هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بالاخره ایده ی هری پاتر از کی گرفته شده ؟
پیام زده شده در: ۱۸:۱۶ شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۳

دراکو مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۲۶ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1028
آفلاین

البته از یه لحاظ هم این یارو مشکوک میزنه که چرا وایستاده 5 سال بعد از چاپ کتابها این حرفو زده و میتونست موقع چاپ کتابهای دوم یا سوم این حرفو بزنه ( البته اگه راست بگه ) !

وزیر مردمی اورجینال اسبق

تک درختم سوخت ، پس بذار جنگل بسوزه

پیام زده شده در: ۱۸:۱۰ شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۳

کتی بل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۸ سه شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۴ چهارشنبه ۵ مرداد ۱۳۸۴
از هاگزميد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 108
آفلاین
جی کی رولينگ نويسنده هری پاتره همينو بس..اگه نبود چرا اين آقايون قبل از معروفيت هری پاتر خودشون رو لو نمی دادن..تو خارجم همينطوريه اين آدما کم دارن!

آن روز همايون كه به عالم قفسي نيست..
اي مرغ گرفتار بماني و ببيني...

Re: دزد ایده یا مخ متفکر !!
پیام زده شده در: ۱۸:۰۷ شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۳

دراکو مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
آفلاین

شوهر رولینگ که پرتغالی هست خبرنگار بوده ؟؟

وزیر مردمی اورجینال اسبق

Re: نه خیر مثل اینکه من راستس راستس بوقم اینجا
پیام زده شده در: ۱۶:۰۲ شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۳

دراکو مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
آفلاین

به نظر من اون یارو باید یه مدت وای میستاد تا نزدیکی های چاپ کتاب ششم این موضوع رو مطرح میکرد و داستان رو تقريبی میگفت و اون موقع دیگه رولینگ نمیتونست نوشته هاش رو عوض کنه ولی الان خیلی راحت میتونی عوضش کنه !!

وزیر مردمی اورجینال اسبق

يك فاجعيه بزرك!
پیام زده شده در: ۱۰:۳۱ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۳

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
ببنيد اون اكر دروغ كفته باشه(كه به نظر من دروغ كفته) ابرويه ايران رو زير سوال مىبره من از يك روزناميه معتبر همجين انتظارى نداشتم ببنيد ايران با اين كارش با انكليسى ها در مىيوفته به نظرم هر جه زودتر اين خبرو تطذيب كنن بهتره جون ممكنه رولينك اون شخصو بكشونه دادكاه مثل اون قضيه روسييه البته بايد منتظر شد ببنيم اينا جى كار مىكنن

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۲۳:۵۱ چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۳

lona lovegood

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ مهر ۱۳۸۶
از قطار سریع السیر هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 100
آفلاین
به نظر من یارو چرند گفته چون فضای هری پاتر کلا فضای غربی داره و یه نویسنده ی ایرانی نمی تونه این فضا رو خلق کنه!چون اون مال زمان قدیمی تر از ما بوده و قصه های تخیلی زیادی در زمان اون نبوده.

lona

پیام زده شده در: ۱۴:۱۱ چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۳

ایلیدان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۱ شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۱۱ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 375
آفلاین
زمان نمیدونم کدوم شاه اولین کامپیوتر اومد ایران که برای شرکت نفت استافاده شد
من هم یادمه از چهار سالگیم یا
ms dos v3 کار میکردم ولی اون موقه فارسی ساز نبود یعنی بود کلی پول باید بالاش میدادی
میشد یه فایل txt بسازی بعدش توش بنویسی کنترل z سیو میکرد دفعه بعد ادیت میکردی ادامه میدادی از شدن میشد ولی کمتر کسی کامپیوتر داشت اون موقع این ها فکر میکردن یه دکمه میزنن موشک میره هوا

