هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اسنیپ در جبهه سفیده یا سیاه
پیام زده شده در: ۱۵:۴۱ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

مارکوس فلینتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ جمعه ۱۵ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۱۵ دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 328
آفلاین
من که با نظر این دوستمون( نیمفادورا تانکس ) موافق نیستم اگر اسنیپ هری و میکشت دیگه نمیتوانست اطلاعاتی در باره محفل به دست اورد ولی خوب خدارو شکر که خوده نیمفادورا تانکس بهتر از ما اینو میدونه و این را نوشته.
اما اسنیپ کارهایش نا معلوم است و تشخیص ان سخت است و اگر من الان بگم که با سفیدا است رولینگ میاد ضد حال میزنه و میگه که با سیاهها است

عضو اتحاد اسلایترین

Re: اسنیپ در جبهه سفیده یا سیاه
پیام زده شده در: ۱۵:۱۰ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴

نیمفادورا تانکس old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۸ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲:۲۴ سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۵
از دره گودریک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 93
آفلاین
به نظر من اسنیپ طرف جبهه سفیداس چون میتونست تو این چندسال به راحتی هری رو بکش ولی این کارو نکرد و شایدم بخاطراینکه جاسوسی دامبلدور رو میکرده مجبور بوده خودش هم به طرف ولدمورت بره و به طور نمایشی بگه که طرف لرد سیاه تا بهش مشکوک نشن و اینجوری فکرکنم مجبور شده جاسوسی دوطرف رو بکنه و به نظرم هنوز طرف محفله

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده

Re: تغییر چهره ناگهانی اسنیپ
پیام زده شده در: ۱۱:۳۳ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۳۸ شنبه ۵ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۰:۳۸ چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
به نظر من علاوه بر اسنیب از نقش پیترپتی گرو هم نباید گذشت
فکر می کنم که در کتاب هفت نقش پررنگتری خواهد داشت

پیام زده شده در: ۹:۳۶ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴

chong

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۰ دوشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 94
آفلاین
من فکر می کنم که هر چند اسنیپ آدم کثیف و عوضی هست اما با این حال به دامبلدور وفاداره و این اتفاق ( کشتن دامبلدور ) چه از روی نقشه و ظاهری بوده باشه و چه اینکه دامبلدور برای رسیدن به اهداف بزرگش از جونش گذشته باشه تا هری موفق بشه ( به قول بیل ویزلی ) هیچ تاثیری روی وفاداری اسنیپ نداره
یادمون باشه دامبلدور هیچ وقت دلایلش رو برای اعتماد به اسنیپ نگفت و اینکه دلیلش فقط اظهار پشیمونی و تاسف از مرگ والدین هریه فقط حدسیه که هری زده و دلیلی نداره که این دلیل واقعی اعتماد دامبلدور به اسنیپ باشه
من فکر می کنم همه باید به اعتماد دامبلدور اعتماد کنیم و تا خوندن کتاب 7 برای قضاوت در مورد اسنیپ صبر کنیم

تا ابد خیر بر شر و روشنایی بر تاریکی پیروز است
زنده باد اعضای محفل

پیام زده شده در: ۹:۱۶ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴

کریستین جیمسون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۳ چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۳ یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
اسنیپ هنوزم طرف دامبله
من مطمینم که دامبل قبل از اینکه مامان دراکو با اسنیپ پیمان ناگسستنی ببنده این کارو کرده . امکان نداره قدرتمند ترین جادوگر قرن (دامبل) دچار اشتباه بشه
مگه همین دامبلدور تو غار به هری نگفت که هر چی من گفتم باید انجام بدی . دامبلدور با اسنیپ همون موقع که اوردتش تو هاگوارتز ازش خواسته بوده که جبهه اش رو مقابل مرگ خوارا از دست نده و واسه همینکار هم ازش خواسته که هیچ وقت واسه نجات دادن جون اون خودش رو به خطر نندازه.
و باید یادمون باشه که دامبلدور به هری گفتش که اسنیپ به پدر تو مدیونه پدرت جون اسنیپ رو نجات داده.
اصلا این واقعیته و واقعیت نیاز به بحث نداره. چرا در مورد مرگ مشکوک سیریوس یه همه پرسی نذاریم؟

پیام زده شده در: ۱۷:۳۸ یکشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۴

برتا جورکینزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۴ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۴۹ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵
از بوشهر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 73
آفلاین
سلام دلیل این امر کاملا واضحه حتی خود اسنیپ جوابشو داده
اسنیپ:((من همون موقع که فال گوش وایساده بودم برای اینکه دامبل دور منو از خودش نرونه گفتم که پشیمون شدم ولی قلبا با لرد هستم))

