هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۱۲:۱۹ شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۸۵

گریفیندور

مینروا مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۰:۰۶:۴۸
از عمارت پوگین
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 467
آفلاین
1-اگر شما بخواهید به فردی که مورد علاقه شماست گلی هدیه دهید کدام گل را انتخاب می کنید؟چرا؟........اگر بخواهید به فرد مورد تنفر خود هدیه دهید چه؟

اگر فرد مورد علاقه ام یک جادوگر باشد که اصلا گلی به او هدیه نمی دهم چون جادوگر ها برای گل ارزشی قائل نیستند و برایشان اهمیتی ندارد و اما اگر یک ساحره باشد گلی که بیشتر دوست دارد را هدیه می دهم......گل مریم مناسبه چون بوی آن محشره و گل رز چون زیباست....
کسی که ازش متنفرم رو اصلا قابل نمی دونم که گلی به او هدیه بدم یا حتی ببینمش اما خب یه سر کاری لازمه ....گل تله شیطان خیلی بهتره

2-مزیت عدم جابجایی هوای آلوده به بوی آمادئو چیست؟(پنج امتیاز)

کاملا مشخصه....همراه باد و هوا منتقل نمی شود و جاهای دیگر را آلوده نمی کند در ضمن برای از بین بردن دشمن و موجودات مزاحم مناسبه چون آلودگی آن منتقل نمی شود و برای خود ما و یا افرادی که از آن برای حفاظت استفاده می کنند ضرری ندارد.

پیام زده شده در: ۱:۲۸ شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۸۵

ارنی مک میلانold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۳ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۰۶ پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۶
از دوردست ترین قله
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 135
آفلاین
به نام يزدان پاك

-اگر شما بخواهید به فردی که مورد علاقه شماست گلی هدیه دهید کدام گل را انتخاب می کنید؟چرا؟........اگر بخواهید به فرد مورد تنفر خود هدیه دهید چه؟

دوست
گل رز : Rose Palent
گل رز --> اين گل در قديم به نام گل عشق و محبت نام برده ميشده و مظهر عشق در زمان خود بوده به طريقي كه از زمان افلاطون تا حدود يك قرن پيش پادشاهان براي همسران خود گل رز ميگرفتند و از اين طريق احساسات خود را به آنها ابراز ميكردند ...
در ضمن گل رز --> قرمز هست --> قرمز نيز رنگ عشق هست .
دشمن
گل ميمون : Monkey palent
گل ميمون --> اين گل يكي از محدودترين گلهايي است كه انسان ها براي يكديگر ميخرند و تبادل احساسات ميكنند ، حتي براي دشمن خود نيز اين را نميبرند چون اين گل مظهر ضايع شدن هست ... من براي دشمن اين گل را در نظر ميگيرم و به او هديه ميدهم ، زيرا اگر در جايي قرار بگيرد كه آينه وجود نداشته باشد ، از اين طريق خود را مشاهده بكند .

-مزیت عدم جابجایی هوای آلوده به بوی آمادئو چیست؟(پنج امتیاز)

اين جواب تا حدودي مشخص هست و خود استاد جواب اين را داده است .
آمادئو خود از خود سم ترشح ميكند و در صورت تنفس ، فردي كه آن را استنشاق ميكند خواهد مرد .
مزيت ديگر در آن است كه اين سم ترشح شده توسط پادزهر مخصوص درمان طب سوزني تبديل به معجون حقيقت ميگردد و مورد استفاده قرار ميگيرد .

پاتر , رولینگ خزیده کردت !!

پیام زده شده در: ۲۱:۳۱ چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵

الستور مودیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۴ یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۱۱ سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۵
از یک جای دور ولی نزدیک به شما
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 192
آفلاین
1-اگر شما بخواهید به فردی که مورد علاقه شماست گلی هدیه دهید کدام گل را انتخاب می کنید؟چرا؟

ها ... شیطون شدی سوالات بی ناموسی ... الان میگم ازت امتیاز کم کنن .... گرایش به ولنتاین ...