مانده از شب هاي دورادور، بر مسير خامش جنگل، سنگينچيني از اجاقي

پیام زده شده در: ۹:۱۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۳

هرمون گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۸ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۴۳ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 259
آفلاین
منم باهات موافقم هری ...
تازه اگر هم حدث یارو درست باشه باز هم نمیتونید بگید که جی کی از روی اون نوشته , از کجا معلوم از یک جایی جریان کتاب 6 را نفهمیده باشه ؟
بعدشم مصلمه که عین یارو رو برنداشته کپی بگیره : 1- فرهنگ اینگلیسی تو کتابش موج میزنه
2- شما نمتونید متن اصلی را بدونه لوس شدنش برگردونید یعنی جی کی از اصطلاحات اینگلیسی استفاده کرده نه اینکه فارسی را ترجمه کنه .پس حتما" منظور آقاهه این بوده که ایده ی کتابشو کش رفتن
بعدشم ! فکر میکنید توی اون هیری ویریه جنگ کسی میاد نوشته های آقا را کش بره ؟ نه خوداییش .. ببینم شما میاید تو جنگ کاغذ جمع میکنید ؟
وای نکنه سیستم اتوماتیک بودن تایپ میکردن ؟ بعد کامپیوترشو دزدیدن ؟
ببینم کامپیوتر چند سال پیش اومده ایران . من یادمه 7 سالگیم msdos اومده بوده
ببینین محاله !!
اما ممکنش اینه که ایده به ذهن جفتشون رسیده باشه بدون اینکه با هم ارتباط داشته باشند .
نمونش هم تو تازیخ بوده .نیوتون و یک ریاضیدان که هر دو در یک زمان راز رسم منحنی و مشتق گیری را کشف میکنند .
یا همین گراهام بل خودمون.
-------
ببینین افکار از پی هم میان . مثلا" وقتی شما دارین فلسفه میخونید . وقتی با فرضیه ی یکی رو به رو میشید خودتون یک فرضیه ی دقیق تر میسازید که بی شباهت به فرضیه ی فیلسوف بعدی نیست . درواقع افکار نسلی پایه های افکار بعدی را میسازند در واقع افکار نسل بعد را به جهتی قابل پیشبینی سوق میدهند .
حالا شما جمعیت جهان را در نظر بگیر که الان اکثریت مدارک بالا دارند و در جریان فکر ها قرار میگیرند . اگر زمان نیوتون با اون سطح سواد پایین یک همچین اتفاقی افتاده پس تو دوره ی ما هم بعید نیست !
اگر ما دوباره به جادو علاقه پیدا کردیم دلیلش اینه که افکار قبلی ما را به این جهت سوق دادند .
در زمان پدرانمون فضایی ها بعدش کابوی ها و بعد هم جادو . همیشه دنبال یک چیز متفاوتیم . وقتی ایده ها کهنه میشوند, در نتیجه تعداد ایده های نو کم میشه و احتمال اینکه چندین نفر از اون ایده استفاده کنند زیاد میشه ...

world has changed...I feel it in the water...I feel it in the earth...I smell it in the air... much that once was is lost... for none now live to remember it

بدون نام
با سلام خدمت شما دوستان ارجمند
به خدمتون عرض کنم که اين موضوعی که داره سرش بحث می شه می تونه يک دروغ بسيار بسيار بزرگ باشه .....يا يک حقيقت محض .اما نظر من ۴۰ در ۶۰ .
چون تا اينجايی که می دونم اين مقاله با ذهنيات من مي خونه.....

من تا اون جايی که شنيدم و می دونم خانم رولينگ قبل از نويسندگی کارشون مترجمی بوده و يه مدتی هم در هتل کار ميکردند .اما به دليل اينکه به نويسندگی علاقه بسيار داشتند بيشتر اوقات در محل کارشون به نويسندگی می پرداختند و به همين دليل هم از كار بی كار شدند.من ميگم شايد اين مقالات اين جوان خرمشهری توسط يک شخصی به شهر لندن رسيده باشه و به يه نحوی به دست خانم رولينگ رسيده باشه و ايشون اون رو ترجمه و چاپ کرده باشن..... البته يه جور ديگه هم ميشه به اين قضيه نگاه کرد .شايد اين جوان خرمشهری بر اساس اطلاعاتی که از خانم رولينگ داشته يک دروغ بدون عيب و نقص سر هم کرده باشه و اون رو به خورد ما داده باشه....تنها كاری كه برای روشن شدن اين قضيه ميشه کرد اونم اينه که منتظر بمونيم و ببينيم که کتاب ششم خانم رولينگ با گفته های اين جوانک خرمشهری جور در می ياد يا نه؟!!

با تشکر و خدا نگه دار.

Re: ادعای یک نویسنده ایرانی: من هری پاتر را نوشته ام!
پیام زده شده در: ۱۶:۰۷ سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۳

میرتل گریان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۷ شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۰:۲۸ سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۸۹
از دستشویی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
من با هری پاتر موافقم . رولینگ چطور میتونسته بیاد ایران در حالی که نون شب نداشته بخوره ؟ در ضمن به قیافیه ی اون مرد بیشتر میخوره دروغگو باشه تا رولینگ . خیلی دلم میخواهد ادعایه اون مرد دروغگو باشه

آن چگونه دوستی است که برای سوزاندن وقت به
سراغش میروی؟
به سراغ دوست مرو مگر برای خوش کردن وقت.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.