هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: كلاس نجوم و اختر فيزيك
پیام زده شده در: ۲۰:۲۶ شنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۴

اوکهارت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۲ یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۰۴ شنبه ۶ آذر ۱۳۸۹
از ازكابان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
تقريبا ميشد گفت ا.كهارت هيچي نفهميده اما اسلايتريني ها از اون انتظار داشتند بلد شد دستشو دراز كرد
پروفسور
بله اوكهارت بگو
ميخواستم جواب سوالتونو بدم
بگو عزيزم
اااااااا جواب سواله اولتون اينه كهمشتري از گاز و مايع درست شده
نور خورشيد را هم به خوبي منعكس ميكند....
خب سوال ما اينه چرا اسمش مشترييه
اين بسيار سادست به علت قمرايه زيادي كه داره
و اما زهره 4 برابر زمينه
خب 5 قمر اورنوس عبارتند از البته بگم كه اورانوس در كل 15 قمر داره كه ستاش عبارتند از متاسفانه تو اين كتابه ننوشته .... شرمنده.....

Re: نجوم و اختر فيزيك
پیام زده شده در: ۲۰:۰۶ شنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۴

آوریل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۷
از کارتن!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
یکیاز بچه ها دستش رو بالا کرده و مثه کسی که روی فنر نشسته بالا پایین میبره.
آوریل : پروفسور...پروفسور من بگم؟ من بگم؟
پروفسور جردن : ها؟؟؟؟ چیو بگی؟
آوریل : رابطه آوریل با جادوگران خب میخوام جواب سوال رو بدم دیگه.
پروفسور جردن : اها....خب بگو
آوریل : جواب سوال اولتون فکر کنم اینه که مشتری به خاطر سلطان خدایان اولمپیا (Olym pian) مشتری نامیده شده.(خداییش اصلا چه ربطی داشت
در مورد قمرهای اورانوس : باید بگم اورانوس 22 تا قمر داره که اسم 20تاشون رو مینویسم : کوردلیا (cordelia)، افلیا (ophelia)، بیانسا(بیانکا)(bianca)، کریسیدا (cressida)، دسدیمونا (desdemona)، جولیت (juliet)، پورتیا (purtia)، روزالیند (rosalind)، بلیندا (belinda)، پوک(puck)، میراندا (Miranda)، آریه ل(Ariel)، اومبریه ل(Umberiel)، تیتانیا (Titania)، اوبرون (Oberon)، کالیبان(Caliban)، استفانو (Stephano)، سیکوراکس (Sycorax)، پروسپرو(Prospero)، سه ته بوس (Setebos).
جرم زحل تقریبا 95 برابر زمین و راستش رو بخواین حجمش رو نمیدونم ولی میدونم قطر استواش تقریبا 9.5 برابر زمینه.

[size=small]جادوگران برای همÙ

پیام زده شده در: ۱۸:۵۶ شنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۴

لی جردن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۹ پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۵۱ پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۹
از اون طرف شب!!!!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 501
آفلاین
آغاز سال تحصيلي جديد رو تبريك ميگم!

هاگوارتز
ساعت 10 صبح جلوي تابلو اعلانات

همه دانش آموزا جمع شدن تا برنامه كلاسي جديد رو ببينن....
"نجوم و اختر فيزيك با تدريس پروفسور جردن شنبه ها از ساعت يازده شب تا نيمه شب"
كالين:آخجون شب،من عاشق كلاسايي هستم كه نصفه شب برگزار بشه.مخصوصا اگه مختلط باشه!!
با اين حرف كالين دخترا يه متر از اون فاصله مي گيرن!
يكي از دخترا:حاضرم رو موچين جادوييم شرط ببندم كه اين پسره گرگينه اس،وگرنه بره چي شبو دوست داره!!
كالين:نه عزيزم من شب رو بره يه چيز ديگه دوست دارم!

در همين لحظه گراپ بصورت پيام بازرگاني از جلوي صحنه رد ميشه....

