هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس تاريخ جادوگري
پیام زده شده در: ۱۳:۰۹ یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲

پادما پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۱ یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
از چادر سرخ پوستى
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 271
آفلاین
1- پر ققنوس

2- ریسه ی قلب اژدها

3- موی پریزاد

4- موی تسترال( حالا اگه تونستید ببینینشون)

5- موی اسب تک شاخ

2)

1- خاس

2- یاس کبود

3- کاج

4- بید( اگر کتک زن باشه که چه بهتر)

3)

همون جور که استاد گفتند عصا از انرژی خود شخس می گرفتند.پس شروع پخش شدن انرژی

از محلی که دست ما آنجاست . همان طور که مشنگ ها کشف کردند انرژی در طول راهی که

باید طی کند تا به نوک عصا برسد مقدار قابل توجهی از انرژی را از دست می دند. انرژی در

تبدیل کم نمی شود ولی چوب عصا انرژی را جذب می کند. پس جادوگر ها برای انجام یک

طلسم ساده بسیار خسته می شدند ولی طلسم قابل تو جهی انجام ندادند و اصلا ممکن

است طلسم درست انجام نشود.

4)

همان طور که می دانید چوب دستی از مغزش نیرو می گیرد. به خاطر همین زیاد فرقی ندارد که

جنس چوب دستی چی باشه اما بعضی از آن ها انرژی را بهتر و سریع تر انتقال می دهند. توضیح بیشتری ندارم.

5)

چوب دستی مرگ از مرگ صاحب قبلیش و کسانی که با خودش کشته شدند نیرو میگیره. اگر شخس کسیرو باچوب دستی نکشه از مرگ حیوانات، گیاهان و انسان ها انرژی میگیره. یعنی به طور کلی از مرگ.

6)

روزی اولیوندر پشت میزش نشسته بود و داشت به سرش دست می کشید.
با خودش گفت: به ریش مرلین قسم می خورم که تمام سعی یم را کردم که مو هام سفید شد ولی هنوز نتونستم به مشکل چوب دستی ها پی ببرم.
او به سمت ققنوسش رفت و او را نوازش . یکی از پر های کنده شده ی او را برداش و بهش نگاه کرد. بعد یک هو به سمت بازار راه افتاد تا زنش را پیدا کند.

در راه می گفت: یافتم ، یافتم . من یافتم.

قیافه ی مرد:

وقتی زنش را پیدا کرد گفت: یافتم یافتم.

زنش: چو رو یافتی؟

- یافتم ، یافتم.

- وای خدای من به شلوار مرلین بگو چی رو یافتی.

- یافتم ، یافتم

قیافه ی مردم:

- وای شهرم خل شده. حلا چی کار کنم

- زن عزیزم من مشکل چوب دستی ها را حل کردم. اگه ما مغز چوب دستی رو از چیز هایی مثل پر ققنوس استفاده کنیم طلسم انرژی رو از پر میگیره.
آن ها به خونه رفتند و اولین چوبدستی رو با چوب درخت گردو و پر ققنوس ساختند.

به ياد قديما

پیام زده شده در: ۲۱:۵۸ جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲

محفل ققنوس

جیمز سیریوس پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۵۰ جمعه ۱۳ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۷ یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 1531
آفلاین
1- انواع مغز های چوبدستی را بنویسید!( 5 مورد و هر مورد 1 امتیاز)

قبلش یه چیزی: مرد حسابی! یه کله اومدی تو کلاس چارتا برگه گذاشتی جلوی ما فلنگو بستی رفتی دور دور با فلور، اسم خودتم گذاشتی معلم؟
راستی اون پیام شخصیتم حوصله نداشتم جواب بدم

1. پر ققنوس {که بابام خریده بود ولدک تقلیدکار ندید بدید هم دست بابام دید رفت خرید.}
2. ریسه ی قلب اژدها
3. موی اسب تک شاخ
4. موی ولدک
5. هه! هه! ولدک که مو نداره! خودش خبر نداره!
دوباره:
4. موی سر ناموست، بی ناموس! هی من میگم انقد به زن دایی آسون نگیر، حجاب مصونیته، این دنیا تار موهاشو می کَنن میذارن تو چوبدستی هر کس و ناکسی، اون دنیا هم از همین تارموها حلق آویزش می کنن!
5. من یه بار دیدم مغز چوبدستی یه نفر چیز بود امیدوارم این مدل چوبدستی منحصر به فرد باشه

2- انواع جنس چوبدستی های جادوگری را بنویسید.( 3 مورد و هر یک امتیاز!)

3 مورد و هر یک امتیاز! اینم طرز حرف زدنشه! همینه دیگه! سالازار معلم استخدام کرده واسه ما! هاگوارتزو بی پدر مادر گیر آوردین این ترم نامردا.
3 مورد و هر یک، یک امتیاز*!

1. ترکه ی درخت آلبالو {چوبدستی فیلچ از اینا بود. بلد نبود جادو کنه که، بچه ها رو باهاش فلک می کرد}
2. چوب درخت خاص!..هممم..خاث؟..خاس!
3. چوب یاس کبود که خیلی کبود می کرد حریفو.

