هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: صحبت درباره نكات مبهم تصویر روی جلد کتاب ششم ((كاور جديد))
پیام زده شده در: ۱۶:۰۰ دوشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
وای!! شما این همه پست زدین آخرش من نفهمیدم موضوع (یا موضوعات) اصلی بحث چیه!! من مدتیه آی کیو شدم (!) متوجه سر و ته بحث نمی‌شم!! لطفاً یکی یه پست بزنه، یه جمع بندی کلی بکنه تا چیزایی رو که تا حالا مشخص شده و چیزایی که هنوز بحث روشون می‌شه منم متوجه شم!!! ممنون می‌شم!

در حال حاضر، تا اونجایی که من فهمیدم، این نکته مشخصه که: اون موجود عجیب‌الخلقه، کفش دامبلدور هست. خواهشاً دیگه در این مورد صحبتی نشه!

توی این کاور پشت کتاب، چهار نفر هستن. اون سمت چپی که پشت سر رون و هرماینی ایستاده کیه؟؟ به نظر من لونا یا چو نمی‌تونن باشن چون اولاً موهای این اصلاً مشخص نیست، دوماً این که توی تقاشی نمی‌شه گفت که این آدم شکل یه شرقی کشیده شده. من حتی مطمئن نیستم که پسره یا دختر!!!!

دوستان خواهش می‌کنم به این توجه کنید که این نقاشی اصلاً یه تیکه نیست. یعنی نمی‌شه همه‌جاشو به هم ربط داد. اگه اون قلعه هاگوارتز باشه، و اون علامت شوم هم بهش مربوط باشه و بالای اون قرار گرفته باشه، پس باید علامت شوم به اندازه‌ی نصف هاگوارتز پهنا داشته باشه!! که یکم عجیبه!

اما علامت سیاه رو من قبلاً نظرم رو گفته بودم که برای تاریکی داستانه. نشونه‌ی مرگ‌هاییه که اتفاق میفته و همچنین نشونه‌ی بازگشت ولدمورت و دوران سیاهش.
این که هاگوارتز مورد حمله قرار بگیره هم احتمالش موجوده و حتی زیاده!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۳۱ دوشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
1.اگه به این عکس نگاه کنین که همگی اثر مری گرند پری هست مییبنید که اون دختر سمت راستی نمیتونه لونا باشه .. چون که موهاش بلوند نیست بلکه رنگ قرمز ویزلیه و همرنگ موهای رونه
من نظرم روی جینیه ( با توجه به موی قرمزش ) 0 البته ممکنه کس دیگه ای باشه که تا حالا تو داستان ازش حرف زیادی نیومده ( مثلا" لاوندر براون یا ... )
تصویر کوچک شده

2. طرز لباس پوشیدن رون و هرمیون شباهتی به ردا نداره ... شاید موقع گردش هاگزمید بوده
یه نکته ی دیگه که هست اینه که طرز لباس پوشیدن اون دختر سمت راستی یه ذره عجیبه چون انگار یه لباس یقه باز تابستونی پوشیده و با لباس های گرم رون و هرمیون هماهنگی نداره
-------------------------------------------------
2.ببینید علامت شوم بالای برج های هاگوارتز نیست بلکه بالای محوطه ی باز قلعه ( حوالی کلبه ی هگرید ) قرارگرفته
اینو میشه از نگاه رون و دیگران هم فهمید . چون اونا در حالی که پشت به قلعه اند دارن بالای فضای جلوییشونو نگاه میکنن ... در ضمن علامت شوم خیلی نزدیک و واضحه و قلعه دوره

4.یه نظریه دارم که اون افرادی که پشت سر بچه ها وایسادن و صورتشون معلوم نیست مرگخوارا هستن که بچه ها رو محاصره کردن
تصویر کوچک شده

نقل قول:
جام آتش - فصل 33 :
جادوگرها بر روی قبر ها ، در پشت درخت سرخدار ... و در هر جای تیره و تاریکی خود را ظاهر میکردند . همه ی آن ها نقاب داشتند و کلاه شنلشان را روی صورتشان انداخته بودند ...

