هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: رابطه بین هری و ولدمورت ، گریفندور و اسلایترین 2
پیام زده شده در: ۰:۱۹ پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۳

هرمون گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۸ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۴۳ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 259
آفلاین
ببین این طوری که من به جای سلازار اسلیترین احساس بوق بودن میکنم ... در ضمن فکر نکنم فرضیت درست باشه ها ! چون اونطور که من خوندم ولدمورت به دمباریک میگه : از نگینی شیر بگیره !!! اگر سلازار انیماجیس باشه که دمباریک نمیتونه ازش شیر بگیره .... تازه کلی زدی تو ذوقم
کلی دلیل آوردم که رئیس گروه ها مردند اون وقت تو با این ارسالت همه را زیر سوال بردی ...
در گوش علی ملکی :{ ببین یه سر برو تاپیک جمع بندی ببین دلایلم کافی بوده یا چیز دیگری هم هست که اضافه کنی - تازه میخواهی شناست را بکنی پرسی ویزلی ؟ ما پرسی فعال نداریم }

world has changed...I feel it in the water...I feel it in the earth...I smell it in the air... much that once was is lost... for none now live to remember it

رابطه بین هری و ولدمورت ، گریفندور و اسلایترین 2
پیام زده شده در: ۱۴:۱۰ چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۳

کوروش هخامنشی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۶ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۳
از پارسه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 19
آفلاین
از آبرفورث عزیز خیلی ممنونم که پیام منو به بخش انجمنها منتقل کرد ولی بهتر دونستم ادام هخبر رو هم بفرستم اینجا .

بعد از صحبتهای قبلی حالا می رسیم به این که چرا گریفندور خودشو مخفی میکنه ؟ چون شاید نگینی ، مار ولدمورت همون سالازار اسلایترین باشه که داره بهش کمک میکنه تا قدرت بگیره ، تا نوادش از نواده گریفندور شکست نخوره . اما شاید بپرسین چرا خودشون دو تا ، یعنی اسلایترین و گریفندور با هم روبه رو نمی شن . به نظر من شاید ترجیح میدن نواده هاشون با هم رقابت کنن و یک کدوم راه جدشو پیش بگیره . یه احتمال دیگه هم می ره که همون طور که در مورد هری و ولدمورت پیش بینی شده که یک کدوم باید اون یکی رو شکست بده و تنها یکی زنده می مونه ، شاید در مورد گرینفندور و اسلایترین هم پیش بینی شده باشه که نواده هر کدوم که از بین بره خودش هم از بین بره و طبق یک طلسم باستانی آن دو نمی توانند با هم رو به رو بشوند و باید در انتظار شکست با پیروزی نواده خود باشند . در حقیقت باید توسط نواده خود دوباره به قدرت برسند و تنهامی توانند در قالب یک جانور نما بدون این که نوادگانشان بدانند ( در این مورد زیاد مطمئن نیستم ) به آنها کمک کنند تا در صورت پیروزی آنها قدرت را به دست بگیرند . به نظر من پیشگویی شده که در صورت شکست یکی از نواده ها جدش نیز از بین می رود .
ولی هر چه قدر هم بالا بری ، پایین بیای ، این فکر بی انتهای رولینگ را در مورد داستانهایی به این شاهکاری رو نمیتونی بخونی . دفعه بعد راجع به این که شاهزاده نیمه خالص چه کسانی میتوانند باشند و چرا نیمه خالصند بیشتر توضیح می دم .

در پناه خدا شاد و پیروز باشید .
علی ملکی

به جای آنکه به تاریکی لعنت فرستی، خود شمعی روشن کن.
تقدیم به بهترینم که همواره عاشق اویم :bigkiss:

