هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اطلاعات در مورد کتاب
پیام زده شده در: ۱۳:۱۱ دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
ارباب حلقه‌ها: ياران حلقه
جي. آر. آر. تالكين‌
ترجمه رضا عليزاده‌
چاپ اول 1381
انتشارات روزنه‌
798 صفحه، 3200 تومان‌
o كتاب ارباب حلقه‌ها: ياران حلقه اولين جلد از سه كتابي است كه جي. آر. آر. تالكين، نويسنده‌ي انگليسي، آن را نوشته است. اين كتاب به همراه جلد دوم با نام دو برج در سال 1954 به چاپ رسيد و جلد سوم، بازگشت پادشاه دو سال بعد منتشر شد. تالكين دوازده سال سر نگارش اين سه كتاب وقت گذاشت تا افسانه‌اي جاودان خلق كند. داستان هميشگي نبرد خير و شر كه اين بار شخصيت‌هايش از ميان تاريخ اسطوره‌ها و قصه‌هاي پريان انگلوساكسون انتخاب شده بودند. داستان در جايي به نام .سرزمين ميانه. اتفاق مي‌افتد. فرودو بگينز - يك هابيت جوان - حلقه‌اي جادويي به دست مي‌آورد كه بيلبو بگينز برايش به ارث گذاشته است. اين موضوع او را وارد مخمصه‌ي بزرگي مي‌كند كه در آن انواع و اقسام موجودات جادويي و نيروهاي افسانه‌اي و باستاني ن-ق-ش دارن-د. حلقه در واقع به دست .سايورون. لرد سياه ساخته شده و قدرت‌هاي عجيبي دارد. سايورون مدت‌ها قبل شكست خورده و حلقه را از دست داده است اما حالا دوباره به .موردور. بازگشته تا حلقه را پس بگيرد و قدرت از دست رفته‌اش را احيا كند. فرودو و دوستانش كه نمي‌خواهند لرد سياه قدرتش را به دست بياورد و تاريكي همه جا را فرا بگيرد، بايد حلقه را به .شكاف‌هاي دوم. برسانند و نابودش كنند.
تالكين با اين كتاب دنيايي خلق كرده كه در پس داستان جذابش، هر چيز تاريخ و جغرافياي معلوم و خاص خودش را دارد. الف‌ها، دورف‌ها، انسان‌ها، هابيت‌ها، جادوگران و... هر كدام به بخشي از سرزمين ميانه تعلق دارند و تالكين براي هر كدام زبان، افسانه و تاريخ ويژه‌اي ساخته است. او حتي بخش‌هايي از گفت و گوها و قسمت‌هايي از كتاب را به زبان همين موجودات )مثلا به زبان الفي( نوشته و نقشه‌هاي دقيقي از مناطقي كه توصيف مي‌كند و شخصيت‌هايش كه در آن جا زندگي مي‌كنند و يا در طول سفر از آن م-ي‌گذرند با جزييات تحسين‌برانگيزي رسم كرده است.
اگر چه بعد از انتشار كتاب‌ها، بسياري از منتقدين آن را استعاره‌اي از حوادث دوران ج-ن-گ س-رد م-ي‌دان-س-ت-ند و با رويكردي سياسي و ايدئولوژيك با كتاب مواجه مي‌شدند، حالا ديگر هيچ شكي در اين نيست كه تالكين فقط يك افسانه‌ي پريان خلق كرده است. داستاني براي خواندن و سرگرم شدن و از ادبيات‌
لذت بردن.
اگر داستان‌هاي هري‌ پاتر را خوانده باشيد - كه اين هم يك قصه‌ي پريان جذاب و مدرن است - و بعد نگاهي به كتاب ارباب حلقه‌ها بيندازيد متوجه شباهت داستان اصلي هر دو كتاب خواهيد شد. با اين تفاوت كه شخصيت‌هاي ارباب حلقه‌ها تاريخي سه هزار ساله دارند و آن قدر عميق و پر رازند كه سايه‌شان هميشه بر سر هري پاتر و دوستانش سنگيني مي‌كند. ماجراهاي كتاب ارباب حلقه‌ها سرشار از لحظات جادويي است لحظاتي كه در آن افسون شنيدن داستان‌هاي جن و پري هميشه ما را در حس دوگانه‌ي لذت و ترس غرق كرده است.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۸:۲۹ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

گریفیندور

مینروا مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۶:۴۸ جمعه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
از عمارت پوگین
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 467
آفلاین
رابستن لسترنج: رمز داوینچی حرف نداره .

