هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: فوج چگونه از موضوع جاسوسهای دامبلدور خبر داشت ؟
پیام زده شده در: ۱۵:۳۱ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۶

سوروس اسنیپold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۹ شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۲۰ دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۱
از مخوفستان
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
king solomon عزیز مثل اینکه شما اصلا پست منو نمیخونید! بابا خودمون میدونیم که چرا لیلی و جیمز مردن. داریم میگیم اون موقع این مسئله معلوم نبوده و کسی نمیدونسته که پیتر خیانت کرده بعدها فهمیدن که اینجور بوده. نقل قول مونالیزا مربوط به کتاب سومه و ما داریم در مورد کتاب سوم حرف میزنیم و اون موقع کسی نمیدونست که اصلیت پیتره چیه و بعدها ملت متوجه این مسئله شدن ...

یعنی الانه که همه میدونند پیتر چه کاری کرده نه اون موقع . ما هم داریم در مورد نظریات بقیه در اون زمان حرف میزنیم که هنوز واقعیت معلوم نبود. انقدر پیچیده هست؟

در مورد ماندانگاس. ببین وظیفه ماندانگاس در محفل ققنوس در کتاب پنجم اومده.
در کتاب اومده که وظیفه ماندانگاس اینه که بخاطر نفوذی که بین خلاف کاران و جادوگران سیاه داره بسیاری از خبرهایی که هیچ وقت به گوش محفلی ها نمیرسه رو براشون جمع کنه و بهشون بگه و این علت حضور ماندانگاس در محفله.

حالا نمیدونم شما اگر اسم این کار رو جاسوسی نمیزارید خودتون براش یه کلمه بسازید.

[b][size=large][color=00CC00]�

پیام زده شده در: ۱۵:۱۶ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۶

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۳۲ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
"اگه پیتر جاسوس بوده باید محفلی ها می دونستند که اگه محفلی ها می دونستند پاترها جونشون رو دست اون نمی داند." کجای این رو بعد از حرفهای فاج فهمیدیم؟

جاسوس اونه که مخفیانه تو جبهه ی حریف نفوذ کنه و اطلاعاتی رو مخفیانه برای خودی ها بدست بیاره. مندانگوس کجا نفوذ کرده بود و کجای کارهاش مخفیانه بود؟

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۰۴ دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۶

سوروس اسنیپold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از مخوفستان
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقل قول:
اشکال های زیادی داره، بزرگترینش اینه قبل از غیب شدن ولدمورت، پیتر مثلا عضو محفل ققنوس بوده و ظاهرا اصلا نزدیک ولدمورت نمی رفته چئن اگه می رفته پاتر ها جونشون رو دست اون نمی دادند. بعدا هم که موش شده و رفته تو سوراخ.

نه اتفاقا بحث بسیار ساده است هیچ اشکالی هم نداره. ما در مورد واقعیات که شما دارید تحویل من میدید بحث نمیکنیم. داریم در مورد فرضیات بحث میکنیم که در کتاب سوم اتفاق افتاده و اون موقع بقیه براساس اون فرضیات نظر میدادند نه حرفهایی که تازه دو سال بعد مشخص شده. اگر پست قبلیمو میخوندید متوجه منظورم میشدید.

بله پیتر باعث مرگ لیلی جیمز شد ولی مگه اون زمانی که فاج این حرف رو میزد کسی میدونست که پیتر زنده هست؟ نه کسی نمیدونست اون موقع پیتر بخاطر فداکاریش مدال شجاعت و اینا هم از طرف وزارت سحر و جادو گرفته بود بنابراین یک محفلی وفادار به نظر میرسید که جونشو فدا کرده. بعدها یعنی در کتاب پنجم فاج متوجه شد که پیتر زنده هست و به لیلی و جیمز خیانت کرده که این حرف حداقل برای دو سال بعد از حرفیه که فاج در نقل قول مونالیزا زد!

نقل قول:
انگار شما نمی دونید جاسوس به چی و به کی میگند؟! کدوم اینا مخفیانه کار می کرده؟

عزیز من هیچ کدوم از حرفهایی که مثلا دانگ میزنه چیزی نیست که همه میدونند. اگر همه میدونستند که دانگ برای محفل اطلاعات جمع میکنه تا به حال هزار بار مرده بود. اگر همه میدونستند که ماندانگاس عضو محفله دیگه خودشم میکشت نمیتونست اطلاعاتی بدست بیاره. اگر ماندانگاس تا به حال زنده مونده برای اینه که کسی از کارهاش خبر نداره!

