هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد؟منظورخاصی داشت؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۲۲:۵۶ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴

بلاتریس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۱ دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۱ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
فکر کنم اولین دلیل دامبل نزدیک شدن به اسلاگ و گرفتن آن خاطره بوده تا بعدا تونه نظریه خودش را ثابت کنه و از تعداد جانپیج ها مطلع بشه
دومین خواسته دامبل نشون دادن اعتماد بیش از حدش ه اسنیپ بوده تا شبه را هم برای محفلی ها و هم لرد سیاه از بین ببره

من کی هستم

پیام زده شده در: ۲۰:۳۵ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
ممکنه چند دلیل داشته باشد
دلیل ساده این که ممکنه چون میخواسته دوستانش از مدرسه مراقبت کنن
و دلیل بعدی این که ممکنه رولینگ برای اینکه یه سر نخی از کتاب 7 به ما بده این کارو کرده
و ممکنه به دلیل اموزش صحیح دفاع در برابر جادوی سیاه
این اولین سواله که مقابلش کم اوردم

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۹:۰۲ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴

دوركاس ميدوز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ شنبه ۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۰:۵۳ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از روز اول می دونستم ...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 178
آفلاین
به نظر من دامبلدور اسنیپ را به این دلیل معلم دفاع کرد که بتواند جون اسنیپ و دراکو را نجات دهد .
اینگونه که اسنیپ راه ورسم کشتن و از بین بردن دامبلدور را به او یاد دهد و اسنیپ بخاطر مدیون بودن به دامبلدور کشته شود و دیگر رداکو که جوان بود و دامبلدور دلرحم .
البته به نظر من اسنیپ به این دلیل دبیر دفاع شد که دامبلدور به او دستور مرگ خود را در صورت نبودن توانایی برای دراکو را به او داده بود .

Can You Forgive Me Again, You're My One True Friend, And I Never Ment To Hurt You

[url=http://meadowsisadorc.livejournal.com/profile]حقایق ت

چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد؟منظورخاصی داشت؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۷:۳۲ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۰۶ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
از درون مغاک!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1130
آفلاین
نقل قول:
سارا اوانز نوشته:
خوب دامبلدور با این کارش می خواست به خیلی ها از جمله هری بفهمونه که اون کاملا به اسنیپ اعتماد داره و دلیلی باشه برای اینکه در آخر داستان اسنیپ به خواست خود دامبلدور اونو می کشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نقل قول:
kerm flober نوشته:
من مي گم چون توي جوب آدمي نمونده بوده كه دفاع درس بده
اين يارو اسنيپ رو آورده بودن
شايد هم اسنيپ اومده رولينگ رو تهديد كرده
البته من به گناهكاري اسنيپ شك دارم به نظرم دامبلدور مي خواسته هري رو مصون نگه داره
اول كتاب خودش گفت

دوستان توجه کنید که سوال اینه که چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرده؟...نه اینکه چرا رولینگ اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد!

خب تو کتابهای قبلی فهمیدیم که دامبلدور هم اشتباه میکنه و اینم یه اشتباه دیگش!...البته مطمئنا تا اومدن کتاب هیچ وقت نمیتونیم بفهمیم که کدوم نظریه درسته و کدوم درست نیست.
حالا اگر فرض رو بر این بگیریم که دامبلدور مرده پس اشتباه کرده که به اسنیپ اعتماد کرده.
در ضمن تویه فصل "اسپینرز اند" هم خوندیم که اسنیپ گفته بوده که هیچ گاه فکر نمیکرده ولدمورت زنده بشه و به خاطر همین رفته سمت دامبلدور در حالی که کاملا سیاه بوده و منتظر نشونه ای از ولدمورت( که به نظرش بعید میرسیده)
پس اگر فصل برج صاعقه زده و اسپینرز اند رو کنار هم بزاریم میتونیم به این موضوع پی ببریم.

در ضمن فکر نکنم دامبلدور منظور خاصی از این کارش داشته باشه.خب میخواسته این درس معلم داشته باشه و اسلاگهورن چون معجون سازی درس میداده و نمیتونسته دفاع در برابر جادوی سیاه درس بده اسنیپ رو گذاشته معلم دفاع در برابر جادوی سیاه و اسلاگ هورن رو کرده معلم معجون سازی...به همین سادگی!!

