هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: هدف دراکو چه بود ؟ کشتن دامبلدور يا ورود مرگخواران ؟
پیام زده شده در: ۱۲:۰۴ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
از نظر من دراکو از لرد سیاه عزیز دستور داشته تا نشان مرگ خواران رو در هاگوارتز به نمایش بگذاره تا قدرت لرد رو به همه نشون بده اما قتل دامبلدور نقشه خود دامبولدور برای شیره مالیدن به سر لرد سیاه بوده یا به عبارت دیگه یک جادو گر مرده یک جادوگر بی خطره پس بی خیال بزرگترین ترس وبیخیال مراقبت از چیزهای ارزشمند.
x.r.a.b

از نظر من نظر شما کاملا اشتباهه .

اول اینکه اگر یادت باشه در اول کتاب نارسیسا و اسنیپ و بلاتریکس گفتگوی سه نفره ای داشتند که آخر سر معلوم شد که خود ولدمورت اصلا به نتیجه کار فکر نمیکرده .

اون به دراکو گفته بوده دامبلدور رو بکشه چون که فکر میکرده که دراکو در این مکار موفق نمیشه . اگر یادت باشه لوسیوس هم زده دفترچه خاطرات ولدمورت رو از بین برده هم اینکه توی محفل باز خراب کاری کرده به همین دلیل ولدمورت میخواست که با دادن این ماموریت به نحوی انتقام خودش رو از لوسیوس بگیره .

نارسیسا در اول کتاب گفتش که :
- پس حق با من بود ، برای انتقام ، دراکو رو انتخاب کرده ! اون نمیخواد دراکو موفق بشه ، میخواد در این راه کشته بشه !

فکر کنم همین جمله همه چیز رو مشخص میکنه .

اما در مورد اینکه دامبلدور سر ملت شیره مالیده :

ایول نظر جالبیه !!! اگر درست فهمیده باشم شما گفتین که دامبلدور با کشتن خودش سر ولدمورت شیره مالیده ! اگر میشه یه توضیح بدید که چه جوری شیره مالیده ؟

در مورد نقشه بودن این موضوعم بگم که نه دامبلدور میدونسته که زمان ورود مرگخواران به قلعه کی هست و نه اسنیپ میدونسته . همچنین نه دامبلدور از قبل میدونسته مرگخوارا کجا بهش حمله میکنن و نه اسنیپ . همچنین دامبلدور از این موضوعم خبر نداشته که وقتی که بره غار چه اتفاقی براش می افته . پس هیچ نقشه ای نمیتونه باشه .

نقل قول:

من مطمئنم حتی به فکر ولدمورت هم نمیرسد که دراکو رو مامور کشتن دامبلدور بکنه در حالیکه خودش با اون همه قدرت تنها ادمی که ازش میترسه دامبلدوره.

من متوجه منظورت نشدم . یعنی میگی که یه نفر دیگه به ولدمورت گفته دراکو رو مامور کشتن ولدمورت کنه ؟ یعنی ولدمورت به حرف کس دیگه ای هم اهمیت میده ؟

همونجور که در بالا گفتم ولدمورت دراکو رو به این منظور انتخاب نکرده بود که دامبلدور رو بکشه اون دراکو رو به این دلیل انتخاب کرده بود تا در این راه کشته بشه . حالا اگرم به فرض محال باز موفق میشد ولدمورت باز ضرر نمیکرد .

در مورد اینکه میگی دامبلدور زندست و همش یه نقشه بوده . خوب منم میگم دامبلدور مرده و هیچ نقشه ای نبوده . اگر دلیلی داری بگو تادر موردش بحث کنیم .

نقل قول:
ولی من نمی فهمم اگه ولد مورت می خواست دامبلدورو بکشه چرا به اسنیپ نگفت که در هاگوارتز رو واسه مرگ خوارا باز کنه(مثل ورود هری در اول سال).

گوگینای عزیز فکر میکنم . خودت جواب خودتو در قسمت بالا دادی . در واقع ولدمورت اصلا به کشتن دامبلدور امید نداشت اون میخواست لوسیوس رو تنبیه کنه .

در مورد اینکه چرا اسنیپ دروازه ها رو باز نذاشتش هم باز هم همین مورد بالا صدق میکنه . هم اینکه فکر میکنم بیستا مرگخوار که دارن به هاگوارتز نزدیک میشن خیلی مشکوکه و ملت سریع به وزارت خبر میدن . چرا که مرگخوارا باید یه مسافتی رو پیاده روی کنن .

ضمنا یادت باشه که اسنیپ نقش جاسوس رو ایفا میکنه . اینجوری خودشو لو میده . هر چند که آخرشم لو رفت .

نقل قول:

مشخص بوده که هر دوش.
چون به جز دراکو کسه دیگه ای نمیتونست اونا رو وارد کنه پس نقشه این بود.ولی نمیدونم چرا لرد میخواست دراکو کارو تموم کنه.مشخص نیست.ادم شک میکنه واقعا.

