هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: تغییر چهره ناگهانی اسنیپ
پیام زده شده در: ۲۱:۵۸ پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۴

پ.س.اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۰:۳۸ شنبه ۲۴ دی ۱۳۸۴
از بن بست اسپینر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
ببینید کاملا مشخص است که من(!) طرف دامبلدورم اینکه دیگه جای بحث نداره!

اسنیپ آدم خوبیه!
یک روز ثابت میکنم!

Re: تغییر چهره ناگهانی اسنیپ
پیام زده شده در: ۲۲:۱۱ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴

شاهین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۶ پنجشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۵۰ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
از کوهستان اشباح
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
خوب من برای این هزار و یک دلیل دارم!!!
دامبلدور نمرده بلکه زندس!!! اسنیپ به دستور دامبلدور اون کارو کرد و در جواب شما اریکا عزیز باید بگم اون به اسنیپ التماس کرد که این کارو بکنه دامبلدور با ارتباط ذهنی به اسنیپ میگه این کارو بکنه اما اسنیپ دلش نمیاد دامبلدورم التماسش میکنه که این کارو بکنه!!

اگه ناظران عزیز اجازه بدن من میخوام یه تاپیک وا کنم و تمام دلیلام توش بنویسم

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ویرایش ناظر: ای بابا عزیز من خوب تاپیکاش وقتی هست واسه چی تاپیک جداگونه بزنی؟ تو همینا بنویس دیگه!

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۹ ۰:۵۶:۰۷

دامبلدر تا وقتی مردم یادش باشن زندس و نمرده!

زنده باد دامبلدور
زنده باد گریفیÙ

Re: آیا واقعا اسنیپ به دامبلدور خیانت کرد یا این یک نقشه بود برای گول زدن ولدمورت؟
پیام زده شده در: ۱۸:۱۳ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
نقل قول:
زابيني نوشته :

بعدشم اینکه بله دامبلدور جادوگر قدرتمندی هست ولی این دلیل نمیشه که حتما باید به دست یک جادوگر قدرتمند کشته بشه حتی در واقعیتم پیش اومده که یک آدم قدرتمند و توانمند به وسیله یک آدم ضعیف کشته بشه اونم به طور نامردی چه برسه به اینکه یک داستان هست کشته شدن دامبلدور هم از روی بی عرضگیش نبوده برای این بوده که اون بعد از اینکه معجون رو خورد بسیار ضعیف شد که دیگه نتونست از خودش دفاع کنه

ايول حرف دي منو زدي.. اتفاقا شنيدم كه رستم هم به دست داداش ناتنيش به نامردي كشته شده بوده .. پس دليل نميشه كه يه آدم قوي دامبلدورو بكشه .. كه البته من اعتقاد دارم كه اسنيپ بعد از دامبل و ولدمورت جزو قوي ترين و زيرك ترين شخصيتاي متابه كه عنوان يه كتاب هم به نامشه ( شاهزاده دورگه ) ...
بعدش هم دامبلدور اون موقع انقدر ضعيف بوده كه نميتونسته از پيش اون غاره تنهايي بياد و هري كمكش كرد .. پس حتي دراكو هم ميتونسته بكشتش .. ولي باز هم به نظر من امكان اينكه اسنيپ خيانت كرده باشه بيشتر از 20 درصد نيست ..

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

Re: آیا واقعا اسنیپ به دامبلدور خیانت کرد یا این یک نقشه بود برای گول زدن ولدمورت؟
پیام زده شده در: ۱۷:۵۸ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۱ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
در مورد اینکه اسنیپ خیانت نکرده نظرات بقیه جالبه ولی 2 نکته وجود داره
اولا اون دوستانی که میگن دامبلدور بیخودی به کسی اعتماد نمیکنه باید بگم که اون طرف رو هم که ولدومورت هست نباید دست کم گرفت اون هم کسی نیست که بشه سرش کلاه گذاشت
دوما در مورد مرگ دامبلدور شک نکنید چون با توجه به گفته کتاب بعد از این که اسنیپ ورد رو گفت طلسم دامبلدور که باهاش هری رو قفل کرده بود باطل شد و این طبق گفته کتاب فقط یه معنی داره اونم این که دامبلدور و اقعا مرده

