هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اسنیپ: مرگ‌خوار ولدمورت یا یار وفادار دامبلدور؟
پیام زده شده در: ۱۶:۱۹ پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
اون کسی که گفت اسنیپ لیلی رو دوست داشته من بودم
و با توجه به صحبت های بالا ی آنجلینا در مورد اسنیپ و لیلی من لازم دیدم چند تا نکته رو بگم

اول از همه اینکه اسم این تاپیک (( اسنیپ: مرگ‌خوار ولدمورت یا یار وفادار دامبلدور؟ )) خوب به نظر من جوابش یک جمله بیشتر نیست

رولینگ در این مورد هیچ اطلاعاتی نداده یعنی ما تا آخر کتاب هفت نمیتونیم هیچی بفهمیم

اگه پست های این تاپیک رو خونده باشیبن میبینین اول در مورد این بحث شد که اسنیپ طرف دامبله بعد گفته شد طرف ولدی( این همش تقصیر بلیزه) ولی بعد از برسی های دقیق تر برای هر دوی این حدس ها دلایل قانع کننده ای پیدا شد برای همین ما رفتیم توی یه برزخ و الان احتمالا هر کی تمام این بحث ها رو از اول بخونه همینطوری میشه

ولی در مورد لیلی

من فکر میکنم ولدمورت برای این لیلی رو نخواسته بکشته که اسنیپ اون رو دوست داشته البته به نظر من این موضوع که لیلی بعد از مرگ جیمز باید با اسنیپ ازدواج کنه کاملا منتفیع هستش و خود اسنیپ هم اینو خوب میدونه
اسنیپ چون احتمالا به طور یک طرفه اون رو دوست داشته نخواسته اون آسیبب ببینه

و یک نکته ی دیگه بعد از مرگ لیلی ولدمورت 13 سال ناپدید شده بعد از 13 سال که با اسنیپ روبه رو شده احتمالا اسنیپ اگه از مرگ لیلی هم ناراحت بوده باشه بعد از 13 سال اتفاقاتی افتاده که شاید این احساس اسنیپ تغییر کرده باشه البته توجه کنید که ما هیچی از مکالمه ی لرد سیاه با اسنیپ رو نمیدونیم غیر از مواردکوچیک که خودش اشاره کرد

البته تنها چیزی که من میتونم در بارش با اطمینان حرف بزنم این نکتس که

اسنیپ به دامبل گفته لیلی رو دوست داشته و برای همین برگشته و دامبل این رو باور کرده

البته یه نشونه های هم بوده ( تو کتاب 5) ولی خوب این دلیل نمیشه چون یه نفر تو سن 16 سالگی عاشق یکی دیگس توی سن 20 سالگی بعد از ازدواج یارو باز هم عاشقش باشه

