هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نقد فيلم هري پاتر و جام آتش
پیام زده شده در: ۱۵:۳۲ چهارشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۴

مسعود--شكوري

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۴ پنجشنبه ۷ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۵۳ چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۶
از همه ي ايران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 69
آفلاین
خب البته رومساي عزيز حق بده به سازندگانش كه ضرباهنگ فيلم و كمي تندتر از حد معمول بكنن . چون حجم مطالب و اتفاقات مهم (منظورم اوناييه كه اصلا نميشه حذف كرد) توي جام اتش يه جورايي از همه ي كتابها بيشتره.

مذهبم ایران است
وجودم سهراب است
مکتبم باران است

پیام زده شده در: ۱۴:۰۱ چهارشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۴

رومسا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۰ جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
به نظر من در این فیلم همه چیز خیلی سریع اتفاق می افتاد و اصلا به بیننده این فرصت را نمی داد تا مطالب را تجزیه و تحلیل کند.
در کل به نظر من فیلم های هری پاتر خیلی خوب از آب در نیامده اند..زیرا هر کدام به یک سبک ساخته شده اند و هر کدام در قسمت های خاصی ضعف یا قوت دارند و کلا مجموعه فیلم ها ی هری پاتر اصلا همگن نیستند...بازیگر ها هم دارند بزرگ می شوند و از شخصیت های اصلی کتاب دور می شوند و همین مسئله به این فیلم لطمه زده است زیرا بیننده به هیچ وجه احساس نمی کند که با یک فرد 14 ساله طرف است.
البته اگر نخواهیم از حق هم بگذریم بعضی صحنه ها همچون صحنه مبارزه هری و ولدمورت و مرگ سدریک بسیار زیبا و تاثیر گذار درست شده بودند.

پیام زده شده در: ۲۱:۲۲ سه شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۸ پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۴۵ یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 13
آفلاین
به نظر من در کل خوب بود . راستش دفعه ی اول که فیلمو دیدم اصلا خوب نبود یعنی بعضی از تغییراتش حالمو گرفت مثلا وقتی از همون اول بارتی رو نشون میدن یا تغییر خیلی بد شخصیت سدریک . تو کتاب سدریک یه پسر خیلی مهربون و فروتنه در صورتیکه که تو فیلم خیلی لوس و از خود راضیه بیشتر آدمو یاد جیمز و دار و دستش میندازه تا سدریک . ولی هر چه قدر که بیشتر فیلمو می بینم بیشتر خوشم میاد . هر سه تا مرحله ی مسابقه و برگشتن والدمورت خیلی عالی ساخته شده .

پیام زده شده در: ۱۹:۲۱ سه شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۴

گابریل دلاکور old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۰ شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۵۷ شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۶
از هر جا فلور باشه!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 153
آفلاین
افتضاح بود ... وحشتناک بود... سراسر توهین بود...
اون چه فیلمی بود ساخته بودن جلوه های ویزه یه خوبش بخوره تو سرشون اشکلاتش خیلی زیاد بود
1- تو جام جهانی اصلا وینکی وجود نداشت .بارتی کراوچ جونیور با کدوم چوبدستی علامت شومو فرستاد هوا.اصلا نشون ندادن که نتیجه ی بازی چی شد.
2-آخه مسخره نیست اول مهمون ها اومدن بعدن دامبلدور قضیه 3 جادوگرو گفت هیچ خنگولی اونجا نبود بگه اینا برا چی اومدن؟
3- بگمنی در کار نبود
4- سیریوس هیچ جای فیلم نبود تازه اونجایی هم که تو آتیش بود اصلا مثل اون چیزی که من تصور می کردم نبود
5- پای مودی هم عوض چوبی یه پای فلزی بود
6- وحشتناک تر از همه صحنه ی مبارزه با شاخدم بود ...اون چه مزخرفاتی بود اون کارا توهین به هری بود هی می افتاد این ور اونور تازه بعد از اونش مسخره بود که با شاخدم می ره تو محوطه ی مدرسه تازه بعدش شاخدم می خوره به پل و می افته تو دره
7- بلوز هرمیون چرا صورتی بود؟ از همه فجیع تر گروه خواهران عجیب بود آخه چرا همه شون مرد بودن (من اسماشونو قبلا تو یه سایتی خونده بودم پیش خودم می گفتم اینا چرا همه اسمایه پسرونه دارن!!)
8- اصلا دابی علف آبشش زا رو به هری نداد بلکه نویل این کارو کرد! تازه آخر مرحله دوم هری رون و گابریل رو ول کرد اونا رفتن بالا بعد هم هری به طور خارق العاده (ومزخرفی) با یه ورد خودشو کشوند بالا اگه این جوری بود از اولش با یه ورد خودشو می رسوند پایین دوباره می اومد بالا
9- بلاتریکس لسترنج وجود نداشت (لابد تو کتاب 5 اصلا اون سیریوس رو نمی کشه و سیریوس به مرگ طبیعی می میره!!!)
10- تنها قسمت های قشنگ فیلم مربوط به قسمت قبرستان و بر گشتن هری با جسد سدریک بود که خیلی خوب درک می شد . ترس و وحشت وناراحتیش قشنگ حس می شد

