هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اختراعات جادویی,مخترع کلیک کن!
پیام زده شده در: ۱۳:۰۳ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
نام اختراع: جاروبرقی پرنده
نا مخترع: خودم
شرح: با توجه به افزایش علم ماگلی و منسوخ شدن جاروهای قدیمی، اگر همسایه ماگلی شما اتفاقا در خانه شما یک چوب جارو ببیند متعجب خواهد شد. بنابراین به فکر افتادم با اختراع یک جارو برقی پرنده این خطر را از بین ببرم. ضمنا هدایت این نوع جدید جارو، توسط لوله خرطومی جاروبرقی انجام شده و امکان مانور سه بعدی بسیار زیادی به جارو سوار می دهد.

نام اختراع: آینه آرایشگر
شرح: این آینه در دارای دو عمل کرد پیشنهاد و اجرا است. در حالت پیشنهاد، آینه تصویر شما را با آرایش پیشنهادی به شما نشان می دهد تا شما بتوانید یک آرایش مناسب برای صورت و مدل مو و ریش و غیره خود بیابید. در حالت اجرا آینه مدل پیشنهادی را با حداکثر سرعت و دقت روی صورت شما اجرا می کند. مدل پیشرفته این آینه مدل، طرز ورنگ لباس پوشیدن نیز به شما پیشنهاد می کند. با وصل کردن این آینه به روی کمدجادویی ساخته جناب مندی بروکل هرست، آینه توانایی اجرای مدل و طرز لباس پوشیدن را نیز داراست ولی با پول مربوط به خرید لباس را به مغازه مربوط بپردازید.

نام اختراع: کفشی برای همه جا
شرح: این کفش در انواع، سایزها و رنگ های مختلفی ساخته می شود و خصوصیات اصلی آنها کفی منحصر به فرد آنهاست که متناسب با سطحی که به روی آن راه می روید تغییر می کند و راه رفتن را برای شما آسان می کند. با چنین کفشی بر روی یک دریاچه یخ زده به همان راحتی راه می روید که در خانه راه می روید. کف این کفش توانایی تبدیل به چرخ یا تیغه اسکیت ماگلی را نیز دارد که هنوز عده ای از ماگل زاده ها به آن علاقه دارند.

نام اختراع: چتر نجات
شرح: این وسیله متشکل دارای نوعی طلسم سبک کننده وزن است. وقتی این دستگاه را روی لباستان وصل کنید، در صورت سقوط فرد، وزن او را کم کرده باعث کاهش سرعت سقوط وی می شود. فرد می تواند بنا به میل خودش سرعت سقوط را کم یا زیاد کند.
تیم ملی کوئیدیچ انگلستان برای تمام بازیکنانش از این وسیله سفارش داده است. تیم هایی مثل چادلی کانونز و وست یوناتد نیز تعدادی از این دستگاه را سفارش داده اند.

نام اختراع: کاغذ ضد آب
شرح: احتمالا شما هم در روز های بارانی نامه هایی را دیده اید که کاملا خیس و آب کشیده شده اند. این نوع کاغذ کاملا ضد آب است و آب به آن نفوذ نمی کند بنابراین حتی اگر جغد حامل نامه به فکر آب تنی در دریای سیاه بیفتد باز هم نامه کاملا سالم و خشک و خوانا بدست شما خوهد رسید.

نام اختراع: نامه خصوصی
شرح: این اختراع در مقابل نامه عربده کش قرار دارد. بر خلاف نامه عربده کش که نامه را با صدای بلند فریاد می زند، این نامه باعث می شود که محتوا فقط در ذهن گیرنده گفته شوند و بقیه افراد حاضر نتوانند از محتوای نامه اطلاعی یابند. طرز کار نامه بدین صورت که شما ابتدا نامه اصلی را می نویسید و سپس با چوبدستتان ضربه ای به نامه می زنید. نوشته ها پاک می شوند و این بار شما نامه دوم رو می نویسید. وقتی نامه باز شود، فقط نامه دوم قابل رویت است ولی جملات نامه اول در ذهن گیرنده نامه شکل می گیرند. در روز ولنتاین این نامه رکورد فروش را در کوچه دایاگن شکست.