زیاد چرت و پرت گفتم فعلا بسه

پیام زده شده در: ۱۲:۵۱ پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۵

آنجلینا جانسونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۴ سه شنبه ۹ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۲ یکشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۰
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
ببینین یه عده میگن که اسنیپ لی لی را دوست داشته .وهمه میدونیم که ولدمورت اول نمیخواسته لی لی را بکشه خوب بیاین فکر کنیم که اسنیپ واقعا به لی لی علاقه داشته و بعد از شنیدن پیشگویی و اینکه متوجه شد درمورد جیمز و لی لی است از اینکه خودش موجب قتل لی لی بشه واقعا ناراحت بوده اون مرگخواری بوده که این اطلاعات را به ولدمورت داده پس ولدمورت بین اون و بقیه تفاوتی هر چند ناچیز قائل بوده پس اسنیپ این جرئت را به خودش داده و ازش خواسته که لی لی را نکشد ولدمورت هم طبیعتا قبول نکرده ولی اسنیپ اون قدر اصرار کرده که اون را تا حدی فقط تا حدی راضی کرده ولی این برای اسنیپ کافی نبوده پس اون پیش دامبلدور میره و ازش میخواد یه کمکی کنه . ( اسنیپ به خاطر کشته شدن جیمز ناراحت نیست اون به خاطر مرگ لی لی نارحت!) موقعی هم که ولدمورت به خانه انها حمله میکند جیمز را میکشد و وقتی سر وقت هری میرود از لی لی میخواد کنار بره چون این و اسنیپ خواسته ولی ، لی لی این کار را نمیکند ولدمورت دیگه براش مهم نیست که بخواسته یکی از مرخوارانش اهمیت بده هر چند بعد متوجه میشه که ای کاش این کار را کرده بود . پس اگر اسنیپ برگشته باشه دلیل قانع کننده اش علاقه اش به لی لی بوده و چون ولمورت به حرفش توجه نکرده. و خوب یه چیز دیگه چرا دامبلدوربه اسنیپ التماس کرد ما میدونیم که واقعا اسنیپ قسم نا گسستنی خورده و اگر قبول داشته باشیم که اسنیپ طرف دامبلدور بوذه پس این قضیه را به دامبلدور گفته . دامبلدور به خاطر از بین بردن جانپیچ ها هر روز ضعیفتر میشده اون بعد از شنیدن خبر قسم ناشکستنی از اسنیپ و اینکه یا مجبوره خودش بمیره یا اسنیپ تصمیم میگره که اون نفری باشه که کشته میشه اما نه بدون انجام آخرین کارهایی که میتونه برای هری انجام بده اون اولین کاری که میکنه اینکه سعی میکنه هر چی میدونه به هری بگه اون هری را با خودش برای پیدا کرن جانپیچ ها میبره چون میدونه که هری باید یاد بگیره که این کار را به تنهایی انجام بده اون از خودش مایه میذاره موقع برگشتن و فرود روی برج چرا از خودش دفاع نمیکنه آیا چون قدرتش را نداشته و یا چون میدونسته که نباید دفاع کنه.اصلا چرا به طرف برج پروازکرد فکر نکنم اینقر ناتوان بوده باشه که نتونه به این فکر کنه که شاید این یه طعمه باشه دامبلدور همه چیز را میدونسته و وقتی همه چیز را به هری گفت میدونست که آخر از همه هری باید با ولدموت رورو بشه و بودنش دیگه اهمیتی نداره البته نه اون قدر که قبلا داشته . و اما در مورد التماس دامبلدور قبول کرد که خودش بمیره و همه چیز را تا اون لحظه رو براه کرد حتی به مک گونگال وصیت کرد که بعد از میرگ کجا میخواد دفنش کنند اما به یک شرط که اسنیپ باید از هری محافظت کنند به هر قیمتی که شده چون دیگه خودش نیست که این کار را انجام دهد اسنیپ لحظه ای که هری دنبالش بود نه خودش به هری آسیب زد نه گذاشت دیگر مرگخواها این کار را انجام دهند چرا اسنیپ طلسم شکنجه گر اون مرگخوار ار متوقف کرد اون باید از شکنجه هری لذت میبرد اصلا هری بدون هیچ دفاعی تو جمع اون مرگخوارها گیر کرده بود اسنیپ میتونست هری را هم با خودشون پیش ولمورت ببرن اونا که به این راحتی اون را طلسم کردن انجام یه طلسم بیهوشی و بردن اون تا خارج قلعه که دیگه کاری نداشت . روی برج هم کسی که طلسم قفل را از هری برداشت اسنیپ بود من دلایل زیاد قانع کننده ای برای این عقیده ام ندارم ولی شایدم با مرگ دامبلدور قفل بدن باز شده . اسنیپ مرگخوا نیست چون طرف دامبلدور بوده اما فقط به خاطر خودش هم به خاطر اینکه خودش لی لی را دوست داشت هم به خاطر اینکه دامبلدور به خاطر اون براش از خود گذشتگی کرد.

