هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

بدون نام
salam doostan baraye man aslan mohem nist ke dumbledor zende bashe ya morde chon aksesh rooye divar hast va harry mitoone harvaght ke khust ba oon sohbat kone va az oon komak bekhud baghie kar ha ham be ohdeye harry bebinim ke dige een harry chi kar mikone
=-=-=-=-=-=
سلام دوستان براي من اصلا مهم نيست كه دامبلدور زنده باشه يا مرده چون عكسش روي ديوار هست و هري ميتونه هر وقت كه خواست با اون صحبت كنه و از اون كمك بخواد بقيه كار ها هم به عهده ي هري! ببينيم كه ديگه اين هري چيكار ميكنه!

فارسي شد

فارسي بنويسيد

ویرایش شده توسط دايي ماندانگاس در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۱۴ ۰:۰۱:۰۴

Re: مطمئن باشید که آلبوس دامبلدور نمرده است !
پیام زده شده در: ۱۹:۳۶ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

بلاتریس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۱ دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۱ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
خوب من یک دلیل برای زنده موندن دامبلدور دارم و فکر کنم تنها نکته مشکوک در اون فصل از کتاب بوده
چرا دامبلدور بعد از سقوط از بالای برج فقط گوشه لبش خونی بود

چرا دست و پای دامبلدور نشکسته بوده (توضیح در مورد زاویه بد دست و پا ها ) و چرا جمجمش نکریده بود بنظر شما چرا جسد دامبلدور بعد از سقوطش سالم بوده
تنها قسمتی که شک من را ایجاد میکنه همین قسمت
بقیه قسمت ها من را رازی کردن که رولینگ داشته توصیفات قشنگ قشنگش را بکار میبرده

من کی هستم

پیام زده شده در: ۱۹:۰۰ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

سارا اوانز old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 993
آفلاین
هر چیزی از رولینگ بعیده.50 درصد مرده 50 درصد نمرده.کارهای رولینگ قابل پیش بینی نیست!!!!!!!!!!!!!

Re: مرگ دامبلدور: حقه یا حقیقتی تلخ؟
پیام زده شده در: ۱۸:۵۶ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
پیتر جان علت اینکه اون شب دامبلدور نتونست از خودش دفاع کنه همون معجونی بودش که توی غار خورده بود ! اونم نه یک لیوان ، نه دو لیوان ! بلکه ده تا جام بزرگ !

اگر یادت باشه دامبلدور بعد از خوردن اون معجون دیگه به حالت طبیعی بر نگشت چه اون موقع که توی غار اداهای عجیب غریب در میاورد ! چه اون موقع که بدون کمک هری نمیتونست از درون غار بیاد بیرون ! و چه اون آخر که هری مجبور شد که با غیب و ظاهر کردن خودش دامبلدور رو دوباره به هاگزمید برگردونه !

در حقیقت برای دامبلدور هیچ قدرتی باقی نمونده بود ! خودمون دیدیم که دامبلدور وقتی که برگشت دائم میگفت که من نمیتونم تا مدرسه برم برو پروفسور اسنیپ رو خبر کن !

حتی اون موقع هم که بالای برج داشت با دراکو مالفوی حرف میزد چندین بار تلو تلو خورد و چیزی نمونده بود که به زمین بی افتد اما دوباره با تکیه به دیوار تونست روی دوتا پاش بایستد .

کلا اینکه میبینیم دامبلدور اینجور بی دفاع کشته شد به دلیل خوردن همون معجونی بود که در غار وجود داشت و اگر دقت کنید میبینید که دیگه دامبلدور بعد از خوردن اون نوشیدنی تقریبا تمام قدرت خودش رو از دست داد

در ضمن من فکر میکنم که اگر دامبلدور رو یک ساعت دیگه همینجوری به حال خودش رها میکردند خودش بعد از یک مدتی خود به خود از پای در میامد .

