هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

ترجمه متن آبرفورث
پیام زده شده در: ۱۵:۳۴ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۳

کوروش هخامنشی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۶ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۳
از پارسه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 19
آفلاین
با تشکر از آبرفورث عزیز که این متنو گذاشت .حالا چرا خودتونو می کشین . اینم ترجمه ش . امیدورام خوشتون بیاد . ما اینیم دیگه .حالا شما هم در عوض یه لطفی کنین و برین و مقاله جدیدی رو که خودم از سایت Muggle net ترجمه کردم و راجع به شاهزاده نیمه خالص هست رو<a href="http://www.jadoogaran.org/modules/xfs ... p?articleid=149">اینجا</a>بخونید و نظر بدید .

Muggle net دو سوال اساسی جلسه رولینگ رو بیان کرد . اولاً : از جوانا (جی . کی . رولینگ ) چند تا سوال پرسیدن و جوابشون رو هم به طور غیر مستقیم گرفتند . اول اینجا یه سوال پرسیدن که چرا جینی ویزلی همیشه با گربه ها همبستگی داشته ( اون تو کتاب دوم به پرسی توضیح می ده که عاشق یک گربه است ) ولی جی . کی .رولینگ گفته که "نه ، این طوری نیست ، اگرچه شما به وضوح خیلی دقیق کتابها رو می خونید "
- حالا که سیریوس رفته چه بلایی سر خونه دوازدهم گریمالد و کریچر میافته ؟
- اگر چه اون اول خیلی برای جواب دادن سوال تفره می رفت ولی سرانجام گفت : "ما خیلی زود در اوایل کتاب بعدی جواب این سوال رو پیدا می کنیم"
- آیا اینجا (خانه دورازدهم گریمالد) هنوز هم مرکز فرماندهی محفله ؟
- جواب این هم خیلی زود پیدا می کنین .
ادامه جلسه جو ( جی . کی . رولینگ ) :
من گفتم " سلام . کتابهای شما واقعاً شاهکاره" و اون از اعماق وجود گفت "متشکرم"
----------------------------------------------------------
تازه ترین پیشرفت کتاب شش از جی . کی . رولینگ :
پانزدهم آگوست 2004 : "من به طور عادی زمانی که کتابها رو می نویسم رو دوست دارم . من طبق معمول عاشق زمانی ام که به انتهای نیمه کار می رسم ... در آنجا من واقعاً تصمیم می گیرم که کتاب ششم چه گونه پیش بره "
بیست و چهارم جولای 2004 : "کتاب شش به خوبی در حال پیشرفته ولی من تا زمانی که چاپ نشه نمیتونم چیزی بگم . اما من چیزهایی رو که نوشتم واقعاً دوست دارم ."
---------------------------------------------------------
جو تازه ای از کتاب ششم در حال آمدن است ، ادامه کتاب اول " هری پاتر و سنگ جادو " (منبع :jkrowling.com )

اولین فصل چه محتوایی داره ؟

... احتمال داره که ما مرگ پدر و مادر هری به دست ولدمورت را با وضوح بیشتری ببینیم . (منبع : jkrowling.com )
... ما شاید چیزای بیشتری راجع به چگونگی تولد ( ولدمورت ) بشنویم . ( منبع : رو نوشت چت آنلاین )

به جای آنکه به تاریکی لعنت فرستی، خود شمعی روشن کن.
تقدیم به بهترینم که همواره عاشق اویم :bigkiss:

Re: جه دردوسريه اين انكليسى
پیام زده شده در: ۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۳

lona lovegood

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ مهر ۱۳۸۶
از قطار سریع السیر هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 100
آفلاین
راستی احتمال نداره که فایرنز شاهزاده ی دورگه باشه؟...آخه این سانتورها هم توی کتاب شیش مهم شدن! توی جلد یک یه لحظه فایرنز بود و ما اهمیت ندادیم ولی بعد دوباره توی کتاب5 بود...شده معلم...احتمال نداره اون باشه؟...اینکه می گین رولینگ می خواسته جلد دو رو این اسمو بذاره روش و حتما شخصیت قدیمیه ربطی ندار....شاید می خواسته یه شخصیت جدید بیاره توی داستان ولی نیاورده...چه ربطی داره...

