هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

و اين هم جواب ها!
پیام زده شده در: ۰:۱۶ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۰۶ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
از درون مغاک!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1130
آفلاین
مثلا من زاخيم!
------------------------------------------
-پروفسور پروفسور!
پروفسور ماندانگاس دانش آموزي رو پشت سرش ميبينه!
زاخي نفس نفس زنان به پروفسور دانگ! ميرسه.
زاخي:هه هه هه پرو...فسور....من جواب سوالاتونو بلدم...بگم؟
پروفسور:تورو ريش مرلين قسمت ميدم مارو الان بي خيال شو!...شديدا به دبليو سي(wc)! احتياج دارم!
زاخي:ها شما؟...دبليو تي(wt)؟
پروفسور:بابا عقل كل دست به آب!
زاخي:خب باشه پس اين جواب سوالام پروفسور.
پروفسور به دست شويي ميره و با كمال آرامش در آن مكان ساكت و آرام و زيبا! شروع به خواندن ميكنه!
------------------------------------------------------------------------
س)چرا رنگ سرخگون قرمز انتخاب شد؟
ج)اين رنگ به اين دليل انتخاب شده كه در مسابقه اي در سال 1711 به دليل بارش سنگين باران توپ هر وقت كه بر روي زمين مي افتاد ديده نميشد و پيدا كردنش سخت ميشد.براي همين رنگش رو سرخ كردن تا كمي بهتر معلوم بشه.

س)چرا از سرب براي ساختن توپ هاي بازدارنده استقاده نميشه!؟
ج)به دليل اينكه جنس اونها نرم بود و وقتي كه مدافعين به آنها ضربه ميزدند قسمت ضربه خورده فرو ميرفت و بر روي پرواز توپ تاثير مستقيم ميگذاشت.

س)چرا امروزه توپ هاي سرخ گون به زمين نمي افتند؟
ج)خلقت ويليام ادواردو نگاه كنا! ....نه حالا بدون شوخي به دليل افسونيه كه بر روي اونها استفاده كردن ديگه اين كه مشخصه!.....البته نميدونم شايد واقعا جادوي ويليام ادوارده!

س)اون سرخگوني كه خريدم چرا اينقدر ارزش داشته؟
ج)شما توپ رو با تخم اژدها اشتباه گرفته بودين! اونم ندزديده بودن بلكه اژدها از تو تخم دراومده بوده و زده همه جا رو شپلخ كرده و در رفته بيرون!

شناسه ی جدید: اسکاور

Re: كلاس پرواز و كوييديچ
پیام زده شده در: ۱۹:۰۶ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

ماندانگاس فلچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۹ دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۲۴ پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
از كوچه ناكترن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 136
آفلاین
خب بچه ها تا الان خيلي خوب بود از اين لحظه ديگه پاسخي ندين كه تاثيري نداره و از جلسه بعد جواب سوالهارو با پيام شخصي براي من ارسال كنيد.

ميپردازيم به بررسي جوابها و امتياز :
جرج ديويس جان يكم بايد بيشتر توضيح ميدادي ،هافلپاف
هلگا جان شما هم يكم بيشتر توضيح ميدادي ، هافلپاف
تري پاتر پاسخ سه تا سوالت بسيار عالي بود ولي جواب سوال چهارم رو تازه الان فهميدم و مثل اينكه تخم اژدها بوده ،گريفندور
پرفسور كوييرل جواب سوال چهار رو فكر كنم درست گفتي من بايد بيشتر دقت ميكردم ،گريفندور
مايكل كرنر هر چهار تا درست بود ، راونكلاو
پرفسور لاوين سوال سه رو خوب جواب دادي از اينكه اسم ديكه توپ ها رو هم گفتي ممنون ، راونكلاو
دراكو مالفوي هم خوب گفتي ولي تو سوال چهار دقت نكردي ،اسليترين
پرفسور آدريان پوسي يكم بيشتر دقت كن سوال سه بد نبود ، اسليترين
لارا جان شما هم درست گفتي خيلي خوب بود ،اسليترين

