هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس ماگل شناسي
پیام زده شده در: ۱۲:۲۴ جمعه ۱ تیر ۱۳۸۶

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
کلاس ماگل شناسی با تدریس پروفسور لیلی اوانز از چهارشنبه ششم تیر ماه آغاز خواهد شد.

ویرایش شده توسط پرفسور کويیرل در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱ ۱۲:۳۱:۳۷

كلاس ماگل شناسي
پیام زده شده در: ۱۷:۴۰ شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۵

ماتیلدا(طلا.م)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۹ دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۰۱ چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 271
آفلاین
به نظر با آگدن یه مسئه ای رو اضافه کنم:
زن باید خوشگل باشه زن باید خوشگل باشه توپول و کمی چاق توپول و کمی چاق
مرد باید بد گل باشه مرد باید بد گل باشه پولدار و خوش اخلاق پولدار و خوش اخلاق
--------------------------------------------------------------------------

یک رسم دیگر را شبیه همین رسم هایی که من گفتم تعریف کنید
مثلاً چمیدونم رسم عاشقی ، رسم درس خواندن ، رسم های دیگر ، تکراری هم بود رسم ها مهم نیست ، مهم این است که متن تعریف کردنتان فرق بکنه!

رسم آرایش کردن

در این رسم همهی ما مشنگ ها یک سری سرخ آب سفید آب بر میداریم میمالیم رو صورتمون!
بعضی هامون این قدر میمالیم که دیگه بقیه یادشون میره قیافه ی اصلی ما چی بوده!

بعضی هام که دارن از اون ور بوم میفتن!اصلا"آرایش نمیکنن!

همین دیگه

پیام زده شده در: ۱۴:۰۲ شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۵

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
یک رسم دیگر را شبیه همین رسم هایی که من گفتم تعریف کنید مثلاً چمیدونم رسم عاشقی ، رسم درس خواندن ، رسم های دیگر ، تکراری هم بود رسم ها مهم نیست ، مهم این است که متن تعریف کردنتان فرق بکنه!

رسم مرگ!

خب رسم سختیه! در عین حال از همون ابتدای وجود بشر بوده و هست و خواهد بود! قابل کنترل نیست و چه بخواین چه نخواین باید اجرا بشه!
بعضیا ازش می ترسن چون معلوم نیست بعدش چی می شه! اما خب! بعضی ها هم نمی ترسن چون میریم اون بالا توی آسمون ها پیش خدا!
معمولا به صورت عادی این طوریه که سرتو می ذاری روی زمین و خود رسم به طور کاملا تکنولوژیته شروع می شه !
در بعضی موارد ممکنه این چرت و پرت های دنیوی باعث بشن یه اختلالاتی پیش بیاد! مثلا ممکنه سرطان بگیری بعد اطرافیانتو زجر بدی بدی بعد هم دوباره سرتو بذاری و بمیری!
حالت کلی همون سر گذاشتن رو زمین و مردن می باشد!
اما زمان انجام این رسم بستگی داره به خیلی چیزا!
همان طور که فرمودیم ممکنه مرضی بگیرید یا ممکنه شترق بخورید به جایی یا اینکه خیلی چیزای دیگه!
البته راهی به نام خودکشی وجود داره که سرتون رو یه کم زیادی محکم می ذارین روی زمین! ولی مهم اینه که آخرش میمیرید!

من الله توفیق!!

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

پیام زده شده در: ۱۶:۳۳ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۵

باب آگدنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۳۹ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۹۰
از گروه همیشه پیروز گریفیندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 527
آفلاین
یک رسم دیگر را شبیه همین رسم هایی که من گفتم تعریف کنید مثلاً چمیدونم رسم عاشقی ، رسم درس خواندن ، رسم های دیگر ، تکراری هم بود رسم ها مهم نیست ، مهم این است که متن تعریف کردنتان فرق بکنه!
رسم خواستگاری برره ای
این رسم بسیار قدیمی هست که شیر فرهاد اول، کشفش کرد
در این رسم پسر باید مثل بچه آدم با خانوادش بیاد بره خونه دختر خواستگاری. شرایت پسر:
۱-باید موجودی بانکش بیشتر از سیصد هزار تومان باشد

۲-الاغ داماد (در این زمان ماشین) باید کلاس بالا باشد ( هر چه گوش های الاغ کوتاه تر بود یا به عبارتی به اسب شبیه بود کلاسش بالا تر بود)

۳-مادر داماد نباید زبانش از زبان مادر عروس دراز تر باشد.( معمولا کوتاه تر از دومتر)

۴-داماد باید یک خانه بزرگ تر از خانه عروس داشته باشد.
شرایت عروس:
۱-عروس باید پولدار باشه.

۲-از وقتی در خانه داماد رفت هر چی داماد میگه گوش بده.

