هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: صحبت درباره نكات مبهم تصویر روی جلد کتاب ششم ((كاور جديد))
پیام زده شده در: ۰:۱۴ سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۴

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۳۲ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
نقل قول:
تا به حال از لحاظ ترجمه بخوایم بررسی کنیم، تمامی مترجمین دورگه ترجمه کرده بودن، شما اگه لطف کنید تاپیک معادل کلمات و نام کتاب ششم Harry Potter and the Half-Blood Prince رو مطالعه کنید، متوجه می شید که معادل دورگه کاملا غلطه!
متاسفانه به علت طویل بودن تاپیک مذکور وقت نکردم بخونم.
بگذارید دقیق تر بگم به نظر من half-blood به اون معنی که در کتاب به کار رفته معادل دقیق یک کلمه ای فارسی نداره مثل muggle یا خیلی کلمات دیگه.
نقل قول:
الان هم تمامی نامزدهایی که برای این عنوان کاندید شدن طبق پستی که شاه سالامون زدن؛ بدون استثنا پدر و مادرشون معلوم هستن؛
و مسلما معنی مورد نظر همان نیمه اصیل یا نیمه خالص است!
شما این مسلما رو از کجا آوردید؟ به من هم بگید شاید من هم مجاب شدم.
مثلا تو همین لیست Justin Finch-Fletchley هست. تو کتاب اول یکی از همون half-blood هاست که یک جایی میگه قبل از اینکه نامه هاگوارتز رو دریافت کنه قرار بوده به مدرسه Eton بره که eton مدرسه ی معروفی در انگلستان است که خانواده های سلطنتی اکثرا اونجا درس می خونند.
http://www.answers.com/topic/minor-hu ... wp-Justin_Finch-Fletchley
نقل قول:
شاه سالامون
اگه ممکنه king solomon یا حضرت سلیمان یا فقط کینگ. سالامون ماهی قزل آلاست.
نقل قول:
اصلا فرض کنیم که اون تصویر پیوز نیست و یه روحه. چرا طراح باید بیاد یه تصویر شناخته‌شده رو به عنوان شاهزاده بزنه؟ در هر حال اون تصویر قابل شناساییه و از این طریق مردم می‌فهمن که شاهزاده کیه. در حالی که رولینگ به شدت در برابر این پرسش که شاهزاده‌ی دورگه کیه مقاومت کرده و پاسخی نداده. حالا بیاد اجازه بده در یک اسکرین سیور تصویرش رو بزنن؟
شما اون روح رو میشناسید؟ اگه میشه به من هم بگید.
کجای اون تصویر عنوان شاهزاده بود؟ این فقط یک نظریه بود از طرف من.
بازم می پرسم چرا فکر می کنید شاهزاده نمی تونه کسی باشه که ما میشناسیم؟
نقل قول:
رولینگ به شدت در برابر این پرسش که شاهزاده‌ی دورگه کیه مقاومت کرده
نتیجه؟
نقل قول:
. ولی نظریه‌ای قابل بحثه که بر اساس منطق داستان‌های کتاب باشه. نه چیزی مثل قضیه‌ی لونا
منطق داستان رو کی تعیین می کنه؟
مطمئن باشید نظریه هایی من مطرح می کنم یک منطقی پشتش هست ولو اینکه شما نپسندیدش.
نقل قول:
در مورد عکسهای اسکرین‌سیور هم به نظر شما چرا باید از اون 5 عکسی که می‌گی فقط یکیشون جدید و حائظ اهمیت باشه؟ در حالی که بقیه بدون استثناء بی‌اهمیت هستند؟
من می گم همشون با اهمیت هستند مثل حلقه های زنجیر.
نقل قول:
هوم! شما احساس می‌کنید داریم کل کل می‌کنیم؟ من چنین احساسی ندارم
من احساس می کنم شما مثل جواب کل کل جواب می دید.

