هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: R.A.B.: این شخص کیست؟
پیام زده شده در: ۱۱:۰۵ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
خب به نظر من هم اون نامه واقعا سرکاری نبوده.

این که معلوم هست.نامه رو سر کاری نمیذارن که.شاید یک مقدار ان فرد بزرگنمایی کرده باشه ولی سرکاری نبوده.

نقل قول:
اون نامه رو نوشته تا به ولدمورت بفهمونه که از رازش خبر داره ومن فکر می کنم این همیشه چیزی بوده که ولدمورت ازش می ترسیده.

هووووم!نظر جالبی هست.ولی به جز هری و هگرید که کسی اون نامه رو نخوند که به لرد بگه تا لرد بترسه.پس نتیجه میگریم یک ذره بیشتر کتابو بخون.
یک جایی از داستان میرسیم.
فقط این جایی میتونه حقیقت داشته باشه.که جان پیچ بدلی دراونجا بوده.و از اول اون نامه رو برای لرد اونجا گذاشته بوده به امید اینکه لرد به اونجا سر بزنه ولی نزده.اینجوری میشه فقط این مساله رو جمع و جور کرد.
نقل قول:
به نظر من ر.ا.ب همون ریگلوس هستش.

اگر این همون رگولاس هست.پس کسی که رفت تو مرگخواران و بعد کشته شد کی بود!؟
جمله دقیقش در کتاب:
هری:اما اون که مرده.
سیرویس:اره،احمق بیشعور،به مرگ خواران ملحق شد.
هری:شوخی میکنی.
... و وقنی دید لرد برای رسیدن به قدرت حاضر چه کارهایی انجام بده وحشت زده شده و فرار کرد.
بعد سیرویس میگه میگه:لرد دستور داد اونو بکشند.
ص 161 جلرد 1 محفل.

نظر من اینه که برید دنبال یکی دیگه بگردید.

نقل قول:
آخه مگه کسی مریض که این نامه را بگزاره تازه رولینگ با هیچ کس شوخی نداره همه ی حرفاش جدیه....

باهات موافقم.اگر سر کاری بود اصلا نامه رو نمیذاشت.

نقل قول:
من فکر می کنم همون طور که امیلی اشاره کرد باید ریگلوس استابی باشه چون مشخصاتش با R.A.B می خوره البته اگر اون مقاله ی که (در باره شخصیت هایی که ممکن R.A.B باشند) را خوانده باشید.

به نوشته بالا توجه شود.

نقل قول:
بلیز جان فکر میکنم شما حرف منو درست متوجه نشدید.ببینید من میگم تا دقیقه ی 90 سمت والدمورته و در دقیقه ی 90 و اون جایی که نبرد نهایی هست کار خودش رو که خیانت به والدمورته انجام میده.خب پس در این صورت به نظر شما دیگه چه دلیلی هست که اسنیپ بره پیش محفل و یا اصلا چه احتیاجی به محفل داره و یا اصلا برای چی باید به محفل ثابت کنه که خائن نیست؟

خب بببین کینزگلی عزیز.
من نظرم با شما متفاوته در یه جاهایی.اسنیپ در اخرین لحظه برای هری نمیتونه کار کنه.بین اون همه مرگ خوار.و همچنین اگر پیشگویی رو خونده باشی گفته فقط یک نفر میتونه اون یکی رو بکشه.پس اسنیپ قبلش به هری کمک میکنه.

نقل قول:
در ضمن هری دشمن اسنیپه بعد چه طور میاد به اسنیپ اعتماد کنه.به نظر من بعیده.چون هری همیشه چه درست و چه غلط همیشه نسبت به اسنیپ بد بین بوده و بعیده حالا بیاد بهش اعتماد کنه.

اگر کتاب 6 رو خوب خونده باشی میبینی که دراکو هم دستوری که لرد بهش داده رو به اسنیپ نگفت و بهش اعتماد نکرد.ولی در اخر چرا!

نقل قول:
یه نفر مثل لوپین یا پیتر پتی گرو مداخله میکنه و اسنیپ کشته میشه .

حالا چرا لوپین یا پیتر پتی گرو بلیز جان؟

نقل قول:
خب کاترین جان این یه احتمال بود و منم نگفتم که صد در صده.در موذد ریگلوس هم به نظر من اون تنها شخصیه که همه چیزش به ر.آ.ب میخوره اما ببینید همه ی شما کتاب های هری پاتر رو میخونید.کجای کتاب رولینگ اومده همه چیز رو راحت بگه همیشه دوست داشته مارو شگفت زده کنه و به نظر من اگه ر.آ.ب ریگلوس باشه این دفعه به این دلیل که همه چیز رو درسته گفته و نپیچوندش حد اقل من یکی رو شگفت زده میکنه.به نظر می یک نفر دیگه وارد کتاب خواهد شد چه مرده و چه زنده و شاید هم از اون شخصیت هایی باشه که اسمش به طور گذرا توی کتاب اومده و توجه هیچ کس رو هم کم نکرده ولی ریگلوس این طوری نیستو به نظر من کاملا تو چشمه.

