هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: صحبت درباره نكات مبهم تصویر روی جلد کتاب ششم ((كاور جديد))
پیام زده شده در: ۱۷:۵۲ دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۴

آبرفورث

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۹ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۳۴ چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴
از : نا معلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
اگر یادتون باشه تو کتاب 5 هری در تالار اسرار اگر اشتباه نکنم به یک دری بر خورد کرد که داخلش آتش بود و چاقویه سیروس خدا بیامرز رو(البته شاید زنده باشه) آب شد و بعد دامبلدور به هری گفت که قدرت تو در اونجا نگهداره میشه شاید اون آتشی که درور هری و دامبلدور رو گرفته همون آتش باشه
من کشفیات دیگری کردم که به دلیل ذیق وقت بعدا مینویسم همچنین من متن های دیگرو زیاد بررسی نکردم نمیدونم این مطلبی که نوشتم کسی بهش اشاره کرده یا نه

چیزی به نام خوشبختی وجود ندارد زیرا که آرزوی تحقق نیافته باعث رنج می شود و تحقق آن هم جز دل زدگی ثمری ندارد ( شوپنهاور )

هرگØ

Re: آیا تصویر روی جلد کتاب ششم ( نسخه آمریکایی) قدح اندیشه است؟
پیام زده شده در: ۱۶:۳۰ دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
من توش موندم یه جورای هری خوب می گه
یک جورای باک بیک
ولی من نظر باک بیکو بیشتر می پسندم چون احتمال اینکه اون دو باهم به قدرت برسن بهتره

در مورد نظریه ی کرام خیلی جالب بود اگر رولینگ می فهمید ما اینجور می ریم تو مسائل از تعجب شاخ در می یورد

راستش من یک کتاب خوندی ماله هری پاتر یادم نیست مترجمش کی بود زخم هری رو داغ معنی کرده من خوشم نیمد ولی به گفته ی کرام می شه اونو داغ نامید

ولی فکر نکنم طراحان کتاب اینقدر دقیق باشن که مثلا این زخم از این انگشتر باشه بعد برعکس باشه و از این موارد ولی راستش من هیچ وقت فکر نمی کردم جلد کتاب بتونه مواردی رو بیان کنه

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۱:۴۲ دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۴

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
این جریان انگشتر بیش از پیش این نظریه رو در من تقویت میکنه که اون دست ها مال هری و ولدمورت هستن
شما توجه کنید که اون دو تا نمیتونن از چوب استفاده کنن در نتیجه مبارزه حالت دیگه ای به خودش میگیره ( منظورم این نیست که با هم مچ میندازن )

دامبل به هری کمک میکنه ولی دیگه اینطوریا نیست که برن و با کمک همدیگه ولدی رو ناکار کنن شما به پیشگویی توجه کنید که قشنگ نوشته یکی باید بدست دیگری از بین برود ننوشته که یکی باید به کمک اعضای محفل ققنوس و دست دادن هری با دامبل و اینا از بین برود و خود رولینگ هم گفته من و پروفسور تریلانی این پیشگویی رو بسیار دقیق نوشتیم در نتیجه به نظر من مبارزه هری با ولدی به تنهایی صورت میگیره
اصلا دامبل به همین دلیل بود که این پیشگویی رو به هری نگفته بود چون خودشم میدونه که در راه نابودی ولدی هری باید تنهایی عمل کنه

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۱:۲۸ دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۴

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۸ سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۵ یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۶
از برزخ
گروه:
کاربران عضو
پیام: 375
آفلاین
خب افرین به کرام این ذکابتش منو کشته
خب من هم یه سری بررسی هایی کردم حالا می گم
اول درمورد این که هری ( وب مستر) گفته که ممکنه ولدمورت و هری دستهاشون رو به هم داده باشن چون یه دست پیره و یک دست جوون ولی اگه به این تصویر نگاه کنید می بینید اون دست به این دست اصلا شباهت نداره
و شاید هم هری دستش رو به شاهزاده ی دورگه داده باشه که به احتمال زیاد یه شخصیت جدیده و همچنین اگه به ارشیو اخبار سایت نگاهی بندازید یه توضیحی راجع به شاهزاده ی دورگه هست ( وقتی که در سایت رولینگ باز شد )
خب یه سری مواردی هست مثلا لباسی که هری پوشیده با لباس اون دو دست که دستای هم رو گرفتن منطبقه پس احتمالش هست که اون دست دست هری باشه همچنین در چهره ی هری و دامبلدور ترس وجود داره با وجود این که دامبلدور همیشه ادم خونسرد و ارومیه پس حتما اتفاق عجیب و وحشتناکی افتاده که چهرشون این طوری شد و یا شاید هم وقتی دو دست دست هم رو گرفتن و اون صاعقه ها ایجاد شده اتفاقی افتاده که موجب ترس این دو نفر باشه ( یعنی اون دو نفر متحد شدند و نیروشون رو روی هم گذاشتن )
درمورد قدح اندیشه شاید نظریه ی باک بیک درست باشه و هری و فرد دیگه ای زیر شنل نامرئی باشند .
ولی باز این ها نظریه ست تا اومدن کتاب هیچ چیز روشن نمی شه .