خوب من گله کاکتوس و ترجیح میدم چون نشون میده خیلی در کارش سر سخته و همیشه سالم می مونه تازه از چیزی هم که داره دفاع میکنه خیلی استاده ... کاکتوس مظهر زیبایی و عشقه به نظره من ... چون گلش خیلی زیباست ( اگر دیده باشید ) هم اینکه خیلی گیاه فلسفه اییه .

2-مزیت عدم جابجایی هوای آلوده به بوی آمادئو چیست؟

وقتي هواى آلوده به بوى آمادئو جابجا نشه با فرار كردن از مكان آلوده از اين بو ميشه جونمون رو نجات بديم .

تصویر کوچک شده

[b][size=med

پیام زده شده در: ۹:۰۵ چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵

پروفسور پي ير برنا كورد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۱ سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۹:۴۶ شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 141
آفلاین
سلام پروفسور
جان جان

1-اگر شما بخواهید به فردی که مورد علاقه شماست گلی هدیه دهید کدام گل را انتخاب می کنید؟چرا؟

خوب بسته به اينه كه فرد مورد علاقة من كي باشه
اگه اين فرد مورد علاقه يه جادوگر يا اصطلاحاً يه آقا باشه يه گل گلايوري چيزي بسشه. اينم نه به خاطر اينكه شخص مورد علاقمون مرده ها، نه به خاطر اينه كه دو قدم اونطرفتر گل رو هرچي كه باشه ميندازه توي سطل تازه اگه خيلي باكلاس باشه و دوستدار محيط زيست و بعد هم اصلاً انگار نه گلي اومده و نه گلي رفته.
اما برسيم به ساحره‌ها. بايد اگه مي‌خواي بهشون گل هديه كني سنگ تموم بذاري. در ضمن اينم بگم ساحره‌ها، (البته فكر كنما) از
گلهاي ماگلي بيشتر خوششون مياد. خوب اينجور مواقع بايد ديد طرف چي دوست داره، ولي خوب از نوع گلهاي ماگلي رز سفيد و اركيده فكر كنم طرف رو به راه بياره. از نوع گلهاي جادويي هم يه شاخه گل هزار چهره كار خودش رو ميكنه ( قابل توجه: اين گل خودش رو به شكل گلي درمياره كه مورد علاقه ساحره است). ولي در مجموع با اجازه از استاد گرامي بايد بگم اصلاً بهتره بي‌خيال خريدن گل بشين و با يه كافه گلاسه‌اي، بستني يه چيزي قضيه‌رو تمومش كنين. ديگه كسي واسه گل تره خورد نمي‌كنه.

2- اگر بخواهید به فرد مورد تنفر خود هدیه دهید چه؟
واي نگو كه اصلاً اين خوراك منه

اول اينكه استاد جان آخه كي به فرد مورد علاقه اش گل هديه ميده؟
معمولاً به يك چنين اشخاصي بايد يه بمب بدبويي، يه شيشه معجون زشتي يه چيزي داد.
اما چون شما امر فرمودين مي‌گم
خوب اگه از طرف متنفر باشي بايد در حد يه گوش مالي اكتفا كني و يه گل لجن‌زار بهش بدي بره حالش رو ببره.
اما اگه از طرف متنفر منزجر باشي بايد كارش رو تموم كني، آمار نشون داده كه در چنين مواردي معمولاً از تلة شيطان استفاده شده كه البته در كارآيي اون شكي نيست، ولي خوب ميشه از يكي از گل‌هاي مورد علاقه هاگريدهم استفاده كرد يا يه همچين چيزايي.
واي طرف رو كشتم

3- مزیت عدم جابجایی هوای آلوده به بوی آمادئو چیست؟(پنج امتیاز)
خوب اين بهترين فرصت ممكن براي فرار كردن از بوي مرگبار اين گل زيبا است. وقتي هواي آلوده به بوي آمادئو در اثر جريان هوا جابحا نشه، فرصتي پيدا مي‌شه تا افرادي كه هنوز مسموم نشده‌اند بتونند خودشون رو به يك مكان امن برسونند و البته يادتون باشه بهتره همه درستانتون رو كه با استشمام بوي اين گياه مسموم شدند نجات بدين نه فقط دخترارو.
چه دل پري دارم من
در كل واسه دررفتن مفيده

