هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: صحبت درباره نكات مبهم تصویر روی جلد کتاب ششم ((كاور جديد))
پیام زده شده در: ۱۵:۴۷ جمعه ۱۷ تیر ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۴۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 340
آفلاین
از اونجایی که شعله های آتش توسط چوب دامبلدور ایجاد شده و به دور هری پیچیده ، بسیار روشن و واضح ست که این فقط میتونه یه طلسم تدافعی باشه. جالبه که بدونید دامبلدور در کتاب پنجم از طلسم مشابه این در نبرد با ولدمورت استفاده کرده.البته نه به عنوان یک طلسم دفاعی.
نقل قول:

فصل سی و ششم محفل ققنوس
Dumbledore had drawn back his wand and waved it as though brandishing a whip. A long thin flame flew from the tip; it wrapped itself around Voldemort, shield and all. For a moment,it seemed Dumbledore had won, but then the fiery rope became a serpent'which
دامبدور چوبش را عقب کشید و همچون شلاقی در هوا تکان داد.شعله ای باریک و بلند از سر آن برخاست و خود را به دور ولدمورت و سپر محافش پیچاند.تا آن لحضه به نظر میرسید که دامبلدور پیروز شده باشد اما ناگهان طناب آتشین به افعی تبدیل شد و...

-----------------------------------------------------------------------------------------------
اما یه مطلب دیگه که به دفعات در این تاپیک و سایر تاپیکهای مربوطه گفته شد این بود که دامبلدور از چه چیزی ممکن است ترسیده و وحشت زده باشد و و همچنین اکثریت به اتفاق اعتقاد داشتیم که تا بحال هیچ چیز دامبلدور رو به این حد (که در این تصویر نشان داده شده) نگران و مضطرب نکرده است. این موضوع جواب بسیار زیبایی داره که بازم به عهده کتاب میسپرم.
نقل قول:

فصل سی و ششم محفل ققنوس
Harry made to run out from behind his statue guard, but Dumbledore bellowed: 'Stay where you are,Harry!'
For the first time, Dumbledore sounded frightened.
he was locked in the coils of a creature with red eyes, so tightly bound that Harry did not know where his body ended and the creature's began: they were fuse together
هری از پشت مجسمه محافظ خود خارج شد اما دامبلدور فریاد زد «هرجا هستی بمان. هری!».
برای اولین با در صدای دامبلدور ترس احساس میشد.
هری در چنگال موجودی با چشمان قرمز گیر افتاده بود .آن چنان محکم وابسته بودند که هری نمیدانست اندام انسانیش کجا تمام میشود و بدن حیوانیش از کجا آغاز میگردد.کاملا به هم ارتباط داشتند و پیوسته بودند.

اون چیزی که از جملات بالا به وضوح درک میشه اینه که دامبلدور از تسخیر هری توسط ولدمورت بسیار وحشت زده شده بود . ولی یه معنای کلی هم داره و اون اینه که دامبلدور از هر چیزی که سلامتی هری رو تحدید کنه ترس و وحشت داره.همونطور که به دفعات در فصل 37 محفل ققنوس گفته شد جان هری برای دامبلدور از هر چیزی با اهمیت تره .پس تنها چیزی که میتونه دامبلدور رو این چنین به وحشت بندازه خطراتیست که ممکنه برای هری در طول کتاب اتفاق بیافته.
=============================================
اما در مورد این عکس جدیده
یکی اگه ممکنه این تصویر موجود نفرت انگیزی که میگینو شبیه سازی کنه تا بقیه هم ببینن.ما که هرچی گشتیم به جز کفش دامبلدور چیزی ندیدیم.

در مورد نور سفیده هم من تو پست قبلیم یه چیزی پروندم باور نکنید.(دقیقا 57 دقیقه تا رسیدن به کنکور وقت داشتم ).منم فکر میکنم مربوط به قدح و از این جور حرفا باشه. مخصوصا با توجه به محیط سبز رنگ پشت هری و دامبلدور.