3- تفاوت طول چوبدستی های حال حاضر و عصاهای جادوگری زمان قدیم، چه تفاوتی را در مقدار انرژی خروجی برای انجام جادو ها باعث میشد؟ ( با استفاده از قوانین فیزیک مشنگی!) ( 10 امتیاز)

من از شما می پرسم! این کاغذ پاره ای که انداختی جلوی ما اینایی رو که پرسیدی داشت توش؟ دِ نداشت دِ دایی ِ من! منابع نمیدین و سوال میپرسین. خیلی پلیدین. باصفا باشین! من تدریس و تکلیف کلاس تغییرشکل رو مثال میزنم.
حالا!
عرضم به حضور شما که طبق قوانین فیزیک مشنگی،
بازدهی چوبدستی های امروز بیشتره، چون علاوه بر انرژی که از جادوگر می گیره خودشم انرژی ول میکنه تو محیط و بیش از 90 درصد انرژی گرفته شده از جادوگر و مغزش رو خرج میکنه.
اما در مورد چوبدستی های زمان سالازار اینا نه، اونا چوب معمولی بودن. آشغال بودن. همون جادویی که از جادوگر میگرفتن رو هم 50 درصدش رو میدادن بیرون، 50 درصد دیگه تبدیل به انرژی پتانسیل چوب می شد و در اثر اصطکاک هوا هدر می رفت.

4- تفاوت در چوب به کار رفته در ساختار چوبدستی های جادوگری، چه تاثیری در قدرت آنها دارد؟ ( با استفاده از قوانین علوم تجربی مشنگی!) ( 10 امتیاز)

من رشته م ریاضیه آقا تجربی بلد نیستم.
آآآآآمـــــــــــا! آآآآمــــــــــــا من از اینایی ام که توی کلاس خوب گوش میدن!
نیگا اینجا خودت گفتی نوع چوب ربطی نداره به قدرتش دیگه :

نقل قول:
آبراهام اولیوندر پی برد هنگامی که مغز درون چوبدستی از قسمتی از بدن موجودات جادویی قدرتمند انتخاب شود، بدون تکیه به نوع چوب به کار رفته در چوبدستی و طول آن، میتواند قدرتی بی نهایت را در اجرای هر گونه جادویی فراهم آورد.

ببین دایی جان، من میدونم این سوالت انحرافی بود که ببینی کی خفن تره و حواسش جمع تره. منتها بارم 10 خیلی زیاده برای یه سوال انحرافی!
این باعث میشه من مجبور شم واسه تو تاپیک سیاه کنم اینجا بیخود تا به 10 برسونم بارم رو! چرا؟ چون به سال اولیای گریفندور میگم به اندازه ی بارم توضیح بنویسین برای استاد، بعد خودم فقط یه نقل قول بذارم؟ نه دیگه!
خب، خودت چطوری دایی جان؟ زن دایی جطوره؟ چه خبر از دختردایی ویکتوریا؟ تدی که نگرفتش، چرا هنوز کنج خونه افسرده س؟ می خوای ترشی بندازی دایی؟ به یکی دیگه بش بده بره، چیزی که زیاده تو خیابون واس دختر تو ، گرگ!

5- چوبدستی مرگ چرا بدون هیچ یک از مغز های شناخته شده بود و فقط از چوب تشکیل شده بود؟ (2 امتیاز)

وجدانا؟
مغز نداشت؟
نمیدونستم!
مرسی که افزودی به اطلاعات من!

بابا دایی چقد تکالیف آسون میدی! این چوبه که میگی مال جدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجدجد عمه ی بزرگ بزرگه ی بابای من بود! خب این یعنی چی؟ یعنی هنوز اولیواندری نبود اون موقع که بخواد تو چوبا مغز بذاره دیگه.

تکلیف اضافی:

یک رول بنویسید و در آن نحوه ی اختراع اولین چوبدستی جادوگری توسط آبراهام اولیوندر را بنویسید.( 7 امتیاز)

- آبراهام! پسرم! چیزی هست که بخوای به من بگی هری؟

اولیواندر پر از سوال بود. او قوانین را زیر پا گذاشته بود و شاخه های بید کتک زن را کنده بود. اما دامبلدور فقط همین جمله را داشت که بگوید. همیشه همین را می گفت و همیشه هم اول سوالش خطاب به او بود و در انتهای جمله نام مخاطب به "هری" مجهولی تغییر می کرد. چرا دامبلدور مجازاتش نمی کرد؟ هری که بود؟ چرا دامبلدور شبیه یودا بود؟ اصلا چرا او دانش آموز دامبلدور بود؟ او باید قبل از دامبلدور می بود تا برایش چوبدستی مغزدار بسازد! اما نه دیگر خنگ، چوبدستی دامبلدور چوب الدر بود و مغز نداشت! خب پس یک سوال را پاسخ داد، اما سیل سوالات دیگرش..سرانجام دهانش را باز کرد:
- بلــ...
- خب سوالی نداشتی خدافس!
دامبلدور این را گفت و از پنجره ی دفترش بیرون پرید. نگاه آبراهام او را دنبال کرد که در چند متری زمین شنلش را باز کرد و اوج گرفت و در حالیکه زوزه می کشید به دنبال شکار شبانه اش، محوطه ی هاگوارتز را ترک کرد.