پیتر جان اینا رو گفتم که یکوقت فکر نکنی دامبلدور بلد نبوده بجنگه و بخاطر بی عرضگیش کشته شده

Re: مرگ دامبلدور: حقه یا حقیقتی تلخ؟
پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
90 درصد احتمال می دم که دامبلدور نمرده در ضمن به تاپیک جدید دامبلدور که تو امضام گفتم هم یه سر بزنید

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۸:۳۶ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
بازم بهتون پیشنهاد می کنم که روزهای بعد هم تاپیک رو بخونید تا بفهمید

پیام زده شده در: ۱۸:۳۳ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

maziar

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۹ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۰ دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۵
از تپلستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 203
آفلاین
منم با بلیز موافقم البته بعضی جاها چون اینکه دامبلدور هری رو قفل کرده دلیل نمیشه که نمرده باشه.ولی دامبلدور زنده است.

dont wait for t

پیام زده شده در: ۱۸:۰۵ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
بلیز جان تمام دلایل شما درست و متین هست ولی من بازم میگم که دابلدور زندست پس روز های بعد هم یه سری بزن و دلایل دیگه رو گفت دوستان شما هم می تونین بحث بلیز جان را ادامه بدید.

پیام زده شده در: ۱۷:۵۹ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خب من میگم دامبلدور مرده .

دلایلم هم از این قراره .

علت این که دامبلدور هری رو منجمد کرده اینایی که شما میگین نیست !
علت اصلیش اینه که اگر دامبلدور هری رو منجمد نمیکرد . با ورود مرگخواران هری ناخواسته برای دفاع از دامبلدور آنجا میموند و وقتی که میفهمید که مرگخواران قصد حمله به دامبلدور رو دارند . اونم به طور ناخواسته از خودش عکس العمل نشون میداد . برای عکس العمل نشون دادن و فرستادن طلسم نیز مجبور بود که شنلش رو بزنه کنار . وقتی هم که شنلش رو میزد کنار همه میدیدند که هری پاتر اونجاست . وقتی هم که هم میدیدند هری پاتر اونجاست به سمتش طلسم میفرستادند و وقتی هم که به سمتش طلسم میفرستادند امکان داشت که هری هم مثل دامبلدور بمیره .

خب اگر یادتون باشه دامبلدور وقتی که به بالای برج رسید و دید جسدی اونجا نیست فهمید که همه این ها یک نقشه هستند . پس ناخداگاه به این موضوع پی برد که هم جون خودش در خطر است و هم جون هری .

پس اول از هری خواست که یک نفر رو برای کمک به خودش بیارد ولی بعد دید که وقت اینکار نیست ! چون در اون زمان یکی داشت خودش رو به بالای برج میرسوند . پس یک حالت بیشتر نمیموند و اون این بود :

اگر آن شخص قصد داشت به دامبلدور حمله کند قطعا هری جلوی او می ایستاد .

خب اینجا یک مسئله به وجود میاد . ممکنه که شما فکر کنید که هری که به راحتی از پس دراکو بر میامد . پس چرا دامبلدور باز هم هری رو منجم کرد ؟

جواب من اینه که علت اصلی این کار دامبلدور این بوده که اون نمیدونسته که چه کسی در حال بالا اومدن از پله هاست ! چون ما داستان رو تا آخرش میدونیم این رو هم میدونیم که دراکو داشته از پله ها میامده بالا ولی این نکته رو باید در نظر بگیریم که دامبلدور اون زمان این موضوع رو نمیدونسته پس این امکان رو میداده که هر کسی امکان داره خودش رو به بالای برج برسونه ! پس عاقلانه ترین راه منجمد کردن دراکو هست .

علت دیگه ای که باز شاید باعث شده که دامبلدور هری رو منجمد کنه این بوده که میدونسته که فقط یک نفر قصد کشتن اون رو نداره بلکه این نقشه از قبل طرح ریزی شده پس در نتیجه هری شاید بتونه از پس یک نفر بر بیاد ! دو نفر بر بیاد ! دیگه از پس شش نفر که بر نمیاد !