خودت فهمیدی چی گفتی؟
ولی انصافا نظر کامل و جامعی بر اتفاقات کتاب 7 بود.و من تا جاهایش باهات موافقم.

نقل قول:
منم موافقم هیچ معلوم نیست که ر.آ.ب اسم واقعی یک نفر باشه و شاید مثل اسنیپ یه اسم خودمونی داشته باشه که در اون صورت اون شخص رو ما میشناسیم و توی کتاب بوده و فقط اسم خودمونیش رو نمیدونستیم.

به نظر من این شکلی نیست این ماجرا.حالا چرا!؟
اخه اون شخص هم همین رو میخواسته.میخواسته فقط لرد بفهمه که اون کیه و کس دیگری از هویتش چیزی نفهمه.پس میفهمیم که اسم چمیدونم کوچیک پدر بزرگ و یا ... نیست.

من کامل حرف های بلیز رو خوندم و قبول کردم به عنوان کسی که نظرش اینه که دامبل مرده و اسنیپ خیانتکار هست.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۵:۱۶ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:

بلیز جان فکر میکنم شما حرف منو درست متوجه نشدید.ببینید من میگم تا دقیقه ی 90 سمت والدمورته و در دقیقه ی 90 و اون جایی که نبرد نهایی هست کار خودش رو که خیانت به والدمورته انجام میده.خب پس در این صورت به نظر شما دیگه چه دلیلی هست که اسنیپ بره پیش محفل و یا اصلا چه احتیاجی به محفل داره و یا اصلا برای چی باید به محفل ثابت کنه که خائن نیست؟؟

خوب نظر من اینه که اون همون دور و برا به ولدمورت خیانت میکنه . اما این خیانت از قبل برنامه ریزی شده بوده و اسنیپ برای سرکوبی ولدمورت از قبل خیلی نقشه کشیده بود . اما نه در جهت محفل بلکه در جهت نقشه ها و اهداف خودش این کار رو کرده و خودش طرف هیچ کسی هم نیست .

در مورد قسمت دومتم بگم با توجه به اینکه من اسنیپ رو یک خیانتکاره دو جانبه میبینم هیچ دلیلی نمیبینم که اسنیپ بخواد بره سمت محفل .

نقل قول:

اولا بلیز جان من نگفتم اسنیپ حتما ر.آ.ب هستش فقط گفتم نسبت به اون مساله که شما گفتی که اسنیپ همدست ر.آ.ب هست شانس این که خود اسنیپ ر.آ.ب باشه بیشتره البته به نظر من.در ضمن ما نه مطمئنیم که ر.آ.ب اسم واقعیه اون شخصه و نه مطمئنیم که ر.آ.ب مرده باشه ما فقط میتونیم احتمال بدیم.

خوب در مورد اسنیپ بگم که منم نگفتم شما تاکید کردید که اسنیپ ر.آ.ب هست ولی اون دلایل رو آوردم که بگم اسنیپ اصلا امکان نداره ر.آ.ب باشه . چون که اسنیپی در شرایطی نیست که بخواد کشته بشه یا تحت تعقیب باشه پس امکان نداره اون نامه رو نوشته باشه . ( حتی یک درصد )

در مورد ر.آ.ب هم من به شخصه بر این عقیده ام که بعضی از احتمالات بر بقیه ارجعیت داره و منم نظرمو بر پایه این احتمالات چیدم . وگرنه کتاب هفتم رو به هزار و یک راه میشه شروع کرد و تموم کرد و کسی هم به جز نویسنده اصلی نمیتونه با اطمینان حدس بزنه .

منم با توجه به دلایلی و شواهد موجود در کتاب که برای من اهمیت داشته به این نتیجه رسیدم و همونطورم که گفتم این انتظار رو از کسی ندارم که مو به موی حرفامو قبول داشته باشه چون بیشترش حدسیاته و البته در میانشان دلایلی که شاید نشه انکارش کرد .