ساعت يازده شب بلند ترين برج هاگوارتز...

كالين ميز اول نشسته و دو تا از دخترا كنارش نشستن....

پروفسور جردن:خب بچه ها بدون معطلي ميريم سراغ درسمون...

طبق شكل شماره يك و با بررسي نمودار هسترينگ راسل روي طيف شي نگاري شده ستاه آلفا قنطورس مركز طيف شناسي اين ستاره در مبدا لاندا قرار ميگيره و بطور واضح مشخصه كه طيف هيدروژني پرتو نگاري شده ستاره آلفا 2 سال نوري با ستاره بتا متفاوته......

همه با تعجب به صورت پروفسور جردن زل زده ان.....

پروفسور جردن:خب بنظر مي رسه سطح علمي كلاس يه مقدار پايين تر از درس هاي ماست....

چند دقيقه بعد
پروفسور:همه بعد من تكرار كنن..عطارد
همه:عطارد
پروفسور:زهره
همه:سميه گنجي!!!!
پروفسور:زمين........

پروفسور:خب كي داوطلبه اسم سياره هاي منظومه شمسي رو بگه.
"عطارد ، زهره ، زمين ، مريخ ، مشتري ، زحل ، زيرآكيوس ، نپتون ، پلوتو"
پروفسور:آفرين عزيزم فقط يه مورد اشتباه داشتي!اسمت چيه؟
گراوپي
پروفسور:گراوپي جان جايزه تو اينه كه ميتوني ميز اول بشيني!!
گراوپي از خوشحالي پروفسور جردن رو در آغوش ميگيره و ميره بين ساحره و كالين مي شينه!

دو ساعت بعد
پروفسور:خب دوستان جلسه اول تموم شد.اميدوارم يه چيزي ياد گرفته باشين و با جواب دادن به سوالاي زير براي گروهتون امتياز بيارين.(امتياز هر سوال جلوي خودش نوشته شده)

1- چرا نام سياره مشتري ،مشتري است؟(10 امتياز)
2- حجم زحل چند برابر و جرم آن چند برابر زمين است؟(3 امتياز)
3 – نام پنج قمر اورانوس؟(5 امتياز)

مقاله امتيازي

ريشه اسامي 5 سياره از سياره هاي منظومه شمسي!!
(مثلا چرا اسم اورانوس،اورانوسه؟)

موفق باشيد.......

===========
پروفسور دامبلدور معذرت ميخام اگه زياد خوب نيست من يه كلاس مفصل تر آماده كرده بودم كه يهو پاك شد .سعي مي كنم جلسات آينده جبران كنم(البته زيادم بد نيست)!

ویرایش شده توسط لی جردن در تاریخ ۱۳۸۴/۷/۳۰ ۲۰:۳۰:۳۲

يكي از راه هاي پيشرفت در رول پلينگ ( ايفاي نقش ) :

ابتدا به لين

نجوم و اختر فيزيك
پیام زده شده در: ۱:۱۴ جمعه ۲۹ مهر ۱۳۸۴

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۰۶ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
از درون مغاک!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1130
آفلاین
اين كلاس شنبه ها توسط پروفسور جردن داير ميگردد.
مدير مدرسه هاگوارتز.....آلبوس دامبلدور

شناسه ی جدید: اسکاور

پیام زده شده در: ۱۸:۱۲ یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۴

لونا لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۷ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۲۵ پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۷
از اون ورا چه خبر؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 339
آفلاین
سلام پروفسور علاقه ی من به این درس بیشتر از اون چیزیه که حتی بتونم فکرشو بکنم می شه منم ثبت نام کنین؟

پیام زده شده در: ۱۴:۳۹ یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۴

Ali

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۲ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۶ دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۴
از کافه هاگزهد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 48
آفلاین
سلام.....پروفسور ممکنه منم ثبت نام کنم؟؟؟به فیزیک علاقه زیادی دارم....آخه انقدر قیافه ماندانگاس(البته الان آزکابانه)رو دیدم حالم به هم می خوره...حالا ممکنه یه ذره آسمون رو ببینم تا دلم وا شه.....این آلبوس هم که.....(ای بابا میگن نگین کتاب 6 چه خبره)....
خوب حالا اگه ممکنه یه توضیح مختصر بدین تا من عقب افتادگیم رو جبران کنم......