[b][size=medium][color=990099][font=Georgia]((دوستت دارم )) را من دلاویز ترین شعر جهان یافته ام دامنی پر کن از گل که دهی هدیه به خلق
که بری خانه دشمن! که فش�

پیام زده شده در: ۷:۲۱ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
اسنيپ شخصيت خيلي پيچيده اي داره (چه جلب) من فكرمي كنم اول
نقل قول:
من به کمک گندزاده های پست و کثيفی مثل اون احتياجی ندارم !

اينو اسنيپ مي گه ولي من فكر نمي كنم همچين حرفي دليل خوبي براي دوست نداشتن لي لي باشه البته من خودم معتقدم كه جيمز لي لي رو دوست نداشته يا اگه داشته حتي خودش هم به زبونش نمي آورده
نمونه اش بليز زابيني بود كه گفت عمرا حتي به جيني دست بزنم من قبول دارم اسنيپ لي لي رو دوست نداشته ولي دليلت قانع كننده نيست چون م يتونه خودش رو گول بزنه يا اصلا جلوي كسي نگه .

نقل قول:
چون اين حرف که دل اسنيپ برای جيمز سوخته اصلا منطقی نيست

ولي من فكرمي كنم كاملا منطقي باشه بين دشمن هاي قسم خورده يه مسائلي هست كه شايد ماها نفهميم مثل همين كه هيچ وقت از پشت به هم شليك نمي كنن اينم يه چيزي تو همين مايه هاست من واقعا اعتقاد دارم اسنيپ فقط مي خواد اين اشتباهش رو جبران كنه .

نقل قول:
اگه دقت کرده باشين توی کتاب ها گفته شده که ولدمورت به مادر هری گفته بره کنار تا اون هری رو بکشه در حالی که در موارد ديگه ولدمورت خيلی راحت هرکی که جلوش بوده رو نفله کرده خوب اين برای من سوال بود که چرا اين کارو کرده چون ليلی يه مشنگ زاده بوده و از نظر ولدمورت هيچ ارزشی نداشته

اين براي منم سواله اما توي يه مصاحبه با رولينگ خوندم كه بعدا روشن ميشه شايد فك ركرده قدرتي تو وجود لي لي نهفتست و م يخواسته كشفش كنه .

نقل قول:
خوب من فکر ميکنم که اسنيپ به مادر هری علاقه داشته و دامبلدور هم اينو ميدونسته و اسنيپ برای گول زدن دامبلدور از اين روش استفاده کرده يعنی گفته که من وقتی فهميدم ولدمورت دنبال ليلی رفته خيلی ناراحت شدم و....

خيلي ناراحت شدم و حالا مي خوام به پسرش كه اتفاقا پسر جيمز هم هست كمك كنم خيلي زيركانست ولي غير قابل قبوله براي دامبلدور اون هيچ وقت همچين حرفي رو از كسي كه سالها بر عليه لي لي بوده قبول نمي كنه اسنيپ اگه لي لي رو دوست داشته پس اون موقع هم جلوي خودش رو مي گرفته .

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۱:۵۵ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵

کینگزلی شکلبولت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۳ یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۰ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 63
آفلاین
به نظر من درسته متن کتاب های رولینگ مال نوجوانان و جوانانه ولی در ساختار کتاب های رولینگ بزرگتر ها هم گیر میکنن(مثل معما ها و همین هایی که ما در ارتباط با اون ها بحث میکنیم)و راز موفقیت کتاب هاش هم همینه.معمایی هم که درباره ی اسنیپ بعد از کتاب 6 به وجود اومد هم جزو همون ابهام هاست.به نظر من رولینگ ما رو پیچونده یعنی چند مورد برای وفاداری اسنبپ به دامبلدور در حین کتابش گنجونده و چند مورد برای خیانت اسنیپ به دامبلدور در کتابش گنجونده(چند بار جون هری رو نجات داد یا در کتاب 5 در وزارت محفل رو خبر کرد (وفاداری به دامبلدور)یا دامبلدور رو کشت یا ذهن هری را در کتاب 5 باز کرد(خیانت به دامبلدور))و به نظرم تا کتاب 7 چاپ نشه ما هیچ کدوم نمیتونیم نظر قاطع و 100%بدیم و نتیجش اینه که با تایپ 23 صفحه هنوز هیچ کی قانع نشده(خیلی کتابی شد شرمنده(است)) البته اینا فقط نظر منه و هر کس نظر خودشو داره.