------------
تا الان هافلپاف از همه ضعيف تر عمل كرده بچه هاي هافلپاف يكم بيشتر دقت كنين
تري پاتر و پرفسور كوييرل روي هم از گريفيندور خوب جواب دادن
لارا و دراكو و آدريان پوسي از اسلايترين هم بيشتر دقت كنن خوب بود
و گروه راونكلاو بهترين پاسخ هارو داد و جواب هاي درست روتوي پست مايكل كرنر ميتونين پيدا كنين
با اين وضع 15 امتياز به راونكلاو و12 امتياز به گريفندور و 7 امتياز به اسلايترين داده ميشه

راستي! خوب شد به من گفتين كه تخم اژدها بوده چون ميخواستم براي بچه يكي از دوستام از اين سرخگون ها بخرم ، عجيب بود كه خودم نفهميدم چون به من گفت سرخگون رو گرم نگه دارم ميشد فهميد!! هوم فكر كنم به خاطر اينكه عجله داشتم به مسافرت برم زياد توجه نكردم

خب سوالي داشتين بپرسين

ويرايش!:
دخالت در عمور معلمين كاريست بس كثيف!....ولي بايد به اطلاع شما برسانم كه محلت ارسال جوابها و مقاله ها را تا يك هفته بايد قرار دهيد و بعد از گذاشتن جلسه بعدي محلت تمام ميشود....لطفا در پستتان تجديد نظر بفرماييد(بنا بر قانون هاگوارتز)
مدير مدرسه علوم و فنون جادوگري هاگوارتز

ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۴/۸/۵ ۰:۳۲:۱۳
ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۴/۸/۵ ۰:۳۴:۰۸

پیام زده شده در: ۱۶:۱۴ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

لارا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۲ سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۵۶ چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
از خانه ريدلها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 202
آفلاین
جواب سوال 1: در زمستان سال 1711 بعد از مسابقه ای که هنگام ریزش باران سنگینی انجام شد رنگ توپ را سرخ کردند چون هر بار که توپ روی زمین گل آلودمی افتاد پیدا کردنش برای بازیکنان بسیار سخت بود.
2-چون فلز سرب انعطاف پذیر است و بعد از ضربه خوردن ممکن بود تغییرشکل بدهد و فرو رفتگی پیدا کند
3-سرخگونهای قدیمی به زمین می افتادند ولی بازیکنان مهاجم از این امر شکایت داشتند که هر بار که توپ از دستشان به زمین می افتاد مجبور بودند برای برداشتن آن به سمت زمین پرواز کنند و این روند بازی رو کند میکرد و از هیجانش هم کم میکرد...با پیشنهاد ساحره ای به نام دیزی پنی فولد سرخگون را طوری جادو کردندکه اگر از دست بازیکنی رها شد سرعتش مشابه سرعت سقوط توپ در آب باشد و بازیکنان میتوانستند توپ را قبل از سقوط بگیرند.
4-سرخگونی که شما خریده بودید سرخگون نبود...یک تخم اژدهای ممنوعه بوده..باید خوشحال باشین که از دستش خلاص شدین.

تصویر کوچک شده

بدون نام
سلام
1-چون که در روز بارانی اگر سرخگون رنگ هایه تیره باشه دیده نمیشه حالا چرا مثلا صورتی نذاشتند دو دلیل داره یکی اینکه سرخگون رمز خیلی خوشگل تره و معمولا همه جا دیده میشود یا ممکنه که سازندش پرسپولیسی بوده
2-چون اگر سرب بود به راحتی میشکست و قتی بهش ضربه میخوارد یا بر روی زمین میافتاد
3-به دلیل این که وقتی سرخگون از دست کسی رها میشود با سرعت زیاد پایین نرود و یک خان که اسمش یادم نمیاد این پیشنهاد را داد که اینکارو بکنند در ضمن به خاطره این پیشنهادش را قبول کردنند چون قبلا خیلی مشکل ها به خاطره این بوده
4-اصولا سرخگون ها ارزش دارند ولی اونی که شما خریده بودید حتما خیلی ارزش داشت بنابراین فکر کنم در اون سرخگون قدرت جادویی نهفته شده اشد که تا حالا هیچکس نفهمیده

پیام زده شده در: ۱۴:۰۲ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

هلگا هافلپافold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۳ یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۲ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲
از كجا باشم خوبه؟!؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 705
آفلاین
چرا رنگ سرخگون رو قرمز انتخاب كردند؟

به دليل اينكه به راحتي قابل رؤيت باشه!