در ارتباط با اون چیزی که از نور سفید در اومده و به سمت هری رفته منم خیلی میشکوکم .ولی اگه اجازه بدید میگم که اون یه ونده که متعلق به هریه.خیلی مشکوکه که یه جادوگر دو تا چوب داشته باشه ولی به هر حال ممکنه این یکی از قابلیت های هری نسبت به سایر جادوگران باشه که با دو چوب کار کنه.(یکم روش تامل کنید ببینید خیلی چیزه جالبیه ها) .اگه خودم از نظرام تعریف نکنم کی بکنه!
------------------------------------------
پ.ن : الان میبینم که خبرش هم اومد روی سایت.بله تصویر پشت جلد نسخه آمریکایی هم منتشر شد.این تصویر زیاد کیفیت مطلوبی نداره .البته تصویر جدیدی نیست چون این تصویر در ماههای گذشته بدون این که گفته بشه متعلق به کاور پشتی کتاب است توسط ماری گراندپر طراحی شده بود و در اختیار عموم قرار گرفته بود.
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۵۹ پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۴

تام ریدل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۰ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 560
آفلاین
اولين چيزي كه به ذهن من رسيد اين بود كه دامبلدور و هري يه جا بدجور گير افتادن....حالا هر چيزي كه مقابلشون هست بماند(يا ولدمورت يا يه موجود)ولي خيلي حالت استادن هري مشكوكه....يعني اين آتيشي كه دامبلدور بوجود آورده به نظر مياد فقط بريا محافظته ..نه؟

در مورد اون موجود كوچيكي كه زير اونها هست...به نظر من اون موجود اونجا پيش اونها نيست...مثلا يه جاي ديگه هست ولي چرا اونو اونجا گزاشت طراح كاور بماند...ولي به نظر من كوچيكي انداشم(كه شايد اغراق آمير باشه)يه خورده منو ياد پتيگرو ميندازه..
من راحت ميتونم صورت طرف رو ببينم..حيف كه عكس بزرگتري ازش نيست...به سايتش هم سر زدم ولي همين اندازه بود....ولي باز من چشمو نزديك مانيتور كردم تونستم يه صورت ببينم...خيلي هم مشكوكه صورته.....

ولي حالا اون نور سفيد...دو تا چيز رو ميشه گفت:نور يك طلسمه(فكر نكنم لوموس باشه...چون اين ديگه زياد مهم نيست كه بزارنش تو كاور)دوم اينكه نور قدح باشه......بزارين بيشتر توضيح بدم:
مثلا هري و دامبلدور(يا هر كسي)رفته پيشه قدح يه كارايي داشته ميكرده كه يهوي قدح پرنور شده...مثلا يه دفعي ديده ميشه كه كه يه همچين نوري داره ازش ميزنه بيرون..اين نور بزرگ تر ميشه....تا يه چيزو نشون بده..هممون ميدونيم كه اون قدح تو كاور اصلي يه قدح معمولي نيست....

در مورد اون چيزي كه به نظر نيزه مياد كه به طرف هري رفته هر چي فكر ميكنم هيچي نميتونم بگم...
از دوستان (جيمز پاتر...باك بيك....فلور...و بيقه كه آخر نظرن)ميخوام بيان يه نظري بدن كه ما هم روشن شيم

الان عجله دارم بعدا ميام مفصل ميگم

پیام زده شده در: ۱۵:۴۳ پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۴

بارتیموس کراوچ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۱ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۰۰ جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴
از زیر علامت شوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 87
آفلاین
به نظر من در پایین اون عکس یک موجودی وجود داره که انگار یک نیزه ازش به طرف هری رفته !!!! ؟؟؟

اما خوب به نظر من یک موجود شاخدار هست و زشت که نور از اون بیرون اومده!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۴۵ پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۴