اونجا هم با آلبرفورث باشین...
ww

بدون نام
سلام پروفوسور مقاله قبلی که امتیاز ندادین امیدوارم به این بدین
معنی: به نام نورهاي فروزان شمالي هم ناميده مي شود. نورهاي تابشي فروزان، در عرضهاي جغرافيايي مياني و بالايي، از اتمسفر بالايي ساطع مي شوند و در اطراف قطبهاي مغناطيسي زمين، متمركز مي شوند. اين آتش بازي بي صدا، اغلب در شبهاي زمستان، به شكلها و رنگهاي مختلف ديده مي شود
توضیحات:شفق قطبي در نيمكره شمالي(Aurora borealis): به نام نورهاي فروزان شمالي هم ناميده مي شود. نورهاي تابشي فروزان، در عرضهاي جغرافيايي مياني و بالايي، از اتمسفر بالايي ساطع مي شوند و در اطراف قطبهاي مغناطيسي زمين، متمركز مي شوند. اين آتش بازي بي صدا، اغلب در شبهاي زمستان، به شكلها و رنگهاي مختلف ديده مي شود.
يکي از زيباترين مناظرآسمان که زمين و خورشيد در ايجاد آن نقش دارند شفق قطبي است. شفق هاي قطبي معمولا در نزديکي قطب شمال و جنوب مغناطيسي ديده مي شوند.در هنگام ايجاد شفق قطبي، آسمان روشنايي خاصي پيدا مي کند که جلوه و زيبايي خاصي دارد. اين پديده هنگامي اتفاق مي افتد که الکترونها با انرژي کم وقتي به جو برخورد مي کنند گازهاي جوي را برانگيخته و يونيزه مي نمايند . هنگامي که اين گازهاي برانگيخته (عمدتا اکسيژن و نيتروژن ) دوباره به حالت پايه باز مي گردند نور مرئي بارنگهاي ويژه اي ايجاد مي شود. . در اين فرايند به علت وجود اتمهاي گوناگون و ميزان گوناگون برانگيختگي آنها احتمال ايجاد برخي رنگهاي طيف نور بيشتر است. مثلا مولکولهاي اکسيژن(O2) متمايل به توليد نور سرخ يا زرد ، تک اتمهاي اکسيژن متمايل به توليد نور سبز و اتمهاي نيتروژن متمايل به نور بنفش اند . هريک از اين رنگها به خطوط عمده طيف خاصي مربوط مي شوند.معمولا باد خورشيدي با فراهم کردن ذرات لازم موجب ايجاد شفق قطبي مي شود . به همين دليل است در موقع شدت يافتن فعاليت خورشيدي شفق هاي قطبي نيز افزايش مي يابند .شفق قطبي علاوه بر زمين در کيوان (زحل) و برجيس(مشتري ) نيز ديده شده است .

پیام زده شده در: ۱:۳۵ پنجشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۴

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۱۹ دوشنبه ۳ تیر ۱۳۸۷
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 120
آفلاین
من یه مدت پست نردم حالش نبود آخه درسای جالبی نمی دادی عزیزم پروفی حالا که داری کم کم آدم میشی اومدم کمکت
----------------------------
پروفسور:لی تحقیقت خوب بود ولی کامل نوبد یعنی کتابی که ازش نوشتی بازم یخورده قدمی بود.
نامفودورا جون تو هم برو خجالت بکشو اینقدر از سایت ماگلها چیز ندزد بزار تو کلاس این کارت نمره منفی هم داره