و اما کتاب هایی که می خواهم به شما پیشنهاد کنم که بخونیدش به درد اونهایی می خوره که که دنبال کتاب های هیجان انگیز با داستان های با حال هستند.
استاد بازی
نویسنده: سیدنی شلدون
از رو یاهایت برایم بگو
شن های زمان
عشق، قدرت،انتقام
خشم فرشتگان
و.... هرچی که به سیدنی شلدون مربوط می شه.
وکتاب های دانیل استیل مثل: راز، دیدار،....

پیام زده شده در: ۱۵:۵۱ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

رابستن لسترنجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۶ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۵۲ یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۶
از آمپول می ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 646
آفلاین
رمز داوينچي
بدو بدو كه دير شد دارن همه ي كتاباشو به خاطر توهين به مسيحيت جمع مي كنن زود نجنبي از كفت رفته ها!!!
نويسنده : دن براون
مترجم : نوشين ريشهري
انتشارات : نگارينه
قيمت : 3300 تومان

نبرد باشياطين
كتاب جديد دارن شانه بپر!
نويسند : دارن شان
مترجم : فرزانه كريمي
انتشارات : كتاب هاي بنفشه
قيمت : 3200 تومان

دايره ي وحشت
يه سري كتاب 25 جلدي و ترسناكه و در هر قسمت يه داستان جدا با شخصيت هايي متفاوت پديد مياد
نويسنده : آر.ال.استاين
مترجم : محمد قاسم زاده
انتشارات : ويدا
قيمت : 1300 تومان

پیام زده شده در: ۱۵:۴۵ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

آبرفورث

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۹ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۳۴ چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴
از : نا معلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
کتابی که میخوام معرفی کنم کتابی است که بدرد اونهایی میخوره که میخوان بدونن چرا بعضی از افراد آنچنان تغییر و تحولی درونشون اتفاق می افته که حاضرند برای آزادی هر کاری بکنن و حتی حاضر هستند جون خودشون رو هم بزارن مثل ... (چگوارا رحمت الله الیه!)
اسم کتاب خرمگس هستش که نوشته اتل لیلیان وینیچ هست که در سال 1897 نگاشته شده.
این کتاب تا حالا به بیش از 25 زبان زنده دنیا ترجمه شده .
این کتاب در ایران سالهاست که تجدید چاپ نمیشه به خاطر تاثیراتی که روی مردم گزاشته ...
قسمتی از مقدمه ناشر اون رو با هم میبینیم

نقل قول:
از آن پس مردم علاقه‌مند به کتاب آن را میخواندند و باز میخواندندف و شبها با مشتهای گره کرده بر سر آن میگریستند و صبحها با دیدگان خونبار، قلبهای مشتعل و آماده استقبال از مرگ، به خاطر آزادی ملت خود روز را از سر میگرفتند.

نظر شخصی من --> به نظر من این کتاب بوی سوسیالیستی میده میتونید خودتون بخونید . این موضوع رو درک کنید.
در ضمن این کتاب رو خسرو همایون‌پور ترجمه کرده.
چون فکر کردم ممکنه نتونین کتاب رو پیدا کنید (خودم دو سال مداوم دنبال این کتاب گشتم تا پیداش کردم) pdf این کتاب رو هم میزارم اما فکر نمیکنم خوب باشه از رو اون بخونید.
خرمگس دلیل اینکه این لینک رو قفل نمیکنن اینه که https هستش.

--------------------------------------------------------------------------------
برای کسایی هم که بیشتر دوست دارن سوسیالیستی بخونن یه رمان دیگه ایتالیایی معرفی میکنم به نام نان و شراب که این یکی رو عمرا پیداش نمیکنید (خودم دارم) این رمان رو اینیاسیو سیلونه نوشته که قهرمان این داستان فردی به نام سپیناست که علنا یک سوسیالیست هستش و به قول مترجم آقای محمد قاضی که خیلی هم جالب گفته

نقل قول:
مذهب در بطن سوسیالیسم

است که واقعا شایسته قهرمان این داستان هستش
اگه این کتاب رو کسی رو نت پیدا کرد بزاره بد نیست خودمم تلاش میکنم و امکان پیدا کردنش خیلی کمه
--------------------------------------------------------------------------------
تو به من خنديدی
و نمي دانستی
من به چه دلهره از باغچه همسايه
سيب را دزديدم

باغبان از پی من تند دويد
سيب را دست تو ديد
غضب آلوده به من كرد نگاه

سيب دندان زده از دست تو افتاد به خاك
و تو رفتي و هنوز،
سالها هست كه در گوش من آرام،
آرام
خش خش گام تو تكرار كنان،
ميدهد آزارم

و من انديشه كنان
غرق اين پندارم
كه چرا،
- خانه كوچك ما
سيب نداشت .