ارادتمند همیشگی شما
King Solomon

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۰۴ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
منم با جیمز موافقم برای چی باید هری رو نشانه دار کنه؟ که معروف بشه؟ تنها کاری که ولدمورت نمی تونه بکنه همینه
اون هری رو مانع پیشرفتش می دونسته به همین دلیل رفته که اونو بکشه و تنها برای کشته شدن هری رفته بود و بس
فکر نکنم حرف بچه های که می گن فقط برای نشانه دار کردن هری امده بوده منطقی باشه و کرام نظریه اش خیلی جالب بود
ولی من نظریه ی دیگه ای دارم که ممکنه بعد از ایجاد زخم عین زخم روی انگشتر حک شده باشه (البته فکر کنم یکی اینو گفته بود)البته زیاد مطمعن نیستم که اینطور باشه
من می گم که انشگشتر از دامبلدوره و زخم از هری در اون صورت وقتی متحد می شن زخم هری و انگشتر دامبلدور باهم ادغام می شن و یک قدرت واقعی رو به وجود می یارن

یا می شه گفت انگشتر از زمان قدیم بوده و قدیمیا می دونستن که همچین اتفاقی در آینده رخ خواهد داد

در مورد شاهزاده یک نظریه دارم شاید اصلا شاهزاده ای متولد نشده باشه و اسم یک پیشگوی باشه (اسم نه ها موضوع یک پیشگوی) که شاهزاده ای بعدها خواهد امد و ...
مثل هری تقریبا!

در مورد آتیش من فکر می کنم دامبلدور و هری نگارنن و تعجب می کنم بعضی ها می گن هری خونسرده!

در مورد گفته ی چو
راستش بیشتر به داستان بچه ها شبیه این گفته ات من کلی خندیدم آخه رولینگ برای بچه ها که نمی نویسه برای نوجونا می نویسه

فقط منتظرم کتاب بیاد واقعا منتظرم ... چقدر انتظار سخته

در آخر دیگه حرفی ندارم

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۷:۵۱ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
اصلا فرض کنیم که اون تصویر پیوز نیست و یه روحه. چرا طراح باید بیاد یه تصویر شناخته‌شده رو به عنوان شاهزاده بزنه؟ در هر حال اون تصویر قابل شناساییه و از این طریق مردم می‌فهمن که شاهزاده کیه. در حالی که رولینگ به شدت در برابر این پرسش که شاهزاده‌ی دورگه کیه مقاومت کرده و پاسخی نداده. حالا بیاد اجازه بده در یک اسکرین سیور تصویرش رو بزنن؟

نقل قول:
King Solomon نوشته:
اما این حرف شما کمی بی انصافی هست. تمام این چیزهایی که اینجا مطرح میشه نظریه هستند و قابل بحث مگر اینکه نویسنده اصلی صریحا رد کنه. اگه فردای روز همین نظرات عجیب غریب تو کتاب چاپ شد شما چه جوابی دارید. در باره ی half-blood prince هم میگن ممکن هست منظور رولینگ پرنسِ دورگه ها باشه و این فقط یک لقب باشه نه یک عنوان سلطنتی.

بله کینگ‌جان. شما درست می‌فرمایید. ولی نظریه‌ای قابل بحثه که بر اساس منطق داستان‌های کتاب باشه. نه چیزی مثل قضیه‌ی لونا!! در این زمینه با آبرفورث‌جان کاملا موافقم.

در مورد عکسهای اسکرین‌سیور هم به نظر شما چرا باید از اون 5 عکسی که می‌گی فقط یکیشون جدید و حائظ اهمیت باشه؟ در حالی که بقیه بدون استثناء بی‌اهمیت هستند؟

هوم! شما احساس می‌کنید داریم کل کل می‌کنیم؟ من چنین احساسی ندارم!!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اما ولدمورت‌جان!! ای ولدمورت! ای لرد سیاه! من فکر می‌کردم لحن گفتارم کمی تنده() ولی باور کن اصلاً قصدم این نبود! گفتم یه کمی آستکباری بنویسم ببینم چی می‌شه !! ببخشید اگه ناراحت شدید!

نقل قول:
منظور من این بود که مثلا همون زمانی که اسلایترین افکارش رو وارد قدح مزبور کرده افکار شروع به چرخش کردن و این خاصیت این قدح باشه.

من هنوزم می‌گم پست باک‌بیک رو در این زمینه بخون. نوشته چرا می‌چرخه.

نقل قول:
من نگفتم که تو کتاب 4 نوشته افکار دامبلدور قرمزه
من میگم که توی کتاب 4 و 5 نوشته که افکار ( منظورم نور بیرون آمده از قدحی که افکار آنها داخلش است ) دامبلدور و اسنیپ هردو نقره ای رنگ بوده اند ... پس بعضی ها که میگن نور های در اومده از قدح سبزه چون مال سالازاره اشتباه میکنن ... چون در اون صورت باید افکار دامبل قرمز میشد و افکار اسنیپ سبز میشد در حالی که هر دو نقره ای اند

من منظور شما رو گرفتم(!) و تقریبا هم با شما موافقم. :blink: !