وگا : اجازه هست پروفسور؟
پروفسور:ساکت باش مگه نمی بینی دارم حرف می زنم اما شاید به خاطر تنها مقاله اونم توسط لی جردن نمره ای اختصصاص دادم.
وگا:خانم اجازه؟
پرو:وگا تا نزدم بگو چی می خوای بگی
وگا:پروفغی جون این چند روز بحث بارش شهابی برساوشیه منم در نظر گرفتم تا مقاله ای در این مورد به بچه ها بدم تا برن و بارش رو رصد کنن
پروف : حالا خوب هوووم باشه اما امروز نه وگا وقت نداریم فردا جلسه بعد اما اگر بد باشه ازت همون ده نمره اسلیترین رو هم کم می کنم

هنگام سپیده دم خروس سحری ،دانی که چرا همی کند نوحه گری ؟
یعنی نمودند در آینه صبح ،کز عمر شبی گذشت و تو بی خبری

پیام زده شده در: ۱۴:۵۰ چهارشنبه ۵ مرداد ۱۳۸۴

نامفادورا تانکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۵ پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۱۷ سه شنبه ۲ تیر ۱۳۸۸
از همونجایی که دلبر خونه داره
گروه:
کاربران عضو
پیام: 149
آفلاین
چند تا شفق قطبی با توضیح و عکس
.....................................................................
The auroral alert was good (from Spaceweather.com,Aurore-Qu颥c and University of Alaska ),the hunter of aurorae bor顬es Gilles Boutin is returned at his places of guets to St-Michel near from Quebec city, early on September 14, 2 waves of auroral activity coming, seen at 00h30 and at 02h00. the night was ideal, no cloud, no quarter moon but I had to be patient and to wait, my cameras 35mm Minolta and my lenses Zenitar 16mm & Minolta 28 mm collected. Welcome to www.banditdenuit.com تصویر کوچک شده
Photographer, Location:St-Michel village near from Qu颥c city, Qu颥c, Canada.
Sep. 14

.......................................................................
تصویر کوچک شده
all night from 10:30 to 5 AM Alaska time, but only strong between 1:30 AM and 3:30 AM. Canon MKII 25mm f2.8 38 sec. ISO 400
Photographer, Location:Parks Hwy Alaska. The image is of Denali (Mt. McKinley).
Sep. 14

.....................................................................
تصویر کوچک شده
The Aurora forecast was good for Sept 13 so I waited for an hour before I captured this clearer image of auroras reflected in the water. There was a lot of light spanning the sky, but few distinct swirls until this one came up.Photographed with Canon digital rebel f3.5 ASA 400 exposed for close to 27 seconds.
Photographer, Location:Blachford Lake Lodge near Yellowknife Northwest Territories
Sep. 13

....................................................................
تصویر کوچک شده
Auroras started to appear right after the sunset @21:15 MST until thick clouds covered after mid-night. Pentax *istD, SMC DA14mm lens.
Photographer, Location:Yellowknife, Northwest Territories, Canada
Sep. 13

......................................................................
تصویر کوچک شده
Canon MKII 16-35 mostly at 16 f2.8 exposures between 20 sec and 100 sec.
Photographer, Location:Cantwell AK
Sep. 07

تصویر کوچک شده
Displays of very short duration on the 5th, but strong and persistant through the clouds on the 6th with occassional breakthroughs for brief times. Taken with Nikon DIX and D2H;, 20-35mm at 20mm. Exposures and ISO varied
Photographer, Location: Skiland, Alaska 20 miles NE of Fairbanks.
Sep. 05-06

تصویر کوچک شده
The display started while the sky was still very light, and lasted for 2-3 hours. Photo details: Canon 1D Mark II, 400 ISO,f/2.8, 5-10 sec exposures
Photographer, Location:Denali NP, Alaska
Sep. 06

.........................................................................
تصویر کوچک شده
Taken with Nikon D70 (digital), F4.5/15s exposure. The half moon is left, and the Pleides and Hyades are also visible.
Photographer, Location:Denali Nat'l Park, Alaska.
Sep. 06