رابطه بین هری و ولدمورت ، گریفندور و اسلایترین
پیام زده شده در: ۱۴:۴۹ سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
ali_maleki يكي از كاربران سايت اين مطلب رو به بخش خبر‌ها فرستاده بود... من اون رو به اينجا منتقل كردم.
- - - -
این یک تئوری هست که من احتمال می دم که
half blood prince ، شاهزاده نیمه خالص گودریک گرینفندور باشه !!!!!!!!!!!!!
چون جی . کی . رولینگ گفته که کتاب دوم یه جورایی با کتاب ششم ربط داره و دلیل منم مربوط به کتاب دوم می شه . ولی چه دلیلی داره که جی . کی رولینگ یک مرده رو تو داستانش بیاره ؟! شاید اصلاً گریفندور نمرده باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مثلاً یه جانور نما باشه ! یه چیزی مثل ققنوس که می تونه زنده هم بمونه . برای همین هم آخر کتاب دوم شمشیر رو برای هری آورد ، چون نمی خواست نوادش از نواده اسلایترین ببازه . رنگ ققنوس قرمز و طلاییه و رنگه گروه گریفندور هم قرمز و طلاییه . شاید یه جورایی با هم ربط دارن .
فعلاً همینا رو داشته باشین تا بعداً . بعد بهتون می گم که چرا گریفندور خودشو مخفی می کنه و سالازار اسلایترین کجاست ؟ شاید هم در قسمتهای بعدی را جع به رنگ چشمهای هری و ولدمورت هم کمی توضیح بدم . پس تا بعد . منتظر باشین . خیلی زود به روزش می کنم .

Re: نام کتاب ششم: Harry Potter and the Half Blood Prince
پیام زده شده در: ۱۵:۳۱ دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۳

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین

من كاملا با چيزايي كه گفتي موافقم ولي اين قسمت كه گفتي:
در یکی از اتاق های بیمارستان مانگو پسری به تخت بسته شده و فریاد میزنه:
من لرد ولدمورتو کشتم.

شايد هري باشه كه شايد ديوونه بشه

ولي اين عكسي كه گذاشتي دابي رو نشون ميده چه معني داره؟دابي كه نميتونه شاهزاده باشه چون فقط جادوگرا دو رگه هستن و در مورد جنهاي خانگي اينطور نيست در ضمن من فكر ميكنم لوپين شاهزاده باشه

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۵:۱۸ دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۳

هرمون گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۸ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۴۳ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 259
آفلاین
بچه مطالبی را که توی تاپیک " کتاب 6 " گفتیم فراموش نکنید
در این تاپیک بچه ها به موضوعات جالبی اشاره کردند :
بینز به این نکته اشاره کرد که هري به هرمايني و رون مي گفت كه اشتباه كرده و بايد انيماگي شدن رو ياد مي گرفت ؟؟؟؟؟؟
هرمايني هم گفت كه اون درسو احتمالا تا سال 6 نمي خونن .
و از طرفی تا قبل از سال 6 دانش آموزان باید برای دسترسی به قسمت ممنوعه از معلمی امضا میگرفتند اما در سال 6 میتونند از آن قسمت استفاده کنند.
همچنین در جای دیگه ایشون به مهم بودن نقشه ی متروی لندن اشار کردند .و گفتند در کتاب 5آرتور ویزلی هی نقشه متروي لندن رو نگاه مي كرد براي اين كه گم نشه .

همين طور هم دامبلدور به مينروا گفت كه : زخمها گاهي بدرد مي خورن . من خودم يه زخم روي زانوم دارم كه نقشه كامل متروي لندنه .

سائورون اشاره کرد که شنیده آخر کتاب 7 اینه : در یکی از اتاق های بیمارستان مانگو پسری به تخت بسته شده و فریاد میزنه:
من لرد ولدمورتو کشتم.

اسنافلز در مورد عاقبت کتاب میگه : به نظر من تو کتاب 6 سيرويس بر ميگرده چون تو کتابه 5 دمبلدور و لوپين نميگن اون مرده بلکه ميگن اون رفته ديگه بر نميگرده و اين که هری عاشقه يه کی ديگه ميشه چون تو کتاب 7 چو ديگه نيست
وقتی رون داره فال هری رو می بینه میگه:
"اینجا یه لکه هست که شبیه کلاه های نظامیه...شاید در آینده دروزارت سحر و جادو کار بکنی و لکه ی دیگری که ران میگه : ممکنه بعدا" پول زیادی بهت برسه که این اتفاق میفته !

هری عقیده داشت :از خطهای اصلی کتاب 6 من اینا به نظرم میرسه که خیلی جای بحث داره:

1- سیریوس و آینش و برگشتنش یا مردن یا زنده بودنش هنوز مشخص نیست البته به نظر من احتمال زنده بودنش خیلی کمه
2-مهمترین چیز که در کتاب 5 استارتش زده شده نیروی مرموزی هستش که هری داره و در اتاق در بسته سازمان اسرار هم هست
3- مسلما خونه ای که به هری رسیده از سیریوس خیلی نقش مهمی داره

بعد موضوع به طرف معلم جادوی سیاه کشیده میشه :
پروفسور مک گونگال : من فكر مي كنم كه معلم درس دفاع در برابر جادوي سياه تانكس خواهد بود.من شنيدم كه يك معلم جوان درس خواهد داد و تانكس عاقلانه به نظر مي رسد.

