هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: آیا جادو و جادوگری وجود دارد؟چرا؟
پیام زده شده در: ۱۰:۰۹ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸

آتنا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۸ دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۲۵ دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰
از همون جایی که تو هستی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 38
آفلاین
مطمئن باشید وجود داره . چرا که بزرگانمان بارها در احادیث به ما توصیه کرده اند از جادو دوری کنیم! در ضمن بد نیست چندتا کتاب از پائولو کوئلیو بخونید (مثل خاطرات یک مغ یا بریدا) وببینید چطور از جادو و جادوگری دفاع می کنه و آدم رو متقاعد می کنه که جادو وجود داره .

پیام زده شده در: ۲۲:۲۱ چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸

پروفسور پومانا اسپراوت old56

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۷ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۵:۴۳ جمعه ۲۳ دی ۱۳۹۰
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 103
آفلاین
فکر نکنم ولی شاید وجود داشته باشد چون این همه کار های عجیب و غریب مردم می کنن کی به کیه

دیدگاه هر کس نشان

پیام زده شده در: ۲۲:۱۰ چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۴ دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۶:۴۲ جمعه ۲ مرداد ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
وجود داره. ولی متاسفانه نه مثل مال هری پاتر. جادوهایی مثل تسخیر حائنات و احضار ارواح و از اینجور چیزا که من اصلا علاقه ای بهشون ندارم.

پیام زده شده در: ۱۱:۳۶ یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۸

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۹:۳۱ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
از ن، لايه ای كه زمين را فرا گرفته!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 842
آفلاین
ببينيد، سوال فوق العاده جالب و دقيقيه و نياز به بحث داره... می شه با يه بحث درست و حسابی به نتيجه مطلوب رسيد.

من وقتی پست دوستان رو خوندم متوجه شدم كه اكثرا می گن كه جادو وجود داره اما نه اون جادويی كه هری پاتر باهاش سر و كار داره بلكه كارهای خارق العاده ای كه ما می تونيم انجام بديم و ... . ببينيد ما داريم مفاهيم يا شايد هم تعاريف مختلف جادو رو بررسی می كنيم. می گيم اون جاد نه بلكه اون يكی جادو. خوب دوستان، اگه بخواهيم روی اون جادويی كه رولينگ اختراعش كرده و با كتابهايی با عنوان هری پاتر به بازار فرستاده بحث كنيم می تونيم با اطمينان زيادی بگيم واقعيت نداره. البته خوب می تونه واقعيت هم داشته باشه... مثلا اگه ما اين موضوعات رو تو رويامون انجام بديم تو رويامون شكل گرفته و به عبارتی-از نظر من- واقعی بوده. البته امكان داره شما واقعی باورش نكنين.

جادوگری از اين مفهوم در دوران باستان وجود داشته البته باتوجه به اطلاعاتی كه به ما رسيده اين حرف رو می زنم. مثلا حضرت موسی(ع) عصاش رو به اژدها تبديل می كرد و يا جادوهايی ديگه. اين جادوها وجود داشتن اما نه طوری كه به طور مستقيم به آدم داده بشن. اين توانايی ها رو خداوند در اختيار موسی قرار داد تا با انتشار جادوش باعث ايمان آوردن مردم بهش بشه. حالا ديگه بيشتراز ايت تو گردباد جزئيات فرو نمی ريم و به اين نتيجه می رسيم اين جادوها در گذشته وجود داشتن و می تونن بازهم وجود داشته باشن.

اما اين يه بعد بررسی اين سوال بود و ابعاد ديگه ای هم وجود دارن. همونهايی كه دوستان بهشون اشاره كردن. من اونها رو قبول دارم و فكر كنم نيازی به تكرارش نباشه اما به عنوان مثال پست جوركينز رو می ذارم:

نقل قول:
جادو 100% وجود داره ولی نه از نوع هری پاتری. هر آدمی با کارهای بزرگ و مهمی که انجام می ده در واقع داره جادو می کنه! مثل دانشمندان و مخترعان و هنرمندان و...