اولیواندر جوان آهی کشید. دامبلدور هیچوقت جواب سوال هایش را نمی داد. اصلا حالا که اینطور بود آبراهام هم میرفت دم ِ پرنده ی محبوب دامبلدور را می کَند و باهاش چوبدستی درست می کرد می داد دست بزرگترین جادوگر سیاه که یک روزی بیاید یک جوری کلک دامبلدور را بکَند.

- حالا که اینطوره دم ِ پرنده ی محبوب دامبلدور رو می کَنم و باهاش چوبدستی درست می کنم و می دم دست بزرگترین جادوگر سیاه که یه روزی بیاد یه جوری کلک دامبلدور رو بکنه!

آبراهام این را گفت و به ققنوس دامبلدور که داشت در قدح اندیشه دوش می گرفت حمله ور شد، بی توجه به قد قد های فوکس دو تا پر کند و شد آنچه باید می شد.

پیام زده شده در: ۱۸:۵۸ جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۷ چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۸:۱۶ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳
از دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 165
آفلاین
تصحیح امتیازات جلسه ی اول تاریخ جادوگری:

هافلپاف:

رز ویزلی:
10 + 6 + 6 + 1 = 23 امتیاز

مجموع امتیازات هافلپاف بر اساس روش قبلی:

21 + 28 + 23 = 48 امتیاز

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

فقط جادوگران است و کسانی که از درکش عاجز هستند!

پیام زده شده در: ۱۷:۳۳ پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲

الادورا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۲ جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۲:۱۵ یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
از مد افتاد ساطور، الان تبرزین رو بورسه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 572
آفلاین
والا تا اونجا که من میدونم مغز چوبدستی مثل «اشیا» توی اسم فامیل مشنگ هاست، از موی پریزاد و دم ققنوس مدیر مدرسه و یال تک شاخ های جنگل ممنوع توش مجازه، تا سم هیپوگریف و زجاجیه آراگوگ و قلب ریش ریش شده جگرگوشه های چارلی ویزلی! الله وکیلی علم چوبدستی سازی علم خلاقیت هاست ، محدودیت نمیشناسه!

این هم مثل «رنگ» توی اسم فامیل مشنگ هاست ، دیدین رنگ دارن :پرتقالی،لیمویی،موزی،چمنی، الخ...؟ چوب چوبدستی ها هم همینطوره، از چوب ولیک که نمیدونم چیه و گوجه جنگلی که سنجاب ها برای پختن استامبولی پلوشون استفاده می کنن توش هست، تا چوب سرخدار و بلوط و زبان گنجشک!

+تازه بعضیاشون چنجبل (changeable) هستن، مثل چوب هری! تو کتاب اول میگه از درخت سرخدار، تو چهار میگه درخت خاس!( شایدم برعکس! یادم نیس!)

3- تفاوت طول چوبدستی های حال حاضر و عصاهای جادوگری زمان قدیم، چه تفاوتی را در مقدار انرژی خروجی برای انجام جادو ها باعث میشد؟ ( با استفاده از قوانین فیزیک مشنگی!) ( 10 امتیاز)
اینو باید از الستور مودی پرسید که با وجود اینکه چوب های کوتاه تر و خوشدست تری پیدا میشه، هنوز یه عصای زمخت گره دار خفن مخوف کـأنه سائورون کبیر دستش می گیره!

خب چوب بلند تر کنترلش سخت تره! بعد نه که زمخته، شما فرضا میخوای یه چیکه آب بریزی تو تاس کباب در حال ته گرفتنت، یهو شیلنگو باز می کنه تو غذات

از طرفی اصل بقای جرم و انرژی مشنگا میگه «جرم و انرژی دستجمعی با هم!! از بین نمیرن بلکه به هم و به چیزای دیگه تبدیل میشن!» و توی عصای جادویی این جادوها که به شکل انرژی هستن به شکل ماده رسوب می کنن و چوب عصائه بعد از مدت ها ، حتی با وجود زندگی موریانه ها و کرم ها و حشرات درونش اندازه ش ثابت می مونده و حتی بزرگتر می شده... در نتیجه یک بخش عظییییمی از جادوی طرف به هدر می رفت!

4- تفاوت در چوب به کار رفته در ساختار چوبدستی های جادوگری، چه تاثیری در قدرت آنها دارد؟ ( با استفاده از قوانین علوم تجربی مشنگی!) ( 10 امتیاز)

ببینین استاد دیگه اومدین و نسازین...
حالا درسته که من مطالعه عمومیم بالاست و خیلی چیزا در مورد این مشنگا میدونم ولی دیگه علوم تجربیشونو نخونده م که!