ضمنا این نکته رو یادآوری کنم منظورم از دستیار این نبود که ر.آ.ب کارش رو دو نفری انجام میده بلکه منظورم این بود که نمیتونه تمام اطلاعاتش صرفا برای خودش باشه . حداقل میشه از این موضوع مطمئن بود که اسنیپ هم به طور مستقیم پیشگویی رو شنیده و هم با توجه به شواهد خیلی امکان داره که به راز ولدمورت پی برده باشه و هم مرگخواره و هم اینکه معجون ساز ماهریه اما از طرفی اینجور فکر میکنم که اسنیپ نمیتونه ر.آ.ب باشه ولی فکر میکنم باید با این موضوع ارتباط داشته باشه . به همین دلیل تنها روشی که تونستم اسنیپ رو به این موضوع پیوند بدم این بود که اسنیپ یه جوری ر.ا.ب رو میشناخته و بهش کمک کرده ( فقط در حد یک فرضیه )

نقل قول:

منم باهات موافقم که ر.آ.ب جادوگر قدرتمندی بوده اما به نظر من خودش تنهایی کار میکرده و بعید میدونم با اسنیپ همدست بوده واون جریان آخری هم که گفتی بازم بعید میدونم.به نظر من اسنیپ یا این ویه یا اون وری و بعید میدونم به هر دو خیانت کنه.در ضمن هری دشمن اسنیپه بعد چه طور میاد به اسنیپ اعتماد کنه.به نظر من بعیده.چون هری همیشه چه درست و چه غلط همیشه نسبت به اسنیپ بد بین بوده و بعیده حالا بیاد بهش اعتماد کنه.

خوب ولی باید این موضوع رو قبول کرد که ر.آ.ب نمیتونسته تمام اطلاعاتشو خودش بدست بیاره مثل پیشگویی . یا چطور تونسته تنهایی بر غار غلبه کنه وقتی که دامبلدور نتونسته یا اصلا چطور به موضوع غار پی برده ( یادتون باشه اسنیپ به قدح دامبلدور دسترسی داشته در کتاب پنجم ) و دلایل دیگه .....

در مورد اون حدس آخرمم اون فقط در حد یک حدس بود منم هیچ ضمانتی نمیکنم که درست باشه ولی شخصا بر این عقیدم .

در مورد دو رو بودن اسنیپم خوب من یه دلایلی رو در اولین پستم در اخر گفتم که شما گفتین قبولش ندارین ولی من با توجه به اون دلایل میبینم که نه میتونم بگم که اسنیپ طرف محفل بوده و نه اینکه طرف ولدمورت بوده .

در مورد اعتماد هری خوب نظر من این نبوده که هری به اسنیپ اعتماد کنه . بلکه من در ذهنم داستان رو اینجوری پرورش داده بودم که هری اصلا فرصت فکر کردن نداشته و در لحظه آخر اسنیپ کمکی به هری میکنه که باعث سقوط ولدمورت میشه . ولی هری تا میاد در مورد اسنیپ فکر کنه اسنیپ میخواد به هری حمله کنه یعنی به عبارتی من خودم اینجوری فکر کردم که این اتفاقات بسیار سریع می افته و اصلا فرصت فکر کردن پیش نمیاد یعنی تمام این حرکات اسنیپ توی یه صحنه اتفاق می افته .

پیام زده شده در: ۱۴:۰۳ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵

کینگزلی شکلبولت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۳ یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۰ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 63
آفلاین
خب میبینم که جیمز عزیز و بلیز جان زدند تو حال ما.بگذریم بالاخره حتما یه چیزی میدونستند.و اما درباره ی صحبت های بلیز جان:

نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
در مورد نظر اولت بگم که اگر بدون اطلاع دامبلدور این کار رو کنه مطمئنن دیگه نمیشه اسمشو گذاشت که اسنیپ طرف محفل بوده چون خلاف کرده و ضمنا دیگه نمیتونه به کمک محفل تکیه کنه چون همه اونو خیانت کار میپندارم و فکر نکنم کسی اونو ببخشه .

بلیز جان فکر میکنم شما حرف منو درست متوجه نشدید.ببینید من میگم تا دقیقه ی 90 سمت والدمورته و در دقیقه ی 90 و اون جایی که نبرد نهایی هست کار خودش رو که خیانت به والدمورته انجام میده.خب پس در این صورت به نظر شما دیگه چه دلیلی هست که اسنیپ بره پیش محفل و یا اصلا چه احتیاجی به محفل داره و یا اصلا برای چی باید به محفل ثابت کنه که خائن نیست؟؟؟و اما درباره ی نظر دومت:

نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
من به این دلیل گفتم که اسنیپ ر.آ.ب نیست چون که اولا ر.ا.ب در نامه نوشته بود که مدتها پیش میمیرد در صورتی که اسنیپ این خصوصیت رو نداشته چون هم دامبلدور بهش اعتماد داشته و هم ولدمورت پس هیچ خطری تهدیدش نمیکرده و اونم لازم نبوده خودش رو معرفی کنه . دوم اینکه من این مخفف رو هیچ جوری نتونستم به اسنیب ربطش بدم .

اولا بلیز جان من نگفتم اسنیپ حتما ر.آ.ب هستش فقط گفتم نسبت به اون مساله که شما گفتی که اسنیپ همدست ر.آ.ب هست شانس این که خود اسنیپ ر.آ.ب باشه بیشتره البته به نظر من.در ضمن ما نه مطمئنیم که ر.آ.ب اسم واقعیه اون شخصه و نه مطمئنیم که ر.آ.ب مرده باشه ما فقط میتونیم احتمال بدیم.

نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
در مورد ر.آ.ب نظر من اینه که اون جادوگر قدرتمندی بوده اما یه همدست داشته که اون اسنیپ بوده ولی بهش خیانت کرده . و در مورد آخر که گفتی اگر حرفت درست باشه اسنیپ باید به طرز فجیعی کشته بشه نظر من اینه که اسنیپ به هری کمک میکنه تا ولدمورت رو بکشه اما بعد میخواد هری رو بکشه و در اون میان یه نفر مثل لوپین یا پیتر پتی گرو مداخله میکنه و اسنیپ کشته میشه .

منم باهات موافقم که ر.آ.ب جادوگر قدرتمندی بوده اما به نظر من خودش تنهایی کار میکرده و بعید میدونم با اسنیپ همدست بوده واون جریان آخری هم که گفتی بازم بعید میدونم.به نظر من اسنیپ یا این ویه یا اون وری و بعید میدونم به هر دو خیانت کنه.در ضمن هری دشمن اسنیپه بعد چه طور میاد به اسنیپ اعتماد کنه.به نظر من بعیده.چون هری همیشه چه درست و چه غلط همیشه نسبت به اسنیپ بد بین بوده و بعیده حالا بیاد بهش اعتماد کنه.

نقل قول:

کاترین بل نوشته:
اون نامه رو نوشته تا به ولدمورت بفهمونه که از رازش خبر داره ومن فکر می کنم این همیشه چیزی بوده که ولدمورت ازش می ترسیده.
البته کمی در این قسمت تردید دارم ولی میدونم که نامه سرکاری نبوده البته بعید می دونم که ولدمورت خونده باشتش.

خب کاترین جان این یه احتمال بود و منم نگفتم که صد در صده.در موذد ریگلوس هم به نظر من اون تنها شخصیه که همه چیزش به ر.آ.ب میخوره اما ببینید همه ی شما کتاب های هری پاتر رو میخونید.کجای کتاب رولینگ اومده همه چیز رو راحت بگه همیشه دوست داشته مارو شگفت زده کنه و به نظر من اگه ر.آ.ب ریگلوس باشه این دفعه به این دلیل که همه چیز رو درسته گفته و نپیچوندش حد اقل من یکی رو شگفت زده میکنه.به نظر می یک نفر دیگه وارد کتاب خواهد شد چه مرده و چه زنده و شاید هم از اون شخصیت هایی باشه که اسمش به طور گذرا توی کتاب اومده و توجه هیچ کس رو هم کم نکرده ولی ریگلوس این طوری نیستو به نظر من کاملا تو چشمه.

نقل قول:

فلیت ویک نوشته:
میگم از کجا معلوم این یارو اسم واقعیش رو نوشته باشه؟
شاید یه اختصار باشه که قبلا تو کتاب اومده؟

منم موافقم هیچ معلوم نیست که ر.آ.ب اسم واقعی یک نفر باشه و شاید مثل اسنیپ یه اسم خودمونی داشته باشه که در اون صورت اون شخص رو ما میشناسیم و توی کتاب بوده و فقط اسم خودمونیش رو نمیدونستیم.

والدمورت یکی از کودن ترین و خنگ ترین شاگرد های من بود
بی تو هرگز با تو عمرا
من فکر میکنم پس هستم
I THINK SO I AM
دوستت دارم اما به تو چه!!!

پیام زده شده در: ۸:۱۲ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵

گریفیندور

مینروا مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۶:۴۸ جمعه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
از عمارت پوگین
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 467
آفلاین
مطمئنا این نامه سر کاری نبوده!!!
آخه مگه کسی مریض که این نامه را بگزاره تازه رولینگ با هیچ کس شوخی نداره همه ی حرفاش جدیه....
من فکر می کنم همون طور که امیلی اشاره کرد باید ریگلوس استابی باشه چون مشخصاتش با R.A.B می خوره البته اگر اون مقاله ی که (در باره شخصیت هایی که ممکن R.A.B باشند) را خوانده باشید.

پیام زده شده در: ۴:۳۲ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵

کاترین بلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۷ چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۲ چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴
از ناکجا آباد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 400
آفلاین
البته کمی در این قسمت تردید دارم ولی میدونم که نامه سرکاری نبوده البته بعید می دونم که ولدمورت خونده باشتش.

حتی در مرگ،کاش پیروز باشی!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۳:۲۵ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
صاحب نظر خودتی بلیز جان!
این تاپیک به دلیل انحراف معیار یعنی همون انحراف از موضوعی که توی درخواست مجوز تاپیک گفته شده بود ادغام شد با تاپیک ر.ا.ب. کیست.

این پست خود به خود منفجر خواهد شد!