نام اختراع: عینک سانسورچی
شرح: این اختراع بنا به سفارشات متعددی که از سوی ساحرات رسیده ساخته شده. بدین صورت که این عینک جذب عینک فرد شده و از آن غیر قابل تشخیص است ولی باعث می شود دید فرد سانسور شود به طوریکه اگر ساحره ای با ظاهری غیرآسلامی عبور کند، فرد او را با ظاهری کاملا آسلامی مشاهده می کند. فروش این اختراع به خاطر مقدار زیادی اعتراض شدیدالحن ممنوع شد.

پیام زده شده در: ۱۸:۰۴ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

ارگ كثيف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۹ دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 486
آفلاین
نام اختراع:صافی
مخترع:خودم
توضیحات:این وسیله کار کردی مثل جام اتش دارد و میتواند جنس های مرغوب را از غیر مرغوب تشخیص دهد.با کمک این وسیله شما می توانید از حبوبات گرفته تا اختراعات مفید را دست چین کنید.این وسیله با توجه به کار کرد هر چیز و در صد خطای ان و استفاده از توزیع خی.دو و بازه اطمینان 99 درصد سما را در انتخاب اشیا یاری میکند.

ببین در مورد دیشب.
دعا رو اگر دوست

پیام زده شده در: ۱۶:۵۶ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

فريد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۷ پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۶
از قلعه ي سياه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
س.ل.م(گفتم يه فرقي داشته باشه)

نام اختراع:سنگ مخصوص

تاريخ اختراع:همين الان

-------------------------------------------------------------------------
شرح اختراع:اين يك وسيله است كه بوسيله ي آن مي توانيد مثل
نامه معمولي كاغذي متن بنويسيد.
اين اختراع از يك سنگ جادويي درست شده كه براي به راه انداختنش اول شما بايد ورد يامتريوس را بگوييد و بعد شروع كنيد به گفتن متن نامه و سنگ خودش حرف هاي شما را حك مي كند.
اين سنگ در صرفه جويي در مصرف كاغذ خيلي خوبه چون دوباره با
گفتن ورد بالا مي توننين مطالبو پاك واز اول بنويسيد.
در ضمن اين سنگ وزن خيلي كمي داره و در راه بردن به وسيله ي جغد ها در اثر باران خراب نمي شه.
------------------------------------------------------------------------
قيمت:3 گاليون

مركز فروش:در بيشتر مغازه هاي كوچه ي دياگون.

{ توجه}
آموس عزيز از نظر من جاي بعضي از مطالب سر الياس اينجا نيست
مثلا بازي کوئیزو كه اصلا اختراع نيست.
و مي خواستم يك پيشنهاد هم بدهم كه فقط به نفر اول لوگو ندين
به تازه كارهام يك لوگو بدين مثلا:بهترين عضو جديد.
لطفا جواب پيشنهاد منو بدين.يا توي پست امتياز بندي يا توي پيام
شخصي.

ویرایش شده توسط مندی بروکل هرست در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۱ ۲۱:۱۹:۱۷