خب این توصیف از مرگ خواران با افرادی که پشت سر رون و هرمیون ایستادن و انگار کلاه شنل روی سرشون انداختن جور در میاد

5.من موافق این که علامت شوم یه نماده نیستم
چون رولینگ رسما" گفته که تو کتاب 6 یه نفر میمیره و خب با مردن اون ، علامت شوم هم به هوا فرستاده میشه . پس اگه شخصی که میخواد بمیره تو هاگوارتز بمیره علامت شوم هم به هوا میره دیگه

-----------------------------------------------
فکر کنم بحث کردن بر روی سگک کفش دامبلدور بی معنیه

اون تصویر یک موجود پیش پای دامبل فقط یه جور توهمه چون وجود چنین موجودی ( که به هیچ وجه شبیه جن های خانگی نیست ) هیچ توجیهی نداره
تصویر کوچک شده
اگه کسی میتونه دلیلی برای وجود یک موجود زشت کوچک در مکانی که باید کفش دامبل اون جا باشه داره حتمن بنویسه

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۸:۳۴ یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۴

شون پن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۱۱ دوشنبه ۶ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۰۳ سه شنبه ۱ دی ۱۳۸۸
از آمریکا،سانفرانسیسکو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 197
آفلاین
پروفسور کوییرل عزیز:
من نمی دونم چرا کسی حرفم را متوجه نمی شه اگه یه کم به اون موجود و زاویه ای که از بدن دامبلدور قرار داره توجه کنید مشخص می شه که اون کفشه.( از حالت اون هم می شه فهمید)
البته انکار نمی کنم که کمی شبیه آدمه ولی اون چیزی را که در واقع فکر می کنید عینک است فقط طرح روی چکمه دامبلدوره.

البته و صد البته نظر تمامی عزیزان برای من محترمه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۱۶ یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
بهتره اینطوری بگم

ممکنه در زمانی که هری و دامبلدور به دنبال چیزی رفته باشند مثلا همان قدح ولدرمورت با فرستادن علامت شوم به آسمان مرگ خواران را به سمت هاگوارتز فرا بخواند
شون پن عزیز:
این تصور صورت مردی را در زیر پای هری و دامبلدوره به وضوح نشان میده
حالا تو چرا اینقدر اسرار داری که این کفش دامبلدوره نمی دونم
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۳۱ یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۴

شون پن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آمریکا،سانفرانسیسکو
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
پروفسور عزیز اونجور که از حرف های شما فهمیدم شما می گویید که دامبلدور مجبوره از مدرسه بره ولی به نظر من اینطور نیست. شاید برای کاری در محفل از هاگوارتز به مدت کمی از مدرسه خارج می شه و ولدموذت هم در همان موقع به هاگواتز میاد.
یا شاید ولدمورت او را با فریب از هاگوارتز دور می کنه(مثل همون کاری که در سال اول کرد)
در هر حال من هنوز هم می گم اون موجود کفش دامبلدوره نه چیزه دیگه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱:۱۲ یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
خب در مورد کاور پشت کتاب باید بگم که منم با دوستان دیگه مافقم
تو سال ششم به دلایلی دامبلدور از هاگوارتز میره و این خطر بزرگی برای مدرسه میشه چرا که ولدرمورت تا نزدیکیه مدرسه میاد
ولی در فصلهای آخر کتاب دامبلدور به همراه هری به جایی میرن که در اونجا اتفاقاتی میافته که باعث شکست دوباره ولدرمورت میشه
من مطمئنم که در آخر کتاب ششم دیگه همه باز گشت ولدرمورت رو باور میکنن و همه جادوگران باهم برای نابودی اون مفحد میشن

پیام زده شده در: ۱۶:۱۰ شنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
درباره اون نور مشکوک من می گم موجودی اونو از دهانش خارج کرده که انسان نیست شبیه جن می مونه و مخالفم که سگگ کفش دامبلدور باشه! به نظر من واضحه که یک موجود نورو ساخته

در مورد اونکه همه می گن چوبدستیه من می گم ردا هستش!