والدمورت یکی از کودن ترین و خنگ ترین شاگرد های من بود
بی تو هرگز با تو عمرا
من فکر میکنم پس هستم
I THINK SO I AM
دوستت دارم اما به تو چه!!!

پیام زده شده در: ۱۰:۰۲ یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
هم بله هم نه؟
ها این یعنی چه

اینجا دوتا حالت پیش میاد یا اسنیپ وفا دار به دامبلدوره یا خیانت کار

در هر دو صورت یه نکته ی مشترک هست اون هم این که دامبل از قبل میدونسته که دراکو داره نقشه میکشه اون رو بکشه و به دستور لرد سیاه هم این کار رو کرده

و از این هم خبر داشته که هدف ولدمورت مجازات لوسیوس هم بوده و در هر حال به هدفش میرسیده
اگه دامبل کشته میشده که این برای ولدمورت خیلی خوب بوده
اگه دامبل زنده میمونده دراکو دچار مشکل میشده چون یاتوسط محفل و وزارت خونه مجازات میشده که ولدمورت به یکی از احدافش میرسیده
یا اینکهاگه اون ها ذراکو رو آزاد میکردند ولدمورت دلیل مناسب برای قتل دراکو رو داشته و از لوسیوس انتقام میگرفته

و احتمالا سطح وفاداری اسنیپ هم برای ولدمورت مشخص میشده

خوب بایداین واقعیت رو قبول کرد که دامبل به اسنیپ اعتماد داره

و این نکته رو هم باید در نظر داشت که دامبل حاظر جون خودش رو بده ولی به افرد دیگه آسیب نرسه (به حرف های دامبل بعد از خوردن اون معجون توجه کنید)

و در ضمن دامبل حاظره هر کاری بکنه تا دراکو آسیب نبینه و آدم نکشه

البته باید درنظر داشت که دامبل به هیچ وجه فکر نمیکرده که مرگخواران وارد قلعه بشن

اون مرگخوار های هم که اومده بودن آدم های در پیتی بودن که مردن یا زنده موندنشون برای ولدمورت مهم نبوده و به نظر من تنها هدفشون فراهم کردن یه ملاقات بین دامبل و دراکو بوده طوری که هیچ کس دخالت نکنه

ولی اسنیپ
اسنیپ توی فصل دو میگه که ولدمورت انتضار داره من دامبل رو بکشسم

خوب دامبل هم اینو میدونسته (البته احتمالا از جریان ملاقات اسنیپ و بلک ها خبر نداشته)

پس با اسنیپ از قبل هماهنگ کرده که اگه اسنیپ اگه یه همچین وضعی پیش اومد اون رو بکشه

خوب تا اینجا به وفا داری اسنیپ مربوط نبود

چون به نظر من دامبل همین یک راه رو داشته چه اسنیپ وفادار بوده چه نبوده

خوب حالا به این نکته میرسیم کهدامبل چه صودی از این نکته میبرده

اگه اسنیپ وفادار بوده پسدامبل یه فرد وفادار رو پیش ولدمورت میفرستاده و به نظر من تنها هدفش این بوده که در اون رویاروی آخر هری و ولدمورت اسنیپ از یه جای بپره بیرون و کار ولدمورت رو تموم کنه یا به هری کمک کنه

البته اگه اسنیپ خیانت کار باشه که دامبل اشتباه کرده و یه بخشی از نقشش شکست خورده
البته توجه داشته باشین که وقتی دراکو دامبل رو نکشت یه بخش لز نقشه ی دامبل اجرا شد(که در اون مرود یه تاپیک جدا هست)