لرد سياه نابودتون ميكونه

پیام زده شده در: ۱۶:۴۱ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خب اینم آخرین اختراع امروز:
نام اختراع: کوئیزو
نام مخترع: نخیر انگار حال جنابعالی خوب شدنی نیست.
این بازی، یکی از بهترین ایده های من است. اگر وزارت کمی از این بازی حمایت کند جای کوئیدیچ را خوهد گرفت. نحوه شکل گیری ایده و باقی ماجرا را در ذیل شرح خواهم داد:
نحوه شکل گیری ایده:
چند وقت پیش دو تا از تیم های بسیار خشن کوئیدیچ به یک بازی بدون تماشاگر محکوم شدند و از اونجایی که من اصولا علاقه دارم چیزایی رو داشته باشم که دیگران ندارند، گفتم من این بازی را تماشا خواهم کرد! بنابراین با انواع حیله ها (از جمله استفاده از پاچه خوارجادویی و معجون دست ودل بازی) اجازه تماشای مسابقه رو گرفتم. جای همه سبز عجب مسابقه ای بود! آدم یاد حمله ترول های کوهی میفتاد. ممکنه باورتون نشه ولی مهاجم های تیم ها هم با استفاده از انتهای دسته جارو، بلاجر رو به طرف حریف هدایت می کردند. و ناگهان اون اتفاق افتاد. مهاجمی که کوافل رو دشت به طرف دروازه حریف حرکت، یکی از مدافع ها با بلاجر تقریبا پای اونو شکست ولی چون هیکلش قوی بود تعادلشو حفظ کرد در عوض به جای شوت زدن طرف دروازه، با تمام قدرت کوافلو به صورت مدافع کوبید و برگشت.
همین اتفاق ایده بازی کوئیزو رو در ذهن من انداخت.
بازیکنان بازی:
هر تیم هفت تا بازیکن داره. از نظر قانونی هیچ نوع محدودیتی برای پست بازی کنها وجود نداره و بازیکن ها بسته به موقعیت بازی هم مدافعند و هم مهاجم ولی مربی ها می تونن بعضی از بازیکن ها رو برای یکی از این نقش ها بیشتر تمرین بدن.
وسایل بازی:
1- زمینی مستطیلی به طول و عرض زمین فوتبال ماگلی (البته چون هنوز این بازی رواج ندارد، کنفدراسیون بازی های جادویی اندازه استانداردی برای آن تعیین نکرده است)
2- سه توپ مانند کوافل که سنگین تر و محکم تر و در عین حال سریعترند و اتکانون نامیده می شوند.
3- سه توپ به شکل بلاجر که کوچک تر ولی سنگین ترند و دیفندکانون نامیده می شوند.
4- چهار چماق در هر تیم برای ضربه زدن به دیفندکانون ها
نحوه بازی:
در این بازی دو نوع حرکت حمله و دفاع داریم که به نوبت توسط هر دو تیم تا پایان بازی تکرار می شود. در نوبت حمله، یک بازیکن از تیم حمله کننده همراه با سه اتکانون وارد زمین حرف می شود. فرد مهاجم باید با اتکانون هایی که همراه دارد، بازیکنان حریف را بزند و سپس به زمین خودی برگردد. بازیکنان تیم مدافع نیز باید سعی کنند مهاجم را با دیفندکانون ها هدف بگیرند.
هدف از بازی:
اگر مهاجم بتواند بازیکنان حریف را بزند و به زمین خودی برگردد، مدافع/مدافعانی که با اتکانون ضربه خورده/خورده اند از زمین اخراج می شود/می شوند و اگر بازیکنان مدافع بتوانند قبل از برگشت مهاجم به زمین خودی وی را از جارو سرنگون کنند (با توپ های دیفندکانون) بازیکن مهاجم از زمین اخراج می شود.
در حین بازی اگر بازیکنی از محدوده زمین بازی خارج شود، خطا محسوب می شود و فرد خاطی از زمین اخراج می شود.
بازی تا زمانی ادامه دارد که تمام بازیکنان یک تیم از زمین اخراج شوند.
نحوه امتیاز دهی:
به ازای هر برد دو امتیاز به تیم برنده تعلق می گیرد و به ازای هر بازیکنی که تا پایان بازی در زمین مانده باشد، یک امتیاز اضافه می گیرند. یعنی حداقل امتیاز برای هر برد سه (دو امتیاز برای برد و یک امتیاز به خاطر حداقل یک بازیکنی که باید در زمین بماند.) و حداکثر نه امتیاز ولی اگر در طول بازی هیچ کدام از بازی کننده های تیم برنده توسط دیفندکانون ضربه نخورند (هر ضربه ای مساوی خروج از زمین نیست و برای خروج از زمین باید حتما سقوط کند) یک امتیاز اضافی به تیم برنده تعلق می گیرد و ده امتیاز می گیرد.
---------------------------------
امیدوارم شما رو هم در لیگ کوئیزو ببینم
راستی تو قسمت اضافات سری لوزام خانگی جادوییم نوشته بودم 15 امتیاز دادن ناظر به ماشین لباسشویی سبب شد. من شرمنده این تکه رو اشتباه کردم. اشتباه لپی بوده.
خب فعلا من برم
خب ظاهرا من ر زدن پست بی ربط استعداد مادرزادی دارم (اون معجون که ظاهرا باید جای دیگه میزدم هرچند هنوزم نمی فهمم کجا؟)ولی متاسفان این دفعه باعث ناراحتی یکی از دوستان (مندی بروکل هرست)شدم. من شرمنده ام آخه فک می کردم اختراع ییه بازی جالب باشه (خب بازی رو هم اختراع می کنن دیگه تخمشو که نمی کارن)ولی در کل بازم شرمنده شما بذارید رو حساب تازه واردی من. ناظر گرام (آموس عزیز)اگه لطف کنن یه کم منو راهنمایی کنن که چه جوری پستایی رو باید اینجا بزنم و موارد دیگه مثل نحوه امتیاز دهی نوع اختراع(معجون،شی یا ...) به من راهنمایی کنم ممنون میشم. اگه پستی هم زدم که واقعا خیلی بی ربطه پاکش کنن ولی اگه لطف کنن و بگن که لان پست پاک شد(مثلا تو پست قبلیه خودم یا پیام شخصی یا لااقل تو پست امتیاز دهی)ممنون میشم

