هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: جادوی هری پاتر : صفحه کتاب یا پرده سینما ؟
پیام زده شده در: ۲۲:۵۰ سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۵

حسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۰ سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۳۳ شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹
از هرجايي كه ميشه زنده موند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 226
آفلاین
اين كه تمام فيلم هايي كه از رويه كتابهايه شاهكار نوشته ميشن غير قابل تحمل هستند حقيقت بنظر من جادوي هري پاتر تماما" ماله كتابهاشه فكر نميكنم كسي كه كتاب ها رو خونده از فيلم خوشش بياد چون اون كتاب يه شاهكاره و اصلا"نميشه با فيلم عظمت كتاب رو توصيف كرد

پیام زده شده در: ۷:۰۵ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
مسلما جادوي هري پاتر براي صفحه كتابه البته فيلم هاش اگه از كتاب ها جدا بودند خيلي بهتر بودند منظورم اينه كه اگه كسي كتاب رو نخونده باشه فيلم رو ببينه بيشتر خوشش مياد تا اينكه كتاب رو خونده باشه و فيلم رو ببينه ولي در هر صورت هري پاتر به خاطر كتابشه كه موفقه اين يه واقعيته كه بايد باور كرد فيلم ها و بازيگر ها هم به خاطر كتابه كه موفق شدن وگر نه اينجوري نمي شدند .

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۵:۱۸ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۶ سه شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۱ چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
مجمو عه فیلم های هری پاتر بیش تر از هر چیز (( یخ ))هستن!!!
از اون همه گرما و یا نکات با مزه ای که توی کتاب ها هست هیچ چیز تو فیلم نمی ینیم که خب طبیعیی یه. اگه قرار بود همه چیزو بسازن محفل ققنوس حداقل 10 ساعت میشه و حساب کنین برا تهیه کننده ش چقدر خرج برمیداره!..ولی یه علت دیگه هم که ما فارسی زبان ها فیلم رو دوست نداریم ترجمه خوب ویدا اسلامیه ست.که بر خلاف جمله های ادبی و سنگین انگلیسی ها همه چیز رو راحت و خودمونی ترجمه کرده. اون فضای سرد و بی روح انگلیسی ( که توی فیلم حس میشه ) هیچ وقت تو کتاب ها نیست.

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۱۰ ۱۶:۳۶:۴۹

پیام زده شده در: ۵:۱۷ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۶ سه شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۱ چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
مجمو عه فیلم های هری ÷اتر بیش تر از هر چیز (( یخ ))هستن!!!
از اون همه گرما و یا نکات با مزه ای که توی کتاب ها هست هیچ چیز تو فیلم نمی ینیم که خب طبیعیی یه. اگه قرار بود همه چیزو بسازن محفل ققنوس حداقل 10 ساعت میشه و حساب کنین برا تهیه کننده ش چقدر خرج برمیداره!..ولی یه علت دیگه هم که ما فارسی زبان ها فیلم رو دوست نداریم ترجمه خوب ویدا اسلامیه ست.که بر خلاف جمله های ادبی و سنگین انگلیسی ها همه چیز رو راحت و خودمونی ترجمه کرده. اون فضای سرد و بی روح انگلیسی ( که توی فیلم حس میشه ) هیچ وقت تو کتاب ها نیست.

پیام زده شده در: ۳:۴۷ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵

لرد بلرویچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۳ یکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۴۴ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
از bestwizards.com
گروه:
کاربران عضو
پیام: 403
آفلاین
به نظر بنده حقير كتابها بسيار خوب هستند البته در حد خوشون يعني سرگرم كننده ولي فيلمها بسيار بد سواخته شده اند به فرض مثال من فيلم 1 و 2 و 3 را قبل از اينكه كتابها رو بخونم ديدم و برام جالب بود يعني از فيلم كه چيزي متوجه نشدم ولي جلوه هاي ويژه فيلم جالب بود ولي بعد از مدتي كه شروع به خوندن كتاب كردم تسميم گرفتيم كه ديگه فيلمها رو نگاه نكنم تا موقعه اي كه تمام كتاب ها رو تموم كرده باشم خلاصه بنده كتابها رو تموم كردم و با خيال راحت گفتم حالا بشينم و كتابها رو بخونم وقتي اولين فيلم رو ديدم زياد بدم نيومد دومي رو كهديدم با خودم فكر كردم من يه چنين تصاويري رو در كتاب تصور نكرده بودم و فيلم سوم كه بد و فيلم چهارم كه بدتر حالا معلوم نيست فيلم پنجم چي از اب درمياد خلاصه بهتون بگم كه فيلمها از نظر معنايي صدو هشتاد درجه با كتابها تفاوت دارند اللخصوص كه يك چيزهاي الكي هم به فيلم اضافي شده تنها نقطه قوت فيلمها جلوه هاي ويژه فيلمها هستند