ویرایش شده توسط آبرفورث در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۱۵ ۱۵:۵۲:۳۱
ویرایش شده توسط پرفسور کويیرل در تاریخ ۱۳۸۶/۳/۱ ۱۸:۲۶:۲۹

چیزی به نام خوشبختی وجود ندارد زیرا که آرزوی تحقق نیافته باعث رنج می شود و تحقق آن هم جز دل زدگی ثمری ندارد ( شوپنهاور )

هرگØ

پیام زده شده در: ۱۳:۴۳ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
بيت الاحزان‌
محمدرضا زائري‌
چاپ اول 1381
انتشارات سروش
61 صفحه، 500 تومان‌
o.در خانه تنها بودم‌
من بودم و فرشتگان‌
دل در عرش خداوند داشتم كه صداي در برخاست‌
در باز شد و آسمان به خانه‌ام قدم گذاشت‌
پدرم رسول خدا بود كه چهره‌اش چون خورشيد مي‌درخشيد
و قامت استوارش بوي بهشت مي‌داد
...
گفت: .فاطمه، احساس ضعف مي‌كنم..
دلم مادرانه گرفت‌
و دخترانه بي‌تاب شد....
بيت الاحزان روايت‌هايي است از زندگي و مرگ حضرت فاطمه زهرا)س( كه به شيوه‌ي اشعار سپيد، تقطيع شده و در بندهاي كوتاه و بلند نوشته شده است.
اصل ماجراها روايات معروفي از زندگي حضرت زهرا)س( است ولي در بازنويسي آن‌ها پرداخت دقيق فضاها و توصيف حالات و روحيات خانواده‌ي پيامبر)ص( متون ادبي جان‌داري را پديد آورده است. تأكيد بر برخي جزئيات گاهي تكان‌دهنده و تأثرآور و گاهي همراه با نشاط و وجدي ملايم است.

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۰:۳۶ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نام:ما مي دانيم! شما مي دانيد ؟
نویسنده:دانيل ويليامز گونزالس
مترجم: حمدرضا طبايع
بخش اول داستان:
مليساديرك(1) گوشه‌اي نشسته بود. خودكاري دستش بود و با آن صداي يك‌نواخت موزوني درميآورد كه اعصابش را به هم مي‌ريخت. صداي تكراري خودكار، او را ياد زندگي مي‌انداخت.
- خانم ديرك، امروز حالتون چه‌طوره؟
- اوه عاليه، عالي، حال شما چه‌طور؟ سرحاليد. خيلي خوش‌حالم كه اين رو مي‌شنوم. سگ و گربه‌هاتون چه‌طورند؟ اوه عاليه، جالبه، فوق‌العاده است.
دكتر مالتز(2) گفت: خانم ديرك لازم نيست اين‌قدر با نيش و كنايه صحبت كنيد. اين فقط يك سوال ساده بود.
- شماها هميشه يك سوال ساده داريد. در حالي‌كه زير ظاهر سوالتان هزار جور كنايه و سوءنيت هست. من خودم مي‌دانم روش كار دكترها چه جوري است. شما يادتان رفته كه من خودم يك دكتر بودم. البته نه از قماش شما، ولي به هر حال دكتر بودم.
- خيلي خوب خانم ديرك، با شما رك حرف مي‌زنم. مي‌خواهم بدانم چه طور دكتر جوان باهوشي مثل شما سر از اين‌جا درآورده؟
- منظورتان ديوانه‌خانه است؟ چه مسخره! اين‌جا در مقايسه با دنياي بيرون تعطيلات است. حالا مي‌خواهد تيمارستان باشد يا هر جاي ديگر. آن بيرون حتي نمي‌توانستي بدون اين‌كه درگير يك شوك رواني بشوي، بروي همبرگر بخوري. قبلا اين‌طوري نبود. همه چيز بهتر بود. زندگي قابل تحمل بود. حالا همه چيز به خاطر آن‌ها، آن حرام‌زاده‌هاي كثيفي كه زير نقاب‌هايشان قايم شده‌اند، به هم ريخته.
- راجع به كي‌حرف مي‌زنيد خانم ديرك؟
- آن‌ها هنوز اسم ندارند. چه‌طور مي‌توانند اسم داشته باشند؟ هنوز كشت نشده‌اند. آن‌ها مثل ويروس زندگي مي‌كنند، زير سطح پوست. مثل سرطان يا ايدزي‌كه در مرحله‌ي كمون باشند.
آن‌ها مي‌توانند بيگانه‌هايي از كرات ديگر باشند يا از جنس خود ما؛ نمي‌دانم. من اسم آن‌ها را گذاشتم صورت سياه‌ها چون اين تنها اسمي است كه درست به نظر ميآيد. آن‌ها هيچ ويژگي قابل تشخيصي ندارند. آن‌ها مثل كرم‌هاي سفيدي كه زير پوست هستند، هيچ‌گونه احساسي ندارند. آن‌ها از ما، از نژاد بشر متنفرند. آن‌ها از ما بدشان ميآيد، چون ما احساسات زيادي داريم. آن‌ها از هر جور احساسي بدشان ميآيد. احساسات آن‌ها را آسيب‌پذير مي‌كند. آن‌ها مي‌خواهند كه نسبت به ما احساس برتري كنند.