ویرایش : الان این سوال مطرحه : چرا توی هر سه جلد هری و دامبلدور با هم هستند ؟ آیا احتمالش هست که اون دوست دست هری و دامبلدور باشند ؟ و یا هری و ولدمورت ؟

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده

ویرایش شده توسط همزاد هری در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۲۳ ۱۷:۱۴:۰۲

شک نکن!

پیام زده شده در: ۴:۱۷ دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۴

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
ديشب که به عکس مذکور نگاه ميکردم متوجه نکته اي شدم که چهار ستون بدنم رو لرزوند
اين مطلب خيلي مهمه!!!!
اين رولينگ حقيقتن زيرک و باهوشه!!بي نظيره!!!
به عکسهاي زير دقت کنيد:
اين عکس پيشاني هري است که زخم روي پيشاني ان به وسيله خود من قرمز رنگ شده است

تصویر کوچک شده

اين عکس انگشتري هست که در جلد کتاب چاپ شده است

تصویر کوچک شده

متوجه چه نکته اي ميشويد؟
بله....زخم رو پيشاني هري دقيقا قرينه نقش زخمي است که بر روي انگشتري وجود دارد
خوب اين نشان دهنده چيست؟......سعي کنيد انگشتري را بر روي پيشاني هري منطبق کنيد
به نتيجه جالبي ميرسيد نه؟
دو حالت ممکنه:

1-حالت اول:زخم پيشاني هري در واقع زخم نيست!!!!.....در واقع داغي است که به وسيله اين انگشتري رو پيشاني او هک کرده اند
براي درک بهتر به پيشگويي رجوع ميکنيم:
لرد سياه با نشوني اون رو حريف خودش معرفي ميکند!!!!
دامبلدور همون شب ميگه:اون تورو انتخاب کرد نه نويل رو...او جاي زخمت رو بهت دادکه هم نعمته هم نقمت
توجه کنيد که دامبلدور ميتونست بگه:اون زخم رو روي پيشانيت ايجاد کرد....ولي همچين چيزي نميگه...آيا ولدمورت از قصد زخم روي پيشاني هري رو..روي پيشانيش داغ کرده است؟اونم با یک انگشتری((که به نظر من بیشتر شبیه مچ بند هستش))

يادمه در مصاحبه اي رولينگ اعلام کرد ...زخم روي پيشاني هري بر اثر طلسم نبوده((صحت مصاحبه رو تاييد ميکنم ولي يادم نيست مال کی بوده))

2-حالت دوم:این انگشتری برای این درست شده که جادویی فوق العاده قدرتمند رو ایجاد کنه....ممکنه به این صورت باشه که هری باید این انگشتری رو روی پیشانیش بذاره...تا از قدرت این انگشتری برخوردار بشه...البته تا وقتی کتاب در نیاد نمیتونیم در این باره نظر دقیقی بدیم

مطلب خيلي پيچيده تر از اينهاست که فکر ميکنيم
لطفا علاوه بر نظرات قبلي..... دراين باره هم نظراتتونو بيان کنيد

ویرایش شده توسط ويكتور كرام در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۲۳ ۴:۵۱:۵۳

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۲۰:۴۰ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
شاید طبق گفته فلور عزیز ، مخفیگاه لرد سیاه توی همون تالار اسرار زیر دریاچه باشه
------> من کتاب 5 رو ندارم ولی اگه کسی داره ، اون قسمت که هری بعد از کلاس چفت شدگی ، به رخت خواب میره و توی خواب در چشمای لرد سیاه میره و فکر کنم اوری رو شکنجه میکنه ، تو اون قسمت مخفیگاه لرد سیاه توصیف شده.
میشه اونو با تالار اسرار مقایسه کرد
------
ولی امکانش کمه!!!

