هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: R.A.B.: این شخص کیست؟
پیام زده شده در: ۱۶:۵۴ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
نقل قول:
من يه سوال دارم
توي شجره نامه اسم كامل رو مي نويسن يا نه‌؟؟؟؟؟؟
البته با توجه به اينكه كريچر زياد باباي سيريوس رو دوست نداشته پس قطعا باباهه زياد طرفدار ولدمورت نبوده و همينطوري ،اشق مامان سيريوس شده؟
احتمالا بايد خوشگل بوده باشه كه سيريوس خوشگل شد

خوب ببین پسرم عزیزم دلبندم گلم (من چرا امروز اینقدر مهربون شدم)
(شوخی کردم)
تا جای که من اطلاع دارم همه جا های دنیا توی شجره نامه اسم های کامل رو مینویسن خوب طبیعی که توی اون شجره نامه هم اسم ها کامل باشه

ولی در مورد دوتا حدس بلیز

اول از همه بگم که نظر من اینه که جاودانه ساز اصلی قبلا توی غار بوده وولدمورت بنا به دلیلی(که اینجا جای صحبتش نیست و اون اینه که ولدی فهمیده دامبل دونبال جاودانه ساز هاش بوده)) جای اون رو با تقلبی عوض کرده و شخصیت ر ا ب رو به وجود آورده و...(که قبلا گفتم)

نقل قول:
خب من یکی از حدسیاتم اینه که شاید ولدمورت وقتی که به غار میرفته با خودش یه معجون میبرده که هر موقع از معجون درون غار مصرف کرد از اون یکی معجون هم استفاده کنه . و این دو معجون اثر هم را از بین میبرند و در نتیجه مشکل خاصی برای ولدمورت پیش نمیاد .

خوب این فرضیه ی قابل قبولیه ولی به نظر من ولدمورت اول از معجونی که همراهش بوده میخورده بعد از معجون توی غار
شاید هم اون دوتا رو با هم قاطی میکرده تا قابل خوردن بشه(البته هیچ چیز توی اون معجون نمیرفت بجز لیوان پس ممکنه که ولدمورت اون معجون رو توی لیوان ریخته باشه بعد توی قدح ریخته باشه

نقل قول:
نظر دومم هم اینه که شاید یه راه دیگه برای دسترسی به جاودانه ساز وجود داشته که ولدمورت بجای اینکه از معجون بنوشه باید اون کار رو انجام میداده . مثلا کاری میکرده که معجون به طور موقت غیب میشده و یا کاری میکرده که جاودانه ساز یه جوری جلوش ظاهر شه

ممکنه این راه هم باشه ولی اگه ایطور بوده به نظر من ولدمورت از یه جادوی سیاه بسیار پیشرفته استفاده کرده که دامبل یا بلد نبوده یا نخواسته از اون استفاده کنه که به نظر خودم دامبل اون رو بلد بوده ولی نخواسته ازش استفاده کنه

پیام زده شده در: ۱۳:۱۲ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

راهب چاقold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۲ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۴ شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۷
از پشت میز کامپیوتر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 94
آفلاین
من يه سوال دارم
توي شجره نامه اسم كامل رو مي نويسن يا نه‌؟؟؟؟؟؟
البته با توجه به اينكه كريچر زياد باباي سيريوس رو دوست نداشته پس قطعا باباهه زياد طرفدار ولدمورت نبوده و همينطوري ،اشق مامان سيريوس شده؟
احتمالا بايد خوشگل بوده باشه كه سيريوس خوشگل شده

پیام زده شده در: ۱۲:۰۲ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
من دلم میخواد حدس های بلیز (بیلز)رو در بارهی روش های ولدمورت برای دست یابی به جاودانه ساز توی غار بدونم چون اگه مطرح بشه شاید کسی براش بتونه دلیل بیاره

خب من یکی از حدسیاتم اینه که شاید ولدمورت وقتی که به غار میرفته با خودش یه معجون میبرده که هر موقع از معجون درون غار مصرف کرد از اون یکی معجون هم استفاده کنه . و این دو معجون اثر هم را از بین میبرند و در نتیجه مشکل خاصی برای ولدمورت پیش نمیاد .