پیام زده شده در: ۱۷:۴۳ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
hurcrux بله تو راست میگی کشتن دامبلدور کار هر کسی نیست ولی یادت باشه که در اون موقع دامبلدور خیلی ضعیف بود و نمیتونست حتی درست روی دوتا پاش وایسه چه برسه به اینکه از خودشم دفاع کنه بعدشم اینکه دامبلدور در اونجا یک اشتباهی کرد احتمالا فکر کرده که جادوگری که از پله ها بالا میاید یک جادوگر قدرتمند است نه مالفوی برای همین به جای اینکه از خودش دفاع کنه میخواسته هری پاتر رو از صحنه حادثه دور کنه که بعد معلوم شد در این مورد اشتباه کرده
بعدشم اینکه بله دامبلدور جادوگر قدرتمندی هست ولی این دلیل نمیشه که حتما باید به دست یک جادوگر قدرتمند کشته بشه حتی در واقعیتم پیش اومده که یک آدم قدرتمند و توانمند به وسیله یک آدم ضعیف کشته بشه اونم به طور نامردی چه برسه به اینکه یک داستان هست کشته شدن دامبلدور هم از روی بی عرضگیش نبوده برای این بوده که اون بعد از اینکه معجون رو خورد بسیار ضعیف شد که دیگه نتونست از خودش دفاع کنه

پیام زده شده در: ۱۷:۳۱ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۸ یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۴:۴۷ شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
من فقط یه سوال میکنم، اونم اینکه به نظر شما دامبلدور، قدرتمندترین جادوگر دنیا، کسی که میتونست کارهایی رو بکنه که هیچ کس دیگه بلد نبود، کسی که می گفت من برای نامریی شدن احتیاجی به شنل ندارم، کسی که کم و بیش از اتفاقاتی که می افتاد مطلع بود (فصل های آخر سنگ جادو که وسط راه، برگشت به هاگوارتز تا هری رو نجات بده)، کسی که با ذهن خود انواع جادوها رو انجام میداد، برای مقابله با دراکو مالفویه جوجه احتیاجی به چوبدستی داشت تا مثلا منجمدش کنه؟ به نظرتون مسخره نیست که ده دقیقه باهاش هرف بزنه تا بقیه مرگ خوارا برسن و بکشنش؟
دامبلدور در واقع واسش بیشتر مهم بود مالفوی زنده بمونه تا خودش کشته بشه، هم تو سال، هم آخر سال. بلکه بتونه نظر مالفوی رو عوض کنه. در صورتی که راحت می تونست کارشو تموم کنه، ولی نگفت شک کرده تا ولدمورت نکشتش. آخرش هم مالفوی داشت تصمیمشو عوض می کرد که مرگ خوارا ریختن و نقشه دامبلدور توسط اسنیپ اجرا شد.

You see, we have never been able to keep a Defense Against the Dark Arts teacher for longer than a year since I refused the post to Lord Voldemort

پیام زده شده در: ۱۵:۵۱ دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۴

هانا سوزان آبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
ببینم شما موقعی که می خواین نظر بدین نظرای بقیه رو می خونین یا نه؟

اگه به خودتون زحمت این کارو بدیم می بینین که من n بار تا حالا گفتم که دامبلدور مرده. واسه حرفم هم یه دلیل منطقی اوردم ولی مثل این که حرف حساب تو گوش هیچ کس فرو نمی ره. بابا جان من هری پاتر یه داستانه و توی یه داستانی اتفاقاتی می افته که خیلی ها دوست ندارن. مگه ما دوست داشتیم سیریوس بمیره؟ مگه راضی به مرگ دامبلدور بودیم؟ مگه فکر می کردیم اسنیپ خیانت کنه؟ پس دیگه دست از اوردن دلیل های آبکی ور دارین و فکرتون رو به کار بندازین!

تا لحظه مرگ هری پاتریست خواهم ماند!!

پیام زده شده در: ۱۹:۲۲ یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۴

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
می خوام شما را به یاد زمانی بندازم که دامبلدور می خواست اون معجون درون اون قدح رو بنوشه ...
دامبلدور از هری قول گرفت که اگه نتونست هری معجونو بهش بده چون می دونست که انجام این کار برای هری سخته ...
امکان داره در اون زمان منظور از اون خواهش از اسنیپ این باشه که این کارو انجام بده و نقشه رو به هم نزنه!!!(البته اینم یه فرضه..)
زیاد ناراحت نباشین من مطمئنم که در داستان بعدی یا دامبلدور بر می گرده یا جانشینی برای مواظبت از هری می فرسته(چون خیلی دور اندیش بوده).
شاید اون یه نفر دبیر تغییر شکل جدید باشه.......