اما در مورد جای زخم! من گفتم که چرا فکر می‌کنید اون شب ولدمورت به قصد کشتن هری نرفته بوده، بلکه به قصد نشانه‌دار کردنش رفته بوده؟ من گفتم دلیل این رو بگین! اینو شما دارین می‌گین پس حتماً دلیلی هم واسه‌ش دارید!
ضمناً منطقی بودن کار ولدمورت رو منطق داستان مشخص می‌کنه نه من نه کس دیگری جز رولینگ!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
من می‌میرم واسه این فرضیه‌های چوچانگ!! در نوع خودش وافعاً بدیعه!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۰۵ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۴

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
در مورد حلقه:

من باز فرضيه يافتم!

ببينين ما ميدونيم كه پتي گرو جاي ليلي و جيمز رو لو داده، خوب پس ميتونه همراه ولدمورت به خونه پاتر ها اومده باشه.
پس ميشه گفت ولدمورت اونروز تنها نبوده...قرار نيست حتما ولدي اينكارو كرده باشه... شايد پتي گرو هم پيشگويي رو ميدونسته و بعد از اينكه قدرت ولدي از بين رفت اون علامتو گذاشته.... به همين سادگي!

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۱:۱۴ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
نقل قول:

James Potter نوشته:

نقل قول:
ولدمورت لرد مرگ نوشته:
3. علت چرخش مایع میتونه این باشه که اصلا این مایع از اول ( از زمان قدیم ) در حال چرخش بوده

دلیل شما برای چرخش محتویات درون قدح، مثل اینه مثلاً بگیم چرا خدا وجود داره! جواب داده بشه که چون از زمان‌های قدیم بوده! پس الانم باید باشه! غافل از این که صورت مسئله هنوز سر جای خودش باقیه و فقط به زمان گذشته پاس داده شده!! با جواب شما این سؤال پیش میاد که: «چرا محتویات قدح در زمان‌های گذشته در حال چرخش بوده‌اند؟""

ببخشید جیمز پاتر عزیز
منظور من این بود که مثلا همون زمانی که اسلایترین افکارش رو وارد قدح مزبور کرده افکار شروع به چرخش کردن و این خاصیت این قدح باشه
نقل قول:

James Potter نوشته:

نقل قول:
ولدمورت لرد مرگ نوشته:
در این باره یه نکته است که اگر مایع و نور قدح به رنگ افکار صاحبش در میاد پس باید افکار اسنیپ هم سبز رنگ میشد ( کتاب 5) و افکار دامبلدور قرمز و طلایی ( کتاب 4 و 5 )

ببخشید شما به کجا ارجاع دادید؟ توی کتاب چهارم و پنجم نوشته شده که افکار دامبلدور قرمز و طلاییه؟ عجب!! تصورت از فکر چیه می‌گی «رنگ» داره؟! من تا بحال نشنیده بودم افکار هم رنگی باشن!!!

من نگفتم که تو کتاب 4 نوشته افکار دامبلدور قرمزه
من میگم که توی کتاب 4 و 5 نوشته که افکار ( منظورم نور بیرون آمده از قدحی که افکار آنها داخلش است ) دامبلدور و اسنیپ هردو نقره ای رنگ بوده اند ... پس بعضی ها که میگن نور های در اومده از قدح سبزه چون مال سالازاره اشتباه میکنن ... چون در اون صورت باید افکار دامبل قرمز میشد و افکار اسنیپ سبز میشد در حالی که هر دو نقره ای اند

نقل قول:

James Potter نوشته:

نقل قول:
ولدمورت لرد مرگ نوشته:
12 .بله ساعقه ی روی حلقه به زخم هری ربط داره چون رولینگ هیچ وقت این شباهت ها رو الکی نمیاره ... ممکنه جای زخم هری جای داغی باشه که توسط اون انگشتر به وجود اومده ( * ما هنوز چیز زیادی از لحظات به وجود اومدن زخم هری و مرگ لرد سیاه ( در اول کتاب 1) نمیدونیم.)