ویرایش شده توسط سر الیاس لنسلوت سزیمو در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۲ ۰:۴۱:۱۵
ویرایش شده توسط سر الیاس لنسلوت سزیمو در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۲ ۸:۳۴:۴۷

پیام زده شده در: ۱۶:۴۱ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

فريد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قلعه ي سياه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام!!!!!

نام اختراع:مرگ خوار كن

مخترع:يوهان كرتيفس

تاريخ اختراع:10 سال پيش

--------------------------------------------------------------------------
شرح اختراع:شما به وسيله ي اين اختراع به يك مرگ خوار تبديل شويد.
اين وسيله يك شكلات خيلي معمولي است با اين تفاوت كه با خوردن آن شما به يك مرگ خوار تبديل ميشويد!!
او اين وسيله را هنگام حمله ي مرگ خوار ها به قصر ساخت و با
اين اختراع ارتش سفيد را به شكل مرگ خوار در مي آورد و ارتشيان هم كه به آساني بين مرگ خوار ها ميرفتند و آن ها را ميكشتند.

قيمت:1 گاليون نقره اي

مركز فروش:در صورت لزوم بين ارتشيان پخش ميشود.ولي اگه بخواين ميتونم يه كاري براتون بكنم.(خشكه وده111)

لرد سياه نابودتون ميكونه

پیام زده شده در: ۱۶:۳۸ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نام اختراع: یادآور ناظر
نام مخترع: دیگه داری اعصاب منو شخم می زنی! اه یادم باشه بعدا شخم زن هم اختراع کنم
احتمالا فکر می کنید که این همون یادآور نویله ولی باید بگم سخت در اشتباهید. این یادآور مخصوص ناظران ساخته شده تا جلوی اشتباهات اونا رو بگیره و از حق کشی جلوگیری کنه. مثلا اگه ناظر به کسی کم امتیاز بده دستگاه یادآوری می کنه که حق فرد بیشتره یا اگه ناظر یادش بره به کسی امتیازش رو بده.
اضافات: شخصا یکی از این دستگاه ها رو برای ناظر فرستادم تا یادش بیاد که امتیاز ماشین جادوویم رو نداد و فقط به موتور جادویی امتیاز داد.

پیام زده شده در: ۱۶:۲۲ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

فريد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قلعه ي سياه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام(مثل هميشه!)

نام اختراع:دستگاه پولساز تقلبي.

نام مخترع:خودم

تاريخ اختراع:2 سال پيش

شرح اختراع:شما به وسيله ي اين دستگاه مي توانيد گاليون هاي تقلبي بسازيد.
شما بايد اول مقداري آهن مذاب(اگر آهن جامد است مي توانيد با ورد ايلگاوين آن را ذوب كنيد)و مقداري رنگ طلايي در دستگاه بسازيد و بعد با ورد دمليوسيس دستگاه را به كار بندازيد.
اين وسيله باعث شد كه من از شغلم در وزارت اخراج شوم پس اونو به شما توصيه نمي كنم .