راستش علم چوبدستی سازی علم پیچیده ایه که حتی آقای اولیوندر هم گاهی توش شگفتانه میشه به طور کلی چوبدستی ها رو با مصالح مختلف می سازن، چرا؟ برای اینکه تنوع باید وجود داشته باشه. به چه علت؟چون چوبدستی ها بی اعصاب و دمدمی مزاج ان. واسه چی؟ واسه اینکه هر روز شونصد نفر میان دست می گیرنشون و اینا باید مثل دخترای دم بخت که هی خواستگار رد می کنن بسنجن که طرف سیاه بختشون می کنه یا سفیدبخت. چرا؟ چون خود جادوگر فی الواقع سطح ادراکش از جادوی درونش به اندازه ی فردی با استیگماتیسم 6.5 از 10 عه که میخواد شب پر ستاره ی ونگوگ رو نقد کنه. پس چی؟ چوبدستی باید طرفو انتخاب کنه. بعد چی؟ بالاخره هر جادوگری یه چوبدستی ای نیاز داره دیگه...!
اینه که تنوع زیاده که هیچ کس به تنگنا و مضیقه دچار نشه و همیشه بشه گفت «این نشد، یکی دیگه» :pretty:

چی میگفتم..پرت شدم از موضوع هان! قدرت چوبدستیا ...البته جز ابرچوبدستی یاس کبود که سازنده ش معلوم نیست چه کرمی به درونش ریخته که شائبه ی قدرت بی رقیبش رو پخش کرده بین آحاد جامعه، چوبدستیهای دیگه تا وقتی که تو دست صاحب خودشون باشن، سالم هم باشن ضمنا، همه شون یه جور قدرت جادوگرشون رو رد میکنن و فرقی بینشون نیست. یعنی مثلا اینطور نیست که چون چوبدستی آمبریج کلفت و کوتاهه مثلا سپر مدافعش پت و پهن تر از مال هری باشه که چوبش لاغر و درازه! یا مثلا چوب ولیک مالفوی ضعیف تر از سرخدار(خاس؟ چی بود بالاخره؟) ولدمورت باشه(جسارتا!)

5- چوبدستی مرگ چرا بدون هیچ یک از مغز های شناخته شده بود و فقط از چوب تشکیل شده بود؟ ( 2 امتیاز)

عع!! جدی؟! یعنی چوبدستیش مغز نداشت؟!!!
خب این نشون میده که مغز چوبدستی یه عامل زایده و قابل حذفه!

چه انتظاری دارید اقا...خب مرگ ساختتش دیگه...بالاخره باید یه آیتی، نشونی، اعجازی، چیزی داشته باشه دیگه...للمؤمنین!

بعد اصلا شما یکبار دیگه حکایت بیدل رو بخونید...برّبیابون، لب رودخونه، سه نفر وایساده باشن جلوت، طلبکار ،ازت جایزه بخوان، خدایی به فکرت می رسه بری بگردی پی یه تک شاخی ققنوسی پریزادی کسی، ازش مو(در مورد ققنوس، پر!) بکنی فروکنی تو ترکه چوبدستی بسازی؟ مجبوری اعجاز کنی دیگه

ویرایش شده توسط الادورا بلک در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۳ ۱۷:۴۳:۵۰
ویرایش شده توسط الادورا بلک در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۳ ۱۷:۴۶:۰۱

پیام زده شده در: ۱۸:۵۶ چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲

پروتی پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۸:۱۰ یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱
از آغازی که پایانم بود...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 483
آفلاین
1- انواع مغز های چوبدستی را بنویسید!( 5 مورد و هر مورد 1 امتیاز)موی تک شاخ،پر دم ققنوس،ریسه های قلب اژدها ،بعضی چوبدستی ساز ها از موی پریزاد هم استفاده می کنند.در بعضی موراد هم از موی تسترال استفاده میشه.

چوب درخت افرا،چوب آبنوس و چوب درخت خاس

قوانین فیزیک مشنگییییی؟؟؟آخه استاد
خب اگه ما بخوایم از قدرت جادویی مون بهره ی بیشتری ببریم نیاز به چوبدستی ای داریم که طول کمتری داره چون برای عبور از اجسام جامد انرژی بیشتری هدر میره و جادوی ما باید هم از چوب رد بشه هم از فاصله ای که بین چوب ما و اون جسم وجود داره رو در هوا عبور کنه.خوب پس این یکی از مزیت های چوبدستی هاییه که اولیوندر ساخت.

همونطوری که در چوبدستی ها از ماده ای برای مغز استفاده میشه تا قدرت چوبدستی افزایش پیدا کنه در انتخاب چوب هم باید دقت داشت چون بعضی درختان هم خودشون دارای قدرت کمی هستند و از این چوب ها برای ساخت چوبدستی استفاده میشه در ضمن چوبی که استفاده میشه باید دارای استحکام کافی هم باشه تا بتونه از مغز چوبدستی به طور کامل محافظت کنه.
5- چوبدستی مرگ چرا بدون هیچ یک از مغز های شناخته شده بود و فقط از چوب تشکیل شده بود؟ ( 2 امتیاز)
خب چون توسط مرگ ساخته شده بود و قدرت جادوییش از مرگ سرچشمه میگرفت.

تکلیف اضافی:

یک رول بنویسید و در آن نحوه ی اختراع اولین چوبدستی جادوگری توسط آبراهام اولیوندر را بنویسید.( 7 امتیاز)

یک روز آبراهام اولیوندر با چوبدستی بلندی که بیشتر شباهت به عصا داشت در یک جنگل که طبق شایعات حاوی درختانی با قدرت جادویی بود راه میرفت و مشغول جستجو برای یافتن درختانی بود که در شایعات از آنها صحبت شده بود.مسافتی طولانی را پیموده بود که ناگهان ققنوس زیبا در کنار درختی با چوب سرخ رنگ دید .