پیام زده شده در: ۲۳:۰۰ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵

دارن الیور فلاملold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ دوشنبه ۳ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۳۹ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶
از میدان گریملود شماره ی 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 290
آفلاین
علاقه كدومه استاد.هي هي.از كجا براتون بگم ديگه تو اين زمونه علاقه ي واقعي نمونده.باور مي كنيد؟
ديگه همه ي عشقا شده اينترنتي.اونوقت شما از علاقه حرف مي زنيد.ديگه چي از اين بدتر.من بجاي شما بودم بساطمو جمع مي كردم و ديگه از علاقه حرف نمي زدم.آهان در ضمن من جلسه قبل فقط سوال دو رو از رو مرلين نوشتم.بقيه رو از گوگل سرچ كردم.
ببخشيد خيلي از جاده منحرف شديم.سوال در مورد علاقه بود درسته؟
ول كنيد بابا اين سوسول بازيا رو گل كدومه.اصلا بي خيال بريم رو سوال بعدي

اگر بخواهید به فرد مورد تنفر خود هدیه دهید چه؟
آهان اين يكي رو خيلي حال كردم.مي رفتم يه جعبه خيلي خيلي بزرگ درست مي كردم و توشو پر از جعبه هاي كوچيكتر مي كردم.اونوقت هي باز مي كنه و هيچي.اين بهترين روش براي ضايع كردنه.

2-مزیت عدم جابجایی هوای آلوده به بوی آمادئو چیست؟(پنج امتیاز)
آهان بهترين مزيتش اينه كه وقتي تو تهران كسي قصد كشتن يه نفرو توسط اين گياه داشته باشه عمرا موفق نميشه.

[i][size=small][color=3333CC]هيچ وقت نگوييد كه اي كاش زندگي بهتر �

پیام زده شده در: ۲۰:۳۸ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵

آنیتا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۷ جمعه ۲۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
از قدح اندیشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1323
آفلاین
1-

در ابتدا، من هر گونه گل دادن به جادوگران، توسط ساحره ها رو محکوم مینمایم و اعلام مکینم که آقا توطئه آستکباره و باید همشونو به اداره منکرات تحویل بدیم!!!!

حالا من به فردی که مورد علاقم باشه و ساحره هم باشه، یک شاخه، توجه بفرمایید فقط یک شاخه_ چون گرونه و ما پول نداریم!!!_ گلایل بهش میدم! از سرشم زیاده!

برای کسی که( چه ساحره، چه جادوگر!!!) متنفر باشم، یکی از همین گلای باحال شما رو که اسمش آمادئو هست رو هدیه میکنم! بره باهاش حال کنه!

2-
اهان! خوبیش اینه که استاد عزیز و تمیز و با وقار و باحال و توپ من!!! ، خوبیش اینه که پادزهر این بو، از خود بوش تهیه میشه!
اگه کسی زود برسه، میتونه ماسک بزنه و با جارو برقی ماگلی، بوها رو جمع بکنه!!! و با مواد زیر ترکیب کنه ، و بخارش رو بده طرف استشمام بکنه!
مواد:
تار موی طرف! یه ذره چهیکنی! یه کم برگ درخت بالاگاما! یه کوچولو هم شیره ی گل بادئوس!
اینا رو با هم مخلوط میکنه، میذار بجوشه، بعد بخارشونو با همون جاروبرقی میکشه و بعد میده طرف استنشاق کنه و خوب بشه دیگه!

چه ادم سوسولی هم بوده طرف!

منوي مديريت، حافظ شما خواهد بود!
بازنشستگی!