۳-خواهر شوهرش را از مادرش بیشتر دوست داشته باشد.

۴-خانه کوچک داشته باشه( به شرایت داماد مورد ۴ مراجعه شود)

۵- جهیزیه کامل همراه با تلویسیون ۴۵ اینچ داشته باشد

بعد از قبول کردن، آنها مراسم کتک زنون رو اجراع میکردن که داماد تا میتونست کتک میخورد

ویرایش شده توسط باب آگدن در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۱۰ ۱۶:۳۶:۳۷

پیام زده شده در: ۱۷:۲۱ یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۵

لارتن کرپسلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۲ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
از یو ویش!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 471
آفلاین
ک رسم دیگر را شبیه همین رسم هایی که من گفتم تعریف کنید مثلاً چمیدونم رسم عاشقی ، رسم درس خواندن ، رسم های دیگر ، تکراری هم بود رسم ها مهم نیست ، مهم این است که متن تعریف کردنتان فرق بکنه!
-------------------
رسم دو دره بازی!
این رسم یکی از رسوم ماگلیست که تاریخدانان پایه گزاری آن را در ایران باستان ردیابی کرده اند. مترادف آن نیز پیچاندن است که بعضی ها اعتقاد دارند در عمل تفاوت های ظریفی با دو دره کردن دارد.
این رسم در مدارس و به خصوص در دانشگاه های ماگلی ایران رواج دارد و معمولا یک دانشجوی دودره باز در شان خود نمی بیند که در تمام جلسات یک کلاس در یک ترم شرکت کند و معمولا هر ساله راه های زیادی برای اینکار ابداع می شود.
یکی از روش های مرسوم این است که تمام دانشجویان بطور توافقی در کلاس حاظر نمی شوند که البته پدیده ای به نام پاچه خاریسم با این روش در تقابل است.
روش دیگر این است که فرد دودره باز از رفیقش می خواهد که به جای او حاضری بزند که این هم با توجه به خطرش درجه بالای رفاقت را می طلبد.
البته روش ها در مقوله دودره بازی زیاد هستند که در این مقال نمی گنجد.
---------------------------------------------------------------
پروفسور ، مطمئن باشید این پست بدآموزی ندارد. چون بروبچز هاگوارتز تشنه علم می باشند!

نارنجی رو بخاطر بسپار!

طنز نویسی به موجی از دیوانگی احتیاج داره...

چه کسی بود صدا زد : لارتن!؟

پیام زده شده در: ۲۳:۳۲ سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۵

مگورینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۵۰ جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۳۹ سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۷
از همین نزدیکیا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 103
آفلاین
رسم ناخن کوتاه کردن
قدیم بود خدایی بود و شرم و حیایی. ننه ای بود و ابهتی و ناخن گیری به سان ابزار شکنجه( دیدم به مناسبت این ایام فرخنده یه ربطی هم بدم یادی کنیم دور هم باشیم) تا مادر می گفت "ن" دختر سه دور دور خودش می چرخید و در ایک ثانیه او را در مقابل مادر میافتی و مادر( بشمارید ببنید چند تا مادر توشه!) نیز شروع می کرد به ناخن گرفتن و برای محکم کاری نصف گوشت ناخن را هم با آن می گرفت ... اما امروزه چه؟ چیزی به نام ننه وجود ندارد فقط مامی جون! چیزی به نام ناخن گیر نیز در خانه ها یافت نمی شود. فقط سوهان ناخن! ناخن هم که خدا برکت دهد! همه در کود پاشی تبحر دارند... وسیله ای برای کسب شهرت هم شده ... رکورد های گینس و این حرفا ها!بعید نیست در آینده به سیاست هم ربط پیدا کند!

ویرایش شده توسط مگورین در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۱ ۲۳:۴۶:۳۲

؟!

پیام زده شده در: ۰:۵۱ یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۵

ارنی مک میلانold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۳ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۰۶ پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۶
از دوردست ترین قله
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 135
آفلاین
به نام يزدان پاك

در مورد يكي از رسوم !

رسم جوانمردي

اين رسم يكي از برترين آييني هست كه مشنگ ها به وجود آورده اند ، جوانمردي در مشنگ ها معنايي همانند يكدل و رعايت كردن امورات و .. انسان هاست .

جوانمردي در ايران

در كشور ماگل نشين ايران ، متاستفانه جوانمردي فقط در فوتبال فرهنگ سازي شده است ، كه بجز اين ورزش پرطرفدار ، در هيچ چيز ديگري اين رسم را نميتوان يافت . ( جزييات مهم نيست ) .
جوانمري حكايت از داستاني ميكند كه ، در غروب يكي از روزهاي سرد پاييز ، جواني از نوع + ، به يه پير مرد لب گور كمك شاياني كرد كه جزييات كمكش موجب بلاك ميشه ! .
و اين چنين شد كه جوانمردي به نقطه ي عطفي در رسومات رسيد ...