در حالی که از دور به ققنوس چشم دوخته بود به آرومی گفت:باید خودش باشه .

سپس با قدم هایی آرام به ققنوس نزدیک شد ولی بر خلاف انتظارش ققنوس حرکتی نکرد. کنار درخت نشست و به ققنوس خیره شد ،چند دقیقه گذشت و اون از جاش بلند شد و گفت:درسته این همون درخته باید کمی از چوبش رو با خودم ببرم .

چوب دستیش رو کمی بالاتر گرفت و وردی رو زیر لب زمزمه کرد .چوبی بیست سانتی متری از درخت جدا شد.اولیوندر اونو برداشت و برگشت که به ققنوس نگاه کنه اما اون رفته بود ولی یک پر قرمز رنگ زیبا روی زمین افتاده بود .آبراهام پر رو برداشت و چوب رو در دست گرفت .دوست داشت بدونه قدرت این چوب چه قدره برای همین ورد دیگری رو گفت و با مشاهده ی نور قرمز رنگی که از چوبدستی بیرون زد شگفت زده شد .وقتی دوباره چوب رو دید فهمید دلیل این اتفاق چی بوده ،قدرت جادوییه پر ققنوس و چوب درخت باعث افزایش قدرت این طلسم شده بودند.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۱۷:۱۸ چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین

پر ققنوس
ریسه قلب اژدها
موی پریزاد
موی دم تک شاخ
موی یال ( صرفا برای متفاوت بودن با دم که برای تک شاخ نوشتم ) تسترال

یاس کبود
چوب خاس
چوب ولیک

چوبدستی های الان کوتاه ترن و این باعث میشه حین بیرون اومدن طلسم( چه میدونم دیگه، همون انرژی جادوئه) مدت زمان کمتری در تماس با دیواره های چوبدستی باشه و مقدار انرژی کمتری تلف شه و خب قدرت اون طلسم بیشتر باشه.

بعضی از چوب ها چون تراکمشون زیاده و همچنین سطح ناهمواری دارن توشون، بااعث میشن دوباره مثل سوال قبلی یه مقدار انرژی تلف شه و خب قدرت چوبدستی بیاد پایین.

چون نیازی به ماده ی خفن جادویی نداشت برای تامین انرژی ش و این حرفا، پس وسطش هیچی نبود.

البته من پیشنهاد میکنم شما زیاد توی کارای مرگ دخالت نکنین، یه وقتم یه چیزی گذاشته ما نمیدونیم چند تا چوبدستی مرگ رو تا حالا شکافتن مگه؟

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۱۶:۴۶ چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲

ویلبرت اسلینکرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۲ جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۲۹:۱۱ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
از م ناامید نشین.. بر میگردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین

- پر ققنوس
- ریسه ی قلب اژدها
- موی سناتور
- موی تک شاخ
- موی دم تسترال
- موی پریزاد

- چوب درخت بلوط
- چوب درخت چنار
- چوب درخت بید
- چوب درخت سرخ
- چوب درخت یاس کبود

عصاها در گذشته بسیار کاربردی بودند ولی فردی به نام اولیوندر که یک چوب دستی ساز ماهر بود، نظریه ای داد که بیشتر جامعه ی جادوگری آن را قبول داشت:

" چوب کوتاه تر، جادوی قوی تر "

او با نظریه ی خودش اجازه یافت تا از چوب درختانی که عصاها از آن ساخته می شدند چوب های کوچک تری ساخته شود.

سپس با به وجود آمدن چوبدستی های کوچک، دوئلی بین دو گروه " عصا به دستان " و " یاران چوب کوچک " برگذار شد که یاران چوب کوچک در آن پیروز شدند.

پس از دوئل، ناظران دلیل های باخت گروه عصا به دستان را یافتند:

1. به دلیل طول زیاد عصاها، سرعت عمل کم می شد.

2. انرزی لازم در طول عصا هدر می رفت و قدرت را کم تر می کرد.

3. فرسوده بودن عصاها و ایجاد ترک های متعدد بر روی عصا در اثر انرژی عصا:

( این دلایل توسط آخرین مشنگ هایی که ناظر مسابقات جادویی بودند، داده شده است. )

هنگامی که یک چوب جادو ساخته می شود، فردی مقدار دقیق مغز آن را بررسی می کند. این فرد با استفاده از قوانین مشنگی، مغز چوبدستی را طوری اندازه گیری می کند تا با قدرت آن را بشود با چوبدستی کنترل کرد.
اگر این انرژی بیش از حد باشد، باعث نابودی جسم اطراف می شود و اگر کم تر باشد، جسمی که انرژی درون آن قرار دارد مانع خارج شدن انرژی می شود.

به دلیل این که مرگ از نیروی درونی خودش، این چوب را جادو کرده بود. این چوبدستی دارای انرژی است که از مرگ تغذیه می شود.

رول!!! بر ظبق قوانین، رول جز مشق های هاگوارتز محسوب نمی شود. حالا ما نوشتیم:

اولیوندر روی یک صندلی چوبی نشست و به دیوار خیره شد:

این... این... این معرکه است.