خوب فعلا کافی تا نظر دوستان رو بخونیم

پیام زده شده در: ۲۲:۱۹ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
هه هه هه باز یه موضوع دیگه پیدا کردم اما برعکس تمام دلایلم این دلیل نمیدونم چرا برعکس نظریه منو ثابت میکنه . البته یه جمله بیشتر نیست ولی میخوام نظر شما رو در این مورد بدونم

این متن رو از توی کتاب دراوردم :

مالفوی گفت :
- تصمیم گرفتیم که علامت شوم رو بالای برج علم کنیم تا برای اینکه ببینی کی کشته شده عجله کنی و زودتر بیای اینجا و موفق شدیم .
دامبلدور گفت :
- خب... هم بله هم نه ....

ببینین این قسمت به نظر یه جمله ساده میاد . اما یه چیزی هست که من ازش سر در نمیارم و اونم اینه که چرا دامبلدور گفت : هم بله هم نه ؟

راستش من هر جور فکر میکنم میبینم که اگر اسنیپ خیانتکار باشه دامبلدور دیگه نباید میگفت نه چون که کاملا شکست خورده بود . و همچنین خیلی هم ضعیف شده بود ولی باز گفت نه ! این نه یعنی اینکه از یه نظر نقشه دراکو ایراد داشته !

سوالی که برای من پیش اومده اینه که از چه نظر ایراد داشته ؟ قطعا منظور دامبلدور جاودانه سازها نبودن چون اصلا به این قضیه ربطی نداشتند . اما با این حال باز دامبلدور گفته نه !

راستش من واقعا در مورد این جمله نمیدونم چی بگم چرا که این جمله به عبارتی اینطور معنی میده :

- هم میشه گفت که نقشه شما گرفته و هم میشه گفت نقشه شما نگرفته ( و نقشه من گرفته )

حرفامو خلاصه کنم . من واقعا هر چی فکر میکنم میبینم برای اینکه بخوام یه دلیل منطقی برای حرف دامبلدور بیارم باید قبول کنم که اسنیپ طرف دامبلدوره و اونوقته که همه چیز جور در میاد .

از دلایل دیگری که باز درستی این مسئله رو نشون میده اینه که دامبلدور وقتی که بالای برج رسید با این که میدونست که مرگخوارا در قلعه هستند ولی به هری گفت که بره دنبال اسنیپ و من متوجه نمیشم که هری چطوری میخواست اسنیپ رو بدون جلب توجه برسونه اون بالا . و به عبارتی شاید بشه اینطور گفت که دامبلدور فقط میخواسته به اسنیپ بیاد و اونو بکشه نه اینکه درمان کنه !

اگر راستشو بخواین من تا حد زیادی در مورد نظرم تغییر عقیده دادم ولی از همه میخوام که در این مورد نظر بدن .
( مونتاگ جان منتظرم )

پیام زده شده در: ۱۷:۲۴ سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
مونتاگ جان من کلا نفهمیدم شما مخالفت خودتو اعلام کردی یا موافقت خودتو یا یه نظر دیگه دادی

ولی در مورد نظرت بگم که فکر نکنم حرف شما درست باشه . درسته دامبلدور گفت که اسنیپ خیلی از چیزهایی رو میخواسته که جیمز اونا رو داشته ولی دیگه نه لیلی .

همونجور که خودتونم میدونید لیلی یه مشنگزاده بود و اسنیپ هم به همین دلیل از اون خوشش نمیامد .

کتاب هری پاتر و محفل ققنوس جلد سوم صفحه 82 :

- بفرمایید زرزروس ، شانس آوردی که اونز اینجا بود ...
- من به کمک گندزاده های پست و کثیفی مثل اون احتیاجی ندارم !