-ناظر انجمن-

شناسه ی جدید: اسکاور

پیام زده شده در: ۱۴:۴۱ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴

راهب چاقold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۲ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۴ شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۷
از پشت میز کامپیوتر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 94
آفلاین
من مي گم چون توي جوب آدمي نمونده بوده كه دفاع درس بده
اين يارو اسنيپ رو آورده بودن
شايد هم اسنيپ اومده رولينگ رو تهديد كرده
البته من به گناهكاري اسنيپ شك دارم به نظرم دامبلدور مي خواسته هري رو مصون نگه داره
اول كتاب خودش گفت

فقط عشق به ارباب وجود دارد وکسانی که از ورزیدن آن عاجزندتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۳۷ یکشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۴

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
در مورد اینکه به نفع هری نبوده.... این مقاله رو بخونین که من باهاش کاملا موافقم!!
دامبلدور میخواسته نیروی عشقو تو هری تقویت کنه....توضیح کامل تو این مقالست!

این درست که دامبلدور با اسنیپ رودرواسی نداره! ولی بعضی وقتها غرور خیلی چیزهارو میتونه عوض کنه. دامبلدور خودش از اسنیپ حمایت کرده بود. خودش باعث شده بود که اسنیپو نبرن آزکابان. اگه شما جای دامبلدور بودین....غرور بهتون اجازه میداد بیاین بگین نه من اشتباه کردم....اسنیپ خیانتکاره؟ اون موقع اعتماد کل جامعه جادوگری به دامبلدور از بین میرفت!

البته قبول دارم که اعلام خیانتکاری اسنیپ خیلی بهتر از این بود...اینم میتونه اشتباه بزرگ دامبلدور باشه.

حتی اگه اسنیپ خیانتکار باشه...بازم جاسوسی بوده برای محفل. و دامبلدور هم فقط از طریق اسنیپ اطلاعات بدست نمیاورده. اگه اطلاعات اسنیپ غلط بوده باشه هم دامبلدور میفهمید!!! و من هنوزم شک دارم که اسنیپ خیانتکار بوده باشه!

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۰:۲۶ یکشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
منم میگم که دامبلدور قضیه مرگ خودش رو پیشبینی کرده بود و همینطور این رو هم میدونست که اگه اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه بکنه در آخر سال اون رو از دست میده برای همین صبر کرده بود تا در موقع مناسب و در دیرترین زمان ممکن از اسنیپ به عنوان استاد استفاده کنه تا بتونه در کار های دیگه از اون استفاده کنه

پیام زده شده در: ۱۰:۱۵ یکشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
چو جان من واقعا هر چی فکر میکنم میبینمی تو نظر شما یک چیزی کمه !!

ببینین حالا ما قبول میکنیم که به فرض محال دامبلدور میخواسته کشته بشه ! میشه به من بگین چه انگیزه ای برای این کارش داشته ؟ چه سودی برای ماجامعه جادوگری داشته ؟

من هر چی با خودم فکر مکنم میبینم که کشته شدن دامبلدور نه به هری کمک میکنه نه به اعضای محفل نه به جامعه جادوگری و از طرفی صددرصد به نفع ولدمورته در ضمن اسنیپ هم که دیگه تا آخر عمرش تحت تعقیب مامورین وزارت هست ! و فکر نکنم شرایطی پیش بیاد که اون حتی بتونه با یک جادوگر غیر مرگخوار حرف بزنه !
خب میشه به من بگین انگیزه دامبلدور چی بوده ؟ ممنون میشم .

ببینین دامبلدور متوجه این موضوع نشده بود که اسنیپ بهش خیانت کرده این مسائل در زندگی روزانه ما هم ممکنه پیش بیاد بعضی موقع ها آدم توی نظری که داره کوچکترین شکی نمیکنه به همین دلیل هیچ وقت به نظر دیگران هم اهمیت نمیده !

دامبلدور کاملا به اسنیپ اعتماد داشت و ولدمورت هم کاملا به اسنیپ اعتماد داشت . خب وقتی که دو طرف به اسنیپ اعتماد دارن . نمیشه با اطمینان گفت که ولدمورت اشتباه میکرده !
ما داریم داستان رو از چشم هری میبینیم ولی هیچ وقت داستان رو از چشم ولدمورت ندیدیم ! نکته ای که اغلب کسی بهش توجه نمیکنه اینه که اسنیپ از نظر ولدمورت یک جاسوسه که جاسوسیه دامبلدور رو میکنه و در ضمن اسنیپ از نظر دامبلدور جاسوسیه که جاسوسیه ولدمورت رو میکنه !!!
پس نمیشه با اطمینان گفت که دامبلدور درست میگه نظر هری و نظری که شماها دارین تنها نظر دامبلدوره دامبلدور هم بارها گفته که من هم میتونم اشتباه کنم و اشتباهاتم از دیگران عظیم تر و وحشتناکتره !!!!