اولیوندر که با هیچان به تکه چوبی که از درخت بید نزدیک کلبه ی قدیمی خودش کنده بود، نگاه می کرد وارد " پاتیل درز دار " شد:

- سلام بر همگی. همه امروز مهمون من.

- چی شده آبراهام؟ نکنه بهت وام کارمندی تعلق گرفته؟

- نه بابا، از اون مهم تره.

- بگو دیگه. جون به لبمون کردی.

- باشه. پس تماشا کنید. ارکیدیـــــــــــــوس!

و ناگهان دسته ی گلی از نوک یک چوب به ظاهر معمولی بیرون آمد.

- چه جوری این کار رو کردی؟ اونـــــ... چوب رو از کجا آوردی؟

- از درخت بید خونمون بریدم. هواسم نبود، یک لحظه افتاد توی پاتیلم که خون قلب اژدها توش بود. بعد از این که چوب رو در آوردم، برای خشک کردنش تکونش دادم و یه گل ازش زد بیرون!

پیام زده شده در: ۱۳:۴۱ چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲

رون ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۳ جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۳:۲۶ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴
از اسمون داره میاد یه دسته حوری!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 305
آفلاین

1- خر!
2- بی شعور
3- کودن
4- معمولی
5- تیز هوش

1- مذکر
2- مونث
3- مختلط

در زمان های قدیم که طول چوبدستی ها به اندازه ی عصا بود وقتی طلسمی از ته چوبدستی شلیک میشد تا برسه به سر چوبدستی خورده به در و دیوار چوبدستی و انرژی اش کم میشد ولی الان سریع از سر چوبدستی بیرون بیرون میاد و به در دیوار نمی خوره!

با توجه به جواب سوال بالا: در ان زمان که طلسم به در و دیوار چوبدستی می خورد چوبی اختراع کردند که طلسمو عین اینه بازتاب بده ولی الان که طول چوبدستی کم شده، چوبدستی های سنگین هجومی هستند چون وقتی از بالا به توپ ضربه میزنید شتاب ... اخ نه اشتباه شد این مال راکت بدمینتونه... بدمینتون چه؟ یه ورزش مشنگیه. توضیحش بلنده استاد بعدا براتون توضیح میدم.
هم اکنون چوبدستی هایی که تیز هوش و مذکر هستند هجومی و چوبدستی هایی که کودن و مونث هستند برای دفاع خوبن.

سوال بسیار اسونی است. مث اینه که بپرسی چرا ادم مرده قلب داره! خب چوبدستی ای که مرده مغز نمی خواد

ابراهام در کوچه ی دیاگون میرفت که کسی از پشت سرش فریاد زد: مواظب باشید. تک شاخه رم کرده!
الیوندر تا اومد به خودش بیاد دید زیر پاهای تک شاخ له شد! با ناراحتی گفت: سیاتیکم!
با زحمت به سمت مغازه اش رفت و روی صندلی نشست. موی تک شاخ به دستش افتاده بود، ان را کف کارگاه انداخت در حالی که نمیدونست روی یه چوب انداخته. دو دقیقه بعد ان چوبو بر داشت و شروع به ساختن چوبدستی کرد.
- ابراهام اینجایی؟
- برو بیرون نمی خوام ریختتو ببینم.
- برو بیرون، استوپفای!
در نهایت تعجب الیوند طلسم با قدرت زیادی به هدف خورد و اینطوری بود که این چوبدستی ها اختراع شدند.
( میدونم خیلی بد بود ولی سخت نگیر)

شیفته یا تشنه؟

مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱۳:۲۶ چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲

آدریان پیوسی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۶ یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۲:۱۳ سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴
از این شناسه تا اون شناسه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 81
آفلاین
تکالیف جلسه دوم :

- موی تک شاخ
-پر ققنوس
-رگ قلب اژدها
-موی سناتور
- موی دم تسترال
- پشم؟!

-چوب درخت بید
-چوب درختِ گلاب به روتون گیلاس تازه شکوفه زده
-چوب درخت چنار

عصاها بزرگ بودن... خفن به نظر میرسیدن و زیادی تو چشم بودن. یعنی طرف نمیتونسته یه عصا رو بکنه تو شلوارش و بره یواشکی کسی رو بکشه که این خودش اولین دلیل نیازمندی تغییر سایز عصا به چیزای کوچیکتر بوده منتها بعدا که چوبدستی سازها دیدن با کم کردن طول عصا انرژی با سرعت و ژول بیشتری منتقل میشه هی شروع به کوچیک تر کردن عصاها کردن تا تبدیل به این چیزی شدن که ما الان استفاده میکنیم. لازم به ذکره که اگه چوبدستی از یه حد مشخصی کوچیکتر باشه تحمل انرژی خروجیش رو نداره و میشکنه.