جوانمردي در خارج از ايران

Manly
در كشور هاي بيگانه و خارج از محدوده ايران زمين ، جوانمردي نوعي ديگر به خود ميگيرد . ايجاد مهر و محبت ، كمك به هم نوع و .. در هر عرصه اي از دوران زندگي ، در جهان اين چنين معني گرديده است .

پ ن --> جوانا زنده كنيد رسم جوانمردي رو امشب . ( زنده ياد محمد حسين آقاسي ) <-- پ ن

پاتر , رولینگ خزیده کردت !!

پیام زده شده در: ۱۴:۳۹ شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۵

اما دابزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۹ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳
از تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 457
آفلاین
رسم خواستگاری
قديما دو نفر که مي­خواستن با هم ازدواج کنن تا قبل از خواستگاری اصلاً همديگه رو نمي­ديدن. مثلاً دو تا حاج­آقا تو بازار با همديگه آشنا بودن؛ خب يکيشون يه دختر داشته دم بخت و اون يکی يه پسر که حواسش فقط تو کسب و کاره! بعد با هم قرار مدار مي­ريختن و يه روز رو مشخص مي­کردن برای اين امر خير.
باباهه تا روز خواستگاری به دخترش چيزی نمي­گفت و وقتی هم بهش خبر ميداد که قراره شب براش خواستگار بياد دختره ذوق مرگ ميشد، انگار نه انگار که اصلاً اين يارو رو نمي­شناسه! فقط ميخواد يهو تو خونه نمونه و بترشه.
شب ميشد و خواستگاره ميومد، داماد فرق وسط و کت و شلوار تريپ! دختره ابروهاش پيوسته و قجری، لباس گل منگلی و يه چادر دهاتی­تر از اون روش.
يه کم مي­شستن و عروس چايي مي­آورده، يه رسم خيلی مهم اين بوده که دوماد حتماً هول بشه و چايي­ها رو بريزه! بعد از اينکه بابای عروس، دوماده رو سوال پيچ مي­کرده بزرگترها مي­رفتن يه جا ديگه تا دو تا جوون سنگاشون رو با هم وا بکنن.
آخر سر هم دختره چه خوشش بياد چه نياد بله­هه رو ميگه وگرنه آقاش دَمار از روزگارش در مياورد.

اما حالا... خواستگاری؟! خواستگاری يعنی چه؟
دختر و پسر همديگه رو يه سه چهار سال ميشناسن و رفت و آمد و اينا، بابا و مامانه هم بی­خبر از دنيا؛ فکر ميکنن دخترشون مريم مقدسه و پسرشون حضرت يوسف!
اگه دختره و پسره خيلی از مامان و باباشون حساب ببرن و بچه مثبت باشن بهشون ميگن، مامان و باباهه راضی ميشن و يه خواستگاری واسه ظاهرسازی ميرن و بالاخره دو تا کفتر عاشق به هم ميرسن... اما در حالت دوم يا بابا و مامان راضی نميشن يا اصلاً بچه­ها خودشون ميدونن که قبول نميکنن و با هم فرار ميکنن و چند سال بعد با پنج شش تا بچه بر مي­گردن... بعضی وقت­ها هم که ديگه دختره و پسره خيلی جونشون واسه هم در ميره و هيچ راهی ندارن، نه مامان و بابا راضی ميشن و نه قصد فرار دارن اول دختره خودشو ميکشه و بعد پسره!

پس به اين نتيجه مي­رسيم که رسم خواستگاری در بين مشنگ­ها، عملاً ديگه وجود نداره.

پیام زده شده در: ۲:۰۷ شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۵

جرج  ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۵ سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۳۶ یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷
از مغازه ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین

رسم خرخونی در شب امتحان.