در مورد ابرفوروثم فقط میتونم بگم که شخصیت ابرفوروث برای اکثریت مخفیه به عنوان مثال اگر روح ولدمورت خبر داشت که مرگخواراش در کافه برادر دامبلدور اقامت دارند امکان نداشت بزاره اونا اونجا باشن. در نتیجه اونوقت ابرفوروثم نمیتونست اطلاعاتی رو در اختیار دامبلدور بزاره. نمیدونم شما اگر به مخفی شدن شخصیت ابرفوروث و جمع آوری اطلاعات برای دامبلدور جاسوسی نمیگید پس اسمش چیه؟

پیام زده شده در: ۲۳:۴۱ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۶

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۳۲ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
نقل قول:
به نظر من یکی از این جاسوس ها پیتر پتی گرو میتونسته باشه. چرا که در کتاب سوم اونم در اون زمان هیچکس نمیدونسته که پیتر زنده هست و همه فکر میکردن پیتر از اعضای محفل بوده که موقع دستگیری سیریوس کشته شده ... بخصوص اینکه فاج تا مدتها بعد هم نمیخواست قبول کنه که سیریوس بی گناهه.

اشکال های زیادی داره، بزرگترینش اینه قبل از غیب شدن ولدمورت، پیتر مثلا عضو محفل ققنوس بوده و ظاهرا اصلا نزدیک ولدمورت نمی رفته چئن اگه می رفته پاتر ها جونشون رو دست اون نمی دادند. بعدا هم که موش شده و رفته تو سوراخ.

نقل قول:
دوم اینکه شاید منظور فاج حتما این نبوده که عده ای باید مرگخوار باشن تا بتونن جاسوسی کنند به عنوان مثال خود ماندانگاس هم یک نوع جاسوس به حساب میامد که همیشه بخاطر معاشرت هایی که با افراد مختلف بخصوص در دسته طرفداران ولدمورت داشته اطلاعات سودمندی رو به دامبلدور میداده.

یا شاید آبرفوروث در هاگزهد رو بشه به عنوان یک جاسوس حساب کرد که البته مثال هاشم در کتاب کم نیست. مثل همون قسمتی که در قدح اندیشه دامبلدور دیدیم که دامبلدور میدونسته که مرگخواران ولدمورت در هاگزهد هستند و خودش به حالت شوخی گفت با صاحب اونجا دوست هست و باز مثال های دیگه.

انگار شما نمی دونید جاسوس به چی و به کی میگند؟! کدوم اینا مخفیانه کار می کرده؟

نقل قول:
شاید قبلا اشخاص دیگری هم در دستگاه ولدمورت بودن ولی خوب هیچ کدومشون غیر از اسنیپ (که خود اینم جای بحث داره) دووم نیاوردن

موافقم.

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۴۴ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۶

سوروس اسنیپold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از مخوفستان
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
به نظر من یکی از این جاسوس ها پیتر پتی گرو میتونسته باشه. چرا که در کتاب سوم اونم در اون زمان هیچکس نمیدونسته که پیتر زنده هست و همه فکر میکردن پیتر از اعضای محفل بوده که موقع دستگیری سیریوس کشته شده ... بخصوص اینکه فاج تا مدتها بعد هم نمیخواست قبول کنه که سیریوس بی گناهه.

دوم اینکه شاید منظور فاج حتما این نبوده که عده ای باید مرگخوار باشن تا بتونن جاسوسی کنند به عنوان مثال خود ماندانگاس هم یک نوع جاسوس به حساب میامد که همیشه بخاطر معاشرت هایی که با افراد مختلف بخصوص در دسته طرفداران ولدمورت داشته اطلاعات سودمندی رو به دامبلدور میداده.

یا شاید آبرفوروث در هاگزهد رو بشه به عنوان یک جاسوس حساب کرد که البته مثال هاشم در کتاب کم نیست. مثل همون قسمتی که در قدح اندیشه دامبلدور دیدیم که دامبلدور میدونسته که مرگخواران ولدمورت در هاگزهد هستند و خودش به حالت شوخی گفت با صاحب اونجا دوست هست و باز مثال های دیگه.

نظر شخصی من اینه که روی این قسمت از کتاب زیاد نمیشه استناد کرد چون که به هر حال بخاطر حساسیت موضوع (پیشگویی هری و ولدمورت) دامبلدور هیچ وقت اطلاعات درستی به فاج نداده و احتمالا سعی کرده یه داستان قابل قبول سر هم کنه (کاری که زیاد میکنه) بنابراین نمیشه گفت که حرفهایی که فاج از قول دامبلدور میزنه صددرصد با حقیقت مطابقت داشته باشه.

ضمن اینکه انقدر این مرگخوارا همشون آدمکش و مخوف و ... هستند که به هیچ کدومشون نمیاد جاسوس محفل باشند در مورد اون مثال مونالیزا هم منم فکر میکنم شاید قبلا اشخاص دیگری هم در دستگاه ولدمورت بودن ولی خوب هیچ کدومشون غیر از اسنیپ (که خود اینم جای بحث داره) دووم نیاوردن و به نظر من این اشخاص جزو شخصیت های فرعی حساب میشن که نقش مهمی ندارند.