: |
تست آی کیو میگیرین؟!
چوب هرچی محکم تر باشه بهتر انرژی رو انتقال میده. چوب دستی های زرپرتی در دوئل ها سر صاحبانشون رو بر باد میدن. چوب باید ضد چاقو، ضد گلوله و ضد باتوم باشه.
در طول تاریخ جادوگرهای زیادی جونشون رو به دلیل زپرتی بودن چوب به کار رفته در ساختار چوب دستی هاشون از دست دادن در نتیجه وزارت جادو قانونی رو تصویب کرده که هیچ چوبدستی سازی حق نداره چوبای به کار رفته در چوب دستی هاش رو خودش تهیه کنه و همه باید برن از اتحادیه ی کنترل کیفیت چوب چوبدستی سازی بخرن چوبا رو. واسه همینه که از سال 1765 به بعد قیمت چوب دستی اینقدر زیاد شد. منتها هیچ کدوم از این اقدامات نتونست تضمین مناسبی برای جون جادوگرها باشه و همچنانم تلفات میدیم.

چونکه چوب دستی مرگ نسل جدید چوبدستی هاست و هوشمنده و به صورت وایرلس انرژیش رو از محیط میگیره.

تکلیف اضافی:

در یک بعد از ظهر کسالت آور آبراهام اولیوندر روی مبل راحتی اش چپق میکشید و افق های دوردست را روی سقف خاکستری منزلش تصور میکرد که ناگهان در با شدت باز شد. آنتوآن پسرش بود که عصایی دو برابر قدش را حمل میکرد و به نفس نفس افتاده بود.
- هوی! باز دزدی کردی پسره ی الدنگ؟ معلوم هست تو چه مرگته؟ نونت کمه... آبت کمه... چه مرگته دزدی میکنی هی؟

آنتوآن عصایی که گویا بسیار سنگین بود را کشان کشان تا نزدیکی مبل پدرش برد و روی زمین گذاشت. سپس با سرعت به طرف در برگشت و آن را بست و قفل کرد.
- پسره ی نفهم! دارم با تو حرف میزنم. نکنه کردن دنبالت؟ الان اینجان؟
- نه ولی ممکنه بیان دنبالش.
- آخه این به چه درد تو می خوره؟ عصا رو نه میشه فروخت و نه میتونی قبل از هیفده سال استفاده کنی ازش. من چی کار کنم با تو بچه؟
- عصای مرلانه.
- چی؟!
- گفتم عصای مرلانه. داشتم تو مرکز شهر می پلکیدم که یهو چندتا دزد سیاه پوش از موزه ی مرکزی دویدن بیرون. کیسه های بزرگی حمل میکردن. جاروهاشون دم در آماده بود. سوار شدن و همینجور که داشتن میرفتن بالا این از کیسه ی یکیشون افتاد. فک کنم نفهمید چون برنگشتن دنبالش. منم قبل رسیدن مامورها اینو اوردمش. البته وسطش ترک خورده بخاطر افتادن از ارتفاع. نمیدونم هنوز کار میکنه یا نه.

آبراهام سیخ شدن موهای پشت گردن و کف سر خود را حس میکرد. به عصا نگاهی انداخت. کنده کاری های کهن و چرک های عمیقی که در شیارهای آن جا خوش کرده بود قدمت عصا را تایید میکرد. نفسش بند آمده بود. از یک طرف بسیار شگفت زده بود از طرف دیگر عصبانی که ناگهان فردی شروع به کوبیدن در کرد. آبراهام و آنتوآن بر سر جای خود خشک شده بودند و صدای کوبش در هر لحظه بلند تر میشد تا اینکه ماموران حفاظتی موزه با رداهای قرمز و عصاهای قدرتمند خود وارد خانه و سپس وارد اتاق شدند.

- دیدی گیرت اوردیم پسره ی دزد؟ بقیه ی اشیا موزه کجان؟
- م م م من ب ب بر نداشتم. ایی ایین از کیییسه ی ددددزدها افتاد.
- دروغگو.
و مامور عصایش را به طرف پسرک گرفت و در یک چشم به هم زدن خاطرات پسرک فضا اتاق را پر کرد. حق با او بود. دزدها سایر اجناس را برده بودند.

یکی از ماموران به طرف عصا رفت و با مشاهده ی شکاف عظیمی که از ابتدای دسته تا پایین آن ایجاد شده بود دچار حمله ی قلبی شد اما مامور ارشد پس از اندکی تفکر آبراهام و پسرش را مقصر این ماجرا معرفی کرد و به آنها گفت که تنها یک هفته وقت دارند تا این عصا را درست کنند. آبراهام به حکم معترض بود اما هیچکس از او و پسرش که سوسابقه ی دزدی داشت حمایت نمیکرد.

آنها پنج روز تمام روی عصا کار کردند اما هرچه بیشتر تلاش می کردند شکاف بزرگ تر میشد. آبراهام تقریبا نا امید شده بود و هر روز هنگام کار خود را پشت میله های زندان تصور میکرد تا اینکه یک شب خواب دید جنی به اون یک ترکه چوب داد که با آن می توانست هرکاری انجام دهد. اینگونه بود که صبح روز بعد با یک تبر عصا را از وسط نصف کرد و سپس به تراش و شکل دادن دسته ی پایینی آن تا نزدیکی مغزش پرداخت. پس از اتمام کار عصا بی شباهت به ترکه چوب خوابش نبود.