تا بحال چند نفر گفتن که جای زخم هری اثر داغ اون حلقه‌س! ولی هیچ‌کس دلیلشو نگفت! می‌شه بگید چرا فکر می‌کنید که ولدمورت اون شب رفته بوده به خونه پاترها، پدر و مادر هری رو بکشه و بعد با اون حلقه، یه جای زخم روی پیشونی هری بوجود بیاره که به این وسیله نشان‌دار شده باشه؟؟؟ راستش من دلیلی برای این کار غیر منطقی نمی‌بینم! اگه دلیلی دارید لطفاً به منم بگید

اولا که ولدمورت اون جای زخم رو ما آگاهانه به وجود نیآورد
دوما شما از کجا مطمعنی که لرد سیاه این کار رو نکرده ؟؟؟
سوما شما اگه دلیلش رو میدونی لطف کن و به ما که هیچی نمی دونیم هم بگو ... صواب داره والا ...
چارما" بیشتر کارایی که جادوگرا انجام میدن از نظر ما غیر منطقی اند در حالی که در دنیای جادوگری اینگونه نیست... و منطقی بودن کار ولدمورت رو شما نمی تونین تعیین کنین ...

ببخشید اگه مثل خودتون صحبت کردم

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۲۳:۲۵ یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۴

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
نقل قول:
فکر کنم هر کسی که نسخه انگلیسی کتاب ها رو خونده باشه با من موافق باشه که نه نیمه خالص و نه نیمه اصیل معادل دقیق half-blood نیستند

تا به حال از لحاظ ترجمه بخوایم بررسی کنیم، تمامی مترجمین دورگه ترجمه کرده بودن، شما اگه لطف کنید تاپیک معادل کلمات و نام کتاب ششم Harry Potter and the Half-Blood Prince رو مطالعه کنید، متوجه می شید که معادل دورگه کاملا غلطه! در واقع لینک به منابع انگلیسی ارجاع داده شده که half-blood با half blood متفاوته و از نظر معنا یکی نیستند. در همین راستا عده ای از بچه های همین سایت شروع به معادل یابی کردند و در نهایت به دو معادل نیمه خالص و نیمه اصیل رسیدند.

آه سام وایز... در این مورد یادمه خیلی بحث شد، معادلی که سایت بی بی سی هم برای این کتاب ارائه کرده دقیقا همین مورد هست: شاهزاده ناتنی... حتی دوست عزیزمون هری پاتر هم اعلام کردن که ممکنه مارک اونز باشه و غوغایی بود در زمانی که نام کتاب فاش شد... اما رولینگ با پاسخ به اینکه مارک اونز هیچ نقشی نداره؛ همه این احتمالات رو بر هم زد.
الان هم تمامی نامزدهایی که برای این عنوان کاندید شدن طبق پستی که شاه سالامون زدن؛ بدون استثنا پدر و مادرشون معلوم هستن؛
و مسلما معنی مورد نظر همان نیمه اصیل یا نیمه خالص است!

ویرایش شده توسط ويكتور كرام در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۳۰ ۹:۲۴:۵۲

پیام زده شده در: ۲۲:۵۹ یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۴

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۳۲ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
نقل قول:
نه... فقط جادوگرها شاهزاده ندارند! اما ما داریم در مورد چی بحث می کنیم؟ هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل؛ برای آگاهی از دانستن معنای نیمه اصیل (و نه دورگه!) به سایت لکسیکن مراجعه کنید!
فکر کنم هر کسی که نسخه انگلیسی کتاب ها رو خونده باشه با من موافق باشه که نه نیمه خالص و نه نیمه اصیل معادل دقیق half-blood نیستند.

نقل قول:
بله... اما بهتر بود جمله رولینگ را کامل می خواندید: اما زندانی آزکابان سنگ جادو و جام آتش نیز مرتبط هستن!
من موافقم اما من تکیم بیشتر رو این جمله بود:

نقل قول:
Rather, it relates to a discovery Harry made in 'Chamber' that foreshadows something that he finds out in 'Prince'.

http://www.jkrowling.com/textonly/faq_view.cfm?id=56

شما این قضیه "لونا لاوگود و سوروس اسنیپ" رو چماغ کردید و با اون به سر من میزنید. به خدا من چنین فکری نکردم. اما باز گفته قبلیم رو تایید می کنم.

پ.ن. این نوشته رو یک جور کل کل ندونید. خدا شاهد هست از مصاحبت شما لذت می برم. به قول هری پاتر تو پست اول:
نقل قول:
بالاخره یه چیزی برای اینکه راجع بهش بحث بشه رو شد.

