هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بهترین بازیگر در فیلم های هری پاتر!
پیام زده شده در: ۲۰:۰۸ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۵

آرامینتا ملی فلوا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۶ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۵۵ سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۵
از دور تر از قلعه ی مارتین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
اما واتسون از نظر من بازیگر خوبی هست.خوشگله و نقشش رو خوب بازی میکنه ولی نمیدونم چرا همیشه اخم کرده و جدی حرف میزنه حالا اون هیچی تام فلتون بعد از اما خوب بازی میکنه و بعدش روپرت.

وقتی خوشحالی آرام بخند تا غم بیدار نشود
وقتی غمگینی آرام گریه کن تا خوشحالی نا امید نشود!
(پیام اخلاقی)

پیام زده شده در: ۱۰:۲۷ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
درسته... به نظر من حرف لیلی اوانز درست بود... البته این رو هم باید بگم که اما زمانی فیلم اول و دوم رو خوب بازی کرد که بچه بود و به خیلی از مسائل توجهی نداشت، اما از فیلم سوم به بعد مصنوعی بازی کرد و همون طور که لیلی گفت همونی شد که کارگردان از او انتظار داشت... کارگردان هم می دونست که بینندگان این فیلم فقط خوانندگان کتاب هری پاتر نیستن و از این جهت یه کم به هرمیون اصلی شاخ و برگ داد و به هرمیون فعلی تبدیل شد، در صورتی که اون قبلیه برای من و شاید برای خیلی ها ارزش بیش تری داشت... اما جدا از هرمیون، رون هیچ تغییر نکرد... واقعاً نقشش رو عالی بازی کرد و از فیلم اول تا چهارم هیچ فرقی نکرد، هر چند که باز هم در چهره ی او دست برده شده بود... مثلاً من یادم نمیاد تو کتاب 4 گفته شده باشه که رون موهاش رو بلند می کنه... حالا البته این چیزا مهم نیست، مهم اینه که کی، چطور و در چه سطحی بازی کرده...
در ضمن سلستینا؛ درسته که گردی الدمن بازیگر ماهری است، اما نقشش خیلی کم رنگ بود و نمی شه در موردش زیاد و اون طور که باید قضاوت کرد...
اما هم خودش رو می گیره، اما نه تو فیلم بلکه بیرون از اون...

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۲۲:۳۵ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵

ریتا اسکیتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۶ چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۳۱ پنجشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۰
از تو اتاقم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 568
آفلاین
خوب گري الدمن كه واقعا محشره
تام فلتون هم ناز بازي ميكنه اما فقط دنيييييييييييييييي

در ضمن اگه اما خودشو نميگيره پس اونايي كه خودشون رو ميگيرند بايد كجا برن

... بگذرم گر از سر پیمان
میکشد این غم دگر بارم
می نشینم شاید او آید
عاقبت روزی به دیدارم...

پیام زده شده در: ۲۱:۴۹ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
نقدت ورونیکا خيلي خوب بود و نقش يك منتقد رو به خوبي نشون دادي( خيلي حال كردم ) .

اين فيلمهايي كه از كتاب به فيلم تبديل ميشن و پر از جزييات و اشخاص هستند مثل هري پاتر خيلي از نقش هاي فرعي پرورش داده نمي شن و چون زمان كمي هم از فيلم بهشون اختصاص داده ميشه كارگردان اون طور كه بايد و شايد روي اين اشخاص كار نمي كنه و وقت با ارزششو در مدت قراردادي كه گفته بايد فيلمو تحويل بده سر اينها زياد صرف نمي كنه اونم فيلمي مثل هري پاتر كه ميليون ها خواننده ي كتابهاش منتظرن تا فيلمو ببينن و تهيه كنندگان فيلمو تحت فشار قرار ميدن . خب كارگردان بيچاره هم توي 1 سال نمي تونه تمام اشخاصو خوب روشون كار كنه بنابرين به فرعي ها زياد گير نمي دم و به كار دنيل,اما و رو پرت مي رسم .
بين اين 3 تا رو پرت واقعأ" به نحو احسن نقش رون رو بازي كرده و هيچ كم و كسري نذاشته و همون رون كتابه . متاسفانه بين بازيگراي فيلم هم ( مثل كتابها!) أخر از همه ياد ميشه
دنيل هم بازيش نمي دونم چرا زياد به دلم نميشينه . البته قبول دارم بازيش از فيلم 1 تا 4 خيلي روان تر و بهتر شده اما هنوزم اون هري كه بايد باشه نيست ( يه كم يخه )
اما هم فيلم اول لجاوري هرميون رو اول أشنايي با هري و رون خيلي خوب بازي كرد اما هر فيلمي كه بعدش ساخته شد از هرميون كتاب فاصله گرفت و به هرميون كارگردان تبديل شد اما در مجموع از نقش هرميون براومد ( با هر فيلم هم موهاي وزوزي سال اولش لخت تر شد ! اينم 1 نشونه ي تغيير روش اما واتسون )
در مود نقش هاي فرعي همون طور كه بالا گفتم زياد ايراد نميشه گرفت
اما ألن ريكمن( اسنيپ) و مگي اسميت( مك گونگال) كه هر 2 بازيگراي با تجر به ايند كارشونو خووووب انجام دادن

