هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: سوتی ها و اشتباهات و تغییر روش ها نویسنده از کتاب یک تا شش
پیام زده شده در: ۲۱:۱۴ پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۵

آناکین  استبنز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۵ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۲۳ جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۸۵
از زیر سایه ی ارباب لرد ولدومرت کبیر
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 329
آفلاین
نقل قول:
1. در اول كتاب 5 وقتي ريموس و تانكس يه عدهي ديگه ميان خانه دورسلي ها تا هري رو ببرن جادوهايي انجام ميشه ( مثلا تانكس چوبدستيش رو روشن ميكنه يا ريموس براي گروه دوم علامت مي فرسته ) ولي براي هري اخطار نامه اي فرستاده نميشه !
2. همچنين اوايل كتاب 6 وقتي دامبلدور به خونه دورسلي ها مياد تا هري رو ببره جادو ميكنه ( جابجايي مبل ها و ظاهر كردن نوشيدني ) ولي بازم خبري از اخطارنامه براي هري نيست !

راس میگی در اصل باید به هری گیر میدادن دیگه
ولی خوب تو کتاب ها این مسائل نادیده گرفته شده یا عمدا یه سهوی
که البته به نظر سهوی میاد چون نویسنده معمولا برای اینکه داستان رو جلو ببره مجبوره بعضی از این واقعیت ها رو نادیده بگیره و زیر پا بگذاره

پیام زده شده در: ۱۹:۱۰ پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۵

Cloud Strife

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۴۰ جمعه ۲۳ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۳۵ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 11
آفلاین
دامبلدور اواسط كتاب 6 به هري ميگه كه وزارتخونه نميتونه تشخيص بده چه كسي جادو انجام ميده فقط ميتونه منطقه اي رو كه جادو در اون انجام شده تشخيص بده و به همين خاطر وقتي در كتاب 2 دابي توي خونه دورسلي ها جادو انجام ميده براي هري اخطار نامه مياد . اين در حالي است كه :
1. در اول كتاب 5 وقتي ريموس و تانكس يه عدهي ديگه ميان خانه دورسلي ها تا هري رو ببرن جادوهايي انجام ميشه ( مثلا تانكس چوبدستيش رو روشن ميكنه يا ريموس براي گروه دوم علامت مي فرسته ) ولي براي هري اخطار نامه اي فرستاده نميشه !
2. همچنين اوايل كتاب 6 وقتي دامبلدور به خونه دورسلي ها مياد تا هري رو ببره جادو ميكنه ( جابجايي مبل ها و ظاهر كردن نوشيدني ) ولي بازم خبري از اخطارنامه براي هري نيست !

پیام زده شده در: ۱۴:۳۲ چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۵

بیگانه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۸ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۷:۵۵ سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۸۸
از بعد از پل, دست راست دومين كوچه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 182
آفلاین
خيلي سخت مي گيرين! بابا رولينگ بيچاره كه همين طوري نوشته ديگه كتاب آسماني كه نيست! فقط دعا كنين كه كتاب رو روي روال كتاب هاي كلاسيك بنويسه! من هيچ طاقت غافلگيري ندارم!
وگرنه اينكه چرا از جادوي زمان استفاده نمي شه! يا ... البته بايد حق بديم به رولينگ براي اينكه كتاب رو باي تيناجر ها نوشته و شايد اي كتاب ها رو بايد اين طوري نوشت!

پیام زده شده در: ۲۲:۳۵ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵

آوریل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۷
از کارتن!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
نقل قول:

باسيليسك wrote:

باید گفت که معلوم نیست لرد سیاه حتما از آواداکدوادرا استفاده کرده چون دامبل تو کتاب 6 میگه ولدمرت وردهایی میشناسه و اختراع کرده که هیچ کس به غیر خودش بلد نیست.

پس میتونه طلسم دیگه ای باشه نه؟

هیووم فکر نمیکنم، تا جایی که اطلاع داریم پدر و مادر هری با ورد آواداکدورا مردن، دلیلی نداره ولده مورت بخواد هری رو با ورد دیگه ای بکشه وقتی که میتونه به سادگی در برابر یه نوزاد از آواداکداورا استفاده کنه!