lona

Re: جه دردوسريه اين انكليسى
پیام زده شده در: ۱۳:۲۵ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۳

lona lovegood

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ مهر ۱۳۸۶
از قطار سریع السیر هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 100
آفلاین
راستش احتمال داره که معلم دفاع در برابر جادوی سیاه شخص جدیدی باشه و همون شاهزاده هم باشه.راستی یه چیزی...من وقتی دختری در برج رو خونده م با خودم گفتم شاید توی کتاب شیش یه همچین دختری یا پسری در یه برجی با هری آشنا بشه و دورگه هم باشه....
چیزه دیگه ای که هست اینه که با این که ما راجع به دامبلدور زیاد می دونیم, ولی بازم اون یه شخصیت مرموزه. در واقع....اصلا نمی شناسیمش.خونه ش کجاست؟زن داره؟ بچه داره؟ وقتی هاگوارتز تعطیله چی کار می کنه؟ دورگه س؟ مامانش کیه؟ باباش کیه؟ اصلا انسانه؟!....اینا چیزایین که ما نمی فهمیم!
آقا این مارک اوانز هم شدیدا مشکوک می زنه!!! آخه اگه بیخود بوده چرا اسمشو اورده و چرا فامیل مامان هری رو داره!

lona

جمع آوري چند مطلب
پیام زده شده در: ۱۲:۳۶ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
چند تا مطلب گير آوردم... مي خواستم توي خبر ها بزنم ديدم بلد نيستم ترجمه كنم همشو .. فكر كردم اينجا بهتره كه بذارم.
- - - - - -
MuggleNet has compiled two accounts of meeting Rowling. In the first, attendee Joanna asks her some direct questions and gets some indirect answers, as is the author's style:

Firstly, I asked if there was a reason why Ginny Weasley is always associated with cats (she is described by Percy in COS as being a cat lover, is often described as being curled up like a cat and once made a noise 'like an angry cat') but J.K. answered 'No, there's not, although you are obviously a very careful reader.'

... what would happen to Kreacher and 12 Grimmauld Place now that Sirius has gone? Although she dodged this question well she did say that we will find that out very early on, right at the start of the next book.

... I then asked if it was still the headquarters of the Order [and] she just said 'You'll find that out too!'

The other report, from fan Ethan, talks more about the experience of actually meeting Jo:

I was really nervous, but she held her hand out and I shook it. I said, "Hi, your books are great," and she said, "Thanks" ... it was amazing, the whole thing! I was absolutely ecstatic beyond belief.

---------------------
Most recent book 6 progress statement from J.K. Rowling:

15 August 2004: "I am normally like this when I write a book. Usually when I am just over halfway I normally love it... At the moment, I really like how the sixth book is going."
24 July 2004: "Book 6 remains well on track. I still can't say for sure when it will be finished, but I have written a lot and I really like it."
---------------------
The opening chapter of book 6 is actually reborn from discarded early chapters removed from the first book, Harry Potter and the Philosopher's Stone. (Source: JKRowling.com.)

What might the first chapter contain?

... we may see a more explicit scene of Voldemort killing Harry Potter's parents. (Source: JKRowling.com.)
... we may learn more about "the circumstances of [Voldemort's] birth." (Source: Online chat transcript.)
---------------------
موفق باشيد

نوشتيه سايت رولينك
پیام زده شده در: ۱۰:۲۴ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۳

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
دوستان لطفا يه جيزي رو در نظر بكيريد اونم نوشتيه سايت رولينك كه فرد شير مانندى رو توصيف كرده من مىكم نواده اون هست يا خوده كودريك كريفندوره نظر شماها جيه؟

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

Re: رابطه بین گیلدروی و خوش تیپی زیاد
پیام زده شده در: ۱۲:۴۹ چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۳

کوروش هخامنشی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پارسه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
منم باهات کاملاً موافقم. قسمت اول و دوم تئوریهایی راجع به کتاب ششم و رابطه بین هری و ولدمورت گرینفندور و اسلایترین را قبول درام ولی خودم همین جا قسمت سومشو رد می کنم . ولی خدایی تئوری رو کیف کردی . ما اینیم دیگه .

Re: رابطه بین گیلدروی و خوش تیپی زیاد
پیام زده شده در: ۱۷:۱۸ سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۳

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
خب از وقتى دره باز شده حتما نضر ها عوض شده منم مىكم حالا اون فرد ناشناخته هست و شخصى شبيه شير كه مىتونه كودريك كريفندور باشه نظر شما جيه؟

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

رابطه بین گیلدروی و خوش تیپی زیاد
پیام زده شده در: ۱۵:۰۹ جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۸۳

گیلدروی لاکهارتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۵۸ چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۴:۰۶ شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 594
آفلاین
هوم... شما این خبرو بخون!