آبراهام و پسرش آن شی جدید را در حیاط پشتی خانه شان امتحان کردند و در کمال تعجب متوجه شدند قدرت عصا از قبل هم بیشتر شده. آنها با شادی و ذوق اختراع جدیدشان را به وزارتخانه بردند و به دلیل ظاهر و نحوه ی استفاده ی آن، چوبدستی معرفی اش کردند.

تفاوت را احساس کنید:
این ----» :-| مثالی مناسب از همه ی انسان هاست.
این -----» : | لرد سیاه است.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲:۴۲ چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲

نویل لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۲ یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۳۶ دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲
از كسي نميترسم...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 114
آفلاین

1.ريسه قلب اژدها
2.پر ققنوس
3.موي هيپوگريف
4.موي تك شاخ
5.موي پريزاد

1.چوب درخت آلبالو
2.چوب درخت زبان گنجشك
3.چوب درخت كاج

هرچي طول چوبدستي بيشتر باشه زمان خروج طلسم از چوبدستي افزايش، و نيروي آن طلسم كاهش مي يابد و بالعكس.( با اين حساب، چوب دستي نيم سانتي متري از بقيه بهتره :دي)

اگه چوب به كار رفته در چوبدستي ، ظريف، نازك و سبك باشه طلسم ها رو با قدرت كمتري ميفرسته و چون مقاومت اين نوع چوب ها در برابر نيروي طلسمي كه ميفرستيد كم هست زودتر ميشكنند!
ولي اگه چوب بكار رفته در چوبدستي، كلفت، ضخيم و سنگين باشه طلسم ها رو با قدرت بيشتري ميفرسته و همچنين به دليل مقاومت بالاي اين نوع چوب ها در برابر نيروي طلسم ارسال شده، ديرتر شكسته ميشوند!

چون از يه نيروي مرگ كه قبلا بهش تزريق كرده اند بهره ميبره. بنابراين به اون مغزهاي كله پوك هيچ احتياجي نداره

تکلیف اضافی:

آن روز يكشنبه بود و اليواندر در اتاق خود نشسته بود و به خبري كه در روزنامه پيام امروز منتشر شده بود خيره مانده بود.
و آن خبر اين بود: مشنگها مسابقه اي از خود در وكرده اند با عنوان: مردان آهنين چوب شكن!
مكان برگزاري مسابقه: فلان جا-ميدان استنفورد-جنب باغ وحش ملي!
زمان برگزاري مسابقه: يكشنبه - 17 آوريل

اليواندر به فكر فرو رفت و با خود گفت:
-چطوره برم ببينم چه نوع چوبي واسه اولين شاهكارم مناسبه!!
او از جاي خود پريد و به سرعت لباس هاي مشنگي خود را پوشيد و راهي فلان جا شد. بعد از دو ساعت به ميدان استنفورد رسيد و وقتي ديد به موقع رسيده و شركت كننده اول در حال آماده شدن است، شاد و شنگول جمعيت را شكافت.
ناگهان صداي داور مسابقه شنيده شد:
چوب درخت آلبالو - چوب درخت بيد!
1.2.3 شروع!
شركت كننده اول با يك فوت توانست چوب ها را خرد كند!
اليواندر كه ماتش برده بود، به خاطر سپرد كه نبايد از اين دو نوع چوب استفاده كند.
شركت كننده ها يكي پس از ديگري چوب ها را نابود ميكردند و اليواندر به دنبال چوب مقاوم تري ميگشت تا اينكه...
-چوب درخت كاج. 1-2-3 شروع!
شركت كننده كه مردي درشت هيكل بود نگاهي به چوب ها كرد و با تمام قدرت خود بر آنها كوفت ولي...
ولي چوب واكنش نشان داد و مشت آن مرد به طرف خودش برگشت و او را درجا بيهوش كرد.
حاضران با تعجب به آن منظره نگاه ميكردند. مسولين مسابقه به كمك آن شركت كننده شتافتند.
ناگهان صدايي در ذهن اليواندر پيچيد:
-ها پس منتظر چي بيدي؟ اون چوبو ببر ديگه!
اليوندر با تعجب گفت:
-تو كي هستي؟
-ها من وجدانت بيدم زود باش معطل چي بيدي؟ واسه شاهكارت خوب بيده.
-باشه باشه
-ها وايسا اونجا نزديكي در اون باغ وحش موي تك شاخ افتاده.
-ممنون وجدان جان!
او به سرعت اره را مانند كارتون ها از جيب عقبي شلوارش در آورد و تكه اي از آن چوب را بريد. (ملت مشنگ بودن نفهميدن ديگه)
آن را در جيب كت خود جاي داد و به سراغ موي تك شاخ كه نزديك در باغ وحش افتاده بود رفت و آن را برداشت و راهي خانه شد.

ساعت 10 شب

-اينم از اين.
او با شوق و ذوق به اولين چوبدستي خود نگاه ميكرد.
-چطوره روي يكي امتحانش كنم؟
آن را در دست گرفت و از پنجره ، خيابان را پاييد.
بعد از يكي دو دقيقه فردي در گوشه خيابان ظاهر شد.
اليواندر با دقت او را نشانه گرفت و زير لب زمزمه كرد: آواداكداورا...

و...

ميدوني بزرگترين اشكال زندگي واقعي چيه؟
تو لحظات حساس موسيقي نداره!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.