........................................................................
تصویر کوچک شده
On the evening of the 6th we had a very nice 'Sunset Aurora' which continued though out the night. The past 3 nights we have had very nice auroras here in Fairbanks Alaska. The aurora webcam is now back online lets hope for a great season.
Photographer, Location:Fairbanks, Alaska
Sep. 06

.........................................................................
تصویر کوچک شده
This was the second night in a row that I was able to observe a faint auroral glow on the northern horizon. It was visible to the naked eye despite moderate lunar interference and some localized fog patches. Taken with a Canon PowerShot A60, 15 seconds at f2.8, ISO400.
Photographer, Location:Sault Ste. Marie, ON, Canada
Sep. 08

....................................................................
خب، امیدوارم امتیاز بگیرم....

عا

پیام زده شده در: ۶:۵۳ چهارشنبه ۵ مرداد ۱۳۸۴

لی جردن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۹ پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۵۱ پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۹
از اون طرف شب!!!!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 501
آفلاین
من:پروفسور اینم مقاله من
بروفسور:بده بینیم
من:درس صحبت کن بینیم چیه؟
پروفسور:من استادتم 10 امتیاز کم میشه از گریفیندور
من:غلط کردم.
پروفسور :باشه و تحقیقو از زیر دست من میکشه بیرون.

شفق قطبی علت تشکیل ، عوامل تشکیل ، ماندگاری
شفق قطبی علت تشکیل،عوامل تشکیل،طول مدت تشکیل
يکي از زيباترين مناظرآسمان که زمين و خورشيد در ايجاد آن نقش دارند شفق قطبي است. شفق هاي قطبي معمولا در نزديکي قطب شمال و جنوب مغناطيسي ديده مي شوند.در هنگام ايجاد شفق قطبي، آسمان روشنايي خاصي پيدا مي کند که جلوه و زيبايي خاصي دارد. اين پديده هنگامي اتفاق مي افتد که الکترونها با انرژي کم وقتي به جو برخورد مي کنند گازهاي جوي را برانگيخته و يونيزه مي نمايند . هنگامي که اين گازهاي برانگيخته (عمدتا اکسيژن و نيتروژن ) دوباره به حالت پايه باز مي گردند نور مرئي بارنگهاي ويژه اي ايجاد مي شود. . در اين فرايند به علت وجود اتمهاي گوناگون و ميزان گوناگون برانگيختگي آنها احتمال ايجاد برخي رنگهاي طيف نور بيشتر است. مثلا مولکولهاي اکسيژن(O2) متمايل به توليد نور سرخ يا زرد ، تک اتمهاي اکسيژن متمايل به توليد نور سبز و اتمهاي نيتروژن متمايل به نور بنفش اند . هريک از اين رنگها به خطوط عمده طيف خاصي مربوط مي شوند.معمولا باد خورشيدي با فراهم کردن ذرات لازم موجب ايجاد شفق قطبي مي شود . به همين دليل است در موقع شدت يافتن فعاليت خورشيدي شفق هاي قطبي نيز افزايش مي يابند .شفق قطبي علاوه بر زمين در کيوان و برجیس نيز ديده شده است .
شفق هاي قطبي در هر ثانيه در حال تغيير حالت و جابجايي هستند شفق قطبي چند دقیقه ادامه داره چون همان طور كه گفتم ذرات باردار در برخورد به جو گازها را يونيزه مي كنند
بستگي به فعاليت خورشيد داره . اگه شما يك لكه خورشيدي مي بينيد مطمپن باشيد چند روز بعد شفق هاي قطبيش هم ديده ميشه .در بعضي از عرضهاي جغرافيايي با كمترين فعاليت خورشيدي شفق هاي قطبي ديده مي شوند

ویرایش شده توسط لی جردن در تاریخ ۱۳۸۴/۵/۵ ۲۰:۲۷:۱۶

يكي از راه هاي پيشرفت در رول پلينگ ( ايفاي نقش ) :

ابتدا به لين

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.