یکم مشکوک نیست انگار هری و دامبلدور با آتیش تو هوان!ولی چرا؟

در مورد عکس جدیده نظرم اینه که ولدمورت تو هاگوارتزه قبلا هم که گفتم اون قدح زیر دریاچه زیر تالار عمومی اسلایترینه!من از اون وقت که پشت کاور کتاب امد گفتم امسال ولدمورت بر می گرده تو هاگوارتز

در مورد علامت شوم می تونم بگم یکی کشته می شه همونطور که رولینگ گفته و حتما کسی هست که تو هاگوارتزه و با هاگرید موافقم که ممکنه بمیره

دیگه مورد دیگه یادم نمی یاد اگر چیزی متوجه شدم می گم

و همچنین ممنون سرژ که من رو قبول داری(بااینکه رای اوردم ولی فکر نمی کنم زیاد نظراتم جالب باشه!)

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۵:۳۹ شنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۴۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 340
آفلاین
بالاخره کاور پشتی نسخه آمریکایی هم منتشر شد. کوییرل عزیز عکس اونو در پست زیری زده که میتونید ببینید.
اما یه توضیحکی هم انتشاراتی scholastic در اینباره داده که از بحث بیهوده بر روی موضوعات جلوگیری میکنه.
نقل قول:

در کاور پشتی تصویر رون ، هرمیون و دو دانش آموز هاگوارتز که در حال نگاه کردن به علامت سیاه هستند به نمایش گذاشته شده.
برگرفته از سایت رسمی Scholastic

خیلی مشکوکه که اسکولاستیک از نفر سوم هیچ حرفی به وسط نیاورده. هنوز نمیشه در مورد اون شخصیت نظر قطعی داد که جینی هست یا نه(لی لی بودنش که منتفی شد).احتمال داره یه شخصیت جدید باشه و یا اینکه شاهزاده مورد نظر باشه .به هر حال یه دلیلی بوده که اسم شخص گفته نشده.
اما در مورد شخصیت چهارم(فردی که پشت رون قرار دارد).من اون شخصو یه دختر فرض کردم و بر همین پایه دو نفر رو مد نظرم دارم.
1- لونا.[شخصتیی با گیسوی ژولیده بلوند ،ابروان بسیار کمرنگ با چشمان ورقلمبیده و همچنین چهره ای کک مکی]
به این دلیل ممکن است اون لونا باشه چون اون در سال گذشته در گروهی بوده که همراه هری به وزارت خونه رفتند.به عبارت دیگه هری به اون اعتماد داره و در مبارزاتش اونو با رون و هرمیون همراه میکنه.
2-چو چانگ.در تصویر کاور پشتی چهره شخصیت چهارم شباهت زیادی به چهره شرقی ها داره.[همونطور که میدونید چو دختری از کشورهای شرق آسیا است].
----------------------------
و در مورد علامت سیاه
مرگ خواران در گذشته هرگاه مرتکب قتلی میشدند علامت سیاه رو به هوا میفرستادند. البته یه استثنا هم در جام جهانی سال چهارم داشتیم که برای ایجاد رعب و وحشت از علامت سیاه استفاده شد.من فکر میکنم دو حالت میشه در نظر گرفت
1- به دلیل اینکه علامت سیاه در بالای برج های هاگوارتز قرار گرفته امکان این هست که قتلی در هاگوارتز رخ داده باشه.
2-ممکن است علامت سیاه فقط به معنای تاریکی داستان باشه.و طراح برای بیان این امر از علامت سیاه استفاده کرده.
--------------------------
یک فرضیه: با توجه به جمعیت زیادی که در جلوی تصویر قرار دارند و همچنین علامت سیاه من فکر میکنم هاگوارتز مورد حمله قرار میگیره وبرای مدت کوتاهی تعطیل میشه.(در سال دوم هاگوارتز تا مرز اینکار پیش رفته بود).
==============================================
صحبتی با دوستان
&تو رو بخدا پستهای تاییدی ،موافقم ،مخالفم و از این جور حرفا نزنید.اگر فکر میکنید که با توافق و یا مخالفت شما چیزی درست میشه یا نظر کسی بر میگرده سخت....
&در موردعکسی که بلومزبری منتشر کرده(همون نور سفیده رو میگما)من زیاد رو نظرم پافشاری نمیکنم چون واقعا تصویر بی کیفتی دستمون افتاده و هیچ چیز قطعی نمیشه گفت اگر هم قراره خیال پردازی کنیم که کردیم و گفتیم هری دوتا چوب داره.این عکس جدیدرو بچسبید
&اینهمه پست زدید یکدفعه از این هنرمند(گراندپر) تعریف نکردید.من که خیلی از این طرح آخری لذت میبرم. ایشون به زیبایی با استفاده از رنگ سبز تونسته محیط تاریک و مخوف کتابو به نمایش بزاره.امیدوارم از این طرح در کتابهای فارسی استفاده بشه .احسنت بر ایشان.
&آخرین تصویری که رسما اسکولاستیک منتشر کرده و از کیفیت عالی ای برخورداره رو در گالری سایت ببینید.
از این که وقت میزارید و پستهای کش داره منو میخونید ممنونم.

