هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هورکراکس‌ها
پیام زده شده در: ۱۵:۱۹ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۵

هدویک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۷ شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۱ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از هر جا که کفتر میایَ!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 791
آفلاین
امکان نداره که هری هورکراکس باشه.چون همونطور که توی کتاب ششم ذکر شده هورکراکس کردن یه موجود زنده خیلی خطرناکه و این که ولدمورت نجینی رو هورکراکس کرده ریسک بزرگی به حساب میومد.در ضمن شبی که ولدمورت جیمز و لیلی رو کشت برای کشتن هری اومده بود.چطور می تونست اونو هورکراکی کنه در حالی می خواست هری رو از بین ببره؟این دیوونگی نیست؟...

پیام زده شده در: ۱۴:۵۴ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۵

کین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۲ یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۸:۱۶ چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۸
از کره زمین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
آقا اولاً هوراكلاسها بعد از رفتن تام از مدرسه ايجاد شدند و همان موقع بود كه گفت عدد هفت دوم كسي دشمنشو هوراكلاس نمي كنه كه عمرش به اون بسته باشه اون موقع تام (ولدمورت) مي خواست دشمنشو نابود كنه نه اينكه هوركراكسش كنه

با تشكر

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۰۹ یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۵

SataniC PrincE

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۵۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۷
از یه جای خوب توی هاگوارت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 95
آفلاین
سلام به همه و به هرى عزيز كه هوروكراكس هستش
من با شما مخالفم به شدت بلیز زابینی دارم دلايل محكم (نه مثل دلايل شما كه بشه ردش كرد و نه مثل دلايل خودم) رو از محفل و شاهزاده استخراج مى كنم
بسى صبر بايد تا كفته شود راضى!
در اخر يه بار ديكه هم مي كم هري ه و ر و ك ر ا ك س هستش
bye ta hi

ویرایش ناظر: خوب شما تا زمانی که دلایلتون را استخراج نکردید، لطفا پست بی‌دلیل نزنید. دیگران تا اون زمان صبر خواهند کرد.
ضمناً، دلایلتون رو توی پست‌هاتون بیارید. اونم به زبان شیرین پارسی! نه پینگلیش. امضا جای مناسبی برای بحث و ذکر دلیل نیست.
این قدرم از شکلک : m a d : استفاده نکنید! پاک می‌شه.

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۱۰ ۲۳:۵۵:۵۹
ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۱۱ ۰:۰۳:۰۴

ارادت مند ! منه کارمند !
شاهزاده ی شیطانی SataniC PrincE سابق !

پیام زده شده در: ۱۳:۴۹ جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
پرنسس عزیز .

به نظر من این حرفهایی که شما مطرح کردید فقط یه نوع تشبیه بوده که رولینگ از آن استفاده کرده و کلا هیچ معنی دیگری نداره .
البته باید بگم که این ترجمه شما واقعا خیلی گنگه . من خودم معمولا هر جای کتاب رو میخونم متوجه میشم که دقیقا کدوم قسمت هست ولی خوب در این کتاب مترجم خیلی از آرایه های مختلف استفاده کرده . شاید به همین دلیل شما رو به شک انداخته در هر صورت بازم تاکید میکنم اینا فقط یه نوع تشبیه هستند .

ضمنا یادتون نره که دامبلدور گفت که ولدمورت میخواست که هری رو به جاودانه ساز تبدیل کنه ولی چون در اون موقع موفق نشد هری رو بکشه بنابراین مقداری از قدرت خودش رو به هری منتقل کردش . من تنها میدونم که اگر هری جاودانه ساز بود دامبلدور خودش میفهمید .

دلیل دیگری که باز فکر میکنم بهتره به شما گوشزد کنم اینه که بهتره شما به متن پیشگویی توجه کنید . در پیشگویی گفته یکی با کشتن دیگری میتونه به زندگی خودش ادامه بده و زنده بمونه . در صورتی که این قضیه که شما مطرح کردید کاملا مخالف این موضوع رو نشون میده !