پیام زده شده در: ۱:۲۴ یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۸

برتا جورکینز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۷ سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۶:۵۱ جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴
از قبرستون!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 145
آفلاین
جادو 100% وجود داره ولی نه از نوع هری پاتری. هر آدمی با کارهای بزرگ و مهمی که انجام می ده در واقع داره جادو می کنه! مثل دانشمندان و مخترعان و هنرمندان و...
پس یه جادوگر نباید حتما با یه چوبدستی و یه سری ورد جادو کنه بلکه با دست هاش می تونه کارهای بزرگی بکنه!

پیام زده شده در: ۲۱:۰۹ پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۸

hdmfans

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۷ سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۸:۵۲ دوشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 45
آفلاین
به نام خدا
با سلام !

به نظر من جادو وجود داره اما نه اون چیزی که در هری پاتر می بینیم و به اسم طلسم ! آره یک سری رمال ها هستن این کارا رو می کنن اما جادو رو امروزه در اسم متافیزیک و علوم ماوراء باید جستجو کرد و همچنین در قالب شخصیت انسان ها.

خیلی از ما در خیلی از عرصه ها جادو می کنیم. مثلا ساخت چنین سایتی و موفقیتش یه جادوئه. و کسی که نفر اول کنکور میشه خودش یه جادوئه ! اما جادوهای کوچیک و در حد جادوهای چفت شدگی هری پاتر !

اما فرمول ها و نظریات انیشتین جادوهای بزرگ هستن ! بزرگتر از آواداکداورا !

و در علوم ماوراء هم متافیزیشن ها تونستن به خیلی چیزها دست پیدا کنن که در هری پاتر و کتب جادویی جادو نامیده میشن.

پرواز روح، جدا شدن روح از بدن، راه رفتن روی آب. درمان درد ( مثل طلسم های جادویی هری پاتری ) و ... !!

پس جادو وجود داره !

با تشکر

پیام زده شده در: ۲۰:۳۴ یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۸

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۰۲ دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
به نظر من وجود داره چرا؟
چون در جهان خیلی از ادما کارای عجیب غریب می کنن.
این نظر من بود.

پیام زده شده در: ۱۹:۱۶ یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۸

گودریک گریفیندورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۶ پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۴۹ پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۸
از دل تاريكي ها
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 302
آفلاین
ولی متأسفانه باید بگم که جادو وجود داره .
ما مسلمانان توی روایات داریم که زنان یهودی برای پیامبر اسلام و امام علی جادو می کردند و گاهی اوقات در این جادو پیامبر روزها مریض می شدند .
هنوز هم هس ولی نه به قدر قدیم ، داریم انسان هایی رو که برای مردم جادو می کنند بعد همان ها پول می گیرند تا جادو رو باطل کنند .
این حقیقت زندگی هس .
جادو وجود داره ، ولی نه جادویی درون تصورات ما

[color=0000FF][b]" - خوش به حالش رفته تو آسمون پيش خدا !!!
دست كوچكش كه در دستانتم بود محكم فشردم و پرسيدم :« كي ؟!»
با انگشت

پیام زده شده در: ۱۶:۵۵ یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۸

رومیلدا وینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۷ پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۴۴ یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۸
از فضولا خوشم نمیاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 30
آفلاین
زابینی خیلی منطقی این سوالو تکذیب کردی. خیلی خوشم اومد.
من به نظرت احترام میذارم ، ولی من فکر میکنم که جادو وجود داره! جادوگر هست! نه دیوید کاپرفیلد و نه مرتاض های هندی جادوگرن. بلکه طبق گفته ی زابینی اونا شعبده بازن و کللللللللللللللللللللللللی تمرین کردن! ولی جادوگر و جود داره. آخه تو هری پاتر میگن که نباید بذارین مشنگ ها از ما جادوگرا باخبر بشن. چون که هیچ کدوم نمیتونیم هم دیگه رو بفهمیم و درک کنیم. و من با اینکه کاملا علمی فکر میکنم(همون دو دو تا 4 تا!) و خیلی مسائلو به راحتی رد میکنم.همینم سرش خیلی شک دارم اما احتمالش هست. شاید تو فکرتون نگنجه که الآن ممکنه در فرسنگ ها دور تر از ما یکی داره با چوبدستی جادووییش یه جادو رو اجرا میکنه. این فکر کاملا دور از منطقه ولی خوب... شاید باشننننننن!!!
بای بای

من اومــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدم!!!