نقل قول:
یه حدس دیگه هم که میشه زد اون برادر سیریوس ه.

من بعید میدونم که ریگلوس جاسوس بوده باشه چون که سیریوس در کتاب پنجم فصل فرشینه خاندان باستانی بلک ها طوری از ریگلوس یاد میکنه که به هیچ وجه این فکر به خواننده نمیرسه که اون شخص جاسوس بوده.

همچنین حالا که ریگلوس مرده دیگه اطلاعاتی نیست که مخفی مونده باشه یا نیاز به پنهان کاری باشه برای همین اگر ریگلوس جاسوس بود حتما سیریوس به جایی که اینطور از برادرش یاد کنه حداقل میگفت اون بخاطر جاسوسی و ... کشته شد و چون ریگلوس حالا دیگه مرده هیچ رازی هم فاش نشده چون اگر حرفتون درست بود حتما همون پونزده سال پیش ولدمورت خودش فهمیده که ریگلوس رو کشته. پس دیگه احتیاجی به دروغ گفتن نبوده.

پیام زده شده در: ۱۵:۵۰ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
من خودم فکر میکنم این قضیه رو فوج به هر طوری که فهمیده مطمئنا دامبلدور بهش نگفته چون اون دامبلدوردر اون زمان به همه اعتماد نمیکرد تو همین فصل دهم کتاب سوم میگند که دامبلدور میدونست که یکی از نزدیکانش داره خبرها رو به لرد میرسونه ولی نمیدونست کی؟
پس مطمئنا دامبلدور به هیچ کسی اعتماد نمیکرده که همه چیزها را به همه بگه!

درمورد اینکه چند تا جاسوس چه کسایی بودند فکر میکنم به غیر از اسنیپ، یکی دیگه هم بوده که به ولده مورت نزدیک بوده!
ما میدونیم که پنهانی ورمیتل هم در دسته مرگخواران بوده و هم در محفل ققنوس

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۰:۰۷ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۶

Princess_of_Persia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۶:۴۸ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
همممممم!! راستی نکته ی جالبیه...
تا جایی که من یادم میاد فاج عضو محفل نبوده و نیست... و همه ی اطلاعاتش رو دامبلدور بهش میده ( درست مثل آخر کتاب 5 ) پس نمیشه دقیقا رو حرفهای فاج حساب کرد... چون ممکنه دامبلدور کل ماجرا رو بهش نگفته باشه ( که حتما هم نگفته) ولی از اونجایی که من اعتقاد دارم دامبلدور دروغ نمیگه پس این حرفا اگرچه ممکنه کامل نباشه ولی راست ه.

ولی اون جاسوسها دقیقا کیا هستن... راحت ترین جواب اینه که اونایی باشن که توی عکس محفل بودن ( عکسی که مد آی به هری نشون داد) و ولدمورت کشتشون ( بونز و یه عده دیگه )

یه حدس دیگه هم که میشه زد اون برادر سیریوس ه. اگرچه سلایترین بوده و به هر حال زیاد تو کتاب خوب نشونش ندادن ولی از اونجایی که خود ولدمورد کشتش و از اونجایی که اسلایترینی مثل اسنیپ که طرف دامبلدور باشه هم پیدا میشه بعید نیست اونم یه ذره جاسوس بوده باشه...

فوج چگونه از موضوع جاسوسهای دامبلدور خبر داشت ؟
پیام زده شده در: ۴:۲۴ یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
جالبه که هر چی زمان میگذره و به کتابهای اول نگاه میکنیم نکات واقعا عجیبی پیدا میکنیم؛
نقل قول زیر، جمله ای است که فوج در انتهای فصل دهم کتاب زندانی آزکابان میگه؛ کاملا دقت کنید:

نقل قول:
"Dumbledore, who was of course working tirelessly against You-Know-Who, had a number of useful spies. One of them tipped him off, and he alerted James and Lily at once."

ترجمه :
نقل قول:
دامبلدور از کسانی بود که به طور خستگی ناپذیر با اسمش رو نبر مبارزه میکرد، و تعدادی جاسوس مفید هم داشت. یکی از این جاسوسها خبردار شد و اخطار داد که لیلی و جیمز در خطرند

خب، چی فهمیدید! یعنی محفل تا قبل از سقوط ولده مورت بیش از 1 نفر( اسنیپ) جاسوس داشته؟ اصلا فوج چطور از این موضوع اطلاع داشته؟ منظور فوج از یکی از جاسوسها، اسنیپ بوده؟ پس تعدادی از جاسوسها کیا هستند ؟

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.