ببینین فرض کنید که هری جاودانه ساز باشه . در اون صورت امکان نداره که ولدمورت رو بکشه و خودش زنده بمونه . چون تا زمانی که اون زنده باشه ولدمورت هم زنده هست . پس در نتیجه تنها راه باقی مونده اینه که ولدمورت هری رو بکشه یا هر دوشون کشته بشن .

این در حالی هست که پیشگویی شانس این موضوع رو پیشبینی کرده که هری امکان دارد که ولدمورت رو بکشد و خودش زنده بموند . پس با توجه به پیشگویی هم که ما به مسئله نگاه کنیم باز این موضوع غیر ممکن به نظر میرسد .

ضمنا باز بهتره که این موضوع رو یادتون باشه که ولدمورت میخواست با کشتن هری آخرین جاودانه ساز رو بسازه . به عبارتی اون برای اینکه خودش رو فنا ناپذیر کنه طبق گفته دامبلدور میخواست هری رو بکشه تا از روح او استفاده کنه و اونو تبدیل به جاودانه ساز کنه .

بهتره این موضوع رو یادتون باشه که ولدمورت اول باید هری رو میکشت بعد اونو تبدیل به جاودانه ساز میکرد . پس در نتیجه ولدمورت در اون لحظه نمیخواست از بقیه قربانیانش استفاده کنه چرا که او تنها دنبال هری بود بود و میخواست بر طبق پیشگویی با کشتن او آخرین جاودانه سازش را بسازد . پس وقتی که موفق نشده اونو بکشه پس جاودانه سازی هم به وجود نیومده چون قربانی در کار نبوده .

ضمنا ساختن جاودانه ساز که به همین راحتی نیست . ولدمورت طلسمی رو به سمت هری فرستاده و هری هم بخاطر نیری قوی حفاظتی مادرش دوباره طلسم ولدمورت رو به خودش برگردونده ولی چون ولدمورت نمرده همون لحظه یه مقدار از قدرت خودش رو به هری منتقل کرده . یعنی شما فکر میکنید فرمول ساختن جاودانه ساز اینه که آدم به سمت خودش طلسم آواداکدورا بفرسته ؟

موضوع بعدی اینکه لیلی با کشتن خودش مصونیتی رو در بدن هری ایجاد کرده بود تا ولدمورت نتونه بهش دست بزنه . پس شما چطور فکر میکنید که روح ولدمورت میتونه در بدن هری دووم بیاره ؟

نکته آخرم اینکه فکر میکنی ولدمورت هری رو تبدیل به جاودانه ساز کرده و اونوقت خودش خبر نداره ؟

با توجه به کتاب ولدمورت مدت زمان زیادی بوده که نمیدونسته هری به افکارش دسترسی داره . پس در نتیجه باز هم نمیتونیم بگیم که ولدمورت هری رو تبدیل به جاودانه ساز کرده . چون حتی خودشم از این ارتباط خبر نداشته .

تنها ارتباط هری با ولدمورت جای زخمه که علتشم در کتاب هفتم میفهمی .

پیام زده شده در: ۱۳:۰۹ جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

SataniC PrincE

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
با سلام به مونتاك عزيز
حق با شماست مار لرد هروركراكس هستش!
اونجا ها كه لرد با هرى برخورد مى كنه كه دلايلش معلومه اما اينجا جي؟
هرى در حال مرك بود!خوب روح لرد از هروركراكسش دفاع كرد!
تازه من تازه دارم محفل رو دوباره مى خونم!صبر كنيد دليل ديكه هم مى ارم!

اخه كجتي داستان نوشته هرى ياد حرف لرد مى افته؟ نوشته : صدايى از فكرش به صحبت دراومد
اين جه ربطى به به ياد اوردن داره؟
دلايل امضام رو هم بخونيد!!!!!!!!