تصویر کوچک شده

Re: اون نامه سر کاری بوده؟؟؟!!!
پیام زده شده در: ۲۲:۲۶ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
در مورد اون چیزایی که در موردشون نظر دارم میگم :

در مورد نظر اولت بگم که اگر بدون اطلاع دامبلدور این کار رو کنه مطمئنن دیگه نمیشه اسمشو گذاشت که اسنیپ طرف محفل بوده چون خلاف کرده و ضمنا دیگه نمیتونه به کمک محفل تکیه کنه چون همه اونو خیانت کار میپندارم و فکر نکنم کسی اونو ببخشه .

----------

من به این دلیل گفتم که اسنیپ ر.آ.ب نیست چون که اولا ر.ا.ب در نامه نوشته بود که مدتها پیش میمیرد در صورتی که اسنیپ این خصوصیت رو نداشته چون هم دامبلدور بهش اعتماد داشته و هم ولدمورت پس هیچ خطری تهدیدش نمیکرده و اونم لازم نبوده خودش رو معرفی کنه . دوم اینکه من این مخفف رو هیچ جوری نتونستم به اسنیب ربطش بدم .

--------

در مورد ر.آ.ب نظر من اینه که اون جادوگر قدرتمندی بوده اما یه همدست داشته که اون اسنیپ بوده ولی بهش خیانت کرده . و در مورد آخر که گفتی اگر حرفت درست باشه اسنیپ باید به طرز فجیعی کشته بشه نظر من اینه که اسنیپ به هری کمک میکنه تا ولدمورت رو بکشه اما بعد میخواد هری رو بکشه و در اون میان یه نفر مثل لوپین یا پیتر پتی گرو مداخله میکنه و اسنیپ کشته میشه .

---------

دیگه این بالا هیچ دلیل و منطقی ندارم تنها نظر منه که فکر میکنم ممکنه در کتاب هفتم این اتفاقات بیفته و فکر میکنم نقش اسنیپ هم در این کتاب اینجوری باشه و خود ر.آ.ب هم کسی باشه که قربانیه نقشه های اسنیپ شده باشه .

البته همین الانشم این فرضیه نکات مبهمی داره که نمیدونم در جوابشون چی بگم ( شاید باز کتاب شاهزاده در کتاب هفتم نقشی داشته باشه مثلا نشونه چیزی از ر.آ.ب بده ) ولی خودم به شخصه فکر میکنم این داستان جذابیت کافی رو به عنوان یه داستان هری پاتری داره

پیام زده شده در: ۲۱:۴۸ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۵

کینگزلی شکلبولت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۳ یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۰ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 63
آفلاین
اولا من با نظر بلیز موافقم.اگه کسی نظر جدیدی داره بگه و در غیر این صورت پست های نیم خطی نزنه.

نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
در مورد ایده کینگزلی هم بگم که من کلا مخالف این قضیه هستم . البته دلایل کینگزلی کاملا منطقی به نظر میرسن اما دلیلشون بر این پایه هست که میگن اسنیپ طرفه ولدمورته در صورتی که نظر من اینه که اسنیپ طرف هیچ کس نیست و فقط میخواد دو جبهه رو از بین ببره و به همین دلیل این موضوع رو به ولدمورت نگفته تا دامبلدور بتونه به کار خودش ادامه بده . و البته موضوع های دیگه هم به دامبلدور نگفته تا ولدمورت بتونه بکارش ادامه بده .

خب بلیز جان هر دوی این احتمال ها وجود داره.بیبینید بستگی به جرات اسنیپ داره و اگه جراتشو داشته باشه که به هر دو خیانت کنه که در اون صورت هم به طرز فجیحی میمیره.البته به اسنیپ میاد که آدم جاهل و قدرت طلبی باشه اما به نظر من این دو احتمال که اسنیپ یا به دامبلدور خیانت کرده و یا به نقشه ی اون عمل میکنه شانس بیشتری داره. حتی من این احتمال رو هم میدم که به دلیل این که والدمورت ذهن جوی خوبیه و من بعید میدونم که خو اسنیپ هم بتونه جلوش چفت شدگی انجام بده پس ممکن اسنیپ بدون اطلاع به دامبلدور اونو میکشه و در دقیقه ی 90 دوباره به سمت دامبلدور میاد و به هری کمک میکنه.
نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
برای لرد سیاه

این نشون میده که اون شخص مگخوار بوده .