وقتی این فیلم مزخرف رو دیدم از هری پاتری بودن خودم خجالت کشیدم .من و خواهرم داشتیم از حرص می مردیم!

احساس می کنم
درهر کنار و گوشه ی این شوره زار یاس
چندین هزار جنگل شاداب
ناگهان
می روید از زمین

باغ آیینه
احمد شاملو

only Raven

پیام زده شده در: ۲۳:۳۱ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

سرژ تانکیان old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۰۹ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 526
آفلاین
همون اول فيلم فهميدم كه گرفتن تيكه هاي جذاب كتاب رو جدا كردن ساختن و به هم چسبوندن...
اينقدر سرعت اتفاق هاي فيلم زياد بود كه تا آدم بخواد به خودش بجنبه ميبينه تموم شد ...مخصوصا صحنه بازگشت ولدمورت...بايد بيشتر از اينا روي اون صحنه كار ميكردن...من وقتي كتاب رو خوندم خيس عرق شدم با اينكه كتاب بود...ولي حالا فيلم اين صحنه رو ديديم حتي خميازه هم كشيدم

مني كه دو بار كتاب 4 رو خوندم تو درك بعضي قستهاش دچار مشكل شدم.و به قول مرلين فروش زيادش به خاطر اينكه طرفدار هري پاتر زياد هست...!

تنها چند تيكه از فيلم براي من زيبا بود...مرگ سدريك با شدتي كه پرتاب ميشه(البته تا اونجاي كه ميدوني آوداكداورا كسي رو پرتاب نميكنه)...و جاي كه بيشتر از همه روي من تاثير گزاشت طريقه اجرا و صدايي كه ورد آوداكداورا را خوند بود...!
وحشت از اين افسون رو به انتها رسوند.واقعا اصلا افسون رو حس ميكردم

بيل ویزلی و مرلين عزيز دقيقا همونچيزهاي كه من ميخواستم بگم رو گفتن...

فقط يه سوتي چشم خورد(البته سوتي زياده)

اون قسمتي كه هرمايني ميپره بغل هري و بعد ريتا اسكيتر مياد ...اونجا هرمايني خيلي دير از هري جدا ميشه...و وقتي هم جدا ميشه باز بهم نزديكن....ولي توي اون عكس متحركي كه در روزنامه پيام امروز بود به محض گرفتن عكس ، هرمايني از هري جدا ميشه و كمابيش فاصله هم ميگيرن...پس نتيجه ميشه گرفت كه اين صحنه دوباره(و شايد هم خيلي بيشتر) گفته شده و هرمايني هم دوبار پريده بغل هري و يا براي بچه ها تازه به سن بلوغ رسيده الان دارن ذوق ميكنن بگم: اما واتسون دوبار پريده بغل دنيل ردكليف...برين صفا كنين

موفق باشيد...سرژ

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۱۴ ۰:۱۹:۴۴

پیام زده شده در: ۱۶:۴۷ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

armin mohammadi

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۰ جمعه ۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۲ چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
خیلی قشنگه واقعا قشنگ بود .