------------------------------------------------------------------------
قيمت:40 گاليون(نه گاليون هاي ساخته شده با اين دستگاه!!!)

مركز فروش:به دليل عذاب وجدان ديگه نمي فروشم!!!!!

لرد سياه نابودتون ميكونه

پیام زده شده در: ۱۶:۱۱ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

فريد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قلعه ي سياه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام

نام اختراع:دستكش جادوگري

تاريخ اختراع:2 روز پيش

---------------------------------------------------------------------
شرح اختراع:
اين اختراع اختراع بسيار بزرگي است و به زودي به طور عمده ساخته مي شود.
اين دستگاه يك دستكش معمولي است ولي مي تواند دقيقا مثل يك چوب جادويي عمل كند و تمام ورد ها را با آن اجرا كرد.
از مزيت هاي اين دستگاه مي توان گفت اينكه هميشه با شماست و ديگر نياز به حمل چوب دستي هاي معمولي نداريد.

--------------------------------------------------------------------

قيمت:3 گاليون (مثل چوب هاي جادويي)

مركز فروش :از مدتي ديگر در تمام چوب فروشي ها مي توان آن را پيدا كرد.

لرد سياه نابودتون ميكونه

پیام زده شده در: ۱۶:۰۱ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

فريد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قلعه ي سياه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام!

نام اختراع:عينك جادويي
تاريخ اختراع:2روز پيش
نام مخترع:خودم

----------------------------------------------
شرح اختراع:شما به وسيله ي اين اختراع و يك ورد ساده صفحات كتاب بسته را ببينيد.
اين عينك به اين صورت كار ميكند كه شما اول بايد ورد جادويي ايپترليوس را با چوب خود روي عينك اجرا و سپس نام
صفحه اي را كه مي خواهيد ببينيد بگوييد و بعد عينك را بزنيد و با نگاه به كتاب آن را باز ببينيد و به صورت واضح تمام
مطالب صفحه ي مورد نظر را ببينيد.
بايد به شما بگم كه به دليل اعتراض هاي مديران هاگوارتز فروش اين عينك غير قانوني اعلام شده است!

--------------------------------------------
قيمت:4 گاليون

مركز فروش:چون غير قانونيه برام پيام بذارين تا براتون بفرستم.

اين عينكو به تمام دانش آموزان هاگوارتز كه توي امتحان ها هستند پيشنهاد مي كنم.!!

لرد سياه نابودتون ميكونه

پیام زده شده در: ۱۶:۰۰ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵

فريد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از قلعه ي سياه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام!

نام اختراع:پله هاي اتوماتيك
مخترع:من و برادرم
تاريخ اختراع:6 يا 7 سال پيش

-------------------------------------------------------
شرح اختراع:اين اختراع براي شما و همه ي دانش آموزان هاگوارتز تازگي نداره و حتما تا حالا صدها بار ازش استفاده كردن ولي من مي خوام اين اختراعوو اينكه چطوري به ذهنم رسيد براتون شرح بدم.
چند سال كه با برادرم(وقتي تو هاگوارتز دانش آموز بوديم) يه روز كه داشتيم از پله ها بالا ميرفتيم به برادرم گفتم اي كاش اين پله ها اتوماتيك بود.
بعد كه به خوابگاه رفتيم با برادرم طرح يك پله ي اتوماتيك رو كشيديم و قرار شد بعد از اتمام درسامون تو هاگوارتز طرحو عملي كنيم.
بعد كه درسمون تموم شد اين طرحو عملي كرديم و پله هاي هاگوارتز به شكل امروزي در امد.(هر گروه پله ي مخصوص به خود را دارد و بعد از رفتن روي پله ي گروه خود به صورت اتوماتيك به سوي گروهتون ميره.يه چيزي تو مايه پله برقي موگل ها)

--------------------------------------------------------
هزينه ي صرف شده: 300 گاليون

مركز سازنده:شركت استار ميلون

لرد سياه نابودتون ميكونه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.