كرد به مرگخواران و نعره زد : پيش به سوي ريش هاي پشمك !

تا خط آخر پستتون داشتم از سوژه خوبی که در حال شکل گرفتن بود لذت میبردم!ولی اینجا...
وسط اقیانوس،لرد و مرگخواراش دامبلدورو از کجا بیارن؟وقتی سوژه ای میدیم باید اینم در نظر بگیریم که نفر بعدی چطور باید این سوژه رو ادامه بده.

نقل قول:
مردي كه با پارچه اي يك چشم خود را بسته بود ، شروع كرد به صحبت كردن ...
در ضمن ما توي آب گير افتاديم ...
سرورم ،‌بيا فرار كنيم ...

این مشکل سه نقطه شما هنوز سر جاشه.به جای نقطه و علامت تعجب از سه نقطه استفاده میکنین.از سه نقطه جایی استفاده میشه که جمله به هر دلیلی ناقص مونده باشه.

در واقع اگه اشکال دامبلدوری پستتونو در نظر نگیریم پست خوبی بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۲۳:۲۰ دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
يا لرد ...
جنابعالي به سلامت باشيد ...
لطفا پست بنده را نقد بفرماييد .

فداي كله ي براق

پیام زده شده در: ۱۲:۴۷ یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۸

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
سلام پست من رو هم توی زندگی به سبک سیاه لطفا نقد کنید .

مرسی .

ویرایش شده توسط مری فریز باود در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۲۹ ۱۴:۱۲:۴۶

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱۱:۰۵ یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 85 خانه گانتها،روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

درباره پستتون چیز زیادی برای گفتن وجود نداره.خیلی ساده نوشته شده(شاید بیش از حد ساده).

پست طنزه ولی اثری از طنز در اون به چشم نمیخوره.انگار یه جورایی سرسری زده شده.دیالوگهای غیر ضروری و خشک خواننده رو خیلی راحت خسته میکنه.همینطور توضیحات بیش از حد.لازم نیست به زور سعی کنین طنز رو واردش کنین ولی با کمی فکر و کار کردن روی دیالوگها و شخصیتها پست خودبخود جذابتر میشه.

یه عنوان راهنمایی اینو میگم که فقط وقتی پست بزنین که سوژه جذبتون کرده باشه و حس کنین حرفی برای گفتن دارین.

قسمت مرلینگاه و مورفین نسبتا بهتر از بقیه قسمتها بود.ولی اونم با گریه کردن مورفین و کش دادن قضیه کمی خراب شده بود.مثلا اگه کل اون قضیه تو یه جمله گفته میشد شاید تاثیر بیشتری روی خواننده میذاشت.

نقل قول:
در حال بيرون آوردن عده ي ديگري از هم پالگي هاي خود بودند ...
در همين لحظه صدايي از سمت مرلينگاه بلند شد ...
در همين لحظه مورفين شروع كرد به گريه كردن ...

بارها گفتم که وقتی از سه نقطه به جای نقطه استفاده کنین پستتون شلوغ میشه و ضمنا جمله هاتون ناقص و مبهم به نظر میرسه.

کار خوب و قابل قبولی که کردین جهت دادن به سوژه بود.آخر پستتون تکلیف ادامه سوژه رو به خوبی روشن کرده.

کوتاه بودن پستتون هم از نکته های خوب و مثبتشه.

روی هم رفته پستتون کاملا معمولی و متوسط، ولی در مقایسه با پستهای قبلیتون ضعیفتر بود.

موفق باشید.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.