هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

بدون نام
دنيس دستشو ميبره بالا .
پروفسور : دنيس ... ميتوني جواب بدي
دنيس : خب در مورد سوال اولتون،

نقل قول:
كلمه ماگل از كجا ريشه مي گيره ؟

خب كلمه ماگل درست از اينجا ريشه مي گيره كه، جادوگران خودشون رو بر تر از اون ها ميدونن و فكر ميكنن كه قدرت برتري نسبت به اون ها هستن و اون ها رو مشنگ يا همون ماگل تلقي ميكنن . مشنگ يا هالو، يه جورايي پپه ... كسي كه چيزي نميدونه و يه آدمه شوته شوت براي جادو گر ها حساب ميشه .
در مورد سوال دومتون،

نقل قول:
دوم اینکه کی میدونه چرا وسایل ماگلی در دنیای جادوگری کار نمیکنند؟

هوم، چون كه يه قدرتي جلوگيري ميكنه از اين كار . شايد به دليل اينكه الكتريسيته كه اساس بيشتر وسايل ماگليه توي دنياي جادوگر ها كار نميكنه . در هر صورت جادوگر ها وسايل خيلي بهتر و سريع تري براي انجام كاراشون نسبت به ماگل ها دارن .
سوال سوم،

نقل قول:
سوم اینکه برای چی جادوگرا سعی میکنن از ماگل ها دوری کنند؟

خب دليلش مشخصه، مثه همون سوال اوليتونه . چون كه فكر ميكنن مشورت كردن صحبت كردن و كارهاي مختلف با اونها مايه ننگشونه ... چونكه از نظر اون ها ماگل ها خنگ و خل محسوب ميشن و بقيه افراد از مشورت با اونها بدشون مياد .
سوال بعدي !

نقل قول:
هارم اینکه آیا ماگل ها از دنیای ما خبر دارند؟

بعضي هاشون دارن ولي بعضي هاشون نه . بعضي ها مثل عمو ورنون و خانواده دورسلي دارن و كاري نميكنن و به جايي بروز نميدن . ولي ممكنه بعضي ها هم وجود داشته باشن، خبر هم داشته باشن و هر روز به تعداد بيشتري بروز بدن . ولي در كل، هر ماگلي كه با اطلاع بشه جادوگر ها ذهن اون رو پاك ميكنن تا براي اون ها خطر ساز نشه . در كل، آگاهي ماگل ها براي جادو گر ها گرون تموم ميشه .
بعدي رو هم بگو بريم !!!

نقل قول:
و پنجم اینکه کی میدونه تنها وسیله ی ماگلی ای که در دنیای ما کار میکنه چیه؟

وسايل زيادي هستن، يا لااقل من اينجوري فكر ميكنم . ولي فكر كنم كنم بشه تلفن ... به كتاب 5 مراجعه كنيد !!!
پروفسور : خيلي خب ... بيشين سره جات بابا !!!

Re: كلاس ماگل شناسي
پیام زده شده در: ۱۷:۰۹ جمعه ۳ تیر ۱۳۸۴

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
با اجازه من فقط به چند تاش جواب می دم:
به نظرم چون در وسایل ماگلی جادو به کار نرفته به همین خاطر در دنیای جادوگر ها کارایی ندارن.
به نظرم معدود ماکلی از دنیای ما خبر داره.
فکر کنم فقط ساعت هست که کار می کنه.
همچنین چون جادوگرها از ماگل ها بدشون میاد و انها را مایه ی ننگ خودشون می دونن به اون ها لقب مشنگ یا ماگل رو دادن به معنای احمق.

