هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بجث کلی در مورد R.A.B. این شخص کیست؟ چه بلایی به سرش آمده؟
پیام زده شده در: ۱۹:۴۳ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

شاهین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۶ پنجشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۵۰ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
از کوهستان اشباح
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
خب بلیز جان من گفتم ممکنه ر.ا.ب اصلا مخففه اسمی نباشه شاید هم به قول ویکتور عزیز اسم چند نفر باشه
در ضمن گفتم رولینگ فکر نکنم شخصیت جدیدی وارد داستان کنه چون به اندازه ی کافی شخصیت گنگ داره که دیگه نمیره که یکی دیگه وارد داستان کنه
اما نظر شما هم قابل احترام و شاید اصلا حق با شماست

دامبلدر تا وقتی مردم یادش باشن زندس و نمرده!

زنده باد دامبلدور
زنده باد گریفیÙ

پیام زده شده در: ۱۷:۱۵ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
ویلیام جان من با جمله آخرت کاملا موافقم چون منم فکر میکنم که همه حدسیاتت اشتباست

اولا تمام اینا که گفتی جادوگران قدرتمندی نبودن و تازه مخخف اسمشونم ر.آ.ب نیست

آقای باد هم که به دستور خود ولدمورت رفته بود و وارد سازمان اسرار شده بود و بعد از اینکه به گوی دست زد طلسم شد و ولدمورت هم به این دلیل اونو کشت چون که باد داشت حافظش رو بدست میاورد و در اون صورت همه چی رو لو میداد

بقیه رم توضیحی راجع بشون ندارم ولی اطمینان میدم که اینا نیستن

به نظر من ر.آ.ب یا روگولوس بلک برادر سیریوسه یا هم که یک شخصیت جدید که وارد داستان میشه ببخشید حوصله ندارم تو پستای قبلیم چند بار به طور کامل در مورد علت انتخابم نوشتم
اگر خواستید به صفحات قبل مراجعه کنید

پیام زده شده در: ۱۲:۲۲ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴

شاهین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۶ پنجشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۵۰ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
از کوهستان اشباح
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
خب باید بگم که رولینگ دیگه نمیاد تو کتاب اخریش یه شخص جدید وارد داستانش کنه چون خیلی مسخره میشه و اینم میدونین که رولینگ هرگز کسی رو الکی وارد داستان نمیکنه
من 5 تا گزینه دارم که میتونن ر.ا.ب باشند
1.ایگور کارکاروف:چون اگه دقت کرده باشید اون دد کتاب 4 وارد داستان شد و بعد ار کتاب 4 هم دیگه پیداش نشد پس ممکنه که اون باشه(خودتون میدونید که چقدر زیرک بود)
2.لودو باگمن:اون هم ادم زیرک و کلاه برداری بود که از کتاب 4 به بعد گم و گور شد(دقیقا اون موقع که ولدمورت برگشت)
3.ابروفت دامبلدور:اون هم شخصیت مرموزیه و در چند تا کتاب بهش اشارات کوچکی شده و حتما هم اون مثل دامبلدور شخصیت بزرگ و قوی هست
4.اقای باد:اون هم میخواست وارد تالار اسرار شه به نظرتون برای چی؟چون میخواسته از موضوع پیشگویی به کلی با خبر شه و وقتی داشت موضوع یادش میامد به سرعت کشته شد
5.اسکریمور:اون هم الکی وارد داستان نشده و حتما یه کاری باید انجام بده
شاید ر.ا.ب اصلا به اسم طرف ربطی نداشته باشه و مثلا مثل شاهزاده ی دورگه فقط یه لقب است!!
البته همه ی این ها همش حدس و گمان شاید هیچ یک از گزینه های من درست نباشه

دامبلدر تا وقتی مردم یادش باشن زندس و نمرده!