در ضمن هری هم توی رویاهاش، در کتاب اول وقتی که در مورد تصادف پدر و مادرش تمرکز میکرد، یه نور سبز رو به یاد میاورد، پس این نشون میده والده مورت از نفرین مرگ استفاده کرده.

[size=small]جادوگران برای همÙ

پیام زده شده در: ۱۳:۲۷ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵

نجینیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۵۶ جمعه ۱۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۲۵ شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶
از venus
گروه:
کاربران عضو
پیام: 125
آفلاین
نقل قول:

گریندل والد نوشته:
در کتاب جام آتش جلد2 فصل "مرگ خواران"ولدمورت می گه:"مادرش با قربانی کردن خودش نفرین منو منحرف کرد و باعث شد نفرینم به سمت خودم برگرده...من از بدنم بیرون کشیده شده بودم...من از روح ها وحتی از پست ترین اشباح کمتر شده بودم"همچنین در کتاب سنگ جادو فصل "کلید دار" هاگرید درجواب هری وقتی پرسید:"بالاخره چه بلایی سر ولد...ببخشین طرف اومد"گفت:"اون گم و گورشد.غیبش زد.همون شبی که سعی کرد تو رو بکشه ولی نتونست...غیبش زد...هیچکس نمی دونه اون برای چی رفت" این وسط معلوم نیست جسمی که ولدمورت ازش بیرون کشیده چی شد با توجه به این که نفرین ولدمورت "آوداکداورا"بود که به سمت خودش برگشته فرضیه نابود شدن بدن منتفی است اگر هم جنازه ولدمورت را هاگرید (که از همه زودتر به آنجا رفته بود)دیده بود باید از مرگ ولدمورت مطمئن می شد(زیرا از جان پیچ اطلاعی نداشت)

باید گفت که معلوم نیست لرد سیاه حتما از آواداکدوادرا استفاده کرده چون دامبل تو کتاب 6 میگه ولدمرت وردهایی میشناسه و اختراع کرده که هیچ کس به غیر خودش بلد نیست.

پس میتونه طلسم دیگه ای باشه نه؟

همیشه یه گیری وجود داره

Module Hammer System v. 4.0.0.118
Module Aftabeh System v. 3.0.2.512

مدیر سازمان معجون سازان قرن

پیام زده شده در: ۱۳:۱۸ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵

پروفسور اسپراوتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۳ جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۲۶ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 378
آفلاین
اقا به نظر من بدترین سوتی این موضوع هست که یه بار زمانی که هری میره تو قدح اندیشه ریش و موی دامبلدور قهوه ای بوده و یه بار دیگه که تو کتاب شش میره ریش و موش رو بلوند میگه.جالبه نه؟

فریا

پیام زده شده در: ۱۰:۴۷ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵

گریندل والدold2

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۴۰ سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۱۲ یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۷
از محفل ارواح جادوگران سياه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 17
آفلاین
در کتاب جام آتش جلد2 فصل "مرگ خواران"ولدمورت می گه:"مادرش با قربانی کردن خودش نفرین منو منحرف کرد و باعث شد نفرینم به سمت خودم برگرده...من از بدنم بیرون کشیده شده بودم...من از روح ها وحتی از پست ترین اشباح کمتر شده بودم"همچنین در کتاب سنگ جادو فصل "کلید دار" هاگرید درجواب هری وقتی پرسید:"بالاخره چه بلایی سر ولد...ببخشین طرف اومد"گفت:"اون گم و گورشد.غیبش زد.همون شبی که سعی کرد تو رو بکشه ولی نتونست...غیبش زد...هیچکس نمی دونه اون برای چی رفت" این وسط معلوم نیست جسمی که ولدمورت ازش بیرون کشیده چی شد با توجه به این که نفرین ولدمورت "آوداکداورا"بود که به سمت خودش برگشته فرضیه نابود شدن بدن منتفی است اگر هم جنازه ولدمورت را هاگرید (که از همه زودتر به آنجا رفته بود)دیده بود باید از مرگ ولدمورت مطمئن می شد(زیرا از جان پیچ اطلاعی نداشت)

من کسی که در راه رسیدن به جاودانگی از همه جلوتر بودم.

