هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در" ایران" هری پاتر.ارباب حلقه ها و........... نداریم؟؟؟
پیام زده شده در: ۸:۳۸ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

ارگ كثيف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۹ دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 486
آفلاین
لازم نيست كه كتابي كاملا تخيلي باشه كه قشنگ باشه.هرچند از اين تيپ كتاب ها هم كم نداريم:شاهنامه و پازسيان و منو...
كتاب هاي خيلي قشنگ ديگه اي هم داريم مثل دزدان خليج نوشته منوچهر اذري كه واقعا بي نظيره.در هر حال هر دوراني يه جور كتابي باب ميشه!

ببین در مورد دیشب.
دعا رو اگر دوست

پیام زده شده در: ۱:۱۴ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
1.این که ما برای یک کتاب مبلغی که قیمت واقعی اش است را نمی پردازیم.در خارج همین کتاب هری پاتر 30 دلار است با اینکه اینهمه فروش داره. یک موضوع رو که به کتاب ربط نداره براتون بیان میکنم که به این موضوع پی ببرید(شادمهر عقیلی در ایران هر کاست رو به قیمت600 تومان عرض میکرد ولی در خارج 4-5 دلار عرض میکنه) به همین دلیل ایرانی ها نوشتن کتاب در ایران رو به عنوان شغل اصلی خود انتخاب نمی کنند تا آثاری همچون هری پاتر و ارباب حلقه ها بیا آفرینند.
2.فرهنگ و نگاه جامعه به این کتابها (تخیلی).این نوع کتابها رو باعث تخیلی بار اومدن بچه ها می دانند. و اینگونه نویسندگان به دنبال نوشتن این نوع کتابها نمیرند.خودتون نگاه کنید نظر پدر مادر شما راجب هری پاتر چیه؟؟؟؟؟
3.نوجوانان و جوانان ایرانی فقط به کتابهای خارجی کتاب می گویند کتابهای ایرانی رو پوچ و بی مفهوم میدانند.نمونه اش اینه که توی یک کتاب فروشی داشتم به یک کتاب نیگاه میکردم یکی اومد و در مورد یک کتاب که به خاطر نمی آورم چه بود از فروشنده پرسید فروشنده هم داشت توضیح میداد و آخر به این رسید که نویسنده اش کجایی؟فروشنده هم گفت ایرانی و خریدار این جمله رو گفت که من تاسف خوردم که ایرانیم.(پس چیز بیخودی) و رفت.
4.حکومت و سیاستمداران نوشتن کتابهای جادویی رو با اسلام در تناقض میبینند و اجازه چاپ چنین اثرهایی رو نمیدهند و تنها دفاع مقدس و انقلاب رو برای نوشتن پیشنهاد می کنند.

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۵:۲۱ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

گریفیندور

مینروا مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۶:۴۸ جمعه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
از عمارت پوگین
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 467
آفلاین
خب باید بگم که فنگ جان مطمئن باش که حرفای این طور آدما روی من تأثیر نداره من حتی یک ساعتم نشده که به حرفای این معلم گوش بدم اما نمیشه جلوی این آدما رو گرفت و مطمئن باش توی ایران همیشه از این آدما پیدا می شه ....متأسفانه و برخی از آن ها خیلی کوته فکر هستن...در ضمن باید بگم که باید قبول کنین که دیگه کتاب بوستان و گلستان و شاهنامه دیگه خیلی قدیمی شده و من و یا هم تراز های من احتیاج به یک کتاب های جدید دارن...با موضوع جدید و هیجان انگیز تر...

پیام زده شده در: ۴:۲۶ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
آخ جون، بازم بحثهاي خوب بدرد بخور
نقل قول:

فنگ نوشته:
ر كل من اصليترين دليل در مورد اينكه چرا همچين آثاري توي كشور ما وجود نداره رو اين ميدونم كه رفاح و آزادي فكر توي كشور ما خيلي كمه همه دنبال اين هستن كه يه لقمه نون در بيارن و بخورن و كمتر كسيه كه ميتونه با فكر آزاد و راحت بشينه و داستان بنويسه البته اينو بايد در نظر گرفت كه هميشه هم استثنا وجود داره.