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۹:۴۰ جمعه ۱۶ تیر ۱۳۸۵

لونا لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۷ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۲۵ پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۷
از اون ورا چه خبر؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 339
آفلاین
نام کناب : تاریخچه ی تقریبا همه چیز

نویسنده : بیل برایسن

مترجم : محمد تقی فرامرزی

منتشر : مازیار

توضیح کوتاه : این کتاب تقریبا در مورد همه چیز توضیح داده از چگونگی به وجود اومدن کائنات گرفته تا نحوه ی تکامل انسانا!! این کتاب توی آمریکا سال 2004 برنده ی جایزه ی کتاب شده!!

پیام زده شده در: ۲۱:۴۵ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
هیپزیا جان لینک خوبی بود.ولی خوشحا میشدم یک کتاب هم میگفتی.
اینی که الان دارم میگم کتاب بدی نیست.
نام:بازی
نویسنده:سيد علي اصغر هاشميان
بخش اول داستان:
در ازدحام يك‌نواخت و جاري كافه، راحت صندلي‌اش را در عمق كافه پيدا كرد و رويش نشست. به زودي يكي ميآمد و به او مي‌رسيد. همين‌طور هم شد. صداي لخ و لخ آشنايي شنيد و بعد بوي خوش گوشت سرخ شده كه پشت بندش سلامي هم به دنبال داشت.
-- سلام. امروز چه‌طوري؟
صداي هر روزه بود و به عادت هر روزه جواب داد:
-- سلام. امروز خوبم.
در همين حين بود كه شروع كرد به شمردن صداها. صداي ظرف غذا، صداي قاشق و چنگال، صداي شيشه‌ي آشاميدني و صداي دستمال. درست بود. دقيق هميشگي. دست در جيب كرد و با دقت پول را شمرد و كف دست كافه‌چي گذاشت و بعد صداي دورشدنش را شنيد.
با دست به وارسي محل ظرف پرداخت. به تجربه فهميده بود كه ظرف غذايش هيچ‌گاه يك جاي ثابت ندارد. لبه‌ي بشقاب را پيدا كرد و آن را به طرف خود كشيد. جرعه‌اي از نوشابه‌اش بالا زد و قاشق و چنگال را پيدا كرد و افتاد به جان غذا. قبلا به عادت عرف، لقمه‌هاي كوچك برمي‌داشت؛ ولي بعدا فهميد كه لقمه‌هاي درشت، خيلي بيش‌تر به مذاقش سازگار است. چه ديگران خوششان بيايد، چه نيايد. لقمه‌ي اول را در دهان گذاشت. باز مثل اين كه زن كافه‌چي قرض روي دست شوهرش گذاشته بود. چون براي پختن غذا از روغن ارزان استفاده كرده بود؛ البته در كل خوش‌مزه بود. در همان حين شروع كرد به شناختن صداهايي كه در كافه بودند. هميشه موقع خوردن غذا اين كار برايش لذت‌بخش بود. صداي كفاش، نقاش، نداف، بزاز، نجار و عكاس را شناخت. چند صداي غريبه هم ميآمد.

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۸:۲۵ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
www.ghafaseh .com
اگه اهل مطالعه مجازي هستين اين سايت محشره كتاب هاي جالبي داره پشيمون نمي شين

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۱۷:۵۹ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۵

یوان ابرکرومبی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۰ پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۲۹ جمعه ۸ خرداد ۱۳۸۸
از تو جوب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 65
آفلاین
دبیرستان شبانه روزی ولتون یکی از مدارس شاخص آمریکایی بود که بنیان آن بر چهار اصل( سنت)( افتخار)( انضباط) و سرافرازی قرار داشت. تاد اندرسن و سایر دوستانش تابع بی چون و چرای این اصول بودن اما آقای کیتینگ معلم تازه ی مدرسه پرده از انجمن شاعران مرده برگشود. آیا این اشتباهی جبران ناپذیر بود؟آیا اصول چهارگانهی مدرسه خدشه دار گردید؟.........
انجمن شاعران مرده
نویسنده:ن.ه.کلاین بام
ترجمه:حمید خامی
انتشارات:پنجره
قیمت:2000تومان
از این کتاب در سال 1989 فیلمی به کارگردانی پیتر ویر تهیه شده است.

فکر کنم من دهنمو ببندم بهتر باشه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.