نظر دومم هم اینه که شاید یه راه دیگه برای دسترسی به جاودانه ساز وجود داشته که ولدمورت بجای اینکه از معجون بنوشه باید اون کار رو انجام میداده . مثلا کاری میکرده که معجون به طور موقت غیب میشده و یا کاری میکرده که جاودانه ساز یه جوری جلوش ظاهر شه

نقل قول:
جواب در صفحات نخست کتاب اومده خانوم املیا بونز که مطمعن باشید بی دلیل توسط لرد سیاه کشته نشده .چون اون قدر قدرت داشته که رئس سازمان اجرای قوانین جادویی(سازمانی که طبیعتا بر امور جاودانه سازها نظارت داره) شده و اصلا به قول فاج جادوگر قابلی بوده و تااخرین نفس جنگیده و...

نقل قول:
اگر توجه کرده باشیدجادوگران رولینگ مانند اسپانیش ها از 3 کلمه برای نام خود استفاده می کنند که اولی اسم خود شخصه دومی در لاتین ها اسم فامیل مادر وسومی اسم خانوادگی پدر است ولی در عمل از دو اسمشون استفاده می کنند مانند هری جیمز پاتر که در 99% کتاب فقط هری پاتر عنوان میشه درضمن انتظار نداشته باش رولینگ بخواد انقدر رو بازی کنه و اسم سوم املیا بونز رو که با حرف ر شروع میشه عنوان کنه و...

خب البته چند دلیل هست که میتونه که نشون بده که نظر شما درست نیست :

اولیش اینکه خود شما دارین میگین که معمولا از اسم های اول و سوم استفاده میکنند . اما اگر دقت کنید" املیا " که اسم اول خانم بونز هست باید با حرف (( ر )) مطابق باشه . اما اینطور نیست . یعنی اینکه در اصل اگر نظر شما درست باشه باید جای املیا اسمی قرار میگرفت که اولش با "ر " شروع میشد .

نکته دوم اینکه تقریبا همه ما به این نتیجه رسیدیم که در صورتی که ر.آ.ب واقعا وجود داشته باشه . یا باید جادوگری باشه به قدرت دامبلدور و یا اینکه شخصی باشه که که قبلا مرگخوار بوده و بعدها از دار و دسته مرگخواران جدایی یافته .

در واقع فقط جادوگران عضو این گروه هستند که احتمال داره توانایی دزدیدن جام رو داشته باشند . کسانی که هم قدرت دامبلدور هستن که تقریبا بعید میدونم که شخص دیگه ای با این قدرت وجود داشته باشه خب طبیعیه که اگر بخواد امکان داره به جاودانه سازها دست پیدا کنند که البته فکر نکنم خانم بونز انقدر قدرتمند بوده .

مسئله دوم جادوگرانی هستند که با ولدمورت بودند و بعدها از گروهش خارج شدند . اما در اون زمانی که با ولدمورت بودند به عللی نشانی از جاودانه سازها رو یافتند و چون میدانستند که ولدمورت میخواسته بکشدشون در صدد پیدا کردنشون درامدند . از همین جا میتونم این احتمال رو هم بدم که اون شخص اگر وجود داشته باشه احتمالا باید هم سن و سالهای ولدمورت باشه و حتی در مدرسه هم با هم بوده باشن . چون همانطور که میدانید . تام ریدل پسر احتمالا ضریب اشتباهاتش نسبت به ولدمورت بیشتر بوده . مثلا شاید چند بار خاطراتشو برای دوستانش تعریف کرده باشه و یا شاید یکی دو بار از آنها راجع به جاودانه سازها سوال کرده باشه . به هر حال در کتاب این نکته کاملا واضحه که تام ریدل در زمان نوجوانیش دنبال راهی برای جاودانه شدن میگشته پس امکان داره از بعضی از دوستانشم سوال کرده باشه .

اگر فرضیه مونتاگم درست باشه هم که دیگه چیزی برای بحث کردن باقی نمیمونه .

نقل قول:
درسته بیلز زابینی اما بازم يك مشكلي هست اونم اينه كه هري هم يك نيمه مشنگ هست ولي بازم قانع شدم دستت درد نكه از جوابت

خوشحالم از اینکه تونستم قانعت کنم . ولی برای اینکه کامل قانع بشی فکر کردم بهتره این نکته رو هم یادآوری کنم

خود هری که یه جادوگره چون هم مادرش جادوگر بوده و هم پدرش . با این حال کسی که استعداد جادوگری داره رو بهش دیگه نمیگن مشنگ بلکه میگن جادوگر . چرا که جادوگران به کسانی میگن مشنگ که هیچ استعداد جادوگری ندارن و هری هم که خوشبختانه جزو این گروه نیست .