خب من با اين دليل تا حد زيادي مخالفم. توي نويسنده‌هاي بزرگ كم نيستن كسايي كه نون نداشتن بخورن يا در يك انباري داستانشون رو نوشتن. همه ما در مورد رولينگ و اوضاعش قبل از انتشار هري پاتر خبر داري اما يه مثال ديگه «ادگار آلن پو» كه پدر داستان كوتاه است كه از گرسنگي و بيماري در سن 40 سالگي درگذشت.

بعضي از بزرگترين آثار ادبي تاريخ بشريت در سختي‌ها و دوران پررنج نوشته شده. براي نمونه داستان‌هاي چارلز ديكنز يا "جرج اليوت" كه مثال خيلي بهتريه. جرج اليوت يك زن نويسنده هست كه چون در اروپاي قرن 18 زنها حق نوشتن و مدرسه رفتن و ... نداشتن، اسم مستعار يه مرد رو انتخاب ميكنه و همه داستانهاش در مورد ظلمها و تبعيض‌هايي هست كه در حق زنها در آن زمان مي‌شده.

به نظر من (همون طوري كه قبلا توي همين تاپيك نوشتم) سه دليل عمده ميشه براي اين موضوع آورد:

اول: ذات زبان فارسي با نثر آهنگين و شعر نزديك تر است تا نثر ساده و اكثريت آثار قديمي و كلاسيك ايراني به زبان شعر يا نثر مسجع هستند.

دوم: ورود آثار منثور مانند رمان به ايران از طريق شاهزاده‌هاي بي‌فرهنگ قاجار بود بنابراين به جاي ورود رمانهاي بزرگ آن زمان، داستانهاي درجه سه به ايران وارد شد.

سوم: از لحاظ فرهنگي مردم ما حدود 200 سال در فقر مطلق فرهنگي قرار داشتند و تنها مصرف كننده بي اختيار محصولات فرهنگي ديگران بودند. اينقدر به ما القا شد كه نمي‌توانيم كه روح "من مي‌توانم" يا "من بايد بتوانم" از اين مملكت رخت بربست و به جاي ان فرهنگ مصرفي و تنبلي جايگزين شد.

ویرایش شده توسط بیل ویزلی در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۹ ۴:۳۱:۰۸

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱:۳۵ یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۵

فنگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۸ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۴۴ شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۰
از ساختمان مركزي حذب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
خب مينروا جان با قسمتي از حرفاي شما به هيچ وجه موافق نيستم اينكه معلم ديني شما همچين عقيده اي داره برميگرده به افكار قرون وسطي خودش و در واقع اون نظرش براي خودش و نبايد تاثيري روي ديگران بزاره خوشبختانه در حال حاضر هم ريشه ي اينجور افكار در حال خشكيده شدنه در ضمن شاهنامه و بوستان و گلستان هم جزو شاهكارهاي شعر و داستان محسوب ميشن بگذريم...
ميرسيم به اينكه توي ايران به آثار ادبي در ژانر تخيلي زياد توجه نميشه خب با اين موضوع كمي موافقم اين موضوع تو ايران بيشتر از اينكه به كيفيت كار مربوط باشه به پارتي طرف مربوط ميشه البته اينطور كه شما ميگيد هم نيست به هر حال هميشه آثار خوب زماني رسيده كه بهشون توجه شده باشه به نظر من يه اشكال بزرگ ما ايرانيا(كه خودمم يكيشونم)اينه كه تا دو نفر از كارمون تعريف كردن فكر ميكنيم واقعا معركه ايم و ديگه بايد در سطح جهاني مطرح بشيم در صورتي كه اينطور نيست.
در كل من اصليترين دليل در مورد اينكه چرا همچين آثاري توي كشور ما وجود نداره رو اين ميدونم كه رفاح و آزادي فكر توي كشور ما خيلي كمه همه دنبال اين هستن كه يه لقمه نون در بيارن و بخورن و كمتر كسيه كه ميتونه با فكر آزاد و راحت بشينه و داستان بنويسه البته اينو بايد در نظر گرفت كه هميشه هم استثنا وجود داره.

روزی از من پرسید : بزرگترین آرزویت چیست ؟
گفتم : تحقق یافتن آرزوی تو ….
اما افسوس …. هرگز ندانستم آرزوی او جدایی از من بود !