ارادت مند ! منه کارمند !

پیام زده شده در: ۱۲:۴۸ جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
من متوجه نمیشم شما میگین که مار ولدمورت هورکراکس نیست؟ اگه با توجه به جمله ی شما من درست متوجه شده باشم باید بگم توی کتاب اومده که ماره هورکراکس هستش

ولی در مورد دلایلتون

اون قسمت که مربوط به عمو ورون هستش باید بدونین که توی کتاب 1 هم این اتفاق افتاد یعنی وقتی کوییرل به هری دست زد اینطور شد خود ولدمورت هم وقتی میخواست هری رو بکشه اینطور شد ولین مربوط به نیرویی میشه که از طرف لیلی به هری رسیده و....

در مورد اون بحث تعظیم و ... هری فقط یاد حرف ولدمورت افتاده بوده

پیام زده شده در: ۱۲:۳۳ جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

SataniC PrincE

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من يه سري دليل دارم كه هري خودش هوروكركس هستش:
اون هايى كه مى خواهند بكن هوروكركس كردن يه موجوى زنىه امكان نداره , از كجا اين حرف رو در اوردن؟
دامبلدور : فكر نمى كنم اون مار هوروكركس باشه جون هوروكركس كردن يه موجود زنده خطرناك هستش!
من كه نكفتم لرد خودش اونو هوروكركس كرده! من مي كم : وقتى لرد مى خواسته هرى رو بكشه اونو هركركس كرده
يه معني انتقال قدرت مى تونه اين باشه
اين هم دلايل كتابى:::::::::::::::::::::
كتاب: محفل,جلد اول , ترجمه: خانم اشراق ,فصل: دادلى ديوانه.ص11.خط 5
"بعد وقتي درد به منتهي درجه رسيد و در سر هري ضربه هاي خطر ناك فرود امد و او را به تهوع انداخته بود , شوهر خاله وغ وغ مانندى از كلو بيرون داد و هري را ناكهان ول كرد,مردك بدبخت را كويى برق كرفته بود.يك نيروى ناديده ناكهان از بدن هرى بيرون بريد و از طريق دست ها به تنه ي كلفتش منتقل شد , به طورى كه نكه داشتن هري برايش غير ممكن بود."
از اين متن مى شود فهميد يك نيروى درونى از هرى مراقبت مى كند زيرا هرى در حال خفه شدن بود.
-ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ--ـ__ـ-
كتاب: محفل,جلد اول , ترجمه: خانم اشراق ,فصل: دادلى ديوانه .ص 30.خط 1-3
"صدايى از فكرش به صحبت در امد : به مرك تعظيم كن هرى ... شايد بدون درد باشد ... من درست نمى دانم ... جون تا به حال نمرده ام ... .
به نظر شما اين صداى جيه ؟ قبلأ اين صدا بود. مثلا يه جايى هرى مى خواست با جينى حرف بزنه, اين صدا دوباره اومده بود! اين صدا براي خودش يه كمى ...............لرد!
به هر حال من باز هم ميكردم تا دلايل خوبي بيابم!
اما من مى دونم هرى ............ هوروكركس هستش
به اميد روزى كه همه باور كنن

ارادت مند ! منه کارمند !

Re: محل جاودانه ساز هاي بعدي ؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۹:۳۱ یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۴

اریکا زادینگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۷ دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۲ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸
از يه جايي نزديك خدا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 570
آفلاین
من هم مطمئنم كه يكي از جاودانه سازها توي حفره ي اسرار آميز هست من حدس مي زنم كه هري دوباره تمام اين جاهايي رو كه در طي اين شش كتاب رفته ، مي گرده البته شايد هم اين فرضيه اشتباه باشه اما من خودم شخصأ خيلي دوست دارم ببينم حفره اسرار آميز بعد از چهار سال بدون اون هيولا چه شكليه

The power behind you is much greater than the task ahead of yo

JUST JUST HUFFELPUFF !