در اینجا دو مسئله پیش میاد . ما داریم از هدف ولدمورت حرف میزنیم یا هدف دراکو ؟ هدف ولدمورت که مشخص بوده اون از دراکو میخواست که دامبلدور رو بکشه و چون در اصل میخواست خود دراکو کشته بشه پس قاعدتا به دراکو نگفته که مرگخوارا رو وارد قلعه کنه چون در اون صورت شانس زنده بودن دراکو رو بالا برده . پس میشه گفت ولدمورت فقط از دراکو خواسته که دامبلدور رو بکشه . این موضوع در کتاب هم مشخصه .

اما دراکو برای اینکه بتونه دامبلدور رو بکشه مجبور شده نقشه ای بکشه و نقشش هم این بوده که مرگخوارا رو وارد قلعه کنه . از لحاظ معنایی هدف یعنی کاری که یه نفر تلاش میکند تا به آن برسد . پس میشه گفت هدف دراکو هر دوی این کارا بوده چون دراکو هم میخواست اون گنجه رو درست کنه تا مرگخوارا وارد شوند و هم دامبلدور رو بکشه و برای رسیدن به این دو تلاش میکرد . پس هر دوی این موارد هدفش بودند .

اما هدف اصلی دراکو در واقع کشتن دامبلدور بوده و به همین دلیل در راستای این هدف سعی میکرده که مرگخوار ها رو وارد کنه تا به هدف اصلیش برسه . به عبارتی ورود مرگخواران خودش جزو هدف اصلی یعنی کشتن دامبلدور محسوب میشه .

یکی دیگه از راههایی هم که باز مارو به این جواب میرسونه اینه که در واقع مرگخوارانی که وارد هاگوارتز شدن جز حمایت از دراکو هدف دیگه ای نداشتند و بعد از اینکه دراکو مرگخوارا رو کشت آنها نیز بلافاصله از قلعه رفتند که خود نشان از این است که آنها هدف خاصی رو دونبال نمیکردند .

قسمت دوم جوابتم در پستهای بالا گفتم .

هری 06 جان جواب شما هم شامل همین نوشته های بالاست .

کلا یه نصیحت دوستانه دارم و اونم اینه که قبل از اینکه بیاین دو خط یه چیزی بپستین یکم دقت کنین . پستای قبلی رو بخونین شاید جوابتون اونجا باشه !!! یا شاید قبلا پستی زده شده که قابل بحث کردنه

پیام زده شده در: ۱۰:۴۴ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۸ پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۶ جمعه ۲۶ آبان ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
از نظر من دراکو از لرد سیاه عزیز دستور داشته تا نشان مرگ خواران رو در هاگوارتز به نمایش بگذاره تا قدرت لرد رو به همه نشون بده اما قتل دامبلدور نقشه خود دامبولدور برای شیره مالیدن به سر لرد سیاه بوده یا به عبارت دیگه یک جادو گر مرده یک جادوگر بی خطره پس بی خیال بزرگترین ترس وبیخیال مراقبت از چیزهای ارزشمند.
x.r.a.bتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۴۲ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

اوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۴۰ جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۸۷
از سرزمین جاودانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 103
آفلاین
من مطمئنم حتی به فکر ولدمورت هم نمیرسد که دراکو رو مامور کشتن دامبلدور بکنه در حالیکه خودش با اون همه قدرت تنها ادمی که ازش میترسه دامبلدوره. اگه به سایت دامبلدور نمرده است رفته باشین دلایل محکمی اورده که اصلا دامبلدور نمرده و مرگش یه صحنه سازی بوده و اسنیپ و دامبلدور با هم در موردش توافق کرده بودند. و به همین دلیل وقتی در اخر به نظر میرسه که دامبلدور مرده( و همه هم باور میکنند و هری هم میبینه) اسنیپ چون میبینه به خاطر نااگاهی مردم ازنقشه ی اینها ممکنه سوتفاهمی پیش بیاد و کسی به او یا دراکو حمله کنه در نتیجه اونو برمیداره فرار میکنه و این به هرچه واقعی جلوه داده شدن ماجرا هم کمک میکنه.

[i][size=large][color=0000CC][font=Georgia]Lord Voldemort: Come out, Harr

پیام زده شده در: ۱۰:۱۲ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

گویناگ هارپر جونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۵ جمعه ۱ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۸۶
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 9
آفلاین
به نظر من هدف ولدمورت از دادن این ماموریت به دراکو فقط تنبیه لوسیوس بوده یعنی خود ولدمورت هم فکرشو نمی کرد که مالفوی توی این ماموریت زنده بمونه.
مالفوی هم قصد کشتن دامبلدور رو داشت حتی دو بار هم برای کشتنش اقدام کرد ولی بعد از مدتی فهمید که در حدی نیست که بتونه این کارو انجام بده بنابر این تصمیم گرفت راهی برای اوردن مرگ خوارها به مدرسه بیاره.
ولی من نمی فهمم اگه ولد مورت می خواست دامبلدورو بکشه چرا به اسنیپ نگفت که در هاگوارتز رو واسه مرگ خوارا باز کنه(مثل ورود هری در اول سال).
در مورد زنده بودن دامبلدور هم باید بگم که اسنیپ پیمان ناگسستنی بسته پس اگه دامبلدور نمی کشت خودش میمرد پس دامبلدور صد در صد مرده و فقط مساله اینه که دامبلدور خودشو فدا کردو اسنیپ هنوز وفاداره یا اسنیپ واقعا خیانت کرده.