اگر راستشو بخوای به نظر من در این جمله که اسنیپ گفتش هیچ چیز جز نفرت درونیش رو بیان نکرد . در صورتی که من فکر نکنم اگر واقعا از لیلی خوشش میامد چنین حرفی رو میزد .

البته در مورد اون دختره که گفتی فکر میکنم اگر مادر هری بود خود هری متوجه میشد . و همونجا بعضی از مسائل رو میشد . ولی هری حرفی در این مورد نزد به همین دلیل احتمالا اون شخص یه دختر دیگه بوده هر چند که اصلا فکر نکنم لیلی دختری بود که بیاد بشین جاروسواری اسنیپ رو نگاه کنه و مسخرش کنه ( با توجه به خاطره درون قدح )

کلا من که فکر میکنم که دامبلدور دیگه هرچیزی که میدونسته رو همون دم آخر به هری گفته .

پیام زده شده در: ۱۲:۲۵ سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من میخواستم یه جواب دندون شکنی در موافقت با حرف بلیز بدم
بعد یاد یه چیزی افتادم
البته از ناظر محترم جناب جیمز ببخشید میخوام که یه مقدار از موضوع اصلی دور میشم

اگه یادتون باشه طبق کتاب اسنیپ دلیل برگشتنشو به دامبلدور اینطور گفته که وقتی فهمیده ولدمورت میره دنبال پدر و مادر هری ناراحت شده
و دامبلدور هم حرفشو قبول کرده
خوب اگه همه ی قصه این باشه که دامبلدور خیلی احمق تشریف داره
چون این حرف که دل اسنیپ برای جیمز سوخته اصلا منطقی نیست

من یه کم فکر کردم به یه نکته ای رسیدم(البته به سختی)
اگه دقت کرده باشین توی کتاب ها گفته شده که ولدمورت به مادر هری گفته بره کنار تا اون هری رو بکشه در حالی که در موارد دیگه ولدمورت خیلی راحت هرکی که جلوش بوده رو نفله کرده خوب این برای من سوال بود که چرا این کارو کرده چون لیلی یه مشنگ زاده بوده و از نظر ولدمورت هیچ ارزشی نداشته

بعد یا خاطره ی اسنیپ افتادم که هری توی کتاب 5 دید
یکی اون مورد که مربوط به دعوای جیمز با اسنیپه یکی هم اونجا مه هری طلسم اسنیپ رو بر میگردونه یه سری از خاطراتش ر و میبینه اون خاطره رو که اسنیپ سوار جارو بوده یه دختر بهش میخندیده

خوب من فکر میکنم که اسنیپ به مادر هری علاقه داشته و دامبلدور هم اینو میدونسته و اسنیپ برای گول زدن دامبلدور از این روش استفاده کرده یعنی گفته که من وقتی فهمیدم ولدمورت دنبال لیلی رفته خیلی ناراحت شدم و....

البته به نظر من ولدمورت به اسنیپ قول داده که مادر هری رو نکشه و تمام سعیشو هم کرده که مادر هری کشته نشه

خوب به نظر ن این دلیل اعتماد دامبل به اسنیپ بوده

پیام زده شده در: ۱۳:۵۲ دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
خب با اجازه من دوباره به یه دلیل جدید مبنی بر خیانت کار بودن اسنیپ برخوردم که فکر کردم بهتره اینجا مطرحش کنم یه کم در موردش بحث کنیم !