پیام زده شده در: ۸:۴۳ یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۴

دالاهوف مرگخوار

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۰۷ سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۷:۵۶ یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
من با فلينت عزيز موافقم که ميگه يکی از جان پيچ ها خود هريه چون دامبلدور چند بار به اين موضوع اشاره کرده که فقط هری ميتونه دامبلدور رو بکشه و ولدمورت خودش حريفشو معرفی کرده...اين دو نتکته نشون ميدن که ولدمورت خوداگاه يا نا خودآگاه يک قسمت روحشو در بدن حری جاسازی کرده و به همين دليله که فقط هری ميتونه ولدمورت رو بطور کامل نابود کنه.

البته اينجا مشکلی هست اونم اينکه اگه قسمتی از روح ولدمورت در بدن هريه پس چرا ولدمورت چندين بار نزديک بوده هری رو بکشه؟ توضيحی برای اين مساله ميتونه اين باشه که ولدمورت نميدونه قسمتی از روحش در بدن هريه! ولی اينکه هری مجبور ميشه خودشو بکشه رو قبول ندارم...شايد راههای ديگه ايم باشه مثلا با عشق! همون نيرويی که هری زياد داره بتونه روح رو از بدن خودش بکشه بيرون!

مردم از تاريکی هراسانند زيرا ممکن است دو قدم جلوتر اتفاقی هولناک در شرف وقوع باشد.

پیام زده شده در: ۱۴:۲۸ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
1: من با این حرف که یکی از هورکراکس‌ها پیش بلاتریکس باشه موافقم اون احتمالاً می‌دونسته که اون شئ(هورکراکس) چقدر با ارزشه (باتوجه به گفته‌ی کتاب). ولی مطمئًنا نمی‌دونسته که اون چیه. در اینجا یک سوال پیش میاد. اگه اون شئ پیش بلاتریکس بوده بعد از دستگیریش چه بلایی سر هورکراکس اومده، چون احتمالا بعد از دستگیری بلاتریکس تمام خونه اون رو گشتن و وسایل مشکوک رو به وزارت خونه بردن (بنا به گفته‌ی کتاب در مورد مالفوی‌ها). آیا ممکن اون هورکراکس رو وزارت خونه نابود کرده باشه و به موضوع هورکراکس‌های ولدمورت پی‌برده باشن (احتمالش زیر صفره)؛ یا اون رو یک جای امنی نگهداری می‌کنند بدون اینکه بدونند اون چیه و چون در اونجا جای هورکراکس امنه ولدمورت اجازه داده فعلا اونجا بمونه (به احتمال نزدیک به صفر)

2: در مورد این حرف که هورکراکس توی تالار اسرار باشه منم موافقم هر چی باشه در زمان ساخت هورکراکس ها هیچ مار زبونی در هاگوارتز نبوده. و احتمال اینکه یک مار زبون دیگه وارد هاگوارتز بشه خیلی کم بوده.

3: ولی به نظر خودم ممکنه یکی از هورکراکس هادر گاوصندوق های بانک جادوگر ها باشه(گرینگوتز) چون اونجا یکی از امن‌ترین نقاط دنیاست و ولدمورت میتونسته به اسم کسه دیگه ای در اونجا یک صندوق امن بگیره و اون صندوق هم دست نخورده بمونه. (طبق متن کتاب 3 صندوق سیریوس بعد از دستگیریش دست نخورده مونده و اون با اسم هری تونسته در کتاب 3 از صندوقش پول برداره و اگه یک بانک اینقدر بی درو پیکر باشه که کسی با اسم کس دیگه تونسته از اون پول خارج کنه و همینطور بسیار امن باشه احتمال داره که ولدمورت از اون استفاده کرده باشه)

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۱ ۱۶:۴۶:۴۹
ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۱۰ ۲۳:۴۹:۳۶

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.