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۶:۴۹ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
باک بیک عزیز خیلی قشنگ قسمت های مهم رو گذاشته بود
در مورد مرگ دامبلدور
من فکر نمی کنم دامبلدور بمیره چون اگر دامبلدور بمیره دیگه هری حمایت کننده ای نداره و همون طور که می دونیم تنها دامبلدور می تونه با ولدمورت روبه رو بشه و جلوش بایسته

ولی اگر این احتمال باشه که دامبلدور بمیره همین حرف باک بیک بهترین حرفه چون تنها قدرت دامبلدور می تونه ولدمورت رو نابود کنه و اگر این قدرت رو به هری بده هری هم قدرت دامبلدور رو داره و هم قدرت ولدمورت در این صورت می تونه ولدمورت رو شکست بده البته این احتمال کمه که در کتاب ششم این اتفاق بیفته چون در این صورت ولدمورت از بین می ره و کتاب هفتمی وجود نخواهد داشت می شه این نظریه رو برای کتاب هفتم داد

در مورد انگشتر و صاعقه ای که روشه
من اولین چیزی که به ذهنم رسید صاعقه ی هری بود ممکنه این انگشتر ماله دامبلدور باشه و صاعقه از هری در اون صورت قدرت هری و دامبلدور یکی شده

این دست ها نشانه ی قدرت هستش یعنی مخلوط شدن دو قدرت می تونیم بگیم که وقتی قدرت دامبلدور و هری با هم مخلوط می شن این انگشتر به وجود می یاد همون طور که تو شکل هست

یا یک نظریه دیگه این انگشتر قدمی باشه و ماله شاهزاده
در اون صورت یعنی جادوگران در قرن ها قبل می دونستن که همچین ماجرای پیش می یاد همون رویای هری و ولدمورت و این انگشتر یه ربطی به حال داره یعنی گذشته و آینده در هم ادغام می شن

یا ممکنه از این انگشتر رد شاهزاده رو پیدا کنن

یا ممکنه وقتی قدرت هری و دامبلدور یکی شد شاهزاده به وجود بیاد به همراه این انگشتر
یا اینکه قدرت هری و دامبلدور در کنار این انگشتر شاهزاده رو پدیدار کنه

من یک نظری دارم اینکه شاهزاده قدیمیه و ماله گذشته برای همین اینارو گفتم

با تشکر فلور دلاکور

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۸:۵۴ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۴۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 340
آفلاین
تا بحال كاوري به اين جذابي نديده بودم. تاريك در عين حال آتشين ، مبهم ولي پر محتوا . واقعا بي نظيره.تصویر کوچک شده
به نظر من دستهايي كه در دو طرف كاور ديده ميشن متعلق به هري و دامبلدور هست.يكي از دستها با توجه به چين و چروك ها و برجستگي رگها متعلق به شخصي پيري مثل دامبلدور است و دستهاي كوچك و ظريف به نوجواني همچون هري تعلق داره.
به 3 نوع مختلف ميشه به اين موضوع نگاه كرد.
1-واضح ترين مفهومي كه دستهاي بهم فشرده ميتونن داشته باشن اتحاد است.موضوع اتحاد هري و دامبلدور تو ساير كاور ها هم به تصوير كشيده شده . بد نيست اين جمله از داملبدور هم بخاطر داشته باشيم:
نقل قول:
ما تنها وقتي قدرتمنديم كه با هم متحد باشيم و هنگامي سست و ضيعفيم كه متفرق شويم.لردولدمورت استعداد ويژه اي در ايجاد اختلاف بين دشمنانش دارد.

2-اما علاوه بر معناي اتحاد ميشه به ايجاد يه طلسم قدرتمند هم اشاره كرد.مخصوصا رگه اي از آتش كه به دور دستها پيچيده ميتونه شروع يه طلسم رو نشون بده. به نظر من اين طلسم توسط هري و دامبلدور در همان مكاني كه قدح قرار داره اتفاق ميافته.فضاي سبز رنگ پشت هري و دامبلدور(قسمت جلوي كاور) اين موضوع رو به سادگي نشون ميده.تصویر کوچک شده