ویرایش شده توسط اندرومیدا در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۳ ۱۸:۴۴:۲۶

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

پیام زده شده در: ۱۷:۰۴ جمعه ۳ تیر ۱۳۸۴

سدريك ديگوري

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۴ شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۲ جمعه ۲۱ مهر ۱۳۸۵
از لبه ي پرتگاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 523
آفلاین
با سلام خدمت استاد گرانقدر.
١_ماگل از کجا ریشه میگیره؟؟
ج_به نظر من از توی كارتون پسر جنگل
٢_دوم اینکه کی میدونه چرا وسایل ماگلی در دنیای جادوگری کار نمیکنند؟؟
ج_به دلیل یك طلسم كهن و شایدم چون جادوگرا بلد نیستن باهاش كار كنن.
٣_سوم اینکه برای چی جادوگرا سعی میکنن از ماگل ها دوری کنند؟؟
ج_فكر كنم این چند تا دلیل داشته باشه:
الف_ماگل ها خیلی فضولن.
ب_همیشه باعث دردسر میشن.
ج_بعضیهاشونم دوست دارن جادوگر بشن.
د_بعضیا هم از جادوگرا سو استفاده میكنند.
٤_چهارم اینکه آیا ماگل ها از دنیای ما خبر دارند؟؟
ج_در سالها پیش پدران ما خودشون رو زیاد به ماگلها نشون میدادند.(قدرتشون رو)اما حالا با گسترش دنیای جادوگران این امر غیر ممكن.
اما هنوز بعضیها از دنیای ما با اطلاعند.
٥_و پنجم اینکه کی میدونه تنها وسیله ی ماگلی ای که در دنیای ما کار میکنه چیه؟؟؟
_تلفون

[size=medium][color=0000FF]غم و اندوه را مي ستايم زيرا همواره همراه من بوده Ø

كلاس ماگل شناسي
پیام زده شده در: ۱۶:۴۴ جمعه ۳ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
جلسه اول
خب بچه های عزیز اول از همه باید با من آشنا بشین.من اخلاقم طوریه که شیطنت کسی رو تحمل نمیکنم.در ضمن درس خوندن برام از همه چیز مهمتره.ولی خیلی هم سخت گیر نیستم.چون به نفع خودتونه اگر درس بخونید.خب لطفا همه کتابشونو باز کنن.مرسی.خب همون طور که میبینید فصل اول کتاب آشنایی با ماگلهاست.یعنی بحث اصلی درسمون همین فصل اوله.خب فکر کنم که همتون بدونید ماگل یعنی چی پس لازم به توضیح نیست.خب ماگل ها دنیایی دارن که از دنیای ما جداست و وسایلی دارن که هیچکدومشون به درد ما نمیخوره.چند تا سوال ازتون دارم هر کی میتونه جواب بده.در ضمن باید بگم که اصلا نترسین حتی اگر مطمین هم نیستید بگید.در ضمن باید بگم که تمام سوالاتی که پرسیده میشه بعدا کاملا در موردشون توضیح داده میشه البته اگر جواب بچه ها غلط باشه.اول اینکه کی میدونه کلمه ماگل از کجا ریشه میگیره؟؟
دوم اینکه کی میدونه چرا وسایل ماگلی در دنیای جادوگری کار نمیکنند؟؟
سوم اینکه برای چی جادوگرا سعی میکنن از ماگل ها دوری کنند؟؟
چهارم اینکه آیا ماگل ها از دنیای ما خبر دارند؟؟
و پنجم اینکه کی میدونه تنها وسیله ی ماگلی ای که در دنیای ما کار میکنه چیه؟؟؟
در ضمن هر کی جواب بده نمره خوبی میگیره.هر کی دوست داره میتونه بعد از جواب دادن بقیه بچه ها چیزایی رو که براش در مورد این سوالا ناتموم مونده یا مبهم هست رو بپرسه.دوباره میگم که به تمام این سوالا در صورتی که بچه ها جواب درست رو ندن جواب داده میشه.
خب شروع کنید.

كلاس ماگل شناسي
پیام زده شده در: ۲:۰۰ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
اولین پستم رو که فردا اینجا میزنم شروع کلاسه.پس همه حواسشونو برای این کلاس جمع بکنن.چون درسته اسمش آسونه ولی خودش سخته.پس از الان خودتونو برای فردا و اولین جلسه آماده کنین.

پیام زده شده در: ۱۰:۰۰ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
كلاس ماگل شناسي با تدريس پروفسور زاخارياس اسميت در روزهاي جمعه برگذار خواهد شد!