هریپاتر را هنوز هم دوست میداریم

پیام زده شده در: ۲۱:۱۲ پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۴

مهیار

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۶ یکشنبه ۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۷:۳۴ جمعه ۲۶ اسفند ۱۳۸۴
از نامعلوم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 11
آفلاین
معلوم كه همه كتاب رو ترجيح مدن البته فيلم هاي هري پاتر براي كسايي كه كتاب رو نخواندند خوب بياد نا گفته نماند كه من هم اول فيلم 1 رو ديدم بعد شروع به خواندن كتاب ها كردم و به نظرم هم خوب بود اما وقتي كه كتاب ها رو خواندم فيلم ها به نظرم خيلي بي مزه اومد!تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده
[img]h

پیام زده شده در: ۱۶:۳۴ جمعه ۲۱ بهمن ۱۳۸۴

آرامیس بارادا old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ پنجشنبه ۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از مخوفستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
جادوی هری پارت توی تک تک کلمات کتابشه. اون فیلم ها فقط می تونن بخشی از زیبایی های کتابو نشون بدن. اما اصلا نمی تونن احساساتی رو که آدم با خوندن بهش دست می ده رو منتقل کنن.

به نظر من فیلما برای آدمایی خوبن که حوصله خوندن یه کتاب چند صد صفحه ای رو ندارن. این خوبی رو هم براشون داره که اگه کسی گفت هری پاتر یه چیزی واسه گفتن داشته باشن. البته این جور آدما خیلی چیزا رو از دست دادن و خودشون نمی دونن.

البته نا گفته نماند که بعضیا با دیدن فیلم به کتاب هم علاقه مند شدن. پس می شه گفت که فیلم ها اون قدرا هم که به نظر طرفدارای هری پاتر اومد بد نبودن.

ولی فیلما می تونستن خیلی بهتر از این حرفا باشن. یه فیلمی می شه مثل ارباب حلقه ها که واقعا قشنگه و توقع طرفدارانش رو هم بر طرف کرده و یه فیلمی می شه مثل هری پاتر...

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۳۰ سه شنبه ۴ بهمن ۱۳۸۴

بلاتریس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۱ دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۱ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
من هم کتابو ترجیح میدم چون تو فیلم نمیتونن تمام نکات مهمو بگنجونن و تازه برای اینکه بتونن همه نکاتو بیارن تو فیلم یه مقدار تو داستان دست میبرن

تاپیکهای آباد گردد خراب*** ز دست فینگلیش نویسان ناب!!!

لطفا فارسی بنویسید!!!

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۱۰ ۱۶:۵۵:۵۰

من کی هستم

پیام زده شده در: ۱۱:۰۴ سه شنبه ۴ بهمن ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
من هم کتاب ها رو ترجیح میدم چون توفیلم ها فقط صحنه هایاکشن وپر از جلوه های ویژه رو نشون دادن در حالی که کتاب هم صحنه های اکشن و پر ماجرا داره همصحنه هایی که کاملا معمولی و زندگی معمولی افراد رو توضیح داده که توفیلم به خاطر زمان کم نتونستناین دو بخش رو کاملا با هم هماهنگ کنن و صحنه های رو هم که از زندگی عادی افراد تو قلعه نشون دادن با صحنه های اکشن ترکیب کردنبه دوصورت 1 یا اومدنیک سکانسی رو معمولی شروع کردن بعد در آخر به یک صحنه ی اکشن خطمش کردن یا اومدنبین دوتا صحنه ی پر تحرک یک صحنه ی معمولی گذاشتن تا تماشاچی ها بتنن بین دو تا صحنه ی اکشن یه تنفس کوچیک بکنن ودر کول فیلم ها رو از نظر داستانی ضعیف تر ازکتاب ساختن به طوری که اگه کسی داستان رو نخونده باشه از فیلم چیزی نمی فهمه یعنی داستان کتاب رو نمی فهمه( مثلا نوه ی عمه ی خود من که 11 سالشهو وکتاب ها رو نخونده فقط فیلم ها رو دیده اصلا ولدمورت رو نمیشناسه چه برسه به هاگوار تز دامبلدور و ...) و احتمالا تو فیلم 5 این موضوع رو بیشتر میبینیم چون داستان خیلی طو لانی داره

پیام زده شده در: ۶:۴۴ سه شنبه ۴ بهمن ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
من شخصا كتاب رو ترجيح ميدم.چون:
1.در كتاب هميشه وقت براي خوندن هست و لازم نيست صحنه اي به خاطر طولاني شدن از بين بره يا نوشته نشه.ولي در سينما براي اينكه بيننده ها خسته نشن از بعضي از صحنه ها كه شايد همانهايي باشد كه در كتاب به نكته مهمي اشاره ميكنند نشان نميدهد.و در سينما از نكته مبهم كتاب كه باعث زيبايي داستان شده است استفاده نكرده است.
2.در كتاب ما ميتوانيم هر شخصيت درون آن را به ميل خودمان تصور كنيم ولي در سينما شايد شخصيتها را به گونه اي پرداخته شود كه ما از آن خوشمان نيايد.و در سينما شخصيتها نسبت به كارايي كارگردان تغيير ميكنند كه اصلا جالب نيست.
3.از داستان كتاب ممكنه چيزهايي ياد بگيريم كه هرگز از دنياي سينما ياد نخواهيم گرفت.

مرسي
آرتيكوس

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.