[img al

پیام زده شده در: ۲۲:۴۶ شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۴

شاهین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۶ پنجشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۵۰ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
از کوهستان اشباح
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
به نظر من مخالفان دلایل من برن و یه بار دیگه کتاب بخونن بهتره(ناراحت نشینا قصد توهین ندارم)اما کجای کتاب نوشته بود که اسنیپ برای کشتن دامبل به نارسیسا قول داد؟ما همه هنوز دقیقا نمیدونیم وظیفه ی اصلیه دراکو چی بوده به وجود اوردن امکان ورود مرگخواران یا کشتن دامبل؟؟؟
شاید همه ی اینا نقشه ی دامبل بود برای اینکه ولدمورت و مرگخوارها به اسنیپ اعتماد بیشتری پیدا کنن و نفوذ اسنیپ برای جاسوسی میان اونا بیشتر شه هان؟؟!!
من دلایل زیادی برای اثبات حرفام دارم اگه بازم قانع نشدید بگین

دامبلدر تا وقتی مردم یادش باشن زندس و نمرده!

زنده باد دامبلدور
زنده باد گریفیÙ

پیام زده شده در: ۲۲:۰۰ شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
این بحث چندین بار تو تاپیکای مختلف انجام شده اما من دوباره مجبورم نظرمو در مورد خیانت اسنیپ به تفصیل اینجا مطرح کنم.

کتاب 6 فصل دو
وقتی بلاتریکس اسنیپ رو به خیانت متهم می کنه و با کلی سوال بمبارونش می کنه اسنیپ میگه : «قبل از اینکه به تو جواب بدم .... تو می تونی حرفهای منو به بقیه اونهایی که پشت سر من حرف می زنند و درباره خیانت من به لرد سیاه داستان سرایی می کنند، منتقل کنی.»

این جمله نشون می ده که اسنیپ در میان مرگ خوارا جایگاه محکمی نداره و خیلیها هستند که اعتقاد دارن اون داره به لرد خیانت می کنه و به نظر اونها لرد در مورد اسنیپ اشتباه میکنه. به این مکالمه میان بلاتریکس و نارسیسا قبل از اینکه به خانه اسنیپ برسند توجه کنید:
« بلاتریکس: تو نباید اینکارو کنی. تو نمی تونی بهش اعتماد کنی.
نارسیسا: لرد سیاه بهش اعتماد داره مگه نه؟
بلاتریکس: به نظر من لرد داره اشتباه می کنه.»

این مکالمه به راحتی نشان می دهد که مرگ خواران به اسنیپ اعتماد ندارند. خوب در چنین موقعیتی نارسیسا و بلاتریکس وارد می شوند. بلاتریکس کلی اسنیپ رو با اتهاماتش مورد حمله قرار میده و بعد نارسیسا از اون کمک می خواد برای چه کاری؟
«اسنیپ: اگه دراکو موفق بشه، بیش از هر کسی عزت و احترام پیدا می کنه.
نارسیسا: اما اون موفق نمی شه. چطور ممکنه موفق بشه وقتی که خود لرد هم ... منظورم اینه که هیچ کس تا به حال نتوانسته.»

چه کاریه که تا به حال هیچ کس نتوانسته انجام بده؟ قطعا کشتن دامبولدور. اما اگه اسنیپ قول نمی داد باز هم باید دامبولدور را می کشت. به این قسمت توجه کنید:

« نارسیسا: تو می تونی اینکارو به جای دراکو انجام بدی.
اسنیپ: من فکر می کنم که لرد می خواد در آخر من این کارو بکنم. اما می خواد دراکو در ابتدا سعی خودشو بکنه.»

خوب، اسنیپ می دونه که در آخر کار به دستور والدمورت باید دامبولدور را بکشه و هنوز هیچ قولی هم نداده. پس اگه قول بده چیزی عوض نمی شه به چز اینکه اعتماد مرگ خوارا را به خودش جلب می کنه و دیگه نمی تونن بگه که اسنیپ خائنه. اسنیپ انتخابی را کرد که هر جاسوسی که توی اون موقعیت قرار می گرفت، مجبور به انجامش می شد. به متن کتاب برگردیم.

« نارسیسا: آیا قول شرف(ناشکستنی) می خوری؟
بلاتریکس: آیا گوش نمی دادی؟ سعی خواهد کرد. همان کلمات تهی همیشگی. همون از زیر بار وظیفه بیرون خزیدن.
اسنیپ: حتما. من قسم ناشکستنی می خورم.
دهان بلاتریکس از تعجب باز ماند .... الی آخر»

فکر می کنم دلایل فوق کافی باشد که اسنیپ هیچ راهی به جز این نداشت که قسم بخورد. اما بعد قضیه را به دامبولدور گفت و حتی حاضر بود که خودش بمیرد اما اینکار را نکند. (مکالمه ای را که هگرید در جنگل شنیده است به یاد بیاورید.)

دامبولدور مانند همیشه می دانست که داشت چه کار می کرد. اولویت او پیش برد برنامه اش برای نابودی والدمورت است نه حفظ جان خودش.