پیام زده شده در: ۲۳:۱۲ شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۵

گریفیندور

مینروا مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۶:۴۸ جمعه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
از عمارت پوگین
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 467
آفلاین
شرمنده..اما وقتی سر کلاس نشستیم و معلم دین زندگی ما میگه که رمان خوندن حرامه و یا خواندن رمان های تخیلی حرامه و خوب نیست من چی بگم ... بشینم تازه داستان بنویسم ..وقتی معلم ادبیات مدرسه ی ما جز کتاب شاهنامه و بوستان و گلستان و حافظ شیرازی ،کتاب دیگه ای نمیشناسه و هیچی دیگه رو قبول نداره اون موقع من برم داستان بنویسم...فکر می کنید چه کسی قبولم می کنه و یا کمکم می کنه...وقتی هم داستانتو می نویسی و می خوای چاپش کنی صدتا ایراد می گیرن حتی اگه کتاب هری پاترو ببری بهشون بدی و فقط اسمشو و یا مقداری از اون تغییر بدی ... می بینی که بازم بهت ایراد می گیرن و شاید اصلا بهش توجه نکنن ....اگه من مثلا اون نوجوان 16 ساله بودم که نشسته داستان نوشته(هری پاتر دوم) و توی ایران می خواستم چاپش کنم فکر می کنید قبولم می کردن و یا می خوندنش!!!!!!!!
یا اجازه چاپشو به من می دادن ؟؟؟؟می گفتن تو هنوز هیچی سرت نمی شه که می شینی داستان می نویسی...
من هم کاملا با نظر ویکتور موافقم...فکر می کنید ناشرانی حاضر هستند که نوشته این نویسندگان را چاپ کنند ؟
حالا فهمیدین که چرا هری پاتر و ارباب حلقه های ایرانی نداریم....

پیام زده شده در: ۲۲:۴۴ شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۵

ویکتور کرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۲۶:۵۸ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از مدرسه دورمشترانگ (بلغارستان)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 509
آفلاین
با سلام
من در ابتدا از همه نویسندگان و مخصوصاً ورونیکا ادونکور معذرت می خواهم
من در دفعه قبل گفتم که مقصودم توهین به نویسندگان نبود
ولی خوب برداشت های اشتباه وجود دارد
خانم یا آقای ورونیکا ادونکور
درست شما میگید که نویسندگانی در این سایت هستند ولی آیا ناشرانی حاضر هستند که نوشته این نویسندگان را چاپ کنند ؟
درست است که اینها در اینجا داستان خود را چاپ میکنند ولی آیا همه مردم ایران سایت جادوگران را میشناسند ؟
آنها اینجا چاپ میکنند ولی مطمئن هستید که اینها در مسابقات برنده و به خاطر داستان از سایت جادوگران جایزه ای دریافت کنند ؟
منظور من اینها بود
و جمله خود را اصلاح میکنم
ناشران یا بهتر بگویم منتقدان از خواندن این داستانها عاجزاند نه نویسندگان

با تشکر که به من گوشتزد کردید تا جمله و مفهومم را بهتر بگویم

کاشکی یه روز باهم سوار قایق می شدیم
دور از نگاه ادما هردوتا عاشق میشدیم

پیام زده شده در: ۱۵:۴۷ شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۵

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
من به شدت با ورونيكا موافقم
ولي علاوه بر محدوديت هاي نوشتاري چيزهاي زياد ديگه اي هم هست. مثلا اگه من نوعي بخوام يه كتاب تخيلي بنويسم كي مي تونه تضمين كنه كه تو ايران كه سرانه ي كتاب خونيش اينقدر كمه، كتاب فروش خوبي داشته باشه و ورشكست نشم
در كل فقط يه نويسنده ي خوب نيست كه بايد وجود داشته باشه ما جز نويسنده خيلي چيزهاي ديگه نياز داريم متاسفانه تو كشور ما كه خيلي قدمت و تمدن داره الان فرهنگ كتاب خوندن از ياد مردم رفته همچنين دولت هم اينجا بايد با سياست هاي درست و بجا به نويسندگان كمك كنه وگرنه همونطور كه قبلا گفته شد ما نويسندگان خوبي داريم

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۴:۳۱ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵

الستور مودیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۴ یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۱۱ سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۵
از یک جای دور ولی نزدیک به شما
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 192
آفلاین
من با ورنیکا موافقم و باید این رو هم بگم که خود ورونیکا ، فنگ ، چو چانگ ، ملی فلوا و ... که تو سایت هستن از نویسندگان خوب و قابل هستن که میشه در آینده روشون حساب باز کرد همین فنگ یکی از دوستان منه و من شناخت کاملی روش دارم و می تونم بگم کارش حرف نداره .

