هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چگونه یک کتاب تخیلی مثل هری پاتر را بخوانیم یا ترجمه کنیم یا بنویسمش
پیام زده شده در: ۱۸:۳۰ چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۵

هرمیون گرنجرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۶ سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۶ دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۶
از هرجا که حال کنیم. که فعلا هیچ جا حال نمیکنیم.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 219
آفلاین
این بستگی به تخیلت اره. اگه زیادی بزرگ باشه و خیلی تخیل به خرج بدی ( مثل من ) به قهقرا میری. و اگه کم ( داستان یه گرون نمی ارزه ) .

ما بدون امضا هم معتبریم

پیام زده شده در: ۱۲:۴۳ چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۵

ویکتور کرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۲۶:۵۸ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از مدرسه دورمشترانگ (بلغارستان)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 509
آفلاین
نقل قول:

پروفسور آلبوس دامبلدور نوشته:
ولی به نظر من همه این صحبتها تا حالا یه چیزی کم داشت و اون اینکه یه نرم افزار برای طراحی و نوشتن فایل های PDF معرفی میکردید و لینکشو میگذاشتید برای دانلود خیلی عالی میشد

خب عزیزم نیازی به معرفی نداره همون نرم افزار آکروبات ریدر Adobe Acrobat این کارو انجام میده کافیه روی کامپیوتر نصب باشه تو توی ورد نوشته هاتو تایپ میکنی و بعد با این برنامه تبدلیل به Pdf میکنی

کاشکی یه روز باهم سوار قایق می شدیم
دور از نگاه ادما هردوتا عاشق میشدیم

پیام زده شده در: ۸:۲۸ چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۰۹ دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۵۸ شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
ولی به نظر من همه این صحبتها تا حالا یه چیزی کم داشت و اون اینکه یه نرم افزار برای طراحی و نوشتن فایل های PDF معرفی میکردید و لینکشو میگذاشتید برای دانلود خیلی عالی میشد

پیام زده شده در: ۱۹:۳۱ سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۴

آرامیس بارادا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ پنجشنبه ۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از مخوفستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
ذهنی که روش کار شده باشه و آماده باشه, می تونی هر چیزی رو بنویسه. نویسنده هری پاتر هم یه انسانه با تموم ویژگی های یه انسان. اگه هم تونسته همچین کتابی بنویسه فقط به خاط اینه که از بچگی مطالعه داشته و خلاقیتش رو پرورش داده.
موضوع اصلی شاهکاری مثل هری پاتر هم یه موضوع خیلی ساده ست. ولی اون قدر روش کار شده و اون قدر بهش شاخ و برگ دادن که 7 جلد کتاب چند صد صفحه ای شده.
نوشتن یه همچین کتابی البته کار هر کسی نیست. برای همینه که ما از این کتابا زیاد نداریم. چون هم حوصله می خواد, هم وقت می خواد, هم یه تفکر خلاق و هم استعداد و توانایی. این چیزا توی همه انسان ها هست ولی با این فرق که بعضیا رشدش می دن و بعضیا نه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۵۶ سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۴

ویرجینیا وود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۳۸ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۵
از لیتل هنگتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 18
آفلاین
من فکر می کنم هر کس بتونه یه داستان بنویسه ولی بستگی داره که تخیلش تا کجا پرواز کنه وماورای دنیاش رو کجا ببینه .هر کدوم از ما می تونیم هری پاتر را اون جوری که دوست داریم تموم کنیم . این به خودمون بسنگی داره .
(تازگی ها به این نتیجه رسیدم که خیلی احساساتی شدم و خیلی هم فلسفی صحبت می کنم ، دوستان عزیز ، شما به دل نگیرید .)