این رسم یکی از رسمهایی است که از دیربازدر بین پسرها جا افتاده و خیلی کلاس داره یعنی اگه یک پسر یک هفته زودتر درس رو خونده باشه میشه مایع ننگ پسرها.
این دسته از پسران گل که به علت مشغله فراوان نمی تونن در طول سال یا ترم درس بخونن میان از شب تا صبح روزی که امتحان دارن شروع می کنن به خوندن کتاب یا جزوه که اگر پیداکنن یا در اون شب مهمون یا فوتبال یا مخصوصا نود نداشته باشه حداقل یک نمره 10 رو بگیرن که مایه ابروریزی نشه.این مشکل که متاسفانه امروزه در تمام مقاطع تحصیلی برای پسرها به علت جامعه ای که دران زندگی میکنیم اتفاق افتاده مشکلاتی بسیاری برای مردهای اینده این مملکت پدید اورده است. این امر سبب شده که دختر ها دربین پدرومادرها بسیار عزیزشوند چون علاوه بر درس خوندن در کار خونه هم کمک می کنند. نتیجه دیگری که از درس خوندن درشب امتحان حاصل شده تجدید و معدل کم و درنتیجه ثبت نام در مدرسه غیر انتفاعی و پیاده شدن 400 500 تومان است. یک نتیجه بسیار بدی که از قبلی افتضاح تر است کاهش فاجعه بار امارقبولی پسرها در دانشگاه سراسری درهر رشته ای چه فیزیک هسته ای چه شمردن مورچه است . این امار درسال 84 بسیار وحشتناک بود به طوری که فقط یک نفر از پسرها در رشته انگلیسی اول شده بود که اونم فکرکنم برای کلاس گذاشتن پیش .....................(الان میگن داره بی ناموسی می نویسه).البته من گفتگویی که با یکی از دوستان داشتم اون بر این باور بود که پسران امروزی چون از دوستشون می ترسند در دانشگاه قبول نمی شوند ولی من گفتم برای اینکه بسیارعاطفی هستند و نمی خواهند دل دوستخود را بشکنند ونمی خواهند اونها خودکشی کنند در دانشگاه قبول نمی شوند.

اگر به یک انسان فرصت پیشرفت ندهید لیاقت چندان تاثیری در پیشرفت او نخواهد داشت. ناپلئون

پیام زده شده در: ۲۱:۴۷ سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

کلاس خیلی خوبی پروفسور ، بزودی نتیجه بازرسی به دستتون خواهد رسید !

رسم بازرسی

قدیم بود ، مهر و وفا بود ، اعتماد بود و رعایت حال دیگران . هر چی که اون یکی میگفت ، این قبول میکرد و هر چی این میگفت اون یکی قبول میکرد . وقتی فکر میکردند که یکی از آشنایان ، دوستان ، خانواده و ... دارن یه چیزی رو ازشون پنهان میکنند ، صادقانه سوال میکردند و صادقانه جواب میگرفتند . نه دروغی بود ، نه پنهان گری و نه کذب . همه وقایاع و اتفاقات به یه پرسش ساده بند بود . اگه کسی میزد یکی و لت و پار میکرد وقتی میپرسیدند : تو این کارو کردی ؟ چرا ؟ خیلی راحت و در عین حال شرمسار میگفت : بله ، به خاطر اینکه اون به پدر و مادرم توهین کرد ، البته من نمیخواستم ولی تحریک شدم . طرف اول هم که حالا چه دوست بود ، چه همسایه بود و چه پلیس ، حرف فرد رو متین به حساب میاورد و بی چون و چرا قبول میکرد .
ولی هم اکنون !
نه قدیمی ، نه مهر و وفایی ، نه اعتماد و نه رعایت حال یکدیگری . در واقع در زمان حال حاضر صحبت کردن هیچ اهمیتی نداره ، چیزی که نقش مهمی رو در حال حاضر ایفا میکنه ، سند و مدرک و شاهده . وقتی اعتماد و اطمینان وجود نداشته باشه ، حرف زدن ذره ای اهمیت نداره .
اگر از شما صادقانه سوال کنند و صادقانه جواب بدید ، باز هم حرف شما رو بدون دلیل و مدرک قبول ندارند . مثال عامیانه میزنم : شما ساعت 5 بعد از ظهر رفتید خونه دوستتون و ساعت 10 شب برگشتین خونه ، مادرتون که نگران هم هستش از شما میپرسه : کجا بودی پسره عزیزه ، گله ، فلان فلان شده من !!! شما هر چی میگی بخدا خونه دوستم بودم ، باور کن اونجا بودم ، مادرتون حرفتون رو قبول نمیکنه و اولین کاری که میکنه این هست که گوشی رو برداره و به خونه دوستی که ادعا کردی خونشون بودی زنگ بزنه و بپرسه که آیا شما اونجا بودید یا نه !
این یکی از ساده ترین و عامیانه ترین بی اعتمادی ها هست ، چه برسه در دادگاه و کلانتری و ... که دیگه هیچی !
در واقع عاملش میتونه این باشه که دروغ زیاد شده ، و صداقت کم . رسم بازرسی هم همینطوره .
بازرسی از کلاس شما چرا صورت میگیره ؟
چون توضیح شما درباره نحوه تدریس ، امتیاز دهی ، رفتار با شاگردان ، امتحان و ... برای بازرس اهمیتی نداره و مورد قبول واقع نیست و باید به عینه ببینه و از کلاس شما گزارش بنویسه ! در واقع اینجا بازرس تو دهنه این مدرسه میزنه !!!!

با تشکر

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.