accidental rudeness occurs alarmingly often

پیام زده شده در: ۱۹:۳۱ دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
مشخص بوده که هر دوش.
چون به جز دراکو کسه دیگه ای نمیتونست اونا رو وارد کنه پس نقشه این بود.ولی نمیدونم چرا لرد میخواست دراکو کارو تموم کنه.مشخص نیست.ادم شک میکنه واقعا.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۳:۰۲ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۵

Harry 06

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۳ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۶ شنبه ۷ مرداد ۱۳۸۵
از دره ی گودریک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
من دوباره می گویم که دراکو عددی نیست که بخواهد بزگترین جادوگر قرن را بکشد، پس جون من یکم واقع بین باشید. یعنی به نظر شما ولدمورت به اون عظمت (از نظر محارت) که دارد و توی کل دنیای جادویی فقط از دامبی میترسه میاد به یکی از کوچکتزین اعضای گروهش بخواهد اون را از بین ببرد، به نظر من اگر این طور باشد احتمالش هم هست که توی جام جهانی توگو قهرمان میشود ، من فکر کنم به احتمال زیاد دراکو یک عروسک خیمه شب بازی هست که از پشت پرده کنترل می شود.
با تشکر

پیام زده شده در: ۰:۲۰ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۵

نیک بی سرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۰ یکشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۷:۳۸ دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴
از كوهستان اشباح
گروه:
کاربران عضو
پیام: 565
آفلاین
قطعا كه نيتش كشتن دامبلدور نبود.
چون اگه ميخواست، ميتونست كه همون اول اين كار رو بكنه. فقط اين كارش حكم يه انجام وظيفه رو داشت كه ولدمورت بهش سپرده بود.اگه اين كار رو انجام نميداد ولدمورت تمام خانوادشو ميكشت.
اونم مجبور بود كه كمك كنه تا مرگخواران بتونن بيان تو قلعه.

[size=large][color=000066]من ديگه تو امضام هيچي نميزارم. هيچي هم نميگم.
به يه نوع ج�

پیام زده شده در: ۲۱:۳۶ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۵

آوریل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۷
از کارتن!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
با سلام
دوستان عزیز، لطفا از زدن پستهای یه خطی و بی محتوا خودداری کنید.
با تشکر، ناظر فروم، آوریل

[size=small]جادوگران برای همÙ

پیام زده شده در: ۱۴:۱۳ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۵

ashkan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۳۱ شنبه ۱ تیر ۱۳۸۷
از demonta
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
satanic عزیز
نظراتت قابل احترامه
ولی دامبی مرده
ولی اسنیپ خیانت کار نیست
و از خود دامبلدور دستور داشت.
اسنیپ در بالای برج چند لحظه صبر می کنه
در واقع می خواد با مرگ خوار ها مبارزه کنه
ولی دامبلدور از او خواهش می کنه که از نقشه ای که قبلا کشیدن منحرف نشه.
و میگه:سوروس خواهش می کنم
ولی در باره مالفوی باید بگم که اون رسما یک مرگ خواره
Lord loss

امضا توسط مدیر برداشته شد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۳۹ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۵

SataniC PrincE

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۵۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۷
از یه جای خوب توی هاگوارت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 95
آفلاین
سلام

من قصد نداشتم این رو مطرح کنم که دامبی نمرده اما یه نکته ی کوچک !
مگه دامبلدور نمی تونست بدون چوب جادو کنه ، مگه دامبلدور نمی تونست بدون عبای غیبی غیب بشه ! مگه فاوکینز همیشه به کمک دامبی نمی اومد مگه دامبی التماس می کنه که کسی اون رو نکشه ، مگه دامبی از مرگ می ترسه مگه دامبلدور مرده !؟!
دامبلدور می تونست بدون چوب جادو کنه ! توی یه جایی از سایت در مورد دامبی نوشته که من اونجا خوندم !
بدون عبا هم که ...
تا حالا دامبی التماس نکرده ! چون اون از مرگ نمی ترسید و خواهش دامبی برای این بوده که :
اسنیپ اون رو بزنه ! اما یه سوال پیش می اد که چرا اسنیپ نمی خواسته دامبی رو بزنه ! خوب چه جوابش :
اسنیپ می ترسید به جای اینکه بزنه توی قاب آویز ، بزنه به دامبی ! ( یادتون می آد که انگشتر مارولو با آوادا... تماس پیدا کرد اما دامبی نمرد !!! )
اما به هر حال موضوع بحث اینجا یه چیز دیگس و ما باید در مورد دراکو حرف بزنیم !
دراکو نمی خواست ( بهتر بگم نمی تونست ) دامبی رو بکشه و رولینگ اون رو وسیله کرد تا بعدا" از اون استفاده کنه و ما رو منحرف کنه !!!

ارادت مند ! منه کارمند !
شاهزاده ی شیطانی SataniC PrincE سابق !

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.