تصویر کوچک شده

[b][size=med

پیام زده شده در: ۱۱:۵۸ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
فکر می کنم منظور زننده ی این تاپیک از ارباب حلقه ها و هری پاتر کتاب های مشهوری هستن که اسامی اونا تو هر کشوری رواج پیدا کرده باشه... بنابراین باید بگم که ما چنین کتاب هایی داریم اما این خود ایرانی ها هستن که چشمشون رو به روی همه ی اون ها هستن و به دنبال کتاب های خارجی می گردن !

ایرانی از لحاظ نوشتاری هیچ کم و کاستی از خارجی ها ندارن و چه بسا خیلی هم بهتر می نویسن اما مشکل این جاست که تو ایران ما محدودیت نوشتاری داریم... اگه تا حدودی داستان رو شبیه بر فرض هری پاتر کنیم ارشاد مجوز چاپ نمی ده و با یه تذکر مجبور می شیم داستان رو تغییر بدیم و این جوری می شه که داستان هامون اون جور که ما توقع داریم از آب در نمیاد... اما به این معنی نیست که ما نمی تونیم بنویسیم یا اصلاً از نوشتن اون ها عاجزیم !

یه دلیل دیگه یی هم داره... داستان های فانتزی در ایران معمولاً با مسائلی سر و کار دارن که ماوراء الطبیعه ست... بعضی هاشون اتفاق افتادن و بعضی دیگه فقط زائیده ی تخیل یه نویسنده هستن... مثلاً هری پاتر داستانی داره که حول جادو و جادوگری می چرخه... اما آیا تو کشور اسلامی مثل ایران کسی می تونه داستانی بنویسه که جادو منشاٌ اصلیش باشه؟! ... خیلی ها هستن می نویسن اما داستانشون رو برای خودشون نگه می دارن چون می دونن هیچ وقت مجوز چاپ نمی گیره... ! از طرفی تو ایران ما نمی تونیم همه ی صحنه های کتاب رو توصیف کنیم و همین بر می گرده به محدودیت !

ولی به دور از همه ی این ها ما کتاب های زیادی داریم که شاید در سطح هری پاتر و ارباب حلقه ها نیستن اما می تونن کمی پایین تر از اون قرار بگیرن... البته از جهت داستان های فانتزی... ولی عاملی که باعث رواج داستان های هری پاتر شد اونی نیست که ما تصورش رو می کنیم... شاید فراتر از این ها باشه... !

نقل قول:
تنها کسی که می تونه ایران کتاب تخیلی بنویسه ، اونم با نام های خارجی آقای قاضی سعید است .

بهتر بود که شما اول راجع به قضیه ای اطلاعات کسب و بعد اون موضوع رو مطرح می کردین... تنها کسی که داستان به سبک خارجی می نویسه این آقا نیست... خیلی های دیگه هستن که متاسفانه شما هیچ کدوم از اون ها رو نمی شناسین... خیلی از نویسنده های ایرانی هستن که داستان های فانتزیشون – البته از نظر من – از خیلی از داستان های فانتزی مسخره ی انگلیسی زیبا تره... مثلاً رولد دال خیلی طرفدار داره با این که کتاباش با معنی هستن اما اون جوری نیستن که قابل پذیرش همه باشن... !

نقل قول:
به نظر من اینه که نویسنده های ایرانی از اینکه چنین کتابهایی بنویسند عاجزند

از چی اون عاجز هستن؟! ... یه نمونه ی بارز... توی همین سایت چندین نفر هستن که از نظر من می تونن نویسنده های خیلی خوبی شن... پس هیچ کدوم از ایرانی ها عاجز نیستن... دلیل دیگه یی وجود داره... از طرفی شما با این حرف آشکارا به نویسنده های خوبی ایرانی توهین کردین... در مورد تبلیغ هم می تونم بگم که هری پاتر در ابتدای انتشار هیچ تبلیغی نکرده بود اما سریع فروش کرد !

ویرایش شده توسط ورونیکا ادونکور در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۷ ۱۲:۰۱:۰۷

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.