لرد بابا !
قبل از پست زدن بهتره به چند نکته توجه کنی ؛ همیشه قبل از اینکه روی ارسال کلیک کنی متن نوشتت رو بخون و از درست بودن اون هم از لحاظ دستوری و هم از لحاظ غلط املایی اطمینان پیدا کن .
هیچ وقت پست تک خطی و دو کلمه ای نزن، چون بدون هیچ اخطاری پاک میشه .
همچنین سعی کن که فارسی تایپ کنی، چون پست های که فارسی نباشن به بلایای آسمانی دچار میگردن !

lord armin az hogwarts :evil clap: t: :bigkiss:

پیام زده شده در: ۱۴:۰۹ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

دستیار یک شبح

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۳ جمعه ۱۱ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۰۰ چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸
از کوهستان اشباح
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
فیلم خوبی بود ولی هنوز می تونستن بهترش کنن
تفاوت های زیادی داشت
مثلا" پادما تو گریفندور بود اون که گروهش چیز دیگست
یا موهای گابریل به جای نقرهای طلایی بود
موقعی که فرد و جرج شکل پیرمرد شدن به جای خنده از یک دیگر هم دیگرو زدن
و یه عالمه اشکال دیگه
ولی رو هم رفته باعث شد من در طول تماشای فیلم خونرو بزارم رو سرم

با ارزوی خوشحالی برای همه جادوگرها

پیام زده شده در: ۱۲:۱۱ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
من که به فیلم سه ترجیحش می دم!!
با اینکه کلی جاهای مهمه و باحال داستان رو حذف کرده بودند اما خوب بود.
ضایع ترین و بی مزه ترین قسمتش اون جایی بود که سر سیریوس توی اتیش بود!!خیلی مسخره بود!
دامبلدورشم بی نهایت خشن بود!واقعا عصبی بود!دامبلدور باید ارام باشه نه عصبی!!
بهترین قسمتش قسمت ورود هر دو تا مدرسه بود که البته دورمشترانگ قشنگ تربود.
کلا از فیلم سه بهتر بود.

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

پیام زده شده در: ۱۰:۳۴ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

بلید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۴ شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۵۹ چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰
از هر کجا که خون اشامی باشد بلید هم هست .
گروه:
کاربران عضو
پیام: 251
آفلاین
افتضاح بود فیلم 3 خیلی بهتر بود .
مشکلات که توش پر بود و بزرگترینش وجود بی خود مایکل گمبون بود .
روحت شاد ریچارد هریس تو زاده شده بودی که دامبلدور باشی.
این مایکل انگار دعوا داره خیلی هم جلف و سبک لباسهاش هم مزحک خودش هم دلقک.
نه سنگینی دامبلدور (ریچارد هریس ) رو داره نه مهربونیش نه اقتدارش من نمیدونم کی گفته بشه دامبلدور.
فلور دلاکور خیلی زشت بود .در صورتی باید خوشگل میبود.
ویکتور کرام خیلی جذاب بود و شباهتی به ویکتور داخل کتاب نداشت.
(داملدور کم مونده بود هری رو بزنه).
نقش خیلیها کم شده بود .
فیلم برای کسی که کتاب رو نخونده سر و ته نداره.
اومدن مدرسه ی دومشترانگ عالی بود.

خوشحالم كه دوباره برگشتم.

پیام زده شده در: ۰:۰۳ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

مارکوس فلینتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ جمعه ۱۵ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۱۵ دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 328
آفلاین
توی هر یک از فیلمهای هری پاتر جاهای مهمه زیادی حذف شده اند ولی در کل فیلم های زیبایی بودند در جاهایی هم به اشتباهاته کارگردان و بازیگران برمیخوریم که میتوان با چشمپوشی کردن از انها فیلم را برای خود زیبا کنیم.
مثلا در همین جام اتش در انجایی که اسمه هری از اتش در امد دامبلدور نباید با ان عصبانیت با هری برخورد میکرد همان طور که کتاب اون طوری که توی فیلم اتفاق افتاد نبود

عضو اتحاد اسلایترین

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.