پیام زده شده در: ۲۰:۲۹ دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۵

ارگ كثيف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۹ دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 486
آفلاین
یکی از سوتی ها در باره جادوی قبل از پیشین در کتاب 4 و در رویاروی هری با ولدمرت است.همه می دونیم اول پدر هری میمیره بعد مادرش.پس در بازگشت اول باید مادرش بیاد بعد پدرش ولی کاملا برعکس اتفاق میفته!!!!!!

ببین در مورد دیشب.
دعا رو اگر دوست

پیام زده شده در: ۱۱:۲۸ دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۵

فرانک  لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۵ یکشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۱۹ چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۶
از خانه شماره 12 میدان گریموالد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 70
آفلاین
نقل قول:

andrea نوشته:
در مورد سبک نوشته:سبک نوشته های رولینگ در کتاب 4 و در فصل اول کاملا تغییر کرده و این تغییر کاملا محسوس است.
در مورد سوتی ها باید بگم که سوتی های روئلینگ خیلی زیاده...خوب اگه قرار باشه سوتی هاشو برشمریم، از الان هر کی این جا پست میده...سوتی هایی رو که دیده بنویسه
1- سال اول نیک تقریبا بی سر به هری اینا میگه که 400 ساله که هیچی نخورده ( یعنی 400 ساله که مرده) ولی تویه کتاب 2 500 مین سالروز مرگ شو جشن میگیره

دوست عزیز باید بگم در کشور های خارجی تا وقتی 500 سال تمام نداشته باشی 499 سالته و این در مورد صده هم همینطوره پس تا 500 سال تمام نداشته باشه 400 سالست.
نقل قول:

در كتاب يك در توصيف دامبلدور رولينگ نوشته كه دماغش دست كم دوبار شكسته ولي در كتاب 6 هري كه دماغش شكسته بود خيلي راحت توسط تانكس درست مي شه

دوست عزیز اگه دقت کنی نوشته اینطور به نظر میاد نگفته 100% شکسته
نقل قول:

ببینید این چیزی که هرمیون هی تو کتاب میگه کسی نمیتونه تو هاگوارتز غیب و ظاهر بشه فقط در مورد انسان ها صدق میکنه.و شما اشتباه کردید چون این سوتی نیست بلکه یه چیز حساب شده است.ما تو کتاب 6 هم میبینیم که بارها کریچر و دابی غیب و ظاهر میشن تو هاگوارتز.مثل اونجایی که هری با رون تو درمانگاه بود یا تو خود تالار خصوصی گریفندور.رولینگ خودش اشاره کرده که جن های خانگی با انسان ها فرق میکنن.اونا قدرت هایی دارن که جادوگرها ندارن ولی به این مسئله هم اشاره کرده که چون جن های خانگی مثل جادوگران توانایی استفاده از چوبدستی رو ندارن در کل از جادوگرها ضعیف ترن.

اکتاویس جان ققنوس رو جا انداختی

پیام زده شده در: ۱۸:۴۸ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

اکتاویوس پیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۴۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
از از یه جهنم دره ای میام دیگه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 283
آفلاین
نقل قول:
یک سوتی رولی توی کتاب حفره اسرار بود توی فصل پاداش دابی وفتی دابی ازاد میشه بعد از اینکه لوسیوس مالفوی رو تهدید می کنه که به هری اسیب نرسونه یه بشکن میزنه و غیب میشه اما خود این رولی 100 بار از زبون هرمیون گفت در هاگوارتز کسی غیب و ظاهر نمی تونه بشه پس چرا دابی تونست بشه؟!

ببینید این چیزی که هرمیون هی تو کتاب میگه کسی نمیتونه تو هاگوارتز غیب و ظاهر بشه فقط در مورد انسان ها صدق میکنه.و شما اشتباه کردید چون این سوتی نیست بلکه یه چیز حساب شده است.ما تو کتاب 6 هم میبینیم که بارها کریچر و دابی غیب و ظاهر میشن تو هاگوارتز.مثل اونجایی که هری با رون تو درمانگاه بود یا تو خود تالار خصوصی گریفندور.رولینگ خودش اشاره کرده که جن های خانگی با انسان ها فرق میکنن.اونا قدرت هایی دارن که جادوگرها ندارن ولی به این مسئله هم اشاره کرده که چون جن های خانگی مثل جادوگران توانایی استفاده از چوبدستی رو ندارن در کل از جادوگرها ضعیف ترن.

یک زن چیزی ج

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.