زنده باد دامبلدور
زنده باد گریفیÙ

پیام زده شده در: ۱۹:۱۶ سه شنبه ۶ دی ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
من یک نظر دیگه هم دارم
لرد ولدمورت (ر.ا.ب) است
دلایل
1 ولدمورت میدانسته که یکی از هرکوراس هایش به دست هری پاتر نابود شده (دفترچه ی خاطرات ) وهری آن را به دامبلدور داده است و احتمالا حدس زده است که دامبلدور از آن چه بر داشتی کردهاست (صفحه 236 از جلددوم کتاب شاهزادی دورگه چاپ تندیس )
2 دست دامبلدور بعد از برداشتن انگشتر مارلو آسیب دیده و مرگخوار ها هم این را میدانسته اند(جلد 1صفحه49)پس مسلما ولدمورت هم از این آسیب باخبر شده و باتوجه به اینکه خودش آن طلسم راایجادکرده مطمئنا
از اثرات آن باخبر بوده است
3 دامبلدور اسلاگهورن را به هاگوارتز برده است واسلاگهورن تنها کسی بوده است که ولدمورت در مورد هرکوراس ها با او حرف زده است(جلد 2 صفحه ی 229 تا 234)
با توجه به موارد بالا ولدمورت میدانسته که دامبلدور از وجود هرکوراس ها باخبر است ومشغول نابود کردن آنها است پس به همین دلیل نقشه ی قتل دامبلدور را کشیده
و باتوجه به موارد بالا حتما ولدمورت به هرکوراس هایش سرکشی کرده است (هرکسی که چیزی به این مهمی را مخفی کرده باشد مرتبا به آن سرکشی میکند)
و احتما لا محل نگهداری بعضی از آنها راعوض کرده است
حالا باتوجه به دلايل بالا درمورد (ر.ا.ب)صحبت ميکنيم
1 متن نامه طوری نوشته شده که کسی فکر نمکند (ر.ا.ب)ولدمورت است
2 باتوجه به راهی که دامبلدور رفته تابتواند به معمای هرکوراس پی ببرد چند نفر دیگر میتوانستند این راه را بروند
3درهیچ جایی درمورد هرکوراس ها صحبت درستی نشده است تا کسی درمورد آنها اطلاعات داشته باشد
4اگر کس دیگری به محل غار آمده باشدوآن شخص یا اشخاص باید بعد از حمله ی اینفرر ها(دوزخی ها) به سرعت محل را ترک کرده یا کشته شده باشند ودر هر دوحالت امکان ندارد توانسته باشندقدح محتوی معجون را دوباره پرکنند و هرکوراس تقلبی را درون آن قرار دهند
5 اگر راه دیگری غیر از خوردن برای خارج کردن هرکوراس وجود داشت حتما دامبلدرو از آن استفاده میکرد

احتمالا ولدمورت بعد از عوض کردن جای هرکوراس تصمیم گرفته تا از آن مکان که طراحی مناسب دارد استفاده کند که اگر دامبلدور به تنهایی به آنجا آمد کشته شود واگراز آنجا زنده خارج شد ولدمورت می فهمد که کسان دیگری هم از موضوع هرکوراس ها با خبرندوآنهارا با موضوع (ر.ا.ب) مشغول میکند تا بتواند به راحتی آنها را پیداکرده ونابود کند

نقد شد!

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۸ ۱:۰۸:۳۴

پیام زده شده در: ۱۸:۴۵ دوشنبه ۵ دی ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
به نظر من هم ممکن است ر ا ب اسم مستعار یک شخص نباشد بلکه اسم یک گروه یا یک انجمن مخفی مثل محفل ققنوس باشه البته یکی از اعضای آن(انجمن احتمالی) این نامه را نوشته چون در متن نامه از جملات مفرد استفاده شده ولی در پایان نامه امضای گروه قرار گرفته مثل مرگخوران که بعد از هر جنایت علامت شوم که علامت گروه است را در محل قرار میدهند
البطه باتوجه به متن نامه ولدمورت با آن شخص یا گروه آشنایی کامل داشته وممکن است قبلا باهم همکاریکرده اند
واگرآن کسی که آن نامه رانوشته ممکن است به تنهای برای دزدیدن هرکوراس اقدام کرده باشد که طبق نظر بعضی از دوستان احتمالا در محل غار مرده است:]اگر این طور باشد چند سوال پیش می آید اولا هرکوراس چه شده است آِا ممکن است هنوز در غار باشد
دوما معجون درون قدح چگونه پرشده است یا به وسیله ی چه کسی پر شده است آیا ولدمورت به آ«جا سر زده هرکوراس اصلی را جابه جا کرده وقدح را پرکرده
اگر آ« شخص با کمک یک فرد دیگر اقدام به این کار کرده باشد احتمالا از غار خارج شده اند وه به اختیار خود دوباره قدح را پر کرده اند
در اینجا باز یک سوال مهم (احتملا) پیش می آید آیا انها درون قدح را بامعجونی که خورده اند پر کرده اند یا با معجون دیگری (فرض می کنیم معجونی که توسط ر ا ب استفاده شده خوردنی بوده است)

توجه توجه
ممکن است ولدمورت خودش در آن قدح هرکوراس تقلبی راگذاشته باشد و اسم راب را از خودش اختراع کرده باشد تاهم امنیت هرکوراس هارا بالا ببرد هم اگر کسی دنبال اسم راب گشت بتواند او را شناسایی کند ومانع نابودی هرکوراس ها توسط او شود با فرض اینکه از نظر آن شخص اسم
ر ا ب به ا ندازه ی موضوع هرکوراس ها بااهمیت نیست و آ« رادر جاهای بیشتری بازگو میکند واحتمال آ«راکه ولدمورت او را شناسایی کند افزایش میدهد
ببخشید که طولانی شد

نقد شد!