البته چون که من قبلا از خیلی از جهات در این مورد بحث کردم و دوباره بخوام دلایلم رو از نو بنویسم زمان میبره با اجازه فقط در مورد همین موضوع حرف بزنم :

ببینید وقتی که من داشتم کتاب رو مطالعه میکرد متوجه یه تضاد خیلی ظریفی توی گفته های دامبلدور و اسنیپ در دو زمان متفاوت شدم که میخوام این موارد رو تبدیل به دلایلی قانع کننده مبنی بر خیانت کار بودن اسنیپ کنم :

نقل قول:
ترجمه ویدا اسلامیه صفحه 42
- میپرسی در زمان سقوط لرد سیاه کجا بودم . همونجایی بودم که اون بهم دستور داده بود. توی مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز بودم چون اون میخواست من براش جاسوسی هاگوارتز رو کنم . به گمانم میدونی که به دستور لرد سیاه این شغل رو گرفتم ؟

نقل قول:
ترجمه ویدا اسلامیه صفحه 48
- من نقشمو خوب بازی کردم . تو بزرگترین نقطه ضعف دامبلدور رو نادیده گرفتی : اون باید بهترین حالت افراد رو باور کنه . وقتی که وارد جمع اساتیدش شدم ، از روز های مرگخواریم یه داستان برایش سر هم کردم که پشیمونی شدیدمو نشون بده و اون با آغوش باز ازم استقبال کرد .

نقل قول:
ترجمه ویدا اسلامیه جلد دوم صفحه 297
- تو نمیدونی که پروفسور اسنیپ وقتی که فهمید که ولدمورت اون پیشگویی رو چطور تفسیر کرده چقدر پشیمون شد . فکر میکنم در در عمرش از هیچ چیزی به اندازه این موضوع پشیمون نشده باشه و به همین دلیل برگشت -

خب ببینین من این سه جمله رو از کتاب نقل قول کردم . چون که احساس کردم که این سه جمله در عین اینکه به یه موضوع اشاره دارند اما از نظر زمانی با هم تفاوت دارند !!! ( اسنیپ ... )

اسنیپ به بلاتریکس گفت که من یه نقشه طرح ریزی کردم که پشیمونی شدیدم رو نشون میداد و دامبلدور هم گفت که اسنیپ بسیار پشیمون شده بود اما در اولین جمله ای که من نقل قول کردم اسنیپ گفته :

- به گمانم میدونی که به دستور لرد سیاه این شغل رو گرفتم ؟

ببینین این اتفاق که در جمله بالا اسنیپ ازش حرف زده از نظر زمانی قبل از اون چیزی بوده که اسنیپ پشیمونیش رو به دامبلدور نشون بده ! به عبارتی قبل از اینکه اسنیپ بره پیش دامبلدور و بگه که من از کارهایی که کردم پشیمونه این دستور رو از ولدمورت گرفته بوده اما دامبلدور به هری نگفتش که من این موضوع رو میدونستم !

این یعنی چی ؟ دامبلدور گفتش که چون که اسنیپ از کارش پیشیمون بوده من بهش اعتماد کردم در صورتی که دامبلدور نگفتش که از قول و قرار های اسنیپ به ولدمورت خبر داشته !

به عبارتی دیگر اعتماد دامبلدور به اسنیپ از زمانی آغاز شد که اسنیپ گفت از کاری که کرده پشیمونه و میخواد اونجا کار کنه ؛ اما یادتون نره که قبل از اینکه اسنیپ این حرف رو بزنه دستورش رو از ولدمورت گرفته بوده ! لطفا یکم روی این موضوع فکر کنید . بعد به دلایلی که در تاپیک های دیگه آوردم ربطش بدید که فکر میکنم به نتایجی که من رسیدم برسید .

حالا یه چیز دیگم هست که باز به چشمم اومد که باز نشون میداد که دامبلدور کمی اعتمادش نسبت به اسنیپ کم شده بود و اونم این جمله هست :

نقل قول:
ترجمه ویدا اسلامیه جلد دوم صفحه 298
هری که میکوشید صدایش را آرام نگه دارد و به همین دلیل صدایش کمی میلرزید گفت :
- ولی اون که چفت کننده خیلی خوبیه مگه نیست قربان ؟ در ضمن مگه ولدمورت الان باور نداره که اسنیپ طرف خودشه ...چطوری شما میتونین انقدر مطمئن باشید که او طرف ماست ؟
دامبلدور لحظه ای هیچ نگفت به نظر میرسید که میکوشد درمورد چیزی تصمیم گیری کند . آخر سر گفت :
- من مطمئنم . به سیوروس اسنیپ اعتماد کامل دارم .