رابطه بین هری و ولدمورت ، گریفندور و اسلایترین 3
پیام زده شده در: ۱۴:۰۴ پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۳

کوروش هخامنشی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پارسه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
امیدوارم قسمتهای قبل این مقاله رو خونده باشین . بعد از اون همه نظریه و فرظیه و ....
حالا می رسیم به اینجا که شاهزاده نیمه خالص کیه ؟
در نگاه اول میلیونها نفر به ذهن ما می رسه که احتمال اینکه شاهزاده نیمه خالص باشن خیلی کمه ولی کم کم که این افراد رو از زیر صافی می گذرونیم میبینیم که چیزی در حدور 20 -30 نفر بیشتر نیستن . حالا بهتره که چند تا نکته مهم رو بگیم بعد می ریم سر این سوال .

چشمان هری
چشما هری سبز است ... رنگ گروه اسلایترین ..... چشمهای ولدمورت قرمز ..... رنگ گروه گرینفندور ..... هر دو با استعدادی خارق العاده : زبان مارها ، شجاعت و.... چوبدستیهای مانند هم ..... چشمان هری رنگ چشمان مادرش است و طلسمی که او را در برابر ولدمورت موسون نگه داشت نیز از مادرش به ارث برد ..... هر دو پیرو اجداد خود ..... گرینفندور و اسلایترین .....

شاهزاده نیمه خالص ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
موسسان گروههای گرینفندور و اسلایترین زنده اند .... اگر مقاله شماره 2 را پیش بگیریم .... آن دو هم اکنون در قالب یک جانور نما اند ... یک ققنوس و یک مار ... هیچ کدام توانایی ظهوری دوباره را ندارند .... هر دو به انتظار مرگ یا بازگشتشان توسط نواده هایشان هستند ... یعنی شاهزاده نیمه خاص اند .... و در صورت پیروزی نواده هایشان شاهزاده ای خالص میشوند .... اگر ... خلوص آنها به انسان و حیوان بودنشان بستگی داشته باشند .... آنها هم اکنون حیوان اند و نیمی از توانایی های یک انسان را دارند ... حتی شاید کمتر از نیمی ... و به محض اینکه پیروز شوند ... قدرت و توانایی آنها نیز باز میگردد ... و قدرتی نو از شاهزاده ای خالص طلوع می کند .... و اما اگر ... و اما اگر چنین نباشند چه کسانی را میتوانیم در فهرست شاهزاده نیمه خالص قرار دهیم ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
هری ! ! ! ! ! با پدری ساحره و مادری مشنگ ( که بعد ساحره شد ) ولدمورت ! ! ! ! ! با مادری ساحره و پدری مشنگ ( که جادوگر نشد و از جادو و جادگری بیزار بود ) دامبلدور ! ! ! ! ! ! ! ( در صورتی که گذشته او نمایان شود که هم اکنون از مجهولات کتاب است ) و چرا شاهزاده ... اگر بتوانیم بفهمیم که منظور رولینگ را از شاهزاده بفهمیم پاسخگویی به این سوال خیلی ساده تر خواهد شد ولی حال ... هری ... چون ....

ادامه دارد ....

ویرایش شده توسط پرفسور کويیرل در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱ ۱۸:۱۹:۴۷

Re: رابطه بین هری و ولدمورت ، گریفندور و اسلایترین 2
پیام زده شده در: ۱۲:۴۷ پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۳

کوروش هخامنشی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پارسه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
اگه نظریم درست باشه و گریفندور ققنوس باشه و اسلایترین نگینی ، همون طور که اشک فوکس ( ققنوس دامبلدور یا همان گودریک گریفندور ) خاصیت درمان زهر باسیلیسک رو داره . زهر نگینی هم برای ولدمورت خاصیت زنده موندن رو داره . در ضمن نظریه تو هم به جای خودش محترمه و من قصد رد اونو ندارم . به هر حال نظریه هر دومون در حد فرض و گمانه و هیچ کدوم معلوم نیست که درست باشه یا نه . ولی قسمت اصلی مقالم که هنوز تمومش نکردم احتمال اینکه چند نفر دیگه هم شاهزاده نیمه خالص باشند رو میده . کسایی که اگه بخونی شاخ در میاری . متاسفانه من هم موفق به پیدا کردن مقاله تو نشدم اگه تونستی به صورت پیام شخصی برام بفرستش . خوشحال می شم بخونمش .شاید از اونم یه چیزی گیرم بیاد .
بازم ممنون از نظرت.

پی نوشت :
در مورد پیشنهاد عوض کردن شناسم هم فکر کنم اسم خودم باشه بهتره تا اسم شخصیتهای کتاب . در ضمن از پرسی هم زیاد خوشم نمیاد . ولی باز روش فکر می کنم.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.