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۵:۱۱ شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۴

من یعنی خودم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۳۴ شنبه ۲۸ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۳۰ پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 17
آفلاین
بابا شما کی می خواین بزرگ بشین
چرا باور نمیکنین دمبلدور مرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اونایی ام که ,ولیام بردلی گفت تیز بینی نیست سفستس !!!!
تمام شد . جی کی خودش گفت بود که تو این کتاب هم یکی از نزدیکان هری ممیره
فقط کافیه یکم منطقی به قضیه نیگاه کنین می فهمین که اسنپ و ولدمورت هیچ وقت فکر نمی کردن که لوسیوس مالفوی از پس چندتا بچه بر نیاد اینو تو کتاب 6 داریم و اگه دقت کنین می بینین که محفلی ها چقدر دیر دیر می رسن
در ضمن این خود اسنیپ بود که باعث شد که هری از چفت شدگی زده بشه و با ز اون بود که راه رو برای رفتنهری به وزارتخونه هموار کرده بود !
و باز این اسنیپ بود که با طعنه هاش باعث شد سیریوس از مخفیگاهش بیاد بیرون و کشته بشه!!
و باز اسنیپ بود که در مورد اون جن خونگی به ولدمورت اطلاعا ت داده بود
ووووو این اسنیپ بود که پیشگویی رو شنیده بود و به گوش ولدمورت رسونده بود و در واقعه اسنیپ با عث تمام بدبخی های هریه
اگر درست نگاه کنین می بینید که اسنیپ هچ کار مفیدی واسه محفل نکرده و همیشه پشت اسم جاسوس دو جانب قایم شده!!!
در کتاب 6 جی کی از زبان دمبلدوور به ما گفت که انسانهای بزرگ اشتبهات بزرگ میکنن

یه چیز دیگه به نظر من دمبلدور بزای جونش نبود که التماس میکرد اونجا 4-5 مرگخوار بودن که فقط می خواستن مرگ دمبلدور رو ببینن و دمبلدور هم اینو خوب می دونست که می میره ولی نمیخواست کسی که مورد اعتمادش بوده قا تلش باشه همین !!!

حالا بازم اسمون ریسمون ببافین و دمبلدور مرده رو زنده کنین با ز بگید با ذهن جویی اسنیپ رو صدا کرد بیا منو بکش ( کسی که مسموم شده و جون نداره رو پاهاش وایسه )

p.s. با همه این تفاسیر من دوست دارم که اسنیپ سمت هری باشه ولی فقط 20% میتونم احتمال بدم که درست باشه

ویرایش شده توسط من یعنی خودم در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۲ ۲۰:۱۲:۱۰

پیام زده شده در: ۲۳:۲۹ جمعه ۱۱ آذر ۱۳۸۴

شاهین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۶ پنجشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۵۰ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
از کوهستان اشباح
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
1.اون از قبل موضوع پيمان اسنيپ با نارسيسا رو ميدونست و براي اينکه هم اسنيپ نميره و هم ميخواسته که ولدمورت فکر کنه که دامبلدور مرده اين کارو کرد
2.وقتي دامبلدور و هري و مالفوي تو برج بودن از طريق ارتباط ذهني اسنيپ صدا کرده و بهش گفته حالا وقتشه که منو بکشي(طبق قرار قبلي)و چون اسنيپ گفته نميتونم اونم التماس کرده گفته سوروس خواهش ميکنم
3. اسنيپ از يه ورد غير کلامي استفاده کرده و الکي گفته اواداکداورا
4.چوب دامبلدور از اون موقع به بعد ناپديد شد
5.وقتي اسنيپ داشت در ميرفت نگذاشت کسي هري رو بکشه و فقط به هري ميگفت از ورداي غير کلامي استفاده کن
6.وقتي دامبلدور از برج مي افته پايين ميميره اما چون جانور نما بوده (به شکل ققنوس) تو مراسم وقتي تو مي خواستن خاکش کنن اتيش ميگيره و دوباره متولد ميشه
7.هري يک لحضه احساس ميکنه ققنوسي ميان اتش ديده. اون دامبلدور بوده که دوباره متولد شده و ميخواسته يه چشمه خودش به هري نشون بده
8.بعد از چند مدت صداي ققنوس قطع ميشه و ديگه خبري ازش نميشه چون با جفت خودش يعني دامبلدور پرواز ميکنن و ميرن يه جا مخفي بشن
این دلیلای منه و به نظر من اسنیپ تغییر چهره نکرده بلکه فقط وضیفشو انجام داده تا مرگ خوارا بهش شک نکنن چون دامبل به جاسوس احتیاج داشته

دامبلدر تا وقتی مردم یادش باشن زندس و نمرده!

زنده باد دامبلدور
زنده باد گریفیÙ

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.