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۰۶ یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۳

مادام ماکسیمold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۲ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۷:۲۴ چهارشنبه ۵ مرداد ۱۳۸۴
از مدرسه بوباتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 25
آفلاین
ورزش والیبال از یک زمین مسطتیل شکل به وجود امده و یک
تور در وسط ان با ارتفاع قرار دارد.بازیکنان باید به وسیله ی
ضربه های ÷نجه و ساعدو ابشار نگذارند تو÷ به زمین بخورد و انرا به کمک ÷اسکاری به زمین حریف بزنند.این ورزش با دستها انجام میشود.بازی با سرویس یکی از تیمها شروع میشود.

به امید شکفته شدن جادوی درونمان

پیام زده شده در: ۱۲:۴۰ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳

آرتور ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۴۷ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۱۵ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
از بارو_خانه ی ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
جلسه ي هفتم
با سلام خدمت دانش آموزان عزيز همونطور كه ميدونيد ديروز كلاس برگزار نشد چون من مشكلي داشتم و حالا جلسه ي هفتم رو با وسايل ماگلها آغاز ميكنيم.
پلي استيشن:وسيله اي است كه معمولا بچه هاي ماگلها با اون بازي ميكنن ولي ديده شده كه بزرگ ها هم با اون بازي ميكنن
اين وسيله دو نوع داره يكي پلي استيشن 1 و يكي ديگه پلي استيشن 2 يا همون پي اس 2.پلي استيشن 1 داراي بازي هاي بسيار ابتدايي هست ولي پلي استيشن 2 بازي هاي بسيار با گرافيك دارد.اين وسيله به تلويزيون كه قبلا براي شما در موردش توضيح داده بودم.اين بازي ها مثل فيلم روي تلويزيون پخش ميشه.اين وسيله دسته هايي داره كه براي كنترل اون به كار ميره.اين وسيله بسيار پيچيده است و من زياد نميتونم در موردش توضيح بدم.
اما حالا ميخوام در اين جلسه در مورد ورزشهاي ماگلي توضيح بدم
فوتبال:اين ورزش ورزش بسيار جالبي هست كه اكثر جادوگرا از اون متنفرن و مسخره ميدوننش.توي اين بازي يك توب و دو دروازه ي بزرگ وجود داره كه ماگلها دنبال توپ ميدون و وقتي اونو ميگيرن با پاس دادن به هم به طرف دروازه ميرن و اونو شوت ميكنن و با هر يك شوت كه وارد دروازه ميشه 1 امتياز حساب مياد.اما يادم رفت بگم كه ماگلها با پاهاشون توپ رو به حركت در ميارن.
در ضمن من روز دو شنبه يك جلسه ي فوق الاده ميزارم.
در ضمن در جلسه ي بعد در مورد ورزش ماگلي واليبال توضيح ميدم.
قبل از اينكه توضيح بدم تكليف شما اينه كه در مورد اين ورزش مقاله تهيه كنيد
خيلي ممنون
خداحافظ

I come back

پیام زده شده در: ۲۳:۵۴ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۳

آرتور ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از بارو_خانه ی ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
جلسه ي ششم
با سلام
ميبينم كه هيچ كدوم تكليفاتونو انجام نداديد.ولي اشكال نداره.
خوب طبق چيزي كه در جلسه ي قبل گفته بودم از جلسه ي قبل تا جلسه ي آخر فقط در مورد وسايل ماگلها حرف ميزنيم
ماشين لباسشويي:اين دستگاه وظيفه ش شستن لباس هاي ماگلهاست اين دستگاه به وسيله ي آب و پودر مخصوصي كه تايد نام داره و در اون ميريزند كار ميكنه و لباس ها رو ميشوره اين وسيله با چرخيدن كار خودشو انجام ميده و مثل بقيه ي وسايل ماگلي با انرژي الكتريسيته كار ميكنه.اين وسيله ممكنه حتي باعت مرگ انسان هم بشود چون انرژي الكتريسيته با برخورد با آب منتقل ميشه و پس از تماس با بدن باعث گرفتگي عضلات و مرگ ميشه
جارو برقي:اين وسيله كارش تميز كردن خانه ي ماگلهاست اون با مكش آشغال ها و ذرات ريز رو جمع ميكنه و داخل خودش جمع ميكنه اين وسيله داراي لوله اي دراز و مخزني كوچك ميباشد كه در اين مخزن موتوري وجود دارد كه ايجاد مكش ميكند.اين وسيله نيز براي حركت مثل ماشين تارژير هاي كوچكي دارد.اين دستگاه نيز با برق كار ميكند ولي خطري ندارد.
جواب تكليف جلسه ي قبل:هواپيما كه مثل پرنده دو بال داره و در هوا حركت ميكنه اين وسيله 3 تاير داره يكي جلو و دو تا وسط.اين وسيله با سوخت كار ميكنه و انواع مختلفي داره:بار بري مسافر بري و جنگي
اين وسيله موتور هايي داره كه به وسيله ي آن نيرو براي حركت ميگيرد تكليف:نداريد
خدانگه دار