مسئله بعدی که باز به نظرم اومد که بهتره بگم اینه که هری که هیچی هرمیون که پدر مادرش هردوشون مشنگن ولی خودش جادوگره . یعنی میخواستم این نکته رو یاد آوری کنم که جادوگری تنها مخصوص جادوگران نیست . البته میدونم که به بیشتر جادوگرانی که به مدرسه میروند از خانواده های جادوگر هستند . به عبارتی معمولا تمام بچه های جادوگران خودشون جادوگرند . اما این نسبت اصلا در مورد مشنگ ها صادق نیست !

ولی اون بچه های مشنگزاده که استعداد جادوگری در خود دارند و باعث میشود که به مدرسه جادوگری بروند دیگه هیچ کم و کسری از بقیه ندارند و هرمیون هم از همون دسته است .

به هر حال چیزی که باعث میشه این بحث خاتمه پیدا کنه اینه که اون دوتا بچه مشنگ ها نه از خانواده جادوگران بودن و نه اینکه استعداد جادو گری داشتند . پس دیگه بحثی نمیمونه

---------------------------

ریگلوس جان من در مورد نظر شما نظر خاصی ندارم . ولی فکر نکنم درست باشه . احتمالا اون فقط یکی از اعضای فرعیه داستان بوده و هیچ نقشی رو هم ایفا نمیکرده .

در ضمن این نکته رو هم یادت باشه که عوض کردن هویت باعث ناشناس شدنش نمیشه وگرنه همه همین کارو میکردن و ولدمورتم دستش به هیچکس نمیرسید .

پیام زده شده در: ۱۰:۵۵ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

destiny

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۰۵ چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۴۰ جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
اشمندریک جان
اسم واقعی امیلیا بونز امیلیا سوزان بونزه.
بعدشم تقریبا همه به این نتیجه رسیدیم که ر.ا.ب مرگخوار بوده.
کشتن اون هم فقط واسه نشون دادن ضعف وزارتخونه در برابر ولدی بوده.راستی من نفهمیدم اون تیکه راجع به اسم لاتین چی بود.اخرش هم که مثال نقض اوردی.
ریگولوس حرف تو هم یه حدسه که خیلی دور از ذهن و بدون دلیله یعنی اصلا هیچکس نمیتونه ثابت یا رد کنه یا حتی در موردش حرف بزنه.
ر.ا.ب به احمال زیاد یه شخصیتیه که ما اصلا نمیدونیم کیه و بین کسایی هم که میشناسیم فقط ریگولوس شرایط رو داره.

پیام زده شده در: ۱۰:۲۲ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

بلاتریس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۱ دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۱ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
خوب من فکر نمیکنم که دلیل واقعی وجود داشته باشه که ر.ا.ب مرده باشه شاید اون منظورش از نوشتن اون نامه این بوده که اولا لرد و ما را سر در گم کنه و شایدم ر.ا.ب فکر میکرده لرد سیاه بلند میشه اول میره سراغ بقیه و بعد میاد سراغ این یکی بخاطر همین فکر کرده تا لرد بیاد و از این یکی جان پیجش استفاده کنه حتما خودش دیگه مرده .
اما در مورد اینکه ر.ا.ب کی میتونه باشه ؟
بنظر شما رولینگ چرا انقدر لونی دوست داره فکر نمیکنید به خاطر همین علاقش به لونی یکی از سخت ترین گره ها را بدست اون باز کنه؟
نظر شما در مورد استابی بوردمن که در مجله پدر لونی نامش برده شده چیه ؟
در این شکی نیست که رولینگ یک سر نخ دیگه هم به ما داده و اون شباهت ظاهری استابی بوردمن با سیروس بوده و باعث اشتباه پیرزن و یا بهتر بگم آن خانم محترم شده . رولینگ بیخودی نمیاد یک مجله معرفی کنه .حتما یک سری نظراتی داشته.
حالا باید فکر کنیم که استابی بورد من نام حقیقی این فرد است و یا نام مستعار و هنری اون و شاید هم نامی برای مخفی کردن هویت اولیه خود .
نظر من اینه که ریگولوس بلک بعداز جدایی از مرگ خوارها تصمیم به مخفی شدن گرفته و شاید تونسته از دست مرگخوار ها فرار کنه و با نام استابی بوردمن زندگی میکنه . اگر توجه کنید در همان متن آمده که استابی بوردمن از آن به بعد اجرا نداشته .
یعنی ممکنه که ریگولوس استابی بوردمن واقعی را با معجون مرکب پیچیده به شکل خودش در آورده و مرگخوارها او را به جای ریگولوس کشته باشند و از آن به بعد با هویت استابی بوردمن در جامعه جادوگران زندگی کرده باشد ؟
خوب این هم یک نظریه است .
من منتظر نظرهای شما در مورد این فرضیه هستم .
لطفا یکی مارو تحویل بگیره ضایع نشیم