نکته بعدی هم اینه که چرا وقتی که دامبلدور میخواد از دست اسنیپ راحت شه اونو با اردنگی نندازه بیرون ؟ چرا بخواد اونو از روش غیر مستقیم بیرون کنه ؟ میخواین بگین دامبلدور بزرگترین جادوگر دنیا با اسنیپ رودرواسی داره ؟ یا شایدم خجالت میکشه به اسنیپ بگه از مدرسه بره بیرون ؟ اگر دامبلدور همون موقع میفهمید که اسنیپ خیانتکاره الان اسنیپ یک گوشه آزکابان افتاده بود .
همون شانس آورد که دامبلدور متوجه قضیه نشد .

نظر من اینه که دامبلدور به اسنیپ اعتماد داره چون روزی که اسنیپ آمد و اون دروغ های شاخدار رو سر هم کرد . دامبلدور هم موبه مو تک تک کلماتش رو باور کرد و از اون روز اشتباه بزرگش شروع شد .

پیام زده شده در: ۹:۳۷ یکشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۴

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
کاساندرا جان اونو یه ترجمه هم بکنی بد نیست!

---------------------------------------------------

بنظر من دامبلدور کاملا اتفاقات رو پیش بینی کرده بود. خودش نقشه کشیده بود که توسط اسنیپ کشته بشه...و مطمئنا در اونصورت اسنیپ هم نمیتونست تو هاگوارتز بمونه!

دامبلدور خودش میدونست که DADA نفرین شدست...شرط میبندم میخواست نقشه خودشو قویتر کنه که احتمال اینکه کشته بشه زیاد باشه...

در هر حال اسنیپ اخر سال یجوری میرفت...حالا چه دامبلو کشته باشه یا نه...شاید میخواست اسنیپ کار خاصی براش انجام بده...چه میدونم مثلا کمک به هری( با در نظر گرفتن اینکه اسنیپ وفادار به دامبلدور بوده)

اگه اسنیپ طرف ولدمورت بوده باشه...که به نظر من نیست..ممکنه دامبلدور دستشو خونده باشه. یعنی میدونست که اسنیپ طرف ولدمورت شده و خواسته به نحوی بیرونش کنه.. نه صریحا، بلکه با نفرینی که خود ولدمورت برای DADA گذاشته.

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۸:۵۸ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۷ سه شنبه ۲۶ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۲ سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
از نظر من دامبلدور اینقدر به اون اعتماد داشت که حتی فکرشم نمی کرد که اون بهش خیانت کنه ! این مشکل بزرگ دامبلدور بود درسته ؟حتی خود رولینگ هم می گفت که اعتماد اون گاهی در حد بی پرواییه !!!!
ولی سوال اینه که اسنیپ که آیا واقعا اسنیپ بده ؟ یا شاید هنوز طرف دامبلدوره ؟ از نظر من که اون برای خودش کار می کنه !!!!
اگه خیلی علاقه مندید که شخصیت اسنیپ رو کندوکاو کنید اینو بخونید :

Evidence that Snape is loyal to Dumbledore Evidence that Snape is loyal to Voldemort
Dumbledore vouched for Snape's loyalty before the Wizengamot (GF30)
Snape (along with McGonagall & Dumbledore) was visible in Barty Crouch Jr.'s Foe-Glass (GF35) [thanks, Gina!]
Dumbledore never expressed any distrust of Snape
Dumbledore says Snape was remorseful after he told Voldemort about the prophecy (HBP25).
After Voldemort's re-birth, Dumbledore gave Snape some sort of grim assignment (OP36)
Over and over (until HBP) Harry's suspicions of Snape prove to be unfounded; what Snape says is often at odds with what he does
Timing suggests that Snape may have been the person that tipped Dumbledore off that Voldemort planned to kill the Potter's child
When Dumbledore said "Severus ... Please ..." was he asking Snape to end his life? (HBP27)
Snape is a superb Occlumens and could have hidden his loyalty to Dumbledore from Voldemort
Snape murdered Dumbledore when Draco was unable to (HBP)
Death Eater; refers to Voldemort respectfully as "Dark Lord"
Eavesdropped on Trelawney's prophecy and reported what he heard to Voldemort (HBP25)
Tells Bellatrix that all his work for Dumbledore was done under Voldemort's orders (HBP2)
Narcissa Malfoy believes that Snape is the "Dark Lord's favorite, his most trusted advisor" (HBP2)
Abuses his power as a professor; cruel to students, especially Harry, Hermione and Neville
Lifelong fascination with the Dark Arts
Ambitious and resentful of people who are well-liked
Snape is a superb Occlumens and could have hidden his loyalty to Voldemort from Dumbledore

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.