پیام زده شده در: ۱۶:۰۹ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵

پروفسور سینیستراOld

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۲ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۴۳ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱
از وقتی ایرانسل اومده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 256
آفلاین

شخص مورد علاقه ی من که بدون شک شماایید پروفسور... شما آن قدر خوب و عالی و زیبا تدریس می کنید که من هی دوست دارم بیام توی کلاس های شما شرکت کنم. البته قیافه ی جذاب و صدای گرمتون توی این امر بی تاثیر نیست؟!( خدا منو ببخشه بابت این دروغها!!) و اما گلی که به شما هدیه می دم؟ چی دوست دارید بهتون بدم؟اصلا" چرا یه گل ، تمام گل های عالم تقدیم شما اما من خودم براتون گل رز قرمز یا گل نرگس می خرم و روشم می نویسم

روی گل های نرگس با یک مداد قرمز
هزار دفعه نوشتم زندگی بی تو هرگز

شخصی که بدخواه شما باشد بدون شک من ازش متنفرم. شما بگو دو سوته کارش تمومه!!( دو سوتم که نه ! 4 سوت )گلی که می خوام براش بفرستم؟... شوخی می کنید؟ اصلا" لیاقت گل نداره؟!! اما خب چون شما اصرار می کنی منم یه گل انتخاب می کنم. همین تله ی شیطان چیز تریپیه؟!!همینو لطف کن بپیچ

2-مزیت عدم جابجایی هوای آلوده به بوی آمادئو چیست؟(پنج امتیاز)[size=small]2-مزیت عدم جابجایی هوای آلوده به بوی آمادئو چیست؟(پنج امتیاز)[/size]خب معلومه مثلا " شما گل امادئو رو برای یه نفر می فرستی و طرف تو ی خونه ی خودش می میره اما شما که همسایه ی بغلیش هستی یه تار هم از موهات کم نمی شه!( بنده مسئولیتی در قبال ادم های کچل به عهده نمی گیرم)

با تشکر

ویرایش شده توسط پروفسور سینیسترا در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۱۷ ۱۶:۱۴:۳۸

ـ «خدا را دیدی؟»

ـ «خدا؟… دیوانه شده­ای؟… کجا ست؟»

ـ «همین که می­پرسی «کجاست؟»، یعنی نخواهی دید!… بگذریم!…»

پیام زده شده در: ۸:۳۹ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین

خب باید ببینیم شخص مورد علاقه کیه !!! من دو مورد را مثال میزنم !!!

به ساحره:اگر دم دست باشه گل ماگلی میدم چون مشکلی وجود داره اگر گل جادویی کشنده بدیم بهش ..اگر نمرد ما رو میکشه پس بهتره مثل آدم وار رفتار کنیم

به ساحره ای که میخوایم انتقام بگیریم ازش :به اون تله شیطان میدیم چون میخوام از دستش راحت شم !!!!

به کسی که متنفریم:میام اول باهاش دست میدیم میگیم ببخشید انقدر اذیتت کردم بعد گیاه آمادئو رو میدیم بهش و سریع به ساعتمون نگاه میکنیم و میگیم:دیرمون شد فعلا بای ...
و از آنجا در میریم ...
چرا هم نداره چون میخوام خستگیم در بره ...

ببینید یکی از مزیت های این اتفاق اینه که اگر کسی قصد کشتن شما رو با استفاده از هوا داشته باشه از این گیاه و بو آن نمیتونه کمک بگیره !!!

یکی دیگشم اینه که اگر مکانی در نزدیکی شما به این هوا آلوده شده باشه برای شما خطری وجود ندارد !!!