من کی هستم

پیام زده شده در: ۱۰:۰۶ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

توماس ایگور اشمندریک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
اگر توجه کرده باشیدجادوگران رولینگ مانند اسپانیش ها از 3 کلمه برای نام خود استفاده می کنند که اولی اسم خود شخصه دومی در لاتین ها اسم فامیل مادر وسومی اسم خانوادگی پدر است ولی در عمل از دو اسمشون استفاده می کنند مانند هری جیمز پاتر که در 99% کتاب فقط هری پاتر عنوان میشه درضمن انتظار نداشته باش رولینگ بخواد انقدر رو بازی کنه و اسم سوم املیا بونز رو که با حرف ر شروع میشه عنوان کنه و...

پیام زده شده در: ۹:۰۶ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
اشمندریک جان نظر جالبی بود من که تاحالا بهش فکر نکرده بودم
در باره ی خانوم املیا بونز ( ا ب ) درست در میاد ولی ممکنه بگی حرف (ر) رو از کجا آوردی
چون همین نبود حرف ر تمام این حدس رو باطل میکنه
البته من باشما مخالفم ولی تا وقتی که خود شما لطف کنی برای این حرف بیشتر دلیل بیاری تا معلوم بشه شما از کجا به این مطلب رسیدی من هیچی نمیتونم بگم
پس اگه ممکنه یه مقدار بیشتر توضیح بده

پیام زده شده در: ۹:۰۵ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
اشمندریک جان نظر جالبی بود من که تاحالا بهش فکر نکرده بودم
در باره ی خانوم املیا بونز ( ا ب ) درست در میاد ولی ممکنه بگی حرف (ر) رو از کجا آوردی
چون همین نبود حرف ر تمام این حدس رو باطل میکنه
البته من باشما مخالفم ولی تا وقتی که خود شما لطف کنی برای این حرف بیشتر دلیل بیاری تا معلوم بشه شما از کجا به این مطلب رسیدی من هیچی نمیتونم بگم
پس اگه ممکنه یه مقدار بیشتر توضیح بده

پیام زده شده در: ۳:۱۸ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

لرد بلرویچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۳ یکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۴۴ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
از bestwizards.com
گروه:
کاربران عضو
پیام: 403
آفلاین
درسته بیلز زابینی اما بازم يك مشكلي هست اونم اينه كه هري هم يك نيمه مشنگ هست ولي بازم قانع شدم دستت درد نكه از جوابت

هریپاتر را هنوز هم دوست میداریم

پیام زده شده در: ۲۳:۲۳ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۴

توماس ایگور اشمندریک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
از شما دوستان عزیز بعید که برای موردی به این واضحی این همه فرضیه های عجیب درست میکنید .
جواب این سئوال که ر.ا.ب کیه در خود کتاب 6 اومده.در نامه بر جامونده از ر.ا.ب نوشته شده(ختاب به لرد سیاه)زمانی که این نامه را میخوانی من مرده ام.از طرف دیگه رولینگ هیچ وقت مستقیم سر موضوعی نمیره وهمیشه یه نشونی به جا میگزاره(طبیعت نویسنده هایه انگلیسی).
خوب ما حالا چه کسی رو داریم که اسمش ر.ا.ب است مرده هم است اسمشم توی کتاب هست.
جواب در صفحات نخست کتاب اومده خانوم املیا بونز که مطمعن باشید بی دلیل توسط لرد سیاه کشته نشده .چون اون قدر قدرت داشته که رئس سازمان اجرای قوانین جادویی(سازمانی که طبیعتا بر امور جاودانه سازها نظارت داره) شده و اصلا به قول فاج جادوگر قابلی بوده و تااخرین نفس جنگیده و...

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.