من فکر میکنم که وقتی که هری این حرف رو زده دامبلدور یاد موضوعی افتاده چرا که نوشته بود :

به نظر میرسید که میکوشد درمورد چیزی تصمیم گیری کند .

در مورد چه چیزی تصمیم گیری کند . مطمئنن در مورد این موضوع بوده که فکر میکرده اعتمادش به اسنیپ کار درستی بوده یا نه !

برای کامل شدن این جمله فکر میکنم که بهتره به بحث اسنیپ و دامبلدور اشاره کنم در کنار کلبه هاگرید . به نظرتون اونا داشتن راجع به چی بحث میکردن ؟ چرا دامبلدور عصبانی شده بود !

بعضی ها میگن راجع به قول شرف ولی اون بعضی ها این نکته رو یادشون باشه که من در تاپیک مرگ دامبلدور حقیقت یا حقه چند بار اثبات کردم که دامبلدور از جریان قول خبر نداشته . پس قاعدتا نمیتونستند در این مورد بحث کنند . خب پس چه کاری بوده که دامبلدور میخواسته اسنیپ انجام بده و اسنیپ زیر بار نمیرفته ؟

به نظر من این کار مربوط به جاسوسی کردن اسنیپ بوده و اسنیپ میخواسته از زیر کار در ره چون در جایی دیگر قول داده بود و اگر حرف دامبلدور رو گوش میکرد جون خودش به خطر می افتاد . چون قول شرف داده بود .

دوباره بیایم سر جای اولمون :

به نظر میرسید که میکوشد درمورد چیزی تصمیم گیری کند .

من که میگم هری به دلایلی اشاره کرده بود از جمله اعتماد ولدمورت و اینکه اسنیپ چفت کننده خوبیه و دامبلدور هیچ جوابی برای آنها نداشت برای همین فقط گفت : من مطمئنم ( اونم با شک و تردید )

نظر منو بخواهید تمام این نکات مبهم با هم در تماسن و به نظر من این نکات مبهم کتاب هستند که باعث میشوند ما جواب درست رو پیدا کنیم . این موضوع رو هم یادتون باشه که رولینگ این همه نکته ریز رو بر حسب تصادف وارد داستانش نکرده و حتما دلیلی داشته . دیگه بیشتر توضیح نمیدم خودتون فکر کنید .

ویرایش ناظر: بلیز جان و بقیه‌ی دوستان. برای نقل مطلبی از کتاب‌ها، لطفاً به شیوه‌ای که ویرایش کردم عمل کنید. اینا نمی‌تونم بنویسم کدشو، کسی مشکلی داشت بهم پی ام شخصی بزنه.

ویرایش دوم: به هیچ عنوان از روش یادشده استفاده ننمایید! با مرور گر Internet Explorer درست دیده نمی‌شه.

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۱ ۱۷:۴۰:۰۲
ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۳ ۲:۵۷:۱۹

پیام زده شده در: ۳:۳۳ شنبه ۶ اسفند ۱۳۸۴

لرد بلرویچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۳ یکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۴۴ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
از bestwizards.com
گروه:
کاربران عضو
پیام: 403
آفلاین
به نظر من اسنيپ از طلسم بدون كلام استفاده كرده ودمبلدور خودش رو يا به شكل ققنوس در آورده يا يك كلك ديگه زده تو دنياي جادوگران هيچ چيز غير ممكن نيست واسنيپ رفته تو مرگ خوار ها تا اونا شك نكنن و براي دنبلدور جاسوسي كنه و به هري كمك كنه چون در نبرد هري و اسنيپ در آ خر داستان اسنيپ ميتونه هري رو بكشه ولي اين كار رو نميكنه

هریپاتر را هنوز هم دوست میداریم

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.