در اینجا دو حالت پیش میاد :

1- یا دامبلدور باید ریسک به این خطرناکی رو قبول میکرد و میذاشت که هری با خطر به این بزرگی روبه رو میشد . در اون صورت باز دو احتمال به وجود میامد : اول اینکه هری به تنهایی بر شش مرگخوار غلبه میکرد و دامبلدور رو نجات میداد . دوم اینکه هم دامبلدور میمرد و هم هری .

2- دامبلدور با منجمد کردن هری ، هری رو از تمام این اتفاقات دور نگه داره تا اون در امان باشه اما در عوض حکم مرگ خودش رو امضا کنه !

خب حالا بیاین این دو حالت رو با هم مقایسه کنیم ! به نظر شما چند درصد امکان داشت که هری بر این شش مرگخوار غلبه پیدا کند ؟ آیا اصلا دامبلدور به این موضوع امیدوار بود ؟ جواب نهایی باز هم منفی است . توی پیشگویی گفته که تنها هریه که میتونه بر ولدمورت غلبه کنه ! حالا دامبلدور با فرد برگزیده چنین ریسکی بکنه ! اونم وقتی که تقریبا احتمال پیروزی هری برابر صفره ؟

در ضمن دامبلدور هم همچین یک دفعه ای این کار رو انجام نداد

خب بالاخره باید توی اون شرایط یا میذاشت که هری با همه مرگخواران مبارزه کنه یا هم اینکه اونو دور نگه داره دیگه ! خارج از این دو حالت که وجود نداشت . خب دامبلدور هم مورد دوم رو قبول میکنه !

بعد شما میگین این موضوع یک نقشه بوده !

چرا دامبلدور باید نقشه به قتل رسیدن خودش رو بکشه ؟
من در تاپیکهای دیگه بارها و بارها به این موضوع اشاره کردم . اینجا هم به طور خلاصه میگم :

1- نه دامبلدور از این موضوع حمله به هاگوارتز خبر داشته و نه اسنیپ !

2- دامبلدور امکان نداره بخاطر چنین نقشه ای جون این همه آدم در هاگوارتز و بدنبالش در جامعه جادوگری به خطر بندازه !

3- اصلا امکان نداره که دامبلدور ، تنها جادوگری که ولدمورت ازش میترسید و کسی که بیشترین فعالیت را بر علیه مرگخواران و ولدمورت انجام میداد در صورت اطلاع از این قضیه به همین راحتی بزاره که مرگخواران وارد قصر بشوند .

4- اصلا اگر دامبلدور چنین حمله ای رو احتمال میداد که سراغ جاودانه سازها نمیرفت ! جاودانه سازها این همه سال دور از دست رس بودن حالا یک روزم روش کجای کار دنیا تغییر میکرد ؟ اون شب رو میموند توی قصر . فرداش میرفت میگشت !

پیام زده شده در: ۱۷:۵۶ شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۴

یونا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۱۸ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵
از بيمارستان سوانح و بيماري هاي سنت مانگو-طبقه ي اول نه،طب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 120
آفلاین
دامبلدور براي اين هري رو طلسم كرد كه نتونه حركت كنه و در نتيجه در امان باشه چون اولين كاري كه هري مي كرد اين بود كه به مالفوي و بعد اسنيپ و مرگخوارها حمله كنه.هري بيشتر اوقات كارها رو با عجله و بدون فكر كردن دربارش انجام ميده.
اما يه موضوع ديگه اينكه دامبلدور به اسنيپ گفت خواهش مي كنم نكن كه همچين حرفي از او بعيده.

هنوز در همين نزديكي شايد منتظر ماست
يك جاده ي جديد يا كه دروازه اي مخفيØ

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.