[b][size=medium][color=990

پیام زده شده در: ۱۶:۱۶ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
اگه بخوایم بگیم که کدوم بازیگر بهتر تو فیلم های هری پاتر بازی کرد، باید هر کدوم رو در نظر بگیریم و بعد قضاوت کنیم... برای مثال:
مایکل گامبون (آلبوس دامبلدور):
من فکر می کنم که ریچارد هریس خیلی بهتر از این تونست تو نقشش وارد شه و خصوصیات آلبوس واقعی رو وارد خودش کنه، اما این گامبون یه کم زد همه چیز رو خراب کرد. به طور مثال تو فیلم جام آتش خیلی بد بازی کرد. من این رو همیشه می گم. دامبلدور یه شخصیتی آرام است اما تو فیلم چهار طوری نشون داده شده بود که انگار خیلی خشن و عصبیه و این در حالیه که اگر کسی کتابش رو نخونده باشه دچار ابهام می شه. اون دامبلدوری که من توی کتاب حسش می کردم با اون دامبلدوری که تو فیلم ایفای نقش می کنه بسیار متفاوته و این یعنی که مایکل گامبون چندان جالب نتونسته بازی کنه. انتظارات بیش تری از اون داشتیم!
آلن ریکمن (سوروس اسنیپ):
من فکر می کنم که آلن ریکمن تونست خیلی عالی وارد نقشش شه. مثلاً دقیقاً طوری نقشش رو بازی کرد که انگار همونیه که تو کتاب نشون داده شده. بنابراین نقشش رو خیلی خوب بازی کرد.
دنیل رادکلیف (هری پاتر):
خب هری پاتر تو داستان هاش نقش بسیار پررنگی داره. بنابراین باید روش بیش تر از هر کس دیگه یی بحث شه. به نظر من هری پاتر در فیلم اول خیلی خوب بازی کرد، اما تنها اشکالی که داشت این بود که بیش از حد مظلوم به نظر می رسید، اما شجاعت و اقتدار اون به خوبی ایفا شده بود. تو فیلم دوم هم دنیل خیلی خوب بازی کرد. تو فیلم سوم که تجربه اش بالاتر رفته بود، شاهد بازی بهترین از اون بودیم. این بار هم دیگه آن چنان مظلوم نبود. و اما فیلم چهارم... بعضی جاهاش رو خیلی قشنگ بازی کرد و بعضی جاها مصنوعی... مثلاً آخر فیلم رو خیلی طبیعی بازی کرد. یعنی دقیقاً جایی که سدریک مرده بود و هری اشک می ریخت... و البته صحنه ی یول بال رو خوب بازی نکرد. اون لحظه خیلی هری شوت نشون داده شده بود. از اون قسمت خوشم نیومد. اما فکر می کنم که دنیل رادکلیف خوب تو نقشش فرو رفته، اما می تونه بهتر از این ها هم باشه!
اما واتسون (هرمیون گرنجر):
هرمیون هم بعد از هری پاتر یکی از کلیدی ترین نقش ها رو داره. تو فیلم اول اما خیلی خوب بازی کرد. واقعاً احساس مدیر بودن و جذبه رو به خوبی به نمایش گذاشته بود. فیلم دوم رو هم خوب بازی کرد، اما از فیلم سوم تا چهارم یه کم بازی ش حالت تظاهری پیدا کرد. دیگه حالت واقعی هرمیون رو نداشت و این مسئله در فیلم چهارم به اوج خود رسید. تو جام آتش هرمیون طوری بازی می کرد که انگار واقعاً داره فیلم بازی می کنه، در صورتی که یک بازیگر باید طوری عمل کنه که انگار داره تو واقعیت این اعمال رو انجام می ده. اما این قوانین رو رعایت نکرده بود؛ بنابراین بازی اش هم در حد معمولیه... نه بیش تر و نه کم تر... !
روپرت گرینت (رون ویزلی):
روپرت خیلی راحت نقشش رو پذیرفت، البته جدا از این که تا حدودی خود شخصیت رون به روپرت شباهت داره. اون خیلی راحت تونست نقش رون رو ایفا کنه، تا جایی که من خودم هیچ تفاوتی بین اون و رونی که تو ذهنم تصور می کردم، ندیدم... حالا دیگران رو نمی دونم...
رالف فاینس (لرد ولدمورت):
خب قبل از فیلم چهار ولدمورت زیاد نشون داده نشده بود. برای همین از فیلم چهار می گم. به نظر من رالف تو آخرای فیلم چهار خیلی طبیعی بازی کرد. این نقش هم با تمام نقش های دیگه فرق داشت و به طبع، بازی کردنش هم سخت تر بود. رالف هم خیلی خوب تونست از پس این نقش بربیاد. بنابراین بازی ش خیلی خوب بود.
تام فلتون (دراکو مالفوی):
تام هم جدا از این که چهره ای کاملاً مشابه دراکو داشت، به سادگی تونست وارد نقشش شه. خیلی خوب از پس دراکو براومد. تمام خصوصیات واقعی دراکو رو به خوبی نمایش داد. به نظر من این و روپرت خیلی خوب بازی کردن.
در کل هم باید بگم که نقش بعضی ها پر رنگ و عده ی دیگه کم رنگ بود و از این طریق نمی شه قضاوت کرد که کدومشون بهتر بازی کردن، اما به نظر من آلن ریکمن خیلی خوب نقش اسنیپ رو بازی کرد. البته در حد خودش.. وگرنه بازیگریای خیلی خوب دیگه یی هم تو سری فیلم های هری پاتر ایفای نقش کردن!