I come back

پیام زده شده در: ۱:۴۰ جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۸۳

آرتور ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از بارو_خانه ی ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
منظور من غيب كردن محل در برابر چشم ماگل ها بود آي كيو ها تو رو خدا نگاه كن چه شاگردايي دارم
در ضمن براي غيب كردن خودمون هم من نميتونم چيزي بگم بايد به كلاس هاي ديگه برين
و اما با اينكه جواب شما غلط بود خانوم بلاتريكس
5 امتياز براي اسليتيرين چون جوابتون براي غيب كردن ماگل و منتقل كردنش درست بود
در ضمن جلسه ي قبل من مرخصي گرفته بودم و رفته بودم مسافرت
----------------------------------------------------------------------
جلسه چهارم(يا به عبارتي پنجم)
خب همونطور كه ميدونيد من جلسه ي قبل نبودم و درسمون عقب افتاده
امروز درسمون راجع به وسايل ماگلها و چند جلسه اين بحث ادامه داره
وسايل ماگلها بسيار پيچيده اند حتي خود من هم ازشون سر در نميارم اونا به وسيله ي وسايلشون كارارو براي خودشون آسون ميكنن.اولين وسيله اي كه بهتون معرفي ميكنم تلفنه
تلفن:وسيله اي است كه ماگلها به وسيله ي اون با هم ارتباط برقرار ميكنن و به اين منظور سيم هايي رو به خانه هاي يكديگر كشيده اند و ماگلها بابت استفاده از آن به اداره اي كه مخابرات نام دارند پول ميپردازند
ماگلها به وسيله ي آن حتي اگر در دوردست ترين قاط باشن ميتونن صداي يكديگر را بشنوند
تلويزيون:وسيله ي ارتباطي ديگر كه ماگلها رو سرگرم ميكنه
اين وسيله تصاوير مختلف از جا هاي مختلفو پخش ميكنه و ميتونه به صورت زنده تصوير شخص يا جايي رو نشون بده اين وسيله توسط امواجي به نام الكتروسيته كار ميكنه اين امواج نيز به وسيله ي سيم به خانه هاي ماگلها مربوط ميشوند تلويزيون اخبار روز را براي مردم پخش ميكند و درضمن بابت پخش برنامه از ماگلها پول نميگيرد بلكه بودجه ي خود را از آگهي هاي تبليغاتي كسب ميكند البته اداره اي به نام برق از مردم بابت مصرف الكتروسيته پول ميگيرد
اتومبيلاين وسيله براي حمل و نقل ماگلها است و براي حركت از سوختي به نام بنزين استفاده ميكند ماگلها براي استفاده از اين سوخت آن را ميخرند اتومبيل با استفاده از انرژي سوزاندن اين سوخت حركت ميكند اين وسيله چهار چرخ دارد و جايي براي نشستن ماگلها
درس امروز تمام شد تكليف شما:در مورد وسيله اي كه ماگلها با آن پرواز ميكنند يك مقاله بنويسيد

ويرايش شد!...آلبوس دامبلدور

ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۴/۸/۱۹ ۴:۴۶:۴۵

I come back

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.