میدانم مدتها پیش قبل از اینکه تو این نامه را بخوانی من مرده ام

خوب از اینجا دو نکته معلوم میشه . اون شخص هم تحت تعقیب بوده و هم اینکه یک نفره عمل میکرده ( البته در ورود به غار )

اما میخواهم این را بدانی من جان پیچ اصلی را دزدیدم و قصد دارم در اولین فرصت آن را نابود کنم

این قسمت چند نکته اساسی رو مشخص میکنه
1- اون شخص از معجون تونسته عبور کنه و حالا دست کم حالش از دامبلدوری که معجون رو خورده بهتره . یعنی مهارت بیشتری از دامبلدور داشته ( در فرار از سم معجون )
2- از وجود جان پیچ ها خبر داشته . اما فکر میکرده که یک جان پیچ بیشتر وجود نداره .
3- اون نمیخواسته جان پیچ رو نابود کنه اما میخواسته با ان از آنجا خارج بشه

با این امید با مرگ مواجه میشوم که تو در زمان رویارویی با حریفت دوباره فانی شده باشی

نکته بسیار مهمی که در این مسئله وجود داره اینه که اون شخص از پیشگویی خبر داشته

ر.آ.ب

شخصی که میدونسته اگر مخفف اسمشو بنویسه در جا ولدمورت او رو میشناسه حتی اگر سالها از این موضوع گذشته باشه . پس حتما خیلی به ولدمورت نزدیک بوده .

خب من کاملا با این حرفهات موافق هستم.اون شخص مطمئنا از نزدیکان والدمورت بوده و شاید حتی کسی بوده که والدمورت در باره ی کار های بزرگ از اون مشورت میگرفته.
نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
خوب این تمام مسائلیه که در بالا وجود داشته و من فکر میکنم تمام این دلایل به طور غیر مستقیم به اسنیپ ربط داره !!! در واقع نظر من اینه که اسنیپ ر.آ.ب نیست . اما ر.آ.ب رو میشناخته و در آخر به اون خیانت کرده حالا چطوری ؟

میبینیم که این شخص به پیشگویی اشاره کرده . خوب ما باید این مسئله رو باز تر کنیم . چند نفر از پیشگویی خبر داشتن ؟ مشخصه : دامبلدور ، ولدمورت ، هری و سیوروس اسنیپ !

مطمئنن دامبلدور به غیر از هری به کس دیگه ای این موضوع رو نگفته . ولدمورت هم به همین شکل چون قدرت خودشو در خطر میدیده . هری هم که تنها به رون و هرمیون گفته و اونا هم به هیچ کس دیگه ای نگفتن . در این مسئله فقط اسنیپ باقی میمونه .

خب بینید به نظر من احتمال این که ر.آ.ب اسنیپ باشه(اگه اون نامه سر کاری نباشه)بیشتر از اونه که اسنیپ به ر.آ.ب کمک میکرده و بعد بهش خیانت کنه .در ضمن تمام این خصوصیاتی که درباره ی جادوی سیاه و معجون سازی گفتی به اسنیپ میاد.در ضمن اگه صاحب کافه ی سر گراز آبرفوث باشه شاید اونم پیشگویی رو بدونه.(البته به نظر من خودش شنیده و گرنه بعید میدونم دامبلدور بهش بگه.
نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
من فکر میکنم اسنیپ کسی بوده که این اطلاعات رو به ر.آ.ب داده چون ر.آ.ب به این اطلاعات نیاز داشته تا اون جان پیچ رو نابود کنه اما خود ر.آ.ب رو هم به ولدمورت لو داده و اینجوری خودشو پیش ولدمورت عزیز کرده و ر.آ.ب هم اینجوری کشته شده . لازمه بگم که من فکر میکنم ر.آ.ب همون ریگلوس بلکه . حتی تاریخ مرگشم با زمان پیشگویی یکیه . ضمنا باید به قاب آویز خونه بلک ها هم توجه کنیم .

حالا اسنیپ مونده و دامبلدور و ولدمورت . اون تصمیم گرفته که جاسوس دو جانبه باشه تا یکی از آن دو رو از پیش رو برداره و بالاخره موفق شده دامبلدور رو بکشه . اما ولدمورت هنوز زندست اما مطمئنا او به طور مخفیانه در جهت کشتن ولدمورت داره تلاش میکنه و من فکر میکنم به جریان جان پیچ ها پی برده و در دزدیه شدن این جان پیچ هم نقشی اسی داشته.

من از اینجا فکر میکنم نامه کاملا واقعی بوده و توسط احتملا ریگلوس بلک نوشته شده .

میدونم که این دلایل یکم عجیبه و بیشتر حدس و گمانه و نکات مبهم زیادی هم داره . اما در این میان نکاتی هم وجود داره که غیر قابل انکاره و میشه به اسنیپ ربطشون داد .

خب من فکر میکنم ر.آ.ب خودش اون قدر به لرد والدمورت نزدیک بوده که نخواد اطلاعاتشو از اسنیپ بگیره.در ضمن در طول این 6 کتاب این طور که نوشته شده معلومه که اسنیپ تازه پیش والدمورت عزیز شده و قبل از سقوط والدمورت یه مرگخوار معمولی بوده.البته این نظر منه.اما در مورد ریگولوس من نمیتونم نظری بدم ولی فعلا این تنها گزینه ای که به ر.آ.ب میخوره.در مورد دلایل پاینت هم من چون اصل این فرضیه رو بعید میدونم همون طوری که در بالا گفتم پس با این که منطقیه اما ما بعید میدونم.