ویرایش شده توسط باک بیک در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۱۸ ۱۸:۳۴:۰۱

پیام زده شده در: ۱۴:۵۸ شنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
.به نظر من هم اونی که پایین عکسه کفش دامبله
*** این عکس آخری که پ.ر کوییرل گذاشته خیلی چیزا رو روشن میکنه : تصویر کوچک شده
1.اون دو تا که سمت چپ وایسادن رون و هرمیون اند
2.دختر سمت چپی جینی است نه لیلی یا اون شاهزاده ( با توجه به قد کوتاهتر جینی نسبت به رون و هرمایونی )
3.اون علامت شوم توی محوطه ی هاگوارتزه نه توی پریوت درایو
4.این جور که به نظر میرسه بچه ها بیرون از قلعه پایینتر از محوطه ی چمن شیب دار وایسادن و با تعجب دارن به علامت شوم نگاه میکنن
5.اگه این جور در نظر بگیریم که علامت شوم بالای مدرسه نیست بلکه بالای سر بچه ها در پایین محوطه ی شیب دار است پس کسی که در اون جا کشته شده باید حول و حوش کلبه ی هگرید بوده باشه
پس ممکنه هگرید کشته شده باشه
6.با توجه به این که به نظر نمی رسه هیچ یک از مرگ خواران جرعت کنن بدون خود لرد ولدمورت به هاگوارتز بیان پس باید گفت که این بار ولدمورت به هاگوارتز اومده
در واقع اون میتونسته خودشو توی جنگل ممنوعه ظاهر کرده باشه و به محوطه اومده باشه و پس از کشتن یکی از بچه ها یا هگرید بعد از درگیری با دامبل از اون جا رفته باشه
7.اون افرادی که پشت جینی دیده میشن ممکنه مرگ خوارا باشن با توجه به صورتشون که با شنل پوشونده شده
8. اگه به لباس رون و هرمایونی توجه کنین می بینین که لباس گرم پوشیدن
یعنی این که این حادثه یبن ماه های اکتبر تا فوریه اتفاق می افته

-------------------------------------------------
اگه در نظر بگیریم که ولدمورت به هاگوارتز حمله کرده دو حالت داره :
1.دامبل مرده و ولدمورت در صدد تصرف هاگوارتز بر اومده
2.
نقل قول:
پ.ر تریلانی - زندانی آزکابان - فصل 16 :
... لرد سیاه به کمک خادمش بر میگرده ... قدرتمندتر و وحشتناک تر از قبل ...

نقل قول:

دامبلدور - محفل ققنوس - فصل 37 :
من میدونستم که دانش ولدمورت در باره ی جادو بیشتر از هر جادوگر زنده ی دیگه ست .و میدونستم که اگه به قدرت برسه حتی پیچیده ترین و نیرومند ترین جادوها و طلسم های من هم یارای مقاومت در برابر اونو نداره

خب با توجه به این ها میشه نتیجه گرفت که حالا که ولدمورت برگشته انقدر قوی شده ( حتی قوی تر از دامبلدور ) که جرعت میکنه به هاگوارتز حمله کنه

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۰:۴۲ شنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۴

شون پن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از آمریکا،سانفرانسیسکو
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من با پروفسور کوییرل در مورد اون پیرمرد مخالفم.به نظر من اون کفش دامبلدور نه یه موجود دیگه یا یک انسان.

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.