پیام زده شده در: ۱۹:۵۷ پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
متاسفانه نه در کارهای دیوید کاپرفیلد جادو وجود داره نه در کار مرتاض ها و نه در کارهای کس دیگه ای ... دنیای ما یک سری قوانین فیزیکی داره که نه تنها بشر بلکه هیچ جاندار دیگه ای قادر نیست پاشو فراتر از آن چیزی که قوانین تعیین میکنن بذاره ... به عنوان مثال اگر ما روی کره زمین نیروی جاذبه ای رو تعریف میکنیم معنیش اینه که هیچ شی ای قادر بر پرواز کردن نیست مگر اینکه بتونه بر این نیرو غلبه کنه ... و شما اگر تو خیابون دیدید یکی داره پرواز میکنه فقط کافیه بفهمید این شخص چگونه بر نیروی جاذبه غلبه کرده و اگر تونستید اونوقت دیگه نکته مبهمی باقی نمیمونه که ما بخوایم به جادو نسبتش بدیم ...

البته اصولا انسان یک موجودیه به تخیل علاقه زیادی داره و به همین دلیل جواب چیزهایی که نمیدونه رو خیلی راحت به جادو نسبت میده و کمتر دوست داره فکر کنه که در اینجا حیله یا ترفندی بکار رفته و اون ازش بی خبره ...

ما اگر چیز عجیبی رو دیدیم که ازش سر درنمیاوردیم در جواب فقط میتونیم بگیم علتشو نمیدونیم اما اینکه سریع این واقعه رو به جادو نسبت بدیم فقط رفع تکلیف کردیم یعنی علت اون کار رو به بی علتی (در اینجا یعنی جادو) نسبت دادیم و این کار اشتباهه...

این فرضیه که در دنیا چیزهایی وجود دارند که نمیشه بهشون پاسخ داد یا قوانین دنیا قادر به توجیه آنها نیست مدتهاست که جایگاه مستحکم خودشو از دست داده و از لحاظ علمی باطل شده ... علتشم اینه که اولا از لحاظ علمی چنین چیزهایی غیر ممکنه و دقیقا بخاطر همین فلسفه علمیم هست که ناگهان علم بشری انقدر پیشرفت کرده، چون بشر مبنا رو بر این گذاشته که هیچ چیز الکی به وجود نمیاد یا اتفاق نمی افته ... دوم اینکه هیچ شعبده بازی در شرایط آزمایشگاهی نتونسته ادعاهای خودشو ثابت کنه ...

همین دیوید کاپرفیلد که به قول شما از دیوار چین رد شده مطمئنا در شرایط آزمایشگاهی دستشو از یک ورقه کاغذم نمیتونه عبور بده مگر اینکه با دستش کاغذ رو پاره کنه! یا همین کلک های مرتاض ها که روی هوا میشینن از ساده ترین و احمقانه ترین کلک هاست که من دیدم چون روی خود عصاشون یک جا برای نشستن داره که به خود عصا وصله ... و این آقایون مرتاض عصاشونو (که مسلما عصای معمولی نیست) روی زمین چفتش میکنن و سپس روی همون جای نشستن که از عصا بیرون اومده میشینن منتها عباشون چون روی هوا آویزون میشه دیگه اون قسمتی که شخص مرتاض روش نشسته ناپیداست ... برای همین هر کی از کنار این آقا رد میشه کلی کف میکنه بدون اینکه فکر کنه این اقای مرتاض که انقدر راحت رو هوا معلق میمونه چرا عصاشو نمیذاره کنار تا راحتتر باشه؟

کلا هرکس دنبال این چیزا بره میفهمه که همه این مسائل شعبده بازی هستن .... منتها بعضی شعبده بازیا هستن که راحت میشه به علت پی برد و برخی دیگر هم حرفه ای تر و حتی بعضی چیزا هستن که تا ده ها سال هم بیجواب میمونن (مانند ماجرای خم شدن قاشق ها) ... با این حال هیچ وقت نباید ندونستن رو به جادو نسبت داد ...

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۷/۱۲/۱ ۲۰:۵۶:۳۵

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.