3-اما مفهوم سوم.به نظر شما اگر دامبلدور در حال مرگ باشه سعي ميكنه چه چيزي رو به هري ببخشه؟
خوب من جواب اين سوالو اينجوري ميدم. دامبلدور وقتي ميبينه كه ديگه كاري از دستش بر نمياد و در حال مرگه با انجام يه طلسم پيچيده و گرفتن دستان هري علم و قدرتشو به اون منتقل ميكنه. پس اينم شد سوميش.
-------
و موضع ديگه كه با دانلود اسكرين سيور كاور كتاب متوجه ميشيد اينه كه اون حلقه هم نقش اساسي اي رو در كتاب دنبال ميكنه.شايد متعلق به شاهزاده باشه.(حلقه اي كه در حاشيه كتاب و بالاي عنوان كتاب قرار دارد).تصویر کوچک شده
تصويري يه صاعقه روي حلقه ديده ميشه كه نميدونم چه معنايي داره.در همين اسكرين سيور يكبار حلقه در جلوي دستان به هم فشرده قرار ميگيره كه به نظرم موقعيت ويژه و حساسي رو نشون ميده كه به كمك اين حلقه طلسم بزرگي انجام ميشه.
==========
به فلور: در مورد موقعيت تالار اسرار و تالار عمومي اسليترين اشاره مناسبي كردي.به طور كل فراموش كرده بودم .
از نكاتي هم كه اشاره كردي بيشتر از همه با اوني كه دور از ذهنه موافقم.
در سالهاي قبل هري با اقدامات نسنجيده اي كه انجام ميداد اهداف ولدمورت رو عملي ميكرد.(قضيه رمزتاز ، رفتن به وزارت خونه و...)ولي امسال ديگه از اين خبرا نيست همه اعضاي محفل به طور كامل مراقب هري هستند.پس ولدمورت مجبور براي از بين بردن هري به هاگوارتز نفوذ كنه. يكي از راه هاي نفوذ به مدرسه ممكنه همين درياچه و موقعيت درونيش باشه.
تصاوير رو از اسكرين سيور كاور كتاب ششم گرفتم.بر روي تصاوير كليك كنيد تا بزرگتر ببينيد.

ویرایش شده توسط باک بیک در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۲۲ ۹:۴۸:۵۰
ویرایش شده توسط باک بیک در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۲۲ ۹:۵۰:۵۶

پیام زده شده در: ۷:۳۹ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
در مورد دست ها: به نظر من این دو تا دست متعلق به هری و ولدمورت هستند چون یک دست جوان و اون یکی پیره دوم اینکه این همون طلسم priori یا برتریه ( این جبار شاهکار اسلامیس؟ آدم یادم سلاطین قدیم میافته که به مردم ظلم میکردن)

در مورد قدح و قایق: من شیفته تیوری باک بیک که میگه هری زیر ردای نامریی از درون قایق اومده کنار قدح قرار گرفته هستم که در این صورت چرخش قدح هم توجیه میشه. در ضمن همونطوری که در پست قبلیم در همین تاپیک یه بار گفتم مایع درون قدح به شکل افکار در میاد در نتیجه این فکری در مورد اسلیترین ها یعنی به احتمال فراوان خود ولدی بوده که رنگشم سبز شده. در ضمن خود محلشم به نظر من یه غاره یعنی دریاچه به یه جای غار مانند منتهی شده تو کتاب ها کلا الان روی دریاچه بررسی نشده و به نظر من در این کتاب یه چیزایی از حول و حوش این دریاچه کشفیات میشه

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۴:۰۳ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
دوستان توجه کنند
علاوه بر نکاتی که فلور و باک بیک عزیز فرمودند
یه نکته دیگه وجود داره و اونم اینه که در اطراف جلد ...دو دست به چشم میخوره که به هم بسته شدند

دو حالت ممکنه:
1-این دو دست با هم پیمان بستند و این پیمان قدرت ما ورایی ایجد کرده

2-این دو دست به طور جبار به هم متصل شدند((مثل چوبدستی هری و ولدمورت))و در واقع با هم مخالفند و سعی دارند همو شکست بدند

سئوالهای فلو و باک بیک هم تا حدی ویرایش شده :
1-چرا مايع درون قدح بدونه اينكه كسي كنار اون باشه در حال چرخشه.
2- مايع قدح انديشه در دومورد (اسنيپ و دامبلدور) به رنگ نقره اي بوده در حالي كه اينجا اين نور سبز رنگه.
3-واقعا يه قدح انديشه ميتونه اينقدر نور از خودش منعكس كنه؟
4-نقش قایق در این تصویر چی میتونه باشه؟
5-دستها نشون دهنده چه چیزی هستند؟
دوستان به طور مفصل جواب بدن لطفا
کرام

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.