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

پیام زده شده در: ۲۱:۱۴ شنبه ۲۸ آبان ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
بله خب فینیاس در این مورد راست میگه اگر ما مقصود دامبلدور از التماس کردن بفهمیم میتونیم از سرنوشتش آگاه بشیم خب منم نظر خودم رو در رابطه با التماس کردن میگم:
به نظر من دامبلدور به این دلیل التماس کرد چون که در اون وضعیت نمیخواست توسط اسنیپ کشته بشه نه برای اینکه دامبلدور از مرگ میترسه. نه من اصلا مقصودم این نیست منظورم اینه که در واقع دامبلدور در آن شب انتظار هر اتفاق غیر قابل پیشبینی ای رو داشت غیر از اینکه در تمام طول این همه سال در مورد اسنیپ اشتباه میکرده و اونقدر از این پیامد تعجب کرده و حیرت کرده که به طور غیر ارادی این کلمات از دهنش در اومده چون که متوجه اشتباه بسیار بزرگ خودش در طول این همه سال شده یعنی منظور من اینه که هر کس میخواست دامبلدور رو بکشه دامبلدور امکان نداشت جلوش تسلیم بشه چنانچه گریبک بارها میخواست او رو در همون شب تیکه پاره کنه و دامبلدور کوچکترین واکنش حاکی از ترس از خودش بروز نداد ولی وفادار بودن اسنیپ به ولدمورت در این همه سال چنان اون رو شگفت زده کرد که دامبلدور ناگهان کنترلش رو از دست داد و....
ولی در رابطه اعتماد دامبلدور به بقیه : اتفاقا برعکس دامبلدور برعکس خیلی های دیگه برای اعتماد به کسی زیاد به دلیل احتیاج نداشته و همون طور هم که بارها در کتاب گفته شده بوده دامبلدور به خیلی ها از جمله خود اسنیپ دوباره برای جبران اعمال زشت خودشون فرصت مجدد داده اگر یادتون باشه هری پاتر بعد از مرگ دامبلدور گفت که دامبلدور فقط به این دلیل به اسنیپ اعتماد داشته چون که حرفهای اسنیپ رو که گفته از کارهای خودش پشیمونه رو باور کرده اگر یادتون باشه قبل از اینکه هری با دامبلدور به اون غاره برن هری به دامبلدور گفت که اون وقت بازم بعد از اینکه اسنیپ این کارای وحشتناک رو انجام داده بازم شما بهش اعتماد دارین؟و دامبلدور هم در جواب گفت : هری پروفسور اسنیپ وقتی که فهمید واقعا چه کاری رو انجام داده از کارش بسیار پشیمون شده بود . اون واقعا پشیمون شده بود و هری میگه : و شما برای اینکه گفته از کارش پشیمونه حرفش رو باور کردید و دامبلدور میگه : بله؟؟؟؟
و این همان دلیلی بود که دامبلدور همیشه میگفت : هری این یک رازیه بین من و پروفسور اسنیپ ( وقتی که هری دلیل اعتماد دامبلدور نسبت به اسنیپ رو ازش سوال میکرد )
پس بالاخره از این حرفها میشه نتیجه گرفت که دامبلدور هیچ وقت دلیل قانع کننده ای برای اعتمادش نسبت به اسنیپ نداشته و به قول خودش اینم یک اشتباه دیگه از یک پیر مرد
اما در مورد ر.آ.ب هم باید بگم که اینا همش یک حدسه توی کتاب پنجم بالاخره معلوم میشه که ر.آ.ب کیه قبلا میشناختیمش یا یک آدم جدیده ؟ مرگ خواره یا نه؟ واقعا درست نمیشه ماهیت ر.آ.ب رو تعیین کرد فقط میشه حدس زد که ر.آ.ب جادوگر پر قدرتی هست و در کتاب بعدی نقش به سزایی داره

پیام زده شده در: ۱۹:۵۹ شنبه ۲۸ آبان ۱۳۸۴

فینس نایجلس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۸ جمعه ۶ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۱۵ پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۸۵
از سرزمین میانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
اگه بفهمیم منظور دامبلدور از ((اسنیپ، لطفا)) چی بوده می تونیم بگیم که اسنیپ خیانت کرده یا نه.
به نظر من که دامبلدور کسی نبود که به خاطر جونش به کسی التماس کنه. یعنی این یه نقشه بوده. دامبلدور حاضر شده با کمک اسنیپ برای از بین بردن ولدمرت از جونش بگذره
یه چیزم یادتون باشه: دامبلدور تا دلیل محکمی برای اعتماد کردن به کسی نداشته باشه بهش اعتماد نمی کنه.
در ضمن قرار نیست R.A.B توی یک جلد شخصیتش معرفی بشه ممکنه مثل شاهزاده دورگه اونم بشناسیم ولی با یه اسم دیگه

مردن عیب نیست زندگی نکردن عیبه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.