ارادتمندشما کارآگاه محفل
دارنده مدال مرلیÙ

چگونه یک کتاب تخیلی مثل هری پاتر را بخوانیم یا ترجمه کنیم یا بنویسمش
پیام زده شده در: ۲۳:۱۹ پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۱۹ دوشنبه ۳ تیر ۱۳۸۷
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 120
آفلاین
یک قالب برای نوشتن داستان:
ابتدا کل داستان رو توی یک خط بنویسید مثلا :
وگا داشت با کامپیوتر کار میکرد که یهو دستگاه منفجر شد بعد .. فهمید آدم فضایی ها اومدن.
سپس داستان رو توی 10 خط ببرید
مثلا :
وگا داشت با کامپیوتر کار میکرد که یهو دستگاه منفجر شد بعد یک مونیتور جدید خرید ................................ تا ده خط
حالا توی 50 خط راجب به داستان بنویسد با شرط اینکه این پنج نقطه رو رعایت کنید
1 فصل افتتاحیه 2 گره داستان 3 اوج داستان4 مشکل گشایی5فصل انتهایی
البته از فصل سوء تفاهم نشه منظور از فصل فصل کتاب نیست ممکنه کتاب شما 60 فصل داشته باشه اینا اسمه
1 فصل افتتاحیه: توش شخصیت ها و لوکیشن ها معرفی میشه و ابتدای داستان از اینجا شروع میشه (در مورد شخصیت ها شما همه جا می تونید اونها رو معرفی کنید)
2گره داستان: مشکل داستان و آدم بدا از این جا مشخص میشند
3 اوج داستان: جنگ و جدل ها ی داستان (حالا اگر عاشقانه بود چیکار کنیم) به حد نهایت رسیده
4 مسکل گشایی:عاشقا بهم رسیدن
5 فصل نهایی: یه تنفس مصنوعی از هم میگیرن

هنگام سپیده دم خروس سحری ،دانی که چرا همی کند نوحه گری ؟
یعنی نمودند در آینه صبح ،کز عمر شبی گذشت و تو بی خبری

پیام زده شده در: ۲۳:۵۵ چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

هری پاتر نوشته:
نقل قول:

وگا نوشته:
بشینیم یک قالب برای خوندن یک کتاب مثل هری بدیدم همه از این کتاب لذت ببرن نه فقط ما لذت ببریم
توی کتاب تخیلی فقط نویسنده نباید متخیل باشه خواننده هم باید توپ بلد باشه تخیل کنه تا شما نتونی هاگوارتز و تو تخیلتون بیچاره کنید چجوری می تونید با گریفیندوری ها صحبت کنید
اینقدر باید تخیل بالایی داشته باشی که وقتی نویسنده داره توی تالار گریفیندور صحبت میکنه تو برگردی تو اسلیترین ببینی چه خبره

عجب نظر مشتی رو من اینجا دیدم این دقیقا اون چیزیه که من از این کتاب هری پاتر توی ذهن دارم
شما چند بار تالار اسلیترین رو دیدید؟ فقط یه بار که هری رفته بود اونجا اصلا تمام محیطش براتون ناشناختس راونکلاو و هفلپاف که اصلا هیچی ازش نوشته نشده
بدتر از اون از گذشته ولدمورت یا بلاتریکس یا جیمز و لیلی چی میدونید
اصلا به این فکر کردید که چطور جیمز و بقیه غارتگران تونستن آنیماگی بشن اونم در سال سوم؟ چقدر روی این فکر کردید؟ با فکر به چه نتیجه ای رسیدید؟
آدم با فکر و محاسبه به هیچ نتیجه ای راجع به این مسایل نمیرسه و اینجاس که رمان فانتزی خودشو نشون میده فقط در صورتی به جایی میرسی که تخیلت خودش بره به سمتش و به اصطلاح جرقه ای تو ذهنت بزنه
این دیگه فرمول نداره کسی نمیتونه تخیل کردن رو به یکی دیگه یاد بده یا بهت بگه چطوری یه کتاب فانتزی رو بخونی
یکی از تفاوت های بارز کتاب با فیلم همینه در فیلم در هر حال زاویه محدود شده در اصطلاح مهندسی میگن روش فراوری انجام شده و از اون حالت خامی دراومده و در یه قالب رفته قالبی که کارگردان خواسته داشته باشه

اولا بگم من منظورم این بود که اول باید نویسنده تخیل کنه و بگه بعد ما اون رو متصور بشیم من خودم به شخصه امتحان کردم در حالی که نویسنده در مورد هری داشته توی سالن گریفندور صحبت میکرده تو تخیلم بر می گشتم و کار فرد ویزلی رو می دیدم این منظورم بود در ضمن تا نویسنده نگه که توی هاگوارتز در چهار تا گروهه ما نمی تونیم در مود اونها بحث کنیم و نمی دونیم که چهار تاست شاید هم اصلا نیست . اصلا قبل از خوندن کتاب می دونستی هری پاتر هم هست
افتاد ؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط وگا در تاریخ ۱۳۸۳/۱۲/۶ ۲۱:۱۷:۲۴
ویرایش شده توسط وگا در تاریخ ۱۳۸۳/۱۲/۶ ۲۲:۵۷:۲۳