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۴:۰۲ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۸ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 291
آفلاین
هوووم ..... خوب بستگی داره اگه مثلا طرف مورد علاقم یه ساحره باشه که یه گل گوشتخوار تانزانیایی کفایت میکنه ولی اگه طرف مثلا یه مدیر مردمی باشه باید علاوه بر اون یه کاکتوس جریوس هم خرجش کرد که بعید میدونم جواب بده
ولی برای فرد مورد تنفرم هم فکر کنم ..... هوووووم ....(بابا سوال دمه دست بپرس ) یه بید کتک زن یا یه ارغوانیابوسول اسپنزیوری ! خوبه چئن با سم و بوش راحت برات کار یه .... رو میکنه !
ولی درعوض در صورت نبود همون گیاه عجیب غریب بالایی میتونیم از گل کپک جوراب سرژ نیز بهره ببریم که دست کمی از بالای نداره بلکه در چند جا هم گفته شده مفید تر و ... است قابل توجه است که نوعی گیاه بد بو نیز به نام ریشویس بلندیوس وجود داره که در شبه قاره ریش دامبول و سرژ میرویه که بسیار کمیابه و مناسب زمان حال !
خوب خودت داری جوابو میدی ! این خودش مزیته چون آمادئو تنفسش خطرناکه چون آمادئو از خودش بخارهای شمی آزاد میکنه و در صورت استنشاق هوای آلوده اون به مدت 1 دقیقه آدم دچار خفگی ممن میشه !

اینجوری پیش بره باید کم کم گفت:
نقل قول:
دلبستگی من به جادوگران و اعضاش کمتر از اون چیزیه که قبلا فکرشو میکردی

پیام زده شده در: ۲:۳۷ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵

مرلین (پیر دانا)old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۸ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۲:۲۰:۵۴ یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
از شیون آوارگان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1286 | خلاصه ها: 1
آفلاین

مورد علاقه؟ هومم! مشكوكه!

من به كليه معلمهاى اين مدرسه و بخصوص به مدير با جذبه و خوشتيپ و رويايى كه من واقعا افتخار ميكنم تو يه همچين مدرسه اى هستم علاقه دارم. از اون برودريك بود خوشتيپ و خوش صورت و قيافه و خوش اخلاق و دست و دلبازو عالى و عشق دانش آموزان گرفته تا همين پروفسور اسپروات جذاب!! و مانكنو!! لاغروو!! با بهداشت خودمون! (ببين پاچه خوارى تا كجا پيش ميره! زده به توهمات واهى!)
خب حالا سوال چي بود؟؟! آها قرار بود به فرد مورد علاقه ام كه همين معلما و استادا و مديراى مدرسه ان يه گل هديه بدم!
تمام گلهاى گاوزبان و شترزبان و كاكتوس نشان + هرچه گل رز زرد و قرمز و آبى در اين دنيا هست تقديم به شما! شبكه دو شبكه تو! براى تو، تقديم به تو! جشنواره تابستاني... ها نه ببخشيد يه لحظه رفتم تو يه خط ديگه!

حالا اگه بخوام به فرد مورد تنفر خودم هديه بدم. تنفر؟ عمرا! منو متنفر بودن؟ ابدا!
البته اون خبرى كه توى پيام امروز چاپ كردن مبنى بر گزيده شدن بيست ميليون ساحره توسط يك گياه ناشناخته همش شايعه و دروغ بود! جون تو!! اينا رو مخالفا ميسازن! عمرا اگه اعتراف كنم مرگ ساحره هاى دره كاپنتو بوسيله گياهان سمى كار من بوده! حتى حرفشم نزنين! (چهار خط شد؟؟!)

اصولا من قديم نديما به وزير كينگزلي علاقه مفرطي داشتم. واسه همين يه درخت توسكاي 119 متري بهش هديه دادم تا توي يكي از گلدوناي خونش بكاره كيفشو ببره!

اين كاملا واضحه! وقتي هواى آلوده به بوى آمادئو جابجا نشه با فرار كردن از مكان آلوده به اين بو ميشه جونمون رو نجات بديم، بدون اينكه اون هوا پشت سرمون از اتاق خارج بشه .
و همچنين مزيت ديگش اينه كه توي مناطقي كه اين گياهان رشد ميكنن امكان سكونت وجود داره و خطر جابجايي بوي مرگ آور اون بوسيله باد وجود نداره.

ویرایش شده توسط مرلین کبیر در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۱۷ ۲:۴۲:۲۰

هرگز نمی‌توانی از کسی که تو را رقیب خود نمی‌داند ببری

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.