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۸ ۰:۴۷:۴۴

پیام زده شده در: ۱۷:۵۱ دوشنبه ۵ دی ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۴ دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۱ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۵
از جایی که جادوی سیاه مقلوب عشق شده است
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 42
آفلاین
به نظر من r.b.a یه علامت برای یه شخصه، نه مستعار یه اسم، منظورم اینه که اون می تونه گول زننده باشه، و نشانه ی اسم چند نفر باشه، حتمن نمی شه گفت که این یه نفره، این هم نظر من، اگه این نظر تکراریه ناظر محترم پاکش کنه،

با تشکر ***وکتور***

نقد شد!

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۸ ۰:۴۶:۴۵

مرگ خواری از دوستان صمیمی آلبوس دامبلدور
شاید عضو w.t بشم (عمرن عضو w.t بشم)
معلم ریاضیات جادویی بودم و خواهم بود
،،،،،،،

پیام زده شده در: ۱۲:۳۳ یکشنبه ۴ دی ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
منم باآرتکوگوس دامبلدور موافقمالبته در مورد مرگ راب فقط یک سوال دارم
1 اگه ریگیلو معجون را خالی کرده بعد چجوری پر شده

2معجونی که دامبلدور خورده با معجونی که ریگیلوس خورده یکی بوده

3غیر از ولدمورت و دامبلدور و ر اب کسی ازوجود غار و هر کوراس خبر نداشتهپس اگه راب ازغار خارج نشده و بعد از خوردنمعجون مرده چه کسی اون راپر کرده

نقد شد!

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۸ ۰:۴۵:۰۷

یک نظریه جدید!!!!!!!!!!!!!11
پیام زده شده در: ۱۱:۲۲ یکشنبه ۴ دی ۱۳۸۴

maziar

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۹ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۰ دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۵
از تپلستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 203
آفلاین
توجه توجه

من یک فکری به سرم زده.
اسم روفوس اسکریم ژور هم با اول اسم ر.ا.ب مطابقت داره حالا اگه اسکریم ژور یه پسوندی هم داشته باشه شاید همون ر.ا.ب باشه. گرچه فکر نکنم اونقدر که انتظار میره قوی باشه .ولی شاید آدم توداریه و قدرتهاشو مخفی نگه میداره.

نظرتون رو در مورد این نظریه بگید.

dont wait for t

پیام زده شده در: ۱۱:۱۴ یکشنبه ۴ دی ۱۳۸۴

It's non of your concern

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۸ یکشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۱۷ جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
این دفعه سنت شکنی کردم و با بلیز عزیز موفقم.البته باید بگم که من عقیده دارم اون به هیج وجه نمرده و اگر دامبلدور مرده باشه باید این یارو یک جایی به یک دردی بخوره.درضمن ممکنه، و باز هم می گم ممکنه این فرد همون اسنیپ خودمون باشه.اینا تا دلت بخواد لقب و اسم دارن.در ضمن اسنیپ هم به لرد سیاه خیلی نزدیکه.

نقد شد!

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۸ ۰:۴۴:۲۱

پیام زده شده در: ۲:۴۲ یکشنبه ۴ دی ۱۳۸۴

کلودیوناold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۳ چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۱۸ سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۸
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 39
آفلاین
خب به نظر من ممکنه این آدم شخصیت جدیدی باشه که قراره وارد کتاب بشه...
یا شخصیتی که سالها پیش در زمان زندگی ولدومورت در هاگوارتز اون رو به خوبی میشناخته و شاید یکی از همکلاسی هاش بوده و در حال مرگ بوده و با توجه به شناخت روی اون تونسته هورکراکس واقعی رو به دست بیاره و شاید اسمش به طور گذرا وارد کتاب شده باشه و ما دقت نکرده باشیم....
و ممکنه همونطوری که پروفسور دامبلدور با برداشتن انگشتر مورفین و گفتن این نکته که اگه اسنیپ نبود اون ممکنه بود بمیره شاید اون شخص هم میدونسته کسی وقتی نبوده کمکش بکنه با برداشتن هورکراکس حقیقی میمیره و مسلما یکی از مخالفان ولدمورت بوده چون گفته : من با مرگ مواجه میشم به امید اینکه هنگام یافتن هماوردت فانی شوی .... و حتما اون موقع هنوز هماورد ولدمور(هری) مشخص نشده بوده !
و البته نکته اصلی اینجاست که اون شخص چطور تونسته بدون خوردن اون ماده به هورکراکس دست پیدا بکنه ؟؟ پس یا خودش جادوی سیاه فوق العاده ای داشته یا اینکه جادوگر بزرگی بوده و شاید یکی از آن قربانیان لرد ولدمور در بچگی اش بوده ! یعنی ایمی بستون !

نقد شد!

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۸ ۰:۳۷:۲۲
ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۸ ۰:۴۱:۲۹

وقتی که به مرگ و تاریکی نگاه میکنیم تنها ناشناخته بودنه که ما رو میترسونه، نه هیچ چیز دیگری...

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.