شون پن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۱۱ دوشنبه ۶ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۰۳ سه شنبه ۱ دی ۱۳۸۸
از آمریکا،سانفرانسیسکو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 197
آفلاین
من فکر می کنم اون نور مثل نور چوب دستی یا نور گوی بلورینه. منظورم از نور چوب جادو نور یه طلسم خاصه.
شاید هم چشمهای من ایراد داره نمیدونم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۳۵ پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۴

جینی ویزلی پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۱۷ دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۱ جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴
از پناهگاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 68
آفلاین
در مورد اون اتاق که در خود کتاب ذکر شده که در سزمان اسرار و درخود وزارت خونه قرار داره .و در مورد اون نور سفید ، به نظر من اگه روی عکس دقت بشه بیشتر شبیه نوریه که از در یک حفره به داخل تابیده می شه . که حالا می شه اون رو به معنای نور امید ویا تنها روزنه ی امید معنا کرد.
نمی دونم درست دیدم یا نه ولی من یه موجود کوچک هم کنار اون حفره می بینم . البته زیاد واضح نیست.

(به امید خوش بختی جینی و هری) :bigkiss:

پیام زده شده در: ۱۴:۰۲ پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
تصویر جدید از کاور
این تصویر که طرحی از کاور نسخه کودکان (انتشارات بلوزبری) است اخیرا توسط سایت HPFZ.comمنتشر شده.
===============================
این دفعه هم بلومزبری یه سری اطلاعات به این تاپیک تزریق میکنه.
یکی از مواردی که این عکس به اون جواب میده منبع آتشی است که به دور هری و دامبلدور پیچیده. اگه موافق باشید به طور قطع میشه گفت که منبع آتش از وند دامبلدور است.
یه نکته مشوک که در این تصویر دیده میشه نور سفیدی ست که پایین تصویر قرار گرفت. دو احتمالی که من میدم طلسم پاترونوس و لوموس است .....
تا ببینیم نظر شما چیه
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۰۱ دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من قبل از اینکه بگم اتاق ناشناخته در گرینگوتز است دو اصل رو رعایت کردم که شما رعایت نکردید.
یک : من در ابتدای اون جمله نوشتم فرضیه.
دو:ابتدا نوشتم اگر گرینگوتز با وزارت خونه در ارتباط باشه در اون صورت اون اتاق ناشناخته.....

چرا این کارو از فاج بعید می دونید این یه امر مسلم بود که اگر فاج انجامش نمی داد جای تعجب داشت!
فاج ترسوه ، توانایی مقابله با حقیقت رو نداره ، اخطار دامبلدور رو نادیده میگیره و....
اما اون عقل داره و احتمال هر اتفاقی رو میده .همونطور که در کتاب اشاره شد اون جرئت اعلام بازگشت لرد ولدمورت رو نداره ولی مسلما در باطن حرف دامبلدور رو تایید میکنه.اون برای جلوگیری از اتفاقات ناگهانی باید یه ارتش مخصوص به خود داشته باشه.(به قول کتاب بینش میل به خطر احتمالی یا از همین چیزا ...). به هر حال از نظر من عجیب نیست.
در مورد هلیوپات ها هم لونا اشاره به شاهدان عینی میکنه نه به مجله کوئیلر. در مورد عدم وجود اون ها هم بهترین جواب ممکنو رولینگ به هرمیون میده.
=======
لونا از نظر شخصیتی و شرایط زندگی وضعیت بسیار مشابهی با هری داره. اونو گیج و خنگ جلوه میدن در صورتی که همچین چیزی اصلا درست نیست این موضوع رو هری بهتر از هر کسی میفهمه چون اون دقیقا همون شرایط رو داره .لونا کارهایی رو انجام میده یا ویژگیهایی داره که از نظر بقیه عجیبه (مثل شنیدن اصوات پشت پرده ، تسترال ها و...).الان یادم نیست ولی کسی از خل بازی های اون چیزی میدونه؟
=======================================
در پست قبلی به صحبتهای لونا جامه عمل پوشاندم و سعی کردم جلوی دماغمو نگاه نکنم برای همین شاید کمی از هدف اصلی دور شده باشم. به هر حال زیاد هم نباید رو این موضوع در این تاپیک بحث بشه.دوست عزیز ولتان که کاملا زد به سیم آخر.