اگر هم اسنيپ تو كتاب شش نمرد حتما تو كتاب هفت معلم اين درس ميشه وگرنه عقده اي ميشه!
هری: بله ممكنه تانكس باشه
يا فلور دلاكور هم به نظر من امكانش بيشتره
چون براي چي داره انگليسيشو تقويت ميكنه؟)

تانکس: فکر نمیکنم فلور دلاکور بشه!در ضمن با اینکه خیلی دلم میخواد تانکس معلم دفاع در برابر جادوی جادوی سیاه بشه اما اگه دقت کرده باشین جی کی هیچ وقت معلم این درسو از شخصیتای شناخته شده نمیگیره!!

بچه ها شاید این پرنس دورگه معلم دفاع در برابر جادوی سیاه باشه اصلا" !!!!احتمالش زیاده نکته ی جالب دیگر که به نظرم رسید اینجا راجع بهش بحث کنیم این عکسه که مرلین تهیه کرده :

تصویر کوچک شده

و همانطور که ونوس گفت ممکنه این آینه در کتاب نقشی ایفا کند . مثلا" ارتباط با سیروس یا خیلی چیز های دیگر .

- - - - - -
به طور خلاصه بگذارید چند موضوع را بررسی کنیم : آیا معلم جادوی سیاه همان پرنسه ؟
آینه ایی که توی دست هریه چه معنی ایی میده ؟
آیا همانطور که سائورون گفت آخر داستان :
در یکی از اتاق های بیمارستان مانگو پسری به تخت بسته شده و فریاد میزنه:
من لرد ولدمورتو کشتم.
خواهد بود ؟ اگر هست آن پسر کیه ؟ چرا در سنت مانگوست ؟ و آیا این پسر پرنس گم شده ی ماست ؟
کلا" کتاب 6 مشکوکه !!!!

world has changed...I feel it in the water...I feel it in the earth...I smell it in the air... much that once was is lost... for none now live to remember it

پیام زده شده در: ۲۰:۰۳ جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
برو تو سایت رولینگ و بزن روی خبر ها یا این خبر رو ببین که ترجمه همون خبر سایت رولینگه:
http://www.jadoogaran.org/modules/news/article.php?storyid=242

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۹:۵۲ جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۸۳

پروفسور فلیت ویکold2

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۷ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ جمعه ۱۸ آذر ۱۳۸۴
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 33
آفلاین
ببخشید.اسم کتاب 6 کجای سایت رولینگ نوشته شده؟

پیام زده شده در: ۱۵:۲۰ جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۸۳

سوسك بي همتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۳ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۳۱ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳
از چاه فاضلاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 715
آفلاین
سلام
بايد بگم شاهزاده ي دورگه كسي نيست به جز دم باريك

پیام زده شده در: ۱۵:۱۰ جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۸۳

helena_skillfulhex

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۷ سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۸:۴۴ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
مثه اینکه پست قبلیمو که اشتباه تایپی داشت بی ربط شناخته شد پاک شد حالا با ربطش می کنم
اول از همه اسنافلز این تاپیک 50 هزار بار تا حالا بحث شده
بعدش هر کی هست این شاهزاده فکر کنم از نوادگان این گودریک یا سالازار باشه این طوری به کتاب 2 هم ربط پیدا می کنه!

پیام زده شده در: ۱۳:۲۳ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳

فنریر گری بکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۰ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۵:۲۳ دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸
از شب تاريك
گروه:
کاربران عضو
پیام: 351
آفلاین
ای ن بحث یا تاپیکم خیلی مهمه پس بیاد دورست ریشه یابی کنیم اول هرکی دوست داره جواب ده این طوری بهتر به نتیجه میرسیم
1نیمه خالص یا دورگه و رهچی دیگه چی هست وبه چه کسانی میگن؟
2نیمه خالص هایی که تا الان میشناسیم؟(که یه ربطیم به کتاب دو داشته باشه)
3از چه لحاظ این نیمه خالصه شاهزادس؟

وقتي به دنيا مي آيم:سياهم
وقتي بزرگ مي شوم:سياهم
وقتي مريض مي شوم:سياهم
ولي تو
وقتي به دنيا مي آيي:صورتي هستي
وقتي بزرگ مي شوي:سفيد
وقتي مري

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.