پیام زده شده در: ۷:۲۸ چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
نقل قول:

وگا نوشته:
بشینیم یک قالب برای خوندن یک کتاب مثل هری بدیدم همه از این کتاب لذت ببرن نه فقط ما لذت ببریم
توی کتاب تخیلی فقط نویسنده نباید متخیل باشه خواننده هم باید توپ بلد باشه تخیل کنه تا شما نتونی هاگوارتز و تو تخیلتون بیچاره کنید چجوری می تونید با گریفیندوری ها صحبت کنید
اینقدر باید تخیل بالایی داشته باشی که وقتی نویسنده داره توی تالار گریفیندور صحبت میکنه تو برگردی تو اسلیترین ببینی چه خبره

عجب نظر مشتی رو من اینجا دیدم این دقیقا اون چیزیه که من از این کتاب هری پاتر توی ذهن دارم
شما چند بار تالار اسلیترین رو دیدید؟ فقط یه بار که هری رفته بود اونجا اصلا تمام محیطش براتون ناشناختس راونکلاو و هفلپاف که اصلا هیچی ازش نوشته نشده
بدتر از اون از گذشته ولدمورت یا بلاتریکس یا جیمز و لیلی چی میدونید
اصلا به این فکر کردید که چطور جیمز و بقیه غارتگران تونستن آنیماگی بشن اونم در سال سوم؟ چقدر روی این فکر کردید؟ با فکر به چه نتیجه ای رسیدید؟
آدم با فکر و محاسبه به هیچ نتیجه ای راجع به این مسایل نمیرسه و اینجاس که رمان فانتزی خودشو نشون میده فقط در صورتی به جایی میرسی که تخیلت خودش بره به سمتش و به اصطلاح جرقه ای تو ذهنت بزنه
این دیگه فرمول نداره کسی نمیتونه تخیل کردن رو به یکی دیگه یاد بده یا بهت بگه چطوری یه کتاب فانتزی رو بخونی
یکی از تفاوت های بارز کتاب با فیلم همینه در فیلم در هر حال زاویه محدود شده در اصطلاح مهندسی میگن روش فراوری انجام شده و از اون حالت خامی دراومده و در یه قالب رفته قالبی که کارگردان خواسته داشته باشه

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۲۳:۲۲ یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
فرق فانتزی با تخیل:
خواهران (دامبلدور جان ) و برادران من
سلام
تخیل در درون فانتزی قرار دارد در تخیل هیچ چیز علمی نیست اینا از خودم نیست از یک استاد دانشگاه و از خبرنگارای توپ دوران آقای محمد صلواتی پرسیدم
به نظر شما معنیه این چی بود ببینید در تخیل هیچ چیز مبنی علمی خاصی ندارد اما در فانتزی که سر شاخه تخیل است علمی تخیلی نیز هست که اکثرا بر مبنی علمی هستند .
منظورم اینه که بابا در تخیل مبنی علم وجود نداره
اما در علمی تخیلی مبنی کار علم وتخیل با هم است .
حال که دستتون اومد چی به چیه البته با کمک بسیار شایان مقاله دامبلدور جان عزیز بیایید اول هری پاتر رو طبقه بندی کنیم (مگه قبلا نکردن)مگه ما آدم نیستیم بیایید تا با یاری شما کودکان سرطانی را نجات دهیم چیز یعنی چی گفتم بیایید تا شقاییق هست حال کنیم
اه این چیه میگم .......بیا خودمون و دیگران رو امتحان کنیم

پیام زده شده در: ۱۶:۳۲ یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
نقل قول:
ا یک سئوال من میگم تا قبل از کتاب شش بشینیم یک قالب برای خوندن یک کتاب مثل هری بدیدم همه از این کتاب لذت ببرن نه فقط ما لذت ببریم

قالب بديم؟ من متوجه اين تيكه نشدم،‌ اما اگه منظورت خط داستاني كتاب ششم هست يه مقاله ترجمه كردم با عنوان كتاب ششم، انتظارات، شايعات و حقايق كه مي‌تونين برين و بخونين؛ اگه منظورت فن فيكشن هست كه هر كس بخواد اشتراكي آغاز كنه، من هم مي تونم بهش كمك كنم!‌

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.