چرا جنس توپهاي بازدارنده از سرب نيست؟

به دليل اينكه سرب نرم است و ممكن است كه با ضربه چماقها خرد شود و بشكند!

و راجع به سرخگون شما بايد بگم كه همون طور كه بچه ها گفتن او احتمالا تخم اژدها بوده كه بر اثر حرارت اژدها از تخم دزاومده و خونه شما رو به آتش كشيده و خودش هم فرار كرده!!!

هاف[size=large][color=FF0066]ل[/co

پیام زده شده در: ۱۳:۵۷ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

دراکو مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۲۶ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1028
آفلاین
جواب سوال 1 :
برای پیدا کردن راحتتر اون وقتی که بر روی زمین میوفتاد و گم میشد این کارو کردن که زودتر پیدا بشه مخصوصا زمان بازيهایی که در مواقع بارندگی انجام میشد .
جواب سوال دوم :
سرب چون طوری هستش که قابلیت انعطاف داره و وقتی ضربه ای بهش بخوره حالت میگیره و توی بازی هم مدام در معرض ضربات هستش و تغییر حالت میداد برای همین جنسش رو عوض کردن که با این کار سرعت و نوع حرکتش که در اثر ضربات تغییر میکرد روی بازی اثر نذاره .
جواب سوال سوم :
تا وقتی که توپ از دست بازيكني رها شد سرعت سقوط آن مشابه سرعت سقوط توپ در آب باشد که به این ترتيب بازيكنان مهاجم بتونن توپ را قبل از افتادن بر روي زمين بگيرند .
جواب سوال چهارم :
احتمالا طوريه که اگر به کسی بخوره اونو زنده نمیذاره و در جا میکشه بازيکنو یا اینکه اولین کوافل تاريخ رو شما خريدید که با ارزشه !

وزیر مردمی اورجینال اسبق

تک درختم سوخت ، پس بذار جنگل بسوزه

پیام زده شده در: ۱۳:۴۷ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

آوریل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۷
از کارتن!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
چرا رنگ سرخگون قرمز انتخاب شد؟
برای اینکه وقتی توپ بر روی زمین گل آلود میفتاد پیدا کردن سرخگون یا کوافل فوق العاده دشوار بود.
چرا از سرب براي ساختن توپ هاي بازدارنده استقاده نميشه!؟
چون سرب برای بلوجر بیش از اندازه نرمه و وقتی با چماق به اونا ضربه وارد میشه فرورفتگی هایی روش بوجود میومد که روی قابلیت پرواز مستقیم اون تاثیر میذاشت.
چرا امروزه توپ هاي سرخ گون به زمين نمي افتند؟
برای اینکه ساحره ای به نام دیزی پنی فولد پیشنهاد مرد سرخگون رو طوری جادو کنن که اگر از دست بازیکنی رها شد سرعت سقوطش مثه سرعت سقوط توپ در آب باشه بدین ترتیب مهاجما میتونستن توپ رو قبل از افتادن به زمین بگیرن. امروزه هم از همچنان از کوافل پنی فولد استفاده میشه.
يك سوال هم درمورد سرخگوني كه من خريدم داشتم كه هر كس بتونه به من كمك كنه بفهمم اون سرخگوني كه خريدم چرا اينقدر ارزش داشته.
احتمال داره چون اونو از کوچه ناکترن خریدین خصوصیت جادوی خاصی داشته که از وجود اون بیخبر بودین، یا اسنکه اون قدر قدیمی بوده که ارزش تاریخی داشته.

[size=small]جادوگران برای همÙ

پیام زده شده در: ۱۳:۲۰ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

مایکل کرنر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۵ شنبه ۲ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۲۰ سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳
از دفتر کارآگاهان !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 162
آفلاین
1- چرا رنگ سرخگون قرمز انتخاب شد؟
اين رنگ به اين دليل انتخاب شد كه در مسابقه اي در سال 1711 به دليل بارش سنگين بارون توپ هر وقت كه بر روي زمين ميفتاد ديده نميشد و پيدا كردنش سخت ميشد.