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۱۳:۰۷ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵

املاین ونسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۹ سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۴۹ شنبه ۴ آذر ۱۳۸۵
از هاگزمید
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 42
آفلاین
من از بازيه مگي اسميت(مك گوناگل) و گري الدمن و البته روپرت گرينت خوشم مياد

[i][b][size=small][color=009966]Mr. Moony presents his compliments to Professor
Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's business
:clap2

پیام زده شده در: ۱۱:۱۱ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵

کنث تیلورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۵ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۱
از Hogwarts
گروه:
کاربران عضو
پیام: 156
آفلاین
فقط گری اولدمن خوب بازی می کردو بس بقیه بچه بازیه

لطفا ديگه يك خطي پست نزنيد. براي انتخاب خود هم دليل بياوريد.
نيكلاس

ویرایش شده توسط نيكلاس استبنز در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۶ ۲۳:۲۲:۲۱

[i

پیام زده شده در: ۰:۲۷ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
به نظر من اما واتسون از بقیه بهتر بازی میکنه ... من از بازیش خوشم میاد

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۱۸:۲۸ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵

اما دابزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۹ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳
از تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 457
آفلاین
معلومه اما واتسون از همه شون بهتره!
اولاً،چون خوشگله...دوماً،چون نازه...سوماً،چون باحاله و خودشو نمیگیره و مهمتر از همه اينکه تنها کسيه که شبیه شخصيتش بازی میکنه...روپرت گرينت که توی فيلم چهار خيلی بیمزه شده بود و اصلاً شباهتی به رون باحال توی کتاب نبود...دنيل رادکليف هم که همش داره مثل ترسوها داد میزنه و قيافش هم مثل احمقها شده...مایکل گمبون هم که همش داره ریششو جمع میکنه و اصلاً مثل دامبلدور نيست،باز ريچارد هريس بهتر بود...جيمز و اوليور فيليپس هم باحالند اما نه به اندازه ی فرد و جرج... فقط اما واتسون...

keira عزيز.
من 5 تا از پستهاي تكراري شما رو پاك كردم. لطفا ديگه تكرار نشه كه دفعه ديگه بخورد ميشه.
نيكلاس

ویرایش شده توسط نيكلاس استبنز در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۶ ۲۳:۴۰:۴۹

پیام زده شده در: ۱۷:۳۸ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵

layya

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۲۴ دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۵۳ جمعه ۱۴ مهر ۱۳۸۵
از london
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
به نظر من اول rupert بعدtom بعدdan بعدemma بعدتیموتی بعد رابی بعدبانی بعدیان بعد...
نگولوس بود ناراحت شدم

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.