ویرایش شده توسط کینگزلی شکلبولت در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۲۱ ۲۱:۵۴:۴۰

والدمورت یکی از کودن ترین و خنگ ترین شاگرد های من بود
بی تو هرگز با تو عمرا
من فکر میکنم پس هستم
I THINK SO I AM
دوستت دارم اما به تو چه!!!

پیام زده شده در: ۱۵:۵۱ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
اخطار :
لطفا اگر نظر خاصی ندارید یا فقط میخواهید موافقت یا مخالفت کنید اصلا پست نزنید چون هم پاک میشه و هم اخطار داده میشه . ضمنا دو تا پست بی محتوا هم پاک شدن .

جیمز عزیز نظر شخصی من اینه که این تاپیک یکم به این موضوع بر میگرده که ر.آ.ب کیست . اگر یادت باشه چند باری هم در اونجا این بحث شد که ر.آ.ب خود ولدمورته به هر حال باز مشابه این بحث در اینجا به وجود اومده . نظر من اینه که این دو تاپیک باید ادغام شن . به هر حال صاحب نظر شمایین

در مورد ایده کینگزلی هم بگم که من کلا مخالف این قضیه هستم . البته دلایل کینگزلی کاملا منطقی به نظر میرسن اما دلیلشون بر این پایه هست که میگن اسنیپ طرفه ولدمورته در صورتی که نظر من اینه که اسنیپ طرف هیچ کس نیست و فقط میخواد دو جبهه رو از بین ببره و به همین دلیل این موضوع رو به ولدمورت نگفته تا دامبلدور بتونه به کار خودش ادامه بده . و البته موضوع های دیگه هم به دامبلدور نگفته تا ولدمورت بتونه بکارش ادامه بده .

وقتی که من با دقت بیشتری نامه رو نگاه میکنم میبینم که این نامه به طور غیر مستقیم خیلی چیزا رو روشن میکنه . اگر اجازه هست پاره ای از مواردش رو که فقط مربوط به نامه هست رو اینجا بزارم :

برای لرد سیاه

این نشون میده که اون شخص مگخوار بوده .

میدانم مدتها پیش قبل از اینکه تو این نامه را بخوانی من مرده ام

خوب از اینجا دو نکته معلوم میشه . اون شخص هم تحت تعقیب بوده و هم اینکه یک نفره عمل میکرده ( البته در ورود به غار )

اما میخواهم این را بدانی من جان پیچ اصلی را دزدیدم و قصد دارم در اولین فرصت آن را نابود کنم

این قسمت چند نکته اساسی رو مشخص میکنه
1- اون شخص از معجون تونسته عبور کنه و حالا دست کم حالش از دامبلدوری که معجون رو خورده بهتره . یعنی مهارت بیشتری از دامبلدور داشته ( در فرار از سم معجون )
2- از وجود جان پیچ ها خبر داشته . اما فکر میکرده که یک جان پیچ بیشتر وجود نداره .
3- اون نمیخواسته جان پیچ رو نابود کنه اما میخواسته با ان از آنجا خارج بشه

با این امید با مرگ مواجه میشوم که تو در زمان رویارویی با حریفت دوباره فانی شده باشی

نکته بسیار مهمی که در این مسئله وجود داره اینه که اون شخص از پیشگویی خبر داشته

ر.آ.ب

شخصی که میدونسته اگر مخفف اسمشو بنویسه در جا ولدمورت او رو میشناسه حتی اگر سالها از این موضوع گذشته باشه . پس حتما خیلی به ولدمورت نزدیک بوده .

-------------------------------------------

خوب این تمام مسائلیه که در بالا وجود داشته و من فکر میکنم تمام این دلایل به طور غیر مثتقیم به اسنیپ ربط داره !!! در واقع نظر من اینه که اسنیپ ر.آ.ب نیست . اما ر.آ.ب رو میشناخته و در آخر به اون خیانت کرده حالا چطوری ؟

میبینیم که این شخص به پیشگویی اشاره کرده . خوب ما باید این مسئله رو باز تر کنیم . چند نفر از پیشگویی خبر داشتن ؟ مشخصه : دامبلدور ، ولدمورت ، هری و سیوروس اسنیپ !

مطمئنن دامبلدور به غیر از هری به کس دیگه ای این موضوع رو نگفته . ولدمورت هم به همین شکل چون قدرت خودشو در خطر میدیده . هری هم که تنها به رون و هرمیون گفته و اونا هم به هیچ کس دیگه ای نگفتن . در این مسئله فقط اسنیپ باقی میمونه .