2- چرا از سرب براي ساختن توپ هاي بازدارنده استقاده نميشه!؟
به دليل نرمي سرب را نيز كنار گذاشتن يعني پس از ضربه چماق ها فرورفتگي هايي بر روي آنها ايجاد ميشد كه بر روي قابليت پرواز مستقيم اونا تاثير ميذاره

3- چرا امروزه توپ هاي سرخ گون به زمين نمي افتند؟
چون هر بار توپ روی زمین گل آلود می افتاد پیدا کردن آن بی اندازه دشوار بود. از سوی دیگر ، بازیکنان مهاجم از این شکایت داشتند که هر بار به هر دلیلی توپ از دستشان به زمین می افتاد ناچارند به سمت زمین پرواز کنند و توپ را بردارند. در نتیجه اندکی پس از تغییر رنگ کوافل ساحره ای به نام دیزی پنی فولد پیشنهاد کرد سرخگون را طوری جادو کنند که اگر از دست بازیکنی رها شد سرعت سقوط آن مشابه سرعت سقوط توپ در آب باشد. بدین ترتیب بازیکنان مهاجم می توانستند توپ را قبل از افتادن بر روی زمین بگیرند. امروزه همچنان از کوافل پنی فولد استفاده می شود.

4- يك سوال هم درمورد سرخگوني كه من خريدم داشتم كه هر كس بتونه به من كمك كنه بفهمم اون سرخگوني كه خريدم چرا اينقدر ارزش داشته؟
پروفسور من فکر می کنم اون توپ سرخگون نبوده بلکه یک تخم اژدها بوده و برای همین روش خا خال سفید داشته و پس از اینکه روی آتیش گذاشتینش از تخم در اومده و خونرو خراب کرده و با آتیشی که از دهانش خارج میشه همه جارو خراب کرده و رفته.

تصویر کوچک شده

کارآگاه و بازرس ویژه
----------

پیام زده شده در: ۱۲:۳۹ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
برای اینکه تو شرایط سخت مثل برف و بارون قلبل رویت باشه

بدلیل اینکه وقتی با چماغ بهش ضربه میزدند به راختی خرد میشد و حالا بیا جمعش کن

چون با یه طلسم جادوش کردند که به سمت زمین فرود نیاد چون اگه هروقت توپ به زمین بیوفته ممکنه بازیکنا آسیب ببینن

اون سرخگوني كه خريدم چرا اينقدر ارزش داشته؟
آقا ببخشین چون اون اصلا سرخگون نبوده بلکه تخم اژدها بود وقتی رو آتیش گزاشتینش از تخم بیرون اومده و پرواز کرده و رفته آتیش سوزیم بخاطر آتش بوده که از دهانش بیرون می اومده

پیام زده شده در: ۹:۱۷ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین
در زمستان سال 1711 بعد از مسابقه اي كه هنگام ريزش باران سنگيني انجام شد رنگ توپ را به رنگ سرخ در آوردند زيرا در مسابقه ي مذكور هر بار توپ بر روي زمين گل آلود مي افتاد پيدا كردن آن بي اندازه دشوار بود
سرب براي توليد توپ بازدارنده بيش از اندازه نرم است هر فرورفتگي كه بر روي توپ بازدارنده ايجاد شود بر روي قابليت پرواز مستقيم آن تاثير مي گذارد
در همان مسابقه مذكور بازيكنان مهاجم از اين شكايت داشتند كه هر بار به هر دليلي توپ از دستشان به زمين ميافتد ناچارند به مست زمين پرواز كنند و توپ را بردارند در نتيجه اندكي پس از تغيير رنگ سرخگون ساحره اي به نام ديزي پني فولد پيشنهاد كرد سرخگون را طوري جادو كنند كه اگر از دست بازيكني رها شد سرعت سقوط آن مشابه سرعت سقوط توپ در آب باشد بيدن ترتيب بازيكنان مهاجم مي توانستند توپ را قبل از افتادن بر روي زمين بگيرند
يك سوال هم درمورد سرخگوني كه من خريدم داشتم كه هر كس بتونه به من كمك كنه بفهمم اون سرخگوني كه خريدم چرا اينقدر ارزش داشته؟
چون عتيقه بوده(فكر كنم)

--------------------------
اميدوارم جواب كاملي داده باشم( )

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.