پیام زده شده در: ۲۱:۰۷ دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۴

تام ریدل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۰ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 560
آفلاین
ببخشيد باز من خودمو نخود كردم...فقط در مورد لونا يه چيزي به ذهنم رسيد كه بگم به دوست عزيزم جيمز كه گفت تو مجله طفره زن((يا همون كو....نميدونم چيچي)) چيزهايه عجيب قريبي است..
..اگر با توجه به اين مسئله استنباط(ت؟) كنيم كه هرچيزي كه به اين مجله ربط داشته باشه پس زياد قابل اعتماد نيست....كاملا كاره اشتباهي كرديم...چون اگر اينجوري باشه گزارش هري هم بايد از ديد خيلي از مردم كه اونو قبول كردن مسخره و عجيب قريب بياد...يعني كسايي كه نميدونن هري از روي عمد يا ناچاري اينو اونجا گفته....پس امكان داره در بين اين مطالب مسخره چهار تا مطلب راست وجود داشته باشه كه چون بين اين مطالب قرار ميگيره اونم مسخره به نظر ميرسه..پس ممكنه كه بين چهار تا حرف مسخره لونا چهار تا حرف درست حسابي باشه.فكر كنم منظورمو متوجه شدين...پس ديگه ادامه نميدم..يه چيزه كوچولو:حاظرم قسم بخورم هري با لونا دوست نميشه((كه البته ربطي به اين تاپيكنداره))

در آخر بگم كه بعدها نرين نگين اين لونا به تصوير روي جلد ربط نداره..چون خيلي ربط داره..اگه اين قضيه لونا درست باشه پس ميشه به اون آتيش تو كاور كتاب يه فرضيه جديد اضافه كرد

در ضمن...يه چيزي بگم..اگر با نظري موافقين ديگه نيازي نيست پست بزنين كه موافقين...اگر مخالفين يا مطلب جديد دارين پست بزنين..چون وقتي پست نزنين يعني موافقين((نميدونم چرا جديدا حس ميكنم ناظرم...يكي نيست بگه به تو چه كه پست بزنن يا نه؟))

پیام زده شده در: ۲۰:۰۱ دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
:در مورد لونا باید بگم به نظر من درکتاب 6 هری بالونا دوست میشه(در
فصل آخر کتاب پنج آمده که :هری دلش برای لونا میسوزه و...) ورولینگ
یجا گفته هری دو بار دیگه با دو دختررابطه سانسوری داره(مپل کتاب 5)
وبهنظر من لونا در کتاب 6 میمیرد وهری در کتاب 7 بایکی دیگه دوست میشه
2:در موردهلیوپات باید بگم یکیشون رو توفیلم 1 ارباب حلقه ها نشون دادن و...
پس ممکنه این موضوع درادبات غرب وجود دالشته باشه ودر کتاب هری پاتر هم باشه

پیام زده شده در: ۱۶:۵۳ دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
اگه منظورت اون اتاقیه که همون نیروی ناشناخته درش نگه داری می‌شه، باید بگم که اون توی سازمان اسرار قرار داره. توی خود کتاب هم نوشته. ربطی به گرینگوتز نداره.

در مورد لونا منم معتقدم که شخصیت مهمیه و همین‌طوری رها نمی‌شه. اما اینکه فاج یه ارتش از اینا داشته باشه، کمی به نظر من عجیبه. کما اینکه توی خود مجله‌ی کوئیبلر هم می‌بینم که پر از گزارش‌های عجیب و غریب مثلاً در مورد سیریوس بلک چاپ شده!!

اون آب و آینه هم من دقیقاً نظرم همین بود که شما اشاره کردی.

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.