اما جان پیچ ها :
قطعا ر.آ.ب از موضوع جان پیچ ها خبر داشته . اما من فکر میکنم خودش به تنهایی نفهمیده . رولینگ همیشه سعی داشته به ما نشون بده که اسنیپ در زمینه جادوی سیاه خیلی میدونه و تمام دوز و کلک ها رو بلده . به نظر من بعید میاد که همچین شخصی اطلاعاتی در مورد جان پیچ ها نداشته . و اگر داشته این مسئله مثل روز براش روشن میشه که چرا ولدمورت نمرده

ر.آ.ب تونست از مانع معجون عبور کنه . چه کسی هست که در انواع معجون ها تخصص داره ؟ کتاب شاهزاده مال کیه ؟ یعنی کتاب شاهزداه دورگه فقط برای همین فصل آخر این کتاب نامگذاری شده یا هنوز داستانش ادامه داره ؟ ( بدون شرح )

در نامه نوشته خطاب به لرد سیاه پس اون شخص قاعدتا مرگخوار بوده و طبیعتا اسنیپ با اون معاشرت داشته .

-----------------------------------

خلاصه این نظر ژانگولریه منه . من فکر میکنم اسنیپ کسی بوده که این اطلاعات رو به ر.آ.ب داده چون ر.آ.ب به این اطلاعات نیاز داشته تا اون جان پیچ رو نابود کنه اما خود ر.آ.ب رو هم به ولدمورت لو داده و اینجوری خودشو پیش ولدمورت عزیز کرده و ر.آ.ب هم اینجوری کشته شده . لازمه بگم که من فکر میکنم ر.آ.ب همون ریگلوس بلکه . حتی تاریخ مرگشم با زمان پیشگویی یکیه . ضمنا باید به قاب آویز خونه بلک ها هم توجه کنیم .

حالا اسنیپ مونده و دامبلدور و ولدمورت . اون تصمیم گرفته که جاسوس دو جانبه باشه تا یکی از آن دو رو از پیش رو برداره و بالاخره موفق شده دامبلدور رو بکشه . اما ولدمورت هنوز زندست اما مطمئنا او به طور مخفیانه در جهت کشتن ولدمورت داره تلاش میکنه و من فکر میکنم به جریان جان پیچ ها پی برده و در دزدیه شدن این جان پیچ هم نقشی اسی داشته.

من از اینجا فکر میکنم نامه کاملا واقعی بوده و توسط احتملا ریگلوس بلک نوشته شده .

میدونم که این دلایل یکم عجیبه و بیشتر حدس و گمانه و نکات مبهم زیادی هم داره . اما در این میان نکاتی هم وجود داره که غیر قابل انکاره و میشه به اسنیپ ربطشون داد .

----------------------------

از دلایل دیگه هم که البته به این تاپیک ربطی نداره اما برای محکم کاری گفتنش ضرر نداره اینه که نباید یادتون بره که اسنیپ در وزارت خونه با خبر کردن محفل چه ضربه بدی رو به ولدمورت و حتی به محفل وارد کرد :
1- همه فهمیدن ولدمورت برگشته
2- پیشگویی رو به باد داد
3- بیشتر مرگخوارا رو دستگیر کردن
4- مدتها برنامه ریزی ولدمورت رو خراب کرد .

اما در کتاب ششم میبینیم که اسنیپ دامبلدور رو کشت و همونجور که در کتاب مشخص بود اسنیپ در این کتاب رفتارهای بسیار متفاوتی داشت که نشان از خیانتش بود مثل :
1- ترسی که در جشن اسلاگهورن بهش حاکم شد که مبادا دراکو شکست بخوره
2- بستن پیمان ناگستنی
3- نگفتن این موضوع و نقشه های دیگش به دامبلدور

تمام این دلایل باعث میشه که من فکر کنم اسنیپ انسانی موذیه که همونجور که دامبلدور رو کشت داره سعی میکنه تا شرایط رو برای کشتن ولدمورت برای هری محیا کنه ( چون پیشگویی رو شنیده ) و به نظر من این ذات اسنیپه .

و حالا تمام این چیزا رو گفتم تا بگم با توجه به این فرضیه حرف شما غلطه :
اسنیپ به این علت به ولدمورت جریان دست دامبلدور رو نگفته بود چون نمیخواست ولدمورت فکر کنه جاودانه سازاش در خطرن . اون احتمالا میخواسته دامبلدور به کارش ادامه بده .

پیام زده شده در: ۱۴:۱۹ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۶ دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۰ پنجشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 231
آفلاین
آره مری راست میگه! (کیو کیو به مری!!!)
نامه سر کاری نبورده
هر کی بوده ولدمورت رو میشناخته
باور کنید که ریگلوس استابی بردمنه
یه مدت از مرگخوار های ولدمورت بوده ولی بعد از یه مدتی دیگه نیست
اون جان پیچ رو برداشته و به جاش اون نامه رو نوشته

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.