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۴۸ یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۴

سدريك ديگوري

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۴ شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۲ جمعه ۲۱ مهر ۱۳۸۵
از لبه ي پرتگاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 523
آفلاین
من اطمینان دارم كه رولینگ هممونو غافلگیر میكنه و هیشكی نمیتونه حدس بزنه كه چی تو كله رولینگ هست(مثلا كی فكر میكرد كه
(سیریوس تو جلد ٥ میمیره) تازه به نظر من مثل جلدهای قبل تصویر كتاب هیچی رو روشن نمیكه
در كل به نظر من این بحث هیچی رو روشن نمیكنه.
در آخر باید اضافه كنم كه اینها فقط نظرات شخصی من

[size=medium][color=0000FF]غم و اندوه را مي ستايم زيرا همواره همراه من بوده Ø

پیام زده شده در: ۲۲:۲۰ یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۴

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
نقل قول:
در حرف های من اصلا چنین چیزی وجود نداره. من میگم اون اصلا peeves نیست. ممکن هست شاهزاده باشه و ممکن هست یک روح دیگه (مثلا سر نیکلاس یا هر کس دیگه ای)

من خودم فهمیدم شما منظورتون چی هست و چی نیست، و فکر نکنم برای یه آدم نیاز باشه یه مطلب رو دوبار توضیح داد... جمع بندی کلی من از تاپیک هایی که قبل از من زده شده بود من رو به این جهت سوق داد که در مورد شاهزاده بودن بدعنق نظر خودم رو بدم؛ در این مورد پست های چوچانگ و دنیس کریوی کافی است.
نقل قول:
مگه فقط جادوگرها شاهزاده دارند؟

نه... فقط جادوگرها شاهزاده ندارند! اما ما داریم در مورد چی بحث می کنیم؟ هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل؛ برای آگاهی از دانستن معنای نیمه اصیل (و نه دورگه!) به سایت لکسیکن مراجعه کنید!
* در مورد دلیلتون در مورد قدح اندیشه، فوق العاده بود.. قانع شدم!
نقل قول:
طبق گفته رولینگ داستان تالار اسرار و شاهزاده نیمه خالص به هم مربوطند.

بله... اما بهتر بود جمله رولینگ را کامل می خواندید: اما زندانی آزکابان سنگ جادو و جام آتش نیز مرتبط هستن!
نقل قول:
اما این حرف شما کمی بی انصافی هست. تمام این چیزهایی که اینجا مطرح میشه نظریه هستند و قابل بحث مگر اینکه نویسنده اصلی صریحا رد کنه. اگه فردای روز همین نظرات عجیب غریب تو کتاب چاپ شد شما چه جوابی دارید. در باره ی half-blood prince هم میگن ممکن هست منظور رولینگ پرنسِ دورگه ها باشه و این فقط یک لقب باشه نه یک عنوان سلطنتی.

تقریبا موافقم... اما نظرهایی که بر مبنای کتاب باشن و با کنار گذاشتن نقاط تاریک کتاب حاصل شده باشن خیلی خیلی با ارزش تر هستن! تا نظریه ی لونا لاوگود! و سوروس اسنیپ...
در مورد همین قضیه هم سایت cosforums یه کامتیشنی راه اندازی کرده که طرفدارها سوال های درست رو اونجا مطرح کنن و جمع بندی بکنن و دیگه سوالای تخیلی مثل لونا دختر اسنیپ هست رو نپرسن که رولینگ مجبور بشه جواب درست بده... پس بعضی از نظریه ها واقعا ترسناک هستن!

پیام زده شده در: ۲۰:۴۱ یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۴

تام ریدل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۰ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 560
آفلاین
به نظر من دونستن اینکه قدح توی دفتر دامبلدور همون قدح توی دفتر اسنیپ هست ضرر نداره هیچ مفید هم هست. چون می حواهیم بدونیم قدح روی کاور همون قدح هست یا نه.

در مورده بالا به نظر من خيلي واضحه كه قدح رويه كاور با قدح دامبلدور فرق ميكنه...اگر دوباره اون قسمت از كتاب رو بخونين اصلا قدح دامبلدور چينين شكلي نداشته..

فقط اينو گفتم كه اين قضيه رو تموم كنيم و اگر كسي موافقه ديگه در موردش صحبت نشه